nu 50.- KADO Huis zekerheid bij aankoop van een jack Brilcentrum zet een feestbril op Nu ook zwangaerobic bij Fysio Fitness Promotions [evr. M. van Brummelen in Ie prijzen bij Star Travel Gratis portretfoto-aktie bij Hartje-Zuid Heimwee naar de zon? Eerste Gemar-tv is gewonnen! |Kadotip P^OFILE PROFILE TYRECENTER ABI HILVERSUM/SOEST MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49 A - Soest - Tel. 035 - 602 35 84 WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 Zhristmas Shopping Tour naar Engeland Optiekwinkel viert twintigjarig jubileum Kwaliteit Bromfiets gestolen Vier wieldoppen van auto gehaald Bedrijfsbezoek van Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk 71 20 Voor 12,50 per keer of f 100,- per 10 keer ziet het leven er een stuk zonniger uit! STUDIO IBIZA leze week Duitsland centraal zonne Tot 25 december 1995 ontvangt u van ons een aardige attentie bij de aanschaf van een 10-badenkaart. De alom bekende Ibiza Zonnebon! (vanaf ƒ12,50) Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 035 - 602 90 61 Dat banden slijten is normaal. Maar als ze schuin slijten, wordt het tijd om uw auto bij ons te laten uitlijnen. Daar kunnen anderen nog een hoop van opsteken. Bijvoorbeeld hoe je met de modernste laser techniek de voor- en achteras precies haaks op het chassis zet. Klinkt ingewikkeld, maar neemt u van ons aan dat uw auto beter rijdt en vooral dat u geld be spaart. En als u dan toch langskomt, kunnen we meteen uw accu, uitlaat en schokdempers contro leren. Zonodig vervangen v^e ze snel en vakkundig. BANDEN BALANCEREN UITLIJNEN SCHOKDEMPERS LICHTMETALEN WIELEN ACCU'S UITLATEN TREKHAKEN VERLAGINGSSETS APK (Hilversum) EGALISEREN TYRECENTER BETER IN BANDEN Soest, Nijverheidsweg 16A, (schuin t o. postkantoor) tel. 035-602 5112/601 7897 Hilversum, Ind-.terr, "Havenkwartier", 2e Loswal 9 tel. 035 -6 241 859/6 210 033 Wij hebben afspraken met vrijwel alle leasemaat schappijen. Leaserijders zijn van harte welkom! Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 4 november. (Geldt voor een gedeelte van onze collectie) SOESTERBERG Prof. Lorentzlaan 104 Vraagprijs f 279.000,- k.k. Een rustig gelegen en in perfekte staat van onderhoud verkerende moderne middenwoning met een recentelijk nieuw aangelegde terras-tuin (Z-W). Indeling: entree, royale hal met plav. vl. en verl. plaf., garderobekast, toilet, woon/eetkam. met open haard en half open keuken in L-opstelling met luxe inb.app. Woonkam. en keuken zijn voorzien van een woongrind-vloer en een schuifpui. 1e etage: overloop, gangkast met aansl. voor de wasmach., 2 ruime sl.kam. (waarvan 1 met een v.w. en balkon), studeerkamer, zeer exclusieve badkam. met whirlpool, aparte douche, v.w. en 2e toil. Bergzolder is bereik baar d.m.v. een vliezotrap. Opp. v.h. perceel is ca. 1 are 52 ca. Deze woning is bijna geh. voorz. van dubb. glas en beslist een bezichtiging waard! Aanvaar ding in overleg. Fysio Fitness Promotions biedt nu, naast tal van andere specifieke bewegingsprogramma's Zwang aerobic: een speciaal voor zwangere vrouwen aangepast trainingspro gramma. Hiermee wordt een leemte in het aan bod van trainingsprogramma's opge vuld. Immers, veel vrouwen willen, vooral tijdens de zwangerschap, hun lichaam zo gezond en fit mogelijk hou den en dus (blijven) sporten. Uit onderzoeken naar het trainen tijdens zwangerschap blijkt dat, bij een normale zwangerschap, de vrouw eerder voorde len ondervindt dan nadelen. Een draag lijker zwangerschap en een makkelijkere geboorte, dit laatste ondermeer als ge volg van een trainingseffect in de hormoonhuishouding; meer beta- endorfine (pijnstillend) en minder (nor)epinefnne ("stresshormonen"). Al