lis) Raad van Kerken Soest vierde zijn 25-jarige 'oecumenische LAT-reiatie' Hoboïst Han de Vries solist bij Soester Orkest Vereniging Pleidooi voor actievere opstelling van kerken naar de samenleving Koni Soester kinderkoren op CD-presentatie Elly Kikkert Koren Basic Color en Full Color zoeken (vooral) mannenstemmen 'Kerkendag' trekt matige belangstelling Haydn-programma op 16 november in Petrus en Pauluskerk Contactmiddag voor ouders van een overleden kind Wie aan politiek doet leest de Soester Courant WGROEI BLOSij SOÜTI Plantenruilbeurs WOENSDAG 11 OKTOBER 1995SOESTER COURANT-fVARlAi PAGINA Forum-discussie over Conciliair Proces Vorstin j Opsporing1 h - In het afgelopen weekeinde heeft de Raad van Kerken Soest zijn vijfen twintig jarig bestaan met beschei den luister gevierd. Zaterdag werd in de Open Hof een soort reprise van de Kerkendag van 1990 gehou den, met een informatiemarkt, een forumdiscussie en cabaret; zondag volgde de officiële herdenkings dienst in o.a. de Petrus en Pauluskerk. "Een oecumenische LAT-relatie," zo kenschetst Raad van Kerken-voorzitter ds, J.W. Huisman in de speciaal voor deze mijlpaal verschenen jubileumkrant de samenwerking tussen een aantal grote en enkele kleinere kerken in Soest. Aan het werk in de Raad en zijn werk- groepen en commissies wordt deelgeno men door de rooms-katholieke, Neder lands-hervormden en gereformeerde parochies van Soest en hun overkoepe lende organen, maar ook door de Ne derlands-gereformeerden (Baarn/Soest) en de Ned. Protestanten Bond. In de jubileumkrant, die een week eer der al onder de kerkgangers werd ver spreid, wordt uitgebreid teruggeblikt op de geschiedenis van een kwart eeuw "oecumene" in Soest. Ook wordt ruime aandacht geschonken aan de verschil lende terreinen waarop deze samenwer king tussen de soms zo verschillende kerkgenootschappen ach manifesteerde, bijvoorbeeld in de ontmoeting tussen christenen en islamieten en de aandacht voor het Conciliair Proces, de wereld wijde beweging voor Gerechtigheid, Vrede en het Behoud van de Schepping. Ook de thema's voor de jubileum-ma nifestatie van afgelopen zaterdag waren ontleend aan het Conciliair Proces. Dat was in de eerste plaats al duidelijk door het flinke aantal (al dan niet kerkelijke) werk- en actiegroepen die - in kraam pjes met allerhande materiaal - hun gedachtengoed aan de bezoekende man of vrouw probeerden te brengen. De "informatiemarkt" had eigenlijk buiten op het plein voor de kerk moeten plaatsvinden, maar het uiterst wisselval lige weer van zaterdag had de organisa toren doen besluiten het geheel naar binnen te verplaatsen. Akoestische uitdaging De bezoekers - niet veel meer dan hon derd in totaal - konden zich in de kerk- zaal vervolgens scharen onder het ge hoor van drie "deskundigen": vice- voorzitter Elly van Riessen-Prinsen van de landelijke Raad van Kerken, Jan ter Laak, secretaris van Pax Christi, en oud- voorzitter Henk Koetsier van DISK (één van de aanwezigen won de door gespreksleider Eit Algra royaal uit geloofde beloning voor de verklaring van deze letters: Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken), die respectievelijk de Gerechtigheid, de Vrede en het Behoud van de Schepping behandelden. Voor zover het publiek de inleidingen kon verstaan - de geluidsin stallatie bleek totaal niet opgewassen tegen de akoestische uitdaging van de pas voor veel geld verbouwde Open Hof - kregen ze een drietal vrij lange inlei dingen te horen, waarin deze landelijke "kerkprominenten" de thematiek verder uitwerkten. (Zie het artikel elders op deze pagina.) Na de uitvoerige inleidingen volgde nog een mogelijkheid tot discussie, waarvan door sommigen gebruik werd gemaakt. Opvallend nieuwe gezichtspunten le verde dat niet op. Wel liet Ria Schutte namens Vrouwen voor Vrede Soest we ten dat deze