w 9HHL Ot ië Stam/SoVoCo dreigt gevaarlijkste tegenstander van zichzelf te worden banning bij WZ'49 in hoofdklasse :ns DVSB op prolongatie titel Firtina'93 schakelt Hees uit: 8-0 Weer succes voor heren van Red Stars SPORT! ,r .Jl Eerste records SV Eemland vallen in openingswedstrijd Beladen petitie dames 1 aan publiek Koploper komt zaterdag naar Soest; Periodetitel in zicht "DE TOPPER" s.v. VVZ'49 - Terschuurse Boys fonge dammers bezetten tweede plaats na twee wedstrijden DAMMEN Wieldoppen gestolen AUTOVERZEKERING Kleltt'ê'Srwe' BASKETBAL Drie jeugdleden van Red Stars in beeld voor nationaal team Hans de Goede neemt revanche met p.r. op marathon: 2.57.29 WATERPOLO Waterpolosters laten twee dure punten in Yeenendaal liggen Tijdstraffen breken DVS/De Kuil in bekertoernooi op ZAALVOETBAL Eerste overwinning van damesteam (55-33) BASKETBAL Vandalen vernielen huiven vrachtwagens Steen door voorruit SCHAATSEN Meer kans meer geld, bij Menberg-st^ NSDAG 1 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT gaat met goed bij Stam/ jP*De £,ul> dreigt de grootste "inder van zichzelf te worden, ien deel van de verenigings- ip gespannen voet leeft met Ste damesteam. Het conflict al twee jaar en lijkt nu te zijn ■leerd. oute° (CtJj 19-Terschuurst| Hees (Utrecht) Ijdens de thuiswedstrijd van dames 1 •tterdagmiddag in De Bunt een pan de toeschouwers uitgereikt, idertekend door de speelsters en leidingsstaf van de eerste divisie- Het is een beladen en geladen r die volgt op een incident van "•ken eerder. Toen moedigde een SoVoCo-leden (en niet-leden) nder Lycurgus op 'match-point' [a het winnende punt van de gas- Igeerde Monica van der Wal zich _^->r een bal in het publiek te gooien. Mpverbaal werden er allesbehalve Yigadelijke woorden uitgewisseld. 3orval was voor het damesteam en siders de bekende druppel. Sup porters die zich positief opstellen jegens dames 1 mogen blijven, maar: "Ben jij zo'n bezoeker die zich door middel van onwaarheden, afzeiken, gekanker, valse info-verspreiding, geroddel, directe per soonlijke beledigingen, vooroordelen en frustraties, al dan niet ontstaan in een ver verleden, negatief richting dames 1 uit, dan hopen wij je nooit meer op onze tribune te zien of te horen," staat er in de petitie. Communicatie De boodschap is duidelijk, maar de manier waarop die is gebracht, maakt duidelijk dat de communicatie binnen de vereniging al enige tijd ernstig is ver stoord. Oud-voorzitter Jan Paauw, te vens vaste toeschouwer, oud-manager van de dames en tot 20 november be stuurslid van de Vereniging Sportraad namens onder meer Stam/SoVoCo, heeft zijn lidmaatschap op de Club van 99 direct opgezegd. Hij is overigens niet de enige. "Ik vind het schandalig dat ze zo'n brief verspreiden onder het pu- PAGINA 19 bliek, waaraan ze de afgelopen jaren zoveel punten hebben te danken." Het heeft er alle schijn van dat de groep 'dissidenten' zich voornamelijk ergert aan trainer/coach Servaas Klute en het Dat laatste is ontegenzeggelijk waar. De bestuur dat hem naar hun mening aan sfeer was in De Bunt altijd extreem alle kanten steunt. De aandacht van de goed. Niet voor niets liep het de meesteclubleiding zou onevenredig veel naar tegenstanders dun in de broek als ze de dames uitgaan, omdat de doelstelling onderweg waren naar Soest. Aan de andere kant hebben de petitie-schrijvers het gelijk aan hun kant als ze stellen dat er tijdens de wedstrijden vervelende opmerkingen worden geplaatst over bij voorbeeld het uiterlijk van speelsters, van zowel Stam/SoVoCo als de tegen standers. Dat soort kreten horen niet in de sportzaal