1 1 lelicopters komen wel op vliegbasis Zesde boek van Dik Top in aantocht Nationale Modelbouw Manifestatie Fotograaf zoekt informatie over bezoek Jayne Mansfield Expositie van drie kunstenaars in koetshuis kasteel Groeneveld ot zeker 2005 brood op de plank in Soesterberg WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 Brandweer blust bermbrand A28 Griepvaccinatie Huisartsen Soesterberg 1995 'Soesterberg en omgeving in Oorlogstijd' Kerkdiensten Medische dienst Hulpvcrlenin^^J Voor 100.000 gulden aan kleding gestolen Motor gestolen op carpoolplaats Meningen 1 van lezers I Herfstvakantie vieren in het Militaire Luchtvaart Museum Sportuitslagen j Voor project over Amerikaanse filmster SOEST Brons, keramiek en aquarel Soesterbergse ongenoegens? Informatiemiddag peuterspeelzaal De Pruttelpot 'De Drie Eiken' Agenda OESTERBERGSE OURANT Corresi. P. Taai, s 3769 EN l tel./fax (034». Klachten bezorg C. van Barneveld, Molenstraat 112, tel. (035) 602 18 4: in breek- et prilste n tot een ok maar r zonder s paar te Je lucht, n denken chtledige i die rui- ïn staan, u toch?" gedampt isch. Be- zo'n 27 aar, HR- i 44 m3. ;enwoor- ie op dat rderdan die sub- issant of "een kan enen [R-glas- broken. de win- 'an Ede i dagen in een, 5 om te jn, toch, 2val rap (035)- lang Het teri- tjes. gin- ijke Al- het ede :eds rm. zet: ge ide ;st- van ma' de )2- e vliegbasis Soesterberg wordt de >mende tien jaar de thuisbasis van tn squadron van zeventien AS 532 ougars MK2 transporthelicopters 11 een squadron van dertien Boeing H-47D Chinooks transportheli- >pters. Dat is vorige week besloten oor de Tweede Kamer. at is te danken aan een motie, waarin e regering werd verzocht een nieuw nderzoek in te stellen naar een goed efenterrein voor de luchtmobiele bri lde. Tot op heden was het gebied van )ost-Groningen het enige alternatief en at vond de Tweede Kamer niet juist. De Cougars en Chinooks staan wel ge- leel op zichzelf als een luchtmacht- :ansporteenheid, maar de luchtmobiele irigade is dé aangewezen eenheid die ier intensief gebruik van zal maken. pit onderzoek, het verzamelen van peer dan 250 miljoen gulden en het pnieuw inrichten van de nodige infra structuur, vergt zeker tien jaar en tot die ijd wordt de vliegbasis Soesterberg de puishaven van deze hyper moderne nachines. Eind november wordt de eer- Re Chinook verwacht. jlet was maandag 16 oktober een span nende dag voor de vliegbasis Soester- ierg. Velen hadden die morgen hun ra dio afgestemd op de beraadslagingen in de Tweede Kamer om de ontwikkelin- jen op de voet te volgen. Phinooks stvlieger majoor Gert Jan van Capelle zei onlangs: 'De luchtmacht stapt met de vergang van de Alouette helicopters iar de Chinooks van het stenen tijd- ïrk naar het Shuttle-tijdperk. Daarbij loet je dan ook denken dat de Space Tuttle minder geavanceerde elektro nica heeft dan deze uitvoering van de linook'. Met zijn 16 meter lengte, 4 ieter breedte en een hoogte van 6 me er zal hij best opvallen. Het geluid vordt geproduceerd door twee Textron ycoming T55-L-714 motoren. Het kan en maximum snelheid van 300 km/u 'liegen en heeft een maximum gewicht in bijna 25 ton, inclusief lading. De emanning bestaat uit twee vliegers met ventueel een boordmonteur. De idstoftanks geven ruimte aan 4000 ter en het kan een complete gevechts- ïnheid bestaande uit 33 personen ver- Deren. Ook onder de helicopter kan Jiet een vracht vervoeren van bijna 13 ton. De Koninklijke Luchtmacht heeft zeven van deze toestellen overgenomen van de Canadese luchtmacht. Deze wor den momenteel in Boeing Helicopters in Philadelphia grondig gemoderniseerd. Van november tot februari 1996 worden ze in dienst genomen. Daarna volgen in 1998 de andere zes splinternieuwe