APK-KEUR1NG El'JH'1 INCL. 10P° m 7% Verhoging van veiligheid door actie Tl Veldm. Montgomeryweg toch racebaan Ïoh de tfkoektematt 3 Diefstal en vernielingen op Algemene begraafplaats -f Elke maandagmorgen op Radio Soest: 'Rondje Soesterberg' 24?5 Slagerij Van den Heuvel Nieuwe Slagerij V.d. Heuvel 6^1 WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 Verkeerscampagne op Amersfoortsestraat afgelopen b Brand in het JOP Fietsshop Soesterberg Themamorgen PCOB Informatiemiddag 'De Pruttelpot' Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand Hulpverlening Rob Brouwer Griepvaccinatie huisartsen in Soesterberg Ook in Soesterberg meer blauw op de straat Fiets weg bij inbraak in schuur FRUITPAKKET HÉ HendrikSmit, uw huisadviseur Inbraak in bedrijf Amersfoortsestraat Automobilist rijdt door rode licht Meningen van lezers Sprookje Ruilbeurs voor brouwerijartikelen op Sterrenberg Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 uren 'Hoofddoelstelling van de cam pagne was het verhogen van de verkeersveiligheid. Aangezien het onderzoek uitwees dat 'te hard rij den', de belangrijkste oorzaak van de relatief hoge ongevallencijfer was, heeft het zwaartepunt gelegen bij het terugdringen van de rij snelheid van zowel automobilisten als van brom- en snorfietsen'. Met deze woorden opende burgemees ter J. de Widt als voorzitter van de Stuurgroep 'N237 Veilig' de afsluitende vergadering van deze campagne. Vanaf vorig jaar september werd vooral op het gedeelte Amersfoort-Soesterberg inten sief gecontroleerd en van infrastructuur voorzien. Vooral de doorgetrokken middenstreep en de plaatsing van de twee matrixborden met het signaal 'u rijdt te snel' zijn nog de twee opvallende elementen van deze campagne. Landelijk heeft deze actie veel aandacht gekregen en werd het als voorbeeld ge noemd. P.W.M. Snoeren, beleids medewerker van de Provincie Utrecht noemde het zeer geslaagd, terwijl kort daarvoor een medewerker van Veilig Verkeer Nederland zich in een televisie uitzending over de uitslag juist negatief had uitgelaten. Volgens hem waren de resultaten te gering om te kunnen spre ken van een voortdurende veiligheid. Uiteraard is het zaak dat men zich lo vend uitlaat over een gehouden actie. Voor het gedeelte Soesterberg-Amers- foort kan men duidelijk stellen dat men in de doelstelling is geslaagd. De witte streep en de matrixborden attenderen de weggebruiker op snelheid en inhaal- verbod. Maar ook het planten van bo men aan weerskanten van de weg maakt de straat smaller en landelijker. Met uit zondering van enkele jakkeraars rijdt men in de gegeven snelheid achter el kaar en ontstaat een rustiger verkeers beeld. Helaas kan men dit niet van de bromfietsers zeggen die na de actie op nieuw tegen het verkeer inrijden en met te hoge snelheid. Plan van Nazorg Het 'plan van nazorg' gaat uit van twee vaste politiecontroles per maand. Een stijging van de gemiddelde snelheid zal ook een toename van controles inhou den teneinde de verkeersveiligheid-te garanderen. Heel anders ligt het op de weg Soesterberg-Utrecht. Dit bestaat uit twee rijbanen en nodigt het verkeer uit om sneller te rijden. Dat is duidelijk te constateren op de kruising met de Richelleweg. Kennelijk is men van me- De Amersfoortsestraat, gezien in de richting van Amersfoort. ning dat men overgaat op een snelweg met als gevolg verhoging van de snel heid. Ook Snoeren van de provincie Utrecht is hiervan op de hoogte en stelde: 'Ook dit gedeelte van de weg moet zodanig worden veranderd dat het duidelijk een weg is waar men niet sneller dan 80 km/u mag rijden. Echter zijn wij nog niet zover, maar indien zulks noodzake lijk is zijn er diverse mogelijkheden om dit te realiseren. Bijvoorbeeld een rij baan als enkel busbaan. In