Hockeyclub is gemeente 'n beetje zat SEC toont ruim een uur progressie Firtina'93 speelt rol van betekenis Soest kan maar niet winnen van Quick Fatent op puntendelingen voor WZ' 49 Schlemielige nederlaag Hees WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 Afgelasting compleet programma wellicht gevolg van slecht onderhoud' HOCKEY Groen-witten klimmen na 2-1-zege naar derde plaats VOETBAL zondag j Twee zeges binnen vijf dagen tilt ploeg eind omhoog ZAALVOETBAL VOETBAL Klasseverschil in duel SEC-zaterdag en jong UW: 1-4 BADMINTON Selby blijft bij besluit royement van Westerveld BOWLING Huisrecord bowlers staat op springen Installatiebedrijf j. cornelisse bv. II .Pi' Licht- en krachtinstallaties Paul van der Grift mist vlak voor tijd strafschop: 1 -1 VOETBAL zondag Spannend scoreverloop in duel met CSV Vitesse: 4-4 - V Ut 1 dAJj zaterdag De Meern buit onreglementaire acties uit Als enige club in Midden-Neder land 'en omgeving' heeft MHC Soest in het afgelopen weekeinde het complete thuisprogramma moeten afgelasten. De twee kunstgrasvelden stonden blank na de aanhoudende neerslag van vorige week. Het vermoeden be staat bij voorzitter Cees Dorrestein dat slecht onderhoud aan de velden er de oorzaak van is. Piet Hoogendoorn van de ge meente bestrijdt dat. Dorrestein: "We liggen al ruim een jaar stevig 1n de clinch met de ge meente over het onderhoud, maar telkens stuit dat op het kostenplaatje. Met als gevolg dat de waterdoor- latendheid achteruit is gegaan. Het water blijft in plassen op het veld staan. We zijn het nu een beetje zat. Op de een of andere manier wordt er niet naar ons geluisterd." Ook verleden seizoen moesten wed strijden worden afgelast, maar dat gebeurde toen bij andere clubs ook. Daarom kon MHC Soest niet aanto nen dat de afgelasting van de hockey- duels een gevolg was van de slechte staat, waarin de velden verkeren. "Dan heb je niet veel poten om op te staan, maar nu blijkt dat wij in de wijde omgeving de enige club zijn die het hele programma er heeft moeten uitgooien," aldus Dorrestein. Met de vooruitzichten op een natte herfst in het achterhoofd vreest de voorzitter van de hockeyvereniging dat de velden in de weekeinden nog vaker onbespeelbaar zullen worden verklaard. En dus is het volgens hem tijd dat de ondergrond beter wordt schoongemaakt, zodat het hemelwa ter snel kan worden afgevoerd. Volgens Dorrestein bestaat er een machine, waarmee het probleem kan worden verholpen. Die methode kost, aldus Dorrestein, echter twin tig- tot dertigduizend gulden per veld. "Ik kan me best voorstellen dat het veel geld kost, maar het zijn de velden van de gemeente en die moet ze volgens de afspraak onderhouden. Bovendien is het de gemeente zelf die het zover heeft laten komen." Nadat hij zich ervan had vergewist dat de andere clubs hun thuis programma zonder problemen kon den afwerken, trok Dorrestein maandagmorgen voor de zoveelste keer aan de bel bij de gemeente. "We zitten weer in het traject van kijken, rapporten maken, nog eens kijken, bepraten en dan naar de gemeente raad. Maar in dat traject hebben we al zo vaak gezeten," zegt de praeses. Hij heeft het ambtelijk apparaat van de gemeente tot eind deze week de tijd gegeven om te reageren. Gebeurt dat niet of is de reactie niet tot tevre denheid van de clubleiding, dan zal Dorrestein de raadsfracties direct benaderen met het verzoek het pro bleem op te lossen. Methoden Piet Hoogendoorn van de gemeente zegt dat het onderhoud steeds vol gens de voorschriften is uitgevoerd, maar beaamt dat de waterdoor- latendheid problemen oplevert. Hoogendoorn: "De bovenste laag is dichtgeslibt door invloeden van bui tenaf, bijvoorbeeld door het vuil dat