r\ m K DE ALLERLAAGSTE PRUZEN BIJ HOOGVLIET IN SOEST! -j0 1.49 '0 9.98 2.49 98-^*11.15 1.59 HOOGVLIET? 1.98 Hl0 5.- 12.95 Bewoners verwijten College 'lauwe' opstelling tegen helicopters Leo van den Berg alias Pipo de Clown jen H# IACTUEEL t Het raadhuis zat potdicht, maar de ramp was geslaagd WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Praten met B. en W. Soest-Zuid V:1 rH Het blijft genieten! STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 601 82 52 KLAREN ^TROMP Hypotheek? Rente v.a. 5.2 KLAREN HtROMP KLAREN ^TROMP KLAREN y TROMP Hypotheek? Rente v.a. 5.2 College wil MBC nog niet laten wijken voor SBS 6 Politiek: kritiek op 'onbereikbaar' politiebureau Fietser knalt op geparkeerde auto Commissie wil meer pasjes VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI 1 Luxe perenvlaai VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Directeur De Vrije Teugel benaderd voor hoofd rol kinderserie Nelkan lekkere Vanille Vla Malse Schotse Biefstuk Braziliaanse Perssinaas appelen Ovenverse Kaiser Broodjes Bisolvon Hoestdrank Week van bet brood Coca Cola Verse Roombrie Bloembollen Fotoalbum V: Bewezen de goedkoopste! Geldig van woensdag 4 oktober t/m dinsdag 10 oktober 1995, alleen bij Hoogvliet in Soest. Kuilen in de weg, overhangend groen, het autoverkeer, de komende helicopters en de (vervuilde) zand hoop bij het winkelcentrum: een greep uit het taaie ongerief waar mee de bewoners van Soest-zuid soms dagelijks worden geconfron teerd. En allemaal kwesties die vo rige week min of minder uitvoerig aan de orde kwamen tijdens het tweejaarlijkse "praatavondje" met B. en W. in de Rank. Dé "brandende" kwestie in Soest-Zuid (de problemen met het appartementen gebouw aan het Driftje) werden op voorstel van burgemeester De Widt deze avond maar even opgezouten, omdat ze in de komende week nog uit gebreid aan het Raadhuisplein op tafel zullen komen. Ondanks het voetballen op tv hadden enkele tientallen bewoners van Soest-zuid de moeite genomen om een aantal andere problemen bij het College deponeren, uiteraard in de hoop op oplossingen, en liefst zo snel moge lijk. Maar zo werkt dat niet, en zeker niet bij de gemeente, zoals weer eens bleek. Zo verwees wethouder Ries van. Logtenstein (Milieu) de vragenstellers over de kuilen'in de Bartolottilaan en het overhangend groen in diverse stra ten (waarvan met name rolstoel gebruikers en moeders met kinderwaJ gens soms hinder ondervinden) met opvallend gemak door naar het "wijk beheer". Als ze daar hun klachten aan kaartten zou er zeker actie worden on dernomen, aldus Van Logtenstein. De uitnodiging om zélf 's een ritje per rol stoel door Soest-zuid te maken schoof hij soepeitjes door naar de burgemees ter. Van Logtenstein beloofde dat hij met voortvarendheid zou gaan aandringen op het verwijderen van de ontsierende, vieze zandhoop achter het parkeerter-. rein bij de Zuidpromenade, waaraan de omwonenden zich al maanden ergeren. De bult was echter geen gemeente-ei gendom, dus het College kon volgens hem niet veel doen, omdat het een zak was van de eigenaar en de provincie. Dat schoot verkeerd bij andere bewo ners, die meenden dat de wethouder zich niet moest verschuilen achter an- dere belanghebbenden. "U zou zelf het initiatief moeten nemen. Als argeloos burger denk je: dat haal je toch gewoon weg. Stuur desnoods de rekening naar de eigenaar. Als die bult bij u thuis voor de deur had gelegen was-ie allang weg geweest!" (Licht) vervuild Uit de reactie van de wethouder was op te maken dat de zandhoop - afkomstig van de grond onder het nieuwste stukje winkelcentrum - ook nog eens (licht) I vervuild blijkt te zijn. Hoewel niemand kon zeggen wat er precies in was aange troffen wisten Van Logtenstein en zijn ambtenaren zeker dat er geen enkel ge vaar voor de volksgezondheid te duch- ten