organisatie zich, mede naar aanleiding van het Conciliair Proces, officieel tot "bondgenoot" heeft ver klaard van de groep bijstandsvrouwen in Soest. Zij riep de kerken op dat voor beeld te volgen en zich in voorkomend geval duidelijk uit te spreken tegen overheidsmaatregelen die de kloof tus sen arm en rijk vergroten. Het Collectezakken Collectief: Hans Timmers, Kees van Tricht, Rozemarijn Klifman en Pieter Verstoep. Op donderdag 16 november zal de S.O.V. (Soester Orkest Vereniging) haar najaarsconcert geven in de haar vertrouwde Petrus en Paulus kerk. Als solist zal op deze avond de van radio en tv bekende hobo-virtu oos Han de Vries optreden met het Hoboconcert in C-dur van Joseph Haydn. Han de Vries studeerde bij Jaap Stotijn aan het Haags (nu: Koninklijk) Conser vatorium en vervolgens bij Haakon Stotijn in Amsterdam. Hij won vele prij zen, waar onder de Prix d'Excellence. Op 22-jarige leeftijd werd hij tot solo hoboïst van het Concertgebouworkest benoemd. Na enige tijd legde Han de Vries zich geheel toe op zijn solo-carrière. Hij richtte zich daarbij op de barok-muziek èn de hedendaagse muziek; verschil lende eigentijdse componisten schreven speciaal voor hem composities (Louis Andriessen, Willem Breuker, Morton Feldman, Bruno Maderna en Peter Schat). De vele opnames die hij maakte, leverden hem o.a. twee Edison's op. De S.O.V. prijst zich gelukkig met de komst van Han de Vries naar Soest en rekent op een grote belangstelling voor dit concert. De S.O.V. zet hiermee haar koers om voor haar concerten solisten van naam uit te nodigen voort. Dat dit een stimulerende en enthousiasmerende koers is blijkt uit de groeiende belang stelling voor het Symfonieorkest van Soest o.l.v. de zeer capabele en enthou siaste dirigent Henk Soeteman èn uit de stijging van het niveau van het orkest. Toch kan het orkest goed nieuwe ledep gebruiken, met name violisten, cellisten en contrabassisten zijn welkom. Naast het hoboconcert van Haydn zul len de volgende werken, eveneens van Haydn, ten gehore worden gebracht: de Ouverture "L'isola disabitata"", de "Katharinentanze" en de Symfonie nr. 103. Het concert begint om 20.15 uur (de kerk is vanaf 19.45 uur open). Kaar ten a f 17,50 en f 15,00 zijn vooraf te verkrijgen bij VW-Soest, bij de leden van het orkest, èn op 16 november ui teraard ook bij de kerk (Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2, Soest). Diverse werk- en actiegroepen presen teerden zich tijdens de informatiemarkt, zoals hier de Derde Wereldgroep Soest. Cabaret Het programma in de Open Hof werd afgesloten met een aanzienlijk luchthar tiger vorm van "kerkelijk" vermaak: een optreden van het Collectezakken Col lectief, de inmiddels wijd en zijd ver maarde cabaretgroep onder leiding van Ab Faas. Ook de cabaretgroep moest zich met bewonderenswaardige inzet door de abominabele akoestiek van de kerkzaal heen-articuleren. De spelers - Rozemarijn Klifman, Kees van Tricht, Pieter Verstoep en Hans Timmers - kre gen een zeer verdiend applaus voor de wijze waarop ze af en toe de draak sta ken met allerlei kerkelijke "verschijnse len", maar soms ook met grote tref zekerheid nóg gevoeliger snaren wisten te beroeren, en zo beleefde deze "Kerkendag 1995", ondanks de matige belangstelling, nog een aangenaam slot. Zondagmorgen werd het jubileum in de goed gevulde Petrus en Pauluskerk of ficieel gevierd met een oecumenische dienst onder leiding van dominee Jaap Huisman en pastor Jan Houben, in aan wezigheid van o.a. vertegenwoordigers van de plaatselijke overheid en andere "raden" uit omliggende gemeenten en de provincie. Ook in andere Soester ker ken vonden de diensten volgens de zelfde liturgie plaats. Applaus Na afloop werd in de kleinere kring van de Raad en de aangesloten werkgroepen een broodmaaltijd gehouden in het Gildehuis, waaraan ook