met al hoeft bij trainende vrouwen min der vaak te worden ingegrepen tijdens de geboorte. De meeste (competitie)sporten worden voor zwangere vrouwen afgeraden van wege de vele lichamelijke veranderingen tijdens de zwangerschap; veranderingen in bloedcirculatie, stofwisseling, adem halingsmechanisme en in het beweging sapparaat. Het hormoon relaxine zorgt ervoor, dat alle gewrichten 'losser' wor den. Activiteiten, die heel intensief zijn en/of waarbij plotselinge ongecontro leerde bewegingen of botsingen voorko men houden een duidelijk risico in voor de zwangere vrouw. Zwangaerobic, zoals dit gegeven gaat worden bij Fysio Fitness Promotions, is een vorm van aerobic, die in alle op zichten is aangepast aan de eisen van de zwangere vrouw, waarbij het fitheids niveau wordt behouden/verbeterd, houdingsspieren worden verstevigd en alle eventuele risico's worden voorko men. Zo wordt er niet gesprongen of ongecontroleerd bewogen en geschiedt de opbouw en afbouw van de lés heel rustig. Uiteraard wordt er regelmatig op hart slag gecontroleerd en wordt er boven dien extra aandacht gegeven aan bekkenboden- en houdingsoefeningen. De lessen worden geïnstrueerd door een fysiotherapeute/aerobic instructrice. Zwangere vrouwen, die graag (blijven) sporten en werken aan een zo fit en ge zond mogelijk lijf, kunnen zich voor ver dere informatie en aanmelding wenden tot: Fysio Fitness Promotions, Van Weedestraat 211, Soest, tel: 6023106. SPEENKRUIDSTRAAT 27 3765 AA SOEST 035-60100041 Reden voor feestvreugde bij het Brilcentrum: het twintigjarig jubi leum van de optiekwinkel van Hans en Margriet Nota. Het alom be kende Brilcentrum is voor veel Soesters een vertrouwd adres ge worden als het gaat om een bril of contactlenzen. Maar ook buiten de optiekzaak is het echtpaar Nota geen onbekende. Als zoon van een opticien werd Hans Nota verliefd op een brildragend meiske uit Voorhout. Het sprookje van Hans en Grietje zowaar. In november 1975 start ten zij samen het thans jubilerende Bril centrum aan de Van Weedestraat. Na zijn studie deed Hans een aantal jaren ervaring op in de Randstad, waar hij Margriet leerde kennen. Van het electro-technische stapte Margriet over op het optisch-technische met een oog voor mode. Naast de fotozaak Swager werd een brillenzaak gerealiseerd met een eigen tijdse opzet. En het sloeg aan. "Vanaf de eerste dag van de opening was het dag en nacht werken het eerste jaar", aldus Hans Nota. Overdag de oogmeting en brillenverkoop en tot in de kleine uur tjes het inslijpen van de glazen en de administratie. Thans worden ze gehol pen door een team van (aankomende) opticiens. Zo vertelt Hans: "We maken de brillen zelf, dat wil zeggen de glazen worden passend geslepen in het montuur, om dat je zo de kwaliteit kunt waarborgen. Ons logo voert dan ook de tekst 'Kwa liteit voor ogen', en dat willen we blij ven waarmaken." Over het mode-aspect vertelt Margriet: "Steeds meer gaan mode-ontwerpers zich bezighouden met de vormgeving en kleuring van een bril. Je ziet een trend die zich in de kledingmode ontpopt te rug in de brillenmode. Italië is het land van ontwerpers en design. Reden ge noeg om de komende weken topmerken als o.a. Armani en Valentino extra naar voren te brengen." Daarnaast wordt er steeds meer aan dacht besteed aan de kwaliteit van de brillen. Want behalve dat een bril goed moet staan is het goed 'zitten' even be langrijk. Vormvastheid en het gebruik van niet oxyderende materialen worden steeds meer toegepast. Op de vraag waarom niet iedereen op contactlenzen overschakelt komt van Hans het ant woord. "Allereerst komt het erop aan om de klacht die men heeft met het niet (scherp) zien op te lossen. Na