/ege Stam/SoVoCo na pieken en dalen dii «SSstSJd c >VS verspeelt opnieuw twee punten Bekeravontuur Red Stars verlengd Hockeysters hebben draai gevonden EFFE UITBLAZEN? BLADBLAZERS/ ZUIGERS PROVAK SEC en WOO komen niet tot voetbal toe in restant duel ^HOOIJER^ 1/QENSDAG 25 QKTOBFR 1995 SOESTER COURANT Volleyballers pakken twee punten in griezelig spannende vijfde set rQLLEYBAL Voorsprong Utrechters in zege omgezet BOWLING Nieuwe computers laten bowlingclub even in de steek ?EC consolideert koppositie in tweede klasse ZAALVOETBAL SEC BADMINTON Selby scoort in uitwedstrijd bij BCA Driebergen Politie grijpt inbreker bij kantine WZ'49 Basketballers kunnen naam als 'cup-fighter' eer aan doen BASKETBAL Yvette Stavenuiter beslist duel met HBS: 2-0 HOCKEY Loodgieterswerk DAT KAN A.S. ZATERDAG OP DE STOEP BIJ PROVAK-HOOIJER Want wegens het enorme succes demonstreren wij wederom onze complete lijn: ■et pieken en dalen, met vallen en listaan. Aldus realiseerden de vol- Ityballers van Stam/SoVoCo hun heede succes in de derde divisie C. let was zwak, dan weer fraai wat de Boeg liet zien en Bram Muijs ge- oot, maar zat ook te tanden- harsen. De tevredenheid die na afloop over- lerste, werd enigszins overschaduwd por het besef dat er meer had ingeze- jn. De debutant in de landelijke com- Jbtitie mocht dank zij de 3-2-zege op ■S 3 twee belangrijke punten op zijn Imto bijschrijven, maar de gedachte dat Is volle winst tot de mogelijkheden had Iphoort, ook tegen het niet misselijke BS 3, had zeker bestaansrecht. Bede debet daaraan was de absentie Jan aanvalsleider en 'goeroe' Ron Boethals. Muijs had zijn aanvoeider, die peestal wel overweg kan met moeilijke jallen, gemist. En moeilijke ballen kwa len er genoeg, omdat de passing regel matig te wensen overliet en spelverdeler John van Brummelen weliswaar over Jen vloeiende techniek beschikt, maar Bog steeds niet in staat is te toveren. Bet was ook alsof Stam/SoVoCo zich janvankelijk drukker maakte om het te levisieprogramma van die avond dan de tegenstander. Ondanks een vlotte 5-1- Boorsprong. De servicedruk van de 'Amsterdammers werd groter en de plokkeerders hadden geen antwoord op de vlijmscherpe aanvallen van US 3. pok de verdedigers daarachter stonden met een mond vol tanden. Zo werd het |10-15 en 4-7 en werd het stil in De iBunt. Nadat Jaap van der Vinne in de (ploeg terugkeerde ten koste van Arno van Ekelen, hervond Stam/SoVoCo zich. Via 14-9 werd het 15-11. En toen gingen de gastheren vrolijk ver der met het bestuderen van de omroep- gids en Goethals was er niet om zijn teamgenoten op te zwepen. Het werd 0- 15 en 1-7 en pas toen hielden de heren op met 'zappen'. Op 8-8 was er weer sprake van een wedstrijd en het was juist daarom jammer voor Stam/SoVoCo dat een aantal individuele fouten alsnog tot setverlies leidden (10-15). Veerkracht Dank zij de veerkracht die Stam/ SoVoCo toonde, waren de rollen in de vierde set omgedraaid. Ditmaal werd het 5-0 en 7-1 voor de Soesters die door denderden tot 14-4, vervolgens even twijfelden, maar met 15-7 in elk geval één wedstrijdpunt veilig stelden. De beslissende vijfde set mondde uit in een griezelig spannende ontknoping, die een verkorte versie van de vier daar- voorafgaande set bleek. Coen Werkhoven wringt zich in alle bochten in het duel met US 3. Foto: Goos van der Wilt Een discutabele beslissing van de scheidsrechter, die de lijnrechter ne geerde, betekende 5-5 in plaats van 6- 4 voor de Soesters. Coen Werkhoven protesteerde, kreeg geel, en verwerkte vervolgens een opslag verkeerd (5-6). Niet veel later vluchtte Muijs in een time-out, maar aan de kant geloofde niemand dat Stam/SoVoCo het onheil (8-11) nog kon afwenden. Dat gebeurde rius