Koningsweg en Ossendamweg moeten kransslagader worden En dit zijn de knallers van deze week: r 149 895 598 Raad steunt motie van wantrouwen tegen Ries van Logtenstein niet MAG BEST wCÉDEN. Onduidelijke brief mag retour aan gemeente ONS WERK PENSIOEN D )yenne du Comice handperen Verse mosselen Duitse biefstuk (Ex-)echtparen aangehouden wegens bijstandsfraude Smeeing's opruimingsweken Verrassende aanbeveling ambtelijke projectgroep gewest Eemland HET VLEESCENTRUM 3 Actueel 5 Actueel 13 Soesterberg 15 Sport CdK dankt Soest voor enthousiasme bij bezoek H.M. Brand op zolder Van Beuningenlaan Grote schade voor bedrijven door diefstal 'Huidige wethouder treft geen blaam in kwestie Aqua Indoor' KLAREN HTROMP VOOR HUIS, THUIS EN HYPOTHEEK, BEL VERRIPS VAN ROUWENDAAL, RENTE VANAF 5,3% TEL 035 - 601 64 67 •9 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Goede vangst sociale recherche Ook Fries kanaal op Soester kabel? 200 occasions met: A Niet een paraüelroute voor de Van Weedestraat (variant 1) of een rondweg door de polder (variant 2), maar de Koningsweg en de Ossendamweg (va riant 3) moeten de kransslagader van het Soester wegennet worden. Dat betekent ondermeer dat een aantal huizen aan de oostzijde van de Ossen damweg moet verdwijnen en dat er onder de spoorwegovergang bij station Soest-Zuid een tunnel moet worden gegraven. Tot die verrassende aanbe veling komt een ambtelijke projectgroep. 9 Aan de rechterzijde van de Ossendam weg zullen huizen moeten verdwijnen en onder de spoorwegovergang komt een tunnel als de aanbevelingen van de amb telijke projectgroep worden overgenomen door de politiek De kosten voor de fysieke maatregelen worden geraamd op 36 miljoen gulden. Daarin zijn ook de investeringen voor de herinrichting van de Van Weede straat en andere aanpassingen in Soest verrekend. Variant 3 krijgt de voorkeur van de pro jectgroep, omdat deze meer knelpunten oplost dan de overige twee. Kort samen gevat worden met een parallelroute (kosten: 26 miljoen) alleen de proble men op de Van Weedestraat weg- gezeefd. En een rondweg zou slechts soelaas bieden aan het doorgaande ver keer; Het verkeer in Soest zou er niet bij zijn gebaat. Bovendien vraagt de pro jectgroep zich af of de kosten van de rondweg (65 miljoen) in redelijke ver houding staan tot het te verwachten ge bruik van acht- tot dertienduizend au to's per dag. Kentekenonderzoek De projectgroep heeft zich bij haar rap portage laten leiden door een kenteken- onderzoek dat op 25 april werd verricht op de N221 (voor Soest het tracé Birkstraat-Vredehofstraat). De resulta ten daarvan werden gebruikt voor het ontwikkelen van een zogenoemd computermodel, aan de hand waarvan alle verkeersstromen in kaart kunnen worden gebracht. Er komt heel wat bij kijken, voordat variant 3 zou zijn uitgevoerd. De krui singen van de Vondellaan met de Birkstraat en de Soesterbergsestraat die nen te worden aangepast. Om een be tere doorstroming van het verkeer op de Ossendamweg te realiseren, is het nodig dat de zijwegen niet meer op de hoofd- weg, maar op een aan te leggen ventweg uitkomen. Om ruimte te creëren, zou den de huizen aan de oostzijde (tussen de Eikenlaan en de Schoutenkampweg) moeten worden gekocht en gesloopt, niet nadat voor vervangende nieuw bouw is gezorgd. Een tunnel onder de spoorwegovergang draagt ertoe bij dat het verkeer snel kan worden afgewik keld. Verder is een rotonde nodig op de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg. Tot slot dient de krui sing van de Beckeringhstraat en de Biltseweg, alsmede die bij paleis Soest- dijk te worden aangepast. In navolging van een aantal andere gemeenten heeft het gemeentebe stuur besloten dat inwoners van de gemeente Soest die onbegrijpelijke brieven van de gemeente ontvangen, deze terug kunnen sturen. De rege ling gaat meteen in. Wanneer een inwoner in het vervolg een brief van de gemeente ontvangt die in zijn of haar ogen onduidelijk of onbegrijpelijk is, kan de brief teruggestuurd