•cenario op lijf WZ'49 geschreven imeeing/BDC als ploeg rijper geworden lenvoudige klus voor heren Red Stars Riskant spel SEC ligt SCH'44 wel Soest vanaf elf meter verslagen Verhaal over Hees wordt eentonig Sanitair WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 westers pakken verrassend via doelsaldo eerste periodetitel rOETBAL zaterdag - Verklust in tweede helft leidt tot monsterzege: 27-12 IANDBAL damesteam wint weer met ruime cijfers: 35-57 'gen BASKETBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Nederlaag (1-2) van SEC-zaterdag is "dikverdiend" Soesters moeten noodgedwongen ruimte weggeven: 0-4 VOETBAL zondag Nijenrodes krijgt cadeautje en wint onverdiend met 1-0 I VOETBAL zondag Soesters verzuimen wederom winst voor rust veilig te stellen VOETBAL zaterdag [et scenario voor het slot van de felste periode in de hoofdklasse niet mooier kunnen zijn. De jrenste zes ploegen speelden te- nelkaar en maakten allemaal nog lis op het eerste startbewijs voor na-competitie in mei. Om dat te jdienen, moest WZ'49 van kop eer Terschuurse Boys winnen en -•en nederlagen van CJW en V nodig. t zaterdag om half vijf de glunde- de ogen van Sjirk Bajema zag, weet B het scenario op het lijf van WZ'49 f geschreven en dat de Soesters in elk 1 een troostpijs te pakken hebben, gt verhaal ging dat CJW, om onbe- pelijke redenen de periodetitel niet |de pakken en dus met 1-2 van yOP verloor. Daarnaast miste TOV ukkelijk doelman Michael van Ee jfcen Zwart Wit'63 dat met 4-2 van de naars won. En wat nog belangrijker is: WZ'49 rekende aan de Eemweg ■met Terschuurse Boys. Het werd r liefst 4-0. eindspurt van de Soesters met drie (ges en een score van 14-2 was dus van bot belang, want het doelsaldo gaf terdag de doorslag. WZ'49 deelt de Ippositie met Zwart Wit'63, WOP en prschuurse Boys, maar het doel- ïiddelde van de Soesters is met plus lertien beter. De spanning in de com- Ititie blijft, te meer daar CJW en "pV met respectievelijk één en twee linten achterstand op de loer liggen. fruk list daarom is Bajema zo blij dat zijn felectie weer vol loopt. Met uitzonde- hg van de knie van Wim van Empelen, van wie het niet zeker is of hij dit sei- pen nog speelt, zijn de blessures gene- jbn en de schorsingen zitten erop. De uk om te presteren leunt weer op de houders van de spelers en dat komt Sajema goed uit. Sommigen dachten al dat ze twintig tot &2 wedstrijden zouden spelen. Dat is flus niet zo bij voorbaat. De uitslagen "oen vermoeden dat onze manier van oetballen de basis voor dit succes is. Gerard Becker omspeelt doelman Gert Savelberg van Terschuurse Boys, maar zal te dicht bij de achterlijn uitkomenwaardoor hij niet meer kan scoren. In de tweede helft besliste hij alsnog snel de wedstrijd Foto: Herman van Dam. Maar ook dat is niet waar. Tegen Zee- wolde hebben we, ondanks de 4-1-over winning, een slechte pot gespeeld. Als het vorige week anders was gelopen, hadden we er nu niet zo bijgezeten. Het Hef en leed van WZ'49 Hgt dichtij el kaar. Ze zullen elke week moeten pres teren en daarom is het fijn dat ik met zo'n brede selectie een stok achter de deur heb. Wij beschikken over zestien spelers die dichtbij de eerste elf zitten." Voordelen Waaraan ook nadelen kleven, want na de komst van zoveel 'vreemdelingen' kon Bajema onmogelijk iedereen tevre den stellen en was het interne gemopper voorspelbaar. De voordelen wegen evenwel zwaarder, zo was