ril Kinderboekenweek 1995: 4 t/m 14 oktober. lil Lb Van Oest biedt u bloemen met 7'dagen-goed-garantie! Bombaaj WÊE W'i 1 I Kapsalon de Kapperij: nieuw gezicht Kinderboekenweek: een Beestenbende! Groot Kinderboekenweekfestijn met beroemde kinderboekenschrijvers! S fj HANDEL WANDEL Bombaaj f H.van Oest b.v, W/oef! Haal gauw je Kinderboekenweek geschenk 1995 C^N/an de ven feest week bij s De Kapperij Els-Pelgrom ƒ5,75 De, etage edte#, Soest.'j lém*^Ur*U°è*S' Els Pelgrom y" W0ENSDAG4UKT0BER Vrijdag en zaterdag knippen voor de halve prijs SOESTER COURANT PAGINA 23 Geschenkboekje van Els Pelgrom gratis Kinderboekenweek 1995 4 T/M 14 OKTOBER Gar antte 'voor top kip Kijk dat maakt Van Oest nu onderscheidend. Als Elite Bloemist kunnen wij u namelijk garanderen dat de bloemen en planten die u bij ons koopt van absolute topkwa liteit zijn. Immers, Pokon-Chrysal heeft bepaald dat Van Oest een Elite Bloemist mag zijn. Dat betekent voor u een garantie dat onze bloemen bij u minimaal 7 dagen lekker fris in de vaas staan. Wel zo prettig te weten als u eens een bosje bloemen cadeau geeft! Elite Aanbieding van de week: Frisco Rozen, 60 cm lang. 10 stuks, normaal f7,75. NU tot 12 oktober voor slechts MiSx O ;:Vr Ooi nor «r- BLOEMISTERIJ Eigendomweg 80 3765 EE Soest Telefoon (035) 601 4617/601 06 47 Morgen in bibliotheek Overhees en C-drie Met tekeningen van The Tjong Khing «ÉüwemBérèrë Libris.De Complete Boekhandel. Vanaf komende vrijdae heeft rto Vanaf komende vrijdag heeft de Kapperij, de bekende kapsalon in he.Av'a-gehonw aan de Birkstraat 108, een nieuw gezicht. Dat geldt z®!£,n T* °Pzic'"en: de kapsalon telt heeft een nieuw uiterlijk gekre gen (in zachtgeel en grenen) en bo vendien is Natalie van Eijk de nieuwe eigenaar van de zaak Natalie, afkomstig uit Doom, werkte al sinds mei bij de Kapperij en heeft de gelegenheid om de zaak over te nemen -die haar door de vorige eigenaar, de heer Kaljee, werd geboden - met beide handen aangegrepen. Ze is van plan de kapsalon vooralsnog op dezelfde voet voort te zetten. "De prijzen blijven bij voorbeeld onveranderd laag, maar het inwendige is wel veranderd." Het wat zakelijk ogende interieur van de kapsa lon heeft daarom plaats gemaakt voor zachtgeel en grenen. Nieuw is ook de produktenlijn van Perma die Natalie in de Kapperij toe- past (o.a. voor permanent, kleur- en waterspoelingen en andere vormen van haarverzorging en cosmetica), waarbij zelfs sprake is van een primeur voor Soest. Perma-produkten - Perma Edomil voor de haarverzorging, Perma Artist(e) voor de cosmetica - zijn milieuvriendelijk en niet op dieren ge test, wat volgens Natalie heel belangrijk Ze houdt van dieren, en waarschijnlijk het meest van Bliksem, de Jack Russell- terner die ze altijd bij zich heeft. "De kinderen die hier komen zijn gek op 'm..." Dat Natalie vroeger eigenlijk het liefst dierenarts was geworden zal nie mand verbazen. Dat ze toch in het kappersbedrijf terecht is gekomen - net als haar moeder, oma en oud-tante - is te danken aan het feit dat ze van wis kunde niet veel snapte. "Maar ik heb het dus wel van de familie meegekregen." Kwaliteit staat bij de Kapperij voorop. Natalie is met haar 23 jaar waarschijn lijk de jongste zelfstandige kapper van Soest, maar heeft in acht jaar tijd ruime ervaring opgedaan in andere kappers- bedrijven, "van gewone buurtsalons tot de high-society", zoals ze het uitdrukt. Voordelig Naast kwaliteit is ook de prijs van be lang. "Wij zijn wat kwaliteit betreft het zelfde als andere salons, maar wat de prijs aangaat aantrekkelijker en voorde lig. Voor knippen betalen de dames bij de Kapperij bijvoorbeeld (inclusief was sen) slechts