toe stellen. Cougars Zeventien AS 532 US Cougar Mk2 transporthelicopters worden begin 1996 in Soesterberg verwacht. Deze toestel len worden onder meer ingezet voor transportsteun, herbevoorrading en gewondentransport tijdens operaties van de Luchtmobiele Brigade. De Cougar is een lichtere helicopter dan de Chinook en kan maximaal 4000 kilo lading ver voeren. Toch blijft het met zijn 20 me ter lengte, 5 meter hoogte en een breedte van ongeveer 4 meter geen on opvallende verschijning. Ook zijn ge wicht van maximaal 10 ton mag er zijn. Twee bemanningsleden zorgen dat de twee Turbomeca Makita 1A2 turbine motoren draaiende worden gehouden. Met zijn maximum vermogen van 2104 pk per motor kan het een topsnelheid van 327 km/u ontwikkelen. Het heeft een vliegbereik van ongeveer 838 kilo meter. Reacties De grote vraag blijft 'hoeveel lawaai' ze zullen produceren. Kenners zeggen dat het een duidelijk voordelig verschil is met de Alouette die men met zijn hoge en doordringende fluittoon op grote af stand kan horen. Binnen de luchtmacht- kringen van de vliegbasis Soesterberg was er natuurlijk opluchting. Tot zeker 2005 weet men waar men aan toe is en dat is voor veel luchtmacht- en burger personeel bijzonder belangrijk. Een sergeant-majoor die eerst alle hoop had laten varen, was nu vol goede moed. "Ik ben nu 45 jaar en kan mijn laatste tien dienstjaren hier gelukkig blij ven wonen. Ook al mijn collega's tot 55 jaar zijn onder de pannen en dat is een hele geruststelling. Er is nu een feit ge steld en iedereen weet dat hij of zij zich over tien jaar op iets anders moet instel len. In tien jaar kan er veel gebeuren." Teleurstelling was nu duidelijk bij de andere partij. Een vertegenwoordiger van de Vereniging Overlast Vliegbasis Soesterberg uit Leusden was woedend op de politiek. "WD, D66 en CDA zijn ook hier in Leusden geweest en hebben woorden geuit die niet anders verstaan konden worden dan dat de vliegbasis Soesterberg de helicopters niet zou krij gen. Alles stond op groen, zelfs vlak voor het gesprek op maandag 16 okto ber waren ze op onze hand. Maar toen het erop aankwam, lieten ze ons vallen als een baksteen. Wij zitten nu tien jaar lang in een ellende." Van deze Chinook worden er straks dertien op de vliegbasis Soesterberg ge stationeerd. Een woordvoerder van de vliegbasis Soesterberg vindt al die commotie rondom de zware transporthelicopters irreëel. "Men klaagt al voordat men ge slagen is en praat over toestellen terwijl men ze nog niet eens heeft gezien en gehoord. Natuurlijk zitten er motoren in die geluid produceren, maar lang niet zoveel als een straaljager. Het zijn geen vliegtuigen die met een aanloop de lucht ingaan en daarom nogal wat herrie moe ten produceren. De route's die ze naar en van de basis vliegen gaan over mili tair terrein, want ze hebben immers geen last van welke windrichting ook. En als het onverhoopt toch een keer gebeurd dan kan men dat melden waarop wij de piloot informeren. Ik geef als voorbeeld het goede overleg dat wij bijvoorbeeld met de Vereniging Soes- terbergs Belang hebben. Dat is niet een club die staat te springen van plezier als wij eens wat meer van ons laten horen dan te doen gebruikelijk is. Zij bespre ken dat met ons en dan is er altijd een oplossing te vinden. Zé zijn kritisch, maar eerlijk en dat zou ik van al die anderen ook wel eens willen zien." De vrijwillige brandweer van- Soester berg rukte zondagavond uit naar de A28. Daar was in de berm brand ont staan. Het vuur werd rond negen uur geblust. Dr. Creutzberg Vrijdag 27 oktober van 14.00 tot 15.00 in De Drie Eiken. Woensdag 1 november van 18.00 tot 19.00 uur in de praktijk. Dr. Galjart Dinsdag 31 oktober van 15.30-16.00 uur in De Drie Eiken. Woensdag 1 november van 17.30 tot 18.30 uur in de praktijk. Dr. Prause Donderdag 26 oktober van 15.00 tot 15.30 uur in De Drie Eiken. Maandag 30 oktober van 16.00- 17.00 in de praktijk. Donderdag 2 november van 19.00 tot 20.00 uur in de praktijk. 