lïi'i m r f cr Nieuws van de bibliotheek V w 'Drie Dolle Dagen' maken Artishock bekender en beminder in Soest JB&iW Ti aruóhocK 'Spulle mooie 1 CULTUUR WELZIJN] Ml litru fff' Mime: 'Later word ik oud' Theatergroep De Wilde Havanna in blijspel 'Verre vrienden' Opvallend werk Bob ten Hoope in kasteel Groeneveld GROENEVELD WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 1! Evenement redelijke publiekstrekker 11 m I s wmx* stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand Vrijwilligers Vakature Bank 'Open dagen' bij Vrijmetselaars Jazzconcert met de SOSA-Band Nog plaats vrij in jongeren-theater werkplaats C-drie Jeugdtheater Rinoceros in C-drie Morgenavond in C-drie C.d.K. opende expositie Industrieel erfgoed centraal in cursus Landschappen van Ella Goubitz in kasteel Groeneveld <P mi óe Tijd voor EKO-bollei Volksuniversiteit Soest/Soesterberg t/OENSD/ Jieuw u Nieuwe cursussen Parapsychologie Opbrengst "Helemaal niet ontevreden." Zo voelde Artishock-voorzitter Erik van Veldhuizen zich, naar eigen zeggen, na afloop van de Drie Dolle Dagen waarmee de culturele vereni ging zich afgelopen donderdag, vrij dag en zaterdag aan het Soester pu bliek presenteerde. Het evenement bleek een redelijke publiekstrekker en dat was precies de bedoeling. De opening werd donderdagavond ver richt door Hans Prinsen - een van de Artishockers van het eerste uur - die aan de Steenhoffstraat het nieuwe naambord onthulde. Die avond konden (oude en nieuwe) bezoekers voor een rijksdaalder in het filmhuis terecht, waar de rolprent "Ludwig" werd ver toond. Volgens Van Veldhuizen waren er zeker tien a vijftien bezoekers méér dan gebruikelijk, zodat wat dat betreft van een succes gesproken kon worden. Ook de jongerensoos Shock-In (vrijdag middag) trok meer jongelui dan nor maal, "al liep het niet echt storm," aldus Van Veldhuizen. De soosavond - voor ouderen - trok daarentegen vrijdag avond weer heel wat meer "buitenstaan ders", waarvan Artishock hoopt dat ze zich snel zullen ontpoppen als "binnenzitters". De rommelmarkt die zaterdagmorgen nog droog van start ging was een succes. Over de opbrengst van 1400 gulden - waarmee de verenigingskas een aardige oppepper heeft gekregen - mocht Artishock ook niet mopperen, want de markt werd na een uur min of meer weggespoeld door de regen. Toen de bui losbarstte moest er heel wat impro visatietalent aan te pas komen om de markt naar binnen te verhuizen, waar de "handel" later weer goed op gang kwam. Zaterdagavond waren de Artishockers voornamelijk weer onder elkaar tijdens het jazz-concert (ook ditmaal weer in de beproefde combinatie met een exposi tie) van huisband Perron 5B. Voor de kunst werd gezorgd door de "eigen" tekenclub van de vereniging, die alle wanden van de tentoonstellingszaal had beschilderd met een grote, doorlopende muurschildering, waarin de relatie met de jazz op beeldende wijze uitdrukking kreeg. De muurschildering - in rood, geel en zwart - blijft nog een aantal we ken te bewonderen. Beste kant Al met al is Erik van Veldhuizen een redelijk tevreden mens. De vereniging Artishock heeft zich tijdens de Drie Dolle Dagen weer eens van haar beste kant laten zien, vindt hij. "We hebben aardig wat nieuwe gezichten gezien en ook voor onszelf was het een succesvol evenement, dat de onderlinge saamho righeid sterk heeft bevorderd.' Dat de Soesters niet echt in dichte drommen op Artishock zijn afgekomen heeft hem niet teleurgesteld. "Daar had den we natuurlijk ook niet op gerekend, al heb ik wel eens gedacht: stel je voor dat er hónderd mensen zijn die voor een knaak naar de film komen kijken! Dan 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Harrie Gerritz. Het is een kleurets (65x50 cm) zon der titel. Harrie Gerritz schildert het land schap. Vooral