was. Burgemeester De Widt en wethouder Neks Blommers kregen op hun terrein geen enkele vraag te beantwoorden en zaten er tijdens het plenaire deel van de bijeenkomst ook maar een beetje voor spek en bonen bij. Wethouder Pieter ten Hove daarentegen had het redelijk druk. Zo moest hij uitleggen waarom het win kelcentrum met winkelwagentjes zo moeilijk te "berijden" is (er is maar één afritje) en waarom, behalve de zand hoop, ook de talrijke lukraak gepar keerde auto's voor zo veel ergernis zor gen. De wethouder beloofde soelaas bij het komende herinrichtingsplan, waarin o.m. vier opstelplaatsen voor winkel wagentjes zijn gedacht. Ten Hove gebruikte eveneens het wapen van de doorverwijzing bij de kritische vragen over de oversteekbaarheid van de Ossendamweg, waar ouders van de basisschool de Werveling pleitten voor meer verkeerslichten (a la de stoplich ten bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat). Ook de aanpak van het Vondellaan/Ossendamweg/Nieu- weweg-tracé moet wachten op het ge reedkomen van het hoofdwegen structuurplan, en dat loopt intussen al lemaal door naar volgend jaar, zoals de wethouder nog eens uitlegde. "Maar we schuiven echt niet alles voor ons uit," verweerde hij zich tegen het verwijt dat de gemeente maar om de hete (verkeers)brij bleef heendraaien. Aanfluiting voor Soest Wat de abominabele staat van onder houd van het wegdek van de-Lange Brinkweg betreft - volgens een van de bewoners "een aanfluiting voor Soest" - merkte Ten Hove op dat dat vooral een kwestie van keuze was. "Uw opmerkin gen zijn overgekomen, maar het besluit is aan de raad," aldus de wethouder. Ten Hove liet ook weten dat het College - in navolging van de stedebouwkundige - geen heil ziet in een nieuw complexje seniorenwoningen op de plek van de afgebrande Grand Bouffe aan de Soesterbergsestraat, in plaats van "grote villa's". Volgens de wethouder heeft Soest al genoeg van die complexjes. Over de golfbaan die de stichting Wolf- duin in het Monnikenbosch wil aanleg gen kon de wethouder geen mededelin gen doen. "Het wachten is nu op een besluit van Wolfduin, of ze de MER wil laten.verrichten of niet." Een enkele bewoner maakte verder nog bezwaren tegen de volgens hem onte rechte "loskoppeling" van de verkeers- aspecten en de bestemmingsplannen, evenals tegen het feit dat de burgers De zandhoop bij het winkelcentrum (eigenlijk zijn het er twee) is volgens de gemeente licht vervuildmaar wie hem gaat opruimen is nog de vraag. geen inspraak hebben kunnen plegen op de beslissing om bij de provincie weer hogere geluidsnormen voor de Ossen damweg los te peuteren. Helicopters Van Logtenstein moest ten slotte nog een dispuut uitvechten met burgers die de komst van de nieuwe helicopters op Soesterberg met angst en beven tege moet zien. "Welke strategie heeft de ge meente gevolgd bij het verzet daarte gen?" wilde een van de bewoners weten, Hij had de indruk gekregen dat het Col lege zich niet bepaald het vuur uit de sloffen had gelopen en verweet Van Logtenstein dan ook een "lauwe opstel ling". Dat moest echter genuanceerd bekeken worden, vond de wethouder. Het is uit eindelijk de Tweede Kamer die daarover binnenkort besluiten neemt, en dan kan Soest - samen met andere gemeenten - eventueel wel actie ondernemen, maar ook de gemeente zal zich bij die beslis sing moeten neerleggen. Uiteraard was er een "nadrukkelijk signaal" afgegeven tegen de hoge geluidsbelasting, maar de inspreker moest toch ook niet uit het oog verliezen dat de vliegbasis voor heel veel Soesters een belangrijke maat schappelijke functie vervult, aldus Van Logtenstein. "Het zal de weegschaal niet laten doorslaan, maar onze reactie is mede daardoor bepaald." De gemeente heeft trouwens weinig in te brengen, meende hij, zolang het helicopterlawaai binnen de bestaande geluidsnormen