0 Het zesde boek van de oud-Soes- terberger Dik Top, thans woonach tig in Noorwegen, zal medio novem ber worden uitgegeven. Dit boek. iet als titel 'Soesterberg en omge- ing in Oorlogstijd', geeft een dui delijk beeld van die bange jaren in bet vliegdorp. werden de Soesterbergers op vrijdag 10 mei 1940, 's morgens om 03.30 uur apgeschrikt door een zwerm Duitse Messerschmitts 109 vliegtuigen die met hun mitrailleurs het vliegveld bestook ten. Eén van de zaken die toen werden gedaan, waren witte opvallende gebou- ven zoals 't Zwaantje en café Sport, nijs te verven. De schrijver neemt de lezer mee in een geschiedenis die slechts nog bij enkelen bekend is. Zo wordt ruime aandacht besteed aan de grote brand op de Leus- derheide op vrijdag 18 april 1941 die heel wat winkelruiten in het dorp deed sneuvelen. Een Margarinefabriek en veel grote huizen aan de Amersfoor- tsestraat raken door rondvliegend gloeiend staal in brand. Het wordt zo erg dat de bevolking van Soesterberg om 13.00 uur opdracht krijgt te evacue ren. De Duitsers worden die dag heel wat tonnen munitie lichter dank zij het optreden van het verzet. Aan het eind komt de zo belangrijke datum zondag 6 mei 1945. Al was men nog niet officieel bevrijd, de stemming zat er goed in. In zowel het hervormde wijkgebouw als in de R.K. Kerk, die beide stampvol zijn, wordt uit volle borst het Wilhelmus gezongen. Duitsers lopen langs de kerken en halen hun schouders op. Ook zij weten het niet meer. Het bevrijdingsnummer van de Soester Courant wordt onder het oog van de Duitsers op straat openlijk door velen gelezen. Maar op maandag 7 mei 1945 is het om 08.00 uur zover. De eer ste Canadese Jeep rijdt over de Ban- Zondag 29 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger pastor v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoort sestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. Woensdag 1 november (Allerheiligen) en donderdag 2 november (Allerzielen) eucharistie vieringen om 07.30 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 kand. E. de Lint, Utrecht APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Generaal Winkelmanstraat 99-101 Zondag 09.30 M. Kroonenberg Woensdag 20.00 M. Kroonenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Grof vuil Tel. 035-6093666. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555 (werk- dagen 12.00-13.00 uur). Het bureau aan het Raadhuisplein in Soest is dagelijks van 8.00 tot 23.00 uur te bereiken via (035) 6019444. Tussen 23.00 en 8.00 uur is het bu reau in Baarn bereikbaar, tel. (035) 5487411. Vanaf 27 oktober vervalt het tele foonnummer in Soest, maar kan wel het Baarnse nummer (035) 5487411 worden gedraaid of gedrukt. Alarmnummer: 06-11. Een grote hoeveelheid kleding is vo rige week gestolen uit een bedrijfs pand aan de Stemerdingweg. De buit vertegenwoordigd een waarde van 100.000 gulden. De inbraak werd in de nacht van dinsdag op woensdag gepleegd en de volgende morgen ontdekt. De politie kon verder geen bijzonderheden over de inbraak meedelen. Ook in een nabijgelegen opslag- bedrijf werd ingebroken. Daar wordt niets vermist. Vanaf de carpoolplaats aan de Richel- leweg is maandag een motorfiets gesto len. De eigenaar, een 22-jarige Soes- terberger, had zijn voertuig daar 's och tends achtergelaten. Toen hij om kwart over twee 's middags terugkeerde, was zijn motor verdwenen. Oud-Soesterberger Dik Top. ningstraat (dat is nu de Veldmaarschalk Montgomeryweg) het dorp