lechte beurt van heren Red Stars sportr olie bak voor SEC, herstel van DVS flÈEpelby opent met overwinning van 8-0 Soest biedt koploper tegenstand RENAULT iubbel verlies waterpolosters Drie games teveel voor Shot Fauteuil voor De Eemvogels Willem van de Kraats wint spannende zomercompetitie Voorbereiding skivakanties Stam Automobielbedrijven b.v. sponsort heren 1 van MHC Soest "PAGÏRir WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT grammal^^6^ instelling leidt tot eerste nederlaag PAGINA 15 BASKETBAL 'ees lijdt eerste nederlaag (8-6) in tweede klasse ZAALVOETBAL >za.)m)egradant staat slechts één game af iPCOI BADMINTON iZPC (8-2) en Albatros 6-5) te sterk WATERPOLO BM TAFELTENNIS KORFBAL Korfballers alleen aan de leiding Stam/SoVoCo dames naar Woudenberg TURNEN Open middag bij Turn Vereniging Soest op 14 oktober DVSB heeft geluk aan zijn zijde tegen Volendam Inschrijven voor buurtvoetbaltoernooi kan nog tot zondag Badmintonners stemden wél over royement Hockeysters onderuit tegen Forescate HOCKEY ïe jonge benen van Red Stars kun- 'o-a ncn wee^e v^n een koploper -tma 93 (Naarde kennelijk nog niet dragen. Dat werd ilidelijk in Maassluis, waar Green agles de eerste punten van dit sei- zoen mocht bijschrijven. In de laat ste tien minuten gingen de Soesters ines (C-drie) door de knieën. Volgens trainer/coach Rinus Valk was het vooral de verkeerde instelling van ogels-Doorn (S zijn spelers die een derde opeenvol gende overwinning in de weg stond. "Ze dachten we winnen wel, dat merkte ik vrijdag na de training al. We hebben ïn breaks gespeeld, slecht gepasst en rak verdedigd. Niemand wilde voor maar een screen zetten en Green Eagles werkte wel," mopperde Valk die niet meer dan twaalf keer turfde voor een aanvalsrebound. |or de tussenstanden werd het tedenmaatse optreden van Red Stars ige tijd verhuld. Na de 32-37-voor- yZ'49-Baniev< [Nieuwegein) (Bosstraat-Wei, am/SoVoCo >Co (D)-L ars (H)-Dun sprong in de rust kwam Red Stars in de zesde minuut van de tweede helft zelfs op 38-47. Het was de periode, waarin Valk met junior Gerben de Jong als spelverdeler meer rust in de aanval had. Maar als snel zakte Red Stars alsnog als een mislukte pudding in elkaar. Halver wege de tweede helft kwam Green Eagles langszij en hadden de Soesters niets meer in te brengen. Met een schot percentage van minder dan dertig pro cent had Red Stars bovendien onvol doende kruit ter beschikking. De desastreuse fase was op 74-59 voorbij, maar toen was ook het basketbalduel afgelopen. "Je zag het al in de hele wedstrijd aan komen," wees Valk op de eerste neder laag van zijn ploeg. Hij miste Bob Kooter die met een rugblessure kampt en kon geen beroep doen op de bank- spelers uit het tweede die gelijktijdig in Soest wonnen van Leerdam (91-72). Dames Na twee wedstrijden wachten 'de dames nog steeds op hun eerste punt. Het ge degradeerde SVO was een maatje te groot voor de basketbalsters die na een achterstand van vijf punten in de rust met 42-62 de boot ingingen. Terwijl coach Aldo Heeregrave nog ge duld zal moeten uitoefenen, alvorens hij zijn belangrijke schakels Sandra Ver- koyen en Nancy de Kruyf weer kan in zetten, had zijn collega van SVO de be schikking over twee, drie speelsters die makkelijk kunnen scoren en dat daarom en passant ook maar deden. Red Stars, dat een ander aanvalssysteem uitprobeerde, maakte te weinig gebruik van de ruimte die toch wel werd wegge geven door SVO. In de laatste tien mi nuten vergrootten de gasten de