Soest 50 jaar geleden Niem; en als Kaaps park ii ~1 ACTUEEL t Wel excus WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers Verzekeringen Rijverbod van 12 uur voor Soester Uit de Soester Courant van 5 October 1945 De tijdelijke gemeente raad van Soest Terug naar veertig? PAGINAj! woensdag I Populatie i woensdag 4 oktober 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN PE GEMEENTE SOEST I X Reactie op het artikel in de Soester Courant van 14 september 1995. De Verenigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika is sinds 1919 in de Vere nigde Staten van Amerika en sinds 1963 in Europa met veel succes werkzaam. In Nederland zijn momenteel 30 vertegen woordigers werkzaam en wereldwijd heeft het bedrijf 25.000 werknemers in dienst. De buitendienstmedewerkers van de Verenigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika worden zeer intensief ge traind in de verkoop van verzekeringen en grondig op hun werkzaamheden voorbereid. Bij deze training wordt niet alleen kennis bijgebracht over het verzekeringsprodukt. Grote waarde kent de maatschappij toe aan een correcte manier van mededinging en een cor recte manier van omgang met de (po tentiële) verzekerden. De Verenigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika biedt ongevallen verzekeringen aan voornamelijk zelf standige ondernemers en hun gezinsle den aan, omdat zij in het geval van ar beidsongeschiktheid niet krachtens een werknemersverzekering verzekerd zijn. De verzekering is zinvol en doelmatig. Bovendien is de looptijd van de verze kering 1 jaar en zodoende zeer consu ment vriendelijk. In de praktijk blijkt dat consumenten hun overeenkomsten verlengen. Potentiële verzekeringnemers worden in hun onderneming bezocht en krijgen indien de verzekering aan hun wensen voldoet een gedetailleerd voorstel van de aangeboden verzekering. De Verenigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika is in het kader van de Eu ropese Unie vanuit Duitsland in Neder land werkzaam. Zodoende worden in Nederland dezelfde polissen verkocht als in Duitsland. Deze polissen en de daarbij behorende verzekerings- voorwaarden zijn door de Duitse Verzekeringskamer, die bekend staat als één van de strengste van Europa ge toetst. Ook de Nederlandse Ver zekeringskamer is door de Verenigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika over haar activiteiten ingelicht. De Duitse toezichthouder gaat na of de verzekeringsproducten in overeenstem ming zijn met regels die strekken tot bescherming van de consument, en kijkt dus op duidelijkheid, en begrijpelijkheid en of er geen tegenstrijdigheden in zit ten. De polissen van de Verenigde Ver zekeringsmaatschappij van Amerika hebben deze toets met succes doorstaan. Er mag dus vanuit gegaan worden dat de verzekeringspolissen van de Vere nigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika deugdelijk zijn. De Economische Controledienst heeft in maart 1995 een controle uitgeoefend bij de Verenigde Verzekeringsmaat schappij van Amerika en haar ver- zekeringsprodukten. Hierbij zijn geens zins afkeuringen geuit. De Verenigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika is van oordeel dat de berichtgeving slechts eenzijdig het standpunt van een tussenpersoon heeft belicht. Om die reden wordt deze uit eenzetting over de Verenigde Verzeke ringsmaatschappij van Amerika gege ven. Inmiddels heeft de Verenigde Ver zekeringsmaatschappij van Amerika haar advocaat gevraagd rechts maatregelen te treffen tegen degene(n) die onjuiste mededelingen over de Ver enigde Verzekeringsmaatschappij van Amerika doen. Mr. A.J.H.W.M. Versteeg Stibbe Simont Monahan Duhot