thuis. (eredivisie) is opgeschroefd. Of de jaloezie terecht is of niet, feit is dat een groeiend aantal SoVoCo-leden zich stoort aan de ontwikkelingen in en rond dames 1. Sinds zijn komst als trai ner naar Soest roept Klute dat het damesteam geen waterhoofd binnen de vereniging mag worden. Bij menigeen bestaat de indruk dat hij dat juist zelf in de hand heeft gewerkt. Hij wordt al 'sekteleider' genoemd, omdat hij de speelsters volgens dezelfde 'dissidenten' afschermt van de rest van de vereniging. Daarnaast is de betrokkenheid met het damesteam steeds kleiner geworden, nu er nog maar twee, drie 'echte' SoVoCo- leden in dat team spelen. In de zomer kwamen er vijf 'vreemde' speelsters bij, nadat Irene Koelewijn, Marianne Goebertus en Judith Lazonder om ver schillende redenen afhaakten. Het tus sentijdse vertrek van Lazonder, volley- baltechnisch niet de eerste de beste, werd ingegeven door persoonlijke pro blemen binnen dames 1. In een officiële verklaring deelde het bestuur mee dat zoiets kan gebeuren binnen een groep die zo veel uren per week samen is. De vuile was werd kennelijk niet buiten ge hangen. Want toen Lazonder vervolgens te kennen gaf dat ze dit seizoen in het tweede wilde gaan spelen, mocht dat alleen als ze enkele begeleiders en speelsters van het eerste team haar ver ontschuldigingen zou aanbieden. Wie de buitenaanvalster kent, weet dat ze nu in derdaad voor een andere club uitkomt. Ook die houding van het bestuur heeft niet bijgedragen tot een betere verstand houding. Het zijn niet alleen meer de spelers van heren 1 die de zwarte Piet krijgen toe geschoven. In de petitie valt te lezen dat ook voorbeeldspelers, tc-leden en aan voerders zich tegen dames 1 keren. Zelfs in de richting van ouders, familieleden en vriendjes van speelsters wordt de beschuldigende vinger uitgestoken. Volgens de petitie maken speelsters, begeleiders en bestuursleden zich zor gen. De gevolgen van de negatieve ont wikkelingen worden al zichtbaar. Thuis wedstrijden zijn voor sommigen emotio nele uitwedstrijden geworden. Volley- balsters kampen met problemen als het om de motivatie gaat. Onmacht, verbit tering en woede leiden emotionele tafe relen in. Voortrekkers binnen de vereni ging dreigen het bijltje erbij neer te gooien, de zorgvuldig opgebouwde, goede naam van Stam/SoVoCo lijdt ernstige schade en kwaliteitsverlies en stagnatie van de ontwikkeling liggen al op de stoep van De Bunt. "Kan het bin nen Stam/SoVoCo mogelijk zijn dat een kleine negatieve groep het gezicht be paald van de vereniging. Moet het zo zijn dat dames 1 twee tegenstanders heeft tijdens de thuiswedstrijden," vra gen speelsters en begeleiders zich ver twijfeld af. Ze roepen de hulp in van de goedwillende supporters om de nega tieve elementen de kop in te drukken. Of de brief leidt tot oplossing of esca latie van het probleem, zal in de ko mende weken moeten blijken. Dat er iets veranderd moet worden, is duide lijk. De communicatie als eerste. est P)-MaarJ sst (H)-JV voetballen en toch winnen, ras het resultaat van WZ'49 middag Zeewolde. De uit strijd was vooraf met gemengde •elens bekeken, maar achteraf er louter reden tot optimisme. Kt werd 1-4 voor de Soesters die W eerder zo'n goede uitslag reali seerden tegen de polderlingén. volde is per definitie een moeilijke ive voor VVZ'49. De tegenstander Jt er altijd in het spel van de groen- ;n te ontregelen door de linies uit ar te lokken. Daar kwam zaterdag eens bij dat de combinaties van [Z'49 niet wilden vlotten op het sve veld. Uiteindelijk gaven de indi- ïele kwaliteiten van VVZ'49 de Krslag. igzaam maar zeker begint de selec- WZ'49 op volle oorlogssterkte men. Raymond Brandes is hersteld van zijn blessure en de schorsing van :s-Jan de Vries zit erop. Nog één :1 en dan is ook Gert van de Munt ir speelgerechtigd en tegen die tijd len Gerard Becker en Edwin Brou- hun trainingsachterstand hebben jehaald. Alleen Wim van Empelen, igetrokken om de lijnen te trekken, nog lange tijd op non-actief staan. 