DONCBt Huis €5) zekerheid n Donker Brillen-Contactlenzen 25 jaar Feest bij K/WE keukensanitaircentrum en (geheel vernieuwde) bouwmarkt HANDEL WANDEL f pas m j 60311 19 Picasso-keramiek bij Dima WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 21 KOOPT U VOOR 11 NOVEMBER EEN COMPLETE BRII (montuur en glazen 500,-) DAN ONTV/ GEHEEL GRATIS EE 8X21 VERREKIJI Ml Oogmeting, oogdrukmeting en contactlensaanpassing zijn in de eerste plaats oog zorg. Uw ogen verdienen alleen het beste. Bij Donker brillen contactlenzen kunnen ze u er alles over vertellen. Al 25 jaar! Deze maand is het 25 jaar geleden dat wij onze deuren openden in U bent van harte welkom. Voor een vrijblijvende oogmeting in de geheel vernieuwde oogmeeti Of voor het bewonderen van de montuurcollecties, waaronder de complete Silhouette-collectie. Of voor de (video)presentatie over de onverwoestbare TITANf/ex-mo Of... Er ligt in ieder geval een attentie voor u klaar. Reden genoeg dus om de komende weken even binnen te lopen. Smitsweg 30 3765 CT Soest Tel. 035 - 601 86 26 Feestelijke aanbiedingen bij optiekzaak w* n r| 98BB hm VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Wereldspaarweek 16 t/m 20 oktober Politiecontrole op fietsverlichting Goebel Herfstshow van 19 t/m 28 oktober Inbraak Tamboerijn Modern design voor de woning van Goebel irlANTiÉJ Vier weken lang viert Donker Bril len-Contactlenzen, de bekende op tiekzaak in 'het winkelcentrum Smitshof, het 25-jarig bestaan. Dat gebeurt met een aantal feestelijke aanbiedingen en presentaties. Bij aankoop van een bril (inclusief gla zen) ter waarde van f 500,- ontvangt de klant bijvoorbeeld een compact- kijker cadeau! j De jarige "brillenwinkel" begon destijds j op de hoek van de Nieuweweg en de Smitsweg, onder hetzelfde dak als dro- gisterij Kok. Een paar later nam opti- l cien J.A. Donker zijn intrek in het I winkelpand onder de Smitshof-flat, waar voorheen de juwelierszaak van 1 Rademaker was gevestigd. Nog geen vijf I jaar geleden onderging de winkel een ingrijpende verbouwing en sindsdien is het een van de modernste optiekzaken van Soest, waar opticien Donker inmid dels wordt geassisteerd door Klasien v.d. Bergh (eveneens volleerd opticien). Ook mevrouw Donker is van tijd tot tijd in de winkel te vinden en de tweede ge neratie - in de persoon van zoon Albert Donker, die de HBO-opleiding opto- metrie volgt - staat al bijna klaar. Sinds afgelopen week is de zaak zelfs nog een flink stuk moderner geworden, want de oogmeetruimte is - als eerste in Nederland - volledig ingericht met een zgn. Rodenstock-unit, waarmee het ge hele oogmeet-proces volledig geauto matiseerd kan plaatsvinden. Zowel de autorefractor (die de oogsterkte in en kele seconden meet) als de autopho- ropter (die de brilsterkte bepaalt) zijn aangesloten op een geïntegreerd com- Opticien J.A. Donker met de fonkel nieuwe Rodenstock-unit. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN i SOESTERBERG Prof. Lorentzlaan 104 Vraagprijs f 279.000,- k.k. Een rustig gelegen en in perfekte staat van onderhoud verkerende moderne middenwoning met een recentelijk nieuw aangelegde terras-tuin (Z-W). Indeling: entree, royale hal met plav. vl. en verl. plaf., garderobekast, toilet, woon/eetkam. met open haard en half open keuken in L-opstelling met luxe inb.app. Woonkam. en keuken zijn voorzien van een woongrind-vloer en een schuifpui. 