or Nieuws van de bibliotheek ©I Wildschut Optiek Gerard Kuit legt stad en landschap vast in Oostindische inkt JE WEET NIET WAT JE ZIFT 1CUL TUUR& WELZÏJNl aruóhOCK Open Dag Kunstuitleen Soest Rudi van Dantzig, drs. P. en Martin Ros naar Soest 'Afval, wat doen we ermee?' Expositie van zijde-schilderijen in Fysiocentrum Veenstreek Tecumeii )eelnei» Show en c Hulpvei WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGÏNA2a /OENSDAG 1 I Kinderparadijs De Vrije Teugel Dierenclub: nieuw op kinderparadijs Negen mille voor De Vrije Teugel Expositie in de Korte Duinen 'Snelportret' voor nieuwe leden stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe CD's V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Franse wijnkennis II Literaire lezingen in C-drie Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Pakketten voor Polen Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Interactieve tentoonstelling in Groeneveld HQYA EYHS 1 Auf Wiedersehen Amerika' Halloween met de Zoyster kluft Op 4 november Expo Theo Briggeman met Perron 5B Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De Dierenclub is een nieuw initiatief van De Vrije Teugel, dat vorige week van start is gegaan. Elke dinsdagmiddag komen de leden tussen 16.00 en 17.30 uur bij elkaar op het kinderparadijs aan het Vedelaarpad. De club is bestemd voor kinderen van zeven tot en met negen jaar. Zij kunnen dieren verzorgen en leren van alles over de dieren. De kosten bedragen dertig gulden per tien lessen. Donderdag 2 november Om half tien komt de groep creatieve dames. Groep drie van De Werveling komt de natuureducatieles speurtocht volgen, evenals groep drie van De Postiljon. Judtih, Mark, Chantal, Anouschka en Eline komen hun veijaardagsfeest vieren. Vrijdag 3 november Om half tien komt de Jan Lichthart- school uit Woudenberg het veertig-jarig bestaan van de school vieren met een schoolreis, 's Middags komen Deborah, Dayenne, Eva en Esmee met al hun vrienden en vriendinnen hun veijaardagsfeest vieren. Zaterdag 4 november Astrid, Erik, Jesper, Alexander en Bram zijn onze jarige gasten en gaan allemaal een leuk feest vieren. Zondag 5 november Ook vandaag is iedereen welkom op ons terrein. Maandag 6 november Groep drie van De Driesprong komt het project speurtocht doen, 's middags komt groep 5 en 6 van De Driesprong. Die gaat het project kringloop doen. De jarigen van vandaag zijn Andrew en Zach. Dinsdag 7 november. Om 16.00 uur gaat de dierenclub, die vorige week is begonnen weer verder met het verzorgen, voeren etc. van de dieren. Voor deze club is nog plaats voor een paar dierenvrienden van ze ven, acht of negen jaar. Inge komt haar veijaardagsfeest vieren. Woensdag 8 november. De Klimop komt vandaag met groep zeven en acht het project boerderij vol gen. Om twee uur is het weer tijd voor de woensdagmiddagactiviteiten; een mooi toneelstuk en allemaal leuke spel letjes. De collecte die kinderparadijs De Vrije Teugel van 16 tot en met 20 oktober heeft gehouden in Soest, heeft 9.000 gulden opgebracht. Het geld wordt be steed aan de aanschaf of verbetering van speelobjecten op het terrein aan het Vedelaarpad. Mensen die de collectant hebben ge mist, maar alsnog een duit in het zakje willen doen, kunnen hun bijdrage over maken op girorekeningnummer 44 96 858. In restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat is vanaf komende za terdag (4 november) tot begin ja nuari een expositie