het jaar 1996 zullen we hierop nader terugkomen'. utobedrijf B&S Rademakerstraat 31 Soesterberg 0346-351530 'Het is intriest als men bloembollen en planten uit bloembakken en per- ■§5 ken op de Algemene Begraafplaats gaat ontvreemden. Dan is bij mij elke logica verdwenen en vooral als gy dit' door volwassenen wordt ge daan'. Enkele bezoekers stonden vorige week vrijdag met tranen in de ogen de vernie- igen gade te slaan die men kennelijk in de nacht daarvoor had aangericht. Bloembakken en bloemperken, zorgvul dig aangelegd en voorzien van bloem bollen, waren met een schop omwoeld. Alle bollen waren daaruit ontvreemd en resten daarvan toonden aan hoe bruut men tewerk was gegaan. Beheerder Gijtenbeek die dit allemaal op eigen kosten verzorgd, stond als ver- aasd de vernielingen te bekijken. Hij ludde alleen zijn hoofd en begon al les weer te herstellen. Een omstander kon het niet begrijpen: 'Wie gaat er nu tembollen van een kerkhof stelen en dan ook nog op zo'n manier. Dan moet jè niet normaal zijn. Wees ervan over tuigd dat indien ik weet wie dat heeft gedaan, hij of zij hetzelfde zal ervaren als deze bloembollen. Weet u, het gaat mij niet om die simpele bollen, maar dat men geen enkele eerbied meer heeft voor de plaats waar wij onze geliefden hebben gebracht en waar wij nog steeds komen. En dan een heer Gijtenbeek dit aandoen, een man die alles over heeft om dit veld van eer zo mooi mogelijk te houden. Wie heeft er nu lol in om die goede man zo te beledigen. Nee, ik kan daar niet bij'. Intussen is alles weer in orde gebracht en elke morgen wordt alles goed geïn specteerd. Volgens de bezoekers mag zoiets nooit weer gebeuren. Afgelopen zaterdagavond klonk de brandalarm aldus: Brand in het Jeugd honk aan de Rademakerstraat. Ook de brandweer werd even op het verkeerde been gezet. Het kon immers de vetkeet zijn achter de RK Pastorie, maar het was het Jongeren Ontmoetings Plek (JOP) aan de Banningstraat. Kennelijk werd het weer eens tijd om dit onlangs herstelde JOP in de file te zetten. Geluk kig doofde een toevallige passant het vuur met een schuimblusapparaat. De brandweer kon daarop vaststellen dat het vuur vakbekwaam gedoofd was. Het JOP is niet noemenswaard beschadigd. pr Wij zijn met vakantie van: 22 oktober tot 7 november /Rademakerstraat 17 Telefoon 0346 - Soesterberg 351 564 De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) in Soesterberg houdt op donderdag 19 oktober haar eerste themamorgen van het nieuwe seizoen. Gastspreker is dhr. H. ter Meer, die na der zal ingaan op de Porsche-Groep van de Landelijke Politie Diensten (LPD) - (voorheen de Algemene Verkeers Dienst (AVD) - in Driebergen. Zoals gebruike lijk wordt dit gehouden in het diensten- entrum De Drie Eiken, aanvang 09.45 pur. Gasten zijn van harte welkom. 3p dinsdag 31 oktober is men van 13.00 tot 14.00 uur welkom op de peuterspeelzaal 'De Pruttelpot', Van Angerenstraat 1. Er is dan volop gele genheid om de speelzaal te bekijken, kennis te maken met de leidsters, alle ^relevante informatie in te winnen en nderen vanaf de leeftijd van 1,5 jaar in Pte schrijven. Ook voor de kinderen die al aangemeld zijn is het leuk om vast feens een kijkje te komen nemen en ken- Enis te maken met hun a.s. juf. "Om precies te zijn werd ik op 12 oktober 1991 door Gerda Aalders van Radio Soest benaderd met de vraag, of ik als vrijwilliger bij Radio Soest wilde komen met als speciale taak 'promoting Soesterberg'." "Ik had het eigenlijk veel te druk maar vond de uitdaging te mooi om af te slaan. Sinds die tijd probeer ik het pro gramma Rondje Soesterberg nu elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in de ether te brengen." Anneke Vestering van Restaurant de Tuin aan de Rademakerstraat heeft