m Mm. DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN BU HOOGVLIET IN SOEST! 10 1.79 10 1.99 10 19.75 4.98 1.98 10 1.25 2.98 HOOGVLIET? 10 6.98 10 69 "Democratisch gehalte is 0,01 procent" Reparateurs hebben hun handen vol 13?5 vo°r i0 1 ACTUEEL r Rotte tomaat voor college 'Toch subsidie voor project vereenzaming en meldpunt' UITNODIGING KERSTPAKKETTEN (oZSm Derde Wereldgroep Soest zoekt nieuwe secretaris Burgemeester opent mestput en stallen bij Paardenkamp bewezen de goedkoopste! WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Wiebe Meilof wil nooit meer een heren-akkoord sluiten Prijs voor onbehoorlijk gedrag Laatste appèl van ouderenbonden: NCVB over ethiek en gezondheidszorg Bromfietster bij aanrijding gewond Fhotel HeideparT^ Van Diepenbroek ANBO-opvolger van Hoppenbrouwers Ruim honderd mensen laten fietsverlichting maken Rijst-slagroom vlaai VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Dierentehuis Soest is f 28.000 rijker Aanstaande zaterdag open dag Wie van Soest houdt, leest de Soester Courant Nutricia Chocomel, vol of halfvol Mandarijnen, vol smaak en zonder pit A. Vogel's Echinaforce fl.uuj.mjn.iw 2 Bloeiende planten Verse Sellerysalade Meikan Verse Halfvolle Melk populaire Stol, met spijs Thuisbezorgen Schnitzels, naturel of gepaneerd Dubbelprint aktie (Vervolg van voorpagina) "Dit moet de laatste keer zijn ge weest, dat de gemeente een heren akkoord heeft gesloten, omdat het een politiek onding is. Je bent niet meer vrij, zoals een raadslid moet zijn, maar gebonden. Hiervan heb ben we geleerd dat het democra tisch gehalte van een heren-akkoord nul-komma-nul-één procent is." Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) liet vorige week dinsdag niets aan duidelijk heid te wensen over in de steeds on- doorgrondelijker wordende discussie over het gehate heren-akkoord, dat Uyland waarschijnlijk de mogelijkheid zal bieden de bouwplannen in Soest- Zuid te realiseren. "Het plan ziet er niet mooi uit," aldus Meilof die zich nog be raadt over welk besluit hij volgende week in de gemeenteraad zal nemen. "De schade zal groter zijn als er wel wordt gebouwd," waarschuwde Ank Hugen van BAM. "Het is een rampzalig plan, dat niet zal worden uitgevoerd, omdat het juridisch spaak loopt," voorspelde Harry Witte van Gemeentebelangen Groen Soest. Procedures Zijn vrees voor lange procedures is niet ongegrond. Dat besef leeft ook bij de PvdA. "Ik verwacht dat er nog heel wat op ons pad komt," aldus Wil Steke lenburg die niettemin nuchter vaststelde dat de plannen aan het Driftje conform het heren-akkoord zijn, waardoor haar fractie het college het 'voordeel van de twijfel' geeft. D66 houdt zich het recht voor tegen te stemmen. "Maar ook D66 heeft het he ren-akkoord ondertekend, dus we zullen onze verantwoordelijkheid dragen voor eventuele financiële compensaties," al dus het nieuwe raadslid Wim Roest. Oorlog Roest, die een groot vertrouwen in de mensheid heeft, hoopt dat er nu einde lijk goed overleg zal worden gevoerd tussen alle betrokkenen. Volgens Meilof is het echter al 'oorlog'. "Dat heb ik ten minste horen zeggen, net als dat ieder een elkaar juridisch gaat aanpakken." Uylands advocaat mr. R.M. Sluijter be weerde vorige week ineens dat de ge meente nu minder bouwmassa toestaat dan aanvankelijk was overeengekomen. Daardoor zal Uyland financiële schade lijden, die op de gemeente zal worden verhaald. Slujjter werd op zijn vingers getikt door Bert Krijger