OP T m Soest 50 jaar gele^ 'Buren' 1 nieuw 01 u 1 ACTUEEL Gemeent in Turkse Informat Wereldgi WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Meningen I van lezers Hoezo, begrotingsoverschot?! Rampoefening (3) Roepie - Roepie? Soest is vol Uit de Soester Courant van 26 Octobei .45 WOENSDAG 25 Gebouw kan Het geheim van de bom. A K T U E EL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST Omwonenden Op 10 novemi Ondergetekende rijdt al tien jaar als bezorger voor de warme maaltijd voor ziening en nooit heeft er in die tijd ook maar één klant geklaagd over de eigen bijdrage. Dat zou ook vreemd zijn, want die maaltijden worden echt niet alleen genuttigd door de minder bedeelden. Er is zelfs een oud-burgemeester van Soest bij, alsmede gepensioneerde directeuren van gerenommeerde bedrijven. Daar is niets tegen, want al die mensen hebben tijdens hun loopbaan meer dan genoeg belasting betaald. Als er al gebruikers zijn die geen vijf gulden voor een maal tijd kunnen missen dan is daar nog al tijd een landelijk fonds voor beschik baar, opgezet voor bijstandgerechtigden om bijvoorbeeld een kapotte wasma chine te vervangen. Volgens recente be richten wordt dat fonds onderbenut. Het is natuurlijk aardig om de gebrui kers van een maaltijd een hele gulden cadeau te doen, maar er zijn socialere bestemmingen denkbaar. Het begro tingsoverschot dat sommige politici nu al drie keer hebben uitgegeven aan 'leuke dingen voor onze mensen' is ove rigens allang achterhaald zolang men plotseling met onvoorziene uitgaven voor de dag komt zoals het kwart mil joen voor Aqua Indoor en claims van verschillende projectontwikkelaars. Wat dat betreft kan burgemeester De Widt niet genoeg sprekers de mond snoeren die 'het debat willen verlevendigen' in plaats van hun huiswerk te maken, zo als die argeloze nieuwkomer in onze politiek die in eigen tijd moeizaam de kubieke meters van het Driftje heeft nagerekend met het inmiddels overbe kende gevolg. Die stakker zal het ove rigens in de politiek niet ver brengen, hij wordt door zijn collega's ongetwijfeld als uitslover en marktbederver gezien! Als politici de warme maaltijd voorzie ning willen helpen, laten zij dan in eigen kring chauffeurs recruteren. Daar is momenteel grote behoefte aan, zozeer zelfs dat de huidige voorziening in ge vaar dreigt te komen als de gelederen niet snel versterkt worden. Hoogachtend, J. Baurdoux Op vrijdag de 13e hoorde ik in mijn SIPMA (Snel Inzetbare Panda Met Achterlichten) op Radio Soest vier des kundigen me nogeens vertellen waarom de rampoefening niet is mislukt. Ik hoorde dat er al jaren een rampenplan is en dat alles op papier goed is gere geld. Ook de M.E. en de Marechaussee zijn opgedraafd, maar ik weet nog niet precies hoe laat en de politie gooide een black-box het bos in die ze later weer zelf terugvond en er was opgeschaald. Opschalen betekent meer ambulances en meer politie inzetten zodat er minder mensen doodgaan. Op de vraag wat de oefening kostte hoorde ik dat de oefe ning binnen de begroting bleef (Slager, wat kost de gehakt? Mevrouwtje, dat blijft binnen de begroting). Het ging op die rampdag om een zoge naamde 3-lagen-oefening en dat was iets geheel nieuws. Een 2-lagen-oefe- ning (doeners bestuur) gaat eigenlijk altijd goed en de 3-lagen-rampoefening (met een extra bestuurs-laag van des kundigen) moest het klapstuk worden en dat werd het ook. Er waren natuur lijk wel wat probleempjes maar die had den te maken met de communicatie. Dat bleek ook tijdens de uitzending want ik hoorde: "We hebben de laatste tijd nogal wat nieuwe apparatuur en