Ds. Huisman (4) In haar reactie op de 'meningen van le zers' van Jaap Bal van 20 september, vroeg Linda van der Meer zich vorige week in dezelfde rubriek af wat V.D.U. betekent. Die afkorting was gebruikt in de brief van Jaap Bal. Door een zetfout is een misverstand ontstaan. De heer Bal bedoelde namelijk V.D.M; Dat staat voor Verbi Divini Minister, dat zoveel betekent als Dienaar van het Goddelijke Woord. De redactie. De politie heeft vrijdagmiddag om half zes op de Veenbesstraat een automobi list aangehouden, die kennelijk ondèr invloed van drank verkeerde. De man weigerde de ademanalyse, maar kreeg toch een proces-verbaal en een rijverbod van twaalf uur. Hedenmiddag te 3 uur, tijdens het af drukken van ons blad, heeft ten gemeentehuize de candidaat-stelling plaats gehad van den tijdelijken ge meenteraad van Soest, welk lichaam tot de nieuwe verkiezingen, dus gedurende ongeveer een half jaar zitting zal heb ben. Daar de gemeente thans meer dan 20000 zielen telt, zou de raad uit 19 personen moeten zijn samengesteld. De statistieken over de jaren 1943 en 1944 van het Centraal Bureau voor de Statis tieken zijn echter nog niet verschenen, waarom voor de vaststelling van het aantal inwoners door den Commissaris in de Provincie de laatst vastgestelde statistiek wordt aangehouden, hetgeen tot gevolg heeft, dat de raad door 17 personen zal worden gevormd. De verkiezing van deze 17 leden moet geschieden door een kiescollege van 51 personen, welke lichaam door den Commissaris der Provincie, op advies van den Burgemeester, werd ingesteld. Ter voorkoming echter van deze verkie zing, welk op 20 October zou moeten worden gehouden, heeft genoemd kies college de gedachte uitgewerkt om de candidaatstelling te doen verkiezen, waarvoor noodig is, indiening van slechts 17 candidaten en een vaststelling te voren van het aantal zetels voor elk der politieke groepen. Hierover werd overeenstemming verkre gen, zoodat, wanneer zich ter elfder ure geen verrassingen voordoen, de tijde lijke raad van Soest het navolgende beeld zal geven: R.K. 5, Prot. Chr. 4. S.D.A.P. 4, Vrijz. Dem. 1, Liberalen 1, Comm. 1, Vrije Groep 1. Als gevolg van de door de verschillende partijen samengestelde candidatenlijsten zijn dan de navolgende personen geko- R.K.: J.H. Hom. W.G. v. Zadelhoff. R.J.L. Zoetelief. A.P. Hilhorst. Prof. Christ.: J.W. Ooms. Mevr. EG. Landweer-de Visser. J. Koning (Soesterb.). J.J.A. v. Amerom. S.D.A.P.: K. de Haan. G.C. van Dalen. Mevr. S.M. Polet-Musler. J. Nooder, (Soesterberg). Vrijz. Dem.: J. v.d. Ven. Liberalen: C. Haver. Comm.: Mevr. J. Bungener-Odinot. Vrije Groep: G. Kruijff. Er zal altijd wel wat te wenschen over blijven. Hoe vurig hoopten we in dien onzaligen Nazitijd, dat de toestanden zouden veranderen, dat ons land bevrijd zou worden en dat we weer als vrije menschen, zonder angst voor "oppik ken", zouden kunnen leven. Hoevele malen hebben we in den bezettingstijd niet tegen elkaar gezegd: hadden we het maar weer zooals vroe ger... in dien goeden ouden tijd. Nee, dat laatste zeiden we eigenlijk niet. Als we den wensch naar den voorgaan- den tijd hadden geuit, lieten we er stee vast op volgen: die oude tijd moet niet terug komen; daar haperde ook wel een en ander aan. En dan herinnerden we elkaar aan het groote leger werkloozen, aan de steun regeling, die de arbeidsschuwheid bevor derde, aan de "aanpassingspolitiek", aan het geweldige aantal politieke partijtjes, om maar eens enkele voorbeelden te Laten we voorop stellen, dat de oude tijd, de periode voor 1940, met al zijn gebreken en tekortkomingen toch nog vele honderden procenten beter was, dan datgene, wat we onder de