wel. Het was uitgere kend Arno van Ekelen, die daarvoor niet goed in de wedstrijd zat, die de suc cesvolle inhaalrace leidde. Hij scoorde drie keer en hielp zijn ploeg aan een 14- 13-voorsprong. Het eerste 'matcht- point' werd niet verzilverd, dat van US 3 op 14-15 evenmin. Nadat ook Jan Vis ser zich ermee ging bemoeien, werd het 16-16 en met twee goede blokkeringen op tij besliste Stam/SoVoCo de vijfde set (18-16) en de wedstrijd (3-2) in zijn voordeel. Dames Drie gespeeld, nul punten. Het is de trieste balans van de dames van Stam/ SoVoCo, die zaterdag met 3-0 werden geklopt door Martinus 2. Het is ook een balans die de waarheid geweld aan doet, want ondanks dat de eerste divisionist door het vertrek van Irene Koelewijn en Judith Lazonder aan kwaliteit heeft in geboet, hoort ze niet thuis in de onder ste regionen. De wetenschap dat het team in de eer ste wedstrijden de top drie heeft gehad, rechtvaardigt de stelling dat het in de komende weken gaat stijgen op de rang lijst. Waar die lijn precies eindigt, is min der voorspelbaar. In elk geval zal Stam/ SoVoCo komende zaterdag in De Bunt van Formido Hoogezand/DAK moeten winnen om het blazoen op te poetsen. Zoals verwacht lukte dat tegen het schaduwteam van eredivisionist Marti nus nog niet. Met de cijfers 15-8, 15-2 en 15-11 maakten de Amstelveners dui delijk dat van Stam/SoVoCo niet de zelfde prestatiecurve als vorig seizoen mag worden verwacht. Toen was de ploeg verrassend lange tijd trotse lijst aanvoerder in IA. Het sprookje was over toen in februari de cruciale wed strijden op de kalender stonden en in terne problemen tot het tussentijdse ver trek van Lazonder leidden. Daarna was Stam/SoVoCo de modale ploeg die het eigenlijk altijd is geweest met af en toe een positieve en negatieve uitschieter. Die rol lijkt de dames vooralsnog ook dit seizoen het best op het lijf geschre ven. Tenzij ze daar zelf anders over den ken. Een slechte wedstrijd van beide anten. Dat waren de 67 resterende ninuten die WOO en SEC zater dag in Utrecht moesten afwerken, "let duel was destijds na 23 minu iten bij een 1-0-stand gestaakt. Het iverd 2-1. ïendrik-Jan de Boer koesterde in de kveede helft geen moment de illusie dat njn ploeg met een overwinning uit de domstad zou terugkeren naar Soest, eker vijf, zes spelers zaten niet in de wedstrijd, onder wie topschutter Teus yërwoerd. Bij was op de openingsdag van de com petitie, op 9 september, betrokken bij en ongelukkige botsing, waarbij een [speler van WOO een botbreuk opliep. L>e gemoederen raakten destijds dusda- hig verhit, dat besloten werd de wed strijd te staken. Het slachtoffer is inmid dels drie keer geopereerd, moet binnen kort weer onder het mes en kan waar schijnlijk actief voetbal uit zijn hoofd :etten. kennelijk waren beide teams onder de ndruk van de vervelende gevolgen. Aan VOETBAL zaterdag voetballen kwamen ze namelijk nauwe lijks toe. Nadat beide elftallen een kans hadden laten liggen, mocht Michel Bessèling vanaf het Tandje buitenspel' doorgaan. Hij maakte geen fout (1-1). Dat was tien minuten voor rust, maar toen de ploegen pauzeerden, had WOO de voorsprong alweer in ere hersteld. De bal viel na een hoekschop bij de tweede paal neer. Richard Steensma wilde op ruimen, maar mikte de bal tegen de voet van een Utrechter: 2-1. Daarmee was eigenlijk alles gezegd. Na rust kwamen WOO en SEC ieder tot welgeteld één schot op doel. Doelpuntenmaker Besseling en een Utrechter gingen op de bon vanwege opmerkingen en Ruud Ebbing viel uit met een hoofdwond. Hij werd vervan gen door Alwin Lergner. Razzo van Dam kwam in de ploeg voor Richard Steensma. Het geplande bowlingtoernooi in C-drie heeft afgelopen weekein de niet kunnen