'Z'49 kwam goed uit de startblokken in de achtste minuut werd het 0-1. >or slecht uitverdedigen van Zee- ilde kwam Frank Baars in balbezit die leerde en met een stift de doelman iseerde. Daarna raakte WZ'49 de op de wedstrijd steeds meer kwijt, tannende momenten voor het doel Mare Brouwer kregen een climax :n de bal tegen de paal werd gemikt, •aarvan schrok WZ'49 wakker. Trai- trnprrm n T j V vJIj 1 Düij zaterdag ner Sjirk Bajema bracht Becker in de ploeg voor de geblesseerd geraakte Baars en meteen ging er meer dreiging uit van het spel van de Soesters. Binnen een mum van tijd werd de voorsprong uitgebouwd tot 0-4. Ton Wolfsen was succesvol met een vrije trap en Marcel van Essen en Cees-Jan de Vries pikten tevens hun graantje mee. Ook Brandes zou scoren, zij het In ei gen doel. Na een hoekschop van Zeewolde kreeg hij de bal op zijn rug en had Brouwer het nakijken: 1-4. Met nog één wedstrijd te gaan heeft WZ'49 uitzicht op de titel in de eerste periode. De met veel puntendelingen twijfelachtig gestartte Soester club staat drie punten achter op koploper Ter- schuurse Boys en die komt zaterdag naar de Eemweg toe. Bij winst kan WZ'49 een ticket voor de na-compe titie verdienen. Maar er liggen meer ka pers op de kust. De tweede plaats op de ranglijst wordt met vier ploegen ge deeld. Die spelen overigens ook tegen elkaar, zodat in de hoofdklasse een spannende zaterdag te verwachten is. Een en ander geeft aan dat de onder linge krachtsverhoudingen in de boven ste helft niet groot zijn. A.s. zaterdag aan de Eemweg: AANVANG 14.30 UUR. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Procar - Linden Bedrijfskleding - Multi Load United Aquarius Seafish Holland Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Aannemersbedrijf H. van Asch Van Hengstum apparatenbouw b.v. Bosman Sanidrome Vini's Bar .41 16.30 De vier aspiranten van de dam vereniging Soest/Baarn (DVSB) zijn in de strijd om het kampioen schap van Nederland redelijk van start gegaan. Ze bezetten de tweede plaats. Het viertal begon zaterdag om elf uur in Baarn tegen D.C. Gorredijk met een overwinning van Hoang Nguyen op Jonathan Faas. De Friese club kwam terug na winst van Eedse Dijkstra of Stefan Seymonsbergen. Robert Jan Sall en Jos Roubos kwamen remise overeen, maar Rudy Zuiderdorp viel in een fraaie damcombinatie en verloor. Daarmee was een nederlaag van 5-3 een feit. De andere twee ploegen, Alphen a/d Rijn en Rijnsburg, speelden tegen elkaar ge lijk: 4-4. De tweede wedstrijd tegen Alphen ver liep een stuk beter. Stefan Seymonsber gen kwam al gauw twee schijven voor tegen Edwin Blok, wat resulteerde in een overwinning. RUdy Zuiderdorp deed hetzelfde tegen Karei Petiet en bracht met zijn winst de stand op 4-0. Na een uur spelen liep Hoang Nguyen in een valletje tegen de sterke Andre Venema en verloor dan ook, waardoor Alphen terug kwam tot 4-2. De laatste partij ging tussen de twee sterke spelers Robert Jan Sall en Richard Meyer. Deze ging gelijk op, maar na twee uur spelen kwam Robert Jan positioneel iets zwakker te staan. Toch herstelde hij zich en een half uur later stond de remisestand op het bord. De vier succesvolle dammers van DVSB die over anderhalve week de laat ste wedstrijd