werd deelgeno men door enkele Turkse en Marokkaanse vertegenwoordigers van de islamitische gemeenschap in Soest, die met applaus werden begroet, 's Mid dags vond in de Open Hof de eerste Vesperviering plaats, een nieuw initiatief van de Raad van Kerken, dat kennelijk geen hinder ondervond van de akoesti sche beperkingen van het gebouw, want de - ondanks het buitengewoon fraaie nazomerweer - ca, 150 aanwezigen ble ken vol lof over dit "muzikale avond uur", zoals het was aangekondigd. Op zaterdag 14 oktober wordt een contactmiddag gehouden voor ouders, van wie een kind is overleden. Bij die gelegenheid vertelt een aantal ouders over zijn ervaringen en kunnen lotgeno ten met elkaar van gedachten wisselen. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de zelfhulporganisatie 'Ouders van een overleden kind' en vindt plaats in De Gaarde aan de Proyincialeweg 32 a in Bunnik. De aanvang is 14.00 uur. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Eveline Mossel, tel. 6014310 of Elly en Bob Boerboom, tel. (035) 6857423. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 6012527 tel. 6021987 tel. 6019546 Buurthuis De Engh Bijna 30 zeer enthousiaste kinderen van de Engh bezochten op dierendag de kinderboerderij. Twee buurtbewoners hadden gratis hun busje beschikbaar gesteld om de kinderen te brengen en te halen. Op de kinderboerderij was er eerst een rondleiding langs de dieren. Een van de medewerksters liet de kin deren een rondje in de draaimolen ma ken en als klap op de vuurpijl gingen ze met paard en wagen door Soest. Op woensdag 18 oktober organiseert de instuif een 'Kinderplayback-show' be kend van televisie. Wil je meedoen? Neem dan een cassettebandje mee met het nummer dat je wil playbacken. De kinderinstuif in buurthuis De Engh is er iedere woensdag van 2 tot half 4, voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. De kos ten zijn f 1,- per keer. Sinter-Kerstmarkt Op zaterdag 25 november wordt in De Schoof aan de Molenstraat een Sinter- Kerstmarkt gehouden, waarbij de deel nemers zelfgemaakte artikelen kunnen verkopen. Op deze wijze kunnen zij hun hobby betaalbaar houden en kunnen de bezoekers goedkope cadeaus op de kop tikken. De deelnemers aan de markt kunnen elke donderdag van 14.00 tot 16.00 uur in De Schoof terecht om hun artikelen te maken. Deelname aan de markt kost 5 gulden per plaats. Voor informatie, tel. 6017615. Bingo Op zaterdag 14 oktober begint om 20.00 uur een bingo-avond in De Schoof. Er worden tien ronden gespeeld en er is ook een verloting. De kosten per bingoplaat bedragen 10 gulden. Instuif Op woensdag 18 oktober is er in De Schoof van 14.00 tot 15.30 uur een instuif voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar met koekbakken en een vogelver schrikker maken. Voor kinderen van 10 tot en met 13 jaar wordt een proefles origami gegeven. Deelname aan de Japanse vouwkunst kost 1,50 gulden. Stijldansen In De Praatpaal aan de Smitsweg kun nen beginners elke maandagavond vanaf acht uur stijldansen leren. Er is nog plaats voor belangstellenden. Voor het volgen van een les moet 2,75 gulden worden betaald. Zaterdag 14 oktober: is de Najaars- plantenruilbeurs, waar weer veel en thousiaste mensen worden verwacht. Van 10.00 tot 11.30 uur kan men op de Molenstraat bij de Gemeentekwekerij terecht, met tuinplanten, stekken van (kamer)planten, zaad, vijverplanten, bollen of knollen, enz. Dit alles graag voorzien van naam, hoogte en bloeitijd. Groei en Bloei verdeelt na binnenkomst de planten over de kramen, waarna men zelf langs de kramen kan gaan om iets te vinden. Parkeren op het parkeerter rein vlak naast de Kwekerij, dus s.v.p. niet op straat! Vaste-plantenborders Op donderdag 12 oktober organiseert Groei en Bloei een lezing over de oor sprong van vaste planten, de winter