tus sen het bedienen door even tijd voor een gesprek. Waarom presenteert juist zij als niet-Soesterberger dit pro gramma? "Via onze zaak leerde ik veel Soes- terbergers kennen. En juist omdat je er niet woont kun je mogelijk meer afstan delijk de voor de hand liggende onder werpen via de radio verslaan. In die ja ren heb ik heel wat inwoners van Soesterberg zo in het programma Rondje Soesterberg gekregen en daar ben ik hen erg dankbaar voor. De be doeling is om op deze wijze het wel en wee van het dorp en haar inwoners naar voren te halen en daar met elkaar over te praten. Zo staat nu de vliegbasis in het centrum van de belangstelling. Ik wil dan graag alle partijen aan het woord laten om zo diverse meningen te laten horen. Van verschillende mensen hoor ik dat men Radio Soest moeilijk op de radio kan vinden. Dat is jammer, want dat beperkt het aantal luisteraars en het is de bedoeling dat zoveel mogelijk er naar luisteren. Iedereen die Radio Soest niet op haar of zijn radio kan vinden, verzoek ik dat even aan mij te vertellen. Ik zal zorgen dat zo snel mogelijk een deskundige dit uitstekend regelt. Ik werk nauw samen met de correspondent van de Soesterbergse Courant. Van hem krijg ik de onderwerpen aangereikt waaruit ik een keuze maak. Ook neemt hij de uitzendingen waar als ik met mijn vakantie*ben of door andere omstandig heden niet in staat ben een uitzending te presenteren. Verder sta ik graag open voor alle reacties uit het dorp. Als men even een briefje in de brievenbus van Restaurant de Tuin aan de Rademaker straat deponeert, met opgave van hun telefoonnummer, dan neem ik zo spoe dig mogelijk contact met hen op. Men kan dan 'live' een uitzending in de stu dio meemaken of ik bel hen thuis om zo Anneke Vestering presenteert Rondje Soesterberg. via de telefoon het gesprek te voeren. Ook spontane reacties tijdens de uitzen ding stel ik zeer op prijs. Men moet dan wel even bellen met telefoonnummer 035-6026292 of 6020420 of 6014100. Ik sta open voor allerlei soorten aanvra gen. Vooral oudere Soesterbergers die hun verhaal over het Soesterberg van heel vroeger willen vertellen, hebben bij mij voorrang." "Ik zoek ook'nog steeds naar vrijwilli gers die mij hierin willen helpen door ook op een vaste maandagmorgen dit programma te presenteren. Zij moeten dan eerst een soort toelatingsproef bij Radio Soest ondergaan. Daarin worden ze geschoold in een juiste radio-presen tatie. Een ieder die hier iets voor voelt, nodig ik uit dit door een briefje in de brievenbus van Restaurant de Tuin te deponeren of aan de bar het kenbaar te maken." "Ik hoop dat het aantal luisteraars door dit gesprek aanmerkelijk groter zal wor den en er vrijwilligers zich aanmelden om mij hierin te helpen." Zondag 22 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Voorganger: aalm. Wanders. Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Generaal Winkelmanstraat 99-101 Zondag 09.30 M. Kroonenberg Woensdag 20.00 M. Kroonenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 29 september: Celeste, dochter van Peter en Erna Broek, Mercury 39. Opgaven: Van Maarenplein 1, tel. 351252. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Grof vuil Tel. 035-6093666. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555 (werk dagen 12.00-13.00 uur). Het bureau aan het Raadhuisplein in Soest is dagelijks van 8.00 tot 23.00 uur te bereiken via (035) 6019444. Tussen 23.00 en 8.00 uur is het bu reau in Baarn bereikbaar, tel. (035) 5487411. Vanaf 27 oktober vervalt het tele foonnummer in Soest, maar kan wel het Baarnse nummer (035) 5487411 worden gedraaid of gedrukt. Alarmnummer: 06-11. WIJNHANDEL SLIJTERIJ HOOGHOUDT 0095 JENEVER per liter.ZU. TEACHER'S WHISKY per fles BERENTZEN yi-395 APFELKORN per fles Ij. Nu weer diverse soorten BOKBIER GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 0346 - 35 34 39 Griepvaccinatie Huisartsen Soester berg 1995. Dr. Creutzberg: woensdag 25 oktober: van 14.00 tot 15.00 uur in de praktijk, vrijdag 27 oktober: van 14.00 tot 15.00 uur in De Drie Eiken, woensdag 1 november: van 18.00 tot 19.00 uur in de praktijk. Dr. Galjart: woensdag 25 oktober: van 14.00 tot 16.00 uur in de praktijk, dinsdag 31 oktober: van 15.30 tot 16.00 in De Drie Eiken, woensdag 1 november: van 17.30 tot 18.30 uur in de praktijk. Dr. Prause: donderdag 26 oktober: van 15.00 tot 15.30 uur in De Drie Eiken, maandag 30 oktober: van 16.00 tot 17.00 uur in de praktijk, donderdag 2 november: van 19.00 tot 20.00 uur in de praktijk. De bewoners van de Veldmaar schalk Montgomeryweg hadden bij politiek Soest aangedrongen op maatregelen tegen het jakkeren van auto's op hun weg. Het eerste poli tionele rapport stelde dat zulks naar het rijk der fabelen moest worden verwezen, gezien de lengte van de straat en de intensiteit van veel al daar geparkeerde voertuigen. Toch wilde men om de bewoners gerust te stellen, wel een snelheidscontrole houden. Vorige week woensdag stond halfweg de straat een onopvallende per sonenauto van de politie het voorbij rij dend verkeer te controleren. De contro leurs hadden alles tegen, vrij somber weer vanwege mist en inderdaad veel geparkeerde auto's links en rechts van de straat waardoor de snelheid er flink uit zou gaan. Factoren voldoende om de schouders op te halen. Toch stond van 08.00 tot 09.00. uur radarapparatuur opgesteld en registreerde men 15 vracht auto's en 165 personenauto's. Tot verba zing van de politie lag de gemiddelde snelheid van de personenauto's op 57 km/u en die van de vrachtauto's op zelfs 66 km/u. Anders vertaald reden 70 per sonenauto's te snel, dat is 43% en 13% van de vrachtauto's deden hetzelfde. Aangezien het een snelheidsonderzoek betrof, werden geen bekeuringen uitge deeld. Het resultaat is dat de bedrijven in Soesterberg-Noord binnenkort van dit onderzoek in kennis worden gesteld en worden gevraagd of de automobilis ten en chauffeurs zich aan de wettelijk maximum snelheid van 50 km/u willen houden. Of dit goed overkomt zal wor den bewezen als kort daarop een echte snelheidscontrole wordt gehouden. Op vallend was dat men kennelijk geen en kel respect meer heeft voor het politie- uniform, want diverse bestuurders reden groetend de wetsdienaar voorbij met soms bijzonder hoge snelheden. De uitbreiding van politie-surveillanten is ook merkbaar geworden in Soester berg. Zo schrokken diverse bestuurders bijvoorbeeld van de opmerking of zij hun auto niet op een plaats wilden par keren waar dat niet mocht. Het dorp zal wel even moéten wennen aan dit nieuwe gezicht, na vele jaren daarvan verstoken te zijn geweest. Het is niet de bedoeling dat alles ineens met harde hand zal wor den aangepakt. Waar men jarenlang niets aan heeft gedaan, kan niet ineens De Veldmaarschalk Montgomeryweg. strak worden aangehaald. Wel is het de bedoeling dat notoire (verkeers)-over- treders via een financiële waarschuwing in het gareel zullen worden gebracht. Het is derhalve zaak de verkeerswet- geving ook binnen Soesterberg toe te passen. Het rijden mét helm op een bromfiets of het voeren van verlichting nu het donker gaat worden voor sommi gen wel even wennen worden. Deze wetsdienaars staan uiteraard ook open voor alle meldingen en kan men hen tij dens de surveillance op straat daarvoor benaderen, aangezien straks het politie bureau in het Dorpshuis minder geo pend zal zijn. Aan de Farman hebben onbekenden vorige week een schuur opengebroken en een fiets ter waarde van 1400 gulden buitgemaakt. De 