89,00 Iitrukteams brandweer op oefentocht ipullenhulp veilt collectie van looie, oude of bijzondere boeken 'Le Saladier' geeft maaltijden thuis een extra dimensie Volkstuinvereniging 'Ons Buiten' heeft z'n beste tijd nog niet gehad Leesbril op sterkte VARlAÏ Wildschut Optiek 60311 19 f^AijfoENSDAG 1 TTktQRFrT^T SOESTER COURANT leuw initiatief korpsen in plaats van jaarlijkse wedstrijd JryT. JTZ rf Prijswinnaars bij CVB-bank Soest PAGINA 19 Inbraak in café Rabobank organiseert thema-avond beleggen 19 oktober a.s. in Restaurant Darthuizen van 19.00 uur - 22.00 uur Rabobank Soest-Baarn uw partner in beleggingszaken Opbrengst voor Ned. Blindenbibliotheek Inbraak in school Valeriaanstraat Opnieuw inbraak Amersfoortsestraat Elke maand kans op een magnetron Complex aan Maatweg bestaat 25 jaar Speciale aanbieding VRIJWILLIGERSHULP NODIG? M|lieutip van Miüc; defensie - __Soes| er8 vd Per j)e brandweerkorpsen uit de regio |ebben zaterdag deelgenomen aan en zogenoemde oefentocht. Op |es locaties van collega's werkten ze orte oefeningen af met één uitruk ploeg. Ook de vrijwillige brandweer ian Soest en Soesterberg was pre ient. É)e oefentocht werd voor de eerste keer jehouden en is in de plaats gekomen por de traditionele wedstrijden. Soest n Soesterberg waren nooit een voor tander van die wedstrijden en die me- J werd in de loop der jaren overge komen door brandweerlieden van el- Iers. pommandant René Moraal van Soester- ierg: "De vorige oefeningen mochten haar op één manier worden gedaan, fbrwijl er veel meer methoden zijn om ets tot een goed einde te brengen. Bo vendien zegt zo'n wedstrijd niets. Bij Tchte wedstrijdploegen laat het werk in praktijk nog wel eens te wensen Ever." fij de oefentocht ging het dan ook niet ozeer om de punten, maar meer om te leren van de nieuwe ervaringen. Want vrijwilligers van de uitrukteams kre gen in sommige gevallen te maken met jituaties, waarin ze normaliter niet zo [gauw verzeild in zullen raken. Tussen palf tien en half vier vloog het Soester brandweerkorps van Nijkerk naar de ankplaats, naar Leusden, naar Wou denberg, naar Soesterberg en naar emnes. Overal moesten de hulpverle- een praktijk- en een theorie-ge- te afwerken en natuurlijk waren er :och prijzen die aan het einde van de biddag in Baarn werden uitgereikt. V r~ Bij het theorie-gedeelte werd Soest tweede achter Leusden en eindigde Soesterberg als derde. Een plaats bij de eerste drie was niet voor de plaatselijke korpsen weggelegd bij het praktijk-ge deelte. Wel kreeg Soest de originaliteits- prijs voor het object dat was gemaakt voor de oefening bij de brandweer- kazerne aan de Lange Brinkweg. De De Soesterbergse brandweer op oefe ning aan de Lange Brinkweg. foto: Goos van der Wilt. Soester brandweerlieden hadden een constructie in elkaar gezet, die door de oefenende collega's op de juiste wijze moest worden gestut. Gebeurde dat niet, dan stortte de constructie in. Ter gelegenheid van de officiële opening van haar nieuwe bankvestiging aan de Gerrit van der Veenstraat 99 organi seerde de CVB-bank Soest een speciale prijsvraag en een kleurwedstrijd. Voor beide activiteiten bestond ruime belang stelling. Doordat de jeugd extra haar best had gedaan bij het inkleuren van de kleurplaten viel het niet mee om de win naars aan te wijzen. Jongeren tot 6 jaar: Daniëlle Wopereis (le); Harold Aptroot (2e); Fabienne Wopereis (3e); Maijoleine Aptroot 3e). Jongeren van 6 tot 10 jaar: Nicky Egbers^le); Ginger de Meij (le); Roy van Dijk (2e). Jongeren vanaf 10 jaar: Desmond de Meij (le); Cindy Egbers (le); Hendrik