f 29,- en de heren worden zelfs voor f 27,50 geholpen. Voor de kinderen zijn er speciale tarieven: f 12,50 tot 5 jaar; f 19,50 tot 15 jaar en f 22,50 tot 20 jaar. Ook voor de speciale be handelingen rekent Natalie een zeer re- delijke prijs: deelpermanent vanaf 65 gulden, gewoon permanent vanaf 104 gulden. De klanten kunnen bij de Kapperij bo vendien profiteren van de gezins- voordeelspaarkaart, die als hij voi is recht geeft op 20 gulden korting bij een behandeling of 25 gulden op de aan koop van produkten. Bij elke bestede 25 gulden wordt er een stempel geplaatst. Knippen halve prijs Ter gelegenheid van de opening is het komende vrijdag en zaterdag volop feest bij de Kapperij. Voor de klanten staat uiteraard een kopje koffie of thee klaar met iets lekkers, maar niet alleen daarom is het beslist de moeite waard om Natalie vrijdag en zaterdag met een bezoek te vereren: voor alle knip- tarieven geldt die dagen slechts de halve prijs! De kapsalon beschikt, als bijkomende voordelen, over airconditioning ("in de zomer is het hier lekker koel," aldus Natalie) en ruime parkeergelegenheid, ook in het weekeinde. Een afspraak maken (via tel. 10982) is altijd aan te bevelen, maar het hoeft niet persé. "Zo lang er tijd is kan iedereen hier binnen lopen, al bestaat natuurlijk het risico dat hij of zij even moet wachten," aldus de Foto: Goos van der Wilt. nieuwe Kapperij-eigenaar Natalie van Eijk. De openingstijden zijn: dinsdag vrijdag 08.30-17.30 uur, zaterdag 08.30- 14.00 uur. Op maandag is de kapsalon gesloten. •o*o«o«o*o*o*o«o«o«o«o*o« van 6 t/m 14 oktober nu Alle permanenten van 115,- voor 0 Alle deel-permanenten van 85,- voor 75,- O Kleurspoelingen 25/" 0 Kleurspoeling direkt na een permanent 1Z/ q O Knippen heren24?» o O dames27?» kinderen vanaf 12?» mnnfirnp nnnrvpr7nrninn •o*o«o«o«o«o«o«o«o«o*o«o« - S- |C5 n' i .i- "-(tei* gUhmu 1 .-M' De kat van Jan Harrie Geelen De Kinderboekenweek duurt tien dagen: van 4 tot en met 14 oktober. Dit keer draait het vooral om kin derboeken waarin dieren de hoofd rol spelen. Niet voor niets is het op woensdag 4 oktober, als de Kinder boekenweek begint, Werelddieren dag. Er zijn heel veel boeken met als held een hond of een poes of een paard of noem maar op. Wat dat betreft is het een echte Beestenbende, zeker ook in de boekhandel. Tijdens de Kinderboe kenweek struikel je daar zowat over de "dierenboeken". Komt dat zien! Het gratis Kinderboekenweekgeschenk is dit jaar geschreven door Els Pelgrom, die al drie keer de Gouden Griffel heeft gewonnen. Ze bedacht een spannend verhaal over de hond Bombaaj, die sa men met zijn baas Serafin ergens in Zuid-Spanje woont en daar het meisje Ana ontmoet, voor wie hij bereid is door het vuur te gaan. Hij houdt met een van haar, bijna net zo veel als van zijn baas. Ana mist haar vader, die bij haar en haar moeder is weggelopen. Dat was de reden waarom ze naar het dorp zijn verhuisd. Serafin besluit de vader te gaan zoeken, samen met Ana en Bombaaj. Els Pelgrom (1934) won in 1978 de eer ste Gouden Griffel met "De kinderen van het Achtste Woud"; dè tweede kreeg ze in 1985 voor de verhalen bundel "Kleine Sofie en Lange Wap per", en nummer drie behaalde ze in 1990 met "De Eikelvreters". Daarmee is Els Pelgrom een van Nederlands meest gelauwerde kinderboekenschrijfsters al ler tijden. Een boodschap heeft ze niet, dat vindt ze maar verwaand gedoe. "Ik ben op mijn twaalfde stil blijven staan. Daarom kan ik zo goed voor kinderen schrij ven..." Haar belangrijkste drijfveer is dat ze haar lezers een paar genoeglijke uur tjes wil verschaffen met verhalen die vaak gaan over vriendschap, aardig zijn en