van de WD. De liberale fractievoorzitter merkte direct op dat het gemeentebestuur alleen te maken heeft met de tekening van het heren akkoord. "Dat is de enige overeenkomst die de gemeente heeft ondertekend," reageerde Krijger. Sluijter kwam daar niet op terug. Krijger: "Als men gaat marchanderen met tekeningen, geeft dat aan dat het overleg niet goed is ge weest." Zijn fractie zal wel instemmen met het nieuwe bestemmingsplan Soest-Zuid. "Het is nog geen bouwplan dat we goedkeuren, we leggen alleen de rand voorwaarden vast." Ook het CDA weet dat het gemeente bestuur zich aan het heren-akkoord moet houden. "Maar de raad moet ook een planologische afweging maken en is daarin vrij, ook al kost dat privaatrech telijk geld." Zijn partij kan 'leven met het bestemmingsplan', aldus Krol. Tegen de buurtbewoners zei hij: "U zegt dat er niet naar u wordt geluisterd. Dat is niet waar. Wij doen niet wat u wilt en dat is wat anders." 1 Wiebe Meiolf (GPV/SGP/RPF). Pleinwand Als het bestemmingsplan volgende week inderdaad wordt goedgekeurd, kan Uyland zijn tekening voor de plein- wand aanpassen. Aan de zijde van de Soesterbergsestraat zou tot een hoogte van zes meter worden gebouwd. In het nieuwe plan is de mogelijkheid gescha pen om op die hoek tot negen meter te bouwen. Dat heeft mogelijk tot gevolg dat de financiële compensatie - die de gemeente aan Uyland moet betalen voor het schrappen van de bovenste laag met penthouses - lager uitvalt. Roest vroeg zich dat in elk geval hardop af. Wethouder Pieter ten Hove, die zich in zijn reacties voornamelijk beperkte tot het refereren aan het herenakkoord, ontkende dat er wat dat betreft een ver band bestaat. lis). "Ik zal het fatsoen hebben om niet te gooien. Doet u dat zelf maar." Met die woorden over handigde G.J. Lamboo vorige week een rotte tomaat in een af gesloten plastic bakje aan wet houder Pieter ten Hove van ruimtelijke ordening. De 'schoonheidsprijs voor onbehoor lijk gedrag' is bestemd voor het vol tallige college, liet de bewoner van de Schoutenkampweg weten. Evenals een groot aantal buurtbewoners maakte hij dinsdagavond bezwaar tegen het nieuwe bestemmingsplan Soest-Zuid, waarin de weg wordt vrijgemaakt voor de bouwplannen van Uyland aSn het Driftje. Volgens Lamboo heeft het college het recht van de burger uitgehold door de bezwaren van drieduizend inwoners ongegrond te verklaren. Verder noemde hij het 'beschamend' dat zijn zienswijze onjuist is weerge geven in de gemeentelijke stukken. "Kennelijk kan men het manipuleren niet laten. Kom uw belofte aan de provincie en de burgers na en zorg dat er geen hoogbouw wordt ge pleegd." Ook andere bewoners van Soest- Zuid protesteerden voor de zoveelste maal en wederom zonder succes te gen de plannen. 'Onbegrip, ongeloof en ondemocratisch' waren termen die W. de Bruin in zijn mond nam. H.A. Menning trok eveneens in twijfel of er wel sprake is van een democrati sche gang van zaken. Met het oog op de schadeclaim voor de Pleinwand en de eventuele claims die de gemeente kan verwachten als de gemeente het heren-akkoord niet nakomt, zei hij: "Weet de gemeente wel hoe de begroting van Uyland er uit ziet en of die wel juist is met der gelijke hoge bedragen? Van het he ren-akkoord weet ik één ding. Er is iemand bij geweest en dat was geen heer. Ik ga alles doen wat binnen mijn vermogen ligt om dit te voorko men. En ik ben van plan om honderd jaar te worden en nu ben ik 75, dus dat wordt een lange