OP 'T 'JIP' i; voorzi Kledin l&MM 1 ACTUEEL r 'Soestand' over Sinterklaas en andere nep-rampen Soest 50 jaar geleden Soester hulpverleenster wint eerste prijs met videofilm EXDQgft WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT fÏHOTEL HeIDEPARkI in Bilthoven Meningen van lezers Het Rode Kruis Rampoefening (2) A.s. vrijdagmiddag in C-drie Uit de Soester Courant van 12 October 1945 Plaatselijk Nieuws Voetbal Gouden Vlam' voor Ivonne Wierink PAGINA4 WOENSDAG Kleurenmonitor van REMU gestolen woensdag 11 oktober 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST I Jongeren 1 Geluidsisolatie in woningen nabij de Ossendamweg Opbrengst a h I ...als u gaat verhuizen... I 2 ruime appartementen I tijdelijk beschikbaar j Voor vrijblijvende documentatie Bel 030 - 228 24 77 j Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. j vriendelijke ambiance budgettair verantwoord 't Was weer fantastisch. Zoals elk jaar hebben mijn man en ik weer genoten van een heerlijk dagje uit met het Rode Kruis. Van koffie met gebak tot lunch en diner, alles was goed verzorgd. Prima! De vrijwilligers van het Rode Kruis heb ben veel werk verzet voor de mensen die moeilijk ter been waren en de rolstoelers. Het was een dag om nooit te vergeten. Hartelijk bedankt aan de mensen van het Rode Kruis, namens mijn man en mij. P. Lipsius-van Grol Jakkes wat eng, onze burgemeester vond de rampoefening 'uitstekend ge slaagd' en de raadscommissie ABZ (Al les Best Zoest) vond het allemaal best. Gelukkig staat mijn SIPMA (bloedsnel inzetbare Panda met achterlichten) dag en nacht voor mijn deur, ook buiten kantoortijd. Alles Best Zoest, maar je moet er toch niet aan denken dat Soest wordt getroffen door een ramp. Ik be doel zo'n ramp die niet vantevoren in de agenda van de burgemeester staat aan gekondigd. Natuurlijk is de ramp- oefening niet helemaal totaal mislukt, want de helicopter die alles filmde is niet op mijn SIPMA gedonderd. En ge lukkig ook niet op mijn kippenhok. Ik zou graag die film eens zien, maar mis schien is er ook wel een ietsiepietsie fout gegaan met de filmrolletjes. Dat gebeurt weieens vaker, zelfs al zijn de opname's 'uitstekend geslaagd'. Jakkes, wat eng. I. Vermeulen-Voorhout Aanstaande vrijdagmiddag -13 oktober - vindt in het witte café van C-drie de eerste van een nieuwe serie afleveringen plaats van de Soester talkshow "Soes tand", die rechtstreeks ("live") wordt uitgezonden op Radio Soest. Ook nu weer is het pro gramma gewijd aan min of meer actuele zaken die in Soest spelen. Allereerst is dat de commotie die - alwéér - is ontstaan rondom de in- tocht van Sinterklaas. Omdat de ge meente Soest de verantwoordelijk heid voor het evenement afschuift naar de middenstand krijgt de SWS het "financiële plaatje", zoals dat te genwoordig wordt genoemd, niet rond. Zij heeft dan ook besloten de organisatie terug te geven aan de Fe deratie MKB, waarin de winkeliers verenigingen samenwerken. De grote vraag is dus: komt-ie nou wel, de Sint, of komt-ie niet? Wie in elk ge val aanwezig zal zijn in "Soestand" is SWS-directeur Jaap van der "Kooij, die tot voor kort nauwe betrekkingen met de oude bisschop onderhield en tegenover Leen Cramer zijn kinder- vriendelijke hart zal luchten. Nep-ramp Er zijn overigens nog grotere rampen die Soest - min of meer letterlijk - boven het hoofd hebben gehangen. Op zaterdag 30 september heeft de bevolking daarvan iets kunnen mee beleven, toen er in het kader van een regionale oefening een nep-ramp werd gèënsceneerd: een - niet eens zo onvoorstelbare - vliegtuigbotsing in het Soester luchtruim tussen een F-16 en een burgertoestel. Volgens ingewijden ging er tijdens de oefe- ning van alles mis en in "Soestand' wordt nog eens doorgepraat over de gang van zaken op die gedenkwaar dige zaterdag, waarbij de bevolking van Soest voor bijna hetzelfde geld min of meer gedecimeerd had kun nen worden. De gasten die onder leiding van Guus Kruis hun deskundig licht nog eens over de ramp en zijn gevolgen laten schijnen zijn o.a. brandweer commandant A. Th. Bakker (of zijn plaatsvervanger R. Moraal), zijn re gionale collega Van der Geest, poli- tie-inspecteur R. Meinema en amb tenaar