marge van tien tot twintig punten. it (D)-Rood est (H)-Reig< inderveen (Boj ;st (Amsterc Soester BowüJ :dag vanaf 19J1 oemenkwartii In de vuile vaat zit nog meer organi- jtie dan in AF/Pro Disco dat landagavond een bezoek aflegde n SEC. Voor de zaalvoetballers d dat de prettige consequentie t ze op eenvoudige wijze hun eede dagsucces boekten. Het rd 10-2 in een wedstrijd, waarin )C nauwelijks oppositie kreeg. ie enige hoogtepunten waren de fraaie effers die SEC scoorde. Fred Bos, die er doelpunten produceerde, joeg de d tweemaal snoeihard in de touwen, oei Roest, in totaal driemaal succesvol, ngleerde na rust van de rechter naar linker helft en schoot via de paal en rug van de keeper raak. Theo Zijder- eld, goed voor twee goals, mikte de bal i de tweede helft vanaf eigen helft in let doel dat voor de zoveelste maal was Verlaten door de doelman van de gasten, jfohan Blankenberg scoorde één keer en lus haalde SEC de dubbele cijfers, ie overwinning had nog veel hoger ïen uitvallen, maar de overmacht op jet zwakke AF/Pro Disco was dusda- lig, dat de concentratie er onder leed. ")at had uiteraard geen gevolgen meer foor het resultaat. AF/Pro Disco scoorde in de eerste helft dank zij een fout van Gé Schimmel en kwam na rust één keer door na een counter. Voor de rust voetbalde de ploeg slecht, nee, voetbalde ze niet. DVS/DeKuil Eersteklasser DVS/De Kuil maakte een bijna dramatische start. Na de nederlaag tegen Graveland, werd vorige week woensdag ook verloren van Radiostad. Met niet minder dan 5-1 kreeg de ex- hoofdklasser, waarbij Ronald de Rooij ontbrak, klop. Na de eerste 25 minuten, waarin de doelman van Radiostad een tijdstraf kreeg en DVS/De Kuil een strafschop werd onthouden, was het nog maar 2-1. In het tweede deel zou Arnold Broertjes twee minuten aan zijn broek krijgen, maar dat had geen gevol gen. Toen DVS/De Kuil in de laatste tien minuten ging jagen op de gelijk maker, sloeg Radiostad drie. keer toe. Het herstel kwam vijf dagen later bij DB Unicar. René Ribberink zette zijn ploeg al na tien seconden op het goede spoor. Eric Looijsen, die met Gerard van Soeren als puntspeler fungeerden van wege de absentie van Broertjes en Michel Vlaswinkel, maakte er 0-2 van en Ronald de Rooij stifte de bal voor rust nog tweemaal over de sluitpost. En toen was de wedstrijd bevist, al maakte het goed combinerende DVS/ De Kuil de fout door na de hervatting terug te vallen. Op 2-4 werd het team wakker en zorgde Mariens, Looijsen en wederom Mariens ervoor dat er een ge ruststellende marge bewaard bleef. Hees In Blaricum kwam Hees één wissel speler te kort om de koppositie in de derde wedstrijd van de competitie met succes te verdedigen. De Soesters start ten goed en koesterden in de rust een 1- 3-voorsprong, maar moesten hun in spanningen in de tweede helft bekopen. Met slechts één wissel hield Hees tot halverwege de tweede helft stand. Daarna gaf de betere techniek van de thuisclub de doorslag. Het vermoeide Hees kon de snellere balcirculatie van Hakkie niet meer bijbenen en leed uit eindelijk een 8-6-nederlaag. Tim Braaksma scoorde tweemaal voor de Soesters. SEC-zo.). ^Z'49).". >zo.) :es) EC-za.)w a'93).. ;es). -AIS jke Ouderq >erg houdt c eerste theml izoen. Gast| spreken ovt 5 Landelijk) voorheen dj t (AVD) - i ilijk wordt d iet dienstel invang, 09.4iJ n van hartf De tweed' op. In valk gezien zij1 ld: 12-1. r1 plaatselijk^ C2 wonnel upillen verf dere teaffl kers te j '-wedstrijd keerden 5 i, 8 twe Er werdeij nvommenf