nieuwe frequenties,..en..wat...wat...eigen lijk gezegd was... was eh... dattie frequ... ploep-ploep. Philip, doet ie het nog? Ja hoor, hij doet het nog. Dattie frequen ties... eh... Ga maar door, hoor. Praat u maar verder. Dattie, dattie... ploep- ploep... dattie... ploep-ploep... frequen ties... eh... zeg maar eigenlijk niet op elkaar inspeelden en we dus een storing kregen waar we niet op hadden gere kend." Op vrijdag de 13e botste de deskundige uitleg als een F16 op mijn gezond ver stand maar gelukkig is er niets aan de hand zolang we er in Soest maar voor zorgen dat we worden getroffen door een 1- of 2-lagen-ramp, tijdens kantoor- f uren natuurlijk. En de slachtoffers moe ten zich verzamelen dus laten we bij een ramp allemaal naar de Eng kruipen waar we op de grafheuvel gezamenlijk klaverjasssen tot de SHITMAK's (Su- per-Helicops-Intra-Turbo Met Achten tachtig Kleppen) ons weten te bereiken. Dit alles zetten we op papier in een rampenplan, want dan kan het nooit mislukken. Hoewel de 3e laag natuurlijk beter eerst even zonder dure vliegtuigen had kun nen oefenen met al die nieuwe spulle tjes, vind ik het geen probleem dat de 3- lagen-oefening een grote puinzooi werd. Maar dat de deskundigen en zelfs onze eigen burgervader niet zien dattie mis lukte, da's pas eng. Het is toch alleen maar een kwestie van... ploep... gezond verstand en wat hoopjes dode mensen. T. Vermeulen-Voorhout Als fractievoorzitter van de BAM wil ik graag reageren op een artikeltje uit de Soester Courant van 18 oktober j.l. De kop van het artikel: PvdA beschuldigt BAM fractie van Roepie - Roepie, (is overigens van Toon Hermans) roept als het ware om nadere uitleg. En een ant woord en om maar even bij Toon Her mans te blijven: Polifenario dus! Wat was (is) er aan de hand? Zoals de meesten wel zullen weten is er dit jaar door de raad besloten een kerntaken- discussie te houden, gezien in het licht van de op handen zijnde kortingen van het rijk op de voor de gemeenten be stemde gelden. Er zou dus een discus sie komen waarin duidelijk zou moeten worden wat nu echt gemeentetaken zijn en welke eventueel zouden kunnen wor den afgestoten, danwel geprivatiseerd. Gaande bleek dat de met die discussie belaste raadslieden (waaronder ook wij zelf) onvoldoende in staat waren om daarover een duidelijk beeld te verschaf fen. Bovendien ontbrak vaak het inzicht in de financiële gevolgen en bleek gaan deweg ook nog eens dat de te verwach ten kortingen achteraf nogal zouden meevallen. Bovendien stelden bij die discussie velen zich het recht voorbe houden om een ander standpunt in te nemen. Kortom, een moeilijk en taai proces dus. Wij hebben ons toen op het standpunt gesteld dat het houden van een gedegen kemtakendiscussie kennelijk niet moge lijk was en deze eigenlijk zou moeten worden gehouden daar waar hij thuis hoorde, namelijk bij de jaarlijkse begrotingsbehandeling. Tevens hebben wij daarbij aangegeven dat dan het mo ment daar was (ook voor onze fractie) om met voorstellen te komen. Het is de raad zelf geweest (in meerderheid) die zich deze mogelijkheid heeft ontnomen, door te accepteren dat de lijst met voor stellen die vanuit de kerntakendiscussie werd geproduceerd, door het college is doorgeschoven naar het voorjaar van 1996. Daarmee werd het houden van een kerntakendiscussie tijdens deze begrotingsbehandeling niet of nauwe lijks meer mogelijk. De heer Boerkoel (PvdA) vroeg tijdens de Algemene Beschouwingen aan mij waar de BAM nu bleef met haar kern taken voorstellen. "Of was dat soms Roepie - Roepie?", zo stelde hij. Hij beschüldigde dus niet, hij