Laatste dienstplichtig eskadron van 101 Tankbataljon afgezwaaid Armoede vraagt om meer ihformatie Marcel Blessui 1 SOESTERBERG E SU*M ïiiiï B. JANSEN êi Schuifdeurenshow Dorpshuis Aquarellen van Lia Dunnewijk Eerste clubpassen For Ever Young uitgereikt WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINAJ WOENSDAG 18 'Einde van een tijdperk' 1 KORFBAL KVO niet opgewasen tegen koploper RDZ GYMNASTIEK Nieuwe turnmatten Paulus Potterlaan na inbraak gymzaal Soesterberg toont eigen kleinkunst Voor wie anders wil dansen Moderne dansworkshops in C-drie Grote onbekendheid in hulpverleningsmogelijkheden Evangelisatiebus in Soesterberg Nieuws van Soesterbergs Belang j Expositie in fysiotherapiepraktijk HH FIETSENHANDEL Sportuitslagen Strafschop le Topscorers Snelle 0-2-v Verboden richting: vier bekeuringen Op de bon na negeren rode verkeerslicht Jeugdniem 'De beëdiging van de dienstplich tige officieren betekentin meer dan één opzicht het einde van een tijd perk. Alhoewel de opkomstplicht pas per april volgend jaar wordt op geschort en de laatste dienstplichti gen eind december 1996 de mili taire dienst zullen verlaten, mar keert de beëdiging van vandaag het einde van de dienstplicht als instru ment voor de taakvervulling van 101 Tankbataljon.' Met deze woorden begon overste F.M. de Wit, commandant 101 Tankbataljon en tevens commandant van de Dumoulinkazerne, zijn speech afgelo pen woensdagmiddag 11 oktober. Voor hem stonden negen tanks en tien andere militaire voertuigen opgesteld tnet het benodigde personeel. Eindelijk eens een zonovergoten exercitieterrein en geen regen als spelbreker! Nu ademde alles rust en vrede, voor zo ver men dat kan stellen met zoveel zwaar geschut vlakbij. De vrolijke klanken van het Trompetter korps van de Cavalerie, ook bestaande uit straks vertrekkende dienstplichtigen, maakte dat er een sfeer hing van ingetogenheid. Het geheel kwam tot leven toen het vaandel met vaandelwacht in het mars- tempo van het Vreemdelingenlegioen kwam opmarcheren. Het vaandel, dat al eeuwen vele heroïsche gevechten heeft meegemaakt, werd aan alle aanwezigen voorgesteld. Daarna mocht de vaandel drager uittreden en stelde zich naast overste D.G.G.M. Alexander, Com mandant van - hoe is het mogelijk? - het Regiment Huzaren Alexander. In totaal werden zeven mannen van dit regiment beëdigd, zes als officier en één als beroepskorporaal. Voor de laatste keer klonken de bekende zinnen: 'Ik beloof trouw aan de Koningin, gehoorzaam heid aan de wetten en onderwerping aan de krijgstucht', uit de mond van dienstplichtigen. Het geheel voltrok zich volgens 'landmachts eer' in een uiterst strakke, maar dan ook zeer nette cere monie. Luitenant-kolonel F.M. de Wit ging daarop in op het naderende afscheid van de dienstplichtigen. Na deze laatste beëdiging van dienstplichtige officieren zouden de volgende dag vele dienst plichtige huzaren met groot verlof gaan. Nu stonden ze nog strak in het gelid, een dag later waren ze burger. In 1957 werd het 101 Tankbataljon opgericht. In die periode hebben ongeveer 7000 dienstplichtigen hun parate diensttijd bij dit zware tankonderdeel vervuld. Be gonnen ze in 1957 met een diensttijd van 18 maanden, sinds de val van de Berlijnse muur werd dit teruggebracht tot slechts negen maanden. Kende men eerst de Centuriontank, daarna ging het via de Leopard I-V naar de geavan ceerde Leopard II gevechtstank. Veld- grijs werd vervangen door het groene gevechtspak, nu het camouflagepak. Organisatorisch veranderde en veran dert er nog steeds veel, straks volgt de overgang naar een beroepsleger. 