0UTP0ST EMKA w ns'n^mcnfe vlag in top voor De Vijverhof Jasmijn veilingvers dag-in dag-uit Heuse horror in toren Oude Kerk De Narre Knollen bereiden zich voor op openingsfeest UITNODIGING KERSTPAKKETTEN Directeur Guus Kruis stapt op bij bibliotheek Soest 'Molendaeldag': beter contact specialisten en huisartsen HAZELNOOT VLAAI 15?5 Gevaar in de Oude Kerk.. NOVEMBER 1995 OENSDAG 1 SOESTER COURANT PAGINA 5 v Applaus, optredens en spelletjes bij viering 10-jarig bestaan Groot Prinsenbal op zaterdag 11 november w Bromfietsen worden niet 'geweerd' op pad Schrikslaan Opgevoerde brommer Fietspad Foekenlaan- Sparrenlaan gesloten Geen stroom voor visboer Overhees De kracht van de reclame ligt in de herhaling Beveiligt alles 1 Tel. 602 4142 Chrysanten Betere samenwerking: betere zorg Hoofdprijs voor Sebastiaan van Essen Maastrichtenaar met taxi naar huis Brutale tasjesroof op de Birkstraat Geld gestolen geeren ij) Het applaus was vrijdag niet van de h lucht in De Vijverhof. Van 's mor- gens vroeg tot 's avonds laat gingen de handen op elkaar. Voor de me dewerkers en de vrijwilligers, voor het Vijverhofkoor, voor Conny Vink én voor het Dienstencentrum dat tien jaar bestaat. De vlag ging in top, consumptiebonnen I werden uitgedeeld, de zaal stroomde 's ochtends al vol, koffie en gebak stonden klaar. Het was een dag lang feest in het Dienstencentrum aan de Klarinet. Met optredens van het Vijverhofkoor ('s och tends) en Conny Vink ('s avonds) en diverse spelletjes en dansen ('s mid dags). Kortom de bewoners waren een dag uit, maar toch dicht bij huis. En er waren huldigingen, voor onder anderen een aantal vrijwilligers die al tien jaar hand- en spandiensten bij De Vijverhof verrichten. Zoals onder ande ren de dames Bakker-Stuiver, Bakker- Fey, Brouwer, Van der Net, Nooy en Duinkerken van de piepdienst. Zoals bibliothecaresse mevrouw Petersen. Zo als Klusjesman Stulp. Zoals de heer De Bruin. Zoals mevrouw Van der Schagt, Zij gingen vrijdag met een bos bloemen naar huis. SBBS/SWOS De Vijverhof is eigendom van de Stich ting Bevordering Bejaardenhuisvesting Soest (SBBS) die het complex verpacht aan de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) die dè woningen op zijn beurt aan de bewoners verhuurt. Rond het dienstencentrum zijn medio jaren tach tig 150 woningen gebouwd voor oude ren. SBBS-directeur mevrouw S.J. van Waveren-Esko riep de beginperiode nog even in de herinnering. Die was niet probleemloos verlopen, onder meer omdat na de komst van de eerste bewo ners de bouwwerkzaamheden nog niet waren afgerond. Ook op de bestrating moest nog even worden gewacht en het dienstencentrum werd pas in 1986 ge opend door de toenmalige burgemees ter Paul Scholten. Bij droog weer liepen de bewoners in het stof, bij regenval ploeterden ze over Bij De Vijverhof ging vrijdagmorgen de vlag in top. Foto: Herman van Dam. glibberige en modderige platen, 's avonds Hepen ze in het donker, omdat er buiten nog geen verlichting was aan gebracht. De badkamers liepen over, waardoor de nieuwe tapijten kletsnat werden. En de wc's waren nog niet goed afgesteld. Voorzitter mevrouw M.F. Bakker-Fey van de bewonerscommissie: "Maar we hadden er allemaal last van, dus dat schiep een band. Voor de huismeester moet het ook een moeilijke tijd zijn ge weest. Maar er is weinig gemopperd en juist veel gelachen. Het stemt tot dank baarheid dat er nog zoveel bewoners zijn van het eerste uur, die deze mijlpaal kunnen beleven." De Vijverhof is ook het ontmoetings centrum voor onder meer de wijk- vereniging Overhees en andere vereni gingen. Die organiseren activiteiten die in de grote zaal of in de kleinere ruim ten plaatsvinden. Hoewel wellicht nog niet alle vakantiefoto's zijn ingeplakt, zijn De Narre Knollen reeds druk in de weer met de voorbereidingen op het nieuwe carnavalsseizoen. Dat be gint, zoals te doen gebruikelijk, op de elfde van de elfde. Nog tien