Kwatrijn-bewoners krijgen van de buren 'iets waar muziek in zit' Vonk van d< iVARIAt 'Zwemmen voor water' ook dit jaar met Soester scholieren S.O.Soest in het nieuw Grote loterij voor Kozle met schitterende prijzen Nationale Videomaand zowel in platenzaak als warenhuis 'Opgeslagen en Uitgestald' in militair luchtvaartmuseum Motet en Madrigaalkoor Soest concerteert met Engels koor Ballonvaarder Wiegers mag Soester boerderij herbouwen WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 14 Wiui van llooru fNVOB Portemonnee en schoenen van sporters gestolen Opbrengst voor kinderziekenhuis KORFBAL KVO wint spannend duel met Fluks Actiepakket met video, boek en bonnen Inbraak in bouwkeet Inbraak woning Man op verjaardag bestolen in eetcafé Sierdoppen weg Welfare-verkoop De Zonnebloem Politie bekeurt drie automobilisten O.a. St. Nicolas Cantata van Britten Bedrijfsactiviteiten niet toegestaan Brandweer van Soesterberg geëerd door Oranje Comité Röntgenafdeling bij ziekenhuis Eemland zaterdag 'open' Welkomstgeschenk van Wilhelmina- en Oude Kerk Aanhangwagen van erf ontvreemd Jeugdnieuws Autotelefoon en geld gestolen Snelheidscontrole WOENSDAG Nieuwe zc l Zwemmen voor water is de lande lijke actie van Foster Parents Plan, waaraan ook dit jaar basis- scholieren uit Soest deelnemen. Zij nemen volgende week een duik in het water van Aqua Indoor om door sponsoring zoveel mogelijk geld bij een te krijgen. Het gaat om ongeveer tweehonderd leerlingen uit Soest die meedoen. In het Gooi en Eemland zijn er 1.200 kinde ren van 28 basisscholen die hun mede werking hebben toegezegd en in totaal proberen 4.600 Nederlandse schoolkin deren geld te verdienen. Het bedrag komt ten goede aan een irrigatieproject in Masvingo in Zim babwe. Dat land ligt in het zuiden van Afrika. Er is ongeveer 130.000 gulden per dam en 48.000 gulden per bron no dig om de watervoorzieningen in Masvingo te verbeteren. Zonder vol doende water kunnen de armlastige boeren onvoldoende goed voedsel telen. Volgens de plannen van Foster Parents Plan moet er kleinschalige irrigatie met behulp van bronnen worden gereali seerd. Verder zullen er spaarbekken worden aangelegd en bestaande dam men worden gerepareerd. Er is dringend hulp nodig in het gebied, waar het slecht gesteld is met de werk gelegenheid, de volksgezondheid en het opleidingsniveau. Op dit moment over lijden 86 van de duizend kinderen voor hun vijfde levensjaar, terwijl de gemid delde levensverwachting niet hoger is dan 57 jaar. In de niet-stedelijke gebie den is de situatie nog ernstiger. In Ne derland is de kindersterfte zeven pro mille en staat de levensverwachting op 77 jaar. De actie 'Zwemmen voor water' is een vervolg op de projecten van 1991 en 1993. Er werd aanvankelijk begonnen met 'Schaatsen voor water', maar omdat niet alle gemeenten over een schaats baan beschikken, werd ook zwemmen in de actie opgenomen. De eerste acties leverden bijna één miljoen gulden op. Dank zij dat geld hebben ongeveer vier duizend mensen in het Afrikaanse Burkina Faso nu elke dag schoon drink water tot hun beschikking. De acties worden georganiseerd en door vrijwilli gers van het Foster Parents Plan. Het is de bedoeling dat de scholieren die aan de actie meedoen, zoveel mogelijk sponsors zoeken voor elk baantje dat ze iri het zwembad trekken. Hoe meer baantjes ze zwemmen, des te meer geld halen ze op voor het goede doel. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE V* ONDERHOUD Een twintig-jarige Soester is zijn porte monnee kwijtgeraakt aan een dief. De beurs werd uit zijn broekzak gehaald, die in de kleedkamer van een sport school aan de Steenhoffstraat hing. Ook een dertien-jarige Soester werd bestolen. Hij was donderdag tussen 11.30 en 12.30 uur actief in een sport school aan de Parallelweg. Toen hij klaar was, kwam hij tot de ontdekking dat ie mand een paar sportschoenen van hem had meegenomen. Advertentie Bijha alles in het nieuw: nieuwe shirts (van Pro- car), nieuw sponsorcontract voor drie jaar (mét Procar), nieuw seizoen en een aantal nieuwe spelers. S.O. Soest blijft vernieuwen, op alle fronten. De laatste nieuwe, pas nog gehoord van iemand: "Het blauw-witte Ajax van Soest!" S.O.Soest kan er weer mooi een tijdje tegen, mede dankzij Procar. Ook dit jaar organiseren de Vereni ging SKK en de stichting Jumelage een grote decemberaktie voor Kedzierzyn-Kozle, de Poolse "zus terstad" van Soest. In plaats van bonnen-voor-het-goede-doel heb ben de samenwerkende organisa ties ditmaal gekozen voor een grote loterij. In totaal hopen de bestuursleden van de beide "Polen-organisaties" zo'n 5000 lo ten aan de man of vrouw te brengen. Dat gebeurt in het weekend van 2 en 3 december. De loten zijn dan voor vijf gulden per stuk te koop in alle winkel centra van Soest en Soesterberg. De opbrengst is bestemd voor het kinderziekenhuis van Kozle, waar een ernstig tekort aan apparatuur bestaat. Zo is er dringend behoefte aan hart- bewakingsapparatuur, met name een cardio-monitor. De samenwerkende Soester organisaties willen proberen de aanschaf daarvan mogelijk te maken. Prijzen Het prijzengeld voor deze grote loterij is niet mis. De eerste prijs is bijvoorbeeld een videorecorder ter waarde van 1000 gulden (beschikbaar gesteld door Ex- pert-Schoemaker); de tweede prijs is een reischeque van 990 gulden (reisburo Gerth) en de derde prijs is een fiets ter waarde van 700 gulden (rijwielhandel De Bruin). Daarnaast zijn er - op dit moment - al zo'n dertig andere aantrek kelijke prijzen. Door mee te doen aan de grote loterij maakt men kans op prachtige prijzen en men steunt een zeer goed doel. Loten kan men ook bestellen bij de centrale administratie van de actie: dhr. L. Middendorp, tel. 6014278. KVO sloot de eerste helft van de veld- competitie af tegen Fluks uit Noordwijk. Het was een pittige wedstrijd, waarin de ploegen elkaar niet veel toegaven. Er werd om en om gescoord en in de rust was de stand 7-8. Na de thee was de spanning soms te groot voor Fluks die de scheidsrechter beslissingen ont lokte, die niet altijd strookten met de werkelijkheid. KVO bewaarde echter de rust in het spel en liep uit tot 16-12. Fluks wist daarna nog drie keer te sco ren, zodat de uitslag 16-15 werd. Doelpunten werden gemaakt door Jaap van de Hoek (6), Folke de Raad, Richard Jaspers Fayer (beiden 3), Marcel Bos (2), Mien Driessen en Petra Jansen. Overige uitslagen: KVO 2-RDZ 2 10-21, KVO 3-Doorn 2 14-13, KVO 4-Fiducia 5 7- 9, Animo 3-KVO 5 11-1, KVO Al-Revival Al 6-7, KVO A2-Altius Al 4-10, KVO BI- DOS B2 5-0, KVO Cl-SDO C3 9-1. Inspector Clouseau, Monthy Py thon, Herman Finkers, Freek de Jonge en The Young Ones zijn on der anderen te zien op de promotie video 'Da's Weer Lachen'. Die maakt deel uit van het gelijknamige actiepakket dat is uitgegeven in ver band met de nationale video maand. Gedurende de maand november is het pakket voor 9,95 gulden verkrijgbaar in de platenzaken en warenhuizen. Op ini tiatief van de Stichting Collectieve Geluidsdragers is november namelijk uitgeroepen tot de nationale video maand. De campagne is opgezet in samenwer king met videomaatschappijen en de de tailhandel. Doel is de platenzaak en de entertainmentwinkel te profileren. Be halve cd's en cd-i's is volgens de Stich ting ook de video een onmisbaar artikel geworden. Vorig jaar gingen 140.000 actie pakketten 'Da's Lachen' over de toon bank. Dit keer zorgen diverse komische fragmenten wederom voor ruim een uur lachen. Daarna worden