blijft, en de luchtmacht heeft inmiddels laten "aantonen" dat dat inderdaad zo zal zijn. "Dat gaan wij niet betwisten, en meer kunnen wij immers niet vragen..." Volgens sommige bewo ners is daarover echter het laatste woord nog niet gezegd. De heli's zouden vol gens hen dan ook alleen mogen opstij gen en landen bij de uiteinden van de oude startbanen, om binnen de "ovaal" te blijven. "En omdat de gemeente niet heeft aangedrongen op verruiming van die geluidscontouren kunnen de helicopters dus niet komen." BAR, GRILL RESTAURANT Luykje specialiteiten Onze zeer aantrekkelijke fondue- en gourmetmogelijkheden? onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp SOESTDIJK W. DE ZWIJGERLAAN 13 In een sfeervolle laan gelegen mid denwoning met voor- en achtertuin en schuur. Degelijk en solide met een prachtig uitzicht over het plein. Volop parkeergelegenheid. Winkels, scholen, openbaar vervoer in direkte omgeving. Indeling: B.g.: hal, toilet, kelderkast, woonkamer met deur naar terras op het zuiden, keuken met inbouwkoel- kast. Verd.: 3 slaapkamers waarvan 1 met balkon en 2 met vaste wastafel, douche met 2e toilet. Alle kamers met vaste kasten. Grote zolder. Alge meen: CV-ketel 1986. Warmwatergey- ser in keuken. Begane grond isola tieglas, verdieping voorzetramen. Aanvaarding: direkt. Vraagprijs: f 289.000,- k.k. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 02155-27493 onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: hoekhuis of helft dubbel. Koopprijs ca. f 350.000,- k.k. onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: vrijstaand herenhuis (3Jl-ec.jarén) met 6 a 8 sl.kmrs., gr. tuin in'natuurrijke'1 omg. Soest - Baarn. Evt. huur; Koopprijs tot ca. f 700.000,- k.k. onroerend goed Gratis bemiddeling Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 02155-27493 Het college wacht eerst af of de BUMA en de Marokkaanse zender MBC het geschil over de auteurs rechten uit de wereld kunnen hel pen. De programma's van MBC worden, zo lang het conflict voortduurt, niet door gezonden. In plaats daarvan krijgt de kijker een testbeeld te zien. De reden is dat de MBC een betalingsachterstand heeft. Het college is niet van plan om nu al het kanaal van MBC vrij te maken voor SBS 6. De Actiegroep Oh Oh krijgt dus vooralsnog niet haar zin. Namens Oh Oh had Gèrard van den Deijssel het gemeentebestuur vorige week verzocht de Nederlands-talige zender SBS 6 al vast tijdelijk toe te laten op het kabel net. Sinds het politiebureau aan de Dal- weg verbouwd wordt om straks on derdak te bieden aan de regionale recherche lukt het burgers maar moeilijk om telefonisch tot de Hermandad in Soest door te dringen. Bezoekers worden tijdelijk opgevan gen in de "portacabin" die voor de ingang staat, maar via de telefoon is de politie soms geheel onbereikbaar. PvdA-fractievoorzitter Kees Boer- koel vroeg burgemeester De Widt maandagavond in de commissie ABZ hoe het zat. Kunnen de burgers van Soest alleen nog via het alarm nummer (06-11) kontakt met de po litie maken? Volgens De Widt was ook vorige week al enkele malen geconstateerd dat het bureau niet te bereiken was. Hij had politiechef Schutzmann dan ook verzocht de nodige maatregelen treffen. "En dat zou hij doen. Maar dat het nu nog zo is was mij niet be kend," aldus De Widt. De oorzaak moet volgens hem gezocht worden in de werkzaamheden aan de telefoon centrale. Op de vraag hoeveel "ge wone" politiemensen er overdag in Soest op het bureau present zijn moest hij het antwoord schuldig blij ven. Boerkoel houdt dat nog tegoed. Overigens heeft de politie onlangs zelf al gewezen op mogelijke storin gen in de telefoonverbinding met het bureau in Soest. In voorkomend ge val kan men altijd kontakt opnemen met het hoofdbureau van het district in Baarn: tel. 035-5487411. Op de Torenstraat is een zeventien-ja