vróeg. Ik heb hem geantwoord in de zin zoals hier- voren omschreven, hij is daar niet meer op teruggekomen dus nam en neem ik aan dat het door mij gegeven antwoord afdoende was. Dat het hem mogelijk niet tot voldoening stemde is van een heel 'andere orde. Dan het tweede deel van bedoeld arti kel, dat suggereert dat wij met voorstel len -over fraudebestrijding o.i.d. zouden komen, althans zo zou je het kunnen lezen. Ook hier maar even: Polifenario! De heer Boerkoel vroeg of de BAM maar eens met cijfers wilde aangeven in hoeverre er in Soest sprake zou zijn van (bovenmatig) misbruik van de sociale voorzieningen. Kennelijk had hij, wat wij daarover heb ben geschreven in de Begrotingskrant, zo geïnterpreteerd dat de BAM van mening zou zijn dat er in Soest sprake zou zijn van een bovenmatig misbruik van sociale voorzieningen. Hier volgt het letterlijke citaat uit die krant: "Daar naast zal er een krachtig beleid ten aan zien van fraudebestrijding dienen te worden gevoerd. Regelmatig duiken er berichten op in de pers dat het vaak gaat om tonnen per geval. Soest leeft niet op een eiland", einde citaat. Wat bedoelen wij hiermee? Landelijk is er een stijging waar te nemen van het misbruik van de sociale voorzieningen. Uit zowel perspublicaties als stukken van de rijksoverheid blijkt ook dat dat het geval is. Het is dus utopisch te den ken dat Soest daarop een uitzondering EL HeIDEPARkI IN BlLTHOVEN vergader- I mogelijkheden tot 200 personen Voor vrijblijvende documentatie- Bel 030 - 228 24 77 Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. i vriendelijke ambiance budgettair verantwoord J zou zijn en wij wat dat betreft op een eiland zouden leven. De BAM-fractie is van mening dat dit soort misbruik krachtig dient te worden bestreden en daar is volgens mij niks mis mee. Waarom hebben wij dit onderwerp aan gesneden? Wel, de gemeente ontvangt een bepaald percentage van de op brengst van de fraudebestrijding. De BAM is van mening dat deze opbrengst dient te worden aangewend voor werkgelegenheids- en scholings projecten. In die zin heb ik eveneens de heer Boerkoel geantwoord, en ook daarop heeft hij niks terug geroepie- roepie! Rob Joustra fractievoorzitter BAM Zal ik u (heren gemeente Soest) de klinkklare oplossing geven voor alle fi les in Soest, geen parkeergelegenheden om b.v. boodschappen te doen, om vijf uur klaar te zijn van 't werk en dan pas half zeven thuis zijn? Door eens op te houden Soest propvol te bouwen met huizen en (app.)flats (Soest-Zuid) a la wolkenkrabbers en 't beetje groen wat er nog over is groen te laten. Toen ik hier in '68 kwam wonen, was Soest een heerlijk dorp. Rustig, overal plantsoenen, genietend fietsen langs vele weilanden met grazende koeien. Overal waar ik nu, voor m'n plezier of om boodschappen te doen (want met de auto is dat haast niet meer te doen) fiets, fiets ik langs overvolle wegen en adem alléén nog uitlaatgassen i.p.v. pure zuivere lucht. Gemeente: Soest is vol, propvol, overvol en sorry, ook voor de Turken, Marokkanen, Yoegoslaven, Ita lianen, of te wel buitenlanders want voor de eigen Soesters is geen woon ruimte en werk meer. Soest is, was en moe(s)t blijven een dorp. Laten plaatsen en steden zoals Laren, Blaricum, Naarden, Friesland, Groningen enz. zich nu maar 'ns vol laden en groen inleveren. En o ja, in een dorp hoort een (het) natuurbad. Wat had iedereen daar een plezier van, maar niet als het buiten 28° is om in een binnenbad te vertoeven en wat heeft Aqua tot nu toe allemaal aan geld (en ook ons geld) en ellende gekost? Wat er' nu komt, hotel enz. zal nooit wat wor den, daar is Soest niet geëigend voor, let op m'n woorden. 