hoogtepunten vertoond van nieuwe video's die in de platenzaak te koop zijn. Het gaat om onder meer Forrest Gump, Free Willy 2, Pulp Fiction, Speed en De Smurfen. Bij wijze van bonus staat op de videoband ook de clip 'Hakuna Matata' uit 'The Lion King'. Behalve de video bevat het pakket 'Da's Weer Lachen' een videoboek met 240 pagina's. Het is een naslagwerk voor alle videofilms van 1995-'96 die in de platenzaak te koop zijn. Er staan tevens specials over acteurs en films in. Een voordeelbonnenboekje maakt eveneens deel uit van het pakket. Met één bon kan tien gulden korting worden gekre gen bij de aanschaf van bepaalde vi deo's. Hierbij kan gekozen worden uit onder meer 'Dr. Zhivago', 'Ajax kam pioen', 'The Rolling Stones Live', en 'Schindler's List'. Uit een bouwkeet is een telefoon gesto len. Dat gebeurde aan de Zuidergracht. In een nabijgelegen pand in aanbouw werden tegels vernield. Bovendien werd er op de vloer en op de muren lijm ge smeerd door vandalen. Namens een bouwbedrijf werd aangifte gedaan door een 35-jarige man. Uit een woning aan de Hildebrandlaan zijn sieraden en persoonlijke bescheiden ontvreemd. De inbraak is zaterdag tus sen zeven uur en half acht 's avonds ge pleegd. Een 29-jarige Soester deed aan gifte bij de politie. Een etentje in een eetcafé aan de Bur gemeester Grothestraat is een man uit Soest duur komen te staan. Vermoede lijk ter gelegenheid van zijn 34ste ver jaardag was hij uit eten gegaan. Terwijl hij aan tafel zat, werden enkele cheques en zijn rijbewijs uit zijn jas gestolen. Die hing in de garderobe.' Vier sierdoppen zijn van een auto gede monteerd. De wagen, eigendom van een 65-jarige man uit Soest, stond gepar keerd aan de Krekel. Het komt de laat ste tijd regelmatig voor dat wieldoppen worden gestolen. De belangrijkste aktiviteiten van de vrij willigers van De Zonnebloem bestaat uit het regelmatig bezoeken van langdurig zieken, bejaarden en gehandicapten om te voorkomen dat deze mensen in een isolement raken en daardoor ver eenzamen. Naast het bezoekwerk organiseert de afdeling Soest van De Zonnebloem voor de doelgroep allerlei aktiviteiten, zoals de jaarlijkse dagboottocht en de jaar lijkse bustocht; verder zijn er regelma tig ontspannings- en spelmiddagen, wandelochtenden en - middagen en in de maand november een winkelochtend om de gasten in de gelegenheid te stel len hun sinterklaas- en kerstinkopen te doen. Tot de vaste aktiviteiten behoren ook de wekelijkse bijeenkomsten in Honsber- gen, Molenschot en Mariënburg, waar de bewoners de gelegenheid wordt ge boden om te handwerken onder des kundige leiding van enkele Zonneblo emmedewerkers. De dames willen hun creatieve produk- ten graag aan het publiek tonen. Daarom is er overmorgen, vrijdag 10 november, van 10.00 uur tot 16.00 uur een verkoop-expositie in de gemeen schapsruimte van Mariënburg aan de Burgemeester Grothestraat. Ook zullen dan enkele zeer fraaie produkten wor den verloot onder de aanwezigen. De baten van de verkoop en de verloting komen geheel ten goede aan het welfarewerk van de afdeling. Drie automobilisten zijn vrijdagmiddag bekeurd, omdat ze voetgangers geen voorrang gaven op een oversteekplaats. De politie controleerde op de Soes- terbergsestraat. Terwijl voetgangers zich al op het zebrapad begaven, reden de bekeurde bestuurders toch door. Dat komt hen duur te staan. Het Militaire Luchtvaart Museum heeft meer dan de bezoeker in de zalen ziet. Achter de schermen staan de depots met duizenden voorwerpen, bestemd voor tijdelijke tentoonstellingen. Toch zijn ze het aanzien meer dan waard en overal is een verhaal aan verbonden. In de tentoonstelling 'Opgeslagen en uitgestald' laat het museum de bezoeker een kijkje nemen achter de schermen; een