bezetting van den meer en meer gehaten mof moesten meemaken. Edoch: we zijn toch niet door de Nazi gegaan om daarna weer tot het oude terug te keeren? Toen we zuchten onder den druk van den overheerscher had het Nederlandsche volk slechts één ge dachte, één doel: de mof moet eruit. En met dit doel voor oogen werd door jong en oud eendrachtig in het illegale werk saamgewerkt. De gedachte "Nederland moet vrij" bleek in staat te zijn, ons volk te bunde len tot een macht, die tot grootsche din gen in staat was en die, ruim een jaar geleden, in de spoorwegstaking het sprekendst tot uiting kwam. Niet alleen de spoorwegmannen, ook het Neder landsche volk stond eendrachtig achter zijn regeering, ondanks de gebrekkige verbinding die men, vrijwel alleen via verboden en naarstig gezochte radio- zend- en ontvangtoestellen met deze regeering had. En thans? Het ziet er naar uit, of de in de illegaliteit bereikte eenheid met de verkregen vrijheid weer teloor zal gaan, nu het groote doel: de mof eruit en Nederland vrij, is bereikt. Het lijkt wel, of we tot hetzelfde poli tieke geharrewar van vroeger zullen terugkeeren. Ja, ook déér hebben we de vrijheid voor. Bovendien heeft het er de schijn van, dat we met onze verkregen vrijheid de volgzaamheid hebben verloren. Verle den jaar kon de regeering een bevel doorgeven, dat, met den dood voor oogen, nochtans zonder dralen werd opgevolgd; nu, in onze vrijheid, wordt een toezegging der regeering: de verkie zingen zullen worden bespoedigd, een voudig genegeerd en telkens weer wordt er in woord en geschrift op vervroeging aangedrongen. Toen ons land een eenheid vormde in het verzet, wenschte men den ouden tijd niet weer omdat die oude tijd in vele opzichten niet een goede oude tijd was. Zouden we desondanks dat oude toch weer terug krijgen. Soest heeft de laat* doen opwaaien als Over de kwestie zei tieke kou - waarbij ten maakten over d Wie er schuld heef wijkende maten va het crisissfeertje - i teruggebracht tot d gaat over tot de pol De opwinding was i zaakt door een brief die op 13 juli (voc raadsvergadering var Collegevoorstel te agenda werd geschi woorden liet weten di name de commisie had zitten slapen to maatvoeringen voor sprake waren geweest waren de afwijking vaardbaar en "al gen. Dat laatste verwijt j fracties in het verk vooral Loet Jansen teruggetreden als raa door deze stellige i College (waarvan n WD-wethouder Nel "auctor intellectualis' niemand zegt dat h£ griefd. De commissi< niets en was van de a de hoogte gebracht onlangs ook openlijk wantrouwen, omdat 1 kunnen zijn dat het C misleid, of op z'n mii houden - wat niets rr litieke doodzonde is. 'Verbale bluf' D66-fractievoorzitte kwam maandagavon ABZ op de kwestie enorm gestoord aan aan de bitse en betutt en stelde dat de inte meentebestuur op de was gegooid. Ze wist de raad nooit eerder over afwijkingen mi akkoord en verweet "verbale bluf', waan werd overstemd. Swii ook nog wat oud zet kerntakendiscussie h kritici destijds met ve de mantel uitgeveegc en provoceren, geen aldus Swinkels. Wiebe Meilof (GPV met haar eens. Ook 1: lege dat het, met v< "gevoeligheid" van d niet op de hoogte ha hoge toon had aanj geen fractie die dit kc Het College kreeg all Krijger (VVD), die verwijt-de-ketel-arg "Dat we elkaar politi ten hoort er gewoon die onder luid protej innering riep dat wethouderstijd ook v weten als het om he tiek ging. Rekenmachien Opmerkelijk was de Krol (CDA), die de t rijk vond, maar wel Uitgave: Gemeente Soest Staf VoorHchting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 BEGROTING 1996 EN GEMEENTERAADSVERGADERING De behandeling van de begroting 1996 door de gemeenteraad