licvÖ ltUX\lQy |ollege blijft vasthouden aan sloop Regale bouwsels Sauna Soesterberg Brandweer van alle markten thuis Nieuw distributiecentrum Hypsos in februari klaar afwezig CAMPOELISO Majorettes van Odeon stomen door naar de eerste divisie I mekomst bedrijf in handen van gemeenteraad 'erste heipalen in de grond geslagen Meer berichten over Soesterberg op pagina 18 Diefstal uit auto Nieuwe prins van de Zotteklappers op 11 november Rommelmarkt van De Drie Eiken levert 2 mille op Kerkdiensten Medische dienst P. Creutzberg HUISARTS Griepvaccinatie Hulpverlenin^^J 'De Drie Eiken' cAÜ^E lTAL,E IN s°EST£^/ ÏSTORANTE ITALIANO PIZZERIA Salute! 0346 - 35 40 09 da^svan^Z RADEMAKERSTRAAT 32 - SOESTERBERG Vertraging uitgave boek van Dik Top Burgerlijk^tan^J Meningen van lezers Armoede Agenda WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 Ook vrijwilligers moeten deskundig zijn college van Soest blijft op zijn 'punt staan: De gebouwen en leningen van Sauna Fitness trum Soesterberg, die zonder nning zijn gerealiseerd, moe- orden afgebroken. Tenzij de leenteraad van Soest op donder- 16 november anders beslist. [illegale Turkse bad, de extra buiten- i, de technische ruimte en het bad hadden per 1 november al en zijn afgebroken. Maar eigenaar feman van het Sauna Fitness Cen- stelde daartegen beroep in bij de •ndissementsrechtbank in Utrecht, zaak werd aangehouden, omdat [eman alsnog een bouwvergunning aanvragen. Dat is inmiddels ge- d, al is die aanvraag volgens het ;ge incompleet. ianks dat er veel geld is geïnvesteerd le nieuwe voorzieningen en het jna Fitness Centrum een mooi aan- it heeft, weigert het college achteraf BBS vergunning af te geven. Het wijst Baarbij op het beleid dat de laatste ja- leh is gevoerd. Zowel in het bestem- ffihgsplan van de gemeente als in het Bgreekplan van de provincie is vastge legd dat het gebied langs de Amers- grortsestraat moet worden geconsoli- ieerd. Uitbreiding van activiteiten past dus niet in het beleid. Ii£de afgelopen jaren hebben daarom rerse bedrijven aan de Amersfoört- sestraat nul op het request gekregen als ze bij de gemeente om toestemming vroegen voor uitbreiding. Procedures die daar soms op volgden, werden door de gemeente gewonnen. Het college wenst niet af te wijken van dat beleid en wil dus ook geen uitzondering maken voor het Sauna Fitness Centrum. Dat zou een precendent scheppen voor de andere bedrijven. Vergunning Zieleman begrijpt de gemeente niet. In 1991 kreeg hij een vergunning om het restaurant te verbouwen. Hij zou toen op de bouwtekeningen hebben aangege ven dat het zwembad in verband met de uitbreiding verplaatst moest worden naar het gedeelte dat de bestemming Bostuin heeft. Zieleman ging ervan uit dat dat automatisch zou worden overge nomen door de gemeente, hetgeen niet gebeurde. Later liet de eigenaar een Turks bad en een buiten-sauna bouwen om aan de vraag van zijn gasten te kunnen vol doen. Daarvoor werd geen vergunning aangevraagd. Ook zorgde Zieleman er voor dat de groenvoorziening op het ter rein werd uitgebreid. Sauna Fitness Centrum trekt volgens Zieleman soms wel zeshonderd bezoe kers per dag en is ook in het buitenland populair, gelet op het grote aantal terug kerende gasten. Verder wees Zieleman erop dat er op zijn terrein voldoende parkeergelegenheid is, zodat er op de openbare weg geen problemen ontstaan. Werkgelegenheid Hij vreest voor de werkgelegenheid bin nen zijn bedrijf als hij gedwongen wordt de illegale voorzieningen af te breken. Juist nadat hij uitbreidde, steeg het aan tal arbeidsplaatsen bij Saujia Fitness Centrum Soesterberg. "Haal je de ver houdingsgewijs kleine illegale bouwsels weg, dan gaat dat ten koste van ons be drijf en missen we net dat extra's dat ons een grote naam heeft gegeven," aldus Zieleman. Raadsleden van de VVD, het CDA en Burgers met een Andere Mening legden vorige week een bezoek af aan het cen trum om het verhaal van Zieleman aan te horen. Daarbij werden zowel de voor als tegen-argunlenten besproken. De overige fracties meldden zich af of lie ten niets van zich horen. In de commissie ruimtelijke ordening werd gisteravond over deze kwestie ge sproken. De uitkomst van die discussie kon niet meer in deze editie