vluchtige blik in de collectie opge slagen voorwerpen. Zo is er een Luftwaffe servies, waaruit Duitse luchtmachtofficieren tijdens WO-II soep aten; een Japanse officierszwaard, een sigarettenkoker die Anthony Fokker schonk aan de bemanning van de eerste Holland-Engeland vlucht in 1921. Maar ook een paar lakschoenen (maat 55!) van een staffsergeant van het 32e Squadron 'Wolfhounds' van de US Air- force staan erbij. Tot en met 14 januari 1996 kan men dit en nog veel meer zien. Filmweek Bijzondere films en documentaires kan men zien in de 'Luchtvaart Filmweek' die wordt gehouden van 7 tot en met 12 november 1995. .Het museum is met uit zondering van maandag en zaterdag dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur geo pend. De toegang is gratis. Hét Nederlands Motet en Madrigaalkoor uit Soest geeft op zaterdag 25 november een bijzon der concert in de St. Franciscus Xaveriuskerk aan 't Zand in Amersfoort. In samenwerking met het Romsey Abbey Choir uit Romsey (Engeland) wordt o.a. de St. Nicolas Cantata van Benjamin Britten uitgevoerd. Het Engelse koor bestaat uit 23 jongens en 13 mannen. Het staat onder leiding van dirigent-organist Jeffrey Williams. Het Nederlands Motet en Madri gaalkoor wordt geleid door Gerard van Amstel. De koren kennen elkaar van de kontakten tijdens de koorreis van het Motet en Madrigaalkoor naar Enge land, vorig jaar. Het Romsey Abbey Choir verzorgt we kelijks de "Evensong" in Romsey Abbey en zingt ook regelmatig in de beroemde kathedraal van Winchester, als de vaste choristers daar met vakantie zijn. Op het programma voor de uitvoering van 25 november staan behalve de St. Nicolas Cantata ook werken van William Bird, Henry Purcell, Maurice Duruflé en andere componisten, die door het Romsey Abbey Choir worden vertolkt. De beide koren worden begeleid door het Flehite Sinfonietta uit Amersfoort, met als solisten Gerrie Meijers en Piet Hulsbos (piano) en Harry van Berne (tenor). Het concert begint op 25 november om 10.15 uur. Toegangskaarten a f 15,- (CJP/Pas65 f 12,50) zijn verkrijgbaar bij de leden van het Nederlands Motet en Madrigaalkoor en verder in Soest bij de Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, of op de avond van dé uitvoering aan de kerk, waar ook een programmaboekje met de teksten verkrijgbaar is voor f 1,50. De Hilversummer Rob Wiegers en zijn vriendin Ineke van Arkel mo gen hun afgebrande boerderij aan de Peter van den Breemerweg her bouwen om er te gaan wonen. Bedrijfsactiviteiten zijn niet toege staan. De gemeente zal vermoedelijk niet te' moeilijk doen over de opslag van aan hangers en eventueel gasflessen voor het ballonvaartbedrijf dat ze hebben. De voorwaarden zullen schriftelijk worden vastgelegd. Enkele kleinere fracties stonden vorige week nogal sceptisch tegenover de aan vraag, omdat ze bang zijn dat Wiegers in de polder een ballonvaartcentrum wil beginnen. Volgens zijn partner Van Arkel is Wiegers van dat plan afgestapt en is het de bedoeling dat er louter ge woond wordt. Zij beweerde dat er vanaf Soester grond geen ballonnen zullen opstijgen. Het Soester college wil dat toch niet en bo vendien kan Wiegers in voldoende om liggende gemeente wél het luchtruim kiezen. Wiegers kocht cle boerderij begin dit jaar. In de zomer brak er 's nachts brand uit, die het gebouw in de as legde. Van het college mag Wiegers de boerderij herbouwen en er gaan wonen. De op stallen op het terrein kunnen blijven staan, maar de agrarische bestemming van het perceel wordt gewijzigd in wo nen. Alle fracties gingen uiteindelijk akkoord. Van de VVD, het CDA, de BAM en GPV/SGP/RPF moet de ge meente ook meewerken aan (beperkte) opslag van spullen van het ballonvaart- bedrijf. De bevrijdingsweek van begin