7 COL TÜÜRA Kinderboekenweekfestijn met echte schrijvers trekt veel jong publiek 'De Onderlinge' viert 20-jarig bestaan 'Drie weken ontspanning voor een oorlogskind' Nieuwe expositie bij Nijhof Soester Muziek Gezelschap de straat op voor concert 'Baarmoederverwijdering: een fluitje van een cent?' WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 20 'Beestenbende' bij bibliotheek Overhees Pax Christi Kinderhulp zoekt gastgezinnen Koor Daniëlschool op kinderzangavond in Westbroek Orkest beroemd in Gooi, Eemland en daarbuiten Frans van Dusschoten in Soester Kring Een ontmoeting met Circus Krone De Ükkepuk houdt zaterdag kleding en speelgoedbeurs Kinderparadijs De Vrije Teugel Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen; Werkgroep zoekt vrouwen met een biculturele relatie Alleengaanden JereldH/inkel Armoede en eerlijke handel Aquarellen van Rob Dalman Blaasorkest op zoek naar nieuwe leden WOENSDAG 11 i Informatiebijeenkomst in Utrecht Lezing in Soest: 'Donkere tijden' Werk aan riolering Torenlaan Baarn Meisje valt met fiets na botsing met brommer Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Rondje Soe< DE ZAK... lYiin van Ito NV ANBO-praatmi in de Vijverhof Ook dit jaar is de Kinderboeken week in Soest een succes geworden. Een paar honderd kinderen bevolk ten vorige week donderdag de open bare bibliotheek in Overhees, waar een aantal activiteiten plaatsvond, evenals in C-drie. De trekkers waren vooral de bekende "echte" kinderboekenschrijvers, die in de bibliotheek niet alleen klaar zaten om hun boeken te verkopen en te signeren, maar ook voorlazen uit eigen werk. Thea Beekman (die overigens niet voorlas), Anke de Vries, Gijs Wanders (die laat binnenkwam) en Sander de Heer onthaalden hun dankbare publiek in levende lijve op spannende en leuke verhalen, die er goed in gingen. De kleinq'es konden in de Kunstuitleen terecht, waar ze onder leiding van de prentenboek-illustratoren Dieter en Ingrid Schubert - bekend van hun teke ningen in diverse kinderboeken - zelf hun kunstzinnige talenten mochten bot vieren op neushoorns en andere dieren. Inspiratie konden ze opdoen bij de le vende "beestenbende" (het thema van dè Kinderboekenweek) van De Vrije Teugel, die naast de Kunstuitleen tijde lijk gehuisvest was, compleet met een écht paard, een écht kalije, een échte geit en échte konijnen. De theatervoorstelling "Maliff en de wolf' van Hans Hagen en Erik Karse- Sander de Heer leest voor uit eigen werk tijdens het Kinderboekenweek festijn. De werkgroep Amersfoort van Pax Christi Kinderhulp is op zoek naar gastgezinnen voor kinderen uit voormalig Joego-Slavië. Sinds 1991 is de werkgroep aktief om steeds andere kinderen uit dit oorlogs gebied een ontspannen verblijf in Amersfoort en omgeving te verle nen. Het is de bedoeling dat 120 kinderen voor een verblijf van 17 december t/m 6 januari naar Nederland komen. Een verblijf in een rustige en evenwichtige gezinssituatie geeft deze kinderen nieuwe energie en moed om aangesterkt de omstandigheden 'thuis' weer aan te kunnen. 