vindt plaats op maandag 16 okto ber om 19.30 uur en op woensdag 18 oktober om 14.00 uur. De vergadering van 18 oktober zal van 17.30 tot 18.30 uur worden onderbroken. Aansluitend op de begrotingsvergadering van 18 oktober zal er zoals gebruikelijk naar gestreefd worden 's avonds de normale oktober-raad af te werken. Indien dit niet lukt zal de vergadering worden voortgezet op donderdag 19 oktober om 19.30 uur. De vergaderingen zullen worden gehouden in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. AGENDA VOOR DE RAADSVERGADERINGEN VAN 16 EN 18 OKTOBER 1995 Vergadering op 16 oktober 1995: Algemene beschouwingen. Vergadering op 18 oktober 1995: Begr. 1. Voorstel 95-106: tot het vaststellen van de meerjarenbegroting 1996-1999 en tot het verlenen van een aantal kredieten. Voorstel 95-111: eerste nota van wijzigingen behorende bij de meerjarenbe groting 1996-1999. Begr. 2 Voorstel 95-110: tot herziening van de belastingverordeningen-en voorstel tot aanpassing van de tarieven van diverse belastingen en rechten voor het belastingjaar 1996. Begr. 3 Voorstel 95-123: welzorg werkplan 1996-1999. AGENDA VOOR DE RAADSVERGADERINGEN VAN 18/19 OKTOBER 1995 1. Beëdiging lid van de raad. 2. Spreekrecht. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 20 juli 1995. 4. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel 95-118: vaststelling bestemmingsplan Soest-Zuid 1995. 7. Voorstel 95-119: inzake busbediening van Soest en Soesterberg (nagezonden). 8. Voorstel 95-116: vervanging riolen en Burg. Grothestraat (ged.) en de Koninginnelaan (ged.). 9. Voorstel 95-113: milieuprogramma gemeente Soest 1996-1999. 10. Voorstel 95-117: commentaar van gemeente Soest op eindversie AVU-b'eleidsplan d.d. 14 april 1995. 11. Voorstel 95-114: tot het aangaan van een samenwerkingsovereenkomst met het Hypo theekfonds voor Overheidspersoneel en afschaffing van de huidige Fi- nancierings- en Garantieregeling eigen woningbézit ambtenaren. 12. Voorstel 95-120: Regionaal Educatieve Plannen 1996 Volwasseneneducatie. 13. Voorstel 95-115: aankoop bedrijfsterrein gelegen aan de Dorresteinweg van H.G. van Dorresteijn Holding B.V. 14. Voorstel 95-122: verkoop grond gelegen in Klein Engendaal-West aan woningbouwver eniging St. Joseph. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk iNFOrmatiecentrum (hal gemeen tehuis). Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voor stel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commis sie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de vergadering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefo nisch gemeld worden. BESTEMMINGSPLAN 'NOORDELIJKE ENG' Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 28, zesde lid, van de Wet op de ruimtelijke ordening, bekend dat gedeputeerde staten van Utrecht op 29 augustus 1995 (afdeling Ruimtelijke Ordening, nummer 5340677/3504, verzonden op), het bestemmings plan 'Noordelijke Eng', vastgesteld door de gemeenteraad op 16 februari 1995 (nummer RB 95-20), hebben goedgekeurd met uitzondering van: - de bestemming 'bostuin' aan de Soesterengweg zoals nader op de plankaart is aangegeven. Het besluit van gedeputeerde staten en het bestemmingsplan liggen met ingang van 5 oktober 1995 gedurende zes weken in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwza ken geopend iedere werkdag van 8.30-12-30 uur), in het gemeentelijk informatiecentrum (ge opend iedere werkdag van 8.00-17.00 uur), Raadhuisplein 1 en in de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage. Voor zover dit besluit strekt tot goedkeuring kan daartegen beroep worden ingesteld door: a. degene, die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de