dagen en dan zal bekend wor den gemaakt wie het komende jaar prins Carnaval is en in, februari vier da gen lang de sleutel van de gemeente Soest mag beheren. De bekendmaking vindt plaats tijdens het Groot Prinsen bal in café-partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat. In de Knollenburcht barst om 20.30 uur het feestgedruis los en gaan de carnaval-liefhebbers in trai ning voor het carnavalsweekeinde dat van 16 tot en met 20 februari 1996 zijn beslag krijgt. Op 11 november krijgen de bezoekers ook helderheid over wie de adjudanten van de prins worden. Voorts zullen De Narre Knollen de nieuwe leden van de Raad van Elf installeren. "De raadsle den worden met uiterste nauwkeurig heid gekozen. Dat is dus een serieuze gebeurtenis met een brede glimlach," aldus een woordvoerder. Tijdens de ledenvergadering is met al gemene stemmen al een nieuwe voorzit ter gekozen. Het is Rijk van Gardingen die de hamer van De Narre KnoUen in handen heeft. De nieuwe praeses is bij zonder enthousiast over het aanko mende carnavalsseizoen en zal zijn beste beentje voorzetten, ook buiten de dans vloer. Kaarten Kaarten voor het Groot Prinsenbal op zaterdag 11 november zijn verkrijgbaar aan de zaal van Bos en Duin. Mensen die geen lid van De Narre Knollen zijn, moeten vijf gulden voor een entree bewijs neertellen. Leden mogen gratis naar binnen, mits ze hun lidmaatschap- kaart laten zien. De ere-leden kunnen op vertoon van een goed humeur even eens kosteloos de Knollenburcht betre den. Kom nu naar ons toe St^i utu tiKWuUay dij. da t7no«K&ta$e>i. Steenioffstraat 58 Soest 035 - 602 28 71 de Wet emene eente- zel- de [en- ON YOUR MARKS G-star, Levi's, Column Jackpot - Mexx - S' Oliver forMENandWOMEN Van Weedestraat 8a 3761 CE Soest Telefoon 035 - 602 33 24 Er komen geen bromfiets-werende voorzieningen op het fietspad aan de Schrikslaan. Volgens het College van B. en W. zouden snelheidsremmende maatregelen de functie van het fietspad alleen maar belemmeren en bovendien zouden vooral ouderen en jonge kinde ren daarvan hinder ondervinden. Het College reageert dan ook (opnieuw) afwijzend op een verzoek van de bewonersvereniging, die met leedwezen heeft geconstateerd dat er door brom fietsers en motorrijders veel te hard ge reden wordt en om een sluis heeft ge vraagd. Het gebruik van toeristische fietstpaden door bromfietsers is een algemeen lan- deHjk probleem, zegt het College, waar voor één enkele maatregel op gemeen telijk niveau geen oplossing biedt. De problemen op de Schrikslaan zijn vol gens B. en W. niet zo ernstig dat er maatregelen nodig zijn. Ook het verzoek om een verkeersspiegel ter hoogte van de ingang van de tennis baan wordt door B. en W. niet gehono reerd. De bewoners vinden de situatie ter plaatse onoverzichtelijk, maar de gemeente meent dat er geen aanleiding is om een spiegel te plaatsen. Op de Dalweg heeft de politie donderdagmiddag een bromfietser aan gehouden. Hij reed aan de verkeerde zijde van de weg en bleek bovendien vijftien jaar te zijn, te jong om op een brommer te mogen rijden. De jongen, die in Baarn woont, kreeg daarvoor een proces-veraal. Het voertuig was ook nog eens opge voerd, zo stelde de politie tijdens een test op het poHtiebureau vast. Om die reden werd ook een proces-verbaal uit geschreven voor de zeventien-jarige ei genaar die eveneens in Baarn woont. Het fietspad tussen de Foekenlaan en de Sparrenlaan is op donderdag 2 en vrij dag 3 november afgesloten voor fietsers en wandelaars. Op beide dagen worden werkzaamheden aan het fietspad ver richt. De eigenaar van de viskraam die elke dinsdag en vrijdag in het winkelcentrum Overhees (Tamboerijn) staat, krijgt van de gemeente geen toestemming voor een stroomkabel over de luifel van het winkelcentrum, om daar de benodigde elektriciteit af te tappen. Voor een stroomkast - aanlegkosten: minimaal f 3000 - vqelt het college van B. en W. ook niets, omdat