hardheid, grondbewerking, verzorging, juiste planttijd en dergelijke. Na de pauze zullen dia's getoond worden van enkele vaste plantenfamilies en van en kele nieuwe soorten. Sommige hiervan zijn recentelijk in de handel gekomen, andere zullen in 1996 te koop zijn. Spre ker is Krijn C. Spaan van het gelijkna mige tuincentrum in Kortenhoef. De lezing vindt plaats in het EHBO- gebouw, Parallelweg 7a, aanvang: 20.00 uur. Entree: leden gratis, niet-leden f 3,- koffie gratis. Op zaterdag 28 oktober speelt het muzikale duo Elly Rikkert in de Veluwehal in Barneveld een grote thuiswedstrijd. Reden: het nieuwe album 'Bewaar het in je hart' wordt die avond gepresenteerd aan het publiek. Aan het groots opgezette optreden doen verschillende kin derkoren mee, samen goed voor een achtergrondkoor van 200 kin deren! Elly Rikkert zijn niet bepaald nieuwe gezichten in de muziekwereld. Al meer dan 25 jaar timmeren zij aan de weg met het Nederlandse lied. Het nieuwe album is alweer hun 28e produkt. Dat zij na al die jaren nog steeds volle zalen trekken geeft wel aan dat hun muziek aanslaat, zowel bij jong als bij oud. Liedjes als 'Bellen blazen', 'de Kauwgomballen- boom', 'Maskers af en 'Daar gaan we dan' zijn een willekeurige greep uit het grote en brede repertoire van Elly Rikkert. Na 28 oktober komt het nieuwe album uit. Samen met hun vaste begeleidings duo Jan Borger en Dick le Mair en een viertal kinderkoren, waaronder een kleuterkoor en een kinderkoor ('In de Ruimte') uit Soest, zullen Elly Rikkert de nieuwe nummers ten gehore brengen. Kaarten voor het concert, dat om 19.30 uur begint, zijn te reserveren op het lan delijke reserveringsnummer 0318- 622336. De reserveringskosten bedra gen f 1-,- per kaart. Ook zijn kaarten te verkrijgen bij Evangelische Boekhandel 'In de Ruimte' in Soest. Dé kaarten kos ten in de voorverkoop f 12,50 voor vol wassenen en f 6,- voor kinderen t/m 12 jaar; aan de zaal resp. f 15,- en f 7,50. sc Henk Koetsier, Elly van Riessen-Prin- sen, Eit Algra en Jan ter Laak tijdens dee forumdiscussie in de Open Hof. van groepen die streven naar vrede, zo wel hier als daar. Gerechtigheid, Vrede en het Be houd van de Schepping - de thema's van het Conciliair Proces - stonden centraal in de forumdiscussie die afgelopen zaterdag in de Open Hof het 25-jarig jubileum van de Raad van Kerken Soest een "maatschap pelijk relevante" dimensie moest geven. In vergelijking met de Kerkendag van 1990 (óók over het Conciliair Proces) was de politiek nu nagenoeg - en opvallend - afwe zig. Dat gold trouwens helemaal voor het verwachte "publiek", want het Soester kerkvolk toonde een beslist onder maatse interesse voor dit onderdeel van de jubileum-manifestatie. Nauwelijks meer dan honderd mensen bevolkten met elkaar de kerkzaal en moesten zich door de problemen met het geluid ook nog heel wat moeite getroosten om de sprekers enigszins te verstaan. Dat weer hield de inleiders-Elly van Riessen-Prin sen, Jan ter Laak en Henk Koetsier - algemeen beschouwd als "oecumenische kanonnen" - niet van vrij lange inleidin gen over achtereenvolgens Gerechtig heid, Vrede en behoud van de Schep ping. Volgens mevrouw Van Riessen (vice- voorzitter van de landelijke Raad van Kerken) moest de Gerechtigheid - als allesbepalende factor - inderdaad voorop, omdat in dat woord zowel het met elkaar "meedelen" als het "deelne men" begrepen wordt. Met een verwij zing naar een recente uitspraak van mi nister Wijers (economische zaken), vol gens wie de mensen uit zichzelf moeten halen wat er in zit, benadrukte ze de zorg voor de zwakken en degenen zon der (veel) perspectief, zoals minder heidsgroepen, gehandicapten en vrou wen. Sociale ongelijkheid "Dat hangt nauw samen met begrippen als solidariteit en de houdbaarheid van de samenleving," aldus Van Riessen, die duidelijk maakte dat de Raad van Ker