er op wordt ingelopen." Diverse proeven hebben tot dusver geen effect gehad. Momenteel onder zoekt Hoogendoorn nog twee me thoden. Het gaat om één ingrijpende methode, waarbij het zand uit de laag wordt gezogen, vervolgens wordt ge reinigd en weer wordt teruggebracht in de laag. Dat laatste is echter alleen mogelijk als de laag en onderliggende grond volledig droog zijn. De kans dat die methode in deze tijd van het jaar kan worden toegepast, is dus klein. Nog deze week verwacht Hoogendoorn informatie over een andere methode, waarmee het pro bleem mogelijk kan worden opgelost. Welke prijs daar aan hangt, weet hij niet, maar binnen het lopende onderhoudsbudget is er sowieso geen geld beschikbaar. "Ik zal dus om geld moeten vragen. Wij streven ook naar een snelle oplossing." aldus Hoogen doorn. De bovenlagen zijn in 1998 afge schreven, maar verkeren los gezien van de waterdoorlatendheid volgens Hoogendoorn nog steeds in uitste kende staat. Over het feit dat MHC Soest de enige club was, die het pro- gramma moest afgelasten, zegt hij: "Bij voetbal gebeurt het ook wel eens dat er in de ene plaats wel en in de andere niet kan worden gespeeld." ij: irpfi wm -- v a Zeventig minuten voetbalde SEC op een manier die de aanhang, maar vooral ook het trainersduo Henk van Asch/Jos van Rouwend aal, goed moet hebben gedaan. De resterende twintig minuten riep de allesbehalve dierbare herinnerin gen van vorig jaar op. De eerste fase telde zondagmiddag het zwaarst bij SEC dat met 2-1 van Saestum won. "Als je geen drie- of vier-nul maakt, roep je het onheil over jezelf af. Dan gaat de tegenstander er weer in gelo ven," merkte Van Asch niet onterecht op. "Het eerste uur zag je dat SEC een ploeg is met mogelijkheden, in het laat ste deel was het weer 'terug naar af. Maar twee keer drie kwartier goed voet ballen, is heel moeilijk." Evenals na de wedstrijd tegen APWC (1-1) kreeg Van Asch weer iets van zijn spelersgroep aangereikt, dat het posi tieve denken bevordert. Het elftal had zelf ook een dosis vertrouwen meegeno men uit Amersfoort en startte met frisse combinaties. De Zeisters moesten het hebben van de ideeën van Nordin van Schuppen, die zoals zo vele anderen niet slaagde in het tweede van FC Utrecht en zich in de vierde klasse tot één van de betere voetballers mag rekenen. Hij was degene die SEC in de eerste tien minuten tweemaal in verlegenheid bracht. Saestum kon zijn ster evenwel niet bijbenen. Nuttig Het was SEC dat de wedstrijd bepaalde en verreweg de meeste tijd in balbezit was. Door te kaatsen was Peter de Jong als aanvaller nuttig, door veel op te ko men liet Jeroen Dorrestein een goede indruk achter en René van den Deijssel gaf de aanvallers ruggesteun. Wat vooral opviel was de wijze waarop SEC de bal rondspeelde en de ploeg zich een weg baande naar het doel van Saestum. Direct nadat Jeroen Dorrestein van dichtbij had naast geschoten, kreeg Peter van den Berg plotseling de bal voor zijn voeten. De afronding was er één in zijn stijl en dus kon Van den Berg zijn eerste competitietreffer voor SEC bejubelen. Vlak voor rust scoorde hij weer, maar scheidsrechter R.M. Koster keurde het doelpunt terecht af. Hij had de bal tien tellen eerder in zijn gezicht gekregen en was even op de grond gaan liggen, teveel versuft op dat moment om af te blazen. Al snel was hij hersteld om zijn uitstekende optreden te vervolgen. Een kwartier eerder had Mark Haaks- man de beste kans van de wedstrijd la ten liggen door voor open doel te mis sen. Ook in de tweede helft was SEC veruit de sterkste. En dat werd in de eerste minuut na de hervatting al omlijst door een doelpunt van De Jong die door Dennis Brons was aangespeeld. Brons begon