't Natuurbad, dat was een succes, voor alle Soestenaren. Laat Soest eindelijk Het wasalleszins een belangrijke mededeeling, welke door President Truman verleden week werd gedaan: Amerika zou de vinding van de atoom- splitsende bom niet aan anderen ver strekken, ook aan Rusland niet. Trou wens, geen der geallieerde landen had naar het geheim van de vinding ge vraagd, aldus voegde de president er aan toe. Amerika blijft dus voorloopig de eemge, die de macht heeft, zijn vijanden met één slag zulke groote verliezen toe te brengen, dat men het maar beter zal oordeelen, geen verschil van meening met zoo'n gevaarlijken tegenstander te krijgen. De atoomsplitsende bom zou door de V.S. als een "stok achter de deur" kun nen worden gebruikt om andere staten hun wil op te leggen. "Denk erom... ik heb nog een bom achter de hand..." Het zou de eerste keer niet zijn, dat een opzienbarende uitvinding van twee kan ten tegelijk werd gedaan en dat de ge leerden, die aan dit vraagstuk werken, de oplossing inmiddels hebben gevon den of wel ae zekerheid hebben, dat zij binnen afzienbaren tijij, ver zijn. zullta eens met rust. En waarom moet zo'n prachtig gelegen Ziekenhuis Zonneglo ren en Maarschalkerbos opgeheven wor den om weer een stuk natuurschoon naar de knoppen te helpen voor 1 zie kenhuis? Kost ook (ons) weer miljoenen onrust ongemak van mens/patiënt weer meer auto's op de weg, want fiet send naar Zonnegloren voor Soesten aren is te doen, maar voor Baarn moe ten we de auto weer pakken. Luister eindelijk eens naar de inwoners van Soest, wat zij willen en wees niet zo asociaal door alléén maar naar uw eigen stem te luisteren. Gooi het eens over een andere boeg. Laten de Soestenaren over een plan een uitspraak doen (met overleg met de gemeente). Meeste stemmen gelden toch? 't Is al te laat, maar laat Soest nu met rust en laat het laatste beetje groen met rust. J.Ch. Glas Is dit laitste juist, dat^ niet ovei worden gesfren; d Amerika denken, achtera deur te tebben, omk|aterl minder plezierige ont^gtek dat zijn teenstander f met deW munt kan trugbetalet In menig ojzicht is hnm ook te be treuren, dat ie Vereen; staten er^t toe konden temen, deksaüoneelem- vinding, die vorloopijteen slechttoj vernietiging ;vas gerij, tol geniA goed van de gJeerde ireld te Want niet allen geld oor de wet^l schap, dat zij inernaticaal is, juist v,v)r deze vinding, ds toelast op vredes doeleinden, van zulk en zegenrijke ut— werking voor dt gehde menschhed kan zijn, is het va bemg, dat er als- meen aan wordt pwtkt, dat de enjj ringen met atooispisirg opged^ kunnen worden uitpvseü, zonderfet er van geheimhoudngiprke behoebie zijn. De ontwikkel^ va de atooa- splitsing toch zal van ingrijpender beteekenis zijn dan tijdbeeld de uit vinding van de stoamchine, welke toch eveneens de werelden geheel sa- der aanzien gaat, of de ractische toe passing van de electriciit. Ook daarom is het te treuren, dat de Amerikanen zich op hoenepen stand punt stellen, dat de viling het eigen dom van Amerikamoiblijven. Het zou van een nyal opvatting heb ben getuigd, indien ma voor degenen, die zich met de apoisplitsing bezig houden, de deur wü hd opengezeten als men had gezegd "lom over en help ons. Wij zijn nu 2:0 ver, dat wij een groot deel van de reischheid met één slag kunnen vernnijen, reik ons de hand, opdat wij in da kortst mogelijken tijd de wereld, dak zij de atoom splitsing vooruit kunea helpen, zoodat onze vinding eer zegen voor de menschheid wordt". Want werken tot he en tot zegen van de menschheid beheft