Tijdelijk inruil bij Expert Schoemaker 300,- tot 800,- terug voor uw oude boxen 1 Van Oest biedt u bloemen met 7-dagen-goed-garantie! ff The Talk of the Town SCHOEMAKER IKinderen oefenen voor circus-acts Vossenjacht sluit Kinderboekenweek af Een mooie zonwering: het zonnetje in huis IVARlAI f H. van Oest b.v. EXPERT, AAR WORD JE WIJZER V A IU Rinke Tolmanprijs: 500 gulden Oe ecAóe iét Soest 'j 3AGlNAfl WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 1598,- Vanwege 25-jarig bestaan Stichting Kindercentra Soest 0BBY mi Vrouw in ziekenhuis na botsing auto's 'Beestenbende' op Van der Huchtschool 'In de taal van het landschap' Tableau vivant Kijk dat maakt Van Oest nu onderscheidend. Als Elite Bloemist kunnen wij u namelijk garanderen dat de bloemen en planten die u bij ons koopt van absolute topkwa liteit zijn. Immers, Pokon-Chrysal heeft bepaald dat Van Oest een Elite Bloemist mag zijn. Dat betekent voor u een garantie dat onze bloemen bij u minimaal 7 dagen lekker fris in de vaas staan. Wel zo prettig te weten als u eens een bosje bloemen cadeau geeft! Elite Aanbieding van de week: Alstroemenia, diverse kleufen, 10 stuks per bos, 60 cm lang. Normaal/6,75. NU tot 24 oktober voor slechts f 4,75! Ook wor BLOEMISTERIJ rEigendomweg 80 3765 EE Soest Telefoon (035) 601 4617/601 06 47 Schoemaker geeft u veel geld terug voor uw oude speakers als u nu die razendpopulaire Bose Acoustlmass speakers gaat kopen. Zijn uw speakers groter dan 32 cm dan krijgt u al 400,- per paar en zijn ze groter dan 64 cm dan is de inruilprijs 600,-. Heeft u echte grote joekels die nog groter zijn dan 96 cm dan krijgt u 800,- terug. Heeft u al Bose speakers, dan heeft u nu de kans om uw Hi-Fi set nog verder te verbeteren, want voor Bose speakers gelden extra hoge mruilpnjzen. f-mWW Acouatlmass 5-11 1998,- Acoustimass 5-II 1998, Inruil luidsprekers, inruil luidsprekers, formaat 50 cm 400,- formaat 100 cm 800,- U betaalt slechts DE BOSE LUIDSPREKERS BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344. SSEMIN! Moeders, misschien ook wel oma's, tantes en buurvrouwen, zijn in de weer met naald en draad. Leidsters hebben een stage achter de rug en oefenen wekelijks met de kinderen. Iedereen is in rep en roer, want op j: de elfde van de elfde moet het ge- j beuren. Dan treedt de Stichting Kindercentra Soest naar buiten met |J het Circus Alsjemenou. Kostuums voor acrobaten, koorddanser essen, clowns, sterke mannen, maar ook voor bijvoorbeeld tijgers en apen zijn nodig. Kaartjes moeten worden ge maakt, attributen in elkaar gezet. Ieder- een helpt mee, zodat de kinderen van de naschoolse opvang (NSO) van Kinder centra straks goed voorbereid en piek fijn gekleed de aula van het Griftland College kunnen betreden. Het wordt schateren, zingen, juichen, grommen, griezelen en brullen, voorspellen de medewerkers van de naschoolse opvang. Zij zijn met enkele ouders op bezoek geweest bij circustheater Elleboog om ideeën op te doen. Zoals Claire Ver- voort-Dröge die bijna dagelijks druk is met de voorbereidingen. "Er doen zo'n 65 kinderen mee. De meesten treden op, anderen hebben aangegeven dat ze liever popcorn of kaartjes verkopen of achter de schermen de spullen klaarzet ten." net wellidfl De artiesten variëren in leeftijd van vier tot en met twaalf jaar, al zijn de mees- ten niet ouder dan acht jaar. Dank zij de medewerking van veel ouders kunnen k4¥*** JM/ 02155-23517 Ter observatie is een 75-jarige vrouw uit T Huizen opgenomen in Medisch Cen trum Molendael. Ze had pijn in haar borststreek en aan haar linker schouder gekregen, nadat ze donderdag met haar wagen op de Middelwijkstraat achter op Ieen andere wagen was gebotst. Die werd bestuurd door een Soester vrouw (47). Zij had nekklachten, maar mocht na F onderzoek naar huis. de kosten laag worden gehouden. Als het nodig is, zal de Stichting Kinder centra geld bijleggen. "Na de voorstel ling kunnen de kostuums in onze verkleeddoos, dus daar hebben we altijd nog wat aan," aldus leidster Claire. De