Verkade (2e). De prijsuitreiking van de kleurwedstrijd vond vorige week woensdag plaats in het kantoor van de CVB Bank. De speciale raadwedstrijd, waarmee een helikopterrondvlucht kon worden ge wonnen, is gewonnen door: mevr. A. Singh-Bisseling (le); mevr. M. van de Ven-de Jong (2e); hr. A.H.J. van de Haar (3e); hr. L. Groenveld (3e); hr. W. van de Ven (4e). De winnaars van de eerste en tweede prijs hebben inmiddels van de aangebo den helikopterrondvlucht gebruik ge maakt. De overige winnaars ontvingen hun prijs in de vorm van een boekenbon en of een snoepjespot. Het werkelijk aantal te raden snoepjes in de potten bedroeg 128 stuks. Geld, flessen sterke drank en cd's zijn gestolen uit een café aan het Kerkplein. Dat is gebeurd in de nacht van zondag op maandag. De politie werd daarvan maandagmorgen op de hoogte gesteld door een 49-jarige man uit Soest. U wilt meer weten over de woelige wateren van beleggen! Dan is inzicht in technische analyse onontbeerlijk. De Rabobank Soest-Baarn biedt u de kans om een lezing van Nederlands bekendste technisch analiste Mevrouw H. Koomwinder bij te wonen. Voor gratis kaarten kunt u bellen niet Alwin Stravers, tel. 035-609 63 26 Het kringloopcentrum Spullenhulp 7 cm hoog^ houdt binnenkort - op zondag 22 i cm hoogte 0kt0t,er - een bijz dere verkoop. vÜtta Artishock worden 's middags vanaf 14.00 uur een aantal bijzon dere boeken geveild, die in de afge lopen maanden bij het kringloop- entrum aan de Schans zijn verza meld. Vanaf 13.00 uur kunnen belangstellenden de collectie bekij ken. Het is voor het eerst dat het kringloop centrum een veiling van uitsluitend boeken organiseert. De boeken zijn op de gebruikelijke manier bij Spullenhulp terecht gekomen: mensen hebben hun leasten weer eens een goede beurt gege ven of de zolder opgeruimd, en in de leeste gezinnen betekent dat ook dat er ^plotseling sprake is van overtollige lec- uur. Dat gaat dan naar Spullenhulp, aar de boeken - net als de meubels, misraad, kleding en al die andere arti- ;elen - dankbaar in ontvangst wordt [genomen. >e meeste boeken hebben doorgaans aar een betrekkelijke waarde, maar >oms worden bij Spullenhulp toch ook el exemplaren aangeboden die Ikj.raivlargreeth Brinkers - de "boekenvrouw" j de Voujf, jLvan het kringloopcentrum - met extra her8' 1 „5, ^Belangstelling bekijkt. Soms gaat het om ■6022J.y 1 ^oUde boeken met een mooie band of Ou 'ieen ancierzins bijzondere uitvoering, .00-13- om boeken die al lang uitverkocht zijn en nooit meer herdrukt worden en die alleen daarom al iets bijzonders heb ben, al was het maar uit jeugdsentiment of zoiets. Samen met Armand Bodeving, die haar in de boekenafdeling van Spullenhulp assisteert, heeft Margreeth de afgelopen maanden de binnenkomende boeken zorgvuldig geselecteerd. Wat er enigs zins "uitsprong" - qua vorm of inhoud - werd apart gelegd, speciaal voor de ko mende veiling. Inmiddels zijn er al enige tientallen exemplaren verzameld, die allemaal op 22 oktober "onder de ha mer" komen. Veilingmeester Die hamer wordt bediend door Peter Brinkers, echtgenoot van Margreeth en zelf ook een groot boekenkenner als hoofd-boekeninkoper van de Bijenkorf. Hij weet dus wat hij aanprijst en heeft ook tijdens de kunstveiling in mei j.1. de boeken-verkoop voor zijn rekening ge nomen. Hij is dus een ervaren veiling meester. Wat er pr-ecies onder zijn hamer komt is nog een verrassing, maar zeker is bij voorbeeld dat er in de collectie een aan tal Verkade-albums zit (o.a. "De Bloe men in onzen Tuin" van Jac. P. Thijsse. Verder is er een dichtbundel van