Amllla<i( gQ 50 TIJD OM ER EVEN UIT TE BREKEN? 'tsheuvel 'Reuze-krentenbrood bij Hoogvliet woog op de kop af 4750 gram Kapsalon Syllie Hair presenteert herfst/wintermode 1995 't Hart luidt familie Janmaat uit 1 HANDEL WANDEL f Nieuw kjj C33j3ZÏIÏ 033-461 08 12 bèlbouw Morgen weer actie kenteken graveren naast postkantoor Schoolbus in belangstelling Boekenveiling Spullenhulp zondagmiddag in Artishock (30/rTEf g£SS9(«*j EEN KAPSEL MET GEHEUGEN SOESTER COURANT PAGINA 11 Kapsalon Extra preventie: 'NLin de ruiten De ongekende klasse van Café-Restaurant Weer of geen weer, barbecuen kan bij ons altijd! En natuurlijk bent u ook van harte welkom in ons overbekende a la carte restaurant. 3INA in WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 t iTractgtie voor bewoners Honsbergen *vanfl05," .Lang houdbare vorm 8 weken f Automark Bij Brilcentrum Nota Ook schilderijen 'onder de hamer' Inbrekers proberen het in winkel Optimale service bij Hoogvliet: Reklametegoedbon Theaterprogramma Speeldoos Baarn Geen medewerking aan jeugdcentrum F.C. Kuyperstraat rondtouren op Cyprus: appartement incl. huurauto, nu vanaf 820,- p.p. ontdek Afrika: Gambia incl. hotel nu vanaf 898,- p.p. Isla ilAargarita, parel in de Caribbean incl. luxe 5 hotel, nu vanaf 1.379,- p.p. Volksfeest bij afscheid ondernemerspaar 'Veels te gek' iwêr LEVERANCIER VAN: RAMEN DEUREN KOZIJNEN SERRES Soesterbergsestraat 39a, 3768 EB Soest. Tel. 035 - 601 07 06 Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30 - 23.00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-4615631 SHOWROOM: Radiumweg 5, 3812 RA Amersfoort Openingstijden: Di t/m vrij. van 10.00 - 17.00 uur Gespecialiseerd in kleinere bouwtech nische klussen en onderhoud maar 'PM abm ook verbouwingen en reparaties. Elk jaar worden weer meer auto's gestolen. Niet alleen in Nederland, maar ook in de ons omringende landen stijgt de autodiefstal. 36.000 auto's (CRI 28.354) verdwenen in 1993, in de eerste zes maanden van vorig jaar weer 30% meer. Veel gestolen auto's verdwijnen in een mum van tijd, met andere, vaak buiten landse kentekenplaten en valse papieren over de grens. Uit een rapport van de De modebewuste kapsalon Syllie Hair in Soest Zuid is klaar voor de nieuwe herfst- en wintermode. Na een uitgebreide oriëntatie in bin nen- en buitenland en een speciaal opgezet trainingsprogramma zijn de medewerkers van de salon hele maal klaar om de clientèle te advi seren en te kappen volgens de aller nieuwste trends. Eigenaresse van de salon, Sylvia van Welzenis, is bijzonder ingenomen met de nieuwe modelijnen uit Londen en Parijs. "Het zijn kapsels die heel goed passen bij de Nederlandse vrouw," vindt zij. "Voornamelijk kort, in de nek wat langer en vaak met natuurlijke golven. Ook bij de halflange kapsels werken we veel met natuurlijke golven." Speciaal voor de houdbaarheid van deze kapsels is een zogenaamde 'Animatie' ontwikkeld, die ongeveer acht weken houdt. Het is een heel natuurlijk volumebehandeling die eigenlijk alleen het kapsel in de gewenste vorm houdt. "Een kapsel met geheugen zou ik haast willen zeggen, die de natuurlijke golven perfect ondersteunt." Voor advies over de nieuwe mode,lijnen en de bijbehorende behandelmethoden is men bij Syllie Hair aan het juiste adres. In 20 jaar tijd heeft de salon haar reputatie opgebouwd door haar klanten serieus te nemen en werkelijk eerlijk te adviseren. "Ik vind dat een goede Coupe eventueel gecombineerd met passende kleuren een vrouw of man een betere uitstraling kan Het promotieteam van Syllie Hair. geven. Daarom moetje daar heel serieus mee omgaan. Dat respect moet je voor je klanten hebben," meent Sylvia van Welzenis. Dus voor de nieuwste herfst- en winter haarmode: Nu bij kapsalon Syllie Hair in Soest Zuid. Een afspraak is snel ge maakt! CRI blijkt dat er een duidelijke veran dering is in de voorkeuren van auto dieven. Enkele jaren geleden werden meestal 2 tot 3 jaar oude auto's gesto len, nu blijken de meeste gestolen auto's ouder te zijn dan vijf jaar. Bovendien worden er meer goedkopere midden klassers gestolen. In de top-40 van de meest gestolen auto's staan Opel Kadett, Volkswagen Golf, Opel Asco- na, Fiat Uno en Ford Escort. Om de auto onaantrekkelijk te maken voor diefstal adviseren politie, verzeke ringsmaatschappijen, de Consumenten bond en de ANWB autobezitters het kenteken in alle autoruiten te laten graveren. Voordat de