mei klinkt nog na in Soesterberg. Was het onlangs de Anbo die haar leden een video van die dagen liet zien, nu werd de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg door het Oranje Comité in het zonnetje ge zet. In de brandweerkazerne aan de Kop penlaan werd de dank niet alleen uitge sproken, maar ook gestaafd met een legpenning. De brandweer had het Oranje Comité op verschillende wijzen gesteund. Ook werd de hulp van de brandweer geroemd door de Ameri kaanse gasten, die toen tijdelijk in Soesterberg waren. Door de burgemeester van Eindhoven, de hoofdgast van de Amerikanen, werd dit zodanig op prijs gesteld dat de Ver eniging Vrijwillige Brandweer Soester berg voor de bijzondere legpenning van de stad Eindhoven in aanmerking kwam. Voorzitter Rolf van Dee nam dit ereteken in ontvangst en benadrukte de goede samenwerking die de laatste jaren was ontstaan tussen hen en het Oranje Comité. Voor het jaar 1996 heeft het Oranje Comité weer een ruime plaats ingedeeld voor de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg. Een eeuw geleden, om precies te zijn op 8 november 1895, ontdekte Wilhelm Conrad Röntgen de later naar hem ge noemde röntgenstraling. Een hele be langrijke ontdekking met grote gevol gen. De wetenschappelijke toepassingen van deze straling zijn van enorme bete kenis gebleken voor onder öieer de ge neeskunde. Honderd jaar röntgenstraling is voor de meeste ziekenhuizen in Nederland een reden om het publiek een kijkje te laten nemen achter de schermen op de radio- diagnostische en radiotherapeutische afdelingen. Ook Ziekenhuis Eemland stelt zijn deuren open voor deze herdenkingsmanifestatie. Op zaterdag 11 november organiseert de afdeling Radiodiagnostiek een open dag. Medewerkers van Ziekenhuis Eemland en belangstellenden uit Amersfoort en omstreken zijn die dag van harte welkom. De open dag staat in het teken van een kennismaking met de huidige, moderne wijze van beeld vormend onderzoek en van stralings behandelingen. De nadruk zal met name worden gelegd op het belang van deze verrichtingen, de veiligheid en eventuele risico's. Aan de bezoekers van deze dag zal verder duidelijk worden gemaakt welke maatregelen tegenwoor dig genomen worden om patiënten en personeel optimaal te beschermen. De deuren van de afdeling Radio diagnostiek van Ziekenhuis Eemland zijn op 11 november a.s. open van 10.00 uur tot 14.00 uur op beide locaties: locatie St. Elisabeth (Ringweg Randen broek 110) en locatie De Lichtenberg (Utrechtseweg 160). De bewoners van Het Kwatrijn - het nieuwe centrum voor verstandelijk gehandicapten aan de Kolonieweg - kunnen voortaan hun hart ophalen aan (zelfgemaakte) muziek. Daar voor staat hun sinds vorige week een compleet slagwerk-instrumen tarium ter beschikking. Een één-assige aanhangwagen is vorige week woensdag gestolen vanaf een erf aan de Kampweg. De aanhanger werd losgekoppeld van een bestelbus. Aan gifte van de diefstal werd gedaan door een 23-jarige vrouw uit Soesterberg. De instrumenten werden Het Kwatrijn aangeboden als welkomstgeschenk van de "buren", de gereformeerde Wilhel- minakerk in Soest-zuid, die tijdens de startzondag in september speciaal hier voor een flink geldbedrag bijeenbracht. Dat initiatief werd (op z'n "Samen-op- Wegs") spontaan gevolgd door een bij drage van de hervormde Oude Kerk. De kindernevendienst deed er nog een schepje bovenop en zorgde voor spel materiaal. De geschenken werden woensdag middag aangeboden door een forse de legatie van kerkleden en kinderen van de kindernevendienst. "Het is een goede gewoonte in Soest om nieuwe buren een bloemetje aan te bieden," aldus ds. Jaap Huisman, die de delegatie aanvoerde. "Maar wat moet je met 500 boeketten? Daarom zochten we liever