ingericht van pentekeningen van de Soester kun stenaar Gerard Kuit. De onderwer pen zijn geïnspireerd door stad en landschap. Gerard Kuit werd in 1949 in Amster dam geboren, maar woont praktisch zijn hele leven al in Soest. Hij wordt door vormen en ruimten van landschappen en gebouwen dikwijls zo geïnspireerd dat hij ze in detail op het papier wil vastleggen. De ondergrond voor het uit eindelijke resultaat is meestal een nauw keurige potloodschets of een foto. Vooral diepte en verhouding vindt hij belangrijk. Kuit werkt met Oostindische inkt en gebruikt maar één soort smalle teken pen. Door veel weg te laten ontstaan brede lucht- en wateroppervlakten, met in het midden scherpe contouren van land en schepen. Zelf vindt hij dat deze tekeningen rust uitstralen, evenals zijn winterlandschappen. Enkele jaren zat hij op een tekenclub, waar o.a. modeltekenen werd beoefend en verschillenden materialen werden ge bruikt, zoals houtskool, krijt en zacht potlood. Het pentekenen heeft hij zich zoveel mogelijk zelf eigen gemaakt. De plakplaatjes en tekeningen uit de oude Verkade-albums van Jac. P. Thijsse in spireerden hem om door te gaan en zijn techniek te verbeteren. Later schilderde 'A: hij o.a. aquarellen en gouaches. Met landschappen van Griekse eilanden en Zuid-Frankrijk exposeerde hij o.a. in het Slotervaart-ziekenhuis; begin dit jaar was er een tentoonstelling van zijn pen tekeningen in ziekenhuis Gooi-Noord in Blaricum. Gerard Kuit is ook regelma tig met zijn werk te vinden op kunst markten in de omgeving. Naast zijn werk bij de Ned. Spoorwegen - op het station Soest-Zuid - blijft teke- Gerard Kuit aan de tekentafel. nen en schilderen voor Gerard Kuit nog altijd zijn grootste hobby. Hij werkt ook in opdracht. Wie zijn werk wil bekijken kan een afspraak maken (Haverweerd 77, tel. 6023015), maar kan de ko mende weken natuurlijk ook eens bin nenlopen bij restaurant De Korte Dui nen aan de Birkstraat. De Kunstuitleen Soest, gevestigd in de Bibliotheek in Overhees, houdt op zaterdag 4 november open dag van 10.00 tot 17.00 uur. Die dag wordt landelijk de 'Dag van de kunstuitleen' gevierd, een jaarlijks evenement om het werk van de Kunstuitleen bij een groot publiek te promoten. De Kunstuitleen Soest komt die dag met een kunst-cadeautje voor nieuwe leden. Van 13.00 tot 15.00 uur treedt de sneltekenaar Monkith Saaid op. Hij maakt een heel goed lijkend portret m drie minuten. Ter gelegenheid van de Dag van de Kunstuitleen is er ook weer een ten toonstelling van nieuwe aanwinsten. Deze expositie wordt gehouden vah vrij dag 3 tot en met vrijdag 10 november. Tijdens de openingstijden van de kunst uitleen kan de tentoonstelling bezichtigd worden. Leden kunnen alvast een nieuw werk reserveren. De nieuwe collectie is erg gevarieerd en bevat 55 kunstwerken, waaronder steen druk, ets, brons, olieverf ep gemengde techniek. Er is werk bij van Eric de Nie, Robbie Cornelissen, Nicola Rozen- meijer, Harrie van Kruiningen, Carel Visser, Rien Goené, Arie Teeuwisse en Jos van Merendonk. Eén van de nieuwe aanwinsten: Zwijntje(brons) van Arie Teewisse. ee Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 20 Ugorski, Anatol - Short storiés. De pianist Anatol Ugorski werd in 1942 geboren in Leningrad en kreeg daar ook zijn opleiding aan het con servatorium. Eind jaren tachtig be landde hij als vluchteling in een op vangcentrum in Berlijn en van daar uit begon zijn bekendheid in West- Europa. Op deze CD speelt hij een aantal miniaturen van o.a. Mozart, Schubert, Busoni e.a. Grote bekend heid in Nederland kreeg hij door zijn optreden tijdens het beroemde Prinsengracht concert op een prach tige zomeravond in Amsterdam. 