Klantenbinding SEC levert weinig op Fysiek sterk Xanthos troeft Soest af Pak slaag voor dames Stam/SoVoCo Eerste competitiepunt hockeyers Opnieuw royale zege Selby De Eemvogels herfstkampioen HOCKEY Eemnes pakt slechts één partij BADMINTON TAFELTENNIS Shot neemt ondanks nederlaag afstand van gevarenzone HANDBAL Koploper klopt puntloos Doorn Handballers aan vooravond van zaalcompetitie KORFBAL Mooie reeks afgebroken met 5-3-nederlaag VOETBAL zondag VOLLEYBAL AUTOSPORT Donald Molenaar neemt genoegen met tweede stek WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 15 Twee onoplettende momenten kost Soesters twee wedstrijdpunten PfOETBAL zondag College bereid om mee te betalen aan traplift hockeyclub Herenteam onnodig met lege handen naar huis Dames MHC Soest op dreef tegen Rood- Wit In C-drie speelde Selby zaterdag te gen Eemnes en haalde het met 7-1 de winst binnen. Het is de tweede achtereenvolgende ruime overwin ning. Zowel Herman Scheerhoorn als Sebastian Ott wonnen hun enkelspel met 15-9/15-4 en 15-6/15-2. Paula van de Dijssel maakte er een spannende wedstrijd van. In haar eerste set kwam ze met 10-6 voor te staan. Toch werd het 10-10, zodat een verlenging volgde en Paula net naast de setwinst greep (11-12). De tweede game verliep bijna gelijk aan de eerste, maar ook hier moest ze de uiteindelijke winst afstaan aan haar opponente: 9-11. Lydia van de Dijssel won haar enkelspel met 11-6/11- 5. Scheerhoorn en Ott speelden de eerste game van het dubbelspel uitstekend (15-4). In de tweede set kwam Eemnes naar voren en stond al snel voor met 10- 5. Door vechtlust en goed samenspel kwam Selby terug tot 14-14. Eemnes dwong een verlenging af, maar Selby gaf de winst niet meer uit handen: 17-14. Het damesdubbelsp.el ging gelijk op, maar met 15-8 en 15-11 konden de 'Van de Dijssels' het volgende punt voor Selby laten noteren. Het gemengd dub bel van Ott en Paula van de Dijssel werd gewonnen in twee sets waarbij Eemnes goed tegenstand bood 15-8/15-9. Scheerhoorn en Lydia van de Dijssel scoorden in de eerste set 15-8, de tweede game kwam Eemnes goed terug en won met 8-15, in de derde beslis sende set ging Eemnes kansloos ten onder 15-5. Hoewel Shot met 7-3 verloor van GSV was er voor Berend Jonker iets om over tevreden te zijn. Hij won in de derde wedstrijd voor het eerst een single en deed dat even later nog eens over. Op die manier pakte hij twee punten voor de tafeltennissers. In zijn derde sin gle kwam hij slechts een paar punten te kort en verloor hij de derde game met 21-18. Het derde punt van Shot werd verdiend door Aksel van Elteren. René Daselaar is geblesseerd en speelde niet mee. Ondanks de nederlaag liep Shot drie punten uit op degradatiekandidaat JCV dat met 10-0 verloor. Voor de handballers van Smeeing/ BDC begint op zondag 29 oktober het serieuze werk in de zaal. De ploeg komt dit seizoen wederom uit in de tweede divisie. Smeeing/BDC opent de competitie met een bezoek aan Nijenrodes in Breukelen. De thuiswedstrijden op zondagmiddag in sporthal Beukendal beginnen voortaan om 13.30 uur. De 'generale repetitie' vindt aanstaande zaterdagavond in Aqua Indoor plaats. Dan oefent Smeeing/BDC tegen ESCA, de Arnhemse eredivisionist, waar oud-trainer Paul van den Deijssel twee seizoenen speelde. De aanvang van de vriendschappelijke wedstrijd is 20.30 uur, de toegang is gratis. Na de ongelijke strijd tegen het puntloze Doorn hebben De Eem vogels zich laten uitroepen tot herfstkampioen. Op de Staringlaan werd de ongeslagen status in takt gehouden. Het werd 15-9, maar de zege had ruimer kunnen uitvallen. Het eerste aanvalsvak begon sterk met twee goed gemikte schoten van Kathja Rauch en Ton Kraaikamp. Omdat het tweede aanvalsvak moeite had om het gat in de korf te vinden, werd Doorn in de gelegenheid gesteld langszij te ko men. Daarna namen De Eemvogels af stand via Rauch (afstand), Ton Kraai kamp (strafworp) en Almar Lijfering. De marge