1 r\ DE flLLERLflflCSTE PRIJZEN BIJ HOOGVLIET IN SOEST! 40 9.98 7.25 40 6.98 1.98 HOOGVLIET? 40 4. 10 1.69 40 2.98 Radio Soest heeft geen mankracht om raadsvergaderingen te 'coveren' Convenant Volkshuisvesting getekend Bruidspaar Van Essen 60 jaar samen ^■B ACTUEEL! hhh 0 BBB College stelt Koperwiekers gerust over grondsanering Otrivin bewezen de goedkoopste! Omroep weerspreekt kritiek van politici Samenwerking gemeente en woningcorporaties Post basisschool in brand gestoken Het blijft genieten! KLAREN HtROMP KLAREN HtROMP KLAREN HTROMP KLAREN 0TROMP KLAREN 0TROMP KLAREN 0TROMP Autodief zit niet achter stuur, maar loopt achter auto Burgemeester brengt gelukwensen Excuses voor late informatie Geld gestolen bij inbraak in woning FLYING HIGH Inbreker neemt spullen en auto mee Magere Schotse Runderlappen Neusdruppels UnieKaas Black Label Krenten-rozijnen Slofje met Spijs Wiardi Beckmanstraat 491 Soest Telefoon 035 6010264 Florida Rode Grapefruits 2 Bloem potten of 2 Vazen Meikan Chocolade Vla La Royale Slagroom- schnitte /OENSDAG 1 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 "Het is gewoon een praktisch pro bleem. Als ik een gek zou vinden die 20 uur per week alleen al aan de voorbereiding besteedt is het opge lost. Maar voor een vrijwilliger- hobbyist is dat een onmogelijke op gave." Met die woorden reageerde Radio Soest-bestuurslid Henk Lokman de af gelopen week in het (door zijn eigen omroep uitgezonden) Soester journalis tenforum op de kritiek, die onlangs van uit de politiek op Radio Soest werd af gevuurd. Sommige raadsleden waren allerminst te spreken over het feit dat de lokale omroep geheel verstek liet gaan bij de begrotingsbehandeling, het jaar lijkse "hoogtepunt" van het werk in de gemeenteraad. Lokman maakte duidelijk dat Radio Soest niet over mensen beschikt die te "motiveren" zijn om zoveel tijd aan de lokale politiek te besteden. De omroep is wel op zoek naar een politieke corres pondent, maar kan tot dusver niemand vinden die bereid is zijn vrije tijd op te offeren voor het lezen van de stukken, het bijwonen van de vergaderingen en het maken van begrijpelijke samenvat tingen. Van de o.a. door het raadslid Jan Vis ser bepleite "integrale" uitzending van raadsvergaderingen - gewoon alles ach ter elkaar uitzenden wat er gezegd wordt - wilde Lokman helemaal niets weten. Volgens hem is het openzetten van een microfoon in de raadzaal zeker geen oplossing, omdat "het gegoochel met woorden, de grapjes en de flauwe kul van de politici die elkaar in onder onsjes interrumperen en stekeligheden uitwisselen" op de luisteraars bijzonder irritant zullen overkomen. "Dan is de lol er gauw af," aldus Lokman. Lokale televisie Voor het alternatief (een gericht pro gramma als een soort Soester equivalent van Den Haag Vandaag) ontbreekt het Radio Soest vooralsnog aan mogelijkhe den en mankracht. Lokman verwacht meer mogelijkheden als de lokale om roep - wat het streven is - ach in de toe komst kan ontwikkelen tot lokale tele visie. "Op de radio blijven politici ano niem, maar op het scherm zie je hoe ze eruit zien en hoe ze reageren." Boven dien zullen de revenuen van de omroep dan ook aanzienlijk groter zijn, zodat er ook een beter politiek programma ge maakt kan worden, aldus Lokman. "Ik gok dus op de televisie. De impact is veel groter als de uitzending gevisuali seerd wordt." Opmerkelijk was overigens zijn uit spraak over de "politieke correspon dent" die Radio Soest een aantal jaren heeft gehad, de huidige fractie-assistent van de WD, Peter van der Weij. Lok man suggereerde dat Van der Weij met zijn programma vooral zijn eigen belang had gediend. "Die had juist als doel om in de gemeenteraad te komen, dus hij was zeer gemotiveerd." (Dat mislukte overigens omdat de WD bij de verkie zingen een zetel tekort kwam. Inmiddels heeft Van der Weij maandelijks weer een enigszins politiek getint programma bij Radio Soest: "De stamtafel", en ver der zijn bijvoorbeeld ook raadsleden als Jan Visser (GroenLinks-PS) en