auto, eventueel met valse papieren, doorverkocht kan worden moeten alle ruiten vervangen worden. Een opvallend, tijdrovend en kostbare bezigheid voor een autodief. Als er naast het kenteken ook nog het landenteken NL in de ruiten wordt ge graveerd valt het nog sneller op als de auto met buitenlandse kentekenplaten de grens over gaat. De auto is dan overal, ook in het buitenland, herken baar als een gestolen, Nederlandse auto. Deze week houdt het snelle kwaliteits team van Automark, dat al tien jaar in Nederland professioneel kentekens graveert, een speciale aktie in Soest. Door de snelle werkmethode zijn er geen wachttijden en hoeft men geen af spraak te maken. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten. Het graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto. Dit is inclusief twee waarschuwingsstickers op de voor portieren. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aan brengen, waardoor deze ook bij regen en 's avonds bij weinig licht goed zicht baar blijven. Dat verhoogt de preventie- waarde. Men kan terecht op donderdag 19 oktober, van 9.00 tot 17.30 uur, op de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Automark is te her kennen aan de gele outfit. Op 14.00 uur precies begint ko mende zondagmiddag in Artishock (Steenhoffstraat 46) de boeken veiling van Spullenhulp. Een uur daarvoor - vanaf 13.00 uur - kunnen belangstellenden er al terecht om de collectie te bezichtigen. In tegenstelling tot eerdere berichten bestaat de te veilen collectie niet alleen uit (oude', mooie of anderszins waarde volle) boeken, die door Spullenhulp- boekenchef Margreeth Brinkers zijn ge selecteerd uit het grote aanbod dat het kringloopcentrum in de afgelopen maanden is aangeboden. Er komen ook ca. 20 schilderijen onder de hamer, waarmee de verkoop in zekere zin een 4t vervolg is op de grote "kunst"-veiling die in het afgelopen voorjaar ook in Artishock werd gehouden. Veiling meester is Peter Brinkers, echtgenoot van Margreeth en als hoofd boeken- inkoop van de Bijenkorf uiteraard een echte boeken-kenner en deskundige. De opbrengst van de veiling is, zoals in de Spullenhulp-traditie gebruikelijk, be stemd voor een "goed doel", in dit ge val de Nederlandse Luister- en Braille Bibliotheek in Den Haag. Namens deze organisatie, die zich o.a. bezighoudt met het "overzetten" van boeken in braille en het inspreken van boeken op band voor visueel gehandicapten, zal ook dhr. Leon Knierum aanwezig zijn. De veiling duurt tot ca. 17.00 uur. Honderden Soesters hebben in de eek van het brood een poging ge daan om het gewicht te raden van het reuze-krentenbrood, dat bij de "irood-afdeling van supermarkt loogvliet de aandacht trok. Het bijna drie meter lange gevaarte oog 4750 gram. De prijsuitreiking vond vorige week •laats bij de supermarkt aan de Wiardi leckmanstraat. Drie inzenders bleken en uitstekend gewichtsgevoel te heb ben en raadden precies 4750 gram. Twee anderen zaten er heel dichtbij met •esp. 4698 en 4800 gram. De vijf ïoofdprijswinnaars - de families Ter Meulen, Koerselman, Kappenberg, Surksum en Sukel - werden beloond met een "brood-radio". De gissingen liepen sterk uiteen: iemand •ulde zelfs 16 kilo in. De prijzen werden •orige week uitgereikt door Hoogvliet- bedrijfsleider S. Rozendaal en Diana 4ooy, chef van de brood- en bake-off- ifdeling van Hoogvliet. Carolien Sukel et haar zoon Stefan was een van de jelukkigen. Namens de bewoners van Honsbergen de "buren" van Hoogvliet - werd het rentenbrood met plezier in ontvangst jenomen door mevrouw Schreurs. Alle lonsbergenaren kregen bij de koffie een tukje krentenbrood en namen er dus f ook nog wat van mee. Op de Tamboerijn is vrijdagmorgen vroeg ingebroken in een groentezaak. Om kwart voor vijf 's morgens ging het alarm af van een groentezaak. Bij con trole bleek dat er een indringer in het magazijn was geweest. Er wordt niets vermist. Ook werd geprobeerd in te breken in een cafetaria en een Chinees restaurant in winkelcentrum Overhees. Beide po gingen mislukten. Het mag natuurlijk niet voorkomen, maar mocht men toch misgrijpen naar een reklameartikel, dan geeft Hoogvliet de klant een reklametegoedbon! Met deze bon kan men het artikel na het bezoek aan de Hoogvliet-supermarkt alsnog tegen de reklameprijs krijgen, ook al is de reklameperiode verstreken! Door deze maatregel geeft Hoogvliet de garantie dat men ook na afloop van de reklameperiode het