I/ 1 Wë IP GOED Wildschut Opt ie OUTPOST Stoelen en tafels voor Poolse school Miljoenenorder voor Van den Hengel BOSMAN J^Yan Breukelen Vast-goed ACTUEEL! Spaanse vlaai Lions Club haalt 20 mille op voor kinderafdeling van MCM Haaien- en smurfendag tijdens herfstvakantie in Aqua Indoor LEESBRIL OP STERKTE Van uw opticien mag u méér verwachten: De Rietpluim brengt klucht 'De geslepen scharensliep' WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Vereniging Soest/Kozle zet spullen op transport PAGINA 5 Soester bedrijf bouwt winkelcentrum in Zaandam Halve Spaanse vlaai7. V\e^üef„!Le^ 06 - 0.22.22.11 De Soester Duinen Lucullus Festival Drankje nuttigen mag straks in, dienstencentrum College legt claim van Van Doorn naast zich neer b H> 1l Uitvoering op 22 en 24 november LEVI 501 119,95 In Kozle zijn begin deze week onge veer 250 stoelen en tafels en een aantal kasten afgeleverd voor School 12. De spullen waren eerder ingezameld door de Vereniging Soest-Kedzierzyn Kozle en afgelo pen zaterdag ingeladen in een vrachtwagen. Die zette zondag koers naar de Poolse zusterstad van Soest. School 12 is een van de 21 basisscholen in Kozle, waar gemiddeld duizend leer lingen in de leeftijd van zes tot en met zestien in de schoolbanken zitten. Ten minste, als dat mogelijk is. Dat was lange tijd niet altijd het geval in School 12. Na een inbraak in septem ber 1993 werd brand gesticht in het pand. Met het geld dat de Poolse over heid beschikbaar stelde, kon alleen het gebouw enigszins worden opgeknapt. Daarom richtte de schoolleiding zich tot de Vereniging Soest-Kedzierzyn/Kozle. Nick Hoebe, die zelf werkzaam is in het onderwijs: "Ze vroegen een jaar geleden of wij iets konden regelen. We gaan dan altijd eerst kijken of het nodig is en zijn in december vorig jaar in de school ge weest. Er was een biologielokaal, waar dertig oude tafels stonden en maar vier stoelen. De meeste leerlingen moesten tijdens de les gewoon staan." Noodzaak Doordrongen van de noodzaak gingen de leden van de Vereniging op pad om de benodigde materialen te verzamelen. Een ronde langs scholen leverde de 250 stoelen en tafels en enkele kasten op. Volgens Hoebe hebben met name de reformatorische Daniëlschool en de Mavo Soest spullen afgestaan. Om de kosten voor het transport (ruim 2.000 gulden) te dekken, hield de ver- Vrijwilligers van de Vereniging Soest- Kedzierzyn/Kozle laadden zaterdag de schoolstoelen en -banken in een vracht wagen die zondag koers zette naar Kozle. eniging een geldinzameling onder haar leden. Ook anderen gaven spontaan geld, zodat er nog meer dan tweedui zend gulden overbleef. Daarmee wor den eind deze week meer spullen voor School 12 gekocht. Dat gebeurt echter bij een groothandel in Polen. Een delegatie van de Vereni ging Soest-Kedzierzyn/Kozle reist vrij dag namelijk af naar Kozle, evenals on der anderen vertegenwoordigers van het Soester college. Zij leggen een officieel bezoek aan de stad af. Hoebë: "In Polen zijn de spullen goed koper, dus kunnen we meer kopen. In overleg met de schoolleiding kunnen we bekijken welke materialen we voor de school gaan aanschaffen." Zo zal het winkelcentrum, dat Van den Hengel gaat bouwen, er uit komen te zien. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI /fe/ Sou/r/esi Het is een beetje vreemd, c maar wel erg lekker!! Deze week een zeer speciale E%00 Spaanse vlaai van 17.95 voor maarJLc/ H 5 Goed voor 10 royale punten. - w S Wie verwend wil worden gaat naar Vlaai Vlaai, Van Weedestraat 46 II, Soest. Tel. 602 10 59. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI De speciale avond die de Lions Club Eemland onlangs hield in de aula van Medisch Centrum Molen- dael heeft 20.000 gulden opgele verd. Het geld komt ten goede aan de kinderafdeling van het zieken huis. Dank zij een groot aantal sponsoren en ongeveer driehonderd bezoekers werd het beoogde resultaat overschreden. In de aula trad onder meer De Onder linge op. Conny van Bergen zong. Ver der was er een modeshow, verzorgd door Wortmann Mode, Brilcentrum Nota en Elisa Schoenen. Tijdens de modeshow traden leden van de Lions Club Eemland en hun partners op als dress-men en mannequins. De facilitaire dienst van Medisch Centrum Molendael zorgde voor de hapjes. ATAG S lauwe, éwet LOODGIETERSm plaatst ATAG HR CV-k met mogelijkheden tot Bel Gratis en