het Nederlandse land schap, zoals het bestaat in het gebied tussen Gelderland en Noord-Bra bant, dat omsloten is door rivieren: het Land van Maas en Waal. Die streek is de plek van Harrie Gerritz. Hij is er geboren, opgegroeid, heeft er zijn huis en atelier. Hij heeft er zijn wortels en daarom kent hij het ge bied door en door. Hij kent er het ritme van de seizoenen, de loop van de rivieren en de mensen die het van oudsher bewonen. Het landschap is de grondslag van zijn werk, maar hij beschouwt het steeds meer in close-up. Het lijkt alsof hij het landschap nog indrin gender wil leren kennen en daarom richt de "zoomlens" op die elementen die voor hem interessant zijn. Wat eens herkenbaar was als kerkto ren, huis, hek, rivier of boomtak blijkt, is nu uitgelicht en dichtbij ge haald, getransformeerd tot lijn, tot geometrische vorm. Daarmee brengt de kunstenaar op pictografische wijze de zichtbare werkelijkheid terug tot wat het op het platte vlak feitelijk is: een kleur, een essentiële vorm, een schilderkunstig compositie-element. Expositie Van 2 oktober tot en met 4 novem ber is in C-drie een tentoonstelling te zien met als thema: Landschappen uit de collectie van de Kunstuitleen. De mogelijkheid bestaat een kunst werk te reserveren; dat kan na afloop van de tentoonstelling worden afge haald in de Kunstuitleen. Wist u dat de Kunstuitleen Soest on geveer 600 kunstwerken in de collec tie heeft? Ga er eens een kijkje ne men! U bent er van harte welkom. Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees aan de Willaert- straat 49, tel. 6012468. De openings tijden zijn: maandag- en vrijdag avond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. hadden we een probleem gehad..." Wat van Veldhuizen betreft gaat Artishock in elk geval door op de ingeslagen weg, die ertoe moet leiden dat de culturele ver eniging niet alleen wat bekender, maar ook beminder wordt bij het Soester pu bliek. Smitsweg 311, tel. 12630 Zorgsector Voor veel zieke en bejaarde Nederlan ders is de mogelijkheid om thuis te blij ven wonen afhankelijk van de vraag of er vrijwilligers zijn om hen daarbij te helpen. In Nederland zijn honderd duizenden vrijwilligers actief in organi saties van thuiszorg. Hun activiteiten variëren van een luisterend oor, een boodschap doen en hulp bij de verzor ging tot meegaan naar het ziekenhuis. Dank zij de thuiszorg kunnen veel Ne derlanders niet alleen thuis blijven wo nen, maar zich ook letterlijk thuis blij ven voelen. Vrijwilligerswerk in de thuiszorg staat of valt daarom met het respect dat de vrijwilliger heeft voor de eigen leefwereld van degene die hij/zij helpt en verzorgt. Deze week vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn e.o. uw speciale aandacht voor de volgende vakatures: 6-116 Vrijwillige Hulpverlenings instantie zoekt personen die slachtoffers opvangen,'begeleiden en eventueel ver wijzen naar de aangegeven instanties. 7-144 Stichting voor sociaal-cultu reel werk en basiseducatie te Baarn vraagt vrijwillig(st)ers voor de kinder kookclub. Tijden: van 16.00-17.15 uur of van 17.15-19.30 uur. 8-111 Centrum voor Geestelijk Ge handicapten te Baarn vraagt vrijwil- lig(st)ers om samen met een beroeps kracht een aantal extern wonende ge handicapten te begeleiden bij de mid dagmaaltijd op het centrum. 8-133 Centrum voor geestelijk ge handicaptenzorg zoekt een aantal vrijwillig(st)ers voor het opbouwen en onderhouden van agn. 'bezoek-ouder- relaties', d.w.z. dat een bewoner regel matig wordt bezocht en dat er met hem/ haar gezellige dingen worden onderno men. 11-106 Een verpleeghuis te Baarn vraagt vrijwillig(st)ers om één keer per week dieren te verzorgeti. 12-102 Werkgroep Landsbeheer te Soest, vraagt een onbeperkt aantal vrijwillig(st)ers voor het wilgen knotten, elzen afzetten, prunus bestrijden, heide schonen en afplaggen. 