Rob Joustra (BAM) min or meer "kind aan huis" bij de lokale omroep, red.) Na Van der Weij had Radio Soest niemand meer kunnen motiveren voor de politieke ver slaggeving, aldus Lokman, "en zeker niet zolang er in de gemeenteraad zo geschommeld werd met Radio Soest." Commercieel Als de gemeentelijke subsidie in 1997 stopt wil (of liever gezegd: moet) Radio Soest uitgroeien van een publieksom- roep tot een commerciële omroep. Dat brengt een andere programmering met zich mee en dan zal in de visie van Lok man ook het probleem van de politieke verslaggeving wel opgelost kunnen wor den. "Onder de huidige omstandighe den kunnen we de pretentie om overal bij aanwezig te zijn en beslag te leggen op de medewerkers niet waarmaken. We kunnen de zaak gewoon niet coveren. Het is geen onwil, maar een praktisch probleem." Radio Soest hoeft zich volgens Lokman niets aan te trekken van de kritiek uit de gemeenteraad, ook niet als van die kant gedreigd zou worden met bijvoorbeeld het intrekken of verminderen van de subsidie. Volgens de wet mag de over heid geen invloed op de programmering uitoefenen of voorwaarden aan de sub sidie verbinden. Lokman: "De gemeente kan wel dreigen met een subsidiestop. We hebben de laatste jaren ook niks anders gehad; we moesten altijd voor zichtig zijn. Nou, dat houdt per 1 januari 1997 ook op. Dan valt er niks meer te dreigen..." De gemeente Soest, de Woning stichting Soest en de woningbouw vereniging St. Joseph hebben op 24 oktober j.1. het convenant Volks huisvesting getekend. In het con venant is de huidige samenwerking tussen de gemeente en de beide plaatselijke woningcorporaties schriftelijk vastgelegd. De samenwerking is belangrijk voor de realisering van goedkope en betaalbare woningen. Aan dure woningen is in Soest geen gebrek. Waar het vooral om gaat is dat de betaalbare voorraad in stand blijft en zo mogelijk via nieuw bouw wordt uitgebreid. De woningcorporaties hebben daarin een belangrijke taak en de gemeente dient de woningcorporaties daarbij te steunen. Het convenant vormt daarvoor de basis. Het document werd ondertekend door de directeur van de Woningstichting Soest en de voorzitter van de Wo ningbouwvereniging Sint Joseph, resp. de heren J. van der Moolen en A.M.E. V.l.n.r. de heren De Backer, Van Logtenstein en Van der Moolen bij de ondertekening van het convenant. de Backer, en wethouder R. van Logtenstein (Volkshuisvesting) van de gemeente. Vandalen hebben, vermoedelijk in het weekeinde, de brievenbus van basis school De Klimop aan de Weegbree- straat uit de grond gerukt en vervolgens de inhoud in brand gestoken. Hoeveel post er daardoor niet onder de ogen van de schoolleiding is gekomen, is uiteraard niet bekend. BAR, GRILL RESTAURANT Onze nieuwe najaarsspecialiteiten gerechten STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 601 8252 onroerend goed B TE KOOP HILVERSUM (Kantoor)villa met grote tuin en dub bele garage. Vraagprijs: f 750.000,- k.k. onroerend goed Hl TE KOOP SOEST WIJNAND TOPLAAN 10 Een ruim hoekhuis met garage, voor- en achtertuin. In een energieke wijk met speelruimte voor de kinderen. Aanvaarding: direkt. Vraagprijs: f 297.500,- k.k. onroerend goed BI TE KOOP SOEST-ZUID DUINWEG 18 In een prachtige omgeving, aan de rand van bos- en duingebied gelegen half vrijstaand uitgebouwd woonhuis. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 492.500,- k.k. onroerend goed B^ TE KOOP SOESTDIJK W. DE ZWIJGERLAAN 13 In een sfeervolle laan gelegen mid denwoning met voor- en achtertuin en schuur. Aanvaarding: direkt. Vraagprijs: f 289.000,- k.k. onroerend goed TE KOOP BAARN PINKSTERBLOEMHOF 5 Half vrijstaande geschakelde semi- bungalow (1975) met fraaie tuin. Vraagprijs: f 445.000,- k.k. onroerend goed^B TE KOOP BAARN HET FREGAT 7 Middenwoning met grote tuin en schuur. Perfekt onderhouden en goed geïsoleerd. Ruim en praktisch. Aan vaarding: direkt. Vraagprijs: f 259.000,- k.k. Aankoop bemiddeling ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 