roomstart 'gegroeid' Smeeing/BDC 11 '28 7 ■SSSjOJ Huis verkopen... wij taxeren gratis. ^Van Breukelen Vast-goed ipluchting bij Stam/SoVoCo na zege ÏISKYf Hees maakt indruk tegen koploper Seccers beginnen in vorm te komen Soest in twee opzichten onherkenbaar 1.89 0.991 1.09 I pENSDAG 1 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 ester-s lezen verjongd Nijenrodes de les: 15-25 HANDBAL \ames hebben ruim twee uur nodig om DAK te verslaan: 3-2 W/ VOLLEYBAL Puntendeling met Posta is 'morele overwinning' 9f5 VKJhiüriu zaterdag Installatiebedrijf 4BIM j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties HOCKEY Stijgende Lijn van hockeyers bijna op ranglijst vertaald VOETBAL zaterdag Achterdeur van SEC niet op slot Goed half uur doet Henk van Asch goed VOETBAL zondag Eerste thuisnederlaag sinds 11 december vorig jaar I VOETBAL zondag --v Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 601 79 62 betere stort van de zaalcompetitie bad Smeeing/BDC zich niet kun- S wensen. De herenploeg haalde in Breukelen fors uit tegen Nijenrodes na de degradatie uit de eerste divisie ingrijpend was verionpd ïn de Ite helft liet Smeeing/BDC nog teveel kansen liggen (6-9), daarna was ren nnUkkern" be™^e het Soester team zich- I een opkikker door met 1S-2S te winnen. It minder dan acht junioren moeten lseizoen worden ingepast in het eer- •team van Nijenrodes. Wellicht dat de longingskuur te drastisch is ingezet, ut hoewel de Breukelense toekomst g seizoen in de jeugd-eredivisie ie, komt het vooral fysieke kracht en ring te kort. rentegen is Smeeing/BDC volgens Ben Roest als team gegroeid. "De Jklust is goed en iedereen is bereid jr elkaar te werken. Nijenrodes elde lange aanvallen, maar we bleven loncentreerd verdedigen. Dat is het |te pluspunt." Aanvallend opzicht was het spel in de jen van de aanvoerder met name voor It voor verbetering vatbaar. Nijen- legde in de defensie de nadruk op de hoekspelers van Smeeing/BDC. Dat waren Charles van Zetten op links en de van Voice overgekomen Michael Ringe ling op rechts. Dat duo kwam derhalve weinig in balbezit, maar des te meer ruimte kregen de opbouwers en cirkel speler Patrick van Gardingen. Daar werd aanvankelijk te weinig van gepro fiteerd, maar de suprematie van Smeeing/BDC verloochende zich niet. In de eerste helft waren het mogelijk de zenuwen voor de eerste competitie wedstrijd die het spel beïnvloedden. In de tweede helft werden die gevoelens overboord gegooid. Grof geschut Richard van Hofslot, die eindelijk de sprong van het tweede naar het eerste team heeft gemaakt, kwam na rust he lemaal los en zette vanuit de tweede lijn zijn gevreesde grof geschut in. En: "Die junioren van Nijenrodes waren vorig seizoen de grote jongens, maar zijn voor ons een maatje te klein. Ze werden nu geconfronteerd met ene Guus Tourné die niet te stuiten was," aldus Roest. Verder kwam Wim Steenbakkers ver schillende malen door de openingen van de Breukelense verdedigingslinie en had aan de vingers van één hand niet genoeg om zijn produktie bij te houden. Ook als ploeg was Smeeing/BDC beter en las het Nijenrodes de les. Het kon het zich tijdens de droomstart zelfs permitteren om te oefenen op een nieuwe break, afgekeken van een ploeg tijdens een jaarlijks handbaltoernooi in Duitsland, waar Smeeing/BDC altijd deelneemt. Bij hernieuwd balbezit spurt de midvoor-verdediger van de Soesters tot halverwege de helft van de tegen standers. Hij moet worden aangespeeld en wacht vervolgens tot er links en rechts van hem ploeggenoten door stomen. Een van die twee krijgt vervol gens de bal