'Het zal wennen zijn, een bataljon zon der dienstplichtigen. Ik heb de omgang met hen in zijn algemeenheid als zeer positief ervaren. Dat geldt ook u, dienst plichtigen die hier voor mij staat en die morgen of kort daarop het bataljon ver laat. U heeft als laatste lichting een bij zonder zwaar oefenprogramma gehad en dat op een uitstekende wijze opge pakt. Er was geen tijd om stil te zitten, maar wel voor oefenen, schieten, oefe nen én schieten. Het niveau dat u natio naal en internationaal daarin haalde was hoog. U heeft van uw diensttijd iets moois gemaakt. Wij hebben u die uitda ging aangeboden waarom u vroeg en waarop u recht had. Het bataljon kan met trots terugzien op een periode van 38 jaren met dienstplichtigen. Ik dank daarvoor in u alle dienstplichtigen en wqns u na het afzwaaien, zowel bij uw intrede op de arbeidsmarkt als in de privé-sfeer, alle goeds. Bedankt!', aldus overste De Wit in zijn historische afscheidsrede. KVO is er niet in geslaagd koploper RDZ te verslaan. KVO begon goed met twee invallers. In de rust was de stand zelfs nog in het voordeel van KVO (3-5). Maar binnen twintig minuten wist RDZ, door knap spel de achterstand om te buigen in een 9-6-voorsprong. Uiteindelijk won RDZ met 12-9. Doelpunten werden gescoord door in valler Erik Dormans, Folko de Raad, Richard Jaspers Fayer (allen twee), Mien Driessen, Petra Jansen en Sity Vissia. Overige uitslagen: ODIK 3-KVO 2 9-10, ESDO 5-KVO 4 7-10, KVO 5-DESTO 3 9- 14, KVO Al-Telstar A2 12-6, Altius Al- KVO A2 13-1, KVO Bl-Woudenberg B4 4- 2, Samos Cl-KVO Cl 6-0, KVO Dl-Vogel Dl 0-5, KVO D2-SKF D4 0-1, KVO Fl- SAMOS F1 0-5. Ruim 9.300 gulden zal de gemeente uitgeven voor de aanschaf van twaalf nieuwe turnmatten. Ze zijn bestemd voor de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Uit die zaal werden begin september twaalf turnmatten gestolen bij een in braak. De inbrekers hadden het slot van de toegangsdeur vernield om naar bin nen te kunnen. Vervanging van de materialen is nodig, omdat zowel gymnastiek- en turn vereniging De Springbokken als de Turn Vereniging Soest gebruik maakt van de zaal en de attributen. Ook tijdens de gymlessen van scholen worden de mat ten gebruilct. In totaal is 9.376,50 gulden nodig. De gemeente zal dat geld uit het budget voor onderhoud sportmateriaal halen. Dat betekent dat dat budget voor 1995 moet worden overschreden. Zaterdag 21 oktober zal het Dorps huis haar tweede 'schuifdeuren show' gaan beleven. Vanaf 19.30 uur kunnen de bezoekers een plaats uitzoeken om dit spektakel mee te maken. Kunst in vele vormen en uit het eigen dorp zal men daar kunnen zien en horen. Het geheel wordt gepresenteerd door niemand minder dan Jolijn Knikman, bekend van radio en televisie. Henk Appeldoorn, beheerder van het Dorpshuis, maar tevens de stuwende kracht achter dit gebeuren is al weken lang bezig alles goed op een rijtje te zet ten. Aan hem de vraag wat men nu moet verstaan onder een schuifdeuren- show: 'Het is amateurskunst in alle vormen en op vele terreinen. We richten ons op personen van 16 jaar en ouder die echt iets in hun mars hebben en dat einde lijk eens kunnen laten zien. Het vorig jaar heeft bewezen dat daar echte talen ten onder zitten van wie we in de toe komst nog veel zullen horen. Want ver geet niet dat vele groten juist op deze wijze zijn geboren. Ook deze keer heb ben we de eer de primeurs van veel jong talent aan te kunnen bieden. Vooral bin nen Soesterberg is dat weer