worden naar de klachtencoördinator van de ge meente (gemeentehuis). Deze zorgt er dan voor dat men binnen enkele dagen een betere brief krijgt. Het is de bedoeling dat de gemeente vanaf heden bij het verzenden van een brief een mededeling bijvoegt waarin komt te staan dat, indien de brief onduidelijkheden bevat, deze teruggestuurd kan worden. Met deze maatregel hoopt het ge meentebestuur de burgers meer bij de politiek te betrekken. Birkstraat'49-Soest-Tel. 601 24 77 HOTELBIEFSTUK per stuk vacuüm, kilo 24. Zie pag. 10 Altijd kwaliteit en betaalbaar. BEZOEK •ONZE SHOWROOM BEÊÏZU&N24' - 035*6019706 Icil OOK VOOR ALLE SOORTEN STEMPELS BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL 035 6013255'FAX 035 60 25997 De optimalisering van dit tracé kost der tig miljoen gulden. Daarbij is nog geen rekening gehouden met milieu-techni sche kosten, zoals bijvoorbeeld geluids isolatie aan de woningen aan de Ossen damweg en de Vondellaan. Van Weedestraat Ongeacht welke variant uit de bus komt rollen, zal de Van Weedestraat over een lengte van '700 meter worden her ingericht. Die straat zal dan autoluw worden gemaakt. Het zal daarna bij voorbeeld niet meer mogelijk zijn om vanaf de Stadhouderslaan en het Nassauplantsoen de Van Weedestraat in te rijden. Ook delen van de Korte en de Lange Brinkweg worden heringericht over een totale lengte van 850 meter. Voor deze maatregelen is vier miljoen gulden nodig. Daarnaast moet twee miljoen gulden worden geïnvesteerd voor maatregelen op de tracé's Vredehofstraat-Birkstraat, Beukenlaam-Nieuweweg en op de Lange Brinkweg. Deze zijn nodig om te voorkomen dat het verkeer toch van deze routes gebruik gaat maken. De aanbeveling van de projectgroep ligt nu voor vaststelling bij de bestuurs commissie verkeer en vervoer van het Gewest Eemland. Die had de groep, gevormd door ambtenaren van de ge meenten Soest, Baarn, Amersfoort, de provincie Utrecht en Rijkswaterstaat, de opdracht gegeven voor de rapportage. Verkeersbeleid De verwachting is dat begin volgend jaar de inspraakprocedure start en de notitie in maart of april door de ge meenteraad wordt behandeld. Het zal een wezenlijk onderdeel moeten uitma ken van het langverwachte Soester verkeersbeleid dat volgend voorjaar moet worden vastgesteld door het ge meentebestuur. Soest wil/moet verder met Aqua Indoor. 'De Soesterbergse Sint kan toch ook naar Soest komen? Bestemmingsplan Soest-Zuid vastgesteld. Brunekreei (WD) haalt uit naar ambtenaren. 'Buren' nemen alvast kijkje in nieuw onder- komen Molenschot. Forse kritiek raad op 'afwezige' Radio Soest. Soest wil eind aan illegale koffieshop aan de Nieuwstraat. Helicopters komen wel op vliegbasis. Nationale Modelbouw Manifestatie. Fotograaf zoekt informatie over bezoek Jayne Mansfield. Zesde boek Dik Top. Zege Stam/SoVoCo na pieken en dalen. Bekeravontuur Red Stars verlengd. Hockeysters hebben draai gevonden. DVS verspeelt op nieuw twee punten. De commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, jhr.drs. RA.C. Beelaerts van Blokland, heeft in een brief aan burgemeester J. de Widt zijn dank uitgesproken voor het en thousiasme dat de inwoners van Soest en Soesterberg betoond heb ben bij het werkbezoek van Hare Majesteit de Koningin op 3 oktober. Langs de route door de gemeente werd Koningin Beatrix uitbundig toegezwaaid, waarbij langs de Ossen damweg de kinderen van de basis school De Werveling de stoet met vlaggen opwachten. Ook bij het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Geneeskundig Centrum in Soesterberg betoonde de Soester bergse inwoners een grote enthou siaste belangstelling. Politie en brandweer rukten vorige week woensdagmorgen tegen acht uur uit naar een woning aan de Van Beu ningenlaan, waar een uitslaande brand was gemeld. Een voorbijganger zag vlammen uit het dak komen en in het huis bevonden zich nog enkele bewo ners. Het vuur bleek te zijn ontstaan in de verbindingspijp tussen de cv-ketel en de schoorsteen. De brandweer kon