rige Soester met zijn fiets tegen een ge parkeerde auto gebotst. De voorvork van zijn fiets werd daarbij gekromd. Kennelijk had hij het voertuig over het hoofd gezien, maar op zijn voorhoofd prijkte na de smak wel een bult. Voor een onderzoek werd hij naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Het ongeluk gebeurde woensdagmorgen iets na tien uur. Het betreffende fietspad dient tevens als parkeerstrook voor au to's. De ramp-oefening, die op zaterdag 30 september in Soest gehouden werd, is al met al toch eigenlijk uit stekend geslaagd. Dat is althans de opvatting van burgemeester De Widt, die maandagavond in de raadscommissie ABZ nog een korte terugblik aan het "evenement" wijdde. Hoewel er bij de oefening zowat alles mis ging wat er mis kon gaan toonde De Widt zich beslist niet ontevreden. Hij maakte overigens onderscheid tussen de regionale oefening en de bijeenkomst ten stadhuize van het Soester "beleids team", want die had hij - toen hij een maal wist dat de ramp in aantocht was - er op eigen initiatief maar aan vastge knoopt. "We hebben allerlei tekortko mingen boven water gekregen waar we ons voordeel mee kunnen doen." De commissie vond het allemaal best en wil - na de evaluatie in gewestelijk ver band - t.z.t. nog wel eens naar de gang van zaken tijdens de ramp-oefening kij ken. Wel kreeg de burgemeester alvast het advies mee om wat royaler om te gaan met de verspreiding van de pasjes,' waarmee de deuren van het gemeente huis ook buiten kantoortijden ontsloten kunnen worden. De ambtenaren en de raadsleden hebben allemaal zo'n pasje, maar bijvoorbeeld de commandant van de brandweer niet. Toen de arme man tijdens de ramp in allerijl werd opgetrommeld om naar het crisiscentrum aan het Raadhuisplein te komen, kon hij er domweg niet in. Hij had het geluk dat Harry Witte (Gemeentebelangen) toevallig in het leeskamertje was, die de deur voor hem opendeed. Ook Kees Boerkoel (PvdA) had als portier moeten optreden en dat gold ook voor de burgemeester zelf, want die moest beleidsambtenaar Ad v.d. Haar (speciaal belast met de op dracht om dit soort crisissituaties het hoofd te bieden) binnenlaten omdat hij op die zaterdagmorgen zijn pasje ook argeloos thuis had laten liggen. "Het ging juist om het verrassings-ele- ment," aldus De Widt. "Ik had alleen het tijdstip van de ramp in m'n agenda staan, en de rest wist van niks, maar dat is juist het kenmerk van een ramp." Over het op ruimere schaal verspreiden van de pasjes beloofde hij nog eens na te denken. 'e jye/Yvc/iWv Een van onze nieuwe vlaaien met een verrukkelijk r* QEZ 5 peren-chocolade bavaroise, peer, chocolade en I jS 2 éen vleugje kaneel, normaal 18.95, deze week 1g Probeer eens een royale punt met een eerste klas kopje koffie jx voor 4.75. Fijnproevers van echte Arabica koffie gaan naar de Van Weedestraat 46 II Soest, tel. 035 - 602 10 59. jg; Leo van den Berg, directeur van kinderparadijs De Vrije Teugel, heeft de rol van Pipo de Clown aan geboden gekregen. Het is de bedoe ling dat de geestelijk vader van Pipo, Wim Meuldijk, een nieuwe serie televisié-afleyeringen gaat schrijven. Naar verluidt is tv-produ- cent Ivö Niéhë bijzonder geïnteres seerd, maar is het wachten op een sponsor. Vast staat dat Van den Berg de rol van Pipo krijgt als de kinderserie nieuw le ven wordt ingeblazen. Hij zegt dat de contacten al van december dateren. Meuldijk zou de serie aanvankelijk wil len herhalen, omdat hij vindt dat er in de bestaande programma's teveel ge weld voorkomt. Omdat de kwaliteit van de oude zwart-wit opnamen teveel te wensen overlaat, is het idee gevat nieuwe afleveringen te schrijven. Toen moest er meteen worden gezocht naar een acteur die Pipo moet gaan spe len. Cor Witsche, die in de jaren zestig en zeventig honderdduizenden kinderen en volwassenen aan de beeldbuis