worden meegenomen. Op 16 november volgt een herhaling in de gemeenteraad die dan een besluit moet nemen. Indien de gemeente voet bij stuk houdt, zal Zieleman wederom naar de Presi dent van de Arrondissementsrechtbank stappen. Aan de Batenburgweg zijn vorige Week de eerste heipalen in de grond geslagen voor het nieuwe distribu tiecentrum van Hypsos. Het is de bedoeling dat de opslagruimte op 1 februari volgend jaar wordt opgele verd. Hypsos is gespecialiseerd in tentoon- stellingsbouw en richt ook winkels, ban ken en kantoren in. Zo zorgde Hypsos er vorig jaar voor dat alle postkantoren in Nederland binnen een week in kerst sfeer werden gebracht. Ook de nieuwe huisstijl van de Rabobank werd door Hypsos in alle vestigingen gerealiseerd. Niet alle kantoren of vestigingen van een winkelketen of bank zijn hetzelfde en dus vraagt elke zaak om een speci fieke invulling. "Voor elke winkel is een ander pakket nodig en dat vergt een enorme logistieke organisatie. Met het Directeur W.E.J. van de Water van Hypsos wordt geflankeerd door S. Uyland (links) en B. Uyland van bouw maatschappij Uyland nieuwe distributiecentrum kunnen We dat nog meer optimaliseren," aldus Hypsos-directeur W.E.J. van de Water. De pakketten en tentoonstellingsbouw materialen worden nu nog transport- klaar gemaakt in het huidige complex dat achttien- tot negentienduizend vier kante meter oppervlakte beslaat. Het nieuwe gebouw krijgt een opper vlakte van 4.400 vierkante meter. Ook komt er een kantoorruimte van zes honderd vierkante meter. Aartman Heiwerken uit Nieuwkoop voert de heiwerkzaamheden uit. Bouw maatschappij Uyland uit Soest draagt zorg voor de bouw. Uit een bestelauto zijn een boormachine en een draadloze telefoon gestolen. De diefstal vond vorige week plaats. Bij de politie werd aangifte gedaan door een 32-jarige man. Binnenkort is het weer de He van de 11e. Traditiegetrouw is er dan ook de bekendmaking van de nieuwe Prins Zotteklap. Want, ondanks wat aanpas singen in de aktiviteitenstroom, zal er weer een nieuwe Prins komen die het schip van de Zotteklappers trekt. Wie wordt deze Prins Zotteklap de Vijfde? Als men dat wil weten, wordt men op zaterdag 11 november verwacht in Café de Gouden Leeuw aan de Rademaker- straat. Om precies 11 minuten over 11 's avonds zal de prins bekend worden gemaakt en zal de Raad van Elf zich presenteren. Samen met de Florentiener Blaaskapel en de diskjockey van De Gouden Leeuw zal het een wervelende carnavalsavond worden. De rommelmarkt van zaterdag 21 okto ber was niet alleen gezellig, maar ook een groot succes. Aan het eind van de dag werd een bedrag van ruim 2000 gulden overgehouden. Donderdag 26 oktober werd met een volle bus een uitstapje gemaakt naar de Douwe Egbertsfabrieken in Utrecht. Na een rondleiding en het ontvangen van leuke attenties, was het uiteraard pun ten inruilen voor gebruiksartikelen. Na terugkeer werd een gezamenlijke maal tijd in De Drie Eiken gehouden, be staande uit soep en broodjes. Vrijdag 27 oktober verzorgde een gelegenheidskoor uit Baarn een heel interessante zangavond. Zowel christe lijke als bekende Oudhollandse liederen werden goed meegezongen. Zondag 5 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; ZWO-dienst (IKON-radio) APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Generaal Winkelmanstraat 99-101 Zondag 09.30 M. Kroonenberg Woensdag 20.00 M. Kroonenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonton-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. van 6 t/m 17 november De collegae nemen waar. Dr. Creutzberg: Woensdag 1 november van 18.00- 19.00 uur in de praktijk. Dr. Galjart: Woensdag 1 november van 17.30- 18.30 uur in de praktijk. Dr. Prause: Donderdag 2 november van 19.00- 20.00 uur in de praktijk. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Grof vuil Tel. 035-6093666. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555 (werkda gen 12.00-13.00 uur). De politie is verder 24 uur per dag te lefonisch bereikbaar onder nummer (035) 5487411. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zondagmiddag Met ingang van 5 november is Dienstencentrum De Drie Eiken op zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur geopend, ^.r zullen daarvoor extra acti viteiten worden georganiseerd. Israël Produktions Op vrijdag 3 november wordt een lezing gehouden over Israëlische produkten met aansluitend een verkoop van pro dukten die in Israël zijn gemaakt. Dat gebeurt tussen 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Eikenblaadje Het nieuwe Eikenblaadje is uit. Belang stellenden kunnen dat komen ophalen. Wie daar niet toe in de gelegenheid is, kan bellen voor bezorging, tel. 351402. Warme maaltijd Op dinsdag 7 november kan om 12.30 uur worden aangeschoven voor het vol gende menu: pasteitje met ragoüt, schnitzel, gekookte aardappels, ge mengde salade, doperwten, appelmoes en ijs. De kosten bedragen 7,50 gulden per persoon. Opgeven kan tot komende vrijdag 12.00 uur. Vanaf 9 november a.s. kunt u bij ons de échte wijnprimeur uit Italië proeven. arrivato il novello Hprimo vino dell'anno de echte primeur uit Italië. Voor reserveringen en bestellingen openingstijden: De uitgever van het boek 'Soesterberg en omgeving in oorlogstijd', geschreven door de oud Soesterberger Dik Top, deelde desgevraagd mee dat er enige vertraging is ontstaan in de uitgave van het boek. Om die reden zal het niet vanaf 14 no vember, maar dinsdag 28 november in boekhandel Marjolijn aan de Rade- makerstraat verkrijgbaar zijn. Het zal op die dag met enige ceremonie worden uitgegeven. Daarbij zijn veel plaatselijke oud-verzetsstrijders uitgenodigd. De lei ding van deze plechtigheid is in handen van de plaatselijke oud-verzetsstrijder A.C. Preusser. OVERLEDEN: 30 oktober: Roelof Ravenhorst (78), Gen. Winkelmanstraat 18. Ik luister en kijk veel naar het nieuws, zowel regionaal als landelijk. Het onder werp armoede heeft ook mij niet onbe roerd gelaten. Ik ben het volkomen eens met datgene wat dhr. Pieren naar voren heeft proberen te brengen. Kijk, ik heb zondagmorgen 22 oktober j.1. via de nieuwsdienst van Radio Amersfoort vernomen dat dhr. Bolkestein (WD) het plan heeft om de ziektekosten ver zekering in zijn huidige vorm op te hef fen. Een ieder dient zich dus particulier te gaan verzekeren. Dit wordt voor ve len meer armoede dan men nu al heeft. Ik vraag mij af welke verzekering straks de uitkeringsgerechtigde zal opnemen. Kijk, hr. Bolkestein weet donders goed dat er geen verzekering is die de 65- plussers zal opnemen. Dit zal dus inhou den meer zorgen, en dus ook meer spanning in de huiselijke kring. Kijk, men moet de AOW-ers niet eerst met de linkerhand een aai over zijn bol geven, om hen daarna met een rechtse directe financieel in een hoek te stampen. Dat wilde ik nu effe kwijt. J. v.Loveren. Woensdag 1 november 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Vrijdag 3 november 14.00 Israël Productions, Drie Eiken 18.00-21.00 Chemokar Buijs Ballotlaan 20.00 VIOS Bingo, Hoeksteen Zaterdag 4 november 09.00-12.00 Oud papier, thv Rabobank 09.00 Bridge-drive, Drie Eiken 20.00 For Ever Young, dansschool Rellum Maandag 6 november 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Opgaven voor de agenda: tel. 351252. IOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 'Het voorkomen, beperken en be strijden van brand, en het beperken van brandgevaar, het voorkomen en beperken van ongevallen bij brand en al hetgeen daarmee verband houdt, en het beperken en bestrij den van ongevallen anders dan bij brand'. Zo luidt de taak van de brandweer, vast gelegd in de Brandweerwet van 1985. In 1923 werd de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg opgericht, met één opdracht: het blussen van branden. Toen bestond het korps uit een groep goedwillende enthousiaste ongeschool de vrijwilligers, tegenwoordig zijn de vrijwilligers wel degelijk geschoold. In 1923 had men een kar waarop een wa terpomp stond die met handkracht werd bediend. Nu staan blusvoertuigen en een modern hulpverleningsvoertuig dag en nacht paraat om direct na een oproep uit te rukken. Vakmanschap De naam is nog steeds brandweer, het weren van branden. De taken zijn tegen woordig enorm uitgebreid en vereisen vakmanschap en deskundigheid van al het personeel. Voor meer dan 50 pro cent gaan de grote deuren van de brand weerkazerne aan de Koppenlaan open voor 'hulpverlening'. De brandweer is derhalve een