niet voorkomen dat een deel van de zolder verdieping uitbrandde. Volgens de politie heeft een installatiebedrijf 35.000 gulden schade geleden als gevolg van een diefstal. Daarbij werd ook een bouw bedrijf voor zeker duizenden guldens benadeeld. Van beide firma's werd een grote hoeveelheid bouwmaterialen gesto len vanaf het terrein van het voorma lige Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg. Daar wordt momenteel een hotel gebouwd. De bouwwerkzaamheden hebben bijna vijf maanden stil gelegen in ver band met een politieke kwestie over de geplande 96 appartementen. Het gemeentebestuur blijft op het stand punt dat daarin permanente bewo ning niet is toegestaan, terwijl de projectontwikkelaar de appartemen ten wil verkopen als vaste woningen. Hoewel het 'conflict' nog niet is op gelost, werden vorige week de bouw werkzaamheden hervat. Toen kwam de diefstal aan het licht. Wanneer die heeft plaatsgevonden, is nauwelijks vast te stellen. Overigens is er ook een groot aantal vernielingen aange bracht. Wethouder Ries van Logtenstein kan zijn werk gewoon blijven doen. Geen enkele fractie steunde de mo tie van wantrouwen die Gemeente belangen Groen Soest (GGS) vorige week woensdag tegen hem in diende. Van Logtenstein valt niets te verwijten in de kwestie over de hogere onderhoudskosten van Aqua Indoor, vindt de overgrote meerderheid. Het was de tweede motie van wantrou wen tegen een wethouder in de politieke geschiedenis van Soest. In de zomer van 1993 diende de WD-fractie er één in tegen de toenmalige wethouder Mieke Swinkels (D66) die toen ook mocht blij ven zitten. Zoals deze krant vorige week als eerste meldde, is in vier jaar tijd ongeveer 900.000 gulden aan onderhoud uitgege ven, vijf ton meer dan was begroot. Omdat was afgesproken dat de ge meente de meer-kosten voor haar reke ning zou nemen, zit Soest nu met een fikse financiële tegenvaller. Onder druk van een kort geding, dat Aqua Indoor had aangespannen, heeft het college, met instemming van de commissie financiën, 250.000 gulden vergoed aan de exploitant van het sport en recreatiecentrum aan de Dalweg. Over het overige kwart miljoen is nog geen overeenstemming bereikt. Er zou den door Aqus Indoor niet alleen onderhouds-, maar ook managements- kosten zijn verhaald bij de gemeente. Achtergehouden Volgens GGS heeft het college, dat des tijds de onderhandeling met Aqua Indoor voerde, belangrijke informatie achtergehouden. Hans van Wuyckhuyse stelde dat er toen al enkele bedrijfs plannen en een advies van de Stichting Sportfondsenbaden op tafel lagen, waaruit kon worden opgemaakt dat per jaar meer dan 100.000 gulden nodig is voor het onderhoud. Die informatie kreeg de gemeenteraad niet te zien en vervolgens werd met Aqua Indoor een onderhoudscontract voor 100.000 gul den per jaar gesloten. De gemeente en de exploitant zouden die kosten delen. Hoewel hij destijds geen sportwethou der was, maakte Van Logtenstein wel deel uit van het toenmalige college. En dus stelde GGS hem verantwoordelijk. Dat ging de overige fracties echter te ver. "Je kunt hem niet kwalijk nemen wat zijn voorgangers hebben bekok stoofd," aldus Rob Joustra van BAM. Leidje Tomassen van GroenLinks/Pro- gressief Soest steunde de motie even min, maar was het wel eens met GGS dat er informatie ïs verzwegen. "Als we die informastie hadden gekregen, waren onroerend qoed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Aan- en verkoopbemiddeling Ook 's avonds en in 't weekend 035 - 602 74 93 zie pagina 3 en 5 m zie pagina 7 met gratis zakje kruiden 2 kilo 500 gram van 9,75 voor Ries van Logtenstein. we nu veel verder geweest." Ook het feit dat er nog steeds geen af spraken zijn gemaakt over wat wel en wat niet als onderhoud kan worden op gevoerd, kan Van Logtenstein niet wor den toegerekend, menen de meeste fracties. De schuld daarvan zou dan eer der bij Jan Menne, liggen. Hij was van 1990 tot '94 sportwethouder, maar trok zich vorig jaar na de verkiezingen uit de politiek terug. 