14-103 Een pleegzorgproject zoekt particulieren die kunnen inspringen voor familie of buren, van mensen die op opname in een verpleeghuis wach ten. Voor informatie over deze en vele an dere vakatures uit ons bestand, kunt u terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Tel. 6012630. Negen in de regio gevestigde loges van de Orde van Vrijmetselaren organiseren open dagen in Baarn, Bilthoven, Bussum en Hilversum. Wie iets meer over vrijmetselarij wil weten kan op de hieronder genoemde dagen tussen 13.00 en 17.00 uur binnenlopen om zich te oriënteren over doel en werkwijze van de in 1756 opgerichte Orde. De negen vrijmetselaarsloges willen graag bereiken dat iemand die het woord 'vrijmetselaar' of 'loge' hoort denkt aan: mensen die aan zichzelf wer ken om een beter funktionerend en be wuster mens te worden. Vrijmetselaren zijn daarin niet de enigen. Maar de me thode waarmee gewerkt wordt is eeu wenoud en bijzonder: met symbolen en ritualen. Ook geïnteresseerde mensen die helemaal geen vrijmetselaar willen worden zijn van harte welkom. De open dagen vinden plaats: Op zaterdag 14 en zondag 15 oktober in Bussum: Brediusweg 23a, en Hilversum: Oude Engweg 19. Op zaterdag 21 en zondag 22 oktober in Bilthoven: Huize 'Het Oosten', Jan Steenlaan 25, Ingang 'A'. Openingstijden steeds van 13.00 tot 17.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 12 oktober: 'Sleep with me' 'Sleep with me' is een humoristische film over jonge, eigentijdse Californiërs, die voornamelijk met zichzelf bezig zijn en van feest tot feest leven. Het idee van Rory Kelly was dan ook om de film op te hangen aan zes gebeurtenissen op het sociale vlak, elk beschreven door een andere scenarist. Zoals hij zelf zei, "een film over een groep vrienden, geschre ven door een groep vrienden." De kracht van de film ligt dan ook in het feit dat alle zes de scenarioschrijvers het milieu dat zij zelf zo goed kennen als uitgangspunt hebben genomen. Joseph, Sarah en Frank zijn al jaren de beste vrienden. Het huwelijk van Joseph en Sarah - na jarenlang samenwonen - komt min of meer voort uit een grap: met een ring uit een fruitautomaat vraagt vraagt Joseph Sarah ten huwelijk, lachend aangespoord door Frank. Maar dan beginnen de problemen. Op de vooravond van de trouwdag onthult Sarah aan Frank dat ze ooit de hoop heeft gehad iets met hem te beginnen, waarop Frank zich realiseert dat hij al tijd al verliefd op haar is geweest. De spanning loopt op tijdens de vol gende feestjes en komt tot ontlading tij dens een diner, waar Frank in het bijzijn van alle gasten, inclusief Joseph, Sarah hartstochtelijk kust. Zelfs in Los Angeles wordt dit als ongepast be schouwd en Frank wordt in het vervolg door al zijn vrienden gemeden. Bij de volgende bijeenkomst, waar Frank onuitgenodigd binnenvalt, komen Sarah en hij nog even terug op dat ongeluk kige voorval. Van het een komt het an der: Frank brengt Sarah thuis (omdat een jaloerse Joseph ervandoor is met een onbekende schone) en gaat met haar naar bed. Op het laatste feest komt het tot een ontlading van alle frustraties. Frank is weer niet uitgenodigd maar probeert toch binnen te komen. Als hem de deur wordt gewezen probeert hij op een an dere manier Sarah te spreken te krijgen, wat hem lukt via het WC-raampje. Als hij buiten in zijn auto op haar wacht om met haar te praten, loopt Joseph op zijn voormalige beste vriend af om hem eens goed de waarheid te zeggen, wat resul teert in een agressieve confrontatie ten overstaan van vele feestgangers. Aanvang: 20.30 uur; entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-. Zaterdag 14 oktober: Soms verloopt een jamsession dermate prettig dat de deelnemers na