:[Mndël wandel i Belastingvrije inkomsten en zorg voor het milieu! Van Oest biedt u bloemen met 7-dagen'goed-garantie! 'Steengoede' kerstpakketten met iets aparts bij de Tromslager Studio Karla Karwoczik gaat verder als Studio Haleakala Tsjechov bij Van den Brink Rabobank Soest-Baarn Geen slapeloze nacht van uw aankoop bij Wasiel Steitner O**»****""*'* H. van Oest b.v. Ti A L E A K A L A /OENSDAG 11 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Nu met edelstenen en waardebon PAGINA 9 Toneel tussen viergangendiner Groencertificaten verkrijgbaar tot 20 oktober 1995 KvK-workshop voor 'starters' Kijk dat maakt Van Oest nu onderscheidend. Als Elite Bloemist kunnen wij u namelijk garanderen dat de bloemen en planten die u bij ons koopt van absolute topkwa liteit zijn. Immers, Pokon-Chrysal heeft bepaald dat Van Oest een Elite Bloemist mag zijn. Dat betekent voor u een garantie dat onze bloemen bij u minimaal 7 dagen lekker fris in de vaas staan. Wel zo prettig te weten als u eens een bosje bloemen cadeau geeft! Elite Aanbieding van de week: Bouvardia, 10 stuks van 60 cm, in wit of roze. Normaal 5,75. Ag| NU tot 18 oktober voor slechts J jI j/uu* adres! Eigendomweg 80 3765 EE Soest Telefoon (035) 601 4617/601 06 47 Dief neemt radio en sporttas mee Open wedstrijd voor Bmateur-wijnmakers en -bierbrouwers Shiseido-actie bij schoonheidssalon s T U OS O rS<- WAARDEBON VOOR GRATIS MAKE-UP 'Red Madness' van Shiseido Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging i Studio Haleakala -2<- Het duurt nog wel even voordat we allemaal weer in de sfeer van de feestdagen verkeren, maar oktober en november zijn zo voorbij. Dat iveten ze ook bij de Tromslager, de bekende catering- en partyservice jian de Steenhoffstraat, waar intus sen al hard wordt gewerkt aan de feest- en eindejaarspakketten. iet alleen de Tromslager is er vroeg bij, iok de klanten weten dat het verstan- !ig is de grote vraag zoveel mogelijk 'óór te zijn. De bestellingen komen in- ussen al op gang en bij de Tromslager liggen al formulieren klaar waarop men jÉ i de pakketten kan reserveren in elk ge- 'enst aantal. Bij de Tromslager praten ze niet meer over kerst-pakketten, want de ervaring heeft geleerd dat het aanbie den van de pakketten al lang niet meer alleen met Kerstmis plaatsvindt. "Steengoede" geschenkpakketten zijn het dit jaar, want de (vijf) verschillende uitvoeringen dragen allemaal de naam van een sier-, edel of geneeskrachtige steen: Sodaliet, Jade, Aventurijn, Tijger oog en Obsidiaan. De steen zelf is in het pakket ook terug te vinden en dat be tekent dat men met deze pakketten bij de relaties extra goed voor de dag kan komen. Bovendien zijn de pakketten dit jaar extra luxe uitgevoerd, waarbij de Trom slager heeft gekozen voor een prachtige, luxe kleur blauw, gecombineerd met gouden motieven. In de winkel aan de Steenhoffstraat 58 staan de pakketten al uitgestald en ze vormen een lust voor het oog. Maar minstens zo bekoorlijk als de ver pakking is ook dit jaar weer de inhoud van de pakketten, die geleverd worden in een luxe geschenkdoos of een rieten mand. Het aantal artikelen varieert ui teraard, en daarmee ook de prijs, maar een Tromslager-geschenkpakket is er voor elk budget. De eenvoudigste uit voering (Sodaliet) bevat veertien artike len en kost f 59,90; de mooiste is onge twijfeld de Obsidiaan, die 27 artikelen bevat en f 119,50 kost. Waardebon De prijzen zijn inclusief bezorging en Op zaterdag 14 oktober kunnen be zoekers van restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 122, een aangename avond beleven. Tijdens een vier-gangen diner zullen er twee stukken van Tsjechov gespeeld wor den, in een productie van Real Life Theater. Inclusief diner, wijn