Guido Gezelle, een oude druk van Theo Thijssens "Kees de jongen" en een com plete serie prachtbandjes van Charles Dickens (14 delen). Heel bijzonder is het exemplaar van Margreeth Brinkers en Armand Bode- ving van de 'boekenwinkel' van Spullen hulp. Charles Dickens' "De Oude Antiqui teitenwinkel", uitgevoerd met los ingeplakte illustraties die met vloepapier zijn beschermd. Opmerkelijk is daar naast een uitgave van "Eenzaam maar niet alleen," het boek dat koningin Wilhelimina schreef. Maar ook al die andere boeken zijn op een of andere manier de moeite waard, voor verzame laars of "zomaar" liefhebbers van oude boeken. Snuffelaars De "boekwinkel" van Spullenhulp is doorgaans goed voorzien, in nagenoeg alle genres. Snuffelaars ziet Margreeth er vaak, en ze zijn wat haar betreft ze ker welkom. De collectie wisselt uiter aard voortdurend, maar is altijd de moeite waard om er even "doorheen te lopen". De veiling van 22 oktober dient, zoals gebruikelijk bij Spullenhulp, ook nu weer een goed doel. De opbrengst gaat naar de Nederlandse Blinden bibliotheek, een organisatie die zich in spant om blinden en slechtzienden toch het genot van "lezen" te geven. De NBB is volgens Margreeth ook grotendeels een vrijwilligersorganisatie, net als Spullenhulp, die het geld goed kan ge bruiken. Onbekende daders hebben in het week einde flink huisgehouden in de mavo aan de Valeriaanstraat. Ze drongen het schoolgebouw binnen in de nacht van zaterdag op zondag en haalden in di verse lokalen de boel overhoop, waarbij ook het nodige werd vernield. Of er ook iets vermist wordt kon door de chaos nief aanstonds worden vastgesteld. Van twee lokalen die in gebruik zijn bij een naburige basisschool bleken verder twee ruiten te zijn kapot gemaakt. Voor de derde keer in twee weken tijds is in het afgelopen weekeinde ingebro ken in een bedrijfspand aan de Amersfoortsestraat. Het hele kantoor werd overhoop gehaald en er wordt een fax vermist. Aangifte deed een 31-jarige Amersfoorter. I Met een zeer speciale actie, waarbij de klanten kans maken op een mo derne magnetron, vestigt Le Saladier de komende maanden de aandacht op een bijzondere manier op de mogelijkheden om thuis "uit eten te gaan". Elke maand wordt één van de klanten geheel gratis een magnetron aangeboden. Le Saladier is in Soest en ver daarbui ten bekend als de "traiteur" van de F.C. Kuiperstraat. In de winkel kan men na genoeg elke dag terecht voor uitgelezen gerechten, waarop de koks van Le Saladier al hun culinaire creativiteit heb ben uitgeleefd. Voor mensen die zelf lie ver niet koken, maar toch hoge eisen stellen aan de maaltijd, of de verzorging van hun gasten graag aan deskundige handen toevertrouwen, is Le Saladier een ware uitkomst. De magnetron is in steeds meer gezin nen inmiddels een bekend verschijnsel aan het worden. Voor het warm maken van gerechten is het een ideaal apparaat en Le Saladier heeft ook een grote va riatie aan gerechten die zich daarvoor uitstekend lenen. Om dat nog eens on der de aandacht te brengen organiseert Le Saladier de speciale magnetron-ac tie, die op 15 oktober begint en zes maanden gaat duren. Bij bestellingen in de winkel kunnen de klanten ter plaatse bij elke bestede tien gulden een speciaal formulier met een lotnummer invullen, waardoor ze mee dingen naar de magnetron die Le Saladier aan het einde van de maand ter beschikking stelt. Het winnende lot nummer wordt willekeurig getrokken uit de ingevulde formulieren. De actie geldt overigens alleen voor de winkelverkoop, dus wie kans wil maken op zo'n luxe Yvonne Meenks