035 - 602 74 93 Een autodief die niet achter het stuur zit, maar achter zijn buit loopt om te duwen. Tot die op z'n zachtst gezegd merkwaardige ontdekking kwam de Koninklijke Marechaussee. De man, een 23-jarige Wouden berger, kreeg meteen een lift naar het politiebureau in Baarn. Daar zaten reeds drie handlangers met wie hij zaterdagmorgen om half drie bij een garage aan het Nieuwerhoekplein was betrapt door de politie. Hij kon toen nog vluchten naar Baarn, waar hij een auto ontvreemdde die het echter snel opgaf. Twee plaats genoten van hem en een Leusdenaar waren eerder al in Soest in de kraag gegrepen. Het viertal bekende bij de garage en kele onderdelen van auto's te hebben gestolen. Onder meer een wiel en een wieldop werden door de politie aangetroffen in de auto van de die ven. De politie was door een getuige ge tipt dat de vier mannen aan auto's stonden te rommelen. Burgemeester J. de Widt is afgelo pen maandagmorgen namens het gemeentebestuur en alle Soesters de felicitaties gaan overbrengen aan het bruidspaar Van Essen, dat aan de Molenstraat met de hele familie het 60-jarig huwelijksjubileum vierde. Het huis was met slingers en ballonnen zo feestelijk opgetuigd dat de burge meester bepaald niet lang hoefde te zoe ken. Uiteraard was het binnen een ware bloemenzee, waaraan de burgemeester ook nog een bijdrage leverde. De Van Essens - de heer C. van Essen (80) en mevrouw M. van Essen-Verwoerd (78) - hielden die dag "open huis". Op een andere dag zou de hele familie nog een gezamenlijk uitstapje maken, maar maandag waren alle vrienden, buren en bekenden welkom. Zowel de bruid als de bruidegom is ge boren en getogen in Soest. "We zijn échte Soester knollen." De eerste jaren van hun huwelijk woonden ze aan de Hartweg, maar door de gezinsuitbrei ding werd dat huis al gauw te klein. Aan de Molenstraat 80 vonden ze - inmid dels ook al weer 57 jaar geleden - hun bieden. definitieve onderdak. "We betaalden in het begin een huur van f 3,75 per week," herinnert de bruid zich nog Burgemeester De Widt kwam het bruidspaar Van Essen de felicitaties aan- Foto: Herman van Dam. Evenals zijn echtgenote beschikt ook de bruidegom zowel over een uitstekende gezondheid als over een scherp geheu gen. Hij weet nog precies wat hij ver diende toen hij - op 14-jarige leeftijd - als boerenknecht in Soest ging werken. "Dat was viereneenhalve gulden in de week, en toen ik trouwde kreeg ik er geen cent bij, maar wel een fles melk..." De bruidegom was trouwens al op 13- jarige leeftijd gaan werken bij de Soes ter touwslagerij van Fugers. "We hebben in het begin slechte jaren mee gemaakt," weet mevrouw Van Es sen, "maar later hebben we het goed ge kregen." Het grootste deel van zijn werkzame leven bracht de heer Van Es sen - terwijl zijn vrouw voor het gezin met drie kinderen zorgde - bij de Neder landse Spoorwegen door, al van kort voor de oorlog. Aanvankelijk kwam hij alleen in de zomer aan het werk bij de NS. In de winter was het gezin dan aan gewezen op de steun. "We hebben het zeker niet altijd gemakkelijk gehad," al dus de bruidegom. Liefde zit diep Op zijn 62e nam hij (met de vut) af scheid van "het spoor". Zijn gehechtheid aan Soest heeft hem trouwens in zijn NS-carrière wel -een beetje in de weg gestaan: toen hij hogerop kon liet hij dat aanbod schieten omdat hij anders uit Soest had moeten verhuizen. De liefde voor elkaar én voor Soest zit dus be hoorlijk diep bij het 60-jarig bruidspaar, dat inmiddels naast de drie kinderen- met-aanhang beschikt over een groeiend nageslacht: zes kleinkinderen - intussen ook "voorzien" van partners - en al vijf achterkleinkinderen. De bewoners van de Koperwiek kunnen, wat het College van B. en W. betreft, rustig slapen. De grond waarop hun huizen staan is schoon, en daar hoeven ze volgens het ge meentebestuur niet aan te twijfelen. De vervuilde grond voor het nabu rige nieuwbouwplan Wielewaal is inmiddels verwijderd. Het College biedt overigens wel zijn excuses aan voor het feit