40 kinderen zullen in Amers foort en direkte omgeving worden on dergebracht. Het gastgezin wordt gevraagd twee kin aeren in huis op te nemen omdat de kinderen aan zoveel moeten wennen en vooral in de eerste week houvast aan elkaar hebben. Wat de een niet begrijpt, pakt de ander wel op. Een 20-tal kin deren, veelal vluchtelingen in de leeftijd 8-13 jaar, is reeds bij gastvrije gezinnen onder te brengen. De overigen wachten met spanning af wie hun gastouders zul len worden. Pax Christi Kinderhulp is een algemene organisatie van vrijwilligers, die haar wortels heeft in de vredesbeweging en zich inzet voor kinderen in nood. Wie er iets voor voelt om de kinderen een onvergetelijke vakantie te bezorgen, kan bellen: Theo Hamers, tel. 033- 4634741, of Jan Opdam, tel. 033- 4615910. Financiële bijdragen zijn wel kom op girorekening 95966 Pax Christi Kinderhulp, Amersfoort. meijer, die in de grote zaal van C-drie werd gehouden, was volledig uitver kocht. Een van de scholen bleek niet gereserveerd te hebben en kon er dus niet meer bij, maar om al te veel teleur stelling bij de kinderen te voorkomen kregen werd er snel een alternatief pro gramma op touw gezet en kregen ze een extra voorleesbeurtje van Anke de Vries. De schooljeugd kon zich verder nog met moderne middelen als walk mans en videofilms verdiepen in de jeugdliteratuur. Tot en met zaterdag Het is overigens nog deze hele week (tot en met zaterdag) Kinderboekenweek. Bij boekhandel Van de Ven is dat goed te merken. Bij besteding van f 19,50 aan kinderboeken krijgt men het Kinder boekenweekgeschenkboek - "Bombaaj" van Els Pelgrom - cadeau. Voor f 3,75 is het prentenboekje "De kat van Jan" van Harrie Geelen te koop en verder heeft de boekhandel - naast een hele boel kinderboeken - ook de Voorlees- gids en de Kinderboekenmolen klaarlig gen, waarin een hele opsomming staat van Nederlandse kinder - en jeugd boeken voor de leeftijd vanaf 13 jaar. Op zaterdag 14 oktober wordt in de her vormde kerk van Westbroek een kinder zangavond gehouden, waaraan ook het schoolkoor van de Daniëlschool uit Soest medewerking verleent. De bijeen komst begint om 19.30 uur en de toe gang is gratis. In de zomer van 1975 besloten zes muzikanten, die elkaar kenden uit het Gooise jazz-circuit hun gemeen schappelijke hobby weer nieuw le ven in te blazen. Het orkest met de opmerkelijke naam 'De Onderlinge van 1975' werd geboren. De jaar- aanduiding is inmiddels af, maar de Onderlinge zelf is meer dan spring levend. Door de zeer uiteenlopende muzikale achtergrond van de orkestleden (afkom stig uit bands zoals Les Baroques, Gooische Compagnie, Needie Town Jazzband en Playboys) krèeg 'De On derlinge' al gauw een geheel eigen sound, die niet alleen door het publiek maar ook door vele gastsolisten werd gewaardeerd. Zo ook door Conny (Salty Dog) van Bergen, die na haar eerste gastoptreden de vaste vocaliste van 'De Onderlinge' werd. Conny en haar swingende begeleiding zijn in de loop der jaren zowel in bin nen- als in buitenland een veel gevraagde attractie geworden. Tijdens talloze jazz-evenementen, zoals Jazz in the Woods, Rondje Texel, de Haagse Swing Nights en diverse toernees, o.a. in de DDR maakten zij furore. Ook had den en hebben zij succesvolle optredens in het Larense Nick Vollebregts Jazz café, de Rotterdamse Harbour-, de Am sterdamse Joseph Lam Jazzclub en in de befaamde Brusselse Jazzclub op La Grande Place als begeleiders van Beryl Bryden. Bovendien gaf 'De Onderlinge' acte de présence in programma's met Chris Barber, The Dutch Swing College Band, Max Cóllie, Pim Jacobs en Rita Reys, en traden zij op naast bijvoorbeeld Lee Towers en Aiiita Meyer. Gevarieerd repertoire De onvermijdelijke veranderingen in de bezetting hebben in de loop der jaren geleid tot een zeer gevarieerd repertoire: niet alleen dixie, swing en mainstream, maar ook Zuidamerikaans en het betere middle of the road-genre, vaak door de orkestleden zelf gearrangeerd. Zo kan men een exquis diner met een rustig spelend 'Onderlinge'-trio laten aanvan gen en uitbundig eindigen met de vol ledige sterbezetting. Conny van Bergen en de 'Onderlinge' hebben dat al vele malen gerealiseerd: in het Kurhaus, op cruiseschepen, op hotelparty's, ja zelfs op Paleis Soestdijk. 