afloop er toe besluiten als vaste groep verder te gaan. Op deze niet zo gebruikelijke wijze ontstond zo'n halfjaar geleden de SOSA-Band. Dit najaar werd begonnen aan een tournee langs een aantal jazz- podia, waaronder Artishock. De afzonderlijke leden van deze forma tie zijn al geruime tijd bekend, maar via de SOSA-Band krijgt het publiek de gelegenheid om een aantal van hen te horen binnen een muzikale omgeving die nogal contrasteert met hetgeen waarmee zij doorgaans in verband wor den gebracht. De SOSA-Band is een bont gezelschap. Zo speelde Evert Hekkema onder meer met Chet Baker, maar hij was ook enige tijd actief in Mengelberg's ICP. Daarentegen zijn Misha Mengelberg en Michael Moore vooral bekend geworden met allerlei vormen van geïmproviceerde muziek waarbij men zich doorgaans nogal ver van de jazztraditie begaf. Minder be kend is dat zij daarnaast een ruime er varing hebben met het spelen van bebop - iets waarvan binnen SOSA zeker ge bruik wordt gemaakt. De SOSA-Band speelt voornamelijk ei gen composities en beschikt inmiddels over een repertoire waarbinnen plaats is voor elementen uit verschillende stijlen. Vreemd is dat niet, want bij geen van de SOSA-leden werd de muzikale loop baan ooit gekenmerkt door een zijdigheid en bovendien staan deze mu sici open voor ideeën en opvattingen van de anderen. Daarbij wordt echter niet gekozen voor de gemakkelijkste oplossing en men lijkt evenmin van plan om spannende confrontaties uit de weg te gaan. De naam van de groep wijst al enigszins in die richting - SOSA staat voor 'Succes door Onderlinge Strijd Amsterdam'. De tegenstelling tussen bebop en geïm proviseerde muziek heeft al veel boeiende resultaten opgeleverd. Boven dien maken veel van de beste Neder landse jazzmusici zowel dankbaar ge bruik van de traditie (waaronder de bebop) als van de verworvenheden van de vrijere muziek. De SOSA-band is daarvan een fraai voorbeeld en als zo danig past deze groep dan ook perfect in de concertserie van Artishock, waar binnen er immers ook naar wordt ge streefd om beide aspecten van de eigen tijdse jazz aan bod te laten komen. Evert Hekkema - troiqpet; Michael Moore - altsaxofoon, clarinet en basclarinet; Misha Mengelberg - piano; Ernst Glerum - bas; Harry Piller - drum. Aanvang: 21.00 uur; entree f 6,-. In de nieuwe jongeren-theater werkplaats bij C-drie, onder leiding van regisseur Bert van der Roest, studeren jongeren een theaterstuk in. Dat wordt over een aantal maanden aan het pu bliek getoond. Er zijn nog enkele plaat sen vrij voor jongeren vanaf 14 jaar. In lichtingen: tel. 6022188 (13.00-16.00 uur). In C-drie wordt op woensdag middag 18 oktober de mime-voor- stelling "Later Word ik oud" ge speeld door Jeugdtheater Rinoce ros. Aanvang 14.00 uur. Entree: f 7,50 (kinderen), f 10,- (volwasse nen). "Later word ik oud" is bedoeld voor kin deren (vanaf 5 jaar) en ouderen. De voorstelling wordt gespeeld door Anneke Hessels, begeleid door accordeonist Peter Arends, en gaat over Anneke Hessels en Peter Arends in "Later word ik oud". aan het begin en aan het eind van het leven staan, over nog te jong en al te oud zijn, over tijden die veranderen en dromen die altijd blijven. "Als ik oud ben kan ik niet meer buiten huppelen, maar ik kan wel proberen van binnen te huppelen, één... twee., drie...!" Kaarten reserveren bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188, of VW- Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 6012075. Morgenavond - donderdag 12 okto ber - is vanaf 20,15 uur in C-drie de toneelvoorstelling "Verre vrienden" te zien, een blijspel van Alan Ayckbourn, gespeeld door theater groep De Wilde Havanna. Vooraf (19.45 uur) houdt regisseur Jacques Jansen een inleiding. Ayckbourn schildert in "Verre vrienden" haarscherp een