een beleve nis. Heel veel mensen kennen elkaar en dat maakt het juist zo leuk. Het is een avondvullend programma bestaande uit onder andere zang, muziek, poëzie, sketches en een kwis. Kaarten a 2,50 Jolijn Knikman. zijn verkrijgbaar in het Dorpshuis en zaterdagavond 21 oktober aan de zaal. Ook telefonisch reserveren is mogelijk via tel. 351975. Dans-Contact-Improvisatie is een workshop van één avond om kennis te maken met een nieuwe dans vorm. Deze dans kent veel dyna miek en is gebaseerd op de balans van het lichaam. Cursisten worden uitgedaagd om met het eigen lichaamsgewicht en dat van de an der te dansen. Hoe kun je bijvoorbeeld reageren als de mededanser tegen je aanleunt? Neem je deze beweging over door tégen te leu nen of verplaats je juist ,de beweging naar de grond? Het leren is ervarings gericht, dus tijdens het dansen ontdekt men nieuwe bewegingsmogelijkheden. Contact-improvisatie kent geen vooraf bepaalde pasjes. Het is juist spannend om tijdens het dansen zelf nieuwe bewe gingen te leren. Er wordt veel gewerkt met vallen en opstaan, rollen, kruipen, wentelen, kantelen en springen. Dit zijn immers bewegingen die dicht bij ieders mogelijkheden liggen. De improvisatie leert naast de nieuwe bewegingen ook om tijdens het dansen spontaan keuzes te maken in de dans. Op een speelse manier leert men contact te maken en verbindt men op een creatieve manier de dans met de danspartner, of juist niet. Het vertrouwen in de mogelijkhe den van het eigen lichaam staat centraal. Een ontspannen en creatieve manier om te leren bewegen. Dans en stemworkshop: Dansen en zin gen zijn vanouds al de uitingen geweest om het onzegbare expressie te geven. Dansen kunnen aangeleerd worden, maar er zijn ook verschillende metho den om juist zelf een dans te maken. Voor deze workshop is het niet nodig om al te kunnen zingen of dansen. In tegendeel, de mogelijkheden van het eigen lichaam worden ontdekt. Door leuke oefeningen worden de vermogens aangesproken en gaan we samen dan sen. De stem komt tot leven en men voelt het lichaam bewegen. Hoe langer dit gebeurt, hoe meer men zich bewust wordt van de manier waarop men be weegt. Dan gebeurt het soms dat men als het ware van binnenuit gaat dansen of de stem gebruikt. Een avond waarin plezier voorop staat. De workshop Dans-Contact-Improvisa tie vindt plaats op woensdagavond 25 oktober, 20.30-22.00 uur. Kosten f 12,50 p.p. De Dans en stemworkshop op donderdagavond 26 oktober, 19.30- 22.00 uur. Kosten f 25,- p.p. Opgeven t/m maandagmiddag 23 okto ber bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188. Bij voldoende aanmeldingen zullen de workshops van start gaan. 'Armoede moet je zien in relatie met je omgeving. Als de omgeving alles kan en jij niets, dan ben je arm. Je wordt niet ziek van de bijstand, maar helemaal gezond is het ook niet. Je piekert tot je een chronische hoofdpijn krijgt. Ik moet een schoenmaker hebben die mijn schoenen direct repareert, want ik heb maar één paar. Ik eet twee keer per week een warme maaltijd, om dat ik niet meer kan betalen'. Het zijn maar enkele voorbeelden die anno 1995 ook in Soesterberg worden gehoord. De diakenen van de plaatse lijke protestantse kerken hadden signa len opgevangen dat er ook in het eigen dorp soms schrijnende gevallen van ar moede heersen. Om die reden staken zij met andere kerkelijke medewerkers woensdag in de Hoeksteen de koppen bij elkaar. Tevens was daarbij uitgeno digd Piet Pieren van de Senioren- voorlichting. Via een video werd de NCRV-documentaire: 