Wegenonderhoudsplan 1996: door maximale afstemming zo min mogelijk kosten maken Vijf gegadigden voor overname van het cai-net in Soest Gemeenteraad legt regels vast in APV Ver een Gemeenten mogen geen kattenbelasting heffen Straks een veel groter zenderaanbod Geen kanaal beschikbaar voor meer tv-zenders Wel beter, toch chemisch afval Verzoei Riolen'o Huisnui woning WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 OP 'T HOOGT pagina Medewerkers van 'Kwekerij' willen nog meer groepen bij centrum betrekken Programma- medewerkers Afvalstoffen heffing Soest gaat in 1996 verder omlaag Opzetten structureel afvalpreventiebeleid Ongenoegen over taxi's voor huis ^qENSDAG 18 O Wethouder R. van Logtenstein heeft, zoals hij had toegezegd, de gemeen teraad een concept-lijst voorgelegd van straten en trottoirs en fietspaden naar die volgens het rationeel wegheheersysteeiii aan de beurt zijn om on derhoud aan te plegen. De commissie milieu zal zich hier in de vergade ring van november over uitspreken. De wethouder heeft de lijst bij de begrotingsbehandeling aan de leden toegestuurd om de eventuele conse quenties bij de begrotingsbehandeling te betrekken. "Daardoor is de fiets tocht die wij hier normaal aan koppelden komen te vervallen, al staat het de leden natuurlijk vrij om op eigen initiatief op pad te gaan om straks in gemeenschappelijkheid tot een juiste besluitvorming te komen", zegt wet houder Van Logtenstein. Hij wijst erop dat de definitieve be sluitvorming ook afhankelijk is van de feitelijke situatie. Dat betekent dat de wegen die op de onder- houdslijst staan eerst nog worden bekeken. "Wat we bovendien doen is bekijken hoe zit het met andere plannen, bijvoorbeeld met betrek king tot de riolering, het bomen- werkplan, de verkeersveiligheid, 30 km. gebieden, want het zou kunnen dat het onderhoudsplan daar gevol gen voor heeft of omgekeerd. We kijken tevoren ook altijd nog op de plaats zelf om de realiteitswaarde van het onderhoudsplan te beoorde len. Belangrijk is het om, voordat de definitieve besluitvorming plaats vindt, altijd naar de feitelijke situa tie van de te onderhouden wegen wordt gekeken. Minstens zo belang rijk is het dat bij het opzetten van de uitvoeringsplannen strak afgestemd wordt op de op dat moment be kende activiteiten van de nuts- leveranciers of op andere werk zaamheden waarvoor de weg open moet. "Het uitgangspunt is steeds dat door maximale afstemming zo min moge lijk kosten worden gemaakt", zegt wethouder Van Logtenstein. "Het moet niet zo zijn dat de weg of het trottoir of fietspad een onderhouds- Het enige dat de enthousiaste me dewerkers van het Milieu Educatief Centrum 'De Kwekerij' willen berei ken is nog meer groepen in Soest bij natuur en milieu te betrekken. Coördinator Dick Neuteboom ver telt: "Voor de zomervakantie heb ben we een onderzoekje gedaan naar groepen die hier mogelijk geïnteresseerd in zijn. Daardoor hebben we een aardig beeld gekre gen van wat die groepen willen en hoe ze dat willen. Daar willen we aan werken voor de komende jaren. Dit jaar hebben we de gegevens ge bruikt om het afvalpreventieproject te beginnen en daar voorlichting over te geven". Neuteboom: "Het aardigste is na tuurlijk om, als je met scholen be zig bent over bijvoorbeeld het thema de Eng, in diezelfde periode ook iets voor volwassenen te orga niseren over hetzelfde onderwerp. Ga je met scholieren wandelen over de Eng, dan zou je dat ook met vol wassenen kunnen doen". Het is de bedoeling om met zo'n combinatie activiteit een voorzichtige start te maken. De bevolking zal op alle mogelijkheden attent worden ge maakt door het verspreiden van een folder met wetenswaardigheden over het Milieu Educatief Centrum 'De Kwekerij'. In deze folder staat ook het volle dige programma voor het lopende seizoen. In Op 't Hoogt zal hieraan maandelijks aandacht worden be steed. Zie ook pagina 4. Onder het motto 'Soest doet aan