hulpverleningsorganisatie waarop iedereen in geval van nood een beroep kan doen. Bijvoorbeeld techni sche hulpverlening bij (verkeersonge vallen. Het bevrijden van een slachtof fer uit een autowrak. Optreden bij calamiteiten met gevaarlijke stoffen, maar ook het bevrijden van mensen uit een lift, assistentie bij stormschade, het leegpompen van kelders, zelfs het uit de boom halen van een kat of 'oude koeien uit de sloot halen'. Eén van de jongste acties van de brand weer Soesterberg was het verwijderen van olie op het wegdek op de Van Weer den Poelmanweg nabij het voormalige zwembad. Na een botsing tussen twee personenauto's lag er veel olie op het wegdek. Dat was vroeger 'zand erover', nu wordt dat of gereinigd met een spe ciale (dure) vloeistof of het aanbrengen van een olie absorberende substantie, dat op het eerste gezicht op (hout zaagsel lijkt. De verscheidenheid in hulpverlening vereist een voortdurende verruiming van kennis. Lachend wordt tijdens de weke lijkse oefening op dinsdagavond nog wel eens gezegd dat men dan 'de brand gaat blussen'. En veel betekenend wordt dan een handbeweging gemaakt die aan bier drinken doet denken. Niets is minder waar dan dat. Uitrukken vereist het aan boord hebben van hoogwaardig opge leid personeel, dat in elke situatie weet wat het moet doen. Brandweerlieden kunnen voor ingrijpende gebeurtenissen worden geplaatst, waarin het leven van mens en dier in hun handen ligt. Samenwerkingsverband De samenleving is gezien de snelle tech nische ontwikkeling voor de brandweer veel ingewikkelder geworden. Elk onge val vereist een snelle en deskundige be- Ook het verwijderen van olie op een wegdek behoort tot de taken van de Vrij willige Brandweer. strijding om de schade te beperken. Een brandweerkorps uit bijvoorbeeld Soes terberg kan dat nooit alleen en moet op gebied van deskundigheid en technisch materiaal terugvallen op regionale col lega's. Sinds 1985 bestaat een regionaal samenwerkingsverband tussen alle brandweerkorpsen. Elk korps heeft zijn eigen specialiteit en stelt in voorkomend geval mens en materiaal beschikbaar. Door het volgen van wekelijkse cursus sen en veel oefeningen kan men ook hier terugvallen op deskundig personeel van de Vereniging Vrijwillige Brandweer van Soesterberg. Collecte Vanavond rijden ze met hun drie brandweervoertuigen in het dorp om steun te geven aan de collecte ten bate van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Binnen één jaar promoveren de majorettes van Muziekvereniging Odeon van de 2e naar de le divisie. Dit was het resultaat van het FKM- concours op zondag 22 oktober in Odijk, waar zij met 85.15 punten de eerste prijs behaalden. Onder leiding van instructrice Wdutera Bouwmeester werd een show opge voerd, bestaande uit een medley van soul, pop en klassieke muziek. Opval lend was dat de jury ook de kleding en het uiterlijk van de meisjes in hun be oordeling meenam en zij hier voor wer den geprezen. In het rapport werden de navolgende onderdelen als goed tot zeer goed genoteerd: de opening van de show, gebruik van muzikale accenten, totale opbouw, formatie bewegingen, feeling voor de sfeer van de muziek, dans en overige bewegingen'. Het bijzonder goede rapport werd be sloten met: 'Het mooie langzame klas sieke gedeelte werd heel goed uitge- De succesvolle majorettes van Odeon. voerd en nu eens niet met een grond- oefening, daarom prima! Deze groep heeft het in zich om heel ver te komen en is op de goede weg. Onze compli menten en succes voor de toekomst!' Omdat de spanning duidelijk op de ge zichten van de meisjes te lezen was, kre gen ze het advies om zich tijdens de show iets meer te ontspannen. Nu ze in de lift zitten, wordt nog meer aandacht geschonken aan de kleding van de meisjes. Dat levert echter finan ciële problemen op en dus is Odeon af hankelijk van sponsors. Om die reden doen ze een beroep op de Soesterbergse gemeenschap. Men kan zich daarvoor wenden tot de voorzitter Jan van Vliet (tel. 351127), de penningmeester Cees Barlo (tel. 352475) of de majoret tebegeleidster Ingrid Stomp (tel 353995). Wil men hen eerst zien optre den dan kan dat op 11 november in de Rijnhal te Arnhem.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15