32 Borodin, Alexander - Prins Igor. Prins Igor is één van Ruslands be langrijkste opera's over een historisch onderwerp. Borodin schreef deze opera in een periode van 18 jaar. Na zijn dood werd het enorme werkstuk min of meer her schreven en voltooid door zijn vriend Rimskij-Karsakov en diens leerling Glazounov. Op deze CD wordt Prins Igor uitgevoerd door de Kirov-opera uit St. Petersburg, een gezelschap waarvan de populariteit na hun be zoek aan Nederland alleen nog maar is toegenomen. 60 Draaien altijd maar draaien. Het Theater Instituut Nederland heeft in de serie Kleinkunst Klassie ken een drietal bijzondere CD's uit gebracht. De CD Draaien altijd maar draaien brengt een overzicht van amusementsmuziek zoals dat door Joodse artiesten werd vertolkt van ongeveer 1900 tot in de oorlog. O.a. zijn te horen "Wos geween ist ge ween" van Leo Fuld en Johnny en Jones met dé "Westerbork serenade.' In dezelfde serie verscheen: Koos Speenhoff - Cabaret klassieken en Jean-Louis Pisuisse-Cabaret klassie ken. 69 Hinze, Chris - Tai chi in balance. De Oosterse bewegingskunst Tai Chi is gefundeerd op eeuwen oude filo sofieën. Uitgangspunt is het vinden van een balans tussen lichaam en geest. Het wordt vooral beoefend in China waar iedere ochtend grote groepen mensen deze bewegingen uitvoeren. Chris Hinze liet zich hier door inspireren en vermengde oos terse meditatiemuziek met westerse ritmes. Liefhebbers van rustgevende muziek zullen deze CD zeker waar deren. 78 Blur - Great escape. Sinds de CD Parklife zijn de jongens van de groep Blur mateloos populair in Engeland, waar zij met de groep Oasis strijden om de meeste aan dacht van het publiek. Op deze CD staan prettig in het gehoor liggende popsongs. Met het sappige accent dat inmiddels het handelsmerk is ge worden vap de groep uit de tekst schrijver en zanger Damon Albarn zijn kritiek op burgerlijkheid, het le ven in de voorsteden, yuppies e.d. 78 Hallo Venray - Merry go round. De CD Merry go round van de Ne derlandse groep Hallo Venray staat vol met nummers die meteen ver trouwd in de oren klinken. De groep speelt 12 afwisselend rustige en ste vige songs die ieder een eigen sfeer hebben. Mooie rustige ballads zijn bijvoorbeeld "First girl" en "Wasted years". Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Sieraden De bekende Soester kunstenares Nadjezdja van Ittersum en de Amster damse kunstenares Anne Rose Regen boog geven sieraden in bruikleen. Van 4 november tot en met de hele maand december zijn deze kleine kunstwerken te koop in de Kunstuitleen Soest. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in de Bibliotheek Overhees, Willaertstraat 49. De openingstijden zijn maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Kinderbios C-drie Jeugdfilm 'Lotta loopt weg' Op woensdag 8 november (14.00 uur) Draait in C-drie de Zweedse jeugdfilm "Lotta loopt weg". In feite is Lotta een Pippi Langkous in het klein; nieuwsgierig, eigenwijs en ondernemend. Door haar eigengereide karaktertje komt Lotta vaak voor span nende verrassingen te staan. De fihn is gebaseerd op de verhalen uit de boeken van de Zweedse schrijfster Astrid Lindgren. De tekst is Nederlands ge sproken en is daarom geschikt voor kin deren in de leeftijd van 4 t/m 8 jaar. Filmduur: 75 minuten. Entree: kinderen f5,-; volwassenen f 7,50. Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 Wijn is er om van te genieten. Het is een misverstand te denken dat er maar en kele bevoorrechte wijnkenners zijn die het wijnproeven beheersen. In deze cur sus die aansluit op de cursus Franse Wijnkennis I, zal dieper worden inge gaan op de Franse wijngebieden. Elke lesavond zullen vijf wijnen geproefd, besproken en geklasseerd worden. De Vin de Pays, de Cru Bourgeois en de Grand Crus zullen voor u geen gehei men meer hebben en u zult in staat rijn zelf de kwaliteit-prijsverhouding van de wijn te bepalen. Na het volgen van Franse Wijnkennis I en II is het moge lijk, in overleg met de docent, deel te nemen aan een wijnproef van La Confrère du Vin des Vignobles voor het wijncertificaat Franse wijnkennis. Aan vang: maandag 20 november, 20.00- 22.30 uur. Docent: dhr. G. Heijkamp. Cursusadres: Franse Confrèriekelder te Soest. Aantal lessen: 5 van 2x/z uur. Cursusprijs: f 100,- wijnkosten f 62,50). De Engelse tuin Is de landschapstuin die geïntroduceerd werd door "Capability" Brown en die veel navolging vond, de echte Engelse tuin, of is het toch voor alles de deco ratieve cottagetuin? Tot de markante kenmerken behoren stroken sier gewassen in schitterende kleuren, kleine geplaveide slingerpaden, hangende manden met geraniums en begonia's, geurige kruidentuinen, kort gemaaide gazons, rustieke prieeltjes en houten omheiningen doorvlochten met klim rozen en strak geknipte vierkante heg gen. Geen twee landelijke tuinen zijn hetzelfde, maar ze roepen wel hetzelfde gevoel van rust en ontspanning op. In deze lezing met dia's maakt u kennis met de prachtige tuinen van o.a. Sissinghurst, Wisley, Compton Acres, Scotney Casüe en van verschillende par ticulieren. Aanvang lezing: woensdag 29 november, 20.00-22.00 uur. Spreker: dhr. D.R. Bouhuys. Adres: Di Lasso straat 65. Prijs: f 10,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195, maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. In het komende halfjaar zullen in C- drie een aantal bekende en interes sante persoonlijkheden een lite raire lezing komen geven over hun werk. Op donderdag 9 november zal Rudi van Dantzig het spits afbij ten als eerste gast uit deze lezingen reeks. Van Dantzig komt vertellen over zijn eigen werk, choreografie en dans, in re latie tot literatuur. Hij debuteerde als auteur in 1986 met rijn zeer succesvolle boek "Voor een verloren soldaat.". Aan vang 20.15 uur. Entree: f 17,50; cjp/ f 15,-. Op donderdag 22 februari komt de wel bekende 'plezierdichter drs. P. naar Soest. Op donderdag 11 april staat de uitgever, redacteur en auteur Martin Ros op de agenda. Hij kreeg ook een zekere faam door zijn radiorubrieken over boeken en in het afgelopen jaar was hij wekelijks te zien in het literaire t.v. programma: 'Ik heb als een boek'. Informatie en reserveringen: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Op vrijdag 10 november (17.00-22.00 uur) is er weer gelegenheid om pakket ten voor familie, vrienden en kennissen in Polen in te leveren bij de fam. De Groot, Di Lassostraat 40. De pakketten worden in Polen aan huis bezorgd. Na dere informatie: tel. 6024377. Na enige jaren van omzwervingen langs natuur-musea in Nederland en België is de tentoonstelling 'Af val, wat doen we ermee?' terug in Kasteel Groeneveld. Tot en met 11 maart 1996 is de tentoonstelling beschikbaar voor bezoek door groep 7 en 8 van het basisonderwijs en de brugklassen van het voortge zet onderwijs. 