procedure," al dus Menning die niet de enige Soes- ter zal zijn die elke mogelijkheid zal aangrijpen om de bouw aan het Driftje tegen te werken. In een soort laatste appèl aan het 1 College van B. en W. en de gemeen teraad heeft de Cosbo - de "koepel" waaronder de ouderenbonden van Soest en Soesterberg samenwerken - erop aangedrongen alsnog geld beschikbaar te stellen voor twee on derdelen van het Welzijnsplan, waarvoor het gemeentebestuur vooralsnog de knip wenst dicht te houden. Met het oog op de komende begrotings behandeling in de raad (op 16 en 18 ok tober) vraagt de Cosbo bijzondere aan dacht voor de subsidieverzoeken voor het project "Vereenzaming ouderen" en voor het dit voorjaar gestarte Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp. De Cosbo betreurt het afwijzende ant woord van B. en W. op het subsidie verzoek voor het vereenzamingsproject, waarbij het gemeentebestuur als argu ment heeft gebruikt dat het hier een re guliere zaak van profesionals betreft. "Na enkele jaren van voorbereiding wordt er nu eindelijk een serieuze po ging gedaan om de eenzaamheids- bestrijding in onze gemeente structureel aan te pakken, met de onmisbare inzet van vele vrijwilligers. Om dit op een deugdelijke wijze op te zetten kunnen we een adequate financiële ondersteu ning van uw zijde niet ontberen." De Cosbo vraagt het gemeentebestuur de subsidieverlening te heroverwegen, "omdat wij steeds begrepen hebben dat dit onderwerp uw warme belangstelling heeft". Ook het Centrale Meldpunt Vrijwilli- gers-hulp, dat in mei j.1. is gestart en nu al duidelijk in een behoefte voorziet, wordt in de bijzondere aandacht van College en raad aanbevolen. "Nu het zich laat aanzien dat de start van het professionele meldpunt (de zogenaamde één-loket-functie) nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, verzoeken wij u met klem om het Centrale meldpunt Vrijwilligershulp een startsubsidie te verstrekken, die de continuïteit zeker stelt tot het moment dat de één-loket functie realiteit wordt," aldus de Cosbo. De NCVB-Soestdijk houdt morgena vond - donderdag 12 oktober - een bij eenkomst in de wijkzaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2, aanvang 20.00 uur. Prof. dr. E. van Leeuwen (Vrije Universiteit) komt spreken over "Ethiek en gezondheidszorg". Het rap port van de commissie-Dunning, "Keu zen in de zorg", geeft aan dat de ge zondheidszorg voortdurend onder span ning staat. Is alles wat medisch-tech- nisch kan ook ethisch en/of maatschap pelijk verantwoord? Het gaat daarbij om "grote vragen". Weklke richting gaat de gezondheids zorg uit, voortgestuwd door de snelle opeenvolging van technologische ver nieuwingen? De NCVB wil aankno pingspunten vinden bij het evangelie en christelijke levenswaarden en zal na drukkelijk aandacht besteden aan de positie die vrouwen innemen in de ge zondheidszorg. Nog steeds zijn vrouwe lijke hulpverleners in de meerderheid en doen meer vrouwen dan mannen een beroep op de medische zorg. Nieuwe leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Informatie: mevr. A.G. van Mourik-de Knijff, tel. 6025411. Een 23-jarige bromfietster uit Bunschoten is vorige week gewond ge raakt toen ze op het kruispunt Birkstraat-Bartolottilaan werd aangere den door een bestelauto. Die werd be stuurd door een 36-jarige inwoner van Amersfoort, die de bromfietsende dame verzuimde voorrang te verlehen. Ze werd met een pijnlijke enkel en diverse schaafwonden overgebracht naar