uitermate sterk aan het tweede part en schoot even later over. Van den Deijssel, vrijgespeeld door Van den Berg, wilde het te mooi doen en liet het kaas van zijn brood eten door doelman Raymond Lamphen. Even later werd voor de tweede keer een doelpunt van Van den Berg niet in de administratie opgenomen, omdat de bal al over de achterlijn zou zijn geweest. Kortom, SEC had na een uur spelen al een riante voorsprong kunnen koesteren. En omdat dat niet werd gerealiseerd en Saestum halverwege de tweede helft plotseling via een kopbal van Rob Velt- man scoorde, zou SEC nog enkele ang stige minuten tegemoet gaan. Nadat Marco Mariens schuin voor de keeper De inleiding voor het eerste compe- titiedoelpunt van Peter van den Berg voor SEC. Foto: Herman van Dam. was gezet en te hoog had gemikt en Brons en Van den Berg ieder een hoek schop forceerden, ontstond er enkele keren paniek voor het doel van Edwin van de Luitgaarden. Op dat moment was Jasper Grendel al in de ploeg geko men voor De Jong en was de geblesseerd geraakte Ron Daselaar ver vangen door Gerard van Soeren. De laatste was overigens door Van Asch ge passeerd, omdat hij onvoldoende over de rechter kant opkomt. Daselaar vol deed wel aan de wensen van Van Asch, maar de van oorsprong verdediger moet nog even trainen op de voortzetting. Alles-of-niets In de laatste tien minuten was Saestum tijdens een alles-of-niets spel de gevaar lijkste ploeg. Haaksman schoot vanuit een ideale situatie naast en Van Schuppen omspeelde drie man, voordat Van den Deijssel aan de noodrem trok. Koster wees in eerste instantie naar de stip, maar legde de bal uiteindelijk net buiten de kalklijn, niet nadat hij een gele kaart tevoorschijn had getoverd. Na Marcel van Dorresteijn was Van den Deijssel de tweede geboekte speler van SEC. In de 41ste minuut kreeg Saestum drie kansen op rij. Eerst bracht Mariens red ding, daarna voorkwam Van de Luit- gaardén tot tweemaal toe een doelpunt. Een minuut voor tijd waren het ander maal Van de Luitgaarden en Mariens die de gelijkmaker in de weg stonden. Met zeven punten bezet SEC momen teel de gedeelde derde plaats. Op basis van de eerste zeventig minuten kan wor den gesteld dat SEC niet boven zijn stand leeft. Met twee overwinningen binnen vijf dagen heeft Firtina'93 zich hersteld van de nederlaag tegen Sint Boys in het eerste duel. Door de 4-6-zege bij NVC en de 5-3-winst op Interhesp speelt de ploeg weer een rol van be tekenis. Het lukt Van Zoelen steeds beter om het verdedigend evenwicht in zijn team te structureren. Tegen NVC begon Firtina'93 te aanvallend, waardoor die ploeg tot 2-2 in het spoor kon blijven. Daarna ging de ploeg draaien en werd het via Saban Aksit en René de Bree 2- 4. Doelman Satikboga werd in de tweede helft tot tweemaal toe voor twee minuten van het veld gestuurd. Uitgere kend in die fase speelde Firtina'93 op z'n sterkst. "Omdat ze toen gedwongen werden vanuit de verdediging te spelen," aldus Van Zoelen. Hoewel part-time keeper Zeki Kurt twee keer moest vis- sen,. scoorde Firtina'93 met een man minder twee doelpunten (4-6). Dat was tevens de eindstand, want toen ook de doelman van NVC een tijdstraf kreeg, kon Firtina'93 het zich permitteren een strafschop te missen. De individuele klasse en het feit dat Firtina'93 meer de rust kan bewaren, waren maandagavond van doorslagge vende betekenis in het duel met Inter hesp. In een aanvankelijk saaie eerste helft kon de thuisploeg dank zij doel punten van De Bree, Kurt en Mustafa Aksit met een 3-2-voorsprong gaan rus ten. Halverwege het tweede deel werd het gelijk na een uitval van Interhesp. Van Zoelen: "Zo gauw we voorkomen, hoeven we niet aan te vallen, want dan lopen ze