ruimte lijke ordening tot gedeputeerde staten heeft gewend, alsmede door b. een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeen komstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de ruimtelijke ordening tot gedepu teerde staten te wenden. Voor zover dit besluit tot onthouding van goedkeuring kan beroep worden ingesteld door een ieder. Het beroep kan worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage binnen de periode van zes weken dat dit besluit ter in zage list. Voor het instellen van beroep is een griffierecht verschuldigd van f 200,- vooreen natuurlijk per soon of f 400,- voor een rechtspersoon. pjet beroepschrift heeft geen schorsende werking. Dit betekent dat, ondanks het beroepschrift, het goedkeuringsbesluit op de dag na afloop van de beroepstermijn in werking treedt, tenzij ge durende de beroepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak is ingediend. In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Bosstraat 35 Koninginnelaan 112 Parklaan 74-76 Pelikaanweg 22 Rembrandtlaan 5 Roggeveld 22 Vedelaarpad 51-53 Waldeck Pyrmontlaan 3 BETREFT (95499) 95498) vervangen van een bestaande dakkapel bouwen van een garage plaatsen van een kap op een dubbele berging (95494) plaatsen van een dakkapel (95435) uitbreiden van een woonhuis (95493) plaatsen van een tuinberging (95495) plaatsen van een berging (95490) bouwen van een INGEDIEND 22-9-95 21-9-95 21-9-95 20-9-95 21-9-95 20-9-95 20-9-95 19-9-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT VERZENDDATUM Amersfoortsestraat 7 (95276) bouwen van een overkapping voor zandopslag 19-9-95 Dorpsplein 17 f95271) wijzigen van een gevel van de gymzaal 19-9-95 Noorderweg 79 (95329) plaatsen van twee noodlokalen 18-9-95 Rademakerstraat 2 (95248) uitbreiden van een restaurant 19-9-95 Toreristraat 2c (95431) uitbreiden van een woonhuis 19-9-95 Zuidergracht 13 (95258) bouwen van een bedrijfshal 21-9-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken)^ geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 21 september 1995, nr. RB 95-99, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard door de percelen die op de bij dit besluit behorende tekeningen in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. perceel Wiardi Beckmanstraat 491; 2. perceel Park Vredehof 4a. Dit besluit treedt in werking op 5 oktober 1995. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 21 tot 28 september 1995. De' volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: MELDINGEN (ART. 8.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Amersfoortsestraat 68 Deze melding heeft betrekking op de uitbreiding en wijziging van een steenzaag en polijst bedrijf. De desbetreffende stükken kunnen gedurende de maand oktober 1995 worden ingezien in het gemeente huis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-609 35 93. AANVRAGEN EN ONTWERPBESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij de'afdeling groen en milieu ter inzage ligt de ontwerpbeschikking ex artikel 8.23 Wet Milieubeheer (actualisering voorschriften) van: 1. Taxibedrijf Tak, Eikenlaan 5 Soest Het betreft het actualiseren van de voorschriften van de vergunning. Het voornemen bestaat om positief te beschikken. Aandedesbetreffendevergunningzullen voorschriften worden verbonden terbescherming vanhet milieu. De ontwerp-beschikking en de daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 4 ok tober tot 18 oktober 1995 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELUKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 10 okto ber 1995 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, ten