en voorstelling zijn de kosten f 87,50, (alleen op reservering: tel. 6012706). Eén van de drie spelers, René Bos, ver telt me dat de regisseuse Venus van Asperen, twee blijspelen had uitgeko zen. René: "Dit soort optreden hebben we nog niet eerder met z'n drieën ge daan, wel speelden we al eens in een restaurant. Ik vind het heel apart om tussen de mensen te spelen, op een to neel spelen is natuurlijk totaal iets an ders. Je moet met heel andere dingen rekening houden, met de ruimte bijvoor beeld. Elk restaurant is verschillend. Als je optreedt in een L-vormige ruimte, dan moet je je daaraan aanpassen, hetzelfde geldt voor een pilaar of een open haard midden in een restaurant. Je moet vaak improviseren en dat is leuk." Beginnen jullie na de soep? "Ja, met het eerste bedrijf. Daarna komt het hoofdgerecht en spelen we weer ver der. Het zijn twee éénakters die we brengen. Ik speel in het eerste stuk een landeigenaar die een dochter heeft; de buurman komt bij mij om haar hand te vragen en dat leidt tot allerlei verwikke lingen. Het is een hilarisch stuk, waarin meer een type wordt neergezet dan een karakter. Het tweede stuk is rustiger, maar heeft ook veel humor. Ik speel in het tweede stuk de rol van Beer, een René Bos. man die teleurgesteld is in de liefde, maar bij een weduwe z'n geluk vindt." Wat is jouw voorgeschiedenis? "Met acteren ben ik al jong begonnen. Op de lagere school en op de Havo speelde ik in allerlei stukken en toen ik later de verplegersopleiding ging doen, speelde ik in het ziekenhuis toneel. Ik heb de toneelschool willen doen, maar werd helaas niet aangenomen. Maar ik dacht: het kan ook op een andere ma; nier, en toen ben ik cursussen gaan vol gen en ovèral een beetje gaan spelen en vorig jaar ben ik bij Real Life terecht gekomen. En die verkoopt stukken aan restaurants. En zo kom ik dan bij Van den Brink terecht." Ellen de Jong-de Wilde exclusief BTW, maar afgezien van de Sodaliet is er in alle andere pakketten bovendien nog een waardebon mee- verpakt, waarmee de ontvanger zich verzekert van een korting van 100 gul den op een verblijf in een van de Sun Parks-recreatieoorden in België! Men kan dus stellen dat de Tromslager zijn geschenkpakketten dit jaar extra aan trekkelijk heeft gemaakt. Voor de goede gang van zaken stelt de Tromslager het zeer op prijs als de be stellingen al zoveel mogelijk voor 10 november a.s. bekend zijn, zodat aan de uitvoering van de opdrachten weer de uiterste zorg besteed kan worden. Als spaarder of belegger bent u natuur lijk alert op fiscaalvriendelijke mogelijkheden om uw vermogen te laten groeien. Sinds kort biedt de fiscus u de mogelijkheid om belas tingvrij te investeren in Nederlandse milieu projecten. Daarbij kunt u bijvoorbeeld denken aan projecten voor het behoud van bos en na tuur, maar ook aan vormen van zonne- en windenergie. Om deze belastingvrije vorm van inves teren voor u mogelijk te maken, bieden de Rabobank en de Robeco Groep u samen een primeur aan: Groencertificaten. Met deze Groencertificaten kunt u uw geld voor een periode van drie, vijf of zeven jaar vastzetten, wat voor u in milieuprojecten wordt geïnvesteerd. U ontvangt jaarlijks een vaste, belastingvrije rente. Jaarlijkse netto-opbrengst Groencertificaten 3 jaar 5 jaar 7 jaar 3,00% 3,75% 4,25% En aan het einde van de looptijd krijgt u uw inleg terug. Dit maakt Groencertificaten ook nog eens tot een veilige belegging. Bel snel uw Rabobank voor meer informa- tie want is er is slechts een beperkt bedrag beschikbaar. Rabobank 'Eigen bedrijf beginnen? Maak een goede start!' Onder dit motto organise ren de Kamers van Koophandel in Mid den-Nederland dit najaar de workshop 'Werken aan uw ondernemingsplan'. Deze workshop is