niet in het ge heim te gebeuren. Dt kan het licht der volle openbaarheid erdragen. woensdag 25 oktober 1995 gemeente Uitgave; Gemeente Soest Staf fpichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soe Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 46 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Amnestylaan84 (95526) Ant. van Leeuwenhoeklaan (95525) Apollo212 (95521) Burg.Grothestraat74 (95524) Eemwegl (95522) Fazantpad8 (95531) Jan Steenlaan 21 (95532) Klarinet 12 (95351) Lange Brinkweg 18c (95343) Parklaan47 (95506) Reigerpad 3 (95503) Sterrenbergweg32 (95508) TheoDobbehof7 (95523) BETREFT INGEDIEND 10-10-95 10-10-95 9-10-95 9-10-95 10-10-95 bouwen van een garage plaatsen van een tuinhuisje plaatsen vaneenblokhut plaatsen van een brandtrap -vluchtweg bouwenvaneenwoonhuis vernieuwen en vergroten van een dakkapel 12-10-9 5 bouwen van eenberging 12-10-95 uitbreiden vande zolder 12-10-95 verbouwen van de deel van een voormalige boerderij tot woonhuis 9-10 -9 5 uitbreiden van een woonhuis 12-10-95 uitbreidenvaneenwoonhuis 9-10-95 plaatsen van een berging 11-10-95 plaatsen van een dakkapel 11-10-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Beckeringhstraat 27 Beckeringhstraat29 Boerenstreek Boerenstreek Ereprijsstraat74 Fokkerstraat41 Graanakker(ong.) Klaarwaterweg52 Koninginnelaan 112 Maatweg 10 Parklaan74-76 TheoDobbehofl7 Vinkenweg35 Zuidpromenade 6 BETREFT VERZENDDATUM (95108) (95147) (95223) (94480) (95496) (95501) (94530) (95079) (95497) (94597) (95498) (95512) (95514) (95017) bouwen van een bedrijfsgebouw met kantoor 10-10-95 bouwenvan eenbedrijfsgebouw 10-10-95 bouwen van 101 eengezinswoningen (fasel) 12-10-95 bouwen van 83 eengezinswoningen (fase 2) 12-10-95 plaatsen van een blokhut 9-10-95 vergroten van een woonhuis 9-10-95 bouwen van een verpleeghuis 9-10-95 uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een garage 9-10-95 bouwen van een garage 9-10-95 uitbreiden van een rioolwater zuiveringsinstallatie 9-10-95 plaatsen van een kap op een dubbele berging 9-10-95 plaatsen van een dakkapel ophetvoorgeveldakvlak 10-10-95 plaatsenvaneendakkapel 10-10-95 aanbrengen van een luifel 9-10-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wet houders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAl'VERGUNNINGEN Periode: 12 oktober tot 19 oktober 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 van de Wetop de Ruimtelijke Ordening, vrijstellingen ver gunning te verlenen voor: het bouwen van 19 woningen op het perceel Beukenlaan 1. Alvorenseendefmitievebeslissingzalworden genomen, iseenieder bevoegd binneneentermijnvan. twee we ken, te rekenen vanaf donderdag 26 oktober 1995 eventuele bedenkingenschriftelijkbij burgemeester enwet- houders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30- 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inza ge. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 17 oktober 1995 vergunning inge volge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. De Vleescentrale Soest voor het oprichten en in werking hebben van een vleesverwerkend be drijf op/in het perceel Zuidergracht 15 Soest. 2. H.W.Voskuilenvoorhetoprichteneninwerkinghebbenvaneenvleesverwerkendbedrijfop/ in het perceel Zuidergracht 20 Soest. 