voorstelling van een uur vindt op zaterdag 11 november plaats in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg en begint om 16.30 uur. Om de huur te kunnen betalen, worden entreeprijzen geheven. Lange mensen moeten 2,11 gulden betalen en kleine mensen kunnen voor 1,11 gulden in het tijdelijke circus plaatsnemen. Om van te voren enig inzicht te krijgen in het aan tal toeschouwers, wordt belangstellen den verzocht een kaart te reserveren. Dat kan via telefoonnummer 6030116. Mijlpaal De unieke en eenmalige voorstelling heeft alles te maken met het 25-jarig bestaan van de Stichting en is de eerste van een aantal activiteiten in de week van 11 tot en met 18 november. Drie Op Het Kasteel wordt druk geoefend, zoals afgelopen maandag, door de kin deren van de naschoolse opvang. Foto: Herman van Dam. keer wordt stilgestaan bij het bereiken van de mijlpaal in de geschiedenis van de Stichting. Op vrijdag 17 november wordt in res taurant Darthuizen aan de Prins Hen driklaan een mini-symposium gehou den, waarbij deskundigen op het gebied van kinderopvang aan het woord ko men. Directeur Mieke van Kooten van de Stichting Kindercentra Soest is uiter aard één van hen. Aansluitend vindt een receptie plaats. De feestweek wordt afgesloten op zater dag 18 november. Dan is er in Het Kas teel aan de Talmalaan een feest voor de personeelsleden en de elf oudercommis sies. De Stichting Kindercentra Soest heeft 25 jaar na de oprichting zeven peuter speelzalen, drie kinderdagverblijven en één naschoolse opvang. Alle kinderen van de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan hebben vrijdagmiddag meegedaan aan de grote vossenjacht, waarmee de Kinderboekenweek werd afgesloten. De schooljeugd moest tien vossen zien te ontdekken, zoals o.a. een beer, een hond, een paashaas, een visser, twee tuinman nen, een fietshersteller en andere figuren, waarachter enkele ouders en leerkrachten bleken schuil te gaan. Ook op andere manieren is de Kinderboekenweek op de Van der Huchtschool weer enthousiast gevierd. Zo verzamelde één klas (groep 6) maar liefst 464 knuffels en op één dag kwamen alle kinderen als dier verkleed naar sphool. Een andere klas knipte alle dieren-berichten uit de krant en natuurlijk werden er heel wat dieren-boeken (voor)gelezen. Na de vossenjacht gingen de vossen mét de kinderen op het schoolplein op de foto. advertentie Waarom praat Wasiel Steitner uitge rekend nu over zonwering, nu de zo mer achter de rug is? Heeft hij zich te laat gerealiseerd dat hij die ook ver kocht en is hij nu met de voorraad blijven zitten? Integendeel! Wasiel Steitner heeft deze zomer juist extra veel zonwering verkocht. Logisch ei genlijk, met zoveel zon. Buiten mag een hoge temperatuur dan aange naam zijn, in huis voelt iedereen zich toch nog het prettigst als het daar wat koeler is. Een goede zonwering draagt daartoe bij. Waarom dan nu deze advertentie voor zonwering? Omdat juist in deze tijd van het jaar de zon hinderlijk laag kan staan. Als de zon dan door de ramen in huis schijnt, moet je soms je ogen half dicht knijpen om niet te worden verblind. Zonwering voorkomt dat. Wasiel Steitner heeft ook daarin een grote keuze, zowel in horizontale als verticale lamellen of rolgordijnen. Zonwering heeft in het najaar en de winter een groot bijkomend voor deel waar u misschien niet zo bij stil staat. Daarom wijst Wasiel Steitner u daar nog eens extra op: ze verminde ren het warmteverlies en leveren dus een belangrijke bijdrage aan bespa ring op de energiekosten. Reden genoeg dus om ook in deze tijd eens stil te staan bij een passende zonwering. U haalt er bij wijze van spreken het zonnetje mee in huis! Geen vijftig maar vijfhónderd gul den. Dat is de (financiële) beloning voor de winnaar van de Rinke Tol man-poëzieprijs, die volgend voor jaar bekend zal worden gemaakt.' Door het wegvallen van een 0 in de aankondiging die onlangs in de Soester Courant stond leek de hoofdprijs wat al te bescheiden uit gevallen. De Rinke Tolman-poëzieprijsvraag wordt