hun eigen ruimte dicht. Daarom hield ik René achterin. Hij doet dat goed, maar de anderen willen nog te graag met z'n allen aanvallen." Vier minuten voor tijd hielp Kurt zijn ploeg na een knappe actie aan een nieuwe voorsprong. Even later rondde hij een fraaie combinatie met De Bree en Kemal Gurbuz af. Dat laatste doel punt viel nadat een aanval van Interhesp was afgeslagen en dus had Van Zoelen weer gelijk. Hees De zaalvoetballers van Hees wonnen ook hun tweede duel in de tweede klasse. Evenals tegen KBSV werd met 4-3 van ZVE'83 gewonnen. De thuis club uit Eemnes kwam vrijdagavond tot .driemaal toe terug van een minimale achterstand, maar Hees had het laatste woord. Tim Braaksma scoorde twee keer voor de vernieuwde Soester ploeg. De overige doelpunten kwamen op naam van André en Paul Haringsma. "Gewoon verdiend verloren," was de nuchtere conclusie die Hendrik- Jan de Boer trok na de wedstrijd te gen UW. De Utrechters kwamen met talentvolle spelers naar Soest en wonnen met 1-4. "Ze waren een klasse beter. Hun enige zwakke punt was de verdediging, maar wij konden niet voldoende druk uitoe fenen," verklaarde De Boer. De eerste kans in de wedstrijd was voor Teus Ver woerd, maar UW schoot de hoop van de Soesters in de achttiende, 22ste en 43ste minuut aan diggelen door via snel uitgevoerde aanvallen te scoren. Het doel van SEC om terug in de wed strijd te komen, had dichtbij geweest als Mohammed Touhami niet slordig was omgesprongen met twee mogelijkheden. Nu werd het in de 71ste minuut zelfs 0- 4. Vier minuten voor tijd redde Verwoerd de eer voor SËC. Hij nam snel een vrije trap die op achttien meter van het doel was gegeven en verraste de Utrechtse doelman. Het bestuur van Selby zal niet terug komen op zijn besluit om Jeannette Westerveld te royeren. Dat is duide lijk geworden tijdens de leden vergadering van de badmintonclub. Bij die gelegenheid werd aan het be stuur het voorstel gedaan om nog eens met Westerveld om de tafel te gaan zit ten. Een meerderheid van de leden vergadering besloot dat voorstel niet in stemming te brengen. Volgens het be stuur van Selby blijkt daaruit dat de le den het bestuursbesluit steunen. Wim Kox trad vorige week af als jeugd- bestuurslid. Voor zijn verdiensten kreeg hij de Oskam-beker uitgereikt. De func tie van Kox wordt overgenomen door Anne-Tien Kooman. Sjaak Vreugden- hil, die uit onvrede over het royeren van Westerveld zijn taken neerlegde, wordt opgevolgd door Herman Scheerhoorn. Hij. neemt namens de technische com missie zitting in het bestuur, waaraan Theo Otters namens de toernooicom- missie is toegevoegd. Wie verbetert het huisrecord van Gerard de Ruig? En wanneer? Die vragen houden de bowlers elke week meer in de ban. In de laatste competitieronde was het Bart Breunesse die met een game van 241 slechts tien pinfalls onder het record bleef. Steeds meer wordt er rekening mee ge houden dat het huisrecord van de Soes ter Bowling Vereniging aan diggelen wordt gegooid. Dat heeft alles te maken met de nieuwe banen die vorige maand in C-drie officieel in gebruik werden genomen. Jan van den Blink was twee weken ach tereen de man die de records in dit sei zoen scherper stelde. Twee weken gele den scoorde fiij een game van 236, in de afgelopen week werd hij overtroefd door Breunesse. Maar Breunesse, lid van Karei de Stoute, verloor wel. Met 1- 4 van Naadje, waar Van den Blink bij speelt. De laatste was wederom op dreef met een 'dikke' 560-serie. Telefoon (02155) -1 30 14 AFC Quick 1890 blijft de club, waarvan Soest maar niet kan win nen. Als de Soesters met die slechte traditie hadden kunnen breken, dan was het zondag wel, uitgerekend op de 105de verjaardag van de Amersfoortse