van de NK-finale spelen. Foto: Herman van Dam. Daardoor won DVSB met 5-3 en blijft het nog in de race om de landstitel. Gorredijk kon zijn winstroes niet vergro ten en verloor zelfs kansloos met 7-1 van Rijnsburg. Hiermee is Rijnsburg leider met drie punten. Gevolgd door DVSB en Gorredijk met twee punten. Op 12 no vember wocht de confrontatie in Rijns- burg tussen de thuisclub en DVSB, waarbij de laatste moet winnen om de titel te kunnen prolongeren. Een bewoner van de Johannes Post- straat moet nieuwe wieldoppen kopen. De originele werden vorige week van zijn auto gedemonteerd en meegeno men door een dief. De wagen stond ge parkeerd bij zijn woning. Kleinegris verzekert uw auto zoals hij het voor zichzelf doet: goed en voordelig. Onze aanbieding heeft u snel in huis als u belt: 02155 - 13260 Kleinegris Assurantiën vegere Bosstraat 12, 3766 AG Soest JJ - j.^ I Lid NBvA 35 - 601 32 6 Kim Zeilstra bij de meisjes en Eelco Dijkman en Frank Renzenbrink bij de jongens maken kans om geselec teerd te worden voor het Neder lands basketbalteam voor 12-15-ja- rigen. De drie spelers van Thé Red Stars maakten al deel uit van het kernteam Utrecht. Daarmee wonnen ze zondag ruim van de kernteams van Rotterdam en Den Haag. Het drietal hield er bo vendien selectie voor het rayonteam West-Nederland aan over. Dat betekent tot de kerst elke week een extra centrale training. Tijdens de Harlem Basketball Week in Overveen (eind december) spelen ze met het rayonteam tegen de vier overige rayons van Nederland. Bij die gelegenheid zul len de beste passerelles worden geselec teerd voor Oranje. Dijkman en Renzenbrink speelden vo rig seizoen in het jongens passerele team van The Red Stars dat in het voorjaar kampioen van Nederland werd. De basketbalvereniging is overigens al eens 'hofleverancier1 geweest. De internatio nals Sandra van Embricqs en Rense Pe ters begonnen hun basketbalcarrière bij de Soester club. n rpf pmtTiiy m i i j» i r* iv Met een nieuw persoonlijk record van twee uur, 57 minuten en 29 se conden heeft Hans de Goede zich gerevancheerd op de marathon. De knappe prestatie volgde op de ma tige tijd die hij enkele weken onder moeilijke omstandigheden in Etten- Leur noteerde. Tijdens die wedstrijd viel een groot aantal lopers uit vanwege de hitte. In Etten-Leur was het parkoers met onder meer veel klinkers beslist niet eenvoudig, maar De Goede hield zich goed staande. Dat gold ook voor Dick van den Broek, Harry van Brummelen en Gertjan Jan sen die op de halve marathon uitkwa men. Van den Broek benaderde met 1.08 zijn beste tijd, Van Brummelen finishte in 1.16 en Jansen was ook snel in 1.26. Voor Jan van de Lee verliep de mara thon minder goed. Hij moest uitstap pen. De dames van De Duinkikkers heb ben zaterdagavond twee dure pun ten laten liggen in Veenendaal. Te gen Poseidon leek de ploeg op weg naar succes, maar De Duinkikkers verloren met 5-3. Na een sterk begin en een aantal kan sen aan Soester zijde namen de Veenendalers het openingsdoelpunt voor hun rekening. Het herstel werd in geleid door de sterk spelende Sonja Pappot (1-1) en in de tweede periode kwam het team van John van de Boom zelfs op 1-2 door een treffer van Bianca van Wuyckhuyse. In plaats van de voor sprong uit te bouwen, gaven De Duin- lokkers de marge weg en nog voor het einde van de tweede periode stond het 2-2. Een slechte periode volgde. Poseidon profiteerde wel meteen en liep uit naar 4-2. De Duinkikkers knokten om een zesde nederlaag af te wenden, maar slaagden niet in hun missie. Met een vijfde doelpunt besliste Poseidon de wedstrijd. Het laatste rake schot