van drie doelpunten was er nog steeds in de rust. Toen hadden in middels Erik van de Pol, aanvoerster Agnes Kraaikamp en Marco Kuil ook de bal door de korf geworpen: 8-5. De Soesters gooiden er een schepje bo venop en bouwden de voorsprong ra- zendsnel uit in de tweede helft. Dat ge beurde door onder meer een fraaie doorloopbal van de jeugdige invalster Claudia van de Hoed. Op 13-5 meenden de Soesters dat ze het laatste kwartier niet meer tot het uiter ste hoefden te gaan. Ongeïnspireerd en laconiek speelden ze het restant van de wedstrijd uit. Doom profiteerde door twee doelpunten te maken. Nadat het 15-7 was geworden, mochten de gasten nog een keer het laatste woord hebben: 15-9. De eerste helft van de veldcompetitie zit er op en zal in maart worden hervat. In november gaan De Eemvogels de zaal in. De thuiswedstrijden worden op zaterdagmiddag gespeeld in Aqua Indoor. v i De mooie reeks van Soest, met drie zeges en één gelijkspel, is afgebro ken door Xanthos. De fysiek sterke Amsterdammers overtroefden de ploeg van Schinkel en brachten de blauwhemden de tweede nederlaag van het seizoen toe. De verdediging liet vijf treffers door. In de slotfase voorkwamen Victor Klaren en Michiel van der Hoeven een grote nederlaag: 5-3. Na een aarzelend begin werd de voetbalwedstrijd gekenmerkt door felle duels. En daar kwam Xanthos meestal als overwinnaar uit. Vooral in de kop duels wonnen de Amsterdammers al op punten. Niettemin schoten Paul Hilhorst (naast) en Jeroen van Veenendaal (over) de eerste losse flodders. Na 21 minuten was het aan de andere kant wel raak. Na een voorzet van Guido Mulder tikte Olaf van der Grift de bal voor de voeten van Michel Dijkstra die simpel kon intikken. Soest probeerde het vanuit de tweede lijn en met vrije trappen, maar had te weinig doelgerichte acties in huis. Meestal werden de combinaties ter hoogte van de zestien meter-lijn ontre geld. Intussen werd duidelijk dat de de fensie van Soest niet in de beste vorm stak. Regelmatig stonden de spelers in de achterhoede op het verkeerde been. Zo werd Paul van der Grift drie minu ten voor rust uitgekapt door Henk Schulz die met een laag schot de stand naar 2-1 tilde. Na een uur spelen durfde niemand nog te gokken op een overwinning voor Soest. Waar Soest geen één keer succes had uit een serie vrije trappen, daar scoorde Xanthos 3-0 uit na een spelhervatting. Van der Grift liet de bal los en voor de tweede keer profiteerde Dijkstra. Luits Houkes maakte daarop plaats voor de aanvallend ingestelde Door duin. Die schoot na 74 minuten in, waarna Klaren er 3-1 van maakte. De hoop was van korte duur, want drie mi nuten later kreeg Dijkstra vrije door gang: 4-1. Een ramp tekende zich in de 79ste minuut af, toen invaller Paul van Bokkel er 5-1 van maakte. De stand kreeg een iets draaglijker aan zien toen Klaren uit een 'scrimmage' 5- 2 scoorde en Van der Hoeven een straf schop (Doorduin was gehaakt) verzil verde. Van der Hoeven was overigens de enige Soester die op de bon werd geslingerd. Hij werd voortdurend aange pakt en kreeg een kaart voorgehouden, toen hij daarover zeurde bij de scheids rechter die verder vier Amsterdammers noteerde. Ondanks de nederlaag blijft de marge tussen Soest en de drie koplopers slechts drie punten. Onder Soest is een gat van zes punten, voordat de 'rode streep' in zicht komt. Vermoedelijk voor het eerst sinds 1 de fusie, halverwege de jaren tach tig, heeft het damesteam van Stam/ SoVoCo een pak slaag gekregen, zoals zaterdag tegen Lycurgus. No- tabene in De Bunt, ooit voor de meeste tegenstanders een onneem bare vesting, werd de ambitieuze ploeg afgedroogd. Lycurgus stond in drie sets slechts 15 punten af: 3-15, 6-15, 6-15, En dat geeft te denken. Het Groningse team stapte in april uit de eredivisie, maar blijkt dus een maatje, misschien wel twee, te groot voor Stam/SoVoCo dat zo graag naar de eredivisie wil. Geen moment in de ruim een uur du rende