voetbalvereniging. Vijf minuten voor tijd miste Paul van der Grift echter een strafschop, zodat het 1-1 bleef. In de aanvangsfase kwam de uitstekend spelende Paul Hilhorst na een moeilijke opmars tot een prima voorzet. Jeroen van Veenendaal kon net niet bij de bal. Op het spekgladde veld schoot de bcil nog wel eens door, waardoor beide elf tallen voorzichtig speelden. Balverlies op het middenveld leidde een gevaar lijke aanval van Quick in, waarna Southiman el Margai de bal naast het doel schoot. Schoten van Ferenc Kleinegris en Michiel van der Hoeven gingen over, nadat scheidsrechter Van Etten een twij felachtige handsbal van Quick door de vingers zag. Een minuut later kreeg Michel Everts voor dezelfde handeling wel geel. En uit de toegekende vrije trap schoot Mike Hazelaar de bal vanaf 35 meter met een verraderlijke stuit in het doel. Soest bleef het zoeken in de combina ties, dit in tegenstelling tot Quick dat de bal steeds naar voren 'peerde'. Het le verde drie kansen op, die door doelman Roy Derksen werden verijdeld. Even later bereikte Peter Wolfsen met een 'diepe' bal Michiel Van der Hoeven die zich handig vrijspeelde en de bal rich ting doel zond. Van Veenendaal hoefde alleen maar zijn voet er tegen te zetten: 1-1. Reeds na 43 minuten hield Van Etten de eerste helft voor gezien. Slachtoffer Kort na rust werd Everts andermaal het slachtoffer, ditmaal van een forse over- Paul van der Grift: gemiste strafschop. treding van El Margai die de verdediger hard tegen de enkels trapte. Van Etten had het weer eens niet gezien, maar Everts moest zich laten vervangen. Voor hem kwam Luits Houkes in de ploeg, die aanvankelijk was gepasseerd door Schinkel. De trainer koos na de zege op Neerlandia/SLTO voor dezelfde opstel ling als anderhalve week geleden, dus met Martijn Stalenhoef als verdediger. De noodgedwongen verschuivingen als gevolg van het vertrek van Everts kwa men het spel van Soest niet ten goede. Quick kwam in die fase tot goede aan vallen en Olaf van der Grift moest een paar keer naar de hoek na inzetten van Ben van de Hoek en El Margai. Aan de andere zijde ontstonden hachelijke mo menten toen Van Veenendaal en later de voor Victor Klaren ingevallen André Doorduin de doelman van Quick be laagden na een terugspeelbal. In de slotfase kwam Robert van Woerkom in de ploeg voor Van Veen endaal. Vrijwel meteen verscheen hij aan de rechter kant voor doelman Derksen, die de bal retourneerde, maar daarbij Van Woerkom een nieuwe kans gaf. Nieuwenhuis sloeg de bal met zijn hand weg, kreeg een gele kaart en een strafschop tegen. Kort nadat Van der Grift de trap van elf meter recht op Derksen had gericht, kreeg Nieuwen huis, zijn tweede gele kaart voor een overtreding op Van Woerkom. In blessuretijd werd ook Paul Stevens bekeurd, nadat hij Stalenhoef had vast gehouden. Voor de voetballiefhebber die zater dag de regen trotseerde, viel er aan de Eemweg veel te beleven. Een spannend scoreverloop met acht doelpunten en een rode kaart voor Cees-Jan de Vries waren de ingre diënten van WZ'49-CSV Vitesse. Het duel kreeg met 4-4 een andere uitslag dan menigeen had verwacht. Immers, de Breukelense formatie ver toeft onderin de hoofdklasse en dus lag een ruime zege voor de Soesters in het verschiet, dacht de één. Nee, meende de ander, door het ontbreken van de geb lesseerde Wim van Empelen en Raymond Brandes leverde VVZ'49 kwaliteit in op het middenveld. Wim Turksma maakte zijn rentree in de ba sis en Marcel van Essen vierde zijn com petitie-debuut voor WZ'49. Door hem op te stellen, bracht Sjirk Bajema vier aanvallers het veld in, maar dat aantal werd snel gereduceerd tot drie. Voor een lichte overtreding in het