natuur- en milieu-educatie. Want een beter milieu begint bij jezelf' worden in de gemeente tal van activiteiten op dit gebied georga niseerd. Het Milieu Educatief Centrum 'De Kwekerij' aan de Molenstraat 157 vervult daarin een belangrijke rol, maar er zijn meer organisaties die een grote bijdrage leveren aan het ontwik kelen van het natuur- en milieu besef. Aan het zeer gevarieerde programma voor het seizoen 1995-1996 werken naast 'De Kwekerij' mee het Kinderparadijs 'De Vrije Teugel' aan het Vedelaarpad, de Vereniging voor natuur- en milieu-educatie IVN Eemland, en de werkgroep Flo- ralia van de vereniging Groei en Bloei Soest. beurt krijgt en dat er veertien dagen later een ander komt die opnieuw gaat beginnen. In feite moet het zo zijn, en dat is ook het uitgangspunt: als wij nu iets doen, mag er in vijf jaar niemand terugkomen. Dat geldt niet alleen voor de nutsbedrijven maar ook voor het rioolplan. Het kan ook zo zijn dat het noodzake lijk is een rioolplan uit te voeren. In dat geval halen we het plan voor wegenonderhoud eventueel naar voren". De wethouder wijst erop dat bij de uitvoering van een onderhoudsplan nadrukkelijk gekeken wordt naar de aanwezige boombeplanting. Het gaat om de volgende asfalt wegen: Peter van den Breemerweg; delen van de Wieksloterweg oost zijde, Zandlaan alsmede het voet pad Vermeerlaan en het basketbal plein aan de Meent in Soest, en Kamerlingh Onneslaan; Kampweg, Montgomeryweg in Soesterberg. Voor onderhoud van de open ver harding (met uitzondering van te gelfietspaden) staan op het pro gramma: delen van de Bilderdijk- laan, Birkstraat, Sint Theresiastraat, Albert Cuyplaan, Van Goyenlaan, Talmalaan, Valeriaanstraat en Weegbreestraat, en verder Talmal aan, Burg. Grothestraat. Noorder- weg, Prins Hendriklaan, Stadhou derslaan, Vrijheidsweg, Paulus Pot- terlaan, Ereprijsstraat, Walraven van Hallhof en Kastanjelaan, en in Soesterberg Generaal Winkelman straat en Simon Stevinlaan. Voor onderhoud van tegelfietspa den staan op het programma Birkstraat, Burg. Grothestraat, Vrijheidsweg, Ossendamweg, Ree- spoor en Spinet,' en in Soesterberg Banningstraat en Rademakerstraat. De kosten van afvalverbranding gaan omlaag. Daardoor is het ge meentebestuur in staat de inwoners van Soest een lager tarief afval stoffenheffing te berekenen. Volgens wethouder R. van Logten stein is het vooral te danken aan de toename van de capaciteit van de verbrandingsinstallaties (ook als ge volg van nieuwbouw) en de vermin derde behoefte aan grote reserve ringen dat de kosten van verbran ding per ton zijn verlaagd. De ver wachting is dat hierin de komende jaren geen verandering zal komen. Voor de inwoners van Soest bete kent dit een voordeeltje van 22,20. Bij de eerste gelegenheid werd het bedrag van de afvalstoffenheffing al met een tientje verlaagd, nu wordt het verder teruggebracht tot 360 gulden (in plaats van 382,20 vóór de verlagingen) zo blijkt uit de laat ste begrotingscijfers. Het afval van Soest gaat, net als van veel andere gemeenten, via overslag in Utrecht naar de Afvalverwerking Rijnmond (AVR). De eindresultaten van de Goed Ver pakt-campagne vormen voor de ge meentelijke afdeling reiniging en ver voer het uitgangspunt voor het opzetten van een structureel afvalpreventiebeleid, zegt CDA-wethouder R. van Logten-. stein Daarnaast zal veel aandacht wor den besteed aan het intensiveren van de gescheiden inzameling, zoals glas-op- kleur-scheiding (wit, bruin en groen). Verder wordt het instellen van papier- inzameling aan huis overwogen, bij voorkeur door derden zoals scholen en verenigingen. Ook bestaat het plan tot het apart inzamelen van textiel. Er kun nen dan zogenaamde milieuparkjes ont staan, aldus wethouder Van Logten stein. Gemeenten zijn alleen bevoegd die belastingen te heffen die in de Ge meentewet genoemd zijn. Dit bete kent dat wèl een hondenbelasting kan worden geheven, maar geen kattenbelasting. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op een vraag van een bewoner van de Waldeck Pyrmont- laan. Hij veronderstelt dat door in voering van de kattenbelasting de overlast veel minder wordt. Burgemeester en wethouders wijzen hem erop dat de vraag over invoe ring van een kattenbelasting al meer dan eens ter sprake is gekomen, niet alleen in Soest maar ook landelijk. Tot nu toe is het echter op grond van de bepalingen in de Gemeente wet niet mogelijk een kattenbe lasting te heffen. Overigens zeggen burgemeester en wethouders dat het nog maar de vraag is of-de invoering van zo'n belasting de overlast zal beperken. Met de hondenbelasting is dat ook niet altijd het geval. Integendeel zelfs, aldus b. en w., sommige hondebezitters denken dat zij hun hond gewoon zijn of haar gang kun nen laten gaan omdat ze toch hondenbelasting betalen! De gemeente wacht met modernisering -en daaraan gekoppeld uitbrei ding- van het kabelnet (kosten ongeveer vijf miljoen gulden) zolang nog geen besluit is genomen over het centrale antenne-inrichtingsnet (cai-net). Daarvoor heeft het gemeentebestuur contact met vijf gegadigden en hun gevraagd een bod uit te brengen op de overname van het Soester cai-net. Eén van de voorwaarden in het verkoopcontract is de modernisering van het cai-net. Volgens wethouder R. van Logtenstein staat de modernisering van het net vast, of het nu verkocht wordt of niet. Soest heeft momenteel nog een -fei telijk door de Remu beheerd- kabel net waarop de mogelijkheden be perkt zijn. Het vullen van de netten is dus iedere keer een kwestie van afwegen. Daarover bestaat bij een aantal inwoners blijkbaar onduide lijkheid, zoals valt op te maken uit de reacties als er weer eens een keuze gemaakt moet worden over het doorgeven van tv-zenders. "Bij zo'n gelegenheid wordt vanuit de inwoners bijna altijd de vraag ge stéld waarom zij niet zelf mogen beslissen, bijvoorbeeld door het houden van een enquete. Dat zou naar mijn mening te omslachtig zijn. Het gebeurt immers regelmatig dat er nieuwe zenders bij komen en de keuzemogelijkheden zijn toch al zo beperkt. Ik denk dus dat er een structurele oplossing moet komen, en dat is modernisering van ons cai- net", aldus wethouder Van Logten stein. Programmaraad Wat de doorgifte van de zenders betreft is Soest afhankelijk van de besluitvorming hierover in de Re gionale Programmaraad Eemland, waarin onze gemeente is vertegen woordigd door een waarnemer. De programmaraad stelt een jaarplan op, waarop het aantal zenders dat wordt doorgegeven is gebaseerd op het net met de grootste capaciteit. Dat is Amersfoort. Zou Soest dus beschikken over een cai-net van de zelfde capaciteit als Amersfoort, dan zouden de cal-abonnées in onze gemeente dezelfde zenders kunnen ontvangen als in Amers foort. Het Soester net heeft echter een beperkte capaciteit, dus uit het geen volgens besluit van de programmaraad op het net wordt gebracht, moet Soest een selectie maken. "De marge die je hebt, is beperkt. Enerzijds is er een steeds groter zenderaanbod, anderzijds ben je gebonden aan lopende contracten met de uitzendorganisaties die al op de kabel zitten en waarmee je een contract voor een paar jaar afsluit, alsmede met wettelijke verplichtin gen. Dit alles maakt dus dat er een heel beperkte keuzemogelijkheid is. Mede om dat probleem op te los sen, is besloten het Soester cai-net te moderniseren", aldus de wethou der. Vooral door de beperkte mogelijk heden die er nu nog zijn, is het hou den van een enquete, telkens als er iets aan het zenderaanbod veran derd kan worden, niet aan te raden, vindt de wethouder. "Bovendien wordt er niet 'zomaar' besloten als er een nieuw zenderaanbod Amers foort wordt voorgelegd aan burge meester en wethouders. Het colleg vraagt de commissie milieu -be staande uit raadsleden die de bevo Icing vertegenwoordigen- om advie Als regel wordt dit advies ook op gevolgd". Nu vijf gegadigden