zaterdag middag te zien. Ton Wolfsen, dit seizoen begonnen in het tweede, ging op het middenveld voorop in de strijd en zelfs Raymond Brandes vocht af en toe ver beten duels uit. Daarnaast maakte het niet uit dat Willem de Vries minder na drukkelijk aanwezig was. Dik Lam, die normaliter de ballen het heelal in knalt, stuurde nu de spitsen de ruimte in. Daarnaast staken de as-spelers Marcel van Essen en Wim Turksma in vorm. En: Bajema was voor de eerste keer dit seizoen dik tevreden over zijn verdedi ging die bijna niets weg gaf. Alleen in het eerste kwartier waren de gasten twee keer via links gevaarlijk, eenmaal omdat Erik-Jan van den Hengel kennelijk al vast thee was gaan zetten. Daarvoor was Gerard Becker al vier keer diep gegaan, was Marcel van Essen uitgegleden na dat hij de doelman had omspeeld en schoot dezelfde speler van 25 meter te gen de paal. Kortom, de wedstrijd, waarin door beide partijen op sportieve wijze werd gebikkeld, was bijzonder aantrekkelijk en WZ'49 was de gevaar lijkste ploeg. Helemaal nadat de back Hendriksen geblesseerd was uitgevallen en Ter schuurse Boys achterin noodgedwongen één-tegen-één ging spelen. "Dat moet je tegen ons niet doen," glimlachte Bajema wiens ploeg zeeën van ruimte kreeg. Bij het eerste doelpunt was er nog sprake van een normale aanval, waarbij Wim Turksma in de 25ste minuut een voorzet van Brandes oppikte en knap inschoot. De treffer van Cees-Jan de Vries, zes minuten later, berustte enigs zins op toeval, maar de marge van twee doelpunten was niet geflatteerd. Al vond Bajema's collega dat natuurlijk wel. "Als wij onze eerste kansen benut ten, kunnen wij gemakkelijker gaan voetballen." In de tweede helft viel de beshssing snel. Balverlies van Terschuurse Boys leidde een counter in die bekwaam door Becker werd afgerond. Even later was hij Eddy Veldhuizen te snel af (4-0) en toen was de wedstrijd gespeeld en het aanzien nauwelijks nog waard. Invaller Marco van Veen van Terschuurse Boys reageerde zijn frustraties af op Brandes en kreeg rood. Invaller Gert van de Munt van WZ'49 had zijn rentree met twee doelpunten een andere kleur kun nen geven en er ontstond nog een aan tal kansen, maar WZ'49 hoefde ken-' nelijk niet meer zo nodig. Verzadigd Of WZ'49 na het binnenhalen van de periodetitel inderdaad verzadigd is, zal volgens Bajema komende zaterdag blij ken als zijn ploeg het laaggeklasseerde Musketiers op haar bordje krijgt. "Het is wel iets voor WZ'49, ja. Of dat nu mijn grootste probleem is? Dat is het elke week," aldus Bajema die echter beseft dat hij een stok achter de deur heeft en zal houden. Ve hebben stuk-voor-stuk goede andballers, maar geen uitblinkers, daarom zullen we het als ploeg noeten doen. En we zijn meer ploeg geworden dan vorig seizoen. Er wordt voor elkaar gewerkt en de spelers zijn bereid om andermans "outen goed te maken." De woorden van Gerard Tukker werden ondagmiddag vooral na rust in de >iaktijk gebracht door Smeeing/BDC In uiteindelijk in een 27-12-overwin- ping op HVN/Atilla uitgedrukt. Dat lelooft wat, want na twee duels staan de handballers met een maximale buit en sen indrukwekkend doelsaldo van 52- J5 bovenaan in de tweede divisie. Ne moeten niet te vroeg juichen. In de [erste helft was het namelijk niet zo sst," legde de Amersfoorter de vinger bp de pols. Evenals tegen Nijenrijdes |iet Smeeing/BDC voor de adempauze piet zijn ware gezicht zien. Een week ;rder was dat te wijten aan nervositeit, nu was het lamlendigheid, meende Tuk- er. Nadat zijn spelers binnen vier mi- iuten een 4-0-voorsprong hadden ge nomen, was er geen sprake meer van pptimale concentratie, werden de aan- llen rommelig afgewerkt en gaven de ndballers achterin te veel ruimte weg. pe 12-8-ruststand wees dan ook niet in jie richting van een monsterzege. Het nondelinge intermezzo, dat Tukker Jyoor zijn ploeg in petto had, sorteerde wel het gewenste effect. Er werd meteen ha de hervatting harder gewerkt met als jgevolg dat de verdediging nagenoeg otdicht zat en Smeeing/BDC dienten gevolge makkelijker en sneller kon over- ichakelen. De ploeg scoorde nog vijftien keer en incasseerde slechts vier treffers. Tientallen keren zweefden de BDC-ers door de verdediging van HVN/Atilla. Wim Steenbakkers illustreert de suprematie van de Soester handballers. Foto: Herman van Dam. Patrick van Gardingen scoorde zondag middag zes keer in sporthal Beukendal. Charles van Zetten nam vijf treffers voor zijn rekening en Michael Ringeling vier. Alle negen veldspelers scoorden tegen HVN/Atilla. Het deed Tukker goed. "Ik praat zoveel mogelijk op ze in om de concentratie te behouden. Ze mogen er niet te makke lijk over denken. Dat heb ik ze in de rust ook gezegd en dat hebben ze opge pikt. Dat betekent dat ze luisteren. Zo'n competitiestart is natuurlijk wel lekker na een lange voorbereiding." Er ligt geen druk op de handballers in de zin dat ze kampioen moeten worden. Kampioen worden en promoveren mag van het bestuur, maar wordt niet geëist. In de spelersgroep leeft wel de wil om na twee jaar terug te keren naar de eer ste divisie, maar een doelstelling is het niet. Na de derde plaats van vorig sei zoen is er afgesproken dat er in deze competitie een beter resultaat moet wor den neergezet. En dat kan dus ook een tweede plaats zijn. "Maar we gaan dus niet van te voren hard roepen dat we kampioen worden. Het gaat nu goed, maar het moet nog bfijken of de spelers elke week keihard voor elkaar willen werken. En dat is wel noodzakelijk wil je hoog eindigen," aldus Tukker. Dames Er was meer mogelijk geweest voor de dames van Smeeing/BDC. Zij namen tegen Wasmeer snel een 4-0-voor sprong, maar daar zou niets van over blijven. De gasten knabbelden er voor de rust al de helft vanaf (8-6) en won nen alsnog met 8-11. In de tweede helft kwam Smeeing/DC niet meer in zijn spel. Er werd gemop perd op de scheidsrechters die te vaak onterecht tijdstraffen zouden hebben uitgedeeld en strafworpen uitdeelde aan Wasmeer. Maar, Smeeing/BDC leed zelf veel balverlies en miste bovendien een aantal kansen, waardoor het de rechten op winst én de wedstrijd ver loor. Met drie junioren, één eerstejaars junior en de 21-jarige Manfred Dik kers als veteraan binnen de lijnen bewees Red Stars zaterdagavond dat het voldoende talent in huis heeft. Herencoach Rinus Valk kon het zich permitteren om het wellicht jongste vijftal aller tijden het veld in te sturen. Dat gebeurde onder meer in de laatste vijf minuten van de eerste helft. Opval lend was dat de jonge garde de voor sprong in die fase uitbouwde tot veer tien punten. De 'gevestigde orde', die eigenlijk ook nog maar net komt kijken, besliste de wedstrijd kort na de rust door naar 66-34 weg te lopen. Het bezoek van Binnenland 2 werd een eenvoudig karwei voor de Soesters, die snel een gaatje van acht punten boorden en dat