'De Onderlinge' wordt graag geboekt door theaterburo's, die hun opdrachtge vers naast of in plaats van popmuziek een andere sound willen bieden. Boven dien voelt het orkest zich overal thuis, of het nu optreedt voor sport-, schopl- of personeelsverenigingen, bij produkt- presentaties of kazernes, in radio- of tv- studio's, tijdens boottochten of gezellig op een feestje bij u aan huis; 'De Onder linge' speelt met evenveel enthousiasme. Het wordt één groot en gezellig swing festijn! Bezetting De basisbezetting van 'De Onderlinge van 1975' bestaat uit: Conny van Bergen - vocalisten Frank Muyser - gitaar/tenorbanjo/vocals en leiding; Gert Kohier - bugel/mello- phone/pockettrompet; Joop van Tol - klarinet/saxofoon; Wim van Schaik - piano/keyboards/trombone/vocals; Ab van den Berg - slagwerk/percussie; Wim Velthuizen - contrabas/bassgitaar. Concert 'De Onderlinge' viert het gedenkwaar dige jubileum a.s. zondag met een voor iedereen gratis toegankelijk feestconcert in de zalen van Grand Café Gooiland, Emmastraat 2 te Hilversum, van 16.00 tot 19.00 uur. Presentator is niemand De Ouderlingen van nu: v.l.n.r. Frank Muyser, Conny van Bergen, Gert Kohier, Wim Velthuizen, Joop van Tol, Ab van den Berg en Wim van Schaik. minder dan Chiel Montagne en er wordt rekening gehouden met optredens van 'langskomende' artiesten als: Tim Welvaars: mondorgel en winnaar 1995 van de Soundmixshow van Henny Huis man als Toots Tielemans; Bobby Gantt: vocalist uit Arkansas (USA), toerde ja renlang met bluesgigant BB King, en Marvin Gay en tévens backingvocalist bij Kenny Rogers en nu samen met de Onderlinge in Gooiland; Lils Mackintosh: Het succes yan het afgelo pen North Sea Jazzfestival in Den Haag, heeft met haar topbezetting twee zeer goed ontvangen cd's uitgebracht; Eddy Conard: percussion, vocals (Rosenberg Trio, Rene Froger, enz.); Rein van den Broek: bugel, trompet (v.h. Ekseption, enz.). Wegens de enorme belangstelling heeft 'De Onderlinge' bovendien een extra concert ingelast, op zondag 22 oktober, 13.00 - 16.00 uur in het gezellige over dekte tropisch terras van restaurant Eemlust in Baarn, Eemweg 2 (afslag Baarn/Eembrugge). Ook hier is de toe gang gratis. Woensdagmorgen 18 oktober gal Frans van Dusschoten, sportjournalist en documentairemaker uit Soest, spreken over zijn vak en de vele evenementen uit zijn carrière. Aanvankelijk werkte Van Dusschoten voor diverse radio-sport programma's, zoals het Vara-pro- gramma "Tussen Start en Finish" van Bob Spaak en het AVRO-sport- programma van Tom Schreurs. Later werkte hij 25 jaar bij de NOS-televisie als maker van documentaires, onder andere de zeer succesvolle negendelige reeks "Maritiem: Nederlanders en de Zee" en tal van sportdocumentaires, onder meer over Ard Schenk, de toen malige schaatstopper, de zeilsport, etc. Nog steeds is Van Dusschoten actief in de sport, ook op bestuurlijk vlak. De bijeenkomst wordt gehouden in "De Deel", Kerkstraat 11B, (achter de Oude Kerk). Entree: f 3,50. Komende onderwerpen: 1 november: concert door het Eemland Kwartet, werken van Schubert en