wedstrijd was er spanning. De 5- 2-voorsprong in de derde set was niet meer dan een laatste stuiptrekking van de Soester club die nauwelijks een duel won. Simpelweg te sterk, dat was Lycurgus dat in de zomer een aantal oud-speelsters verwelkomde, dat vorig jaar een uitstapje naar Flexa/Animo had gemaakt. Toch is het niet helemaal verrassend dat Stam/SoVoCo, vorig seizoen lange tijd koploper, nog steeds op 'nul' staat en nog niet eens een set pakte. Zaanstad, Lycurgus en Martinus 2 (de komende tegenstander) zijn de drie gedoodverfde favorieten. En het ziet er dan ook naar uit dat de vierde plek het hoogst haal bare is voor Stam/SoVoCo. Heren Bram Muijs had zich een leuker verjaardagscadeau kunnen wensen dan de 3-1-nederlaag bij Ovra in Haarlem. De trainer, op vrijdagavond nog gelegenheids-coach van het derde damesteam, was niet onder de indruk geraakt van de tegenstander en had de overtuiging dat er meer had in gezeten. Het begon al met de late verschijning van de meeste heren. Toen die arriveer den, waren de gastheren al aan het warmdraaien. De motor van Stam/ SoVoCo zou nooit op volle toeren draaien. Muijs vond dat de 15-9-neder- laag in de eerste set niet nodig was ge weest en was al helemaal niet te spreken Erna Boonzaayer (links) en Paulien Visser brengen de val van Stam/SoVoCo in beeld. Esther van der Spek en Hedda Meyer kunnen niets meer uitrichten. Foto: Herman van Dam. over het verlies in de tweede set, waarin een 4-9-voorsprong niet kon worden gepromoveerd tot setwinst. "Doe je dat wel, dan krijg je een andere wedstrijd," aldus Muijs die Arno van Ekelen (werk) miste. Stam/SoVoCo won nog wel de derde set met 9-15, maar kwam daarna met een met 13-6 achter. De inhaalrace stokte op 14-13 en toen was het laatste punt voor de Noordhollanders. Muijs: "We hadden minimaal één of twee pun ten kunnen halen, maar dan moet alles ook kloppen. Verdedigend vond ik het niet optimaal en ik ben teleurgesteld dat we geen enkel punt hebben meegeno men. Ze waren er allemaal van door drongen dat het beter had gekund, dus wat dat betreft is het leerzaam geweest voor de volgende pot. Dit resultaat geeft aan dat de krachtsverschillen niet zo groot zijn." Ondanks zijn zege in de negende en laatste race van de Marlboro Elf Renault Clio Cup is Donald Mole naar als tweede geëindigd in het totaalklassement. Zijn voornaamste concurrent Frans Verschuur werd op het circuit van Monza derde en verdiende daarmee voldoende punten om zijn koppositie te behouden. Verschuur werd win naar van het algemeen klassement met 132 punten, Molenaar bleef ste ken op 124 punten. Molenaar wacht nu af hoe het af loopt met de beroepszaak tegen Ver schuur. Als Verschuur die verliest, moet hij het kampioenschap overge ven aan Molenaar. "Maar ik ben in elk geval tweede. Wie had dat kun nen denken, nadat ik in de eerste twee races geen enkel punt had be haald." Het is lang geleden dat er zoveel mensen aan de zijlijn stonden bij SEC als zondagmiddag. Sinds Henk van Asch en Jos van Rouwen daal met een versterkt elftal aanval lend voetbal propageren, doet de club op de Bosstraat-West weer aan klantenbinding. Ook tegen Hoog landerveen, dat vrijwel negentig mi nuten met de rug tegen de muur stond. Maar na anderhalf uur leuk voetbal za ten de groen-witten met lange gezichten tegen de muur van de kleedkamer en citeerde Van Asch Ajax-trainer Louis van Gaal: "Ploegen die zich te weinig met voetbal bezighouden, gaan nog wel eens met teveel punten naar huis." In de afgelopen zes wedstrijden werd SEC twee keer te rijkelijk bedeeld, maar kreeg het soms ook te weinig. Zoals zondag in de wedstrijd tegen Hooglan derveen. De winst lag voor het grijpen, maar het werd 2-2. Twee onoplettende momenten aan het einde van de eerste helft kostte de ploeg uiteindelijk twee punten. SEC was over het algemeen in balbezit, SEC combineerde, SEC zette Hoog landerveen vast, SEC zocht de aanval. Kortom, SEC maakte de