'Is armoede een schande?' getoond waarna het gesprek op gang kwam. Uit de reacties van de ruim dertig aan wezigen bleek duidelijk dat men in het geheel niet op de hoogte was van de daarvoor dienende wettelijke en ge meentelijke voorzieningen zoals de Al gemene Bijstandswet, kwijtschelding van gemeentelijke belastingen, voorzie ningen voor gehandicapten, het declara tiefonds, individuele huursubsidie etc. Voorlichting Pieren trachtte al deze wetgevingen en mogelijkheden in het kort uit te leggen. Dit had tot gevolg dat veel zaken dui delijker werden en meer richtingen en <b 4 V mogelijkheden in het kader van hulpver lening verschaften., 'Velen denken dat alle ouderen in ons midden naast hun AOW ook nog de beschikking hebben over een flink pensioen. Echter keren de meeste bedrijven en instellingen sinds eind zestiger jaren een pensioen uit. Dat betekent dat heel veel ouderen van nu en straks de beschikking hebben over een vrij klein pensioen. Juist die men sen zitten nu moeilijk en krijgen het straks nog moeilijker. Vooral de verho ging van de huur kan voor enkelen ca tastrofaal zijn', aldus Pieren. Uit de discussie bleek dat de gemeen telijke informatie op dit gebied ontoerei kend is. Het zou zinvol zijn indien deze informatie niet alleen duidelijker werd maar ook meer gericht zou worden op hulpverleners in brede vorm. In dit ge val zou informatie-overdracht aan de kerken één van de directe mogelijkhe den zijn. Het begrip 'armoede' en hoe onderkent men dit, was vervolgens een deel van het gesprek. De gezegde: 'Een vol en vet gevreten varken weet niet hoeveel honger een zeer mager varken heeft' speelde daarin een grote rol. Wat moet men onder luxe verstaan? Valt daar bij voorbeeld ook een telefoon onder? Vele voorbeelden kwamen ter sprake maar eindigden in de beoordeling zulks in een strakke relatie met betrokkene te plaat sen. Men dient oog te hebben voor die andere en zo te zién dat er armoede heerst. Vaak komt men daar niet voor uit. Het is een soort schaamte en wordt geuit in woorden als 'ik trek niet van de gemeenschap, dat heb ik van huis uit niet geleerd'. Veel onbegrip ontstond ook over het zogenaamde verhaalrecht. 'Het is perti nent onjuist dat tegemoetkomingen uit de ABW/Bijzondere Bijstand, onder andere voor de aanschaf van een was machine of een koelkast verhaald kun nen worden op familieleden. Evenmin betreffende de Wet Voorzieningen Ge handicapten (WVG) en Huursubsidie is er verhaalrecht op derden. Met nadruk wijs ik erop dat zulke gedachten onjuist zijn. Als men meent dat mogelijk een verstrekking of voorziening dringend nodig is, laat u dan terzake op het ge meentehuis voorlichten', aldus Pieren. Ook werd de mogelijkheid van de hulpsecretarie in het Dorpshuis bekriti seerd. Elke dinsdag- en donderdag middag kan men daar ook voor be doelde hulp- en informatieverlening te recht. Echter is het een open balie waar derden alle gesprekken &oed kunnen volgen. Ook dat weerhoudt velen om de voor hen vertrouwelijke zaken te etale ren. Een toename van armoede gaat vaak samen met een toename van een zaamheid. Redenen voldoende om als hulpverleners de hand aan de ploeg te slaan. Jammer dat deze bijzondere goede avond niet werd afgerond met een concreet plan. Men zou immers kunnen voorstellen om in Soesterberg een doelgerichte hulpverlening op poten te zetten, gesteund door alle lagen van de bevolking; de gemeente verzoeken om alle relevante informatie te verstrek ken ten dienste van de doelgroep; de hulpverlening te laten begeleiden door bijvoorbeeld een beroepskracht; bijvoor beeld één morgen per week in het Dienstencentrum van De Drie Eiken de gelegenheid te bieden zich met deskun dige vrijwilligers op dit gebied te ver staan. Mogelijk zijn dit de volgende stappen die men gaat ondernemen. 