Beethoven; 15 november: Bezoek aan Galerie Anna Paulownahuis. Informatie: tel. 6017001. Op donderdag 12 oktober heeft Peter van der Weij voor Radio Soest een ont moeting met circus Krone, het grootste tentcircus van Europa. Het circus, dat dit jaar 90 jaar bestaat, is op toernee door Nederland en zal in onze regio van 17 t/m 22 oktober Hilversum aandoen. Om een indruk te krijgen van de gigan tische omvang van dit circus, dat 400 mensen, 250 wagens en 250 dieren meevoert, bezocht Peter van der Weij dit circus in Enschede en sprak voor Radio Soest met o.a. Fernand Banning en Celestino Munoz. Het programma zal omlijst worden door het circus Krone-orkest, met muziek uit de productie Krone Parade 1995. Aan dit programma is ook een prijs vraag verbonden, waarbij een tiental gratis entree-kaarten te winnen is voor de premièrevoorstelling, op dinsdag 17 oktober om 20.00 uur. Peuterspeelzaal De Ukkepuk houdt za terdag 14 oktober een kleding- en speelgoedbeurs in het gebouw van De Werveling aan de Driehoeksweg (voor heen Savornin Lohmanschool) in Soest- Zuid. Tussen 10.00 en 11.30 uur kunnen de bezoekers behalve kleding en speelgoed onder meer sportartikelen op de kop tikken. Ook winterkleding in de maten 50 tot en met 188 en positiekleding zijn verkrijgbaar. De spullen kunnen vrijdag 13 oktober tussen 19.30 en 21.00 uur worden inge leverd bij De Werveling, het gebouw dat naast De Ukkepuk staat. Voor meer in formatie, tel. 6026905. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 12 oktober Vandaag komen de kinderen van de Desmond Tutuschool het project knaag dieren volgen, 's Middags komen Mariska, Salma, Jantine en Machiel feest vieren, want zij zijn jarig en komen met al hun vrienden en vriendinnen naar het kinderparadijs. Vrijdag 13 oktober De Wethouder De Haanschool komt vandaag het project knaagdieren doen. Claire, Karin, Tessa en Leen komen 's middags hun partijtje vieren. Ook 's avonds is het feest, want dan komen Floor, Stephanie en Jacky met nog een heel stel feestgangers lekker swingen op de kinderveijaardagdisco. Zaterdag 14 oktober Bas, Sila, Amanda en Anoek vieren vandaag hun partijtje en komen daarom met veel kinderen naar het kinder paradijs, voor een groot en gezellig feest. Zondag 15 oktober Ook vandaag staat het hek weer wagen wijd open voor iedereen die gezellig even langs wil komen. Maandag 16 oktober Deze week staat in het teken van onze jaarlijkse collecte. Medewerkers van ons kinderparadijs gaan in Soest alle deuren langs om geld op te halen voor onze speelobjecten. Het onderhoud en de vervanging van onze speelobjecten komt geheel voor rekening van onszelf. De medewerkers van het kinderparadijs hebben allemaal een groene collectebus met daarop een sticker van het kinder paradijs. Bovendien zijn zij allemaal in het bezit van een geldig identiteitsbe wijs, dat u altijd kunt vragen om te zien. Geef niet aan kinderen met een eigen gemaakt potje, wat vorig jaar nog wel eens gebeurde. Het feit dat alle mede werkers deze week druk bezig zijn met de collecte betekent ,dat alleen de acti viteiten op vrijdagavond en zaterdag middag doorgang vinden. In de herfst vakantie komen we met een spetterend programma; Secretariaat tel. 17622 Van kop tot pop In dienstencentrum Honsbergen wordt op dinsdag 17 oktober een lezing gege ven door mevrouw Van Oosterom uit Zwijndrecht. Zij verzamelt, restaureert en maakt poppen. Onder de titel 'Van kop tot pop' vertelt zij over haar