niet meer lieten dichten. Met name Igor Smink en Dikkers schoten met een hoog percentage de illusies van de Barendrechters aan flarden. In het eerste deel maakten zij dertig van de 43 punten. Het verschil bedroeg toen dus veertien punten en dat groeide snel tot boven de dertig. Om iedereen veel speeltijd te gunnen, wisselde Valk ver volgens veel door. Dat was logisch, maar kwam in tegenstelling tot in de eerste helft het kijkcijfer en het spel van Red Stars niet geheel ten goede. Bin nenland kon zelfs een keer terugkomen tot acht punten en toen was het dus tijd om de stoïcijnse, maar 'dodelijke' Smink van stal te halen. Hij finishte op 25 pun ten, gevolgd door Dikkers met veertien en Marco van Maanen met tien. De ju nioren Gerben de Jong, die een aantal Telefoon (035) - 601 30 14 m fraaie passes van zijn vingers liet komen, Kim Ho Leung en Niels Renzenbrink maakten samen negen punten. Dames Ook de dames van Red Stars ritten in middels op de goede weg. Met zeven speelsters boekte het team een zege op SBU 2: 35-57. Tot 14-14 in de zevende minuut ging de strijd gelijk op. Toen Red Stars in de verdediging de touwtjes wat strakker trok, kwam de ploeg op voorsprong. Na twintig minuten was het nog maar 21-25. Maar nadat coach Aldo Hee- regrave het bevel tot meer snelheid had gegeven, liepen de gehoorzame basket- balsters uit Soest vlot weg van de Utrechters. Red Stars scoorde veel van uit de break en bleef de verdedigende taken uitvoeren. Een tweede achtereen volgende overwinning was het gevolg. Sandra Verkoyen was voor de eerste keer beschikbaar in competitieverband en vierde haar rentree met tien punten. Ook Patricia Jasperse kwam op tien uit, terwijl aanvoerster Yvonne Smink het leeuwedeel voor haar rekening nam met zeventien punten. VOETBAL zaterdag "Dikverdiend," vond Hendrik-Jan de Boer de 1-2-nederlaag tegen DVSU. "We zaten niet in de wed strijd en ik vond onze jongens men taal zwak." Dat laatste is volgens de trainer wellicht het gevolg van de twee eerder geleden nederlagen van rijn ploeg. Dit keer had SEC echter het verlies aan zichzelf te wijten. Het duel aan de Bosstraat-West werd overigens na een half uur gestaakt, om dat de scheidsrechter geblesseerd uitviel. Een half uur later besloten beide elftal len in zee te gaan met Jaap Hanse van SEC. De stand op dat moment was 0-1 in het voordeel van de Utrechters die meteen na de noodzakelijke hervatting op 0-2 kwamen. SEC kwam na zeventig minu ten terug via Jeroen Verweij (1-2). De thuisclub drong nog wel aan en kreeg ook enkele kansen, maar een tweede doelpunt zat er niet meer in. Hoewel de 0-4-nederlaag anders doet vermoeden, werd de zondag elite van SEC niet van de mat ge speeld door SCH'44. Het probleem voor de Soesters was dat de gasten uit Harmeien het eerste doelpunt maakten en het aandringende SEC via snelle tegenstoten op de knieën dwong. Henk van Asch had het nog wel eens willen zien als Peter van den Berg en/ of Peter de Jong in het eerste kwart van de wedstrijd hun kans hadden verzil verd. Nu was het SCH'44 dat na 27 mi nuten scoorde. Het verraste de trainer van SEC niet, Maatregelen want de vleugelspitsen van SCH'44 speelden een puike.wedstrijd. Daarom was het jammer voor SEC dat Marco Mariens er vanwege een schorsing uit gerekend zondag niet bij was. "Dat heeft ons parten gespeeld. Hij kan veel corri geren door rijn snelheid en inzet, waar door Antek rustiger kan