milieu waarin opper vlakkigheid en materialisme hoogtij vie ren. Diana had het zo goed voor elkaar: een gezellige middag met vrienden, waarin Karei de speciale gast is. Kareis vriendin is niet lang geleden verdronken en om hem op te beuren nodigt ze een aantal oude vrienden uit voor een ont spannen middag. De bijeenkomst veran dert in een complete chaos als de emo ties niet langer in de hand gehouden kunnen worden. Dan blijken de vrien den zeer vérre vrienden te zijn. Theatergroep De Wilde Havanna is ge vestigd in Amersfoort en bestaat voor namelijk uit drama-docenten. De speelstijl van het blijspel is gebaseerd op dp televisie-comedyserie en staat borg voor herkenning, meebeleven, ergernis aan sommige personages en plezier. De spelersgroep bestaat uit Doris Goosen, Els Hoying, Jacqueline Kleve, Jos van Ruyven, Vincent van Miert en Arthur van Vliet. Het decor is ontworpen door beeldend kunstenaar Marleen van En gelen; Jan van Beek en Robin van Buuren zijn verantwoordelijk voor de techniek. Vooraf (vanaf 19.45 uur) zal regisseur Jacques Jansen een inleiding houden over het blijspel in het algemeen en "Verre vrienden" in het bijzonder. Entree: f 17,50; cjp/pas65 f 15,-. Kaar ten reseveren bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188, of VVV-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 6012075. Buitengewoon geestig en trefzeker opende de commissaris van de Ko ningin in de provincie Utrecht, jhr. drs. P. A.C. Beelaerts van Blokland, vrijdag j.1. de tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekenin gen van Bob ten Hoope, een Goois kunstenaar die zeer beroemd werd in Frankrijk, zoals vóór hem Van Gogh, Van Dongen, Corneille, Sluijters en Appel. De commissaris van de Koningin noemde het licht in het werk van Bob essentieel en roemde diens veelzij digheid: 'Bob en de zon kunnen niet zonder elkaar, ze hebben dan ook alle bei de o in het midden.' Bob ten Hoope (75) werd vooral be faamd vanwege zijn naakten, terwijl hij ook populair werd door zijn caféscenes (in Pont en Royans in de Franse Vercors, Spanje en het Bonte Paard in Laren) en zijn landschappen en stille vens. De meest recente ontwikkeling is de integratie van naakten in het Franse landschap rond Pont en Royans, waar Ten Hoope woont en werkt. Bij de opening werd tevens de kalender 1996 van Drukkerij van Wijland B.V. te Laren ten doop gehouden, geheel ge wijd aan recent werk van Bob ten Hoope. "Dénudée du dernier attrait" (1990) van Bob ten Hoope. Industrieel erfgoed dreigt in snel tempo te verdwijnen. Oude fabriekshallen, kantoorgebouwen en arbeiders woningen worden afgebroken en zo ver liezen wij de tastbare resten van een be langrijke periode in onze geschiedenis. Om aandacht te vragen voor dat indus triële verleden is 1996 uitgeroepen tot het Jaar van het Industrieel Erfgoed. De consulenten geschiedenis .van de provincies Utrecht, Noord- en Zuid- Holland hebben een handleiding ge schreven voor amateurhistorici die on derzoek willen doen naar de industriële geschiedenis van hun woonplats. Deze handleiding van 50 pagina's omvang geeft aan hoe onderzoek naar fabrieken, arbeidsomstandigheden en produktie- processen plaatsvindt, bij welke instan ties informatie aanwezig is en welke li teratuur en archiefdiensten van belang zijn. Bij de handleiding hoort ook een korte cursus, waarin kan worden geoefend met het doen van onderzoek. De cursus vindt plaats op dinsdagavond 14 en 28 november, waarschijnlijk in het Neder lands Economisch Historisch Archief te Amsterdam. Kosten cursus: f30,-. Men kan de handleiding (prijs f 10,-) bestel len bij de SSG. Deelnemers aan de cur sus ontvangen de handleiding met kor ting. Meer informatie en opgave: Stich ting Stichtse Geschiedenis, tel. 030- 2343880. f KASTEEL