werk; over de kleding en de achtergrond van de poppen die nodig is om een pop te kunnen restaureren. De aanvang is 14.00 uur. Thema-dag Voor tien gulden kunnen vrouwen deel nemen aan de thema-dag van gewest Utrecht. Die wordt op donderdag 2 no vember gehouden in sociaal cultureel centrum De Camp in Woudenberg. Het bedrag kan worden overgemeaakt op girorekening 42 04 69. Excursie De laatste excursie van dit jaar vindt plaats op vrijdag 3 november. Op het programma staan bezoeken aan het Ne derlands Bakkerij Museum in Hattem, het poppenspeelmuseum in Dalfsen en een klompenmakerij in Oene. De kos ten bedragen 57,50 gulden (op giro rekening 180 62 33), inclusief de reis, de koffietafel (met soep) en koffie met een reuzenkrakeling. Er is plaats voor 54 personen. Opgeven kan op maandag 9 oktober bij mevrouw Joosse, tel. 5414152 (tussen 17.00 en 18.00 uur). Twee-culturen relaties, vrouwen zoeken vrouwen: steeds meer Nederlandse meisjes en vrouwen gaan een relatie aan met jongens en mannen uit een geheel andere cultuur. Begrijpelijk, deze rela ties zijn een logisch gevolg van een sa menleving met steeds meer, voor ons vaak, 'vreemde' culturen. Deze relaties worden, door de bank ge nomen, nog niet aanvaard als een nor maal maatschappelijk gebeuren. De twee-culturen relaties (ook wel bicul turele relaties genoemd) staan vaak on der druk. Dit heeft veel te maken met vooroordelen, angst en onwetendheid over die andere cultuur. Met name zijn het de relaties van Nederlandse vrouwen met een Islamitische partner. De Provinciale Werkgroep Biculturele Relaties Utrecht probeert door middel van informatie- en voorlichtings bijeenkomsten, gespreksmiddagen en in voorkomende gevallen door individuele adviesgesprekken de acceptatie van de twee-culturen relaties te verbeteren. Deze werkgroep, gevormd door vrou wen met een partner uit een niet-wes- terse cultuur, zoekt vrouwen met een dergelijke relatie ter versterking van de werkgroep. Nadere informatie: tel. 033- 4613449 (vragen naar Jan Hondelink, begeleider van de werkgroep). Weekend voor alleengaanden, op zater dag en zondag 11 en 12 november in het door bos omringde ontmoetingscentrum Don Bosco te Leusden. De organisatie wordt verzorgd door de Provinciale Interkerkelijke Werkgroep Alleengaan den. Er kunnen maximaal twintig per sonen deelnemen. De kosten zijn f 110,- per persoon. Informatie: mevr. A. Doornink, tel. 030-6622246, bij voor keur 's avonds. Telefonische of schriftelijke opgave vóór 28 oktober bij het Gereformeerd Pro vinciaal Centrum, Korte Bergstraat 9, 3811 ML Amersfoort (033-4613449). De aanmelding is definitief na ontvangst van- het verschuldigde bedrag op post- bankgiro-rekening 3240501 t.n.v. Dep. GTO o.v.v, weekend. \^\^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 6028132 Het gaat erom dat we de mensen die in de Derde Wereld in armoede leven een reële kans op een eigen toekomst geven. Armoede is meer dan het ontbreken van geld; het is vaak ook het ontbreken van een toekomst en een gevoel van mach teloosheid. Soms is het de wetenschap dat je wellicht voldoende voedsel hebt, maar geen middelen óm ze naar de markt te brengen, of om te vervoeren. Of de kennis dat je gedwongen door geldgebrek exportgewassen teelt, terwijl je eigen dorp honger lijdt. Heel belangrijk is dat men daarbij ge holpen wordt door een instantie die pro beert projecten te financieren die de mensen zelf kunnen uitvoeren. Ook voorzieningen op het gebied