'Als u niet naar de kerk komt, komt de kerk wel naar u toe.' Dat lijkt het motto van evangelisatie-bus The King's Coach, die van donderdag 26 oktober tot zaterdag 28 oktober Soesterberg aandoet. In de enorme bus is een expositieruimte en een zithoek met koffie en thee inge richt. Door video, muziek en literatuur wordt aan bezoekers de boodschap van de bijbel uitgelegd. Dat blijkt veel ver der te gaan dan 'dat je goed bent voor elkaar'. The Kings's Coach wordt geparkeerd bij het winkelcentrum aan de Buys Ballot laan en is elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Soesterbergse bezoekers worden wel kom geheten door leden van de Christengemeente uit Soest. Deze ker kelijke gemeenschap, die op zondag in het Griftland College aan de Noorder- weg in Soest haar kerkdiensten viert,' heeft The King's Coach uit Engeland laten overkomen yoor deze speciale actiedagen. Informatie: mevrouw C. Pieters, Bloem- heuvel 20, tel. 0346-353791. For Ever Young De VSB blijft het mooie initiatief van een eigen jeugdclub steunen. Zij zal dansschool Rellum de nodige support verlenen. Het blijkt dat de Soesterbergse jeugd in toenemende mate ach als leden van For Ever Young laat inschrijven. Een poging om ook St. Jeugdwerk hierin te betrekken werd door die par tij niet op prijs gesteld. In plaats daar van zijn enkele Soesterbergse vrijwilli gers bereid gevonden dit dringend noodzakelijk stuk jeugdwerk op de juiste plaats en tijd te ondersteunen. Wijkbeheer De VSB betreurt de afwijzing van het College van B. en W. om ook in Soesterberg een spreekuur, adres of te lefoonnummer voor het wijkbeheer in te voeren. Uit onderzoek is gebleken dat dit zeer op prijs werd gesteld. De plaat selijke krant zal worden verzocht het telefoonnummer in de vaste rubriek op te nemen. Composteerbedrijf De nodige gesprekken hebben plaats gevonden. De VSB is blij dat een en ander in redelijk goede'banen is geleid. De ontwikkelingen daarvan worden op de voet gevolgd. Defensie Ook de plannen voor stationering van transporthelicopters hebben de bijzon dere aandacht van de VSB. Zo worden de debatten in de Tweede Kamer ge volgd teneinde alle relevante informatie te verkrijgen. Eigen busdienst De VSB staat voorshands positief tegen over het plan om in Soesterberg een ei gen busdienst door MidNet in te voeren. Er zijn echter diverse vragen die zij met de gemeentelijke verkeersdeskundige wil bespreken, teneinde de in te voeren busdienst optimaal te laten worden. Ledenwerving Het ontworpen boekje 'Informatie Soesterberg', bestemd voor nieuwe in woners, wordt goed beoordeeld. Hier en daar zal het nog worden bijgesteld en zo aan elke nieuwe inwoner worden aange boden. Uit de aanmelding van nieuwe leden voor de VSB blijkt dat men het boekje op prijs stelt en het belang van de VSB onderkent. Armoede en vereenzaming De VSB wordt in toenemende mate ge confronteerd met soms schrijnende ar moede en trieste vereenzaming van vooral oudere medebewoners. De VSB is van mening dat dit een ernstig signaal is naar allen die dat niet hebben. Zij is voornemens om plaatselijk die instanties bij elkaar te brengen waarvan men kan uitgaan dat zij een maximale grip hierop kunnen uitoefenen. Postkantoor kan beter Het Postkantoor BV te Utrecht is schrif