in, later ge volgd door veel meer materieel. Het boek, voorzien van veel foto's, is met ingang van 14 november te verkrij gen bij boekhandel Van Leeuwen aan de Rademakerstraat. Wij zien het anders Graag wil ik reageren op het gepubli ceerde in de Soesterbergse Courant van 18 oktober, onder de rubriek 'Meningen van lezers' van dhr. K. Kok. Al ruim dertig jaar in Soesterberg wonende, heb ik als inwoner van Soesterberg (dus ook inwoner van de gemeente Soest) wel eens het e.e.a. meegemaakt. Doch de laatste jaren heb ik met name als lid van het Oranje Comité Soesterberg mogen ervaren dat voornamelijk het college van b en w van Soest zich inzet voor de belangen van Soesterberg en zijn inwo ners. Ik denk dat dhr. Kok, die zelf woonachtig is in Amersfoort, andere ervaringen heeft met de gemeente Soest. Daarom is zijn mening volgens mij niet 'de mening van de gemiddelde Soes- terberger. Anneke Pley Het Militaire Luchtvaart Museum organiseert voor de dertiende keer de Nationale Modelbouw Manifes tatie. De manifestatie is met gemid deld meer dan tienduizend bezoe kers elk jaar één van de drukst be zochte evenementen van het mu seum. Het op nauwkeurige wijze op schaal bouwen is een veel beqefende en zeer serieuze vrijetijdsbesteding in Nederland geworden en het bouwen van vliegtuig- voertuig-, trein- en scheepsmodellen oefent op velen een grote aantrekkings kracht uit. Niet alleen het bouwen, maar ook het bewonderen van de modellen vormt voor veel mensen een aangename verpozing. Een speciale attractie, in het bijzonder voor kinderen, vormen de bewegende constructies, gemaakt van inmiddels nostalgisch meccano bouw dozen. Thema Dit jaar is het vijftig jaar geleden dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoor log. Een oorlog waarin Nederland en Nederlands-Indië bezet werden door een Duitse en Japanse overheerser. Vele modellen zijn speciaal gebouwd in ver band met dit thema en voor het eerst in het museum te zien. Wedstrijd Gedurende de manifestatie worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld om de naar hun mening beste modellen uit te kiezen. Aan de beste modellen wordt de 'publieksprijs' uitgereikt. Verder wor den onder alle deelnemers aan zowel de wedstrijd als de show de volgende extra prijzen uitgereikt: 'best-of-show', het meest originele model, het beste jeugd- VOLLEYBAL AGAVS Dames: AGAVS 1 - Forza 2 0-3; Heren: AGAVS 1 - Voleem 1 1-3; AGAVS 2 - Surf 2 2-2; AGAVS 3 - Switch 3 2-2; Jóngens: AGAVS BI - Vollkei B2 1-2; Meisjes: AGAVS Cl - Vollkei C3 3-0; AGAVS C2 - Vollkei C2 0-3. model en de museumprijs. Tevens be paalt een aantal ter zake kundige jour nalisten welke inzending in aanmerking komt voor de persprijs. De prijs uitreiking vindt plaats op zondag 29 oktober om 14.00 uur en is toegankelijk voor deelnemers en familie. De museumprijs voor het meest origi nele model is een rondvlucht in één van de historische Harvards van het museum die luchtwaardig worden gehouden door de Gilze-Rijen Historical Flight. Demonstraties Demonstraties met varende modellen vinden plaats in een speciaal geplaatst groot vaarbassin. Er zijn ook spectacu laire demonstraties met vliegende mo dellen. De Nationale Modelbouw Ma nifestatie wordt gehouden in het Mili taire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist aan de Kampweg te Soester berg tot en met zondag 29 oktober. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en za terdag en zondag van 11.