zich hebben ge meld voor overname van de explo tatie van het Soester cai-net, won het beschikbaar gestelde krediet vai vijf miljoen nog niet besteed. Dev (de huidige exploitant Rem Casema, Nuon-Telekabel, de Ne derlandse Kabelexploitatie Maa schappij (NKM) en A 2000, on langs koper van het kabelnet va Amsterdam) worden eerst in de g legenheid gesteld een bod uit brengen. Als het cai-net inderda: wordt verkocht, wordt modern sering van het net een deel van t overeenkomst met de verkoper. Ee modernisering die een uitbreidin tot gevolg heeft naar 50 tv-kanale waaronder voor breedbeeld-tv- k nalen, de 40 FM radiokanalen, gitale radio kanalen, pay per vie datatelecommunicatie en in toe komst, vanaf 1998 spraaktelefonie Zodra de modernisering van he cai-net is afgerond, hebben de inwo ners van Soest de keus uit een veel voud van het huidige zenderaanbod Scheidend raadslid Loet Jansen van D66: Rust Roest. De paspoortpizzaserrice is 17,50 duurder dan de paspoortafhaal chinees. Er is heel wat over nabeschomvd door betrokkenen zowel als buiten staanders, en nu schijnt men er toch nit te zijn: een rampenoefening pas goed geslaagd als hij groten deels mislukt is. Majoor J. Verburg op de vliegbash Soesterberg over het geluid van de nieuwe zware transporthei 'Chinook': "Mooi dof. We worden het kloppend hart van Midden Nederland. Ha, Hal". Tot de doorgifte van Veronica heb ben burgemeester en wethouders onlangs besloten omdat SBS-6 toen nog niet uitzond en er dus ook geen keuzemogelijkheid was. Over het verwijderen van een programma ten behoeve van het alsnog doorgeven van SBS-6 werd geen overeenstem ming bereikt. Daardoor is er geen kanaal beschikbaar gekomen voor het doorgeven van SBS-6 of bij voor beeld TV 10 Gold. Burgemeester en wethouders zeg gen dit in antwoord op de vraag van een bewoonster van de Moerbessen- berg in Soesterberg. Zij wijst erop dat voor Veronica de Duitse RTL- zender moest wijken, hoewel "ik weet dat hier veel mensen naar kij ken. Nu willen de mensen ook SBS- 6 en TV 10 Gold op de kabel, maar nu is er ineens geen ruimte meer", aldus de briefschrijfster. Zij vraagt of hierover niet de mening van de cai-abonnees kan worden gevraagd. Burgemeester en wethouders zeg gen dat er de laatste tijd meer zen ders zijn aangeboden voor doorgifte via de kabel. Na raadpleging van de programmaraad kunnen er nieuwe zenders voor doorgifte vanuit Amersfoort op de kabel toegelaten worden. Omdat het kabelnet in Soest momenteel volledig wordt benut, heeft dit tot gevolg dat er bij toelating van nieuwe programma's reeds doorgegeven programma's moeten worden verwijderd. In de keuze daarvan laat het college van burgemeester en wethouders zich adviseren door de betrokken raads commissie. Het advies van deze commissie wordt als regel opge volgd, aldus b. en w. Aagje Bomenlaan. In ons bedrijf bestaat al tientallen jaren lang de één-loketfunctie. - O ja, waar dan? - Bij onze toiletjuffrouw. Herenboerenstreek. Burgemeester J. de Widt na het werkbezoek van koningin Beatrix tegen een verslaggever: "Toen we langs paleis Soestdijk reden, zei ze dat het jammer was dat er geen tijd was om even een kopje thee bij haar ouders te drinken". Soms zijn zaken een beetje ingewik keld. Een gewone gloeilamp is tij dens zijn leven een voorwerp dat behoorlijk veel energie vreet. Maar als de gloeilamp eenmaal de geest gegeven heeft, is het betrekkelijk onschuldig afval dat gewoon in de groene huisvuilcontainer kan. Maar neem nu de spaarlamp, voor ons milieu een forse aanwinst. De spaarlamp gebruikt veel minder energie en leeft veel langer. Dat soort schijnbare tegenstrijdigheden komt wel vaker voor. Oplaadbare batterijen bijvoorbeeld zijn vele malen beter voor het .milieu omdat ze 500 tot 1000 keer ge bruikt kunnen worden. Dat bespaart dus ettelijke honderden wegwerp- batterijen. Als afval zijn oplaadbare batterijen echter schadelijker dan wegwerpbatterijen En verf op waterbasis, die de voor keur verdient dankzij minder oplos middelen, is in de afvalfase altijd nog chemisch afval. Toch hoeft dit allemaal geen pro bleem te zijn als we ook spaar lampen, oplaadbare batterijen en verf op waterbasis gescheiden hou den en als chemisch afval inleveren bij de winkelier, chemokar, op het afvalstoffenpark De Schans. Dan blijft voor die produkten gelden dat ze 'van de wieg tot het graf' gere kend veel beter voor ons milieu zijn. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat staan er soms wel drie taxi's voor de woningen aan de Eikenlaan nabij station Soest-Zuid. Eén van de bewoners, die zich in zijn privacy voelt aangetast, heeft zich hierover bij burgemeester en wethouders be klaagd. Het college laat de briefschrijver weten dat met het betrokken taxi bedrijf afgesproken is dat er maar twee auto's tegelijk staan. Burge meester en wethouders zullen indien nodig met het taxibedrijf contact opnemen. SIR Wuijckhuijse. De Gemeentewet staat toe dat gemeenten verordeningen maken voor za ken waarin de hogere overheid niet voorziet. De gemeenteraad maakt de verordeningen die hij nodig acht voor de gemeente. Een voorbeeld hiervan is de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Hierin staan regels over bijvoorbeeld het houden van optochten, veiligheid op en aan de weg, vuur werk, route gevaarlijke stoffen, maatregelen tegen overlast en baldadig heid, en bescherming van milieu en natuurschoon. Over maatregelen tegen overlast en baldadigheid is in de APV met be trekking tot het kraken van gebou wen opgenomen dat het verboden is een gebouw dat niet in gebruik is in de zin van artikel 1 van de Woning wet hetzij binnen te dringen, hetzij zonder toestemming van de recht hebbende in gebruik te nemen. Het is verboden een in strijd met het geldende verbod in gebruik geno men gebouw te blijven gebruiken en daarin te vertoeven zonder toestem ming van de rechthebbende. Over plakken en kladden zegt de APV dat het verboden is de weg of dat gedeelte van een onroerend goed dat van de weg af zichtbaar is te bekrassen of te bekladden. Zon der schriftelijke toestemming van de rechthebbende is het ook verboden daar een aanplakbiljet of ander ge schrift, afbeelding of aanduiding aan te plakken of op andere wijze aan te brengen of met kalk, krijt, teer of een teleur- of verfstof enige afbeel ding, letter, cijfer of teken aan te brengen. Dit is niet van toepassing als dit gebeurt op wettelijk voor schrift. Het is verboden een door burge meester en wethouders aangewezen aanplakbord te gebruiken voor het aanbrengen van meningsuitingen én bekendmakingen die geen betrek king hebben op handelsreclame an ders dan overeenkomstig de voor schriften die geen betrekking mogen hebben op de inhoud van de me ningsuitingen en bekendmakingen. De houder van de schriftelijke toe stemming is verplicht die aan eèn opsporingsambtenaar op diens eer ste vordering terstond ter inzage af te geven. Vervoer van plakgereedschap Het is verboden tussen 10 uur 's avonds en 6 uur 's morgens op de weg of openbaar water te vervoeren of bij zich te hebben enig aanplak biljet, aanplakdoek, kalk, teer, kleur- of verfstof of verfgereed- schap. Dit is niet van toepassing in dien de materialen of gereedschap pen niet zijn gebruikt of niet zijn bestemd voor elders in de APV ver boden handelingen die betrekking hebben op plakken of kladden. Lopers, valse sleutels... Het is tussen 10 uur 's avonds en 6 uur 's morgens eveneens verboden op de weg te vervoeren of bij zich té hebben lopers, valse sleutels, touw ladders, lantaarns of enig ander gereedschap, voorwerp of middel dat ertoe kan dienen zich onrechtmatig de toegang tot een gebouw of erf te verschaffen, onrechtmatig sluitingen te openen of te verbreken, diefstal door mid del van braak te vergemakkelijken of het maken van sporen te voorko men. Dit verbod is niet van toepas sing indien de