maak kans op 'n fiets naar keuze! (w.w. ±t 1000. Bouwbedrijf E.A. van den Hengel bv heeft met de opdracht voor de bouw van een winkelcentrum in Zaan-dam een forse order in huis gehaald. Met het complex op de oude Wastora-locatie is een aan- neemsom van ongeveer 10 miljoen gulden gemoeid. Het gebouw komt te bestaan uit 9.000 vierkante meter winkeloppervlakte met een parkeerdak dat plaats biedt aan 92 auto's. Rond dit dak realiseert Van den Hengel zeventien maisonette-apparte- menten. Rolbanen en roltrappen zorgen voor comfortabele veerbindingen. Anderhalve week geleden is een begin gemaakt met het heiwerk, Het is de be doeling dat Van den Hengel het winkel centrum in september volgend jaar op levert. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM Zondag 22 oktober Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts 29,50 p.p. We starten met een overheerlijke soep Culinaire parade van salades, diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht kunt u een keuze maken uit diverse stukjes vlees en vis die de kok voor u bereiden zal op de grillplaat. Als feestelijk slot van dit overheerlijke ballet een keuze uit diverse smaken ijs die u zelf mag scheppen. Bel en reserveer dan zit u zeker: 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035 - 601 27 39 In de herfstvakantie biedt Aqua Indoor wederom speciale activitei ten aan. Zowel jong als oud komt van 23 tot en met 29 oktober aan zijn trekken. Nieuw zijn de haaien- en de smurfendag. Aqua Indoor opent het programma op 23 oktober meteen met de haaiendag. De nieuwe attracties staan van 12.30 tot 17.30 uur in het zwembad aan de Dal- weg. De smurfendag is op vrijdag 27 oktober van 12.30 tot 17.30 uur. Verder worden alle grote attracties van de laatste jaren weer in huis gehaald. Zo is er op dinsdag 24 oktober een spook- avond. Ook houdt Aqua Indoor een kleurwedstrijd. De kleurplaten kunnen nu al worden opgehaald bij de kassa van het sport- en recreatiecentrum. Voor elke dag in de herfstvakantie zijn tien vrijkaartjes te winnen. De deelnemers kunnen van te voren aangeven voor welke dag ze in aanmerking willen ko men voor een vrijkaart. Voorwaarde is dat ze de kleurplaten minimaal vier da gen van te voren inleveren. Het volledige programma ziet er als volgt uit. Maandag 23 oktober 12.30-17.30 Haaiendag. 19.00-22.00 Aquajogging Dinsdag 24 oktober 12.30-17.30 Spookzwemmen. 19.00-22.00 Spookzwemmen. Woensdag 25 oktober 19.00-22.00 Vrij zwemmen (alleen voor volwassenen) Donderdag 26 oktober 12.30-17.30 Dino's 19.00-22.00 Dino's Vrijdag 27 oktober 12.30-17.30 Smurfendag. Donderdag 26 oktober 12.30-17.30 Dino's 19.00 GEZIEN Inclusief montuur glazen oogmeting en oogdrukmeting Aanbieding geldig t/m 31 oktober Vakmanschap, service, persoonlijke aandacht en een uitstekende outillage. Al deze zaken vindt u bij Wildschut Optiek. Kom daarom eens een kijkje nemen in onze zaak. Bijvoorbeeld voor een oogmeting, een onderhoudsbeurt voor uw bril, vloeistof voor lenzen, enzovoort. Of om 'zomaar' even rond te neuzen in onze uitgebreide collectie monturen. U bent van harte welkom bij Wildschut Optiek! v.a. Nu met de nieuwste en modernste oogmeetapparatuur Gediplomeerd Optometrist, lid O.V. BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGDRUKMETING Zuidpromenade 14, 3768 EM Soest, Tel.- en faxnr. 035 - 602 22 12 Een biertje, een wijntje of een bor reltje mag voortaan worden ge schonken als er in dienstencentrum Honsbergen sociale of culturele ac tiviteiten plaatsvinden. Het college wil daarvoor een vergunning afgeven, waaraan het overigens wel en kele voorschriften koppelt. De verstrek king van alcoholische dranken is alleen toegestaan tijdens een in verenigings verband of door de instelling georgani seerde activiteit. Ook een uur daarvoor en daarna mogen de tap en de fles open. Bijeenkomsten van persoonlijke aard, zoals bruiloften en recepties mogen niet in het dienstencentrum aan de Wiardi Beckmanstraat worden gehoucjen. De drankvergunning is afgegeven op verzoek van dienstencentrum Honsber gen. De aanvraag heeft vier weken ter inzage gelegen. Er zijn geen bezwaren ingediend. Het college heeft een schadeclaim van de Soester Van Doorn naast zich neergelegd. Burgemeester en wethouders voelen zich niet ver plicht enige schade te vergoeden. In mei liet Van Doorn weten dat hij 31.100 