het ziekenhuis. i IN BlLTHOVEN hotelfaciliteiten: I I 21 viersterren kamers I I 2 deluxe appartementen I i Voor vrijblijvende documentatie: j Bel 030 - 228 24 77 i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord Als opvolger van de onlangs overleden ANBO-vertegenwoordiger J. Hoppen brouwers heeft de ouderenbond voor het lidmaatschap van de adviescommis sie Ouderenbeleid de heer A.E.W. van Diepenbroek voorgedragen. Van Diepenbroek is inmiddels door het Col lege van B. en W. als zodanig benoemd. -jts Kom nu naar ons toe en verbaas u over ons p»*'1"1 grote assortiment Sin uco tnrMtafmy dij- de Steenhoffstraat 58 Soest 035 - 602 28 71 n Burgemeester Hans de Wïdt contro leert de fietsverlichting. Veel 'kopstuk ken' hielpen een handje bij de actie. Zij noemt het comfort Hij noemt het charme Natuurlijk laanstraat 675 m baarn 035-541558 iy Na honderden brieven, notulen, stukjes in de kranten en niet te ver geten de jaarverslagen te hebben geschreven in de afgelopen twaalf jaar, wil Jan Uit den Bogaard, secre taris van de Derde Wereldgroep jecten. Sinds haar oprichting werd onder meer hulp geboden in Ruanda, Tanza nia, India, Bangla Desh en Zuid-Afrika. Bekend is de steun aan het kinder project van Els Koop in Brazilië en re cent ook aan pater John Ngamelubum in Irian Jaya. De afgelopen twaalf Soest, het wat rustiger aan doen. De maanden kon een bedrag van f 40.500,- Derde Wereldgroep zoekt daarom worden overgemaakt aan in totaal vijf een opvolger. '-~L— De Derde Wereldgroep Soest, die in 1983 uit particulier initiatief ontstond, werkt aan het verbeteren van de levens omstandigheden van de armsten in de ontwikkelingslanden. Zij doet dit door het ondersteunen van kleinschalige pro- VLAAI k VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI m 'e/YiMiwv et/* Eens gegeten, nooit meer vergeten. Het recept is bijna 100 jaar oud. De prijs deze week ook 0 27 cm, voor 10 royale punten van 16.95 voor Dagverse vlaaien en ruime keuze vindt u bij Vlaai Vlaai, Van Weedestraat 46 II. Tel. 602 10 59. projecten. De Derde Wereldgroep Soest geeft daar naast voorlichting op scholen, bij kerke lijke organisaties, vrouwengroepen e.d., en op de Vrij- en Seizoenmarkt. Een maal per jaar wordt voor de Soester be volking een speciale thema-avond geor ganiseerd, opgeluisterd met foto tentoonstellingen en verkoop van producten uit vele landen. De Derde Wereldgroep Soest is nu op zoek naar een nieuwe secretaris M/V, die affiniteit heeft met het werk, be schikt over wat vrije tijd en geen hekel heeft aan brieven schrijven. Als u geïn teresseerd bent kunt u zich voor nadere inlichtingen wenden tot de voorzitter, Ciska Smit, tel. 6011716, of de secreta ris, Jan Uit den Bogaard, tel. 6017692. De jaarlijkse collecte voor het Dieren tehuis 't Hart in Soest, gehouden in de eerste week van oktober, heeft f 28.000 opgebracht. De collecte is onmisbaar voor de instandhouding van het asiel aan de Eemweg. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Meer dan honderd mensen hebben zaterdag hun fietsverlichting gratis laten repareren door vrijwilligers van onder meer de Eerste Neder landse Fietsersbond (ENFB). Die stonden in Soest-zuid en in Soester berg in het kader van de actie 'Fiets als een vorst, fiets verlicht'. De toeloop was, met name op de Zuid promenade, zo groot dat een aantal mensen teleurgesteld moest worden. Zij krijgen komende zaterdag echter een herkansing, want dan staan de reparateurs, wederom