ïaring va ;k is er nu buiteer Selby speelde dit seizoen haar eer- |te thuiswedstrijd in C-drie tegen 'nside'82 en pakte meteen de volle- Bige winst. De single van Herman Bcheerhoorn werd in twee sets ge ronnen: 15-3,15-5. Sebastiaan Ott Daalde het volgende punt binnen: |5-3,15-1. >e dames bleven niet achter en zowel 'aula als Lydia van de Dijssel scoorden foor Selby respectievelijk 11-4,11-6 en Jll-7, 11-3. Het herendubbel volgde /aarbij weer een nieuwe naam zijn in- trede deed. Henk Stienstra speelde sa men met Scheerhoorn en zij haalden de eerste set binnen met 15-8. De tweede game verliep stroef, na een grote achter stand van 10-5 voor Inside werd het hoog tijd daar verandering in aan te brengen. Ze knokten en kwamen terug tot 14-14 waarna een verlenging volgde. Uiteindelijk werd deze partij door Selby in winst omgezet 17-15. De dames speelden een moeizame partij, maar Henk Stienstra en Herman Scheer hoorn wonnen ook hun dubbelspel. Foto: Goos van der Wilt 17496 let dubbele programma dat de da tes van De Duinkikkers moesten ifwerken resulteerde in twee neder lagen. Zowel AZPC (8-2) als Alba- >s (6-5) troefden de waterpolo sters uit Soest af. De Duinkikkers begonnen zaterdag te gen degradant AZPC. Het werd een harde wedstrijd die reeds in de eerste periode beslist leek door drie doelpun ten van AZPC. Kort voor het verstrij ken zorgde Sonja Pappot echter voor 3- 1. In de tweede periode gingen de Soesters er vol tegenaan en verkleinde Petra Buist de achterstand tot één doel punt. Vervolgens vergaten ze te scoren, iets wat AZPC wel deed. Nog voordat de tweede periode was.afgelopen, stond het 6-2 voor AZPC dat in de laatste periodes nog tweemaal scoorde. Een dag later leken De Duinkikkers tenminste een punt te pakken tegen Al batros uit Vianen. In Aqua Indoor nam de ploeg van John van de Boom rap een 3-0-voorsprong door doelpunten van Connie Luyben, Pappot en Engelina van Velzen. Daarna speelden de dames rommelig en Albatros profiteerde. Pap pot maakte nog wel 4-2, maar de gas ten gooiden het roer plotseling om: 4- 5. Er vielen geen doelpunten in de derde periode, maar daarna volgde een spannende fase, waarin beide teams kansen kregen. Buist maakte een mi nuut voor tijd de gelijkmaker en het ver wachte punt leek binnen te zijn gehaald, maar het was Albatros dat achttien se conden voor tijd alsnog twee punten veilig stelde en De Duinkikkers een ge voelige nederlaag toebracht: 5-6. ondanks dat konden zij toch het zesde punt voor Selby laten noteren 15-10,15- 9. Paula van den Dijssel en Ott speelden het gemengd dubbel op voortreffelijke wijze. Van den Dijssel scoorde met haar messcherpe cross drops beslissende pun ten, Ott haalde smashend de winst bin nen 15-5, 15-9. Stienstra en Lydia van den Dijssel ver loren de eerste game met 7-15, maar vochten terug in de tweede set 15-9. Een beslissende derde set was nodig en hiermee haalden ze Inside compleet onderuit: 15-4. Edgar Feiten serveert namens Shot. Foto: Goos van der Wilt In de eerste competitiewedstrijd in de nieuwe speelzaal aan de Di Lassostraat leed Shot een 2-8-ne- derlaag tegen DOV. De gasten won nen niet zonder slag of stoot, want er werden zaterdag nogal wat par tijen van drie games afgewerkt. Daarin trokken de Soester tafel tennissers veelal aan het kortste eind. De twee punten van Shot werden bin nengehaald door Aksel van Elteren die rijn eerste enkelspel wel verloor. Edgar Feiten en Berend Jonker sloten hun drie optredens af met verlies. Hetzelfde