ken altijd bijzondere aandacht heeft be pleit voor "de arme kant van Neder land". Haar stelling luidde dan ook dat de tweedeling tussen arm en rijk in onze samenleving in strijd is met de Gerech tigheid. Nederland is volgens haar na Engeland het land waarin de sociale ongelijkheid de laatste jaren het snelst is gegroeid. Ze pleitte daarom voor een actievere opstelling van de kerken als het gaat om zaken als arbeidsduurverkorting, flexi bele werktijden, opwaardering van (on betaalde) zorg-arbeid en herverdeling van taken, maar schroomde evenmin om te pleiten voor het aftoppen van bij voorbeeld de hypotheekrente-aftrek bij hoge inkomens en het betalen van de studiekosten door ouders die zich dat best kunnen veroorloven. Op plaatselijk niveau brak ze een lans voor "oecume nisch werkdagen", waaraan zowel de kerken als de overheid en politieke en maatschappelijke organisaties zouden kunnen meedoen. Ander gezicht Jan ter Laak (secretaris van Pax Christi) maakte duidelijk dat het "gezicht" van de oorlog de laatste jaren sterk veran derd is. De situatie in de wereld was sinds de uitvinding van het Conciliair Proces ingrijpend gewijzigd, nu oorlog en geweld haast onder onze ogen plaats vinden, zoals in ex-Joegoslavië. "Maar ook de vrede heeft eèn ander gezicht gekregen en we zullen opnieuw moeten nadenken over de vraag wat we wel kunnen en wat we niet kunnen." Ter Laak toonde zich enigzins bitter over de betrokkenheid van kerken in Joegoslavië, en lang niet alleen aan de kant van de Servisch-orthodoxe kerk. In de democratische oppositie worden wei nig actieve kerkleden aangetroffen en hetzelfde geldt voor de media, die de oorlog laten ontaarden in een propra- gandaslag, aldus Ter Laak. Toch leek het hem onverstandig om kerken die zich zo nadrukkelijk identificeren met het natio nalisme uit te sluiten van internationale organen. Hij pleitte dan ook voor een minder terughoudende opstelling van de Nederlandse kerken en verdergaande uitwisseling en debat en ondersteuning Dilemma Henk Koetsier (oud-voorzitter van Directeur prof c DISK) riep in herinnering dat hij des- en Ruimtevaart Ge tijds in Soest had gewoond, waar hij Beatrix. Burgemei zelfs nog mede-oprichter van de Wereldwinkel was geweest. Over het Met ongeveer e milieubewustzijn in Nederland was hij ging kwam HA niet al te optimistisch. "Sommigen zeg- dinsdag 3 oktol gen dat er meer zeehondjes in de Wad- aan< Haar kom! denzee zwemmen, en meer vis in de ri- «anopbnnHiod d vieren, maar het lukt ons niet om de uit- auto's van stoot van C02 te verminderen." Hij ren en auto s van wees in dat verband op het dilemma dat van divers de aantrekkende economie goed is voor Schertsend wees i de werkgelegenheid, maar slecht uitpakt naar de kruising va voor het milieu. In plaats van het BNP Rademakerstraat w (Bruto Nationaal Produkt) als maatstaf andere dag straatv voor de economische ontwikkeling zag den uitgevoerd. Koetsier liever een DNI (Duurzaam hoge bezoek van Nationaal Inkomen). Als de milieu- nog snel iets gedaai factor wordt meegerekend komt het echter de reeds aa BNP volgens hem een-derde lager uit, structie van deze k "maar dan houden we van de 600 mil- op die dag van star jard per jaar nóg 400 miljard over..." Het Oranje Comité Koetsier bepleitte ook voor kerken en aan de Kampweg kerkmensen een actievere opstelling te- en bewoners aan c genover de milieuproblemen. Wat hem uitgenodigd de Kor betreft mochten milieu- en economische heten door het uith vragen best in prediking en leerhuizen Tegen vier uur die aan de orde worden gesteld. "We zullen eindelijk de grote moeten inzien dat de mens niet bóven bus. De Kampweg de schepping staat, maar er een deel van ter van Koninginnet is, en dat hij geen rentmeester is, maar en veel enthousiaste bewaarder." Hij pleitte verder voor een hoogte van het