telijk verzocht de onlangs geopende dependance aan de Rademakerstraat aan te passen aan de geldende regels. Zo is de toegang moeilijk voor ouderen en vooral voor gehandicapten en moe ders met kinderwagens. Vervolgens is er geen mogelijkheid om fietsen te plaat sen. Kennelijk is het teveel moeite om mensen in de gelegenheid te stellen de PTT Nederland-telefoonboeken in te laten zien. De openings- en sluitingstij den lopen niet synchroon met die van de winkels. De VSB verzoekt de PTT passende maatregelen te nemen. Op zaterdag 21 oktober is er voor het publiek slechts één dag de mo gelijkheid om van 10.00 tot 14.00 uur in de fysiotherapiepraktijk van Ivo van Loo en Wilma Veerhoek aan het Dorpsplein 2 in Soester berg, de overzichtsexpositie van Lia Dunnewijk te bezichten. De aquarellen tonen diverse motieven waaronder stillevens met bloemen, aar dewerk en landschappen en zeegezich ten. Het kenmerk van alle werken is dat ze harmonisch zijn en een zekere rust uitstralen. De schilderijen zijn allemaal ingelijst en van een passepartout voor zien. Exposante Lia Dunnewijk woont sinds 5 jaar op Mercury 17 en hoewel ze re gelmatig exposeert, is dit de eerste keer dat haar werk in Soesterberg te zien en te koop is. "Tekenen is altijd mijn pas sie geweest, maar ik aquarelleer pas sinds zes jaar. Aquarelleren is eigenlijk te omschrijven als vlekken maken op de juiste plek. Ik heb ook met olieverf ge- Lia Dunnewijk in haar atelier. schilderd maar dat heeft zo'n lange droogtijd. Met aquarelverf schilderen vind ik het leukste, ik werk veel met pasteltinten op papier dat eerst is nat gemaakt en daarna weer gedroogd. Door die behandeling krimpt het niet meer als het weer nat wordt", aldus Lia Dunnewijk. Ze gebruikt alleen maar verf van goede kwaliteit omdat dan de kleuren op den duur niet verbleken. Het inlijsten doet ze zelf en ook de passepartouts zijn ei genhandig vervaardigd. "De lijsten laat ik natuurlijk op maat maken, dat is vak werk, dat ik zelf niet kan". Belang stellenden die de aquarellen van Lia Dunnewijk willen zien zijn van harte welkom op zaterdag 21 oktober van 10.00 tot 14.00 uur in het voormalig postkantoor aan het Dorpsplein. Daarna zijn ze tot medio december al leen voor patiënten/bezoekers van fy siotherapie Van Loo/Veerhoek te be wonderen. 'Jullie zijn de eersten die de jongerenpas van de For Ever Young club ontvangen. Hartelijk gefelici teerd en zo te zien aan het toene mend bezoek, zullen binnen enkele maanden heel veel jongerenpassen volgen. Ik hoop dat de Soester bergse jongeren elke zaterdagavond om de veertien dagen in Dans school Rellum aan de Rademaker straat hun eigen home zullen vin den'. Met deze woorden van André Rellum werden de eerste twee jongerenpassen uitgereikt van de onlangs opgerichte For Ever Young club. Na de vakantie werd de draad opgepakt en stromen om de veertien dagen heel wat Soesterbergse jongeren van 14 jaar en ouder naar hun eigen home aan de Rademakerstraat. Ook op zaterdag 7 oktober waren ze weer met velen gekomen. In het begin is de muziek nog zacht met een rustige verlichting, maar na een intro wordt dat wel anders. De jongste hits en videoclips worden gehoord en getoond met de zo bekende disco verlichting. De bar moet zo nu en dan de droge kelen lessen waarop men met nieuwe moed er weer tegen aan gaat. Het is slechts een live verslag van enkele minuten. De Soesterbergse jeugd heeft zijn stekkie gevonden. Swingend, dan send en pratend genieten ze van hun avond. Onopvallend worden ze begeleid door het echtpaar