van Pappot had daarom weinig waarde meer. Na twee ronden is van de Soester clubs alleen Firtina'93 nog verte genwoordigd in het bekertoernooi. Probleemloos plaatste die ploeg zich ten koste van Hees (8-0) dat voor het eerst in vier jaar tijd de tweede ronde had bereikt. DVS/De Kuil verloor maandag uit met 5-4 van Eemnes. Hees hield in sporthal Beukendal ruim een kwartier stand in de ongelijke strijd met Firtina'93. Pas na zeventien minu ten brak Zeki Kurt de ban en toen werd het klasseverschil vlot in cijfers weerge geven. Peter Haringsma, die veel ballen keerde, ging twee keer in de fout en na de rust (3-0) liep Firtina'93 simpel uit naar 8-0. Mustafa Aksit nam de helft van de doelpunten voor zijn rekening. Kurt (drie) en Öscan Satikboga deden de rest. In de competitie speelde Firtina'93 vo rige week met 5-5 gelijk tegen Barboros. De Soester club liet in de eerste helft ui termate goed voetbal zien en kwam door doelpunten van Alex Poortman, René de Bree, Kurt en Saban Aksit in een riante uitgangspositie (1-4). Het vervolg werd gekenmerkt door een te laag baltempo en Firtina'93 ging te veel met de bal lopen, zodat Barboros vat op de wedstrijd kreeg: 3-4. Er was geen vergelijking met de eerste helft meer mogelijk. Kurt maakte weliswaar 3-5, maar vanaf dat moment begon Firtina'93 te klungelen. Barboros scoor de in de laatste seconde zelfs de gelijk maker. DVS/De Kuil Voor het derde achtereenvolgende jaar werden DVS/De Kuil en Eemnes aan elkaar gekoppeld in de bekerstrijd. Voor de derde keer speelde Eemnes thuis. En voor de tweede keer ging DVS/De Kuil ten onder. De Soesters, die in de eerste ronde SEC uitschakelden, nam voor rust tweemaal een voorsprong van twee doelpunten. Michel Vlaswinkel en Arnold Broertjes tilden de stand naar 0-2 en nadat het Na zeventien minuten breekt Zeki Kurt met dit schot de ban: 1-0. Foto: Herman van Dam. gelijk was géworden, scoorden Broertjes en Ronald de Rooij. Na de hervatting braken tijdstraffen de ploeg op. Bij DVS/De Kuil bestaat in middels het vermoeden dat er door de scheidsrechters een hetze wordt gevoerd tegen de puntspeler. Hij moest weer naar de kant, nadat hij een bal had ge blokt en zijn tegenstander was gevallen. De Rooij reageerde zijn irritatie af en verdween eveneens van het toneel. Eemnes zei 'dankjewel' en kwam we derom langszij (4-4). De ergernis groeide bij DVS/De Kuil, toen een treffer van René Ribberink werd afge keurd, omdat een vrije trap vanaf de verkeerde plek zou zijn genomen. Toen de Soesters weer een vrije trap kregen, liep een Eemnesser speler met de bal weg. Broertjes ging dé bal halen, waarna getrek om de bal volgde. Hij kreeg weer een tijdstraf en Eemnes buitte de nume rieke meerderheid uit. Op de Koningsweg zijn de huiven van twee vrachtwagens vernield. Vandalen lieten er scheuren in achter. Daar is woensdag aarigifte van gedaan. In de nacht van dinsdag op woensdag werden ook twee personenauto's open gebroken. Een 50-jarige Soester raakte daardoor enkele pakjes sigaretten kwijt. Van een 24-jarige man uit Oosterhout werd de autoradio gestolen. Met een kleine groep van acht spe lers is Red Stars erin geslaagd de moeilijke uitwedstrijd tegen Den Braven/Goba 2 winnend af te slui ten. Het tweede team van de ere divisieclub werd na een gelijke stand in de rust (31-31) met 61-66 twee wedstrijdpunten ontfutseld. Het verschil was de verdedigings-taktiek en het richtingsgevoel vanaf de vrije worplijn. In de eerste helft waren de spelers van Red Stars verantwoordelijk voor hun eigen man, daarna besloot coach Rinus Valk over te stappen op een zone-defensie. In die