Ni "ecotax" (belasting op energieverbruik) Ruimtevaart Gene en voor het instellen van '"ecoteams", (NLRGC) was het waarin buurtbewoners met elkaar af- lang. Zelfs mocht spraken maken over wat ze in en om van dit centrum om hun huis aan het milieu kunnen doen. beter te kunnen ziei De kerken gaf hij tenslotte de aanbeve- Qeyy0ne gang ling mee om milieu-diakenen aan te f stellen en hij vond dat van kerkmensen e, ook best verwacht mocht worden dat ze P iets meer zouden uitgeven voor "goede" di(Jagten t produkten en misschien wat minder ac- 0nder20ek en fcpe„ tief zouden deelnemen aan de groei var huB normaJe de auto- en vliegtuigmobihteit. Ko^a reeds kenn gemeester Hans de veel meer vrouwen dan mannen. Het koor maakte een veelbelovende start, maar hoopt dat er zich snel nieuwe man nelijke en vrouwelijke leden zullen aan melden. Foto: Patrick van Ernst. Momenteel zingen er bij Basic Color begeleid overnan eel meer vrouwen dan mannen. Het collega Woltennk.N bus vlak voor de in met evt. ui Liefst met Tel. tussen na 19.00 ut Buys Ballotl stokpaardjes van het jonge koor, dat in middels ook een flink aantal andere nummers instudeert. Stukken waarbij zowel de zangers als de zangeressen aan hun trekken komen. Voorwaarde voor het welslagen van Basic Color is dat de juiste verhouding tussen vrouwelijke en mannelijke stem men wordt bereikt. Tot nu is die verhou ding één op vijf, in het nadeel van de mannen. Het koor wil zeker nog verder groeien. Ook het iets serieuzer getinte Full Color is op zoek naar nieuwe leden, zowel mannen als vrouwen. Het repertoire is moeilijker en vergt meer thuisstudie. Full Color be staat net als Basic Color uit amateurs, die de repetities beschouwen als een ontspannen avond uit, waar de weke lijkse progressie in de zangkunst zeer Ter onders een supere wie zijn oor dij ae repetities van de koren Basic Color en Full Color - nieuw in de regio- te luisteren legt, zal vooral vrouwenstemmen horen. Dat komt doordat er zich tot nu toe vooral vrouwen hebben aangemeld. Met name bij Basic Color zijn de mannenstemmen op de vingers van één hand te tellen. Basic Color en Full Color zijn allebei afgelopen zomer opgericht. De eerste repetitie-avond was vooral voor Basic Color, het popkoor, een geweldig suc ces. Een groot aantal nieuwe leden meldde zich aan en zong al enthousiast mee met de indrukwekkende Bohemian Rhapsody van Queen en eén adembe nemende medley uit Les Misérables. Deze twee nummers zijn de voorlopige inspirerend werkt. Full Color is veel kleiner dan Basic Color en telt nu circa tien mannen en vrouwen. Full Color hoopt dit groepje op korte termijn tot maximaal dertien mensen te kunnen uit breiden. Kijken en luisteren Wie interesse heeft in Basic Color en/ of Full Color, kan het beste eens op eefl repetitie-avond komen kijken en luiste ren in de Johanneskerk, Westsingel 14, Amersfoort. Basic Color repeteert van kwart voor acht tot half tien, Full ColoT aansluitend van half tien tot half elf. Bij Basic Color hoeft men geen auditie te doen. Telefonisch informeren kan ook, en wel bij Wendy Wennekes (6025896) of Timo Krijnen (6021698), beiden uit Soest. 'Diefstal en dieven 2 mensheid. Maar als n mensen enig gemak ontnemen, dan getuij stelling waarvoor gei aldus enkele ouderen, Heybergh. Met verontwaardiging men dat ook hun 'hui; dievengilde niet is vo grote parasol met sten een nacht ontvreemc plaats zat men graaj zonnedak, maar dat ouderen doen een be een grote witte paras met een groot wit ster vorm van een liggenc wicht wordt geschat kilo. 'Stel dat degene die hond nu thuis heeft st vragen wij hem beleef dit terug te brengen', van vele ouderen in de als het weghalen maa was, dan moet het t« gemakkelijker gaan. 's vent? Toon dat dan o< lichte dag', is hun reac Meer beri op de sport

Soester Courant | 1995 | | pagina 10