van onder wijs en gezondheid vallen daaronder. Bij het kopen van artikelen voor reële prij zen om zodoende een eerlijke handel op gang te brengen, behoort ook automa tisch hulp om bovengenoemde proble men het hoofd te bieden. Voor eerlijke handel met de Derde We reld zijn een paar dingen nodig: - we moeten weten hoe de mensen in de Derde Wereld leven en werken; - we moeten geloven in een rechtvaar dige wereld waarin een eerlijke econo mie de gewoonste zaak van de wereld is; - we moeten handelaren en politici over tuigen dat alleen een eerlijke handel wijze met de Derde Wereld mag; - we moeten zelf gewoon doorgaan met de verwezenlijking van het ideaal: een eerlijke handel met de Derde Wereld. En dat kan. De Wereldwinkel is elke dag geopend van 09.30 tot 17.00 uur, (behalve op maandag), Steenhoffstraat 9a. Tot vrijdag 1 december zijn in de expositieruimte van het restaurant van Nijhof ('Kunsthof) aquarellen van Rob Dalman te zien. In de zachte tinten van de aquarel wordt zijn liefde voor de na tuur vastgelegd. Zijn onmiskenbare ta lent werd 'geschoold, bp de Rietveld Academie. Zijn inspiratie vindt hij in een ontembare liefde voor de natuur, die welbeschouwd zijn atelier is. Nijhol is trots aan Rob Dalmans tiende expo sitie gastvrijheid te mogen verlenen. Een van de aquarellen die in de Kunsthof te zien zijn. kringloopcentrum SPULLENHULP Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Om promotie te maken gaat het Soester Muziek Gezelschap (SMG) op zaterdag 14 oktober de straat op. In winkelcentrum Hartje-Zuid geeft het blaasorkest om 10.30 uur een concert om meer bekendheid te krijgen. De leeftijd van de ongeveer veertig le den is sterk gevarieerd en dat geldt ook voor het repertoire. Onder leiding van Dick Hesselink speelt de enthousiaste groep amateurmusici muziek van Bach tot van The Beatles. Met spoed zoekt het SMG versterking. Daarbij wordt gedacht aan musici die trombone, hoorn of tuba spelen. In principe is er plaats voor alle mensen die, met uitzondering van de blokfluit, welk blaasinstrument dan ook spelen. Ook de komst van slagwerkers wordt op prijs gesteld. Elke maandagavond repeteert het SMG in de Gildezaal achter Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat. Dat ge beurt tussen 18.00 en 22.00 uur. Belangstellenden rijn daarbij van harte welkom om de sfeer te proeven bij het blaasorkest. Wie niet zo lang wil wach ten, kan zaterdag in Soest-Zuid alvast een indruk krijgen van het SMG. Bij slecht weer wordt het promotieconcert een week uitgesteld. Voor meer informatie over het SMG, tel. 6015131 of 6022731. Bij vrouwen met ernstige gynae cologische klachten, die van hun specialist het advies krijgen hun baarmoeder te laten verwijderen, rijzen vele vragen. Wat houdt zo'n operatie in? Wat zijn de medische consequenties? En wat zijn de ge volgen voor de sex-beleving bijvoor beeld? Welke alternatieven zijn er? Op woensdagavond 18 oktober vindt bij rest. Van den Brink (Soesterbergsestraat 122) de laatste in de serie van vijf lezin gen plaats, georganiseerd door Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Hannah van Buuren, docente psycho- sofie en schrijfster, komt spreken over het onderwerp "Donkere tijden, wat doen ze met je ziel?" Donkere tijden - chaos en verwarring - heersen over de wereld. Mensen worden er depressief of onverschillig van, omdat het te verdrietig en te onoverzichtelijk is. Hannah van Buuren zal spreken over de geestelijke