3. Drukkerij Interprint voor het uitbreiden van een offsetdrukkerij met opslag van drukinkten op/in het perceel Nieuwegracht 10 Soest. Aandedesbetreffendevergunningzijnvoorschriftenverbondenterbeschermingvanhetmilieu. Devergunningendeanderedaaropbetrekkinghebbendestukkenliggenterinzagevan25oktober tot 6 december 1995: - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van debeschikkingten op zichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van Sta te, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOOR ZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voor zitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De Vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. VERLEENDE KAPVEPGUNNINGEN OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Maandag30 oktober agenda o.a. Dinsdag31 oktober agendao.a. commissie algemene bestuurszaken tussentijds bericht 1995-11; rapport brandweer; extne organen; ex terne organen: a. Gewest (raad) en Reg. BrandweeiLmland; b. Ge organiseerd Overleg, c. Politie, d. Volksgezondheid Onderwijs,f. voortgang planningskalender. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en weiin voorstel gewijzigd vaststellen bestemmingsplan Bcernstreek; voor stel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit gebid Hees, gebied Klein Engendaal (Houtsnip) en gebied Industrietei® Soest; voor stel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voorin perceel aan Beukenlaan; voorstel tot het niet-nemen van een vocöereidingsbe- sluit voor perceel Amersfoortsestraat 105; wijzigii bestemming perceelaanP.v.d. Breemerweg; tussentijds bericht 195-IIvoortgang sociale vernieuwing; rapportage van de vertegenwdigers in ge meentelijke regelingen en externe instellingen. commissie milieu, openbare werken, volkshuisviting, sociale zaken, sport en recreatie, bedrijven tussentijds bericht 1995-11; bespreking onderhoudspgramrna we gen; rapportage van de vertegenwoordigers in gemeischappelijke organen en externe instellingen, stand planningkaltder. commissie financiën tussentijds bericht 1995-11; behandeling brief CNV ot winkelslui tingswet; evaluatie aanbevelingen deelnotities vroirmemancipa- tie; opheffen cultuur stimuleringsfonds; planschade etftikel49 Wet RO; rapportage van vertegenwoordigers in gemeenstappelijke re gelingen; stand van zaken volwasseneneducatie. AUe vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19 30 uur Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan-meepraten De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet lancet dan 30inuten. ta het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commSsfe Men 6093777P verstand« om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum teiUen (tei. nt. Woensdag 1 november agendao.a. Donderdag 2 november agendao.a. Het duurt allemaal no voordat de bewoners v schot, het verzorgingstel Albert Cuyplaan, hun i nen nemen in het nieui dat aan de Dalweg verrij bouw vordert gestaag en komende maanden ni< wordt het gebouw in jam verd. In april moet dan zoiets a Volksverhuizing" gaan pla« alle Molenschot-bewoners ruime en comfortabele k; nieuwe onderkomen gaai Aan de buitenkant is goed bouw voorspoedig verloof op schema," aldus opzichu die vorige week samen r Gertjan Eekel (van het bi ter architectenbureau Du< weij Messnig) een rondle burgemeester Hans de V burgemeester Neks Blomi Omdat het nieuwe Moler steenworp afstand van het staat kwamen ze als toekoi buren" alvast een kijkje werkzaamheden. Ook M rectrice mevrouw. E. Visc coördinator Van Loon n "excursie" deel. Die voer schap door het inwendig bouw - waar de medewe bouwbedrijf nog druk in i naar de pas ingerichte "r ingericht met medewerkii fa. Middelman. Binnenplein Aan de voorzijde van hel duidelijk de nieuwe koffie die men oneerbiedig zou schrijven als een grote sen op het Raadhuisplein. De een van de centrale voor rondom een soort "binnen gegroepeerd, zoals ook he