straf schopgebied kreeg de spits een rode kaart en een strafschop tegen. Zo doende moest WZ'49 na 2l minuten met een numerieke minderheid tegen een 0-1-achterstand opboksen. En dat deed de ploeg met verve. Met lef werd de nadelige marge uitgewist. Op aange ven van Van Essen scoorde Frank Baars zijn derde treffer van dit seizoen en nog voor rust zorgde Van Essen zelf voor 2- 1 na een voorzet van de uitblinkende Peter van de Munt. Betere ploeg Ondanks het wegvallen van Cees-Jan de Vries was VVZ'49 na rust de betere ploeg. Dc gasten bereikten het doel van Mare Brouwer alleen via counters. De doelman van WZ'49 stond echter als aan de grond genageld, toen de aan voerder van Vitesse vanaf twintig meter een wanhoopsschot loste: 2-2. Niet lang daarna was het alweer 3-2 voor VVZ'49 toen Van Essen een knappe solo van Peter van de Munt af rondde. Twintig minuten voor tijd zette Bajema toch Brandes in. Hij verving Willem de Vries, terwijl Ernst Jansen Voorin Baars afloste. WZ'49 leek de wedstrijd probleemloos uit te spelen, maar dat was bedrog. Binnen vijf minu ten stond Vitesse met 3-4 voor. Ook deze mentale klap kwam de ploeg te boven. De man die Vitesse op voor sprong had gezet, beroerde de bal na Vlak voor tijd brengt uitblinker Peter van de Munt VVZ'49 vanaf elf meter op gelijke hoogte met CSV Vitesse (4-4). Foto: Herman van Dam. een hoekschop met zijn hand. Vlak voor tijd zorgde Van de Munt vanaf de stip voor de gelijkmaker: 4-4. WZ'49 staat met zes punten uit vier wedstrijden net onder de top twee: Terschuurse Boys en TOV. Die laatste ploeg is komende zaterdag in Baarn te genstander van WZ'49. Twee schlemielige doelpunten heb ben Hees de das omgedaan in de thuiswedstrijd tegen De Meern. De gasten scoorden 0-2 vanuit een buitenspelsituatie en aan het derde doelpunt ging een 'handsbal' vooraf. De scheidsrechter zag het niet: 1-3. Het publiek kreeg aan de Verlengde Oude Utrechtseweg een lekkere partij voetbal voorgeschoteld, waarin De Meern over het algemeen iets beter was. Die ploeg werd aanvankelijk op de been geholpen door haar doelman die de ene na de andere bal voor de doellijn weg ranselde. Nadat Hees met een serie van zeven hoekschoppen de druk op het doel van De Meern had opgevoerd, waren het de bezoekers die de score openden. Dat was al in de vijftiende minuut. Goed combinatievoetbal vormde de inleiding voor de treffer. De Meern speelde de bal vaker goed rond en bij Hees waren het vooral de buitenspleers die veel snel heid ontwikkelden. Een minuut of tien na de rust ging de vlag van de Hees-grensrechter de lucht in. De spits van De Meern stond zeker twee meter buitenspel, maar mocht van VOETBAL zaterdag de scheidsrechter verder gaan: 0-2. Het antwoord van Hees kwam tien minuten later, toen Jeffrey Dorrestein de bal inkopte. Hees, dat de competitie zo goed was begonnen met twee overwinningen in drie wedstrijden, ging op zoek naar de gelijkmaker en vond die bijna. Maar voor de tweede keer in de wedstrijd pro fiteerde De Meern van een ongeziene onreglementaire actie. De linkshalf van De Meern nam de bal met zijn hand mee en kwam daardoor oog-in-oog met Hans Uitdenbogaard. Elf minuten voor tijd was de wedstrijd daardoor beslist. Voor Danny Brandenburg was dat alle maal teveel van het goede. Hij kreeg een gele kaart voor opmerkingen aan het adres van de leiding. Kennelijk raakte hij daardoor nog meer oververhit, want twee minuten later ging hij wederom tekeer tegen de scheidsrechter, die hem van repliek diende door hem een directe rode kaart te tonen. De promovendus Hees is dit seizoen in uitwedstrijden nog ongeslagen, maar wacht op eigen terrein nog op het eer ste punt.

Soester Courant | 1995 | | pagina 19