en Jan Vooren van Le Saladier, samen met magnetron-leveran cier H. Schoemaker. Foto: Goos van der Wilt magnetron moet er wél even voor naar de winkel aan de F.C. Kuiperstraat 3. De magnetron - een Sharp ter waarde van ca. 350 gulden - wordt elke maand geleverd door Expert Schoemaker, de specialist op het gebied van keuken- en huishoudelijke apparatuur aan de Bur gemeester Grothestraat. Kwaliteit en service zijn dan ook gegarandeerd. Le Saladier, F.C. Kuiperstraat 3 (vlak achter de Albert Heijn-supermarkt aan de Van Weedestraat), is telefónisch be reikbaar op nummer 6024664. De openingstijden zijn: dagelijks (met uit zondering van de woensdag) van 10.00 uur 's morgens tot acht uur 's avonds, op zondag vanaf 15.00 uur. incl. oogmeting, montuur en kunststof glazen van 159,00 voor toeslag voor flexveren 25,00 ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 In het afgelopen weekeinde heeft de volkstuinvereniging "Ons Buiten" met een gezellige feestavond het vijfentwintigjarig bestaan gevierd. Bij het diner werd - uiteraard - volop gebruik gemaakt van groenten en fruit, afkomstig van het tuinen- complex aan de Maatweg. "Ons Buiten" werd in september 1970 opgericht. De vereniging begon met 22 leden, die allemaal een lapje huurden van de grond waarop groothandelaar De Groot uit Soest de eerste stoot gaf voor een volkstuin voor tuinliefhebbers. Na tien jaar kocht de vereniging de grond aan en sindsdien heeft "Ons Buiten" een periode van - letterlijk - veel groei en bloei gekend. Het complex bestaat uit 49 tuinen van ca. 100 vierkante meter. Het leden bestand is niet zo groot - de leden mo gen wel drie tuinen in gebruik hebben - maar in het algemeen is er sprake van een uitstekende "bezetting". Momenteel is de wachtlijst echter leeg, zodat er plaats is voor nieuwe geïnteresseerden. Om lid te worden van "Ons Buiten" hoeft men overigens geen ervaring met het verbouwen van groente en fruit te hebben, volgens voorzitter Jan dé Jonghe. "Juist omdat we niet zo'n grote vereniging zijn worden nieuwe leden snel opgenomen in de kring, en ieder een staat klaar met advies. Verder wor den er altijd volop planten en stekken geruild." Volkstuinen hebben een lange historie. "Je hoort wel eens dat ze hun beste tijd hebben gehad," aldus De Jonghe, "maar het is juist andersom. Steeds meer men sen krijgen meer vrije tijd, en dus tijd voor hobby's. En wie eenmaal de hobby van het zelf-tuinieren heeft ontdekt houdt het lang vol." Het ledenverloop bij "Ons Buiten" is dan ook gering. Bovendien groeit er een steeds groter milieubewustzijn en vol- De volkstuinen van "Ons Buiten" aan de Maatweg. Foto: Goos van der Wilt. gens de voorzitter kan het zelf kweken van groenten en fruit daaraan optimaal beantwoorden. "Je weet dan immers precies hoe jouw produkten tot stand komen." Rondweg Het 25-jarig jubileum is in het afgelopen weekeinde met gepaste uitbundigheid gevierd. Speciaal voor deze gelegenheid verscheen er ook een speciale feestkrant - de "Bovenmaatse editie" - waarin uit gebreid wordt teruggeblikt op de voor geschiedenis van "Ons Buiten" en her inneringen worden opgehaald aan aller lei voorvallen en anekdotes, maar er klinkt ook enige bezorgdheid door in de constatering van voorzitter De Jonghe dat de gemeente Soest uitgerekend over het tuincomplex een nieuwe rondweg wil aanleggen. "Wanneer dat plan wer kelijkheid wordt ligt bij het bestuur de taak om tot een creatieve oplossing te komen," stelt hij voorzichtig vast. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg

Soester Courant | 1995 | | pagina 19