over kwam Jonker niet Van Elteren aan rijn rijde in het dubelspel. Nog even en De Eemvogels kunnen plaatsnemen in een comfortabele fauteuil. In de eerste helft van de veldcompetitie staat nog één duel met het laaggeklasseerde Doorn op het programma en de Soesters staan nu al riant aan kop. Ook de wedstrijd tegen Telstar, op de ranglijst de voornaamste concurrent, eindigde in een afgetekende zege: 5-11. Hoewel de Hoevelakers de score open den, werd snel duidelijk dat De Eemvogels hun tegenstanders op afle fronten overklasten. Omdat het veld modderig was, probeerden de korf ballers het van afstand. Op die manier stelde Kathja Rauch zich garant voor de gelijkmaker. Kans op kans volgde, maar het duurde tot de vijftiende minuut alvorens Almar Lijfering en Henriëtte Wisse hun ploeg aan een voorsprong hielpen. Ook het andere aanvalsvak was tweemaal suc cesvol. Via Erik van de Pol en Rauch werd het 1-5, voordat Telstar de rust stand op 2-5 bepaalde. In de tweede helft openden De Eemvogels rustig. Kennelijk dachten de spelers dat de winst al binnen was. Tel star schudde de Soesters wakker. De ploeg scoorde twee keer, tussendoor had Annissa van Bemmel een fraaie doorloopbal verzilverd. Daarna bleek dat Almar Lijfering veel sneller was dan rijn verdediger en ook meer lucht had. Binnen vijf minuten bouwde hij de voor sprong uit tot 4-8. Vervolgens beslisten Van de Pol en Rauch de wedstrijd (4- 10). Daardoor had het laatste kwartier wei nig om het lijf. De Eemvogels hoefden niet meer en Telstar kon niet meer. Beide ploegen maakten nog één doel punt. Namens De Eemvogels tekende Wisse voor de treffer. Gerrit Kasius won weliswaar de laatste wedsrijd aan de Vecht in Weesp, maar Willem van der Kraats werd winnaar van de zomer competitie van hengelsportvereni ging De Snoekbaars. Het onder linge verschil in de eindstand be droeg slechts één punt, terwijl Theo Bosman met een achterstand van drie punten als derde eindigde. Een beter bewijs van de spanning die de zomercompetitie kenmerkte, is niet denkbaar. Van de Kraats stootte Jan Livestro van de troon. De winnaar van de drie laatste competities moest dit maal genoegen nemen met de elfde plaats. Zijn achterstand op Van de Kraats: 41 punten. Na tien wedstrijden kon zaterdag de balans worden opgemaakt, waarbij elke visser de twee slechtste prestaties mocht wegstrepen. Van de Kraats was zaterdag derde geworden in de laatste wedstrijd en dat was dus net voldoende om de eindzege veilig te stellen. Hij ving dit seizoen ook de meeste vissen (277). De grootste vis (53 centimeter) werd gevan gen door Willem van Soeren. In de tweede divisie had Johan de Vries de meeste keren beet (249) en sloeg Ton van Drie de langste vis (55 centimeter) aan rijn haak. In het algemeen klasse ment werd Willem Huntelerslag eerste met 34 punten. Ook hier was de strijd spannend. Willem Hopman had één strafpunt meer, op één punt gevolgd door Jóhan de Vries. Ook in de tweede bekerronde spelen de dames van Stam/SoVoCo een uit wedstrijd. Het lot koppelde de volleyballers aan Woudenberg. Die ploeg speelt in de derde divisie, evenals het tweede damesteam van Stam/SoVoCo dat de club vertegen woordigd in het bekertoernooi. De wedstrijd wordt gespeeld op 4 no vember in Woudenberg. Op zaterdag 18 november treffen beide teams el kaar in De Bunt in Soest in het ka der van de competitie. In de sportzaal aan de Paulus Pot- terlaan houdt de Turn Vereniging Soest zaterdag 14 oktober open middag. Vanaf 15.00 uur worden