gulden wilde hebben van de ge meente, omdat hij schade had geleden en onkosten had gemaakt, vanwege de vertraging die voor een bouwvergunning voor een perceel aan de Dorresteinweg was opgetreden. Twee maanden later werd de claim herhaald, maar toen was er nog sprake van een bedrag van 26.817 gulden. Van Doorn had toen de gebruikelijke legeskosten van de bouw vergunning eraf getrokken. De kwestie werd door het college aan de verzekeraar voorgelegd. Omdat er voor deze schade geen dekking was, scha kelde de gemeente de advocaat in. Die kwam tot de conclusie dat de gemeente ten opzichte van Van Doorn niet in ver zuim is geraakt en daardoor niet de ver plichting heeft de schade van Van Doorn te vergoeden. Dat is inmiddels door het college mee gedeeld aan Van Doorn. De Soester zal alsnog via de gebruikelijke wijze de legeskosten van 3.283 gulden moeten betalen. woning vri NIEUWBOUW (nog 6 riant gelegen, dubbele, moderne villa's met garage, plaats Soest Adres Anna Paulownalaan Oranjelaan (nog 1 woning vrij) indeling woonkamer met erker en open keuken 60 m2}, bijkeuken met aansluiting voor wasmachine etc., hal, toilet, meterkast en aangebouwde garage (8 x 3 m) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte dquche, apart 2e toilet zolder met vaste trap en mogelijkheden voor 4e slaapkamer algemeen inspraak in de afwerking is mogelijk stelposten voor keuken en sanitair zijn opgenorrjen alle wanden en plafonds zijn geheel afgewerkt deze woningen worden gebouwd met gebruik van hoogwaardige bouwmaterialen Oranjelaan 46: grondopp. 347 m2 Gevraagde koopsom f 559.000,-v.o.r iW "Afc'VjfrTfcY NIEUWBOUW 2 exclusieve geschakelde villa's met garage op één van de mooiste lokaties in Soest-Zuid, Vosseveldlaan op ca. 650 m2 grond Socst-Zuid Vosseveldlaan hal, toilet, moderne keuken met inbouwapparatuur (ca. 22 m2) riante woonkamer (63 m?) verdieping 4 slaapkamers, ruime badkamer met aparte douche en ligbod, apart toilet met vaste trap en mogelijkheid voor 5e slaapkamer inspraak in afwerking is mogelijk trappen worden uitgevoerd in hardhout luxe opdekdeuren met hardhouten kozijnen (bipn$n én buiten} natuurstenen vensterbanken ruime stelposten keuken, tegelwerk en sanitair gehele beg. gr. wordt uitgevoerd met sicrpleister (bijv. spachtelputz) complete alarminstallatie met doormelding luxe gevelsteen (zalmkleurig) keramische dakpannen plaats adres indeling zolder algemeen Koopsommen f 859.000,- v.o.n. plaats Soest adres JULIANALAAN woning vrijstaande villa met grote garage (12 x m.| en schitterend aangelegde luln (731 m2) indeling hal, toilet, betegelde kelder, moderne keukën mét inbouwapp. (q.q. hetelucht oven, koelkast,, gasfornuis en afzuigkap) en ruime woonkamer verdieping 3 slaapkamers waarvan 2 met balkon, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder bergzolder met vlizotrap algemeen deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Garage uitgevoerd met spouwmuren VRIJSTAANDE VILLA MET GROTE GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres <Jei woonhuis met garage Soest SOPHIALAAN 17 woning karakteristieke helft^/'V" Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Önroerènd-fioetl Assurantiën Op woensdag 22 en vrijdag 24 no vember kan Soest weer eens genie ten van een ouderwetse klucht. Toneelvereniging De Rietpluim brengt dan "De geslepen scharen sliep" in de Rank. Als doodkistenfabrikant Guldemond en zijn vrouw horen dat zij de partner van van 159,95 voor hun overleden oom tegen een vorstelijk bedrag in huis kunnen nemen, gaat hun geen zee te hoog om dat te realiseren. Dat de familie eerst op haar geschikt heid voor deze taak moet worden on derzocht lijkt geen probleem, maar zo dra het onderzoeksteam arriveert gaat alles fout... Het stuk staat bol van de inschat tingsfouten en persoonsverwisselingen waarvan een goede klucht het moet hebben. Met een dergelijk stuk, in op timale bezetting, is de Rietpluim op zijn best. De regie is in handen van Helma Starink en de uitvoeringen beginnen om 20.00 uur. Kaarten zijn nu al in voorverkoop ver krijgbaar bij: Henk Hagen, Korte Brinkweg 25, tel. 6011416; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 6010490; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 6020073; Helma Starink, Hazepad 72, tel 6022070.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5