A. v.d. Haar, die de gemeen telijke rampen in zijn portefeuille heeft. Ook Radio Soest-verslaggever Wim Kiezebrink, die het allemaal van dichtbij meebeleefde, is aanwe zig. Verder mogen de luisteraars in "Soestand" weer een aflevering van de colum "The Talk of the Town" van Aad Post verwachten. De muzikale omlijsting is in handen van Semmy Prinsen en zijn collega's. "Soestand" begint om 17.00 uur, di rect na het nieuws, en duurt tot 18.00 uur. Publiek is, zoals altijd, van harte welkom en de toegang is gratis, maar consumpties zijn voor eigen reke ning. Het vermoeden der politie, dat in een perceel aan de Van Weedestraat 'n ge heime genever-stokerij aanwezig zou zijn, werd bevestigd tijdens een door haar ingesteld onderzoek. Aangetroffen werd een complete distilleerketel met toebehooren, 6 flesschen genever en 4 keulsche potten, waarvan enkele gevuld met gistende vloeistof. Tegen twee per sonen, D. en C. genaamd, werd proces verbaal opgemaakt. Het verslag over September der afd. Soest van de N$d. Ver. tot Bescherming van Dieren zegt o.m. dat weer talrijke malen de hulp en de bemiddeling van den inspecteur werd ingeroepen. Eenige aangereden honden werden door den inspecteur opgenomen en verpleegd. Zes maal werd overtreding van het oogkleppenverbod voor paarden gecon stateerd en 3 maal van de Wegenver- keersverordening; 'het geleiden van een dier door een op een rijwiel gezeten be geleider is verboden!' De 'Molshoop', het ondergrondsche cabaret in Soest, gaat dicht. Drie maan den zijn avond aan avond een dikke honderd bezoekers op den Soester Eng onder den grond gekropen, om daar drie uren lang de gast te zijn van Benny Vreden en zijn staf van medewerkers in deze bohemien-sfeer. Deze week draait het programma van Willy van Hemert er nog tot en met Zondag 14 October. Daarna gaat 'De Molshoop' dicht. Nieuwe programma's zullen worden voorbereid. Eenige hoognoodige reparatie's aan het 'ge bouw' zullen worden uitgevoerd. Vroeg in het volgend vooijaar zal het seizoen in 'De Molshoop' worden inge zet met eenige programma's waarvoor thans reeds onderhandelingen worden gevoerd. Bij Mevr. B. aan de Bosstraat werd een belangrijke hoeveelheid waschgoed ontvreemd, dat achter de woning te dro gen was gehangen. Een steenen kabouter, welke als ver siering was geplaatst in den tuin van K. 'aan den Korte Brinkweg, werd ont vreemd. Meerdere motorrijders werden bekeurd terzake het rijden zonder rijbe wijs en rijvergunningen, of andere over tredingen der Motor- en Rijwielwet. Ook ging een groot aantal wielrijders op de bon wegens het rijden zonder licht. Dezer dagen worden aan het slacht huis nieuwe vrijbankkaarten afgegeven. In ons volgend nummer zullen wij hier omtrent meerdere meededeelingen doen. Ongeveer 35 pond tabaksbladeren werden ontvreemd door onbekenden ten nadeele van W. aan den Lange Brinkweg. Mevr. H. aan de Rembrandtlaan deed bij de politie aangifte van vermissing van verschillende kleedingstukken uit haar linnenkast. Bij K. aan de Torenstraat werden door eenige belhamels ruiten ingegooid. Het wapen, een kattepult, werd in beslag genomen. V. alhier deed aangifte van de ver missing van 1 1/2 P.K. motor. De bekerwedstrijd Woerden-S.E.C. is wederom een succes voor de Soesters geworden daar zij er in slaagden met 2- 1 van deze 3e klassers te winnen. Voor de rust slaagde Woerden er in uit een hoekschop de leiding te nemen (1-0). Het was al ver in de tweede helft toen Post er in slaagde met een fraai schot de partijen op gelijken voet te brengen en het was dezelfde speler, die eenige mi nuten later met een keurige kopbal S.E.C. de leiding gaf (1-2). Wat Woerden daarna ook probeerde om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen, S.E.C. gaf geen krimp. Met 2-1 voor S.E.C. kwam ten slotte het einde van dezen wedstrijd, uitstekend geleid door den heer C.G. van Doorn uit Utrecht. Ivonne Wierink, in Soest o.a. be kend als initiatiefneemster van de acties van de Stichting Velika (hulp aan Bosnische vluchtelingen), is sinds het afgelopen weekeinde de trotse bezitster van de Gouden Vlam. Deze landelijke hoofdprijs is haar uitgereikt op het Videofestival in Nijmegen. "Daar heb ik nooit van durven dromen," is