kluisterde, overleed enkele jaren gele den. Via Belinda Meuldijk, de partner van Rob de Nijs die al twee keer een benefietconcert gaf op De Vrije Teugel, werden de ogen gericht op Van den Berg. Zij had hem op het toneel zien staan in het kinderparadijs. Hij heeft inmiddels enkele proef-opnamen en een foto-sessie achter de rug. Daarbij werd overigens duidelijk dat het originele Pipo-pak hem te klein is. Alleen het jasje, de pruik en de hoed pasten. Van den Berg zegt het 'heel leuk' te vin den dat hij voor de rol is gevraagd. Hij herinnert zich dat hij als jong ventje een dubbeltje betaalde om de avonturen van Pipo, Mamalou, Kluuk-Kluuk en de Dikke Deur te kunnen volgen. Alle kin deren uit de buurt schoven dan aan bij een boer die als enige in de wijde om geving een televisietoestel bezat. "Ik ben er heel nuchter onder en weet dat het hard en lang werken wordt, als het doorgaat. Maar voor een leuke kinderserie zet ik me graag in. Ik speel graag voor kinderen, dus dat geeft me een warm gevoel. Maar eerst moeten de contracten nog komen en bovendien moet ik me nog zien waar te maken, ook ten opzichte van Cor Witsche," al- Kindertheater Intussen is Van den Berg ook druk met de voorbereidingen voor de bouw van een kindertheater aan het Vedelaarpad en de uitbreiding van de keuken van de instelling. Eind dit jaar, begin 1996 ver wacht hij dat wordt besloten of De Vrije Teugel verder gaat met de plannen of niet. In een eerste reactie staat het college van Soest niet te springen om een thea ter. Het wijst in dat verband op de con currentie met C-drie en de parkeer- problematiek. Volgens Van den Berg zal het kindertheater, dat een regionale uit straling moet krijgen, niet concurreren met het op een steenworp afstand liggen dus Van den Berg die heeft gehoord dat veel opnamen in het buitenland zullen worden gemaakt, zodat hij regelmatig en lang van huis zal zijn. Dat heeft vanzelfsprekend gevolgen voor zijn werk op de kinderboerderij. "Als het een succes wordt, zal ik iets moeten regelen met een vervanger. Daar kan ik nu nog weinig zinnigs over zeggen. In elk geval zal ik de banden met De Vrije Teugel nooit breken." culturele centrum. Binnenkort heeft hij daarover een gesprek met directeur Jacques Jansen van C-drie. Het parkeer- Mogelijk zal Leo van den Berg straks minder op De Vrije Teugel, maar als Pipo de Clown vaker op het televisie scherm te zien zijn. probleem is op te lossen, aldus Van den Berg, door de bezoekers hun auto te la ten parkeren in het winkelcentrum Overhees en bij C-drie. "Op die Tijden is het daar toch niet druk en het is maar drie, vier minuten lopen. Anders moe ten we in overleg met de gemeente een parkeerterrein aanleggen." Van den Berg sluit niet uit dat hij in het nieuwe kindertheater als Pipo de Clown gaat optreden. "Cor Witsche trad vroe ger ook op. De kinderen willen Pipo toch ook in levende lijve zien. Het zou hartstikke mooi zijn als Pipo hier in het kindertheater zou optreden." De bouw van het theater zal ongeveer 700.000 gulden kosten. De helft daar van denkt Van den Berg te kunnen be sparen door zelfwerkzaamheid. De an dere helft moet worden bijeengebracht door giften van bijvoorbeeld Jantje Be ton, sponsoren en acties. Zoals de zaken er nu voor staan, zal behalve Rob de Nijs ook de Nederlandse formatie 2 Unlimited volgend jaar een benefiet concert geven. Pak 1 liter V6K 500 gram, nu Zoet en vol sap. Net 2.5 kilo, nu 4 stuks -k?2 Fles 250 ml 12ST (Lees eerst de bijsluiter!) Op vrijdag 6 oktober gratis ontbijten voor alle klanten vanÖ.30tot 10.00 uur Fles 1.5 liter 2^9" 200 gram, slechts Nu al leuk op uw vensterbank. 2 verpakkingen voor voor 600 foto's Per stuk Deze aanbiedingen gelden alleen in de Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat 491 in Soest.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3