speciaal opgezet voor startende ondernemers in de zakelijke dienstverlening. Zij worden tijdens deze workshop begeleid bij het omzetten van hun ideeën in een gestructureerd ondernemingsplan. Het ondernemingsplan staat tijdens deze workshop centraal. Met behulp van deskundige docenten worden de cursisten begeleid bij het uitwerken van hun plannen. De praktijk staat hierbij centraal. Aan het eind van de workshop bestaat de mogelijkheid het afgeronde plan te laten beoordelen door verschil lende deskundigen, waaronder een bankmedewerker. De startende onder nemer is hierdoor in staat voor zichzelf een gefundeerde beslissing te nemen over de vraag: ga ik van start of niet. De workshop zal worden gehouden op vijf avonden: 23 en 30 oktober, 6,13 en 27 november, in Amersfoort, van 19.00 tot 21.30 uur. De kosten bedragen 295 gulden per persoon. Informatie en/of aanmelding: KvK Amersfoort, afd. Handelsvoorlichting, tel. 033-4612964, (vóór 18 oktober). Algemeen telefoonnummer: 035-6096333 Wat nu? Is Wasiel Steitner zö uitge slapen dat hij zijn bed beschikbaar stelt? Natuurlijk niet. Maar hij is wèl zo uitgeslapen dat hij zich ook heeft gespecialiseerd in bedden. En dat niet alleen: ook in lattenbodems (desgewenst elektrisch), matrassen, kussens en dekbedden. De oor spronkelijke afdeling met slechts en kele matrassen bij de zaak aan de Lange Brinkweg 38 in Soest is aan zienlijk uitgebreid en voorziet iri een behoefte. Velen hebben dat in de showroom op de bovenverdieping al ervaren, ook horizontaal! Want wat iemand in een winkel niet gauw zal doen, kan discreet bij Wasiel Steit ner: bedden en matrassen eerst zelf testen voordat u tot aankoop besluit. Op een aantal testbedden heeft u de keus uit niet minder dat twintig ver schillende soorten matrassen, in prijs variërend van 250 tot 1.500 gulden. Er is dus altijd wel een bed of matras waarvan u zegt: dat ligt me wel. Het is misschien zelfs wel de eni ge aankoop in uw leven die u met uw ogen dicht kunt doen! Als het goed is één keer in de tien, twaalf jaar, want dat is de gemiddel de levensduur van een goede matras. Na die tijd "ligt" hij naar uw gevoel misschien nog wel comfortabel, maar uw lichaamshouding gaat ver anderen. Met als mogelijk gevolg rug- en nekklachten. Wees die dus voor, wacht geen vijftien of zelfs twintig jaar met de vervanging van uw één- of tweepersoons matras. Uw lichaam verdient een goede houding en u .daardoor een ongestoorde nachtrust. Op een matras die het beste bij u past, afhankelijk van uw gewicht. U kunt bijvoorbeeld ook kiezen voor de boxspring (hotelbed) •in verschillende uitvoeringen: da mast, stretch, skai enz. Waar u ook voor kiest, bijna alle ma trassen kunnen in plaats van met een wollen afdekking ook anti-allergisch geleverd worden. Niet minder belangrijk hierbij is het hoofdkussen dat u gebruikt. Met een kussen met schoudercomfortvulling dat Wasiel Steitner u kan leveren, vermindert u de kans op nekklach ten en schouderpijn als u 's morgens opstaat. Wilt u een kussen wat langer proberen? Geen probleem, Wasiel Steitner geeft het u eventueel mee naar huis. Dus voor een goede nachtrust moet u bij Wasiel Steitner zjjn. Niet langer denken: daar moet ik nog eens een nachtje over slapen. Gewoon gaan. En al na de eerste nacht in uw nieuwe bed, op uw nieuwe matras of kussen denkt u: Wasiel Steitner: BED-ankt! Inclusief Elite Bloemist Garantie! Een Elite Bloemist onderscheidt zich door kwaliteit in alle betekenissen van het woord. Dit wordt regelmatig gecontroleerd, zodat de Elite Bloemist altijd uw garantie is voor topkwaliteit! rifcURp rEurtéy BLOEMISTERIJ Een 47-jarige Soester moet op zoek naar een nieuwe autoradio, een sporttas en sportkleding. Die spullen werden uit zijn