dienst uit. En: SEC kwam op voorsprong, in de 23ste minuut. Roel Buinink beoordeelde een hoge voorzet van Jeroen Dorresteijn verkeerd, waardoor Ron Daselaar bij de tweede paal kon aannemen en zijn eer ste competitiedoelpunt scoren. Peter de Jong schoot even later op doel en de flegmatieke Dennis Brons soleerde vanaf de linker kant^het strafschop gebied binnen. Via het topje van de schoen van Buinink verdween de bal met veel effect vlak langs de verkeerde kant van de paal. Hooglanderveen, dat tot op dat moment één kans had laten lopen, kwam in de in de dekking moeten aanspelen. Dat kan bij Peter, maar ze doen het niet." Afstandsschoten van de goed acterende Antek Wojtkowski waren aanvankelijk het meest geruchtmakend. Het was dan ook logisch dat Van Asch al snel Jeroen Dorrestein inruilde voor de aanvaller Jasper Grendel. Aksit zocht ondertus sen Brons, voor wie de bal net te diep werd gespeeld. De mooiste aanval werd op rechts ingeleid door Wojtkowski. Hij speelde Grendel in het strafschopgebied aan, die de bal draaide en hard voor gaf. In het centrum kopte De Jong steenhard in, maar de bal verdween weer net naast het doel. Gerard van Soeren kwam voor Marcel van Dorresteijn en Hooglanderveen be: gon steeds meer te geloven in een ver rassing. En uitgerekend op dat moment ging een verdediger de fout in. Aksit dribbelde in het strafschopgebied van het doel af en zijn directe tegenstander werd in de rug gedekt door twee mede spelers. Toch haakte hij de balvaardige Seccer. Koel en beheerst bracht de te genvallende René van den Deijssel zijn ploeg vanaf de stip op gelijke hoogte eri had SEC nog veertien minuten om zijn gelijk te halen. Van Soeren had in de tachtigste minuut de reddende engel kunnen zijn. De onzekere Van den Hoek liet de bal na vrije trap van Aksit los, maar Van Soeren kon de vrije korte hoek niet vinden. Publiek Hooglanderveen werd volledig onder druk gezet, maar bleef op de been. Het kwam zelfs één keer dicht in de buurt van Van de Luitgaarden na een fout van Van den Berg. En dus was de stemming bedompt. "We hebben geprobeerd aan te vallen en dat is gelukt, alleen het ren dement is niet navenant," meende Van Asch die hoopt op een plaats bij de eer ste drie, vier ploegen. "Het was in elk geval tweehonderd procent beter dan vorige week. Ik hou me vast aan het goede en ik heb veel goeds gezien. Het publiek was vandaag de winnaar." Maximaal tienduizend gulden wil het college bijdragen in de aanschaf en installatie van een traplift bij MHC Soest. De hockeyclub moet de overige vijf mille zelf bij elkaar zien te krijgen. Dat hebben burgemeester en wethou ders laten weten aan het bestuur van de vereniging. MHC Soest heeft om de lift gevraagd, omdat één van de leden door een ernstig ongeluk invalide is geworden en zich alleen per rolstoel kan verplaat sen. Het clubhuis van MHC Soest is op de eerste verdieping van het gebouw en dus kan hij alleen met behulp van een lift naar boven en beneden komen. Eigenlijk bestaat er geen subsidie-rege ling voor een dergelijke lift bij het club huis aan de Koningsweg, maar geld is er wel. Sinds het rijk de uitbetalingen van de Wet Voorziening Gehandicapten (en ouderen) heeft overgeheveld naar de gemeenten, krijgt Soest elk jaar extra geld.. Dat bedrag ligt echter aanzienlijk hoger dan in werkelijkheid wordt uitge keerd. Zo zal het gemeentebestuur on der meer 500.000 gulden uit de wvg-pot reserveren om tegenvallers in 1996 te kunnen opvangen. De wvg-gelden zijn'bestemd voor par ticuliere aanvragen, bijvoorbeeld voor de aanschaf van een rolstoel. In dit ge val is het college evenwel bereid ook voor een algemene voorziening geld uit te geven, zij het dat het niet het volle pond (15.000 gulden) wil betalen. N BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL 035 6013255» FAX 035^0 25997 38ste minuut van de sportieve wedstrijd zonder kaarten op gelijke hoogte. Bij een vrije trap vanaf links stonden de