NATIONAAL CENTRUM B A A DM VOOR BOS, NATUUR OiVAKiN EN LANDSCHAP Tci. 02154-21143 In kasteel Groeneveld in Baarn is Vanaf zaterdag een expositie ingericht van landschapsschilderijen van Ella Goubitz (1914). Tekenen en schilderen zat haar al jong in het blped. Als dertienjarige tekende zij zus en grootmoeder, gewoon voor zichzelf. Ze bewaarde de prentjes goed. Toen ze wat later ging studeren was er voor tekenen nauwelijks of geen tijd meer, hoewel ze met veel belangstel ling en vooral waardering keek naar wat haar zuster Alie schilderde. Via de studie sociale psychologie be landde zij, in plaats van achter de schil dersezel, in het maatschappelijk werk bij verschillende bedrijven en vervolgens begon ze een eigen adviesbureau. Pas in de jaren zestig kwam er wat meer tijd. Ze vond de tekeningen die ze als dertienjarige maakte en besloot het pot lood en het penseel weer op te pakken want het verlangen om te tekenen en later het aquarelleren kwam in verhe vigde mate in haar naar boven. Nu grijpt ze alle mogelijkheden a&n om datgene wat haar in het landschap boeit of het nu polderland, uiterwaarden of vennetjes zijn, in vlotte, rake penseel streken neer te zetten. Ze is gefascineerd door de weidsheid én de intimiteit van de natuur. En als het aan Ella Goubitz ligt, is de schilderkunstige 'inhaal manoeuvre' nog lang niet afgelopen. De opening van de tentoonstelling 'De landschappen van Ella Goubitz' vindt plaats op zaterdag 14 oktober om 1100 uur. Milieulip van Milieu defensie Soesl Het is weer tijd om bloembollen tepfe ten. Ook Soest kleurt volgend vooijt prachtig geel, oranje en rood van i bollen, die nu de grond in gaan. Hela, worden bij de bollenteelt erg yB bestrijdingsmiddelen gebruikt, pei la tare gemiddeld zes keer zoveel als ia j rest van de landbouw. Wat dit voor lad en (grond)water betekent, weet iedeics, zo langzamerhand wel. Steeds mef bollentelers zien in dat we zo niet dot kunnen gaan. Een aantal van hen overgestapt op het telen van bollen zo; der kunstmest en bestrijdingsmiddelt Milieudefensie wil deze boeren graa. steunen. Via Milieudefensie kunt 04 jaar milieuvriendelijke bollen beste»# Bel voor informatie en een beste»® naar: Milieutelefoon 020-6262620, De Milieutelefoon is de consument#, informatielijn van de Vereniging Miliet defensie. De Milieudefensiegroep Soes is één van de ruim honderd mfc defensiegroepen die zich inzetten voe een beter milieu. Wilt u meer weten zelf actief worden, bel dan tel. 60165!' Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 In deze cursus maakt u kennis mei di boeiende wereld van de p verschijnselen. Een grote variatie var paranormale ervaringen, zoals thie, helderziendheid, paranormaal ge nezen, psychokinese en contact geesten komt aan de orde. Met voor beelden zal duidelijk gemaakt wordeo wat er allemaal kan gebeuren, naast geven theorieën u inzicht in de werking van het paranormale. Aanvang: dinsdag 31 oktober, 20.00-22.00 uur.l Docent: mevr. H. Sevink. Cursusadres; Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 100,-. Pech onderweg In drie lessen komen verschillende tech nische onderwerpen van uw auto en auto's in het algemeen aan bod: ban den/wielen en het wisselen hier van,verlichting, startproblemen, heid, kleine reparaties en onderhoud APK, motoren en hun werking. Aan vang: woensdag 1 november, 19.30- 21.30 uur.. Docent: dhr. W. Wassink Cursusadres: Garage Smeeing, Ko ningsweg 14. Aantal lessen: 3 van 2 uur Cursusprijs: f 50,-. Notuleren Deze cursus is bedoeld voor die geregeld of af en toe een moeten maken van een vergadering. Onderwerpen die aan bod komen rijn: de verschillende soorten notuleren, hel voorbereiden van de vergadering, hel maken van aantekeningen tijdens de vergadering, het uitwerken van de no tulen. Aanvang: donderdag 2 novem ber, 19.00-20.30 uur. Docent: mevr. M Bos. Cursusadres: Di Lassostraat 65 Aantal lessen: 8 van IV2 uur. Cursus prijs: f 1-10,- (boek f 32,50). Geschiedenis van de film Deze cursus begint met een algemee' overzicht van de westerse film geschiedenis in de afgelopen 50 jaar Vervolgens komt de ontwikkeling va: de Hollywoodstudio's aan bod en w nader ingegaan op het werk van eet aantal regisseurs, zoals Woody Allen Martin Scorsese. Ook een paar belan0 rijke filmstromingen, zoals de Franse Nouvelle Vague en het Italiaanse Neo realisme worden besproken. Bovendit' wordt ieder verhaal met filmfragment# geïllustreerd. Tijdens de zesde avond s in Artishock een film vertoond worde: (de entree hiervoor bedraagt f 5,*} Aanvang: donderdag 2 novembe' 19.30-21.30 uur. Docent: mevr. R- Krieken. Cursusadres: Di Lassostraai 65. Aantal lessen: 5 van 2 uur. Cursus prijs: f 115,- 1 avond film in Artishock. Lampekappen maken In deze cursus leert u de basistechniek^ voor het vervaardigen van 2 lampekap pen: een vouwkap van 27 cm hoog" en een gladde kap van 30 cm hoogt' Indien uw voorkeur naar een ande" maat uitgaat, dan kunt u dat bij het if schrijven opgeven. Ook de sjablone?: techniek voor een gladde kap zal bebai deld worden. De stofjes zijn naar eig# keuze. Hierdoor kunt u kleur en naai helemaal afstemmen op uw interieur. Aanvang: donderdag 2 nc vember van 9.00-11.30 uur. DocetH mevr. W. Grasso. Cursusadres: D Lassostraat 65. Aantal lessen: 3 van 2^ uur. Cursusprijs: f 95,- (materiaalkost# f 45,- via docent). Hoeden, petten en baretten Elegant en chic of speels en vrolijk. H?' zelf maken van een baret, pet of hoed weer helemaal in de mode. Uw eigfc«: keuze van een hoofddeksel is ook m° gelijk. Afhankelijk van de stof die11 meebrengt, begint u met het maken va") een sportidVe of elegante baret. Breng1] u voor de eerste les een naaimachin' mee. Aanvang: donderdag 2 novembe' van 13.30-15.30 uur. Docent: mevr. H- de Jong. Cursusadres: Di Lassostraai 65. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursus' prijs: f 140,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks' universiteit Soest/Soesterberg, D' Lassostraat 65, tel. 035-6022195;J maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13-00 uur. De brandweerkc iiebben zaterdag een zogenoemd tes locaties van c< korte oefeningen ploeg. Ook de vri van Soest en Soc sent. De oefentocht werc gehouden en is in voor de traditionel en Soesterberg wa. stander van die wei ning werd in de loc nomen door branc ders. Commandant René berg: "De vorige o maar op één mani terwijl er veel meei iets tot een goed eb vendien zegt zo'n echte wedstrijdploe; de praktijk nog w bver." Bij de oefentocht gi; zozeer om de puntei leren van de nieuwi de vrijwilligers van c gen in sommige gev. situaties, waarin ze gauw verzeild in zu half tien en half viei brandweerkorps va. tankplaats, naar Le denberg, naar Soe Eemnes. Overal mot ners een praktijk- c deelte afwerken en 1 toch prijzen die aan middag in Baarn wei Het kringloopcentn houdt binnenkort oktober - een bijzo In Artishock word vanaf 14.00 uur eei dere boeken geveild lopen maanden bij centrum aan de Set meld. Vanaf 13.01 belangstellenden de ken. Het is voor het eerst d centrum een veiling boeken organiseert, D de gebruikelijke manie terecht gekomen: men kasten weer eens een g ven of de zolder opge meeste gezinnen beteke plotseling sprake is vai tuur. Dat gaat dan na waar de boeken - net huisraad, kleding en al kelen - dankbaar in c genomen. De meeste boeken he maar een betrekkelijk soms worden bij Spull wel exemplaren a£ Margreeth Brinkers - di van het kringloopcent belangstelling bekijkt. 5 oude boeken met eer een anderzins bijzon soms om boeken die al

Soester Courant | 1995 | | pagina 18