Rellum dat dit nieuwe vak heeft geleerd en overgenomen van vooral buitenlandse disco's. De club For Ever Young wordt gelukkig ook ge steund door enkele oudere 'jongeren' die de belangen van hen gaan vertolken en verdedigen bij onder andere de ge meente Soest en andere instellingen. Een dergelijk initiatief dat bij de Soesterbergse jeugd zoveel respons krijgt, mag niet vanwege regeltjes of een negatief saldo verdwijnen. Zaterdag 21 oktober en dan verder om de veertien dagen kan men hen daar weer naar toe zien gaan. VOOR OPTIMAAL FIETSPLEZIERü Ook haal- en brengservice Laanstraat 36 - Soest - tel. 6013429 The Red Stars Red Stais XD2 - Blue Herons XD1 58-2, Red Stars XD1 - 't Gooi XD1 80-11; Stars XD3 - Dunckers XD2 34-33; R« Stars MCI - OSM MCI 112-19; Red Slat JP2 - Woodpeckers JP2 67-28; Red Stan JJ1 - Juventus JJ1 62-70; Red Stars MJ1 IDE Trading\RB 42-91; Red Stars Hs. Bourgondië H3 45-67; Red Stars H4 - AI maar Meer H2 - 47-47Red Stars H3 - B; '72 50-61; Red Stars H2 - Oegstgeest Hl 59-50; Red Stars Hl - Dunckers H2 67-73 Beker: RSJJ1 - Leiderdorp JJ1 78-77. BOWLING Soester Bowling vereniging Senioren maandag: Zilveren Ster- Cool Ca 2-3; No Name - Big Splitters 2-3; Boulf d'Or - D.D.A. 4-1; Baanbrekers Teamwork 3-2; Raadhuis I - De Enghe 4 1; Lucky Loosers - Van Ede 4-1. Senioren dinsdag: Schei.L. - Gokkers 2-3, Raadhuis II - Toverbal 1-4; Prefab trio Lucky Strikes 1-4; Karei de Stoute - H.A.M 5-0; Strajk - Naadje 2-3; Heppie Hoekers Stressless 4-1; Shj-ammer - Pin Down 2-3; Pin Up - Ottifantjes 0-5; Westra/Van Schail - Cobra's 1-4. Jeugd: Bowling Boys - Spetters 5-0; Team X - Triootje 0-5; De Rakkers - Baraccuda 1-4. SEC VVOP Al - SEC Al 5-1; SEC BI - Soes BI 0-5; Hoevelaken B3 - SEC B2 1-12; BVC Cl - SEC Cl 4-4; Achterveld Cl SEC C2 2-2; Soest Dl - SEC Dl 7-2; Amt Boys El - SEC El 5-3; Amf. Boys E2- SEC E2 3-3; Greenstars F1 - SEC F1 5-1; SEC F2 - Amf. Boys F2 12-3. Soest S.O. Soest Al - Vr. Schaar 1 0-1; S.O. Soest A2 - KWA 2 5-1; SEC 1 - S.O. Soest BI 0-D5; Amsvorde 1 - S.O. Soest B2 9-1; DOVO 2 - S.O. Soest Cl 2-0; CJW4- S.O. Soest C3 4-4; S.O. Soest C4 - WZ'49 2 0-1; S.O. Soest Dl - SEC 1 7-2; S.O. Soest D2 - TOV 2 5-2; KWA 2 - S.O. Soest D3 0-0; A'Boys 1 - S.O. Soest D4 5-2; Hoogland 5 - S.O. Soest D5 8-2; APWC1 - S.O. Soest El 6-10; S.O. Soest E2 - Cobu Boys 1 1-9; S.O. Soest E3 - Hoogl.veen 1 6-5; S.O. Soest E4 - WZA 6 1-9; S.O. Soest E5 - WZA 7 5-3; S.O. Soest E6- Roda 13 13-0; Hoogland 7 - S.O. Soest E7 1-5; KWA 6 - S.O. Soest E8 9-1; Roda 16 - S.O. Soest E9 2-7; S.O. Soest F1 - Hoog land 2 8-0; Roda'46 3 - S.O. Soest F2 O-O; S.O. Soest F3 - Quick 3 0-5; S.O. Soest F4 - Quick 4 1-9; CJW 4 - S.O. Soest F5 0- 12; S.O. Soest F6 - APWC 3 2-6. Dames-junioren: S.O. Soest A- Jonathan A 1-2; MSV'19 C - S.O. Soest C 5-6. WZ'49 Brederodes Al - WZ'49 A*1 3-3; Hoog land - WZ'49 A2 6-3; WZ'49 BI - Hoog land B3 11-3; De Glind Cl - WZ'49 Cl 1-7; S.O. Soest C4 - WZ'49 C2 0-1; WZ'49 Dl - Amersf. boys Dl 5-7; WZ'49 D2 - Roda'46 8-5; WZ'49 El - KWA E2 4-4; WZ'49 E2 - Hoevelaken E3 7-1; Us.vogels E5 - WZ'49 E3 7-4; WZ'49 F1 - Amsvorde F1 13-0; WZ'49 F2 - IJs.vogels F8 0-1. De Duinkikkers 100 meter vrije slag: Vïvian Spronk 1.08.6; Roel Koot 1.08.6; Pieter Damen 1.08.7; Annuska van Drie 1.13.0; Eric van Walsem 56.8; Bram Houben 1.14.0; Jurgen van Nimwegen 1.13.6; Leonie Oosthof 1.21.6. 50 meter schoolslag: Leonie Oosthof 48.9 (sk) Uitslag Speedowedstrijd: 100 meter schools lag: Paul Spronk 1.44.4. 