1e etage: overloop, gangkast met aansl. voor de wasmach., 2 ruime sl.kam. (waarvan 1 met een v.w. en balkon), studeerkamer, zeer exclusieve badkam. met whirlpool, aparte douche, v.w. en 2e toil. Bergzolder is bereik- baar d.m.v. een vliezotrap. Opp. v.h. perceel is ca. 1 are 52 ca. Deze woning is bijna geh. voorz. van dubb. glas en beslist een bezichtiging waardl Aanvaar ding in overleg. Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 035 - 602 90 61 putersysteem, waarmee de hele proce dure uiterst snel, efficiënt en foutloos verloopt. De verschillende sterkten kun nen op het beeldscherm worden inge steld en afgelezen. "Het apparaat werkt ongelooflijk nauw keurig," aldus opticien J.A. Donker. "Vergissingen zijn uitgesloten en boven dien worden alle gegevens direct opge slagen in het geheugen." De Roden- stock-unit is wat hem betreft voorlopig een hoogtepunt in de snelle ontwikke lingen, die het "brillenvak" in de afge lopen 25 jaar heeft doorgemaakt. Vooral op het gebied van de glazen zijn die ontwikkelingen opmerkelijk. Geen prothese meer maar accessoire "De verschillen zijn heel frappant. Dikke glazen zijn uit de tijd, gelukkig. Tegen woordig heb je ook voor de hoge sterk ten mooie en dunne glazen. En ook de monturen, die vroeger vaak loeizwaar waren, zijn tegenwoordig licht en com fortabel in het dragen," aldus de jubilerende opticien. De bril is volgens hem nog lang niet "uit", in tegendeel. "Er zijn zelfs mensen die een bril 'zon der sterkte' kopen, omdat ze dat beter vinden staan. De bril is ook veel meer onderhevig aan de mode. Vroeger werd een bril beschouwd als een prothese, tegenwoordig is het een accessoire. En steeds meer mensen kiezen verschil lende brillen voor verschillende gelegen heden, klassiek of sportief. Je kleding pas je immers ook aan, en een bril is altijd 'het eerste gezicht'." De zelfstandige optiekzaak gaat de con currentie met de "grote jongens van de tv-reclame" zonder vrezen aan. "Wij zijn daar niet bang voor, want in dit vak is een persoonlijk advies en een goede binding met de klanten van doorslagge vend belang. Sommige klanten komen hier al jaren en we zien nu ook hun kin deren komen. Je kent de mensen, en daar gaat het om." Kijker cadeau In de komende vier weken (tot 11 no vember) is het feest bij de firma Don ker. Alle klanten ontvangen een atten tie en wie een bril (inclusief glazen) koopt ter waarde van ten minste 500 gulden krijgt een mooi cadeau: een opvouwbare compactkijker ter waarde van 120 gulden, die men gemakkelijk kwijtkan in bijvoorbeeld een borstzak. Verder is in de winkel de volledige Silhouette-monturencollectie te zien, waarin ook allerlei modellen zijn opge nomen buiten het gebruikelijke assorti ment. Daarnaast is er een video-presen tatie van Titanflex-brillen, de onver woestbare brillen die men alle kanten kan opbuigen. Centraal Meldpunt Vrijwilllgershulp Soest - Soesterberg Feest bij ABN AMRO Ieder jaar organiseert ABN AMRO een Wereldspaarweek voor kinderen tot 12 jaar. Ook dit jaar is het daarom feest in het kantoor van 16 tot en met 20 okto ber. Kinderen die hun spaargeld storten op een jongerenrekening van ABN AMRO krijgen een kado.otje. Ook kun nen zij meedoen aan een kleurwedstrijd om kans te maken op één van de prijs jes. Voor degenen die nog geen Flo- rijnenvloot-, Yourop- of Eurostyle-reke- ning hebben, is er goed nieuws. In deze week krijgt iedereen die één van boven staande rekeningen opent en een eerste storting doet een extra kado. Iedereen is van harte welkom op het ABN AMRO