en kan zich dan opmaken voor de afronding. Dames In de laatste seconde werd alsnog het vonnis geveld over de dames van Smeeing/BDC. Celeritas maakte op dat moment 11-10 en won de wedstrijd. Dat betekende een dikke streep door de re kening van de handbalsters die na de goede resultaten van vorig seizoen ho pen op een hoge eindrangschikking. De dames hadden het enigszins aan zichzelf te wijten, want in de beginfase van het duel lieten ze vijf opgelegde kansen liggen. De ruststand was dan ook in het voordeel van Celeritas (5-4). Na de matige eerste helft trok Smeeing/ BDC feller van leer. Maar de ploeg was niet voldoende opgewassen tegen het te harde spel van de gastvrouwen, waarte gen de scheidsrechters niet optraden. 'AN ONZE 7469. 01 7469 UDIO. Matrassen l Jisch), lattenbo- -trisch), senioren boxsprings, >p slaapkamers, i, spreien, hoofd-j ïatrasbescher- el Steitner, Langal ;8, Soest. Tel. 035| idvertenties »P pag 21 Opluchting bij de dames van Stam/ SoVoCo. Althans wat het competi- jlie-verloop betreft, want na drie dui delijke nederlagen tegen de top drie an de eerste divisie werd het eerste succes binnengehaald. Het was niet overtuigend wat de ploeg liet zien, aar wel voldoende voor twee pun tten. Formido Hoogezand/DAK gaf lang te- jgenstand in De Bunt, maar capituleerde de vijfde set: 10-15,15-12,15-13, 2- |15, 15-12 na ruim twee uur volleybal. Het leek alsof Stam/SoVoCo snel wilde (afrekenen met de onvruchtbare compe- jtitiestart en voordat DAK goed en wel ■was gearriveerd, stond het 10-4 voor de ■club uit Soest. Daarna lukte er niets Gmeer bij Stam/SoVoCo dat in de eerste (set geen acceptabele aanval meer (speelde en met 10-15 een nieuwe dreun l'kreeg te verwerken. IDie werkte lang door. Mede door drie (services van Didy Westerdiep op Esther Ivan der Spek, waarvan Paulien Visser er feéén noodgedwongen overnam, kwam f DAK op een 3-9-voorsprong. Toen Van [der Spek en Ivonne Bergsma plaats- I maakten voor Helen de Kruyf en Petra I Hendrikse, begon het beter te lopen bij I Stam/SoVoCo. Cruciaal in de tweede I set was een lange, spannende rally (na I verschillende service-wisselingen en op 112-12), die door Stam/SoVoCo werd gewonnen. De service kwam daardoor terug, met een 'ace' zorgde Hedda Meijer voor 13-12 en kort daarna boekte de thuisclub de eerste setwinst f van dit seizoen. De wisselvalligheid bleef overeind staan I in de meer spannende dan fraaie wed- strijd. DAK leunde volledig op Didy Westerdiep, die afgetekend de beste in druk achterliet. De kleine buitenaanval- ster scoorde aan de lopende band en was er verantwoordelijk voor dat de 10- 5-voorsprong van Stam/SoVoCo in de derde set werd omgebogen in een 10- 12-achterstand. Vanaf dat moment had de Soester ploeg de blokkering wel op de juiste plaats hangen en stelde Stam/ SoVoCo na één uur en 22 minuten het eerste wedstrijdpunt veilig. Wie had gedacht dat de volleybalsters zouden doordrukken en de frustraties van zich zouden afspelen, kwam bedro gen uit. Alles mislukte bij Stam/ SoVoCo dat weinig zelfvertrouwen uit straalde en waarbij met name Esther van der Spek weinig tot geen inbreng had. De cijfers logen er niet om: 2-15 en een vijfde set was noodzakelijk. Vanaf 2-1 zou Stam/SoVoCo daarin steeds op voorsprong staan. Opvallend was het aantal foute stops en services bij beide ploegen. Dank zij een goed blok werd het 9-7, 10-7 en even later 12-9 voor Stam/SoVoCo dat op 14-10 weinig meer kon gebeuren. DAK sputterde nog even tegen (14-12), maar uitgerekend Westerdiep, van wie zoveel was gevergd, sloeg de laatste bal buiten de lijnen. Tot