auto gestolen, die geparkeerd stond bij een tennisaccommodatie aan de Bos straat. Seniorenbus Telefoon: maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur: (035)6019190 (indien mogelijk minimaal een dag van tevoren reserveren.) Rijtijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Op zaterdag 21 oktober vindt de vijfde open Amersfoortse amateur-wijnmakers en -bierbrouwerswedstrijd plaats. Amateur-wijnmakers en -bierbrouwers kunnen op deze wedstrijd hun produk- ten aanbieden aan deskundige keur meesters voor een objectieve beoorde ling. Deze unieke keuring vindt plaats in het Biljart- en denksportcentrum Amersfoort, Eemstraat Oost 58 te Amersfoort. Van 11.00 tot 12.45 uur bestaat de mogelijkheid om bieren/wij nen aan te bieden voor keuring. Vanaf 14.00 uur is ieder (dus ook niet amateur-wijnmakers en bierbrouwers) welkom in stadsbrouwerij 'De Drie Rin gen', Kleine Spui 18 te Amersfoort, waar de Gilde-activiteiten zullen wor den voortgezet. Hier kan men deelne men aan een gratis excursie door de brouwerij, meedoen aan de bierpul - schuifwedstrijd of aan het blind proeven van bieren, of voorlichting krijgen over het zelf maken van wijn en bier. Tevens is er levende muziek aanwezig. Een de legatie van een Zweeds amateur-bier- brouwersgilde is voor de eerste maal in Nederland om aan de wedstrijd deel te nemen. Om 18.00 uur zal burgemeester A. Brouwer de prijzen uitreiken. "Huis van de zon", zo luidt de letter lijke vertaling van "Haleakala", de nieuwe naam van de bekende schoonheidssalon Karla Karwoczik aan de Burgemeester Grothestraat 2 5Met ingang van deze week wordt de salon onder deze naam voortge zet. Het is bijna vijfjaar geleden dat schoon heidsspecialiste Janny Schneider de stu dio overnam van naamgeefster Karla Karwoczik. Daarbij werd afspraak ge maakt dat Karla's naam nog een aantal jaren aan de salon verbonden zou blij ven. Nu de invoering van nieuwe telefoonnumers plaatsvindt vond Janny dat èen aangewezen gelegenheid om ook de naamsverandering door te voe ren, overigens met instemming van Karla, met wie ze nog altijd heel goede vrienden is. Een nieuwe naam voor een schoon heidssalon verzin je niet zomaar. Janny kreeg echter volop inspiratie toen ze vorig jaar met vakantie op Hawaii was en daar de grootste vulkaan ter wereld bezocht: de Haleakala. Ze was zo onder de indruk van de schoonheid van de natuur, toen ze boven de wolken op de top stond, dat ze besloot deze naam - letterlijk "Huis van de zon" - te kiezen. Bovendien ontdekte ze dat in het Hawaiiaans de naam Karla wordt uitge sproken als "Kala", en op die manier 'klinkt de naam van haar voorgangster dus ook nog in de nieuwe naam door. Behalve de naam en het logo verandert er. overigens niets bij de schoonheids salon, al is het "pakket" de laatste jaren uitgebreid met o.a. pedicurebehande lingen. Verder is er een cabine bijgeko- h men waarin de cliënten door de specialistes van studio Haleakala - naast Janny zijn dat Bettina v.d. Burg en Marianne van Schaffelaar - behandeld kunnen worden en heeft de zonnebank plaatsgemaakt voor een moderne snel- bruiner. Shiseido-actie Ter gelegenheid van de naamsverande ring is er een speciale kennismakings actie (zie de waardebon bij dit artikel) vpor de nieuwe make-uplijn van Shiseido: "Red Madness", in lipsticks, foundations, eyeliner en eyeshadow, mascara en nagellak. Bovendien is er een speciale Shiseido-actie, waarmee men door het verzamelen van Shiseido- labels op een spaarkaart (tot 250 gul den) maar liefst 50 gulden retour kan ontvangen bij aankoop van een Shiseido-produkt. (geldig t/m zaterdag 21 oktober) Naam:i Adres:1 Telefoon:j Burg. Grothestraat 25,3761 CK Soest, Tel. (035) 602 04 88

Soester Courant | 1995 | | pagina 9