plaatsvinden. De reden is dat de nieuwe computers nog niet optimaal functioneren. Het programma, dat het ophalen en neerzetten van de pins moet regelen, is nog niet geïnstalleerd. Daarom moeten de bowlers met de regelmaat van de klok naar het einde van de baan lopen om de 'ontregelde' pins te ordenen. In competitieverband nemen de le den van de Söester Bowling Vereni ging dat nog voor lief. Maar het on gemak werd te storend bevonden om het eerste toernooi van dit seizoen doorgang te laten vinden. Vermoede lijk wordt het ontbrekende computer programma binnen enkele weken als nog geïnstalleerd. Op dit moment is niet bekend wanneer het afgelaste toernooi wordt ingehaald. iet wil nog maar niet echt lukken net DVS/De Kuil. De ploeg-in-op- bouw verspeelde maandagavond opnieuw twee punten en heeft met ■vier-uit-vier' al een ruime achter stand op de ongeslagen koploper 's jraveland. Tegen Bussum kwam DVS/De Kuil niet [verder dan 6-6 in een matige, maar [vooral na rust levendige wedstrijd. Dat «houdend zaalvoetbal niet altijd garant at voor succes bleek in de eerste helft. De Soesters kwamen er nauwelijks uit, bmdat ze te weinig beweegden en de bal veel te langzaam rond speelden. Boven- pien kreeg Bussum een aantal keren uimte op de vierkante meter en de 1- l-achterstand in de rust was niet onte- cht. Fit pure noodzaak nam DVS/De Kuil in de tweede helft meer risico en pro beerde het de tegenstander meteen vast te zetten. Bussum raakte daardoor steeds meer van slag, maar profiteerde niettemin enkele keren van het feit dat sommige spelers niet terugkwamen als ze op de 'vijandelijke' helft waren gepas seerd. Arnold Broertjes kon dan wel uit verschillende standen scoren, door twee counters en een actie zorgden de gasten ervoor dat DVS/De Kuil voortdurend op achterstand bleef. Het werd 2-3, 2-4, 3-4, 3-5, 4-5 en ein delijk 5-5. Niet veel later was het alweer 5-6 en moest Broertjes voor de vijfde keer raak schieten: 6-6. In de slotfase kregen Broertjes en Michel Vlaswinkel, die zijn rentree maakte, ideale mogelijk heden om alsnog drie punten in de tas te stoppen. Ze misten. Na vier wedstrijden zetelt tweedeklasser SEC nog comfortabeler aan de kop van de ranglijst. Ook Team Vos werd ge- klopt: 6-3. Voor rust speelden de Soesters een redelijk goede wedstrijd en kwamen ze door twee doelpunten van Johan Blankenberg, één van Fred Bos en één van Danny van der Heijden op een 4-1-voorsprong. Omdat de gasten geen wisselspelers hadden meegenomen, predikte coach Wil van der Heijden een hoog tempo voor de tweede helft. Kennelijk geloof- Duel tussen René Ribberink en de doelman van Bussum. Foto: Goos van der Wilt den de Seccers het wel en zowel het tempo als het peil zakte snel naar een bedenkelijk niveau. Bos scoorde welis waar nog tweemaal, maar dat deed Team Vos ook. Selby speelde zijn eerste uitwed strijd bij BCA Driebergen en pakte de winst met 6-2. Yvonne Hermans die inviel voor Phula van den Dijssel won al haar partijen. Sebastian Ott won zijn enkelspel met 15-10,15-6, maar Henk Stienstra gaf in drie sets een punt weg aan Driebergen. Lydia van den Dijssel scoorde voor Selby en ook Yvonne Hermans pakte de winst in twee sets 11-1, 11-2. In het herendubbelspel met Ott en Stienstra was de eerste game voor Selby (15-5), de tweede set werd goed tegen stand geboden door Driebergen, maar met 15-11 trok Selby aan het langste eind. Ook Lydia van den Dijssel en Hermans maakten er een spannende strijd van. Het gemengd dubbel van Stienstra en Van den Dijssel werd in twee sets beslist waarbij Driebergen de meerdere was. Hermans en Ott lieten de eerste game liggen. Het werd 15-10 voor Drie bergen, maar in de tweede set kwamen ze goed terug en haalden ze de