er geen andere standplaatshouder gebruik van zal ma ken en omdat dat alleen maar eeir pre cedent schept ten opzichte van stand plaatshouders in andere winkelcentra. En een aggregaat is ook al geen oplos sing, want dat apparaat zorgt weer voor te veel geluidsoverlast. De viskraam betrekt tot op heden zijn stroom van de apotheek aan de Tam boerijn, maar die houdt daar per 1 ja- .nuari mee op. De visboer zag een oplos sing in de elektriciteitsvoorziening in de luifel boven de winkels, maar volgens de gemeente is de aansluiting dan zo ver van de kraam verwijderd dat er een hele lange kabel moet komen, van achterin helemaal naar voren. Volgens het amb telijk advies is dat ongewenst. "De kans dat er wat gebeurt is te groot." Het plaatsen van een stroomkast is te duur en de gemeente vreest dat dan ook éndere standplaatshouders om zo'n stroomvoorziening komen vragen: Op geen van de standplaatsen voor kramen in Soest is zo'n stroomkast aanwezig; in alle gevallen wordt de stroom betrokken van bevriende winkeliers in de buurt. Het College van B. en W. ziet dus geen kans de visboer aan stroom te helpen. Het vindt dan ook dat hij nog maar eens met de apotheker moet gaan praten, of misschien met een andere winkelier. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Nieuwstraat u, Soest. diverse kleuren A.95 2 bos Zolang de voorraad^» mm BLOEMENHUIS Hartje-Zuid Zuidpromenade 9, Tel. 02155-16877, Soest De Smitshof" Smitsweg 14, Tel. 02155-22300, Soest tf.'KFvO Fax. 02155-29221 Binnenkort moet de openbare bi bliotheek Soest op zoek naar een nieuwe directeur. Guus Kruis, sinds viereneenhalf jaar als zodanig werk zaam, neemt per 1 januari afscheid en wordt onderneemster. Kruis (39) kwam in mei 1991 naar Soest, waar ze als gevolg van de duistere handelingen van haar voorganger aan vankelijk heel wat "opruim- en schoon maakwerk" moest verrichten. De na diens vertrek geconstateerde fraude leidde uiteindelijk tot zijn aanhouding en veroordeling. Voor haar komst naar de Soester bibli otheek was Guus Kruis - oorspronkeHjk afkomstig uit het buurt- en clubhuis werk - werkzaam in het onderwijs in Utrecht, als directeur van een vormings centrum voor partieel leerplichtigen. In haar leidinggevende functie bij de bibliotheek werd ze de afgelopen jaren o.a. geconfronteerd met forse gemeen telijke bezuinigingen, al dan niet in sa menhang met de plannen voor een fu sie met het cultureel centrum C-drie in Overhees, waarmee de biblotheek on der één dak zou moeten komen. Over de motieven voor haar vertrek wil ze niet veel meer kwijt dan dat ze "mis schien een beetje bezuinigingsmoe" is geworden en dat ze op zoek is gegaan Guus Kruis. naar een nieuwe uitdaging. Volgend jaar vestigt Kruis zich als zelf standig onderneemster aan de Toren- laan in Laren, waar ze het "Kruiden huis", een winkel in natuurvoeding, heeft overgenomen. Ze blijft overigens in Soest wonen. Onlangs organiseerden de specia listen van medisch centrum Molen- dael hun eerste 'Molendaeldag' in Wat is de griezeligste plek van Soest? Bovenin de toren van de Oude Kerk, had Michiel Croezen van de Soester WV bedacht, want daar is het donker, een beetje toch tig en behalve de wind die om de spits giert hoor je om de zoveel tijd ook de zware slagen van de toren klok. Een uitgelezen decor dus voor het vertellen van "spannende verha len"... Dat gebeurde vorige week woensdag middag dan ook. Op 182 traptreden boven de grond luisterden zo'n twintig jeugdige Soesters - al dan niet met kip- pevel - naar door hen zelf geschreven verhalen die in menig opzicht de om schrijving "heuse horror" verdienden. De jongelui, allemaal in de leeftijd van 11 of 12 jaar, hadden meegedaan aan de "spannende verhalen"-wedstrijd, die Michiel Croezen via de scholen had ge organiseerd. De student aan het MTRO (middelbaar toeristisch en recreatief onderwijs) in Utrecht rondde met de wedstrijd zijn vijfmaandse stage