dat de Koper wiek-bewoners zo laat zijn geïnformeerd over de werkzaamheden in september, waarbij de gespecialiseerde grond- verwijderaars o.m. met beschermende kleding en stofmaskers aan het werk gingen. In de buurt leidde dat tot de nodige onrust. Wat het Wielewaal-terrein betreft laat de gemeente de bewoners weten dat het al lang bekend was dat het terrein na een zandwinning als stortplaats werd ge bruikt. In de periode 1988-1995 zijn er diverse onderzoeken verricht, die aan toonden dat het terrein niet zonder meer geschikt was voor woningbouw. Begin dit jaar bleek de verontreiniging o.m. te bestaan uit ijzer, hout, glas, plas tic, verbrandingsafval, teerbrokjes, as- bestresten, autobanden, verfblikken en lijmresten. Op een klein deel werd ook verontreiniging met brandstofprodukten aangetroffen. In overleg met de provincie besloot de gemeente vervolgens om de afval- en olieverontreiniging te verwijderen. Dat Terwijl de bewoners op vakantie waren, is ingebroken in een woning aan de Gentiaanlaan. Tot die ontdekking kwa men de bewoners toen ze vorige week thuiskwamen. Hun huis was doorzocht. De inbreker ging er alleen met een klein geldbedrag vandoor. is in september gebeurd. Eerst werd het aanwezige bouw- en sloopafval (ruim 140 ton) weggehaald, dat overigens geen deel uitmaakte van de verontreini ging in de grond. Op 13 september wer den de asbestresten - geheel volgens de richtlijnen, aldus het College - verwij derd door gespecialiseerd personeel. In de periode 21 september tot 4 oktober werd de verontreinigde bodem (ruim 550 ton) weggegraven. 'Enige bezorgdheid' "Wij kunnen ons voorstellen dat de sa nering, met alle daarbij behorende vei ligheidsmaatregelen, bij u enige be zorgdheid heeft doen ontstaan," aldus B en W. aan de Koperwiek-bewoners. Het College wijst hen erop dat, voordat met de bouw van hun woningen begonnen werd, het hele gebied op mogelijke ver ontreinigingen werd onderzocht. De conclusie was toen dat het geschikt was voor woningbouw. "Ook tijdens het gra ven van de bouwputten en wegcunetten is geen enkele verontreiniging aange troffen. Derhalve kan gesteld worden dat de terreinen waarop uw woningen zijn gebouwd geen verontreinigingen bevatten en u aan de waarde van de 'schoon-grond-verklaring' niet hoeft te twijfelen." Een aanvullend bodemonderzoek acht het College dan ook niet noodzakelijk. Wel biedt het zijn excuses aan voor het feit dat de bewoners te laat en in onvol doende mate werden ingelicht over de situatie, zoals de bewoners het gemeen tebestuur hebben verweten. Ze kregen pas op 14 september - nadat ze via de politie hun ongerustheid kenbaar had den gemaakt - te horen wat de sane ringsplannen inhielden. Hét College schrijft dat het de bewoners niet heeft lastig willen vallen, omdat uit het onder zoek gebleken was dat er uitsluitend sprake was van bodemverontreiniging op het terrein van (destijds) de firma Strompel. "Wij erkennen dat dit te laat is geweest," aldus B. en W. With brands as: Esprit - Part Two Cartoon - Sandwich Betty Barclay - Gispa Van Weedestraat 8 Soest Met een vrij nieuwe Golf Cabriolet (HZ-XB-70) is een inbreker er donder dagnacht vandoor gegaan, nadat hij had ingebroken in een woning aan de Stadhouderslaan. Tijdens zijn zoektocht door het huis had hij niet alleen zijn oog laten vallen op kleding, geluidsappara tuur en persoonlijke bescheiden van de bewoners, maar nam hij tevens de sleu telbos mee. Aangifte van de inbraak en diefstal werd gedaan door een 38-jarige man uit Soest. Kilo iSM Voor volwassenen en kinderen vanaf 6 jaar. Fles 10 ml ^45 (Lees eerst de bijsluiter Overjarige kaas, een specialiteit. Vers van 't mes. Stuk 500 gram KbtS Per stuk 2.50 2 voor slechts OP" Pak 1 liter X&g Pak 350 gram 3*79" Deze aanbiedingen gelden alleen in de Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat 491 in Soest. Geldig van woensdag 1 november t/m dinsdag 7 november 1995, alleen bij Hoogvliet in Soest.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3