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Wie kan iets vertellen over het be zoek dat de Amerikaanse filmster Jayne Mansfield in 1957 aflegde aan de vliegbasis Soesterberg? Auke Bergsma uit Vlaardingen komt het graag te weten. De foto graaf/kunstenaar is bezig met een project over Mansfield. Het is de bedoeling van Bergsma om het bezoek te reconstrueren en fotografisch vast te leggen. Zangeres Mieke van De Gigantjes zal daarbij de rol van de in 1967 overleden 'seksbom' vertolken. Met de nieuwe foto's wordt een ten toonstelling samengesteld, die in 1997 door het land zal reizen. Ook zal onder meer een zakdoekje met een persoon lijke groet van Mansfield te zien zijn, dat een bioscoop-bezoeker uit Ridderkerk van haar kreeg. Bekende en minder be kende Nederlanders die in '57 in contact zijn geweest, verlenen hun medewer king. Om het geheel zo compleet mogelijk te maken, zoekt Bergsma mensen die bij het bezoek aan de jongens van het Amerikaanse squadron aanwezig waren en weten hoe een en ander destijds ver liep. Ook eventuele foto's en andere materialen zou hij graag gebruiken voor het project. In de Soester Courant van 15 oktober 1957 werd in het kort verslag gedaan van Mansfields aanwezigheid in Soester berg. Ze bezocht tijdens haar verblijf in Nederland verder onder meer het vlieg- dekschip Tarawa in de Rotterdamse ha ven en de redactie van De Telegraaf en verrichtte de aftrap van de voetbal wedstrijd Sparta-DOS (1-7). Auke Bergsma is te bereiken op het vol gende adres: Curacaolaan 29, 3131 XC Vlaardingen, tel. 010-4600450. JAYNE MANSFIELD OP SOESTERBERG. De Amerikaanse filmster Jayne Mans field bezocht zaterdag het te Soester berg gelegerde Squadron van de „USAF". Met veelpublicistische ophef arriveerde zij in het kamp „Nieuw Am sterdam", waar 2 jachtvliegers en een onderofficier de 24-jarige, om haar fi guur beroemde actrice verder bege leidden. Zij vond Holland zeer inte ressant en had 2 musea, 1 kasteel en de grachten van Amsterdam bewonderd. Bovendien had zij een windmolen ge zien en vond vooral de Hollandse kin dertjes buitengewoon aardig. De lunch werd gebruikt in de grote eetzaal, waarbij opviel, dat zij kenne lijk geen speciaal dieet voigde om haar beroemde „lijn" niet in gevaar te bren gen. Na ia alle standen, op klompen, auto- grammen uitdelend en kindertjes lief kozend, te zijn gefotografeerd vertrok zij na verzekerd te hebben, dat Soes terberg en omgeving beslist een van de mooiste gedeelten van ons land moest zijn. Uit de Soester Courant van 15 oktober 1957 Drie weken lang, van 31 oktober tot 19 november, zal het koetshuis van kasteel Groeneveld te Baarn plaats bieden aan een expositie van het werk van drie kunstenaars: Piets Althuis, Rob Vriesman en Jannie Bosma. Gezamenlijk richten ze de ruimte in tot een harmonie van ex- pressie-vormen. Piets Althuis (1942), die haar bronzen beeldhouwwerken in de ruimte plaatst, werkt figuratief met neiging tot het ab stracte. Belangrijk voor haar zijn kwetsbaarheid en zelfbewustzijn. De uitdaging om deze schijnbare tegenstel lingen samen te voegen is voor haar een belangrijke doelstelling in het werk. Piets Althuis volgde de Vrije Academie voor beeldende kunsten te Nunspeet en werkt.vanuit een eigen atelier. Exposi ties o.a. in Amersfoort, Dokkum, Baarn (kasteel Groeneveld, samen met het beeldhouwerscollectief N.W. Veluwe), Roden, Joure, Pesse, Harderwijk. Aan kopen: diverse bedrijven en instellingen, naast uiteraard vele particulieren). Rob Vriesman (1936) gebruikt de ruimte om met keramische voorstellin gen - beelden, reliëfs, vazen, enz. - zich in de eigen spontane expréssies te laten (her-)kennen. Hij hoopt met de bezoe kers gezamenlijke raak- en herkennings punten te bewerken. Zijn bewerkings methoden zijn: Raku, Pittfire-veldoven. Hij is vaak te vinden op vele kunst markten in den lande (opleiding: autodidact). Van Jannie Bosma (1933) hebben reeds ontelbare aquarellen hun weg naar lief hebbers over de hele wereld gevonden. De tentoongestelde