zij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035 - 609 35 93. Vrijdag 6 oktober: Zaterdag 7 oktober: Vrijdag 13 oktober: Vrijdag 13 oktober: PLAATS CHEMOKAR Soesterberg winkelcentrum Buys Ballotlaan 18.00 uur tot 21.00 uur Perceel: Insingerstraat 6 Goudvink 26 Isaacstraat 26 Beukenlaan 69 Genestetlaan 22 Betje Wolflaan 26 Jachthuislaan ('t Nut) Gemeente Soest vraagt aan: Sporthal Banningsstraat 3 Koperwiek/Den Blieklaan Verl. Talmalaan 5 t/m 57 Betreft: 1 spar en 1 appelboom 1 kastanje 1 ceder 1 spar en 1 berk 1 esdoorn 1 boom kappen en snoeien van bomen 1 acer 2 bomen 22 acacia's 9.00 uur tot 12.00 uur 18.00 uur tot 19.30 uur 19.45 uur tot 21.00 uur 9.00 uur tot 12.00 uur Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 21 tot 28 september 1995. De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Ossendamweg 13 Beetzlaan 131 Winkelcentrum Soest-Zuid Winkelcentrum Smitshof Bejaardencentrum Honsbergen Wiardi Beckmanstraat Zaterdag 14 oktober: Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn NUMMERWIJZIGINGEN In verband met de landelijke nummerwijziging per 10 oktober a.s. is het gemeentehuis voortaan te bereiken onder nummer 035 - 609 34 11 en de Dependance Burger- en Samenlevingszaken in het Dorpshuis in Soesterberg onder nummer 0346 - 35 14 12 BESLUITEN B. EN W. d.d. 26 SEPTEMBER 1995 Valeriaanstraat 27 Beetzlaan 123 Generaal Winkelmanstraat 108 Kampweg 74 Van der Weydenstraat 7 Laanstraat 28 Dr. s' Jacobstraat 35 Maatweg (RWZI) Prins Bernhardlaan 50 Betreft: 1 kastanje 10 coniferen, 9 esdoorns, 1 meidoorn, 2 appelbomen en 1 populier 1 conifeer 10 kerstbomen, 1 berk, 1 vliegden en 1 vogelkers 1 ceder en 2 coniferen 4 grove dennen, 1 zilverspar en 2 x prunus 1 fijnspar 1 berk 4 coniferen en 1 fijnspar 40 bomen volgens tekening 1 ceder en 3 coniferen Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendma king schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. ONDERWERP Bouwaanvraag 95436. Het plaatsen van een paardestal annex hooischuur aan de Wieksloterweg OZ sectie G, nr. 8521. Amersfoortsestraat/Laan van Blussé Oud Alblas uitbreiding Terpo Rubber Verzoek sloopvergunning pand Koninginnelaan 100. Bouwplan (95365) voor de bouw van een dakkapel op de voorgevel van het perceel Theo Dobbehof 7. Bouwplan (95483) voor het bouwen van een pauwenverblijf achter het gemeente huis op het perceel Dalplein 1. Reg. Muziek- dansschool voor A'foort, Soest en Hoevelaken. Afrekening Studiebijdragen betreffende het cursusjaar 1994-1995. BESLISSING Vergunning weigeren. Geen medewerking verlenen aan art. 19 WRO. 1. Geen medewerking aan verandering bestemmingsplan. 2. Aanvrager berichten. De gevraagde sloopvergunning verlenen. Bouwvergunning weigeren. In te stemmen met de melding voor de bouw van een pauwenhok met toepassing van artikel 5 lid 2 van de voorschriften uit het bestemmingsplan. - Afrekening Studiefonds m.b.t. het schooljaar 1994-1995 definitief vaststellen op ^en bedrag van f 15.217,29; - Het verschil met de uitbetaalde bevoor- schotting ad f 2.842,29, beschikbaar stellen. Medewerkers va Groen en Milieu week een flink aai den in de wijken veen en Klaarwate dieren zullen worc naar een parti< Dedemsvaart. Bi wethouders prijzc een gegadigde gev voor althans eei eendenpopulatie, zorgen de dieren voor een aanhou< stroom van beu gebruikers. Het besluit om een voor het probleem v den te zoeken nam begin dit jaar. Gezier drift van de dieren tot 12 kuikens per bi uitzondering) en het tuurlijke vijanden, v; niet te ontkomen, daarbij uiteraard de vriendelijke acties. I optie is daar een voc rugbrengen van de p

Soester Courant | 1995 | | pagina 4