van 11.00 tot 15.00 uur, op de Van Weedestraat en aan de Tamboerijn in Overhees. In Soest-zuid werkten de zeven tot ne gen reparateurs zelfs een half uur over om de rij wachtenden zoveel mogelijk te helpen. Volgens Marijke Kingma van de Soester afdeling van de ENFB kwamen de meeste fietsers gericht naar de kraam toe. In Soest waren dat er 81, in Soester berg 25. In sommige gevallen werden ingrijpende reparaties uitgevoerd. Zo moest een fiets van een nieuwe dynamo worden voorzien. De eigenaar van de fiets haalde er één bij rijwielhandel Jac de Bruin en de reparateurs bevestigden 'em vervolgens op de fiets. Aan één rijwiel was een reparateur een uur bezig, om dat de complete bedrading van de ver lichting moest worden vervangen. Vanzelfsprekend waren de reacties van de mensen enthousiast. Het besef dat investeren in een betere verlichting loont, is bij veel mensen ge groeid. En dat is uitgerekend de bood schap die de ENFB en andere instellin gen die aan de landelijke actie deelne men, willen uitdragen. Het gereedschap dat de reparateurs ge bruikten, was beschikbaar gesteld door Jac de Bruin en in Soesterberg door Homoet. Ook voor de volgende acties, komende zaterdag in Overhees en op de Van Weedestraat, kunnen de vrijwilli gers gebruik maken van gereedschap van de dichtstbijzijnde fietshandelaren. Volgens Marijke Kingma was de samen werking op de eerste dag voorbeeldig en zal dat ook op 14 oktober het geval zijn. Aanstaande zaterdag, 14 oktober, vindt de halfjaarlijkse open dag plaats bij de Paardenkamp, het na tionale rusthuis voor paarden aan de Birkstraat. Burgemeester Hans de Widt zal daar om 14.00 uur de nieuwe mestput en stallen openen. De burgemeester doet dat door de vijf nieuwe bewoners van de Paardenkamp naar de stallen te begeleiden, met de muzikale ondersteuning van de Eem- lander Blaaskapel. Bovendien presen teert schrijfster Marenka Pala haar tienerboek "Evelien en de paarden van Vossevëld", waarin de Paardenkamp een belangrijke rol speelt. In de afgelopen maanden heeft de Paardenkamp afscheid genomen van Nellie II, die er driejaar verbleef, en van The Wizzard, die zeven jaar gastvrijheid heeft genoten aan de Birkstraat. De vijf nieuwelingen die vanaf zaterdag hun "oude dag" op de Paardenkamp gaan doorbrengen zijn: Gurbe (22 jaar) en Marije (21), twee Friese paarden uit Noordbergum; Chris (32) een pony uit Haarlem; Nettie (25), een Iers rijpaard uit Den Haag; en Quick Silver (29), een Engelse volbloed uit Nijmegen. BAR, GRILL RESTAURANT Onze veelbesproken Luykje specialiteiten Onze zeer aantrekkelijke fondue- en gourmetmogelijkheden? STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 82 52 mte Fles 1 liter A2Sr Net 1 kilo, NU Tegen griep en verkoudheid. Fles 100 ml 27-35 (Lees eerst de bijsluiter!) 200 gram. Slechts Pak 1.5 liter im 700 gram. Slechts Aktie gratis* thuisbezor gen, geldig op: woensdag 11-10 donderdag 12-10 vrijdag v 13-10 zaterdag 14-10 maandag 16-10 dinsdag 17-10 Normale thuisbezorg- kosten: ln Soest 2,50* Buiten Soest (wel in de regio) 5,-* Per bestelling, afgeleverd op 1 adres. Er wordt geen emballa ge retour genomen. 500 gram Foto's ontwikkelen en afgedrukt op Kodak papier! (10x15 cm) 2 foto's voor ^Deze aanbiedingen gelden alleen in de Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat 491 in Soest. Geldig van woensdag 11 oktober t/m dinsdag 17 oktober 1995, alleen bij Hoogvliet in Soest.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3