achtergronden achter de wereldgebeurtenissen. Ze vergelijkt de chaos met het "omwoelen" van de aarde door een ontkiemend plantje, waaróp tegenkracht wordt uitgeoefend. Die tegenkracht komt voort uit angst, die tot zelf-onderdrukking leidt en tot onvoor spelbare reacties, waardoor een neer waartse spiraal kan ontstaan waaruit bijna geen ontsnappen mogelijk is. Hannah van Buuren leidt met Maria Hillen de stichting Poort, waarin gepro beerd wordt mensen spiritueel en psy chologisch te begeleiden bij de grote bewustzijnsveranderingen, individueel en mondiaal. De lering begint om 20.00 uur. Entree: f 15,-. Informatie: tel. 6020335. Astrologiecursus Op donderdag 19 oktober begint de cursus astrologie door Bettina Reijn, eveneens bij rest. Van den Brink, 's morgens van 9.00 tot 11.30 uur. De an dere cursusdata rijn: 16/11, 25/1, 22/ 2 en 21/3. Deelname: f 150,- (waarvan f 25,- bij inschrijving). Er kunnen maxi maal 15 cursisten deelnemen. Bij vol doende belangstelling wordt de cursus vanaf februari ook op een aantal donderdagavonden gegeven (29/2,14/ 3, 28/3, 11/4 en 25/4. Hannah van Buuren. Slechts zestig procent van de vrouwen heeft na de baarmoedefverwijdering geen klachten meer. Veertig procent heeft dat nog wel, veroorzaakt door de oorspronkelijke indicatie óf als nasleep van de zware operatie. Omdat er goede alternatieven voorhanden zijn, kiezen zowel arts als patiënt niet klakkeloos voor een baarmoederverwijdering. Om hierin een goede keuze te kunnen ma ken, is hët van belang dat vrouw en arts de verschillende mogelijkheden doorne men. Het is voor vrouwen echter niet altijd even gemakkelijk dit met hun gy naecoloog te bespreken. Dat kan ver schillende redenen hebben: vrouwen rijn zich niet bewust van de mogelijke alternatieven, machtsverschil, communi catieproblemen en tijdsdruk bij de arts. Om vrouwen, die onlangs van hun gy naecoloog te horen hebben gekregen dat hun baarmoeder 'eruit moet', te hel pen bij deze moeilijke keuze, organiseert Aletta, Centrum voor Vrouwen gezondheidszorg, te Utrecht een infor matiebijeenkomst. Aan bod zullen ko men welke mogelijke medische conse quenties een baarmoederverwijdering heeft en welke andere behandelingen er zijn. Daarnaast zullen ervaringen ge hoord worden van vrouwen bij wie de baarmoeder verwijderd is én van vrou wen die een alternatieve behandeling hebben ondergaan. Ook zal ingegaan worden op de vraag hoe een arts bena derd kan worden met vragen over een andere behandeling dan de voorgestelde operatie. De bijeenkomst is alleen toegankelijk voor vrouwen en vindt plaats op maan dag 23 oktober, 19.30-22.00 uur, in het pand van de Federatie Vrouwen- zelfhulp, Nieuwe Gracht 24A, Utrecht. Toegang: f 7,50. Informatie en aan- 2332304 Stichting Aletta> tel- °30' In verband met rioleringswerkzaamhe den zal de Torenlaan in Baarn gedu rende drie weken afgesloten zijn voor autoverkeer. De werkzaamheden vinden plaats vanaf 16 oktober tot en met 4 november. De omleidingen worden ter plaatse aangegeven. Op de Stadhouderslaan heeft een veer tien-jarig meisje maandagmiddag een hersenschudding overgehouden ?an een ongeval. Na een bezoek aan Medisch Centrum Molendael mocht ze overigens weer naar huis. Het ongeval gebeurde om tien voor half vier. Het meisje fietste met een kennis m de richting van Soest en werd inge haald door een bromfietser. De twee voertuigen raakten elkaar, waarna het meisje ten val kwam. door Arie Wa Waar een groot dorp klein i