gereedschappen, voorwerpen of middelen niet be stemd of gebruikt zijn voor de om schreven handelingen. De APV verbiedt aan degene die daartoe niet bevoegd is zich te be vinden in of op bij de bij (je ge meente in onderhoud zijnde parken, wandelplaatsen, plantsoenen, groen stroken of grasperken, buiten de daarin gelegen wegen of paden. Burgemeester en wethouders kun nen van dit verbod ontheffing ver lenen. Over rijden over bermen e.d. zegt de APV dat het verboden is met voertuigen die niet voorzien zijn van rubberbanden te rijden over de berm, de glooiing of de zijkant van een weg. Dit verbod is niet van toe passing indien dit rijden door de omstandigheden redelijkerwijs ge billijkt wordt en evenmin voor zover hierop het Rijkswegenreglement of het Provinciaal wegenreglement Utrecht van toepassing is. Het is volgens de APV verboden op of aan de weg te klimmen of zich te bevinden op een beeld, overkap ping, constructie, openbare toilet gelegenheid, voertuig, hekheining of andere afsluiting, verkeersmeubilair en daarvoor niet bestemd straat- meubilair. Ook is het verboden zich op of aan de weg zodanig op te houden, dat aan weggebruikers of bewoners van nabij de weg gelegen woningen onnodig overlast of hin der veroorzaakt wordt. Rel verkeer in Soest blijft „it het aantal vragen dato lege van burgemeester en v vragenbon die op de voc voorlichtingsblad Op 't H. vragen betrekking op verk pe snelheid van het ver! bijna alle straten (en zeke leen in Soest) een probleer meester, en wethouders s nogmaals vast naar aanlei een vraag van een bewom Beetzlaan. Deze verzoekl lege van b. en w. iets te onc tegen het racen op deze lat het eêrste gedeelte ervar Nieuwstraat tot de Hei Daarnaast verzoekt hij on gelen tegen het verkee Hellingweg dat het eenr verkeer negeert. Over de snelheid in (woo merken burgemeester en ders op dat mensen zich realiseren welke problem andere straten en soms zi eigen' straat veroorzaken hard te rijden. De tijd is e< voorbij dat hierop automati gereageerd door dan maar1 drempels aan te leggen. D tijd wordt de energie veel stoken in verandering van taliteit van de weggebruil voorbeeld hiervan is de pc 'Geef je verstand eens voo Burgemeester en wethoud weten dat ter onderstem deze actie ook de controli politie op verkeersovertr verscherpt zal worden. Di geldt ook voor het tegen he in rijden op de Hellingweg Bartolottilaan Een andere vraag op verkee is gesteld door een bewone Voor de vernieuwing van ring, noodzakelijk om af 1 van het probleem 'water dat zich na hevige regenvs plaatsen in de gemeente 1 heeft de gemeenteraad dil minder dan 14 miljoen g» getrokken. Een deel van c is al besteed, een ander worden uitgegeven aan ma die volgend jaar getroffen Na de aanleg van het bieze de Peter van den Breem< vernieuwing van de rioler Soesterveen (met name 5 en het bedrijventerrein 't het omzetten van het g rioolstelsel naar een vert scheiden stelsel in Soe noord, staat nu op het pi het treffen van bergingsvei (overstort)maatregelen bi, waterzuiveringsinstallati provincie aan de Maatwe De opzet is om de water Soest-noord en Soest (Koninginnelaan, Noord Menkolaan) te voorkor houder R. van Logtenste der meer milieu en opei ken in zijn portefeuille h< dat daarmee -en dat geld de maatregelen die elder meente al genomen zij aantal klachten over wa wordt teruggebracht. "N bui, regende het ook klachten van mensen die rond het huis of het bed Een bewoner van de Os beklaagt zich erover di kels in Soest geen huism ben. Hij vraagt of een h verplicht is en welke in toeziet dat het er ook i aangebracht. Burgemeester en weth gen in hun antwoord d bestaande Algemene Verordening (APV) 1 bouwwerk aangebracht uiet mag worden verw w»jzigd. Hetzelfde gel straatnaambord. Con zichtbaarheid ervan tuaar heeft geen hoge ^Us b. en w. Zij zeggen toe in de t gave van Op 't Hoogt besteden aan de pr< mensen ondervinden

Soester Courant | 1995 | | pagina 34