kantoor om met ons feest te vieren tijdens de Wereldspaarweek. De politie hield vrijdagavond op twee plaatsen in Soest controle op de fiets verlichting. Bij het kruispunt Stadhou derslaan-Van Wéedestraat werden 200 rijwielen gecontroleerd. Daarvan bleken er 64 niet in orde te zijn. Aan de Soesterbergsestraat ging het om 50 fiet sen, waarvan er 22 niet goed verlicht waren. De boosdoeners kregen een "gele kaart" en moesten - op straffe van een bekeuring - ervoor zorgen dat de zaak binnen een week in orde is. Zaterdag konden ze trouwens al terecht bij de reparatiestands van de ENFB aan de Tamboerijn en de Van Weedestraat. Bij de eerste stand boden zo'n 80 eige naars hun fiets aan, bij de tweede een nagenoeg even groot aantal, onder wie twee fietsers die de avond tevoren met een gele kaart waren beloond. De an dere 62 lieten zich (nog) niet zien. yj.C-TltVv - van Weedestraat 54a Soest 'r'. Van morgen - donderdag 19 okto ber - tot en met volgende week za terdag - 28 oktober - wordt bij KAVE, het bekende keuken- en sanitaircentrum aan de Veldweg 4 de jaarlijkse herfstshow gehouden. De presentatie staat dit jaar in het teken van het 27-jarig jubileum en er zijn een aantal bijzondere aan biedingen. Ruim een kwart eeuw geleden startte dhr. S. de Vries KAVE als doe-het-zelf- zaak, maar het bedrijf is inmiddels uit gegroeid tot een toonaangevende onder neming op het gebied van keukens, sa nitair en badmeubilair. Met de herfst show wordt tegelijk ook de inge bruikneming van de geheel vernieuwde bouwmarkt gevierd, die is vergroot tot een vloeroppervlakte van maar liefst 500 vierkante meter. Daar zijn, naast presentaties van de nieuwste plafonds en laminaatvloeren, ook een aantal op merkelijke presentaties te zien van o.a. het nieuwste Sphinx Sanitair, - onder het veelbelovende motto "Baden in Onbekende daders hebben in het week einde hun slag geslagen bij een slagerij aan de Tamboerijn. Ze namen o.a. wat wisselgeld, een weegschaaltje en een aantal pakken koffie mee. Aangifte deed een 49-jarige Soester. weelde" - en van het nieuwe Acme- schuifdeursysteem, dat nu precies op maat gemaakt kan worden en daarmee tegemoet komt aan alle eisen die een kritische opdrachtgever kan stellen. Bosch-keukensactie KAVE is bekend als een van de beste en meest gerenommeerde keukencentra in Soest en zeer wijde omgeving. Bekende merken zijn o.a. Bosch, E+K en Nolte. Speciaal omdat Bosch dit jaar het 30- jarig bestaan viert is er een bijzondere actie met heel bijzondere prijzen, zoals R. Hermsen, de nieuwe verkoopchef van de afdeling keukens en sanitair bij KAVE onderstreept. Zo is er een Bosch-keuken met 20 frontvarianten tegen de uiterst scherpe prijs van 9800 gulden (inclusief appara tuur), die normaliter ruim 16.000 gul den kost. Het betreft een complete Bosch-keuken met inbegrip van hoog waardige Bosch inbouw-apparatuur, zo als een afzuigkap, koelkast, vaatwasma- chine en oven, gecombineerd met een keramische kookplaat. Deze keuken is overigens aan te passen aan ieders wen sen met behoud van het super-jubi leum-prijsvoordeel. Vijf jaar garantie! Een van de meest in het oog springende voordelen die de aanschaf van een keu ken bij KAVE biedt is de unieke vijfjaar ANVK-garantie. De verschillende on derdelen van de keuken - kasten, werk blad, spoel-unit en apparatuur - komen doorgaans van verschillende fabrikan- Pablo Picasso is een van de meest veelzijdigste en belangrijkste schil ders van de twintigste