verschillende demonstraties gege ven. De kennismakingsmiddag is speciaal bestemd voor kinderen vanaf vier jaar. Zij krijgen, al dan niet vergezeld van hun ouder(s), inlichtingen over turnen en kunnen kijken naar demonstraties basistumen, turnen en trampoline springen. Alle bezoekers kunnen desge wenst meedoen. Trainers en bestuursleden rijn aanwezig om informatie over de club te geven, zoals over het wedstrijdturnen. Om 17.00 uur begint een talentenjacht, waarbij de kinderen aan de bak mogen. HET AHRES VOOR UW VERENIBINC3 BEUKENLAAN 66b. 3762 AK SOEST TEL 035 6013255* FAX 035 60 25997 Men houdt het niet voor mogelijk, maar op de Nederlandse kunst skibanen wordt aan wedstrijdskiën gedaan. Een steeds groter wordende groep van enthousiaste skiërs be kwaamt zich in deze tijd op wedstrijdskiën of doen in ieder ge val mee aan de slalomtrainingen. Bijna alle kunstbanen kennen zo'n wedstrijdskiteam. Ongeacht leeftijd kan men zich hiervoor aanmelden, zeker is dat vooral de jongere jeugd hier veel plezier aan beleefd. Nog belangrijker is dat ze er geweldig goed leren skiën. Onder leiding van de hoofdtrainer Stephan Zoetelief, die nu voor het tweede seizoen trainer is van het wedstrijdteam, werden er het afgelopen seizoen zowel nationaal als internatio naal successen behaald. Omdat er steeds meer mensen in Neder land het nut inzien om goed voorbereid op wintersportvakantie te gaan, bijvoor beeld door het nemen van lessen op de kunstskibaan, is het gemiddelde niveau van de Nederlandse wintersport toerist flink omhoog gegaan. De kloof tussen de Nederlandse skiërs en die uit de Alpenlanden wordt steeds kleiner. Deze trend zet zich ook door in het wedstrijd skiën. Wil men de winter ook goed voorbereid zijn dan staat het Ski Cen trum Soesterberg open om deel té'ne men aan de wedstrijdtraining. Aanmel den voor een proefles kan telefonisch onder nummer (0346) 352674. Edam-Volendam had een punt ver diend, maar dat betekende niet dat DVSB rouwde om de 12-8-zege op de tegenstander. G.L. de Bruyn pakte in de laatste partij met enig geluk de winst, waardoor die eind stand werd bereikt. Tjon A Ong en Schimmel brachten DVSB op een 4-0-voorsprong, waarna een aantal remises volgden en Krom hout en de Kruiff de vlag moesten strij ken. De stand was weer in evenwicht, al had Van Wijk zijn partij kunnen winnen. Uiteindelijk mocht hij nog blij rijn met een remise. De Bruyn stond er op dat moment niet al te best voor met een schijf achter, maar won alsnog: 12-8. Op zaterdag 14 oktober sluit de inschrijftermijn voor het vijfde buurtvoetbaltoernooi van Hees. Tot dusver zijn vijftien team aangemeld. Kinderen van 6 tot en met 17 jaar kun nen meedoen aan het toernooi dat op maandag 23 oktober wordt gehouden (herfstvakantie). Er wordt gespeeld in vier leeftijdscategorieën en de teams bestaan uit zeven spelers (bij de 15-17- jarigen uit zes). Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij S. Brandenburg, Gemshoorn 48, tel. 6018631; G. Walen, Gustaaf Gelderhof, tel. 6020763; Y. Hartman, Jan Steen laan 33, tel. 6027172 en de Hees-kan tine, Verlengde Oude Utrechtseweg, tel. 6012272. De ledenvergadering van Selby heeft anderhalve week geleden wel gestemd over het voorstel aan het bestuur om nog eens te gaan praten met Jeannette Westerveld. De badmintonster werd eerder dit jaar geroyeerd en heeft aangekondigd dat ze naar de rechter stapt. In het artikel van vorige week stond in de Soester Courant dat de leden niet wilden stemmen over het voorstel om