Soest/Soesterberg dus! De feiten. De Stichting Welzijn Soest, bij monde van voorzitter Ji Kooij aan compagnon MK selijke Soester Winkeliersvc laten weten haar financiële de organisatie van de jaarlii van Sinterklaas in te levereii Oorzaak: de weigering op gronden van het college v; Soest/Soesterberg om een subsidie van f 1750,- voor h< kinderfeest te verstrekken. Kosten van de intocht vai heiligman is een zaak van he ven, oordeelt het college vj Soest/Soesterberg. Een principebesluit waara; nog, zoals de stand van zake te tornen valt. Dat is merkw, dat er in het voorjaar van 19 ter ambtelijke kringen over d anders werd gedacht. Twee dicht bij het vuur zittei ambtenaren, de heer W. Hul W. Peters, deden, volgens man Jaap van der Kooij, de n toezegging B. en W. van Soe adviseren f 1750,- voor het I beschikbaar te laten stelle sponsors bereid zouden zijl deel met f 250,- te verhogen, ze dus. Hoe vreemd gemeentelijke k kunnen zijn kwam in septem het licht. In plaats van een j vies werd door beide ambtc negatief advies in deze kwe bracht, met als gevolg de wei B. en W. Soest/Soesterberg schoen doen. Principiële opstellingen, hoe in Soest dan ook te ontdekke dienen in bepaalde opzichh maar ze moeten natuurlijk op slaan. In dit geval is daarvan ge< Konsekwentie is dat een gen stichting als de SWS wordt gei het tekort te financieren met middelen die voor andere dot en dat zijn er wat, gereserve stëmd zijn. Dat de SWS in dt afblaast is dan ook even logis klaarbaar. Blijft over de principiële opsi het college van B. en W. Soes berg. Natuurlijk horen Sinte commercie bij elkaar als bo Vanzelfsprekend hebben So keiiers er groot belang bij decemberbisschop onder de van een klein en groot publ gebracht. Daarover kan geen verstand bestaan. Onredelijk is echter de con het hier een gebeuren betreft uitsluitend middenstanders cieel opzicht moeten opdraai De intocht van Sinterklaas is ook een cultureel kinder- en i Een vaststelling die het colh en W. Soest/Soesterberg nimi gaan. Vandaar dat er altijd wi gemeester of loco-burgemee; den is die namens Soest/Soes 'schijnheilige' een hartelijk w< roept. Zo hoort het ook, zo moet h maar dan wel daaruit de kon trekken dat het ongepast en i is anderen daarvoor in fina zicht te laten opdraaien en minder dan een dubbeltje oj rij te staan teneinde het voll senteren. Bovendien is de houding en van B. en W. in deze pijnlijk te van de vele vrijwilligers die, n; commercie van doen hebb voor de intocht van het Spaa inzetten. Trouwens, waar gaat het nu om? De weigering op princij den een bedrag van f 1750, baar te stellen is, in relatie andere subsidie verstrekk dwaas voor woorden. Het wel irritatie, verbazing, ongeloi terwijl het feest van Sintei dient te staan van plezier en Toegegeven, het kost een pa AJs die er voor dit kostelijke 1 niet kunnen komen dan res van Soest/Soesterberg slech oordeling: de zak. ARIE WAN P.S. Een dwerg was zeer vol* de kleinste door te gaan, ka zijn voortaan. BOUWBEDRIJF S TEL. 035-6015073 - FAX 61 NIEUWBOUW VERBOUW ir.-rT RENOVATIE VS* ONDERHOUD Op zondag 15 oktober ve ANBO-Soest veel leden en op een gezellige praat-cont; Deze middagen zijn toegan alle 50-plussers uit de geme Er is ook gelegenheid om jassen of een spelletje te doei 14.30 uur. De toegang is gr zoekers ontvangen twee cc bonnen. Iedere donderdagmiddag ki recht in de soos. De toegan één gulden en staat ook opei leden. Aanvang 14.00 uur.

Soester Courant | 1995 | | pagina 20