'Afval, wat doen we ermee' werd in 1989 ontwikkeld door Kasteel Groene veld. Het had daarmee geen opgeheven vingertjes voor ogen, en ook geen som bere verhalen over vervuiling, maar een plezierige kennismaking met het begrip 'afval' met op de achtergrond de vragen 'Wat is afval eigenlijk?' en 'Is afval wel afval?'. Dit uitgangspunt heeft een ten toonstelling opgeleverd, waarin het ver kennen van het begrip 'afval' een glim lach oplevert, maar ook tot nadenken stemt. In de tentoonstelling is de omgeving verdeeld in vier niveaus: het huis, de stad, het land en de wereld. Per niveau doen de leerlingen spelletjes, waarmee de betekenis van afval in ons dagelijkse leven wordt onderzocht. De leerling kan een kringloop samenstellen, een verhaal meemaken waarin hij kan kiezen en vra gen beantwoorden, afval indelen naar verschillende criteria en bovendien een afvalspel spelen. In dat afvalspel kunnen allerlei afvalprodukten op verschillende manieren worden verwerkt. Afhankelijk van de keuze worden punten verdiend of juist verloren. Erg slechte keuzes gaan gepaard met het geluid van een loeiende sirene- Hoe zit de kringloop van een zonne bloem in elkaar? Of die van het water? Wat ontdekt een professor op de Zuid pool? Hoe verloopt de doordeweekse dag in het leven op de boerderij of op een flat? Wat ziet de klas op excursie naar de stad? En last but not least: wat doe je met een dode walvis? 'Afval wat doen we ermee': een onge wone kennismaking met de mogelijkhe den en de onmogelijkheden van het af val in huis, stad, land en wereld. De ten toonstelling is op afspraak te bekijken. Bij de tentoonstelling horen een video band en een aantal lessuggesties ter voprbereidinR van het bezoek. Een melodie, een verhaal, een strandwandeling of een mooi boe ket bloemen, dit alles kan voor Fe- rial Roelse aanleiding zijn om een zijde-schilderij te maken. Haar werk is momenteel te zien in Fysiocentrum Veenstreek aan de Ereprijsstraat. Ferial Roelse schilderde al vele jaren met diverse materialen. Maar de kennis making met het zijdeschilderen, alweer enkele jaren geleden, was een boeiende ontdekking. De exposante heeft destijds les gehad van aquarel- en zijde schilderes Will Kellermann, die toen verbonden was aan 'de Ewijckshoeve'. Onder leiding van deze bevlogen lera res leerde Ferial zich op dit moeilijke materiaal uitdrukken. In de maanden november en december is een aantal van de schilderijen te be wonderen in Fysiocentrum Veenstreek. Iedereen is welkom om hier de schilde rijen te komen bekijken op werkdagen. Het adres is: Fysiocentrum Veenstreek, Ereprijsstraat 209, tel. 6011525. I REVOLUTIONAIR NIEUW BRILLEGLAS GEEFT UW OGEN DE SCHERPTE DIE ZE VERDIENEN Kijken is genieten. Wie niet alles scherp ziet, mist iets. Nu is er een compleet nieuw concept en wordt ki|ken ook voor brildragers een genot. Of u problemen bebt met kijken veraf of dichtbij, of beide, maakt daarbij niets uit. Hoya EYAS/SUMMIT is een op basis van een zeer transparant en kristalhelder kunststotmateriaal vervaardigd nieuw brüleglas dat een ongekend hoge beeldkwaliteit en comfort mogelijk maakt. Onbegrensd kijken met enkelvoudig en multifokaal. De natuurlijke kleuren blijven volledig intact. Bovendien zijn de glazen dunner en lichter