georganiseerd door de SLAS, Sa menwerking Literaire Activiteiten Soest, en geldt als de officiële poëzieprijs van de gemeente Soest, die om de drie jaar wordt uitgereikt. Wie mee wil doen moet een gedicht van maximaal 30 regels (getypt op één A- viertje) in tweevoud insturen vóór 15 rnaart 1996. Het thema is: "In de taal van het landschap". Naast de hoofdprijs van 500 gulden worden er twee eervolle vermeldingen van 200 gulden uit geloofd. De gedichten moeten onder pseudo niem worden ingestuurd, met een aparte envelop waarin de ware naam van de dichter (plus adres, geboortedatum en telefoonnummer) dient te worden ver meld. De jury zal op 19 april tijdens een manifestatie in het gemeentehuis de uit slag bekend maken. Het adres van de jury - waarnaar de ge dichten voldoende gefrankeerd moeten worden ingestuurd en waar ook alle ver dere informatie verkrijgbaar is - luidt: Jury Rinke Tolman-prijsvraag, sceretaris Jan Visser, Gerrit van der Veenstraat 52, 3762 XT Soest, tel. 035-6014283. Je vraagt je langzamerhand af hoe lang Sinterklaas nog naar Soest wil komen, gezien het traditionele gedonderjaag waarmee zijn intocht hier altijd gepaard schijnt te moeten gaan. Ook dit jaar is het weer mis. De SWS gooit het Klazen- bijltje erbij neer, omdat ze van de ge meente geen sou krijgt. De hele Sint-in tocht is volgens de verlichte geesten aan het Raadhuisplein immers toch alleen maar een soort reclamecampagne voor de plaatselijke winkeliers. Is de Sint-intocht inderdaad geen zaak van de gemeente? Ik zou zeggen van wel, want anders is het aan het al dan niet Sintvrezende volk absoluut niet uit te leggen waarom de burgemeester ie der jaar vooraan staat om de oude'bis schop in Soest te verwelkomen en hem zelfs onderdak in het gemeentehuis ver leent. Hij doet dat toch namens de be volking. Burgemeesters zijn nu eenmaal uitge vonden om voor het volk op te draven bij evenementen als bijvoorbeeld een bezoekje van de koningin of andere hoogwaardigheids-bekleders. We heb ben in Soest zelfs de paus wel eens laten begroeten door de burgervader. Dat is toch ook een bisschop en ik weet zeker dat voor duizenden Soesters Nicolaas- de-zoveelste méér welkom is dan Johannes Paulus de Tweede. Dat Hans de Widt de koningin onlangs in Soesterberg verwelkomde vind ik daarom eigenlijk op het randje. Ten slotte kwam ze helemaal niet voor het volk van Soesterbergals ik vorstin was zou ik dat eerlijk gezegd óók ten koste van alles proberen te vermijden - of van Soest, waar ze met haar geblindeerde bus min of meer als een scheermes doorheen scheurde, maar om een kijkje te nemen bij het Lucht- en Ruimtevaart Geneeskundig Centrum en het Luchtvaartmuseum, waar vermoedelijk uitsluitend bobo's om haar heen- cirkelden. Als het de bedoeling was ge weest haar geliefde onderdanen in Soest en Soesterberg te komen knuffelen, dan had ik voor de Majesteit wel een ander programma kunnen bedenken. Men heeft echter verzuimd mij om advies te vragen. Maar dit geheel terzijde, want het ging over Sinterklaas en of de gemeente te recht weigert om 1750 gulden te dok ken voor zijn intocht. Onterecht, vind ik dus. Laat Soest maar betalen. En kom me niet aan boord met het argument dat er geen geld is, want ik kan zó een stuk of tien begrotingspostjes verzinnen met een even aanvechtbaar maatschappelijk nut, die ook minstens 1750 gulden kos ten of een veelvoud daarvan. Wat dacht u bijvoorbeeld van het raadsuitstapje binnenkort, naar Deventer - of all places! Maar goed, als er echt geen geld is, dan heb ik nog wel een suggestie voor het gemeentebestuur om de centjes toch bij mekaar te krijgen. Naast het plichtmatig ritueel optreden van de burgemeester bij hoog bezoek kun je ook denken aan al die officiële openingen die hij en/of de wethouders met hun vererende aan wezigheid luister bijzetten. Als ze zich daarvoor door de midden stand nou 's niet met de gebruikelijke vreselijke boeketten, dubieuze flessen en andere tijdelijk genot schenkende rommel lieten belonen, maar in klin kende