produkt tegen de reklameprijs kan verkrijgen. Niemand hoeft dus ooit nog mis te grijpen. V.l.n.r. Diana Mooy, Stefan en Carolien Sukel, mevrouw Schreurs en de heer Rozendaal. Woensdag 25 oktober: Jeugddans- voorstelling "Een beschadigd sprookje" door de Meekers. Aanvang 14.00 uur. Entree f 7,50. Donderdag 26 oktober: Jules Deel- der, "Deelder leeft". Aanvang 20.15 uur. Entree f 30,-. Kaartverkoop, maandag-vrijdag 10.00- 13.00 uur, Rembrandtlaan 35, tel. 5418050. Omdat er onvoldoende ruimte is om auto's te parkeren en fietsen te stallen, mag in het pand F.C. Kuyperstraat 24 geen jeugdcen trum worden gevestigd. Dat heeft het college meegedeeld aan de heer Amriou. Hij had het college gevraagd de bestem ming van het pand zodanig te wijzigen, dat hij er een ontmoetingsplaats voor jongeren zou kunnen openen. Burgemeester en wethouders zullen dat verzoek niet honoreren. Dat besluit is mede ingegeven door het feit dat het betreffende pand te dicht bij vijf andere woningen aan de F.C. Kuyperstraat en het Kerkpad NZ ligt. Gevreesd wordt dat de buurtbewoners overlast zouden ondervinden van de bezoekers van het jeugdcentrum. Dat argument en de parkeerproblemen wegen volgens het college zwaar genoeg om de vestiging van een jeugdcentrum tegen te gaan. Star Travel Reisburo Soesterbergsestraat 22, Soest Telefoon 035-602 28 03 De Janmaats hadden eigenlijk met stille trom willen vertrekken, maar de buurt liet dat niet zomaar gebeuren. In het diepste geheim toog een comité aan het werk met de voorbereidingen voor een groots afscheid. Zaterdag (aan de voor avond van Co Janmaats 62e verjaar dag!) vond daarvan de ontknoping plaats, en de Janmaats wisten nauwelijks wat hen overkwam. Samen met de kin deren op de versierde aanhanger hief de verzamelde menigte een toepasselijk lied aan - "VUT-busje komt zo" - en bovendien was wethouder Ries van Logtenstein bereid gevonden om de ca deaus - o.a. een taart, een plaquette en een tekening - met een vlot speechje te overhandigen. Volgens Van Logtenstein bestond de klantenkring kennelijk uitsluitend uit zeer tevreden afnemers, hoewel ze toch altijd moesten betalen, en hadden de Janmaats met hun gezellige buurtwinkel bijna dertig jaar lang onmiskenbaar een De Amerikaanse schoolbus, die zater dag in de Van Weedestraat stond ter ge legenheid van de 'kinderweken' van het jubilerende Brilcentrum Nota, had over belangstelling niet te klagen. Ruim 150 kinderen vereerden de bus met een be zoek en ontvingen uit handen van nie mand minder dan Pumuckl een kleur plaat, kleurpotloden en iets lekkers. Het was mogelijk om in de bus, die daar speciaal voor omgebouwd was, de kleur plaat meteen te kleuren. De kinderen die de kleurplaat mee naar huis namen moeten niet vergeten deze uiterlijk 28 oktober a.s. in te leveren bij Brilcentrum Nota. Co en Annie Janmaat lieten de geza menlijke hulde wat verbouwereerd over zich heen komen. bijzondere maatschappelijke functie uit geoefend. Namens het buurtcomité overhandigde Bas Bakker het klapstuk, een bedrag van meer dan duizend gulden, 'dat in de speciale actie-bus was ingezameld. "Het is jullie van harte gegund," aldus Bak ker. "Zoek zelf maar een bestemming voor het geld." "Veels te gek," reageer den de Janmaats. "Welnee, jullie zijn altijd veel te gék voor óns geweest," al dus Bakker. "En we zijij in de lóóp der jaren echt een beetje van jullie gaan 'houden." De inzamelingsactie is overigens nog niet afgesloten; buurtbewoners die als nog een steentje willen bijdragen kun nen daarvoor nog deze week terecht op Pelikaanweg 16. Ui f Sprakeloos, met stomheid geslagen. Dat waren Co en Annie Janmaat - het ondernemersechtpaar van de Attent-supermarkt aan de Peli kaanweg - afgelopen zaterdag toen ze om vier uur de winkeldeur dicht wilden doen. Tot hun complete ver rassing stonden ze op dat moment plotseling oog in oog met een uit bundig versierde vrachtwagen vol \ingende kinderen en een menigte buurtbewoners op de stoep. De buurt nam daarmee hartverwar mend afscheid van het ondernemers- paar, dat gedurende 28 jaar op sympa thieke wijze in de dagelijkse levensbe hoeften van de omwonenden heeft voorzien. Pa en Ma Janmaat - zoals ze op een van de "schilderingen" boven de deur werden genoemd - trekken zich uit het drukke supermarktbestaan en dra gen de verantwoordelijkheid over aan "hun zoon Harry en zijn vrouw Margret.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11