spelen. Zo'n jongen mis je dus," aldus Van Asch. Een verdediger van SCH'44 ruimt op, voordat Peter van den Berg gevaarlijk kan worden. Foto: Herman van Dam. Nadat Jeroen Dorrestein voor de zoveel ste keer op de linker flank was gepas seerd, werd de voorzet omgezet in een doelpunt. Volgens de Wet van Van Asch ging SEC nog korter dekken en verder van het eigen doel spelen. SCH'44, dat voetballend iets beter was, gooide er vervolgens nog wat meer strijd in. Na dat Antek Wojtkowski had na-getrapt, mochten de bezoekers vanaf elf meter aanleggen. Edwin van de Luitgaarden hield de Soester hoop levend. Van Asch nam in de kleedkamer maat regelen, liet Wojtkowski en Gerard van Soeren douchen en zette Dennis Brons (te laat op de bespreking) en Remco van Veenendaal in. Daardoor werd René van den Deijssel de vrije verdediger die vooral naar voren moest schuiven. Dat kon, omdat de derde spits van SCH'44 zich vervolgens verwachting liet terug zakken. Verder wisselden Ron Daselaar en Jeroen Dorrestein van flank, omdat Dorrestein rijn man niet kon houden. Alle goede bedoelingen ten spijt kreeg SEC al snel een nieuwe dreun te verwer ken, want vijf minuten na de hervatting werd de bal weer op de stip gelegd. Vol gens Van Asch en vele andere Seccers onterecht. Maar de strafschop was al gegeven en werd benut: 2-0. En toen moesten alle remmen los en restte SEC niets anders dan risico's ne men. Hetgeen tegen SCH'44 zoveel is als de doodsteek, zo bleek. In het laat ste kwartier 'counterde' SCH'44 zich naar een goed ogende 0-4-overwinning. Van Asch, die met SEC rijn tweede ne derlaag leed (na drie zeges de eerste op eigen veld), kon niets anders doen dan zijn opponent een compliment te geven. "Het is een leuke ploeg die ons voetbal lend toch wel heeft afgetroefd." Het Is niet meer lang geleden dat Soest drie competitieduels op rij verloor. Na Xanthos en SDO was Nijenrodes de derde ploeg in het rij tje, waarin Soest op nul bleef steken. Al was de benauwde 1-0-zege van de koploper allerminst verdiend. Nijenrodes kon de hoge positie geen moment waarmaken en zeker in de eer ste helft zette Soest de toon. Ten op zichte van een week eerder tegen SDO speelden de blauw-witten beduidend sterker. Peter Wolfsen en André Door duin, die in de twintigste minuut de beste kans miste door te gehaast te schieten, schoten vaker op doel dan dat Olaf van der Grift in actie moest ko men. Pas in het derde kwartier kwam Nijenrodes in de buurt van de Soest- doelman, maar hij stond tot driemaal toe op de juiste plaats. In de 56ste minuut kreeg Van der Grift medewerking van de paal. Zijn naamge noot Paul van der Grift had een overtre ding gemaakt, waarna Verroen uit de vrije trap tegen de paal kopte. Intussen had Martijn Stalenhoef op het middenveld de touwtjes in handen. Hij kon daar spelen, omdat Dick Schinkel Bart Aarts als laatste man had opge steld. Stalenhoef voedde de aanvalslinie, waarin Michiel van der Hoeven nog ontbrak en de te traag acterende Victor Klaren halverwege de tweede helft werd ingeruild voor de van Saestum overge komen Brian Mando. Aanslagen Stalenhoef kreeg nogal wat aanslagen op rijn ledematen te verduren en juist daarom was het schlemielig hoe hij aan de basis van de enige treffer van de wed strijd stond. In de 82ste minuut maakte hij een sliding op invaller Erno Grilk. De speler van Nijenrodes bevond zich op dat moment met zijn rug naar het doel in de uiterste