munt, bijvoorbeeld met een bij drage voor het in te stellen Sint Intocht Fonds - kortweg SIF - dan heb je in één. jaar tijds zó 1750 gulden bij elkaar en nog wel meer ook, en dan draai je op die manier ook de winkeliers een flinke poot uit. Wat de tarieven betreft heb ik dan een paar suggesties: de burgemeester kost per opening bijvoorbeeld 100 gulden. Dat is een bedragje van niks, want denk maar niet dat je coryfeeën als Henny Huisman of Vanessa voor zo'n lullig be dragje naar Soest krijgt. En wat heeft Vanessa nou helemaal dat Hans de Widt niet heeft...? Die honderd piek is overigens alleen nog maar het basistarief, want als er óók nog een toespraakje bij moet wordt de nota verdubbeld. Dan heb je trouwens nog niet veel, want de burgemeester zegt in zijn vaste toespraakje nooit veel meer dan dat het in Soest - "deze mooie gemeente" - zo fijn is en zo, maar wie ook nog iets originééls van hem wil ho ren zal daarvoor extra in de buidel moe ten tasten. Voor een echte rede - met bij voorbeeld een doorwrochte visie op de sociale, economische en cultuur-histo rische aspecten van de Soester samenle ving - mag hij best 250 gulden vangen, lijkt me. En komt er een concrete openingshandeling bij, dan wordt het tarief natuurlijk verhoogd met toesla gen, zoals: op knop drukken: 25 gul den; lint doorknippen: 50 piek; bord of plaquette onthullen 75 gulden, toost uitbrengen 100 gulden (exclusief de rest van de inhoud van de fles). En als hij door een brandende hoepel moet sprin gen - wat ik echt nog ooit 's hoop mee te maken - dan moet dat naar mijn smaak toch zeker wel 250 a 300 gulden kun nen opbrengen. Verschil moet er zijn, dus de wethou ders zijn natuurlijk in te huren tegen een voordeliger tarief, gedifferentieerd naar hun politieke marktwaarde die, zoals u weet, sterk varieert. Maar voor het Oplaten van ballonnen door Blommers of het vlag hijsen door Van Logtenstein of Ten Hove zou een bedrag van bijvoor beeld 75 gulden toch niet buitensporig genoemd mogen worden. Let maar op, dat wordt een goudmijn! Nog beter is het natuurlijk als het Col lege, uit spaarzaamheid, de hele Sint intocht zélf verzorgt. Zo veel schmink- werk is daar niet voor nodig, acteren kunnen ze ook heel goed en bovendien zijn de rollen hun als het ware op het lijf geschreven. De Widt zelf als Sint, omdat hij zelf ook al een bedaagde grijsaard is; Neks Blommers lijkt me heel goed als Zwarte Piet - in de ogen van sommige raadsleden is ze toch al een boeman - en Ries van Logtenstein en Pieter ten Hove kunnen best samen in zo'n feest- vermomming rondstappen als respec tievelijk de kop en de kont van het paard. Eén rondje over het Raadhuis plein - met de rest van de gemeenteraad I als strooipieten - is dan al genoeg voor de helft van die 1750 gulden, en het hóeft dan heus geen 7000 gulden bij mekaar te kosten. Wat mij betreft kunnen ze hun optre den na het Sinterklaasfeest direct voort zetten als levende kerststal, in een "ta bleau vivant" met de rest van de ge meenteraad. De Widt en Blommers dan natuurlijk als Jozef en Maria, met Van Logtenstein en Ten Hove als herdertjes. Gemeentesecretaris De Kam lijkt me geknipt voor aartsengel Gabriël, met de rest van de ambtenaren op de achter grond als engelenkoortje. Als kindeke komt alleen het jeugdige CDA-raadslid Bartje Krol in aanmerking; de rest van de raadsleden lijkt me wel geschikt als blatende schapen, al moet je je dan af vragen of het verschil wel zo zal opval len, en de afdeling voorlichting heeft twee uitstekende kandidaten voor zowel de os als de ezel. Voor de rol van de wij zen kan ik helaas niemand bedenken, maar in noodgevallen kan er natuurlijk altijd een beroep gedaan worden op de plaatselijke journalistiek. A.P. Radio Soest, 13.10.95 ^OEMLS'f Inclusief Elite Bloemist Garantie! Een Elite Bloemist Onderscheidt zich door kwaliteit in alle betekenissen van het woord. Dit wordt regelmatig gecontroleerd, zodat de Elite Bloemist altijd uw garantie is voor topkwaliteit!

Soester Courant | 1995 | | pagina 9