haar reactie na afloop van het evene ment. "Er deden heel veel videofilmers mee, zowel amateurs als semi-professio- neel, die een goed voorbereide produk- tie in elkaar hadden gezet, compleet met draaiboeken en hele opnameteams. En dan wint mijn film, die eigenlijk alleen maar tussen de bedrijven door is opge nomen...!" Ivonne's videofilm is in Soest al diverse malen vertoond. De opnamen maakte ze tijdens de reizen naar voormalig Jogoslavië, waar de in Soest ingeza melde hulpgoederen persoonlijk werden afgeleverd. Ze stuurde de film in voor het festival, waar in totaal zo'n 64 films werden beoordeeld, maar hield absoluut geen rekening met het feit dat ze daar door ook kans maakte op de Gouden Vlam, de hoogste onderscheiding op dit gebied. De film "Hulp aan Bosnische vluchtelin gen" deed mee in de categorie repor tage/amateurs. Volgens het eindrapport van de jury - bestaande uit Ali Karacabay,„Wim Nummerdor en Paul van den Wildenberg - laat hij zien hoe vanuit de betrokkenheid bij de nood in Bosnië een inzamelingsactie wordt ge houden in Soest en hoe deze goederen naar een groep vluchtelingen aldaar wordt gebracht. "Het verhaal wordt ver teld vanuit een van de initiatiefnemers. Dit schept betrokkenheid bij het kijken en prikkelt om na te denken." Glashelder De jury heeft wel wat kritiek - zo ont breken beelden van de verdeling in Bosnië "en zou je als kijker af en toe dingen niet vanachter het raam van de auto willen zien" - maar in al zijn een voud - misschien juist wel daardoor brengt de film glashelder over dat hel voor gewone mensen in het veilige Ne derland zinvol is om tot daden te ko men, aldus de jury. Enkele uitspraken van de jury: "Een boeiende en aangrijpende reportage", "Vanuit compassie gemaakt weet de film het hart te raken", en "Aangrijpend door zijn simpelheid". De REMU is een kleurenmonitor kwijt geraakt als gevolg van een inbraak. Die werd in het weekeinde gepleegd in een pand van de REMU aan de Bosstraat. gemeente Uitgave: Gemeente Soest Stat Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 GELUIDWERENDE VOORZIENINGEN Burgemeester en wethouders maken bekent dat zij voornemens zijn een subsidie aanvraag in te doenen bij het ministerie van Volksgezondheid Ruimtelijke Ordening en Milieu voor het isole ren van woningen voor wegverkeerslawaai. Het in 1986 gestarte project om dé woningen langs het traject Nieuweweg/Ossendamweg/Von dellaan van geluidwerende maatregelen te voorzien, zal dan in 1996 worden afgesloten. Het be treft 35 woningen die volgens de regeling saneringsprogramma wegverkeerslawaai van 9 augus tus 1995 in aanmerking kunnen komen voor geluidwerende voorzieningen. De woningen zijn gelegen aan de Nieuweweg en de Vondellaan. De aanvraag betreft de volgende woningen: Birkstraat 76 Nieuweweg 93, 95, 97, 99a, 101, 103, 105, 107. P.C. Hooftlaan 1. Vondellaan 6,8,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,25,26,27,28; 29,30,32, 34. Vosseveldlaan 2. In gevolge het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit een bezwaar schrift indienen bij de gemeente Soest. Het bezwaarschrift moet -ondertekend- worden ingediend vóór 8 november 1995. In het bezwaarschrift mpet in elk geval vermeld worden: 1) uw naam, 2) de dagtekening, 3) een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4) de redenen waarom u be zwaar maakt. Bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.29, ligt vanaf 11 oktober tot 8 november op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren de subsidieaanvraag ter inzage. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 september to 5 oktober 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Apollo 68 Waldeck Pyrmontlaan 3 Willem de Zwijgerlaan 25 Jac. van Looylaan 2 Thorbeckestraat 48 Verlengde Kolonieweg 12 Generaal Winkelmanstraat 1 Gustaaf Gelderhof 2 Van Maarenplein 1 Stationsweg 14 Den Blieklaan 68 Dalweg 9 Korte Bergstraat 5 Gemeente Soest vraagt aan: Banningstraat Achter Nieuwstraat 40 Rat Smitsweg/Veenbesstraat 364-386 Achter Apollo 147 Voor Birkstraat 85 Betreft: 1 spar 1 tweestammige conifeer 1 berk 1 grove den 1 spar 2 blauwe coniferen 1 blauwspar 1 blauwe ceder en 2 coniferen 1 lijsterbes 2 coniferen 1 beuk 1 zilverberk 1 acer, 1 conifeer en 1 pinus dunning van ±10 eiken 1 plataan 3 essen 1 prunus 1 berk BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1.