Soesters te slapen, maar toen ze hard handig wakker werden geschud, rende Roel Gerritsen al juichend weg. Kenmerkend Kenmerkend voor het beeld van de wedstrijd waren de laatste twee minuten van de eerste helft. Saban Aksit zette Brons vrij voor doelman Chris van de Hoek, maar Brons kon zijn goede spel niet bekronen met een doelpunt. Hij mikte de bal net naast. Een minuut daarna lagen Marcel van Dorresteijn, Marco Martens en Edwin van de Luit gaarden al op de grond, toen Gerritsen via een gelukkige kluts de bal tergend langzaam over de doellijn zag rollen. Toen het drietal opstond, móchten ze van scheidsrechter H. Moorman meteen een verfrissing in de kleedkamer nemen. "We gaan vaak de fout in op dode mo menten," zuchtte Van Asch. Op twee uitbraakjes na had Hoog landerveen in het tweede deel niets te vertellen. SEC controleerde de wed strijd, bleef aanvallen, maar stichtte te weinig gevaar. Ook al omdat Peter van den Berg nauwelijks in het spel voor kwam. Dat kwam, volgens Van Asch, mede doordat de spits te weinig werd gebruikt. "Ik heb gezegd dat ze hem ook De kans voor Dennis Brons om SEC op een 2-1 -voorsprong te zetten, maar ook Jeroen Dorrestein en doelman Chris van de Hoek zien dat de spits naast schiet. Nog geen minuut later zal Hooglanderveen tegen de verhouding in op 1-2 komen. Foto: Herman van Dam. wist Caroline van der Meer met een gaaf doelpunt de krachtverhouding in het veld tot uiting te laten komen. In het laatste kwartier kwam Zwart-Wit nog een beetje opzetten maar door sterk ver dedigend werk van Soest bleef de 1-0- stand gehandhaafd. Heren De heren, die in de laatste wedstrijden lieten zien dat de vorm een forse stij gende lijn vertoont, moestwn het opne men tegen Reigers. "Een ploeg met rou tine," aldus voorstopper Hilco Krook voor de wedstrijd. In de eerste helft speelde Soest sterk en geconcentreerd. Herman Stam gaf na een schitterende voorzet van Edwin Ros, via een tip-in de Hoofddorpse doelman het nakijken. Soest had daarna nog kansen om dé voorsprong verder uit te bouwen. Scheidsrechterlijke dwalingen gooiden roet in het eten. Sterker, tijdens één van de sporadische aanvallen van Reigers maakte een aan valler in de Soester cirkel een opzette lijke knieval die met een strafbal werd gehonoreerd (1-1). Na de thee werd, mede door de belangen, het spel wat feller. Soest haalde alles uit de kast om niet één, maar twee punten te pakken'. Vijf minuten voor tijd kon via een straf- push de klinkende overwinning worden binnengehaald nadat Reigers een opzet telijke overtreding in het eigen cirkel- gebied had gemaakt. Jeroen Simoons legde aan, maar miste. De doelman wist met het puntje van de klomp de .straf bal te keren. "Afgezien van een rommelige tweede helft hebben we nu aan het publiek kun nen laten zien dat wij volwaardig in de eerste klasse kunnen meedraaien. Zon dag spelen we tegen de nieuwe koplo per Ede," aldus coach Arjan Klaver. Foto: Herman van Dam. Soest drong aan, maar kwam niet ver der dan 1 -1. ÏHC Soest heeft op de velden aan Koningsweg een uitstekend eekeinde afgesloten. De dames ronnen in een pittig duel van Rood- it en de heren pakten, ondanks inderlijke dwalingen van het cheidsrechterlijk duo, één punt af 'an Reigers. Jet eerste dameselftal van Soest heeft in ie afgelopen week, na het jammerlijk erlies tegen Forescate, tijdens de trai- ïingen duidelijk 'de messen geslepen'. Tegen Rood-Wit moest er immers ge- vonnen worden om weer lekker mee te tunnen draaien in de eerste klasse. De rainingsarbeid heeft achteraf duidelijk laar vruchten afgeworpen. In de eerste ïelft speelden de dames een bekeken redstrijd die zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. Rood-Wit kon zo Ie truc niet uithalen, die zij al meerder malen in de competitie heeft laten zien; 'unterhockey. de tweede helft oefende Soest meer uit op het Noordhollandse doel. n prima uitgevoerde één-twee

Soester Courant | 1995 | | pagina 15