'Onterecht' Van Logtenstein vindt dat hemzelf niets valt te verwijten. "Deze motie is onte recht. Ik denk dat ik de motie niet heb verdiend, maar blijf bereid om met de fractie van GGS over deze kwestie te praten." Hij zei dat hij pas sinds vorig jaar op de hoogte is van de hoger uitgevallen on derhoudskosten. Dat de besprekingen over de onderhoudslijst na vijfeneenhalf jaar nog steeds niet zijn afgerond, ligt volgens de wethouder aan Aqua Indóor. Andersom stelt Aqua Indoor dat de ge meente de besluitvorming hierover steeds heeft vertraagd. Volgens GGS hadden alle problemen voorkomen kunnen worden als er tijdig een onderhoudslijst was gemaakt. Over de kwestie is drie jaar lang in besloten heid vergaderd door de commissie fi nanciën en sport. Al die tijd zou het college hebben beweerd dat de ge meente de door Aqua Indoor geclaimde kosten niet hoefde op te hoesten. Nadat de gemeente werd gedagvaard door Aqua Indoor, werd juridisch advies in gewonnen en besloot het gemeentebe stuur alsnog over de brug te komen. Zie ook pagina 3. Onlangs heeft de sociale recherche in Soest een 35-jarige vrouw en een 45-jarige man aangehouden i.v.m. sociale zekerheidsfraude. De vrouw had sinds juli 1989 een uitke ring van de gemeentelijke sociale dienst van de gemeente Soest naar de norm van een één-oudergezin. De man had vanaf augustus 1988 een bijstands uitkering van de gemeente Amersfoort naar de norm van een alleenstaande. De man en de vrouw waren in het ver leden met elkaar gehuwd, maar in maart 1993 zijn beiden weer bij elkaar gaan wonen in Soest. De man hield zijn wo ning in Amersfoort aan en verhuurde deze onder. Zowel de man als de vrouw gaf niet aan de sociale dienst van Soest en Amers foort door dat zij weer bij elkaar woon den. Daardoor werd ten onrechte een uitkering aan de man verstrekt. Doordat hij in werkelijkheid geen verblijf hield in Amersfoort had hij geen recht op een bijstandsuitkering van de gemeente Amersfoort. De man en de vrouw hadden in Soest een uitkering kunnen aanvragen naar de norm van een volledig gezin, maar dat deden ze niet. Door hun handelwijze werd de gemeente Amersfoort bena deeld voor een bedrag van ongeveer f 55.000,-. Dat bedrag zal worden teruggevorderd. De uitkering van de man in Amersfoort is met onmiddellijke ingang beëindigd. Beiden zullen zich binnenkort voor de rechter moeten verantwoorden. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt terzake valsheid in geschrifte. Personen die een uitkering 'genieten van de sociale dienst zijn verplicht direct melding te maken van elke wijziging die invloed kan hebben op de hoogte van en/of het recht van uitkering. De regionale Friese vereniging "Frysk en Frij" heeft het gemeentebestuur ge vraagd om voortaan ook de radio- en tv-programma's van Omrop Fryslan door te geven. Bij de Friese Soesters (of Soester Friezen?) leeft volgens de ver eniging de sterke wens om op die ma nier kontakt te kunnen houden met en kennis te kunnen nemen van de Friese taal en cultuur. Nu de doorgiftemogelijkheden binnen kort worden vergroot wil Frysk en Frij dat de gemeente ook de ontvangst van de Friese tv en radio mogelijk maakt. "Wij kunnen u verzekeren dat voor ge noemde uitzendingen een brede belang stelling bestaat en dat deze uitzendingen een grote meerwaarde kunnen beteke nen voor het totale pakket," aldus Frysk en Frij. Het College heeft de vereniging geant woord dat het voorstel wordt meegeno men bij de opstelling van het kabelplan 1996 door de programmaraad, waarin Soest overigens nog altijd met te weinig leden vertegenwoordigd is. de beste garantie niet goed geld terug zekerheids garantie zelfs op het onderhoud messcherpe prijzen het voordeligste betaalplan altijd wel een aantal klinkende aktie-auto's de garage die pas tevreden is als u dat ook bent! SOEST: Koningsweg 14, tel.: 035-6013227 Openingstijden: Ma, t/m vrij. 09.00-18.00 uur, vr. 09.00-21.00 uur, zat. 09.00-17.00 uur Ji

Soester Courant | 1995 | | pagina 1