iets-waar- muziek-in-zit." De keus was gevallen op allerlei slag werk-instrumenten, zoals bekkens, trommels; tamboerijnen, sambaballen en zelfs een compleet drumstel, dat ui teraard direct werd "uitgeprobeerd". Het instrumentarium krijgt een vaste plek in de speelruimte in het souterrain van Het Kwatrijn. Huisman herinnerde zich uit zijn Scheveningse jeugd het opschrift boven de plaatselijke muziekwinkel - "Hoor je muziek, dan denk je aan De Liefde" (zoals de firma heette) - en volgens hem is het laten zien, horen en voelen van de liefde precies het doel van de kerk. Sa men muziek maken zou van de vier "kwarten" van Het Kwatrijn ook één harmonisch geheel maken, verwachtte hij. "In vierkwartsmaat natuurlijk." y BADMINTON Selby Zondag 5 november speelde Selby in C- drie legen SV Irene uit Bilthoven en haalde voor de eerste keer dit seizoen een 8-0 winst binnen. In de enkelspelen had alleen Kim Westbroek drie sets no dig. Het heren- en damesdubbelspel werden in twee sets beslist (15-4/15- 6)(15-6/15-3). Het eerste gemengd dubbel werd met gemak van Irene ge wonnen 15-4/15-4. Geoffrey en Saskia hielden de spanning erin. Na 15-0 liet Irene zien dat het toch wel kan badmin tonnen: 9-15. In de beslissende derde set maakten Geoffrey en Saskia het zon der fouten goed af: 15-2. BOWLING Soester Bowling Vereniging Art Gugelot heeft zijn persoonlijke re cord op 1?2 gebracht. De speler was ook met zijn team Triootje succesvol. Dat won met 5-0 van De Spetters, een team dat in een 'dipje' lijkt te zitten ge tuige de lage scores van Mathilde Hagens (61) en Alex Davelaar (45). Hees De A-junioren hadden zaterdag in Amsvorde Al een tegenstander van for maat. De eerste kansen in de wedstrijd waren voor Hees, maar de snelle coun ters van Amsvorde zorgden regelmatig voor onrust. Hees kwam na twintig mi nuten op voorsprong. Amsvorde leek rijp voor de 'K.O.', maar Hees vergat druk te blijven uitoefenen. Na rust na men de Soesters direct het initiatief, wat resulteerde in een paar goede kansen. Met nog twintig minuten te gaan kwam Hees verdiend op 2-0. Met nog tien minuten te gaan, werd het nog span nend, vooral toen Amsvorde een dekkingsfout afstrafte en de stand op 2- 1 bracht. Reden voor Hees om de mou wen nog eens op te stropen. Maar en kele goede kansen op een grotere score werden niet benut. SEC Zaterdag konden alle competitie duels doorgang vinden, ook de vriendschap pelijke wedstrijd van het nieuwe F3 team. De nieuwe Seccers wonnen met 3-1 van Jonathan Fll uit Zeist. De Al- junioren verloren uit bij Veensche Boys Al. Het BI team won verdiend zijn wedstrijd tegen Roda'46 B3. Cl won uit bij JSV Nieuwegein met 2-5. De D- en E-pupillen verloren alle drie en zullen na de winterstop nog wel een klasje la ger worden ingedeeld. Fysiek waren de El-pupillen niet opgewassen tegen de E2 van Soest. Soest Uit de dertig gespeelde wedstrijden wer den zaterdag veertig punten behaald, een redelijk resultaat. Drie elftallen vie len dit weekeinde op. De B2 haalde een 5-2-overwinning bij Quick. Ook de F3 haalde uit door Hoogland F5 met maar liefst 5-0 te verslaan. Verder was het gelijke spel van de D5 zeer opmerkelijk. Daar waren Martijn en Omer de makers van de twee doelpunten. Dit was het eerste punt voor de D5 dit seizoen. De Al speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen Zuidvogels Al. Er werd te laks gevoetbald en er werd dan ook te recht met 1-4 verloren. WZ'49 De Al, A2 en BI wonnen allen met mooie cijfers hun partij. De Cl her stelde na een moeizame start; Addis maakte de gelijkmaker en de rust ging in met 5-1; Roda liet daarna de kopjes hangen en WZ'49 won met 14-1. De C2 ging op pad naar Roda'46 C5. Na een schitterende goal van Roder was de voorsprong voor Roda