nog eens om de tafel te gaan zitten met Westerveld. Er is ech ter wel gestemd. Door tegen te stem men, heeft de ledenvergadering zich achter het besluit van het bestuur opge steld. De heren van Soest lijken met de week een sterker collectief te wor den. Zondag bracht de ploeg van coach Arjan Klaver koploper Over- bos aan het wankelen. De titelpret- endent mocht van geluk spreken dat het, ondanks het minimale krachts verschil, uiteindelijk 2-1 werd. De dames van Soest konden niet over tuigen tegen Forescate: 3-0. De heren en dames van Soest moesten vorige week vanwege de slechte staat van de kunstgrasvelden aan de Konings weg noodgedwongen hun competitie wedstrijden een weekje opschorten. Met de fraaie wedstrijd tegen Bennebroek in het achterhoofd, moesten de heren van Soest het opnemen tegen Overbos, de koploper van de eerste klasse. Soest begon verzwakt aan de wedstrijd, omdat Wouter van Renssen tijdens de vrijdagtraining rijn enkel had verzwikt. Bovendien kon Thomas Marcin niet voluit spelen vanwege een liesblessure en is Ruud van Kessel in verband met een kniekwetsuur pas na de winterstop inzetbaar. Op het zonovergoten veld in VelSen wist Soest in technisch opricht te domineren. De druk op de defensie van Overbos nam geleidelijk toe en Soest creëerde een aantal fraaie kansen. Na tien minuten spelen werd de veste van de tegenstander gebroken, de geb lesseerde Wouter van Renssen kwam waarvoor hij gekomen was; het intikken van de strafcorner. Feilloos verdween de bal achter de 'goaly' van Overbos. De tegenstander was gedwongen om naar de wapens te'grijpen die haar in staat moesten stellen om meer grip op de wedstrijd te krijgen. Slechts twee ingre diënten bleken daarbij noodzakelijk te zijn; ruw spel en -counterhockey. Met veel kunst- en vliegwerk kon Overbos de stand in evenwicht brengen en kwam tien minuten voor rust tot ieders verras sing zelfs op voorsprong. Na de thee speelde Soest een voortref felijke helft. Keer op keer kwamen de spitsen en middenvelders oog-in-oog te staan met de keeper van Overbos die met handen en voeten de ballen uit z'n doel hield. De wedstrijd werd grimmi ger naarmate de druk op het doel van de tegenstander toenam. Dat resulteerde in tal van smerige overtredingen die slechts bestraft werden met een groene en gele kaart voor twee spelers van Overbos. Soest was niet bij machte om, ondanks het veldoverwicht, de koploper op de knieën te dwingen. "Als het weer meezit, spelen we zondag thuis tegen Reigers. Ik ben ervan overtuigd dat dan gesteund door het Soester publiek de eerste punten worden vergaard," aldus Herman Stam. De dames die twee weken geleden het eerste punt veroverde, moesten het op nemen tegen Forescate. Dat de dames uit Voorburg momenteel in een bloed vorm steken, bleek zondag overduide lijk. Soest kon geen vat op de wedstrijd krijgen en verloor - enigszins teleurstel lend- met 3-0. AMERSFOORT BAR NE VELD HUIZEN DRONTEN SOEST HILVERSUM BUSSUM Heren 1 van MHC Soest wordt de komende twee jaar gesponsored door Stam Automobielbedrijven b.v. A.s. zondag zal Heren 1 het nieuwe tenue en de fraaie trainingspakken officieel aan het publiek tonen. Op de foto de voltallige selectie van Heren 1 plus de voorzitter van de hockeyclub, Cees Dorrestein, trainer Frans Tor- doir en coach Arjan Klaver. De ploeg gaat het ongetwijfeld maken dit seizoen. Evenals de nieuwe Laguna break die tussen de hoofdmacht van Soest staat te pronken.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15