kapsalon, de medische die trale receptie. In alle bouwkundige opzi nieuwe Molenschot reker met "uitzicht", niet alleei maar ook in het inwendij bouw. Hoewel de muren t BESLUI TEN B.ENW.d.d. 17 OKTOBER 199S Perceel: Nassauplantsoen 28 Reigerpad 27 Regentesselaan4 Kamperfoeliestraat 30 Bazuin 18 Verlengde Kolonieweg 18 Dr.Rupertlaan38 GEMEENTE SOEST VRAAGT AAN: -AchterTheoDobbehof2 -AagjeDekenlaan - Parkeerterrein Haverweerd - Begraafplaats Veldweg Soest Betreft: 1 prunus en 1 betula 1 berk 2 coniferen 1 berk 1 berk 1 berk 3 bomen 1 eik 17 lijsterbessen 15 bomen (diversen) 3 coniferen, 2x taxus en 1 hulst Periode: 12 oktober tot 19 oktober 1995 Perceel: v. Mecklenburglaan46 Clemensstraat74 Acacialaan 17 P.C.Hooftlaan8 VanHamelstraat87 Koninginnelaan 128 Rumpler2 Duinweg 24 Johannes Poststraat 5 Minstreelpad 67 GEMEENTE SOEST: Julianalaan voornr. 2 Julianalaanvoornr. 18 Betreft: 2 berken 2 populieren 1 ceder,'2 coniferen en 1 blauwspar 2 fijnsparren 1 berk 1 populier 1 berk 1 berk 1 lijsterbes en 4 coniferen 1 berk 2 x lijsterbes 1 x lijsterbes ONDERWERP Bouw Nieuweweg 68 Voorstel wethouder R.O.V.W. inzake aanzegging bestuursdwang Dolderse- weg 9 i.v.m. totaal vernieuwen bijge- gebouw, functiewijziging bijgebouw (gastenverblijf). Supermarkt Dalweg deels gebruik Koffie huis. Verzoek namens eigenaar vrijstel ling. Verzoek V.V.E. Van Goyenlaan optreden. Overlast koffiehuis Nieuwstraat 13a Bezwaar bouwplan zwembad bij woning Park Vredenhof 4A Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit monde- lingofschriftelijkbinnen4 weken nadezebekendmakingkenbaarmaken bij deafdelinggroen&milieuvande gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093703. Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college vanburgemeesteren wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. BESLISSING 1. Geen medewerking aan txw winkels bovenwoningen Nieuwevg 2. aanvrager berichten confoS concept antwoordbrief. Bezwaarschrift ongegrond vetaren- Appellant zes weken de tijd ren bet illegaal vernieuwde bouwwerf1331 verwijderen. Geen medewerking vrijstelling- artikel 352 lid 4 bouwverordening da»eI artikel 19 WRO t.b.v. vestiging koffifti's Dalweg supermarkt. Optreden via dwiêsom van f 300,00 per keer met een mam™ van f 12.600,00 tegen het reeds ft# Be" bruik als koffiehuis deels supenarkt. Eigenaar/gebruikers pand NieWstraat 13a sommeren binnen 6 wek# Uleg316 gebruik te staken. Indien hierf niet wordt voldaan bestuursdwang jepassen. Schriftelijke bedenkingen tege'bd bou wen van een gedeeltelijk overóM OTem" bad op het perceel Park Vredehof4A on" gegrond verklaren en het bout)'311 ,er verkrijging van een verklaring11 Seen bezwaar naar Gedeputeerde S»len zen" Het gemeentebestuui plan om medewerkinj aan de vestiging van e» in de Turkse superm Dalweg. Aan het illega zodanig, dat feitelijk a moet een eind komen. Een deel van de supent bruik als sport- en spelru gens de gemeente een a voor koffiehuis. De eigi 1994 al een bouwplan inf - om de exploitatie sluite zo'n ruimte was opgenc zoek van de gemeente aanvraag destijds aangepi koffiehuis werd geschra jaar diende de eigenaar aanvraag in, waarover he stuur overigens nog alt; moet nemen. Inmiddels bestaan er nog van omwonenden, met Van Goyenlaan, over lav zo tijdens de vorige su] De jaarlijkse openbai avond van de Derde Soest zal op vrijdag worden gehouden. Tr in de aula van het Gri aan de Noorderweg. gint om 20.00 uur, gratis. Deze keer zal het 'anc positieve kanten en c centraal staan. De negat de media overheersen dat het (óók aanwezig» I

Soester Courant | 1995 | | pagina 4