bij de VW-Soest af. Maar Hefst zestig kinderen stuurden een verhaal in. Soest Wijkt dus over aardig wat aanstormend schrijftalent te be schikken, al onderscheidden de meeste auteurs-in-de-dop zich ditmaal door een uitzonderiijke bloeddorst en een opval lende hang naar griezelige zaken als vampiers, spoken, weerwolven en ander bovennatuurlijk ongerief. Daar vroeg het onderwerp waarschijnlijk ook wel een beetje om. Couleur locale De twintig uitverkprepen mochten bo ven in de toren, onder begeleiding van Michiel Croezen en zijn collega Hans Beijer, naar hun eigen en andere verha len komen luisteren. De jury hpd inmid dels bepaald dat de hoofdprijs naar de 12-jarige leerlipg van De Bron Sebas tiaan van Essen (Pyperpad) moest gaan, voor zijn bloedstollende verhaal "Ge vaar in de Oude Kerk", met enige couleur locale dus. Zijn verhaal staat el ders op deze pagina afgedrukt. De winnaars van de vier tweede prijzen waren: Bas Bons (de Btoh) met "Het gouden been"; Bram de CHppelaer (de Achtbaan) met "De Laborcon"; Sanne - •De uitverkoren schrijvers en schrijfsters van de spannende verhalen, met Michiel Croezen en Hans Beijer van de VVV op weg naar de toren. achternaam onbekend - (de Driesprong) met "De oude toren" en Kim van Waes (de Achtbaan) met "Het zakmes". De prijswinnaars mochten zaterdag met Michiel Croezen en Hans Beijer een dagje op stap naar het Archeon in Alphen aan de Rijn, Baarn. Dit jaarlijks terugkerend evenement is bedoeld om de medi sche zorg van de huisartsen in de re gio en de specialisten van het zie kenhuis beter op elkaar af te stem men. Deze eerste Molendaeldag stond in het teken van de verbete ring van de communicatie en het overleg. Ongeveer 16 huisartsen en 25 specialis ten bezochten de bijeenkomst. Bespro ken werden de belemmeringen die een heldere communicatie en overleg tussen huisartsen en specialisten in de weg kunnen staan. Voor dit onderwerp werd gekozen, omdat een goede zorg aan pa tiënten staat of valt met een goed con tact tussen beide medische behandel aars. Hoe beter het contact, hoe beter de onderlinge afstemming en de kwali- teit van zorg die voor de patiënt centraal moet staan. Uit een recent gehouden kleine enquête onder de huisartsen kwam naar voren dat een hoog percentage van hen tevre den is over de samenwerking met me disch centrum Molendael. Met het idee 'het kan altijd beter' werd ook specifiek gesproken over de bestaande knelpun ten in de communicatie. Door dit onder ling bespreekbaar te maken leert men elkaar beter kennen en is een goede basis gelegd om de gezamenhjke dienst verlening aan patiënten beter op elkaar af te stemmen en daarmee de kwaüteit van de patiëntenzorg te verhogen. De politie heeft vorige week het rijbe wijs van een 67-jarige man uit Maast richt ingenomen. Hij veroorzaakte een aanrijding op de Richelleweg die overi gens geen letsel of blikschade tot gevolg had. Omdat de adem van de man naar alcohol rook, moest hij blazen. Na enige tijd nam de man een taxi naar zijn huis, tweehonderd kilometer verderop. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Yy?s2r?/0 U/7/&7'SbaTafai VLAAI VAN DE WEEK: De hazelnoot vlaai is een verrassende nieuwkomer binnen ons as sortiment. Een echte Limburgse puddingbodem, een hazelnoot bavaroise en vers gebrande hazelnoten. Maak kennis voor de smakelijke prijs van (Normaal 18,95, goed voor 10 royale punten). Wie verwend wil worden gaat naar Vlaai Vlaai, Van Weedestraat 46 II, Soest. Tel. 602 10 59. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Op het fietspad van de Birkstraat is een 44-jarige Soester vrouw van haar tas beroofd. Daarin zaten persoonlijke be scheiden van haar. De brutale roof vond donderdagmiddag iets na drieën plaats. De vrouw fietste in de richting van Amersfoort, toen een snorfiets naast haar kwam rijden. Terwijl de bestuurder haar aansprak, voelde de vrouw dat de duo-passagier haar tas onder de snelbinders vandaan rukte. Vervolgens gaf de snorfietser gas. Het tweetal heeft een 'Mediterraan' ui terlijk. Beide daders worden geschat op een jaar of zestien. Een van hen droeg een donkerblauwe body-warmer. Getui gen wordt verzocht zich te melden bij de politie. Een 33-jarige vrouw uit Soest heeft aan gifte gedaan van diefstal uit haar woning aan de Ereprijsstraat. De inbraak werd maandag gepleegd. De dader nam een geldbedrag mee. Inleiding: Dit verhaal gaat over een jongetje, Mark, dat uitgenodigd word om 23.55 uur de Oude Kerk op te gaan. De mannen die hem rondleiden zien er vreemd uit. Dan gebeuren er vreemde dingen... Waarschuwing: Niet geschikt voor kinderen onder de 8 jaar en mensen met een zwakke maag. De schoolbel ging. Mark ging vroüjk naar huis. Hij had net gehoord dat hij om 23.55 uur de toren van de Oude Kerk op kan. Zijn moeder vond het niet zo'n goed idee, maar na veel ge zeur vond ze het toch goed. Hij moest wel eerder naar bed. Om 23.50 uur fietste hij naar de Oude Kerk. Toen hij er was waren er twee mannen. De een zei: "Oké, we gaan naar boven en wat we daar gaan doen is nog een verrassing." Het was volle maan en de 1 had op merkelijk veel haar en de ander had hele lange punttanden en zei dat die een bloedsmaak in z'n mond had. Mark was met 6 andere kinderen. Ze liepen de stenen trap op en later werd het een houten trap. Je hoorde het gekraak van de trap. Het was een eng geluid. Het was 2 voor 12 toen ze boven waren. "2 Minuten te laat Jaap!" zei de 1. "We wachten wel even Dirk!" zei de andere. "DONG DONG DONG" klonk het vier keer. De man met heel veel haar scheurde uit z'n kleren. Het werd een soort van hond. "Een WEERWOLF!!" schreeuwde Mark terwijl de andere man een kind wou bijten. Mark zei hard: "Kijk uit meisje, een vampier achter je die je wil bijten!" "Heel grappig" zei het meisje. Mark duwde de vampier weg, net op tijd. "Had je toch gelijk!!" gilde het meisje. De andere kinderen stonden verstijfd van angst. "Er moet toch ergens een uitweg zijn behalve de trap?" vroeg Mark zich af. "Via de klokken mis schien?" De vampier stond naast hem. "Snel de trap af' schreeuwde Mark tegen de kinderen. De kinde ren race-den de trap af. Alleen Mark was nog boven. Hij wou ook naar be neden maar werd vastgehouden door de vampier. De vampier wou hem bijten maar hij kuchte en viel leven loos op de grond neer. "Hoe kan dat nou weer?" dacht Mark. Gelijk viel de weerwolf aan. Mark zag dat en sprong opzij. De weerwolf sprong per ongeluk over het hekje van de toren. Een ver schrikkelijke schreeuw volgde. Hij keek en ook de wolf lag levenloos op de grond. Mark rende de trappen af. Er liep iemand achter hem... "De vampier!" schreeuwde Mark. Nog nooit had hij zo snel gelopen. Mark viel! Hij kon zich nog redden door de leuning vast te pakken. Toen stond de vampier voor hem. "Jij bent mijn eerste slachtoffer," riep de vam pier lachend. Mark wou zich losruk ken maar hij zat in een ijzeren greep. De vampier wou al bijten maar de eerste zonnestralen kwamen al naar binnen. De vampier verschrompelde tot een skelet. "Je bent nog niet van me af. Dat is mijn wraak. "Als een vleermuis vloog hij weg. Die dag was Mark niet bij de les. Hij vroeg zich af of hij het zich niet ver beeld had. Nee dat kan niet, hij had nog schrammen. Die avond hoorde Mark geritsel tegen het raam. Hij schreeuwde: "De vampier!!" Hij pakte een stok met een scherpe punt eraan. Hij sloeg hem door het hart van de vampier. Hij was dood. Die kwam lekker nooit meer terug. De weerwolf was er ook niet meer. "Wacht eens even, nu weet ik waarom de vampier op de grond viel in de toren. Ik had die avond knof look gegeten!" Mark vertelde niemand over de vam pier en de weerwolf. Niemand die hem zou geloven. En zo begon het normale leven weer op school (en in de Oude Kerk natuurlijk.) Einde. Sebastiaan van Essen.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5