opluchting van Stam/SoVoCo. Heren Met toch enigszins gemengde gevoelens werd de 2-3-zege van het herenteam in de armen gesloten. Twee punten tegen het aanvallend sterke Utrecht was niet verkeerd, maar voordat het zover kwam, Paulien Visser, die een goede partij speelde, probeert te scoren. Erna Boonzaayer (links) en Hedda Meijer kij ken toe. Foto: Herman van Dam. had Stam/SoVoCo wel een 0-2-voor- sprong verspeeld. En dus hinkte coach Bram Muijs op twee gedachten. "Vooraf teken je hiervoor, achteraf denk je dat we het in de derde of vierde set hadden moeten afmaken. Eigenlijk moet je dan nog scherper zijn dan in de eerste twee sets, waarin we perfect speelden. Maar onbewust gaat de ploeg dan toch minder spelen." Dat Stam/SoVoCo het niet snel af maakte, kwam doordat de servicedruk meter een flink eind daalde. Utrecht, dat niet zijn eerste spelverdeler bij de hand had, kon daardoor zijn eigen spel letjes opzetten en daar wisten de vier goede aanvallers wel raad mee. Dat kon in die fase niet worden gezegd van Stam/SoVoCo, waarbij zelfs Ron Goethals drie keer op rij de fout inging en even naar de kant mocht. Met name in de vierde set liet Stam/SoVoCo het volgens Muijs afweten. En dus werd het na 8-15 en 9-15 via 15-10 en 15-7 ge lijk. Muijs haalde voor de laatste set libero Arno van Ekelen naar het midden. Diens plaats werd overgenomen door Jaap van der Vinne, waardoor Oscar van Leeuwen naast Coen Werkhoven op de bank mocht plaatsnemen. Stam/ SoVoCo pakte het goed op en kwam na een gelijkopgaande set met 12-14 voor. Utrecht scoorde nog 13-14, maar Goethals deelde de beslissende tik uit. ■9S Ihóne AC ape rood t9S Tegen koploper Posta, dat de zes voorgaande duels had gewonnen, speelde Hees waarschijnlijk zijn beste wedstrijd van dit seizoen. On danks dat de ploeg het spel zeventig minuten dicteerde, zat er niet meer in dan een puntendeling (1-1), al sprak Jaap van de Veer na afloop over een 'morele overwinning'. "Ik had na afloop het gevoel dat we hadden gewonnen. De inzet was gewel dig en ik heb geconstateerd dat we ook met de bovenste ploegen kunnen mee komen," aldus Van de Veer die noodge dwongen wederom moest schuiven in rijn opstelling. Eén zet pakte goed uit. De centrum-middenvelder Krijn Schou ten en libero Ewout Jansen wisselden van positie, omdat Schouten iets te aan vallend is ingesteld en Jansen gecon- troleerder achter de bal blijft spelen. Van de Veer wil dat voorlopig zo hou den. Dat Edwin Lazonder van tijdelijke linksbuiten tenminste één linie zal zak ken, is zo goed als zeker nu Danny Brandenburg zijn straf van de KNVB heeft uitgezeten. Lazonder was de doelpuntenmaker van Hees. Dat was in de 22ste minuut toen hij de bal in de korte hoek schoot in plaats van een voorzet te geven. Het was de gelijkmaker, want Posta was in de derde minuut na een onachtzaam mo ment in de defensie van Hees aan de leiding gekomen. De gasten hadden daarna niets meer te vertellen, behalve vlak voor tijd toen de spits plotseling in kansrijke positie kwam. Dat Posta niet aan de bak kwam aan de Verlengde Oude Utrechtseweg was te danken aan de gretigheid van Hees. Volgens afspraak dekten de voorhoede- spelers en de middenvelders van Hees Telefoon (035) - 601 30 14 kort op de man, zodat de tegenstander niet aan het gewenste opbouwen van achteruit kwam. Van de Veer: "Ik merk te het tijdens de training al. De hele ploeg was scherp. Je kon merken van: zaterdag gaan we er met z'n allen tegen aan." Zijn collega van Posta beaamde na de wedstrijd dat hij rijn handen mocht dichtknijpen met het behaalde punt, Een punt