* uitbreiden van een conferentiecentrum, Amersfoortsestraat 20; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. bouwen van een bedrijfsgebouw en plaatsen van een reclamezuil, Beckeringhstraat 25; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 3. bouwen van 6 woningen (type twee onder één kap) met garage/bergingen, Beukenlaan na bij Graanakker (ong.): (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. bouwen van een glasvezelverdeelkaart, Disselboom (Boerenstreek); (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 5. plaatsen van een tuinberging, Roggeveld 22; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Órdening) 6. bouwen van een wóonhuis, Soesterbergsestraat 74a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 7. uitbreiden van een woonhuis, Valeriaanstraat 124; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 8. plaatsen van een blokhut, Van Beuningenlaan 1. (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 oktober 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Burger- en Samenlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Beukenlaan 1 (95316) Beukenlaan 40 (95502) Ereprijsstraat 74 (95496) Ericaweg 9 (95507) Julianalaan 26 (95082) Klaarwaterweg 52 (95079) Nieuweweg 36a (95509) Nieuwstraat 14 (95437) Steenhoffstraat 79 (95442) Valeriaanstraat 124 (95505) Waldeck Pyrmontlaan 7 (95461) Zuidergracht 24 (95260) BETREFT INGEDIEND bouwen van 19 woningen 28-9-95 plaatsen van een blokhut 26-9-95 plaatsen van een blokhut 25-9-95 wijzigen van de achtergevel 28-9-95 uitbreiden van een woonhuis 27-9-85 uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een garage 27-9-95 plaatsen van een tuinberging 29-9-95 vernieuwen van een opslagruimte 26-9-95 plaatsen van een kap op een woonhuis 29-9-95 uitbreiden van een woonhuis 27-9-95 uitbreiden en verbouwen van een woonhuis met een garage 27-9-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 27-9-95 Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na de?e bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 609 37 09. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 september tot 5 oktober 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: m Nieuweweg 37 Bilderdijklaan 27 Claroenstekerpad 13 Klaarwaterweg 21 Van der Griendtlaan 12 Jan Thijssenhof 10 Boekweitland 32 Foekenlaan 17 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Julianalaan 55 Betreft: 3 coniferen en 1 ceder 2 coniferen 3 esdoorns 2 kastanjes, 1 prunus, 2 lindes en 1 lijsterbes 1 berk 1 berk 1 ceder 6 douglassparren, 1 beuk, 1 berk en 1 pinus 1 conifeer. BOUWPLAATS Beckeringhstraat 43 Beukenlaan 40 Eikenlaan 11-13 Heeserspoor W.Z. 5 Johannes Poststraat 13 Pelikaanweg 22 Raadhuisplein 1 Talmalaan 14a Wilhelminalaan 19a Zuidergracht 17 BETREFT VERZENDDATUM (95420) (94378) (95212) (95486) (95277) verbouwen van een kantoor tot woonhuis 29-9-95 plaatsen van een blokhut 28-9-95 veranderen van een woonhuis en een kantoor tot een woonhuis 25-9-95 uitbreiden van een open wagenloods 28-9-95 plaatsen van een dakkapel 28-9-95 plaatsen van een dakkapel 28-9-95 bouwen van een pauwenverblijf 26-9-95 plaatsen van een duivenhok 28-9-95 bouwen van een schuurtje 26-9-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 25-9-95 Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. ONDERWERP Vaststelling Reglement burgerlijke stand gemeente Soest. Aanvraag vergunning Drank- en horecawet; Steenhoffstraat 57. Verzoek van de Stichting Ontspanning Soest Jongeren (S.O.S.J.) om toe stemming tot het houden van een collecte in Soest. Voorstel van de wethouder Ruimte lijke Ordening c.a. inzake bezwaar schrift van de heer Zwarteveen tegen de weigering bouwvergunning voor de bouw van een schuur aan het Claroenstekerpad 11. Bouwen Dorresteinweg 86 BESLISSING Akkoord met het Reglement burger lijke stand gemeente Soest. Gevraagde vergunning verlenen conform concept-besluit. Collectvergunning verlenen met inacht- van de gebruikelijke waarborgen en voorwaarden. Bezwaarschrift