dan ooit, zodat ze zelfs in combinatie met een stevig montuur een bril opleveren, waarvan u zich als drager nauwelijks nog bewust bent. Functioneel, uiterst comfortabel en loepzuiver af te stemmen op uw persoonlijke oogproblemen. OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Donderdag 2 november: 'Auf Wiedersehen Amerika' vertelt het verhaal van een ongewone reis. Drie Pools-Joodse immigranten, die al dertig jaar in Brighton Beach (een buurt in New York) wonen, willen terug naar Polen. Genoveva en haar man Moshe besluiten op reis te gaan. Isaac, een oude vriend, belooft voor hun katten te zorgen, maar wanneer de politie een inval doet in het illegale naaiatelier be sluit hij met het echtpaar mee te reizen. Ze nemen de boot naar Gdansk, Polen. Het wordt een reis met nogal wat om zwervingen, waaronder een noodge dwongen Kerstnacht In Berlijn waar Isaac vanwege zijn verleden veel moeite mee heeft. Als zij uiteindelijk in het post-communistische Polen aankomen is daar niets meer zoals het vroeger was. Humor en poëzie: Het is een tot in de tails opgebouwd verhaal. Hun tragj-ko- mische belevenissen zijn zo onspek- takulair als wat. (Een handtas raakt zoek en wordt weer teruggevonden). Ze zeggen veel over hun persoonlijkheden en en passant ook over de wereld. Het is een film met veel alledaagse en schijn baar nietszeggende gebeurtenissen, ge filmd vol melancholie en warmte. 'Auf Wiedersehen Amerika' is de derde en meest succesvolle film van de Duitse filmmaker Jan Schütte. Sinds 1979 werkt hij voor de televisie en vanaf 1982 maakt hij zijn eigen films: 'Drachenfutter' (1987) en 'Winckel- manns reisen' (1989). Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-. Vrijdag 3 november De succesvolle avond die Stormvogel 22 september j.1, organiseerde in Artishock, krijgt op 3 november een vervolg. Was vorige keer De Koning Drinkt het over koepelende thema (naar de legenden van koning Arthur en de Ronde Tafel), nu staat de avond in teken van Hallo- ween, het Keltische 'oud en nieuw'. Halloween, dat wij in verbasterde vorm terugvinden in het moderne Amerika, is van oorsprong een feest waarbij er vrij verkeer plaatsvindt tussen de boven- en onderwereld (het schimmenrijk), en waarbij de mensen zich vreemd uitdos sen om de geesten op hun gemak te stel len. Aan Stormvogels kluft (een soort vereniging van naasten, waarvan het woord klucht), is zo'n thematiek wel besteed. Zij telt enkele talentvolle kunstemakers, musici, dansers en ge wone halve garen, stuk voor stuk zeer verschillend van aard, doch allemaal behept met een zekere voorliefde voor folklore, mythe, magie en mystiek. De meesten van hen zijn dan ook door Stormvogel opgenomen in zijn onderwereldidioom (getiteld Odroerir) de Joanneskerk (W 1, bij C-drie) wordt l0nd 5 november wee .enisch Avondgebed uy "j" es" v gu ima V",J j hier gebracht door een Friesche schip [organiseert aoor aej Takman J ^gfOCp V3I1 de Rflafl ie bijeenkomst begin „ren het tb jeedelen". kloof tussen rijk en an en van toepasselijke bijnamen voorziet. Zo werden zijn virtuose Orcustra-ledéL Remi Balvers en Karsten van StTm^uOnuügUvOrlu respectievelijk bas en slagwerk, gedoop] Lhngrz en Drkrst Konfederaaht. Lede, van de Konfederatie, een soort konink lijke garde met het Germaanse Niflhein als thuishaven, waarvan Stormvogel a] Hrtz konfederaaht overigens ook dee uitmaakt. Wieke Siezenga, een doedel^, zak- en harptalent van 17 jaar