setwinst binnen 2-15. In de beslissende derde set ging er niets meer fout en kon Selby het afmaken: 5-15. Steeds meer sportverenigingen heb ben zich gewapend tegen inbrekers. Dat zoiets effectief is, bleek zaterdag morgen om half vijf bij WZ'49. Daar probeerde een man in te breken in de kantine. Wat hij niet wist, was dat het stille alarm de politie waar schuwde. Die was snel ter plekke en kon de man in de kraag grijpen. Hij was op dat moment nog niet binnen geweest. Verschillende clubs schaften enkele jaren terug inbraak-alarminstallaties aan, nadat er regelmatig in sport kantines was ingebroken. In het ge val van WZ'49 bleek dat geen ver keerde investering. SE$JRtf Ook dit jaar kan Red Stars zijn naam als 'cup-fighter' eer aan doen. In de derde bekerronde, die ver moedelijk in december op de agenda komt te staan, krijgt het herenteam bezoek van 3Es Piran- has dat in de promotiedivisie speelt. Dat is drie stappen hoger dan de tweede klasse rayon, waarin de Soester basketballers uitkomen. Of de heren net zo ver zullen reiken als de jongens junioren (winnaar in 1978), de meisjes junioren (winnaar in 1981) en de dames (verliezend finalist in 1983) is de vraag. Maar de zinderende duels die zowel de heren als de jongens junio ren in de afgèlopen jaargangen tegen gerenommeerde clubs afwerkten, staan bij menigeen nog op de netvliezen. Red Stars heeft het afspraakje met 3Es Piranhas te danken aan de 90-74-zege die het zondagmiddag boekte op BV Dunck. De eersteklasser uit het Groningse Zuidhorn werd na een wis selvallige wedstrijd uitgeschakeld. Met nog een wedstrijd van de avond daarvoor in de benen, kwam het trage Dunck snel op achterstand. Binnen 120 tellen was het al 8-0 voor Red Stars dat die marge geruime tijd verzegelde, maar na zeven minuten Marco van Maanen voorlopig kwijtraakte. Achter de naam van de forward stonden op dat moment al vier persoonlijke fouten genoteerd. Het deerde de Soesters slechts kort. In de laatste vijf minuten rende Red Stars naar een 40-24-voorsprong, omdat Igor Smink weer gewoon die ballen er in gooide, John McLaine met een schot percentage van tachtig procent de ruimte benutte en Arend Kok de lijnen uitzette, met passjes strooide en de rust bewaarde. Spannend Ook de start van de tweede helft was voor Red Stnrs (44-24) en toen werd het toch nog spannend. Red Stars maakte de fout om vier aanvallen ach ter elkaar de bal binnen tien seconden weg te gooien. Het balverlies nam toe, toen de Groningers ook nog eens gin gen verdedigen en bloed roken toen het verschil minder dan tien punten werd. De voorsprong slonk tot vier punten en onder druk van de foutenlast moest Smink even naar de kant. Maar McLaine, die raak bleef schieten, kreeg hulp van junior Kim Ho Leung. Boven dien controleerde Kok weer de-wed strijd, pakte Manfred Dikkers nuttige rebounds en irriteerden enkele noorder lingen zich aan de leiding. Dat laatste ging ten koste van hun spel en Red Stars liep in de laatste drie minuten voor de tweede keer weg. Bij Red Stars werd Smink 'voor de vy. andering' topscorer met 23 punten, McLaine (22), Dikkers (16) en Ho Leung (11) hadden eveneens een be langrijke inbreng in de produktie. Dames Na drie wedstrijden staan de dames van Red Stars nog op nul. De ploeg had zondagavond de eerste zege van het sei zoen binnen handbereik, maar ver speelde na de rust een 12-23-voor- sprong: 42-39. Coach Aldo Heeregrave kon Nancy de Kruyf weer opstellen en had tevens de beschikking over Patricia Jasperse die in '93-'94 topscoorster werd, daarna koos voor gezinsuitbreiding en nu een ver dienstelijke rentree maakte. Het zag er dan ook allemaal goed uit. Zowel tegen de zone- als de persoon lijke verdediging van Prisma