ongegrond verklaren. Geen nieuwe woning naast nr. 86, tenzij een overeenkomst kan worden gesloten waarin de bedrijfsbestemming geheel verdwijnt. De gemeente Soest heeft de laatste fase van het project 'geluidsisolatie woningen Nieuweweg, Ossendamweg en Vondel laan' in gang gezet. Bij het ministerie van VROM is subsidie gevraagd voor het aanbrengen van geluidwerende voorzieningen bij de laatste 35 wonin gen, die daarvoor in aanmerking ko men. De onaanvaardbare geluidsoverlast is een gevolg van het in 1988 aansluiten van de Koningsweg op de Ossendam weg. De isolatie van de particuliere wo ningen vindt plaats op initiatief van de gemeente en komt voor rekening van het ministerie van VROM. Voor subsi die komt men in aanmerking indien de verwachte geluidsbelasting in het jaar 2005 op de gevel meer is dan 65 decibel. Maar ook zal bezien worden welke geluidsisolatie al aanwezig is. Het project startte in 1986. Inmiddels zijn 53 woningen in genoemde straten geïsoleerd. WET GELUIDHINDER Tevens ligt gedurende de hiervoor genoemde termijn van twee weken ter inzage, het ontwerp van een verzoek ex artikel 76a van de Wet Geluidhinder aan Gedeputeerde Staten van Utrecht om vaststelling van hogere grenswaarden voor de hoogst toelaatbare geluidbelasting van de ge vels van de nieuw te bouwen woningen an de Beukenlaan (bouwplan nr. 3). Een ieder kan gedurende deze période van twee weken eventuele bedenkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek schriftelijk bij burgemeester en wethouders indienen. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. U kunt daartoe desgewenst vóór dinsdag 17 oktober 1995 een afspraak maken met mevrouw J. van den Berg van de afdeling planologie en bouwen, bereikbaar onder nummer 035-6093467. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 3 oktober 1995 vergunning in gevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. A. Lenarduzzi b.v. voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het be werken en verwerken van natuursteen op/in het perceel Beckeringhstraat 27-29 Soest. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 11 okto ber tot 22 november 1995. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035-6093593. BESLUITEN B. EN W. tl.tl. 3 OKTOBER 1995 Zaterdagmiddag is het hoofdkwartier v Welzijnswerk Soest straat - het nieuwe JI staat voor Jongen Punt, een soort winl gelui van pakweg 12 recht kunnen voor in lerlei terreinen. De opening werd ver jongeren - Ronald vj Leroy de Groot - die oj Fabienne Venecourt ee ten waaruit vervolgens lonnen ontsnapte. San: Bunte en Serpil Busak het "drievrouwschap" d initiatief voor het JIP r alsnog ook voor de "be Het JIP is vanaf hede avond (19.30-21.00 uui middag (15.30-17.30 u Welzijnswethouder Pi hield een korte toespr vaststelde dat de jeugd- dig het in menig opzich keiijker heeft dan in d< jong was. "Ik denk zelf eens heel wat moelijkei Ten Hove, "want er zijr ringen, verleidingen er dan vroeger, bijvoorbee ding of je baan. In de er meer perspectief." Hij herinnerde er verc gemeentebestuur doend zetten van een jeugdbel de komende weken mei zal ontstaan. Bij het inv wat Soest op dat terrei "gaten" die gevuld mc wordt vooral gekeken voorzieningen en activit Voor de diakonieën vormde en gereformet Soest is het een mijlp jaar voor de 25e keer beurs organiseren. O 26 oktober kan men 16 uur terecht in D< Veenbesstraat 2 (op di Dalweg), om tweedeh en schoeisel aan te s een leuk prijsje. Ook deze keer is de opbi voor het diakonale jaarp vengenoemde kerken. 1 Peris, een Roemeens pl 2.000 inwoners, voor het etnische Hongaren. Om kant van de regering zo aandacht wordt gescho platteland, met name t talige, is men aangeweze In het kader van structi Peris heeft de werkgroej Peris" sinds 1991 een aa van de grond getild. Vo< gangspunt hierbij is dat h uit de lokale bevolking f worden en dat het ten ni een moet zijn.'De bevol plaatselijke vertegenwoor uit deze groep worden begeleid en/of geïnitieen Verbetering Zo is tijdens de voltooiïr leg van het gasleidingnet staan voor een medischi ruimte. In de planning zi; L 0 0 0 G I E T L Bel i az n pGratisf 06 O. en maak I

Soester Courant | 1995 | | pagina 4