nog maai zou - nog steeds volgens Odroerir- tij dens een reis door het melkwegstelse op aarde zijn gevallen in Galicië en hier gebracht door een Friesche st persvrouw. Tezamen vormen zij de doe delrockband Barditus, een term ont leend aan Tacitus, eenvoudig te vertalei IJr en het thema is "Dé met 'strijdkreet'. - Bij het Heilig Sacrament des Altaars waarbij de Heilsprofeet met runen ver sierde broojes uitdeelt, treden d( jien wereldwijd, evenmii 'Saiwala's d'Ork' op de voorgrond. Ge j0te steden in ons land, maskerde dames die zich in het dagelijkj oest. Is er een brug over d leven verdiepen in antropologie en ar ^ag staat centraal in h cheologie, maar in de onderwereld vooi Avondgebed. Spreekster is de zielerithen zorgdragen. Zij soufleer (rouwer, maatschappelijk den tijdens De Koning Drinkt ook bij d< Rtkster in de provincie U mythische dansvoorstelling rondom eei ^n kleine tien procent va grondmozaïek van Leanne Lawalata 'k jng van Soest is afhankel Fay'. De tekening, volledig opgebouwc uit natuurlijke materialen zorgvuldij door de mysterieuze Lawalata bijeen gesprokkeld, liet zich associëren mei kunst uit de prehistorie en werd leven ingeblazen door Karei van der Eijk met didgeridoo, een geluidskunstenaar die van Stormvogel de naam 'Jötedroner' meekreeg. De dans, uitgevoerd door Oscar Prinsen en de schone Dagmar Holstrater, stelde de inwijding van de mens-koning Arthur voor. Voornoemde klufters zullen in de kluftvertering var Halloween ook weer hun aandeel heb ben, Lawalata zelfs in grote mate. Van die 22e september was het laatste bedrijf van de avond, een spontaan stui vertje wisselen tussen de aanwezige bar den, skalden en troubadours, getuige de grote instemming van de aanwezigen wellicht het fijnst besnaard. Klaas Kloosterhuis, 'de zingende smid', trok stevig van leer. De oersterke Klooster- huis, die prachtig uitgedost was met zelfgemaakte kledij en zwaarden, en tussen zijn ballades door op een aam beeld sloeg, werd dan weer afgelost door de middeleeuwse Paula Biemans of de ontroerende Rosamint Faas, dan weer door luide bijvallen van de klufters in het zadel gehesen. Op 3 november hoopt Stormvogel de kluft weer in Artishock bijeen te krijgen, om - zoals de aankondiging leert - in soortgelijke sfeer te zingen en te drinken en het zielenbrood te breken. De poort van de onderwereld staat vanaf half tien open en de toegang is gratis. uitkering. De laatste jaren zi ja gemeentelijke belastinge ■tegen dan de uitkeringen, 2 „■steedbare bedrag voor wï Op zaterdag 4 noveir muziekvereniging PVC lijkse show/concertav Griftland College aan c weg. De avond die zow ten van orkest als show staan begint om 20.001 De showgroepen bestaan nd, mini- en majorettes de weer geweest om ni en shows in te studeren. I den uitgedacht door de ir de drumband en instructi en majorettes. Ter onderst showgroepen is ook het hs aanwezig. Samen met d maar ook zonder hen wo werken ten gehore gebra een aantal werken bij die der zijn uitgevoerd, onc nieuwe concoursstukken1 Nieuw dit jaar is het opt leerlingenorkest van PVC tot het concert is gratis. 