dat hij te danken had aan het missen van kansen van Soesters. Jeffrey Dorrestein vond de doelman op rijn weg, een schot van Jansen werd ge blokt en Erwin de Gier was té onbaat zuchtig. In de tweede helft had de doel man richt op vrije trappen van Lazon der, kopte Nico van Veen net over en werd een volley van Lazonder op de doellijn gekeerd door een speler. "Dan zit het niet echt mee," zei Van de Veer die nu ook nog eens Wout Blankenstein moet missen, waarschijn lijk tot de winterstop. De voorstopper, die volgens rijn trainer een voorbeeld functie binnen de selectie vervult, kneusde zijn enkel en verrekte zijn enkelbanden en moet vandaag terugko men in het ziekenhuis voor een tweede foto. De verwachting is dat hij vier, vijf weken rust voorgeschreven krijgt. Tegen Spandersbosch, dat kam- pioens-aspiraties heeft, hebben de heren van MHC Soest een verdien stelijk punt verdiend. Tijdens de ze nuwslopende hockeywedstrijd in Hilversum werd er niet gescoord. Spandersbosch liet de eerste tien minu ten zien wat de plannen voor dit seizoen rijn, maar kreeg met name in de tweede helft een gelijkwaardig Soest tegenover rich. Hoewel MHC Soest voor een de fensieve taktiek had gekozen en spora disch via counters naar buiten kwam, had Herman Stam vijf minuten voor tijd 0-1 op rijn stick. Hij mikte de bal enkele millimeters langs de verkeerde kant van de paal. Niettemin behaalde het herenteam uit Soest rijn tweede competitiepunt. De ploeg ontvangt komende zondag, het eveneens laaggeklasseerde Maarssen, Als MHC Soest wint, verlaat het de laatste plek op de ranglijst van de eer ste klasse. De dames rijn inmiddels gestegen. Uit de laatste drie duels werden vijf punten gehaald. Ditmaal werd de uitwedstrijd tegen Strawberries gewonnen met als gevolg een plotselinge zetel in de sub top. Yvette van der Horst werd zondag 'match-winner' door het enige doelpunt van de wedstrijd te scoren. Acht minuten voor het verstrijken van de officiële tijd had SEC-zater- dag nog drie punten op zak. Na het laatste fluitsignaal verlieten de Soesters berooid het veld. Twee verdedigingsfouten kosten de ploeg haar kop: 3-2. Het is een vervelende ontwikkeling voor SEC dat voetbaltechnisch meer in huis had, maar in Wijk bij Duurstede teveel kansen miste. Zoals voor rust, toen Michel Besseling's inzet op de doellijn werd geneutraliseerd. Dezelfde speler had vlak voor de pauze de hoek voor het uitkiezen, maar schoot via een te genstander naast. SEC stond toen al met 1-0 achter, omdat de bal in de vijf tiende minuut onvoldoende was wegge werkt en een CDW-er op tijd bij de bal was. Het tij had in de eerste vijf minuten van de tweede helft gekeerd kunnen wor den. Sander van der Heijden, Razzo van Dam (beiden voorlangs) en Besseling (falend voor de keeper) hadden echter geen succes. Om nog aanvallender te voetballen bracht Hendrik-Jan de Boer Richard Steensma in het veld voor Johnny Hui den. Zeven minuten later wierp dat zijn vruchten af. Met een plotseling geno men vrije trap verraste Danny van de Heijden de doelman van CDW. Acht minuten daarna stuurde Besseling drie tegenstanders het bos en de bal het doel in: 1-2. De punten zaten in de tas, maar CDW kwam als een dief in de nacht, geholpen door SEC dat de achterdeur niet op slot had gedaan. Na een ingeschoten vrije trap stompte Jan Willem Verwoerd de bal het centrum in. De SEC-verdedigers sliepen nog en CDW ging er met de buit vandoor. Om vervolgens heimelijk terug te komen. In de 88ste minuut stond de rechtsbuiten van CDW volkomen vrij en nadat SEC op het middenveld balverlies leed, was het kwaad