51-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. OPENINGSAANBIEDINGEN Shoarma vlees 500 gr. fl. 5,50 Mager rundergehakt kilo fl. 8,95 Gepaneerde schnitzels 500 gr. fl. 6,95 Tartaartjes 4 stuks fl. 5,40 Vleeswaren i Boeren achterham 100 gr. fl. 2,25 Paardeworst 250 gr. fl. 2,75 1 Probeer ook eens onze paardekogelbiefstuk Buys Ballotlaan 7 - Soesterberg - Tel. 0346-351077 De Buijs Ballotlaan heeft sinds kort 'sla gerij Van de Heuvel' in zijn gelederen opgenomen. Binnen een paar dagen vond in deze slagerij een metamorfose De vitrines werden groter, waardoor een rijk assortiment aan vleeswaren de klant wordt aangeboden. Erg opvallend en zeer geslaagd is de diepe rode kleur die men zowel binnen als buiten de winkel aantreft. Het straalt een stuk gezellig heid uit daf ook duidelijk in de bedie ning te merken is. Voor velen was het even wennen, de aflossing ging de afge lopen jaren immers ook zo snel. Slagerij Van de Heuvel had misschien een 'slow-start', maar de nieuwe frisse winkel met vriendelijk en deskundig personeel moet garant staan voor een flinke en succesvolle vaart. Rademakerstraat 28E Soesterberg Tel./Fax 0346-35 14 57 2 kilo HANDAPPELS 1 kilo HANDPEREN 1 kilo BANANEN 20 MANDARIJNEN Deze aanbieding is geldig van 18 t/m 26 oktober 1995. SAMEN HS Hendrik Smit Makelaardij Wegens toenemend aantal verkopen zoeken wij, op korte en lange termijn, voor onze relaties: landhuizen villa's eengezinswoningen appartementen in diverse prijsklasse. "Verstand van ieder huis Gevoel voor uw thuis Hendrik Smit Makelaardij, Burg. Grothestraat 32, Soest Tel. 035 601 13 64, b.g.g. 0346 215 23 05 (Pierre Storimans) Door inklimming heeft een onbekende dader vorige week kans gezien een bedrijfspand aan de Amersfoortsestraat binnen te dringen. Dat werd ontdekt door een 42-jarige Soester. Het hele gebouw bleek doorzocht te zijn, maar het was niet duidelijk of er iets van waarde was weggenomen. Bij een algemene verkeerscontrole heeft de politie één automobilist bekeurd. Hij negeerde het rode verkeerslicht op de kruising van de Amersfoortsestraat en de Van Weerden Poelmanweg. Het was de enige overtreding, waarvoor de po litie pen en papier pakte. De controle werd donderdag tussen half tien en half twaalf 's morgens op verschillende locaties uitgevoerd. Er was eens een dorpgezin centraal gelegen in een klein Europees landje. Tot dan was er niets aan het handje. Na 'Dijk', 'Zuid', 'Duinen' en 'Veen', kwam achter 't Hoogt er plots nog één. Oh, wat vond men dat toch erg. Als nakomeling kwam kindje 'Berg'. Gelukkig lag 'Berg' achter bult, dus werd hij min of meer geduld. Maar alle goede bedoelingen ten spijt, het is en blijft een keihard feit: Nog steeds voelt 'Soesterberg' zich behandeld als 'Soester Dwerg!'. K. Kok Indien men belangstelling voor bier-ar tikelen of men is verzamelaar daarvan, dan wordt men van harte uitgenodigd de ruilbeurs op Sterrenberg te bezoeken. Bij zo'n vijftig standhouders kunnen ar tikelen worden geruild, een verzameling worden gestart of uitgebreid. Ook is er een doorlopende video-projectie over het bierbrouwproces te zien. Er is een verloting, een restauratieve voorziening en gelegenheid tot een wandeling over het mooie terrein van Sterrenberg in herfstkleuren. Het batig saldo komt ten goede aan een geadopteerde instelling voor verstandelijk gehandicapten in het buitenland. Men is zaterdag 21 oktober van 10.00 tot 15.00 uur welkom op het terrein Sterrenberg, Amersfoortseweg 56. De toegang is gratis. Woensdag 18 oktober 13.30 bridge-instuif Drie Eiken Donderdag 19 oktober 09.45 themamorgen PCOB, Drie Eiken Vrijdag 20 oktober 14.00 wandkleden, Drie Eiken Zaterdag 21 oktober 10.00 rommelmarkt, Drie Eiken Maandag 23 oktober 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13