aquarellen - veel bloemen-composities naast stillevens - die de wanden van het koetshuis sieren, vormen de 'aankleding' van het geheel. De harmonieuze samenhang van teerheid - het aquarel eigen - en de uit gesproken kleurstelling vormen het aparte van haar werk. Opleiding: privé- lessen bij kunstenaars. Exposities o.a. Anton Pieck-museum, Hattem; Raalte, Epe, Alkmaar, Olst. Deelneemster o.a. aan de internationale bloemenvakbeurs te Aalsmeer; de bekende kunstmarkt voor beeldende kunstenaars te Bergen en de Europese kunstmanifestatie te Aken. Openingstijden in het Koetshuis van het Kasteel: dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Via onze correspondent bereiken ons berichten dat sommige Soesterbergse lezers niet tevreden zouden zijn over de indeling van de "Soesterbergse Courant", die wekelijks in deze krant wordt opgenomen. Het ongenoegen zou betrekking hebben op het feit dat artikelen, waarvoor op de "vaste" Soester-bergse pagina de ruimte ont breekt (die zit altijd vol), op een an dere pagina worden geplaatst. Op verzoek van onze correspondent benadrukken wij hier nog eens dat deze "overloop", zodra de aangebo den kopij de in beginsel afgesproken omvang van één pagina overschrijdt, onvermijdelijk is. Een uitklapbare of uitneembare Soesterbergse pagina behoort helaas nog niet tot de tech nische mogelijkheden. Daarom krijgen "overlopende" arti kelen meestal een plaats op een an dere (redactionele) pagina, zo veel mogelijk bij elkaar onder het-blokje "Soesterberg". Men zal begrijpen dat dit altijd een kwestie is van passen- en-meten. Het onaantrekkelijke al ternatief voor plaatsing op een an dere pagina is dat de kopij óf sterk wordt bekort, óf opschuift naar een volgende editie, óf in het geheel niet wordt geplaatst. Omdat wij de Soesterbergse lezers juist graag van dienst zijn met zo ruim mogelijke berichtgeving trachten wij dat uiter aard zo veel mogelijk te voorkomen. Noch de correspondent, noch de re dactie heeft invloed op deze indeling, tenzij door het zeer krachtdadig indikken van de kopijstroom. Dat doen we echter bij voorkeur niet. Eventuele ongenoegens dienen dan ook niet aan,het adres van de corres pondent gericht te worden. Wij reke nen op ieders begrip. Redactie Soester Courant Op dinsdag 31 oktober is men van 13.00 tot 14.00 uur welkom in peuter speelzaal De Pruttelpot aan de Van Angerenstraat 1. Er is dan volop gele genheid de speelzaal te bekijken, kennis te maken met de leidsters, het inwinnen van alle relevante informatie en het in schrijven van kinderen vanaf de leeftijd van anderhalf jaar. Ook voor de kinde ren die al aangemeld zijn, is het leuk om vast eens een kijkje te nemen en kennis te maken met hun aanstaande juf. i Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Mosselen eten Op dinsdag 31 oktober worden in dienstencentrum De Drie Eiken mosse len geserveerd. Om 12.30 uur kan men aanschuiven voor een complete maal tijd. Het menu bestaaat uit gekookte mosselen, gemengde salade, stokbrood, sausjes en ter afsluiting koffie. Dé kos ten bedragen 12,50 gulden per persoon. Wil mee wil eten, kan zich dagelijks tus sen 10.00 en 11.00 uur opgeven (uiter lijk op vrijdag 27 oktober) bij het kan toor van De Drie Eiken, tel. 351402. Woensdag 25 oktober 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Donderdag 26 oktober 13.00 Excursie PCOB, Dorpsplein 21.00 open badminton AGAVS, Dorps huis Vrijdag 27 oktober 14.00-16.00 Schrijfgroep Amnesty, Dorpshuis Zaterdag 28 oktober 15.30 KVO-Fluks, Kerklaan vrij dansen echtparen, dansschool Rellum Maandag 30 oktober 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Opgaven voor de agenda: tel 351252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13