eeuw. In zijn werk is er geen eenheid, geen stabi liteit. Het nieuwe schijnt het voor gaande tegen te spreken. Zo was de kunstenaar ook in zijn leven. Toon aangevende exposities over de ge hele wereld hebben recordaantallen bezoekers getrokken, hetgeen zijn nog altijd voortdurende populari teit bewijst. Ter nagedachtenis aan zijn imposante werken heeft Goebel enkele van Picasso's beroemdste afbeeldingen gese lecteerd voor een serie moderne, dekoratieve objekten, die aan de hoog ste esthetische eisen voldoen. Voor de eerste maal worden, exclusief door W. Goebel Porzellanfabrik, origi nele afbeeldingen van Picasso driedi- mensionaal omgezet in onder andere sculpturen en vazen. De abstracte lijnen van de meester werden daarbij overge nomen en consequent doorgevoerd. Deze unieke design-serie van hoogwaar dig keramiek, kenmerkt zich door au thenticiteit, exclusiviteit en een kundige transformatie van het origineel. Elk van deze buitengewone objecten is voorzien van een certificaat en draagt het signa tuur van de Spaanse kunstenaar. Ook is er aan kunstverzamelaars en aan echte Picasso-liefhebbérs gedacht: het assortiment bevat ook een abstrakte sculptuur dat een zelfportret van de kunstenaar voorstelt. Wereldwijd zal deze sculptuur in bepaalde grootte tot 999 exemplaren gelimiteerd worden. Picasso uit de Artis Orbis-collectie van Goebel is verkrijgbaar bij geselecteerde vakzaken, zoals Dima, Van Weedestraat 54a tel. 6025388. R. Hermsen chef van de afdeling keu kens/sanitair bij KAVE. ten, die ook uiteenlopende garantie termijnen bieden. In het algemeen geldt een garantie van minimaal één jaar als gebruikelijk; soms is er een langere garantietermijn, maar dan gaat het vrij wel altijd om een "aflopende" garantie. De ANVK, het samenwerkingsverband waarbij vooraanstaande keuken specialisten als KAVE in Soest zijn aan gesloten, biedt de consument echter een volledige garantietermijn van vijf jaar. Die (verzekerde) garantie blijft ook gel den als er onverhoopt iets gebeurt met de leverancier van de keuken, omdat de garantie dan door anderen wordt over genomen. De vijf jaar garantie geldt overigens om administratieve redenen voor keukens en (al dan niet vervan gende) inbouwapparatuur vanaf 2000 gulden, ook voor de montage en de in stallatie van de keuken. Na het eerste jaar geldt een eigen risico van f 100 per schadegeval. Gouden keukentips Dat de consument zich bij de aanschaf van een keuken bij de ANVK-keuken- specialisten zoals KAVE in vertrouwde handen mag weten, blijkt bijvoorbeeld uit de "gouden tips" die zij geven. Denk ook aan het milieu: er zijn energiezuinige, waterbesparende appa raten en CFK- en HVK-vrije koelkas ten. Beslis niet te snel; zet thuis uw wen sen op papier en neemt de afmetingen van de keuken zorgvuldig op. Bedenk: goedkoop is duurkoop. Uw keuken wordt intensief gebruikt en moet dus van gedegen kwaliteit zijn. Let op het loop- en glijwerk van la den, het hang- en sluitwerk van kastjes en de werkhoogte. Maak met de leverancier goede af spraken over bezorging, montage en ir stallatie. Op ergonomische gronden verd: aanrecht en spoelbak een ce (dag)lichte plaats in de keuken- tuur zoals koelkast, oven, ko' magnetron horen meer aar thuis. Bij het kook- en wer' ten alle attributen bij d handbereik zijn. Let erop dat afzuigkap naar afgevoerd. En uiten ANVK-k< Wie tiji bren; marl naar ge ving, for dleden en de Canon rust nu al we klassie-

Soester Courant | 1995 | | pagina 21