1 een gevarieerd en vei gramma. Op U november gaat r PVO weer op concours, twee geheel nieuwe stuk! altijd een verplicht en eer verplichte werk dat uitge den is 'Ukrainische Bar Mary Ann Gilby. Hierin te horen van eeuwei melodieën uit de Oekn Mozaïkh d Arthur: Leanne Lawalata Ie Fay. Zaterdag 4 november: Deze maand exposeert Theo Briggeman met (pastel)tekeningen in Artishock. De expositie is ingericht met werken die geïnspireerd zijn op de natuur en mu ziek. Naast Indiase en klassieke muziek, is dat vooral Jazz en geïmproviseerde muziek, getuige titels als: 'Improvisaties op Trio Tramontana' en 'Improvisaties op Greetje Bijma'. "Die heb ik gezien en gehoord in Utrecht en in Theater De Fransche School in Culemborg', aldus Briggeman. "Muziek is een belangrijke bron in mijn leven. Het dynamische aspect, de vloeiende lijnen en verschillende ritmes sluiten vaak goed aan bij wat ik in de natuur opmerk aan lijnen- en vormen spel." Het werk van Briggeman is echter Diet uitsluitend op de waarneming van mu ziek en natuur gebaseerd. "Uiteraard spelen mijn fantasie en intuïtie mede een bepalende rol. De nadruk ligt op het weergeven van de dingen in het hoofd en hart." Theo Briggeman genoot in de zeventi ger jaren zijn opleiding aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Utrecht Artibus') en Rotterdam, en is sinds dien werkzaam als docent tekenen/ schilderen, onder meer in cultureel cen trum C-drie in Soest. Door het gehele land verzorgde hij naast exposities ook workshops 'klank beeld', waarin men sen op inspiratie van muziek kunnen tekenen en schilderen. De expositie wordt op 4 november ge opend en bij die gelegenheid verzorgt Perron 5B de muziek: Semmy Prinsen - tenorsaxofoon; Rob van den Broeck - piano; Cesar Stormvogel - piano; Ferhhn Otay - gitaar; Mar co van Oss - bas; Onno Witte - drums. Aanvang: 21.00 uur. Toegang gratis. Weekend-opvangdiensl Maatschappelijke Dienst Hulp in dringende moeüijl dag, zondag en algemeen 1 gen, tel. 6245555. Samenwerking Psychoh lijn Praktijk voor diagnostiek begeleiding,opvoedingsad therapie. Volgens afspraak Stichting Hulpdienst S» Hulp aanvragen dagelijks 10.00 uur, tel. (0346) 351 Nazorg borstkankerpat Informatie: Borstkanker ic Utrecht (BIC), tel. 030 - j vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Zi' Behartigt de belangen va: vóór, tijdens en nl de zieke formatie: mevr. M. Vriebi Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00- ring 31A (Vrouwenhuis), (033) 4616612. Als je an< kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesp das 19.00-21.00 uur; woei uur; donderdag 19.00-21 2322020. Vrouwen in de Bijstan Vrouwen die problemen 1 rein van de bijstand kunne bij de werkgroep Vrouwet lefonisch dagelijks 12.UU- uur. Soest: tel. 6017431 ol uur: elke 2e vrijdag van 11.30 uur, inhetlntematic trum, Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vnjetijdsbfi mensen bij elkaar die sam op het gebied van hobby ei 3074, 3760 DB Soest, 6014650. VTO-samenwerkings Vroegtijdige Onderkenm stoornissen bij kinderen, AE Amersfoort, tel. (UJ Slachtofferhulp Soest Improvisatie op Miles Davis', pastel van Theo Briggeman. misdrijven en verkee 6027719. Slachtofferhulp Een 24 uur per dag telefonu Soest, Soestdijk Soesj en 23.00 uur: tel. 6027/ 7.00 uur: via de meldka foortse politie, tel. 033- AI Aoon-groep Soes Steun aan familie van d veel drinkt of dronk, tel. Baarn. Ouders van een ovei Landelijke zelfhulp-oi adrès: Eveline Mossel, 3765 XR Soest, tel. 60 Thuishulpcentrale 1 De THC biedt partnei menterenden, van cl ouders van verstandeli handicapte kinderen hl sief oppassen door vrij tel. 033-4631334. Thuiszorg/Maatscl Stichting Thuiszorg Werk N.O. Utrecht. Groth est raat 74, 37 6pl9004, fcjx 6026581

Soester Courant | 1995 | | pagina 22