College 4 hadden de Soesters hun antwoord klaar. Het optimisme verdween in de tweede helft als sneeuw voor de zon. Negen minuten lang miste Red Stars alle hele, halve en kwart kansen. De Utrechters kwamen langszij en gingen er overheen, al zou de achterstand nooit groter wor den dan vijf punten. "Scoor je twee, drie keer in het begin van de tweede helft, dan win je gewoon de wedstrijd. We hebben het aan het einde nog met een press geprobeerd, maar het mocht niet baten," aldus Heeregrave. De dames van MHC Soest hebben duidelijk hun draai in de competitie gevonden. Afgelopen zondag stond HBS op de kunstgrasmat van Soest. In een zeer aantrekkelijk duel werd het 2-0 voor de Soester hockeysters. De heren speelden een goede wed strijd tegen koploper en ex-over- gangsklasser Ede. De tegenstander mocht de handen dichtknijpen, on danks de 1-3-winst. Op het dit keer droge kunstgras moes ten de dames en heren van Soest hun inhaalwedstrijden afwerken. De dames kregen HBS tegenover zich. Winst op de Bloemendaalse ploeg zou betekenen dat Soest zich in de middenmoot van de ranglijst kon nestelen. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de winst op HBS eenvoudig zou worden verkregen. Keer op keer werd de snelle en handige linkerspits van HBS bediend. Zij maak te het de achterste linie van Soest erg lastig. Het was de verdienste van een geconcentreerde verdediging dat er met een 0-0-stand kon worden gerust. Na de thee zag het publiek een offensief ingestelde thuisploeg, waarin Yvette Stavenuiter een hoofdrol zou vertolken. Tot twee keer toe gaf zij via oogstrel ende combinaties de HBS-goaly het nakijken. "Een middenmootpositie is mooi. Maar we kunnen met deze ploeg riitt HET AfJRES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL. 035 6013255* FAX 035 60 25997 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Soesterbergsestraat 4 3768 EH Soest Telefoon 035-6026900 De doelvrouw van HBS ligt verslagen op de grond, maar MHC Soest zoekt nog steeds het doel. Foto: Goos van der Wilt beslist hoger eindigen," aldus de fortuin lijke aanvalster. Heren De heren moesten het opnemen tegen de onbetwiste titelkandidaat Ede die zich vorig jaar net niet veilig kon stellen in de overgangsklasse. Ede was volgens de informatie in het lijfblad van de KNHB naar Soest afgereisd om met de bekende 'vier vingers in de neus' de punten te vergaren die hen direct naar de koppositie in de eerste klasse zou loodsen. Niets bleek minder waar. Soest gaf in een taktisch sterke eerste helft prima partij. Sterker nog, twee gevaar lijke counters in de eerste helft bracht Ede aan het wankelen. Toch opende de geroutineerde ploeg enkele tellen voor rust via een strafcorner de score. In de tweede helft werd Ede tot defensief spel gedwongen. Dat resulteerde in een aan tal mooie kansen voor Soest. Via een opzettelijke overtreding in de Edense cirkel kreeg Soest een strafbal toegewe zen. Wouter van Rensen pushte de bal echter tegen de kunststof beenbescher mers van de Edense keeper. Direct daarna trok Ede in de aanval en bouwde het via een fraaie combinatie de voor sprong uit. Soest liet zich echter niet van het voetstuk stoten. Een schitterend doelpunt van Edwin Ros verkleinde de achterstand. Dat het uiteindelijk 1-3 werd, had alles te maken met gedrevenheid waarmee Soest het laatste kwartier speelde. Im mers, het verdiende punt had kunnen worden afgewongen wanneer de Soes ter ploeg wat nauwkeuriger met de kan sen had omgesprongen. "Er zit duidelijk progressie in deze ploeg. En dat is positief met de weten schap dat we binnenkort tegen de zwakke ploegen moeten spelen," aldus aanvoerder Laurens Ros.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15