hoek van het straf schopgebied. Tot ieders verrassing wees scheidsrechter Erkamp naar de stip, zonder overigens Stalenhoef een gele kaart voor te houden. Iedereen in het Soest-kamp sprak schande van dit onrecht en bij Nijen rodes besefte men dat Erkamp een ca deautje had gegeven. Verroen dacht daar niet aan toen hij zijn aanloop nam en beheerst aanlegde: 1-0. Tijdens de verwoede pogingen van Soest om alsnog zijn recht te halen, ging John van Baal van Nijenrodes over de 'rooie'. Hij werd terecht het veld uit ge stuurd na een grove overtreding op Stalenhoef die even later werd neerge sabeld door Verroen. Die speler kreeg geel, evenals rijn ploeggenoot Maikel Goossens en Soester Paul Hilhorst. Bijna had Michel Everts voor het eerst sinds 1946 gescoord, maar de bal vloog na zijn schot vlak langs de kruising van het doel. Zodat Soest op tien punten blijft staan en inmiddels achterop is ge raakt. De geplaagde ploeg kan volgende week weer beschikken over Van der Hoeven die kennelijk onmisbaar is in de voorste linie. Of hij vanaf de eerste minuut wordt opgesteld hangt af van Dick Schinkel die misschien pok weer een beroep kan doen oplibero Luits Houkes. En weer liet Hees het in de eerste helft liggen. Het wordt een eentonig verhaal, maar de rood-witten had den met een ietsie pietsie meer koelbloedigheid vlak bij de top van de tweede ldasse kunnen staan. Koploper Posta was anderhalve week blij met een gelijkspel in Soest en PVDV moet zaterdag met de staart tussen de benen het bekertje thee hebben opge dronken. De Utrechters waren welis waar in de derde minuut op 1-0 geko men, maar hadden in de rust al met 1- 4 of 1-5 achter hebben kunnen staan. Het was slechts 1-1 en in de tweede helft waren de rollen omgedraaid. PVDV benutte de kansen wel: 3-1. Het eerste doelpunt van de wedstrijd viel door een misverstand tussen Ewout Jansen en Hans Uitdenbogaard. Daarna dicteerde Hees het spel. Paul Castein schoot uit de draai rakelings naast, lobte later de bal over de doelman en naast het doel, Danny Brandenburg kwamen binnen anderhalve minuut drie keer al leen voor de keeper, maar scoorde slechts één keer en Castein schoot de bal over het lege doel. Problemen Vanaf de vijftigste minuut nam PVDV de heerschappij over, omdat met name Brandenburg (net terug na een schor sing) zijn kop liet hangen, geen inzet meer toonde en de spelers achter hem in de problemen bracht door niet mee te verdedigen. Dat leidde in de 65ste mi nuut tot het tweede doelpunt van PVDV dat later nog een keer doel puntte, waardoor Hees onnodig drie punten uit handen gaf. "We wisten dat PVDV een goede ploeg heeft, maar we rijn met veel zelfvertrou wen aan de wedstrijd begonnen. Het was in de eerste helft ook niet slecht, maar als je de kansen niet benut, kom je de tweede helft in de problemen," stelde Jaap van de Veer vast. Omdat Johan van den Brink voor rust nauwelijks in het spel was betrokken, wisselde hij halverwege de rechtshalf voor Edwin Lazonder. Van de Veer had toen nog maar één invaller (Peter Rui- zendaal) op de bank ritten en die had al een wedstrijd met het tweede elftal in de benen. De blessures van een aantal se lectie-spelers speelt de ploeg nog steeds parten. De laatste die in de lappenmand terechtkwam, is Wout Blankenstein. De honneurs van de voorstopper werden verdienstelijk waargenomen door Robert Schadee.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13