avontuur. "Bombaaj" is een cadeau voor alle klanten die voor f 19,50 aan kinderboeken kopen. Prentenboekje Het prentenboekje "De kat van Jan" is tijdens de kinderboekenweek te koop voor slechts f 3,75. Het is gemaakt door Harrie Geelen, o.a. bekend van de tv- serie "Oebele", "Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer?" en "Q Q". Harrie Geelen is kinderboekenillustra tor. o.a. van Toon Tellegens "Juffrouw Kachel", waarvoor hij in 1992 de Zilve ren Penseel kreeg. Dit jaar illustreerde hij "Beertje Pippeloentje", de klassieker van Annie M.G. Schmidt. Daarnaast is hij ook kinderboekenschrijver: o.a. van "Herman, het kind en de dingen", waar mee hij in 1994 de Zilveren Griffel won. Alleskunner Harrie Geelen maakte het prentenboekje "De kat van Jan", over een jongetje dat al tekenend de wereld naar zijn hand zet. Zo beïnvloedt hij het leven van de kat en de vogel en laat hij het regenen als het hem uitkomt. Voorleesgids In de boekhandel is tijdens de Kinderboekenweek ook de Voorleesgids verkrijgbaar, met praktische voorleestips en een lijst van 150 leverbare voorlees boeken voor kinderen van 0 tot 6 jaar (baby's, peuters en kleuters), gerang schikt naar leeftijd. Ouders kunnen meedoen aan de jury die het leukste Beestenbende-voorleesboek gaat kie zen, waarvoor 16 voorleesboeken zijn geselecteerd. Tot 31 januari volgend jaar kunnen de ouders hun stem uitbrengen. In de Kinderboekenmolen staan alle Griffels en Penselen van 1995 bij elkaar, plus informatie over de Nederlandse Kinderjury en een uitgebreide opsom ming van kinder- en jeugdboeken vanaf 13 jaar. ^V.OEM/57- Een Elite Bloemist onderscheidt zich door kwaliteit in alle betekenissen van het woord. Dit wordt regelmatig gecontroleerd, zodat de Elite Bloemist altijd uw garantie is voor topkwaliteit! Inclusief Elite Bloemist Garantie! Ni rcRris Morgen, donderdag 5 oktober, van 14.00 tot 17.00 uur organiseert de Bibliotheek Soest in samenwerking met cultureel centrum C-drie en boekhandel Van de Ven een groot kinderboekenweekfestijn. Het feest vindt plaats in de bibliotheek in Overhees en C-drie en alle kinderen van Soest zijn van harte welkom. Er is een theatervoorstelling, er treden echte schrijvers op met wie de kinderen kunnen praten en die voorlezen uit hun eigen boeken, er is een videohoek op gesteld waar het publiek spannende films kan kijken en de kinderen kunnen meedoen aan een wedstrijd met een grote hoofdprijs. Ook komen er twee beroemde prentenboekenmakers die met de aanwezige kleuters gaan teke nen! Boekhandel Van de Ven heeft een kraam met boeken opgesteld in de bi bliotheek, met alle titels van de schrij vers die deze middag komen optreden. Van 13.30 tot 14.30 uur wordt de voor stelling 'Maliff en de wolf in C-drie ge speeld door Hans Hagen en Erik Karsemeijer. De voorstelling is voor kin deren van 8 jaar. Alle groepen 5 van de Soester scholen worden voor dit optre den uitgenodigd. De voorstelling is uit verkocht. Ook komen er twee beroemde kinderboekenschrijvers, Ingrid en Die- ei Hans Hagen Hans Hagen schrijft voor kinderen in bijna alle leefrijdscategorieën, van lees boekjes voor beginnende lezertjes tot jongerenromans. Ook voor kleuters schrijft hij boeken en er is regelmatig een verhaal van hem te vinden in de jeugdtijdschriften Bobo en Okki. Be kroonde boeken van hem zijn: 'Het is nacht, we gaan op jacht' en 'Het gouden INDERBOEKENWEEK 1995 4 T/M 14 OKTOBER Bombaaj en Ana gaan samen op speurtocht... JU, Gratis bij aankoop van ƒ19,50 aan kinderboeken, zolang de voorraad strekt. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 601 24 19 ter Schubert, die samen met kleuters gaan tekenen in de Kunstuitleen. Kaart jes voor deze optredens zijn te verkrij gen in de Bibliotheek. Er zijn optredens gepland om 14.30, 15.30 en 16.30 uur. De Schuberts zijn erg bekend door de prachtige prentenboeken die zij op hun naam hebben staan, zoals 'Monkie', 'Er ligt een krokodil onder mijn bed' en 'Platvoetje'. De bekende auteurs Thea Beekman, Anke de Vries, Hans Hagen, Gijs Wanders en Sander de Heer komen naar Soest om hun boeken te signeren. Boekhandel Van de Ven heeft een boekenkraam waar kinderen en hun ouders deze boeken kunnen kopen. Ook kunnen de kinderen hun eigen boeken van deze auteurs meenemen om te laten signeren. De schrijvers vertellen graag over'hun werk, en gaan ook voor lezen. Sander de Heer leest om 15.00 uur voor, Anke de Vries om 15.30 uur en Gijs Wanders om 16.00 uur. Thea Beekman leest niet voor, zij signeert wel en vragen staat vrij. Gijs Wanders Gijs Wanders, ook bekend als presenta tor van het journaal, schrijft sinds 1987 jeugdboeken. Hij is journalist, heeft heel veel gereisd en als oorlogscorrespondent gewerkt in Zuid- en Midden-Amerika, Afrika en Azië. De boeken van Gijs Wanders spelen in landen waar de men senrechten geschonden worden. Ze zijn spannend om te lezen en maken op een begrijpelijke manier de situatie in deze landen duidelijk. Zijn boeken heten: 'Vogelvrije vrienden', 'Spoorloos ver dwenen' en 'Stille getuigen'. Thea Beekman Thea Beekman is geboren in 1923. Ze heeft altijd geschreven, maar toen haar kinderen volwassen waren is ze er pas echt werk van gaan maken. Ze ging stu deren en boeken schrijven. Haar be roemdste boek is 'Kruistocht in spijker broek', bekroond met de Gouden Grif fel in 1973 en een klassieker in de Ne derlandse jeugdliteratuur. Haar belang stelling gaat uit naar het verleden, vooal de Middeleeuwen. Bekende boeken van haar zijn o.a.: 'Hasse Simonsdochter', 'Kinderen van Moeder Aarde', 'Triomf van de verschroeide aarde' en 'Wij zijn wegwerpkinderen. Anke de Vries Anke de Vries is één van de meest suc cesvolle schrijfsters van Nederland. Kin deren zijn dol op haar boeken. Uit een recensie: "Zorg dat je geen afspraken hebt als je 'Blauwe Plekken' van Anke de Vries in handen krijgt. Want na drie bladzijden ben je verkocht, dan moet het uit en wel onmiddellijk." Ze heeft onder andere geschreven: 'Belledonne kamer 16, een dagboek uit het verzet', 'Weg uit het verleden', 'Opstand' en 'Kladwerk'. Sander de Heer Sander de Heer heeft tot nu toe één boek geschreven en getekend: 'Fer- dinand het witte neushoombeest'. Het is een prentenboek met grote tekeningen, en een verhaal op rijm. Er zitten heel veel grapjes in. Het is voor kinderen van ongeveer 10 jaar om zelf te lezen, en voor kleine kinderen kan het voorgele zen worden. Sander de Heer is afgestu deerd als grafisch en illustratief vorm gever. Na zijn studie belandde hij bij een theatergroep, en acteerde o.a. in de te levisie-serie 'Vrienden voor het leven'. Door zijn acteerwerk kwam hij niet aan tekenen en schrijven toe. Maar na tien jaar kreeg hij de kriebels en maakte 'Ferdinand'. Audio-video en dieren Uitgeverij Timboektoe gaat een audio- videohoek inrichten waarin kinderen naar boeken kunnen luisteren via walk mans en op video's naar prenten- en jeugdboeken kunnen kijken. Het thema van de.kinderboekenweek is 'Beesten bende'. Daarom heeft Kinderparadijs De Vrije Teugel verschillende dieren ter beschikking gesteld, die op deze Kinderboekenweek-middag op het pleintje voor de Bibliotheek en C-drie rondlopen. Zo kunnen de kinderen die deze middag naar het Boekenfestijn komen de dieren eens op een andere plaats en op een andere manier zien. I

Soester Courant | 1995 | | pagina 23