tweede fase pakten de Soesters de zaken bovendien wat energieker aan. Volgens Valk had zijn ploeg, gezien het aantal gemiste vrije worpen, voor rust al afstand kunnen nemen. Dat gebeurde pas later. De kleine voorsprong werd in de slotfase geconsolideerd, mede door dat Arne Balvers (vier) en Igor Smink (twee) bij hun vrije worpen zuiver mik ten. De laatste bemoeide zich voortdu rend met de stand en liet 28 van de 66 punten opschrijven. Marco van Maanen en Manfred Dikkers stopten op tien punten, terwijl de niet geheel fitte John McClain bleef steken op acht. Bij Red Stars maakte Martijn Scheele zijn rentree. De spelverdeler mist nog duidelijk wedstrijdritme, maar zal gezien zijn kwaliteiten wellicht een voorname rol kunnen gaan spelen. Hij is sowieso een welkome aanvulling van de selectie, nu Onno Foekens nog zeker vijf weken moet kniesoren vanwege sores aan zijn knie. Dames De dames zijn van de 'hatelijke nul' af. Op niet mis te verstane wijze rekenden ze zaterdagavond af met Shooters 2: 55- 33. Ondanks een snelle 6-0-voorsprong begonnen de basketbalsters iets te tam. Coach Aldo Heeregrave hamerde bij zijn speelsters op fanatisme en zag na vijf minuten dat het goed was. Na twin tig minuten was de wedstrijd feitelijk beslist (33-19). De Bunschoters probeerde het daarna met een zone-verdediging, iets wat bij de club net zo zondig is als op zondag naar de film gaan. In de onderlinge ver houdingen had het geen gevolgen. Red Stars behield het overwicht in de lucht, had meer snelheid in huis en kon het zich permitteren een aantal grote kansen op de schroothoop te dumpen. Het werkte keihard in de verdediging, al had dat veel persoonlijke fouten tot ge volg. Shooters, dat nauwelijks uit veld- situaties scoorde, mocht daarom regel matig aan de vrije worplijn staan. En vanaf die positie wist met name de Bunschotense Klarenbeek wel raad met de bal. Een veertig-jarige Soester ontdekte vo rige week donderdag dat de voorruit van zijn auto aan diggelen was. Een onbekende vandaal had er een witte zandsteen door gegooid. Afgelopen week werden de eerste schaatswedstrijden van het seizoen '95-'96 verreden. Hoewel het nog erg vroeg in het seizoen is - de ijs baan is net drie weken geopend - presteerden de deelnemende Eem- landers bijzonder goed. Bert Koelewijn opende het seizoen met een persoonlijk record van 4.36.30 op de 3.000 meter. David de Smit scherpte zijn beste tijd op de 1.000 meter aan tot 1.41.46. Op de 500 meter reed De Smit 49.50. Saskia Baltus legde de 500 me ter af in 57.14 en vestigde op de 1.000 meter een nieuwe beste tijd van 1.57.45. Mayan Oomkes liet op de 500 meter 57.08 en oop de 1.000 1.57.20 noteren als nieuwe records. Philip van Waning reed zijn eerste 500 in 1.02.27 en de 1.000 meter in 2.10.88, beide een persoonlijk record. Op de 300 en 500 meter scherpte Herbert Westen- eng zijn beste tijden aan tot respectieve lijk 33.46 en 55.74. Walter Varenkamp legde dezelfde afstanden af in 38.36 en 1.01.49 (pr). Voor Nick van der Zouwen werd 39.27 (pr) en 1.04.63 (pr) geklokt op deze sprintafstanden. Zaterdagavond werd in de Scheg in Deventer de eerste marathon voor da mes in de landelijke KNSB-competitie verreden. Onder de zestig startende da mes was ook Henriet Kuijt. Zij lag goed in de race toen zij twaalf ronden voor het einde in een bocht ten val kwam. Door deze val was de clubkampioene van vorig seizoen niet bij de vijfen twintig dames die uiteindelijk over de eindstreep kwamen. Kapsalon Tielemans Soest Oude Utrechtseweg 57, tel. 02155-14462 in de Staatsloterij én in de krasloterij.

Soester Courant | 1995 | | pagina 19