100 meter rugslag: Jurgen van Nimwegen 1.24.0; Bram Houben 1.27.8; Annuska van Drie 1.23.8; Eric van Walsem 1.12.7. 100 meter schoolslag: Vivian Spronk 1.41.8; Roel Koot 1.29.9; Pieter Damën 1.23.2. 100 meter rugslag: Robbin Blokpoel 1.32.7. W.l.DVOLTIlAl. 1. Teus Verwoerd (SEC-za.) 2. Marcel van Essen (WZ'49) 3. Jeffrey Dorrestein (Hees) 4. Danny Brandenburg (Hees) 5. Frank Baars (WZ'49) Gerard Becker (WZ'49) Paul Castein (Hees) 8. Michel Besseling (SEC-za.) Peter van den Berg (SEC-zo.).., Johan van den Brink (Hees) René v.d. Deijssel (SEC-zo.) Jasper Grendel (SEC-zo.) Michiel v.d. Hoeven (Soest) Victor Klaren (Soest) Edwin Lazonder (Hees) Richard Steensma (SEC-za.).... ZAALVOETBAL Met de komst van Mar* lijkt WZ'49 een o Johnny Brouwer in hu gehaald. Hij was bijm goed voor ongeveer t punten. Van Essen zii Hij werd pas drie kec maar scoorde inmidd punten. Vier daarvan kwamen za schoen in het duel met WZ'49 met 6-1 won. D> heid van de KWA overg komt de Soesters go< blessures van Joep Akker Empelen en Raymond schorsingen van Gert va Cees-Jan de Vries moes zijn elftal op verschillend passen. Ton Wolfsen, Jc Eric-Jan van den Henge den Berg stonden daaroi WZ'49 zette de Barnev meteen onder druk. In dt leidde dat tot de 1-0. \N stuurde Gerard Becker strakke voorzet richting t waar Van Essen aan et genoeg had. Omdat he De herfstvakantie koi tijd voor Hees, want d raakt steeds voller. 1 ongemakken deden di dag de das om, al ble tegen JSV Nieuwegei 2-2. Een andere afloop had onmogelijk geweest. Als maar niet met een kwets vallen. De debutant w trainer Jaap van de Veer middenveld. Hij werkte 1 verzorgd. Hij was het tiende minuut Jeffrey I een cross-pass aanspeeldi 0-2 werd. Want in de eei Paul Castein al gescoon tieke voorzet van Johan Meteen na de 0-2 kwa problemen, omdat Van kon. En de bank was al omdat ook het tweede 1. Fred Bos (SEC)7 2. Mustafa Aksit (Firtina'93)5 René de Bree (Firtina'93)5 4. Tim Braaksma (Hees)4 André Haringsma (Hees)4 Teus Verwoerd (Hees)4 7. Saban Aksit (Firtina'93)3 Arnold Broertjes (DVS)3 Paul Haringsma (Hees)3 Zeki Kurt (Firtina'93)3 Eric Looijsen (DVS)3 Roel Roest (SEC)3 In Soest-Zuid zijn vier automobilisten bekeurd, omdat ze vanaf de Ossendam- weg, net voorbij de spoorwegovergang, rechtsaf de Kastanjelaan inreden. Dat is niet toegestaan. De politie controleerde daar woensdagmorgen tussen half negen en half tien. Omdat ze het rode verkeerslicht negeer den, zijn twee bestuurders van auto's op de bon geslingerd. Ze werden betrapt op de kruising van de Birkstraat en de Vondellaan, waar de politie woensdag tussen acht uur en half negen 's morgens controleerde. BADMINTON Selby Selby I speelde zondag thuiswedstrijd tegen Lei Papenhuyzen en Kim V nen hun enkelspel, Geof horst verloor en Saskia een driesetter, maar h punt ging uiteindelijk toe (2-2). Micha en Geoffre; sterk genoeg om de wins spel te kunnen pakken Het dubbelspel van Sasl uitermate spannend. De gewonnen met 15-7, ma Leusden waren bereid en al snel stonden ze in met 10-3 voor. Door de lust van de Soester dan op ongelooflijke wijze t De dames uit Leusden verlenging af maar Sel punt niet meer afpakkt 17-16. Ook de twee gen werden in driesetters afg de punten naar Selby gi basketbal The Red Stars Zondagavond moesten nioren voor de beker a Leiderdorp. Na een g( beide kanten werd de laatste 30 seconden bi aanvalsrebounds van Fr; en één gemaakte vrije w de Jong. Red Stars won schil: 78-77. Bij de jon moest het 2e team na goed spel van alle jor goede 67-28 overwinnii genomen.

Soester Courant | 1995 | | pagina 16