geschied. De waarde van de gestolen goederen wordt geschat op drie punten. HET ATJREB VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b 3762 AK SOEST TEL 035 6013255* FAX 035 60 25997 "Langzamerhand begint iedereen in vorm te komen," zei Henk van Asch. De voetbaltrainer vindt dat eigenlijk nog belangrijker dan de 1- 4-zege die SEC-zondag boekte op het zwakke BFC. Het deed hem vooral deugd dat Saban Aksit, René van den Deijssel en Peter van den Berg hun naam waarmaakten. Maar tegelijkertijd gaf hij ook andere spelers complimenten. Dat die werden afgedwongen, was ook nodig. Van Asch: "De wisselspelers beginnen de kriebels te krijgen. Dat betekent dat de basisspelers op het vinkentouw ritten en wat extra's moeten laten zien." En dat deden ze. Met name in het eer ste half uur speelde SEC ijzersterk. Vol gens de Soester trainer speelde zijn ploeg niet eerder dit seizoen zo goed. Het bleef echter bij één doelpunt, dat door Van den Berg werd gemaakt na een voorzet van Peter de Jong. En toen BFC na dom balverlies van Jeroen Dorrestein onverwachts op 1-1 kwam, raakte SEC het spoor bijster. In de kleedkamer wees Van Asch erop dat de gelijkmaker niet bepaald de ver dienste van BFC was geweest en dat rijn spelers op de ingeslagen weg moesten verder gaan. Dat werd niet goed opge pikt en het was zelfs aan Edwin van de Luitgaarden te danken dat de Bussum- mers niet op voorsprong kwamen. Rust Met een fraaie treffer zorgde De Jong voor rust. De spits had rijn werk gedaan en werd vervangen door Jasper Gren del, terwijl Dennis Brons eruit ging om Gerard van Soeren speeltijd te geven. Die invaller werd tien minuten voor tijd binnen de zestien meter gevloerd, waarna Van den Deijssel de strafschop benutte. Hij maakte vijf minuten later ook 1-4 na een dieptepass van de inge vallen debutant Michael van de Broek. Scheidsrechter J. de Boer werkte niet mee aan een goede pot en slaagde er zelfs in om beide kampen tegen rich in het harnas te jagen. "Je hoort mij dat niet zo snel zeggen, maar dit keer was het wel zo," aldus Van Asch. Joop van der Kruis moet er ook zo over hebben gedacht. Hij is teruggekeerd bij BFC, nadat Hanny van der Mast twee weken geleden vertrok bij de hekke- siuiter. Niet omdat dat van het bestuur moest, maar omdat hij zich door de 'vijfde colonne' van de club voelde aan gevallen. Ook Van der Kruis vertrok voortijdig. Niet bij BFC, maar tijdens de wedstrijd werd hij door De Boer achter de omheining gestuurd. Terug naar Van Asch die met Jos van Rouwendaal de versterkte zondag-for matie van SEC naar de (gedeelde) vierde stek heeft geloodst. Of er meer valt te halen, daarover durft Van Asch nog geen voorspelling te doen. "Ik denk dat een periodetitel het hoogst haalbare is. Het is nu bovendien te vroeg. Pas in februari weetje ongeveer waar je staat." Niet alleen de nieuwe, rode reserve outfit van Soest oogde onbekend. Ook het spel van de 'blauw-witten' leek niet op datgene wat de ploeg van Dick Schinkel gemiddeld geno men laat zien. Armoe was zondag middag troef aan de Bosstraat- Oost, al was het niet eens helemaal onverdiend dat SDO evenals vorig seizoen de winst wegkaapte. Het was de eerste thuisnederlaag van Soest sinds 11 december vorig jaar. Eigenlijk had Schinkel vooraf al een excuus, want de enkels van Luits Houkes, Ferenc Kleinegris en Maurice d'Aquino zijn op dit moment niet ge zond genoeg en schaduwspits Michiel van der Hoeven vertoefde in het buiten land. En dus moest de voetbaltrainer André Doorduin als aanvaller (de laat ste tijd regelmatig invaller) en junior Jeroen Dorrestein als spil op het middenveld laten debuteren in de basis. Om niet nog meer verschuivingen nood zakelijk te maken, werd besloten dat de onfitte Paul Hilhorst toch zou spelen. De middenvelder knokte zich leeg, maar kon nauwelijks aanvallende acties uit zijn geplaagde lichaam halen. Daar naast, of liever gezegd, daarachter was ook te merken dat Paul van der Grift niet in goede doen was. De linker vleugelverdediger trainde in de laatste twee weken slechts één keer en dat ging ten koste van zijn scherpte. Aan de an dere kant maakte Michel Everts ook een vrije val, terwijl Peter Wolfsen kennelijk nog niet voldoende was hersteld van een blessure. En toch, meende Schinkel, was het een andere wedstrijd geworden als Jeroen van Veenendaal in de 21ste minuut had gescoord uit een voorzet van Hilhorst. "Dan had Twisker of Boonstra uit hun centrum moeten doorschuiven en had den wij meer ruimte gehad. Wij hadden de eerste twee kansen," aldus Schinkel die daarbij twee mogelijkheden van SDO over het hoofd had gezien. De Bussummers waren bovendien in de eer ste minuut al dicht bij een treffer toen Rick Schipper van een meter of twintig de bovenhoek in rijn vizier kreeg. Olaf van der Grift stak daar op uitstekende wijze een stokje voor. Doorduin namens Soest en Schipper namens SDO misten vervolgens ieder een kans(je), maar in de 43ste minuut was het raak. Dennis Lankreyer, sinds twee weken weer beschikbaar voor SDO scoorde ondanks conditiegebrek op aangeven van Erwin van Dinteren die op links mocht doorgaan. Lankreyer was kort na de rust bijna weer succesvol. Zijn schot werd geblokt. Dat gebeurde ook bij een vrije trap van Wolfsen, waardoor de van richting ver anderde bal tergend langzaam enkele centimeters aan de linker kant van de linker paal hobbelde. Het was het sein voor Soest om het initiatief over te ne men en aldus geschiedde. Victor Klaren schoot net naast en kwam even later met enig geluk voor voor Edwin Elverding. De doelman redde, maar Klaren heroverde de bal en gaf die aan Doorduin die met een lage schuiver 1- 1 scoorde. Op dat moment waren er nog 29 minu ten te spelen en Soest rook meer. Om dat het middenveld met twee half-fitte spelers en Dorrestein (die geen bal meer kreeg) al blank stond, greep Schinkel in. Wolfsen en Dorrestein gingen naar de dug-out en Bart Aarts werd libero, zo dat Martijn Stalenhoef de middenlinie kon versterken. Daar kwam ook Robert van Woerkom te staan. Vreemd genoeg verloor Soest juist daarna het lichte overwicht dat het even had gehad. Fout Dat telde ook niet meer, toen Olaf van der Grift (voor rust diverse malen uit stekend) in de 79ste minuut de fout in ging bij een hoge voorzet. Lankreyer kon daardoor ongestoord koppen, waarna Van Dinteren de bal over de in middels terug rennende sluitpost kopte. Nadat Raymond Steur van SDO de bal nog op de lat had gelobt, kreeg Christiaan de Vos uit een hoekschop een kopkans. Maar SDO kon het rich veroorloven om nog twee uitvallen op de verlaten Soest-helft onbenut te laten. Die laatste kansen niet meegerekend (Soest was toen immers massaal naar voren getogen) vond Schinkel dat de kansen-verhouding in evenwicht was. Maar zonder het toe te geven, moet ook de sympathieke Diemenaar hebben ge dacht dat de afwezigheid van Van der Hoeven en Houkes niet meer kan wor den opgevangen. Simpelweg, omdat de selectie door het vertrek van vijf spelers aan kwaliteit in de bfeedte heeft moe ten inleveren. Foto: Herman van Dam. Paul Hilhorst, Victor Klaren en Christiaan de Vos (v.r.n.l.) kunnen niet bij de bal. supercmtw bv

Soester Courant | 1995 | | pagina 17