de oog meting bij de oogarts of bij ons als er kende opticien weet je wat voor sterkte de ogen tekort komen, alleen voor veraf of voor het lezen of soms beide. Dan is het nodig om te weten wat voor werk zaamheden men doet. Samen met de klant neem je dan alle voors en tegens door, waarbij de klant natuurlijk een voorkeur heeft voor een bril of lenzen. Als opticien moet je daarom ook de ontwikkelingen bijhouden op allerlei gebied." Het winkelcentrum Hartje-Zuid in Soest blijft flink aan de weg timme ren. Nu alle verbouwingen achter de rug zijn en de winkelvoorzieningen geoptimaliseerd, steekt men de energie in gezellige akties voor het publiek. Na het succes van de vroege vogels-ope ning op koninginnedag, de Ameri kaanse dollars in de zomer en onlangs nog het voordeelchequeboekje, is het nu de beurt aan een portretfoto-aktie. Om deel te kunnen nemen aan deze aktie, die van 1 november tot en met 1 de cember loopt, heeft men een stempel kaart nodig. Deze is inmiddels in Soest verspreid. Op deze kaart is ruimte voor acht stempels. Is de kaart vol, dan kan men gratis een portretfoto laten maken bij Foto Van Oosten of Foto-Video Van Essen. De normale prijs van deze kleurenopname (10x15) bedraagt vijf tien gulden. Meerdere personen op eèn foto is niet mogelijk. Een stempel krijg je bij besteding vanaf vijf gulden. Dus of je nu iets koopt van vijf gulden of van vijftig gulden, je krijgt er 1 stempel voor. Voorwaarde is verder dat de stempel bij acht verschillende winkels zijn verkregen. Dus niet twee maal de supermarkt, dan is de kaart niet meer geldig. Achterop de stempelkaart zijn de deelnemende winkeliers vermeld die de stempels al hebben klaar liggen. In totaal heeft winkelcentrum Hartje- Zuid 20.000 stempelkaarten laten druk ken. Het grootste gedeelte, 17.500, wórdt via de brievenbus rondgedeeld. Voor degenen die geen kaart hebben ontvangen maar toch graag mee willen doen aan deze aktie, liggen de reste rende kaarten klaar bij de deelnemende winkeliers. Een achttien-jarige Muidenaar is in Soest zijn bromfiets kwijtgeraakt. Ver antwoordelijk daarvoor is een dief die het blauwe voertuig uit de fietsenstalling van station Soestdijk gapte. Op de brommer hing een blauwe krantentas van dagblad De Gooi- en Eemlander. Op de Van Hamelstraat zijn vier wiel doppen van een Mercedes C180 gede monteerd. Daarvan werd vorige week dinsdag aangifte gedaan door een zes tig-jarige Soester. Het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON) legt op woensdag 8 november een bedrijfsbezoek af aan Madeion Revermann, Industrieel Ont werp en Interieurverzorging in Amers foort. Madeion Revermann zal de bezoekers uitleggen hoe alles in zijn werk gaat. De ontwerpster exposeert momenteel ove rigens in galerie De Ploegh en in De Zonnehof in Amersfoort. Vrouwelijke ondernemers die belang- stelling hebben om een kijkje te nemen bij Revermann kunnen zich opgeven bij Marianne de Chattel, tel. 033-4616798. Het interieur van de bekende optiek- zaak aan de Van Weedestraat. Géén drempel Over zijn activiteiten binnen het onder wijs en de opleiding in het optiekvak wil Hans Nota niet meer kwijt dan dat het fijn is om het vak door te geven aan de volgende generatie opticiens. Wat opvalt als je de optiek speciaalzaak Brilcentrum binnenkomt is allereerst de drempel, of liever géén drempel, mis schien wel om de drempelvrees weg te nemen bij de klanten. Want het interi eur is sfeervol en uitnodigend, waarbij de ruim duizend exemplaren tellende monturencollectie gepresenteerd wordt op overzichtelijke wijze. Naast de eta lage is ook het interieur in een Italiaans decor gebracht. Centraal in het voorstuk van de winkel is de pastafel, als bril uitgevoerd, een combinatie van licht en spiegel-elemen- ten. Alsof je naar de eerste verdieping kijkt. Rondom brillen van merken als Rodenstock en Armani, Vogue, Zeiss en Byblos. Meer achterin de winkel merk je dat ook hier gebruik word gemaakt van computertechnieken. Allereerst de oogmeet-computer, een apparaat waar mee interactief gekeken kan worden of men nog scherp kijkt. Naast de compu ter voor klantenregistratie zien we voor de houders van pin- en creditkaarten een terminal voor automatisch betalen. Via de trap komen we in het souterrain, waar het atelier is geplaatst. Een indruk wekkend aantal slijpmachines laat zien dat het Brilcentrum de glazen zelf op maat slijpt in het brilmontuur. Naast een ruimte waar de oogmeting plaatsvindt is er een ruimte van "aanpas" van contact lenzen. Ook hier zien we beeldschermen om snel en efficiënt over diverse gege vens te kunnen beschikken. Ondanks alle aandacht die de klant geboden wordt ademt Brilcentrum een enorme bedrijvigheid uit. Hedendaagse optiek in beweging! kleed in een toepasselijke uitmonstering en ook de entourage in de winkel zelf was aan het thema aangepast. Ook deze week is er weer een 1 anden thema bij de Gemar: de Duitse week, en ook nu worden bij aankoop van de combi-aanbieding van de slagerij/vlees- waren-afdeling kansloten verstrekt waarmee men kan meedingen naar de tweede tv. De belangstelling is volgens Gemar-di- recteur Bob Bakker overweldigend. De feestelijke uitreiking van de zes televi sies, die geleverd worden door Expert Schoemaker, zal gezamenlijk plaatsvin den op zaterdag 2 december, na afloop van de themaweken bij de Gemar. Marieke Hagen (l.) en Angelique Ruyssenaers (r.) overhandigen de reis- papieren aan mevr. Van Brummelen. boord wordt er twee keer overnacht in een 'Special hut', 's Avonds is een vijf gangen dinerbuffet inbegrepen, 's mor gens is er een 'Early Morning Tea' in de hut en daarna wacht een Engels ontbijt. Vanuit Huil worden de prijswinnaars per bus naar Leeds gebracht. Het geheel of gedeeltelijk overdekte winkelaanbod in Leeds is bijzonder groot en veelzijdig. Liefhebbers van antiek, curiosa en am bachtelijk vervaardigde kleding en pro- dukten kunnen er hun hart ophalen. De Victoriaanse architectuur in Leeds is befaamd en vanaf half november wordt deze schitterende stad opgeluisterd met kerstverlichting. Aan het einde van de dag volgt de terugreis per schip van Huil naar Rotterdam. De eerste van de zes draagbare ■kleurentelevisies die de Gemar-su- permarkt (Parallelweg) tijdens de 'thema/landen-weken beschikbaar stelt, is gewonnen door mevrouw C. de Boer, Bazuin 23. Zij had het win nende kanslot ingeleverd dat de Gemar verstrekte bij aankoop van de combi-aanbieding van de slage- rij/vlees waren-afdeling. iZes weken lang staat bij de supermarkt alles in het teken van een bepaald land. |De afgelopen week was dat - om te be- Iginnen - het "Boerenland". De mede werkers van de supermarkt waren ge- levr. M. van Brummelen uit Soest heeft bij Star Travel Reisburo een Christmas Shopping Tour voor twee personen naar Engeland gewonnen. "3e reispapieren werden haar afge lopen week overhandigd door Ma rieke Hagen en Angelique Ruys- Isenaers van het reisburo aan de iSoesterbergsestraat. De wedstrijd werd in samenwerking met Sforth Sea Ferries georganiseèrd. Er noest een aantal vragen over de sche pen en vaarroutes van North Sea Ferries beantwoord worden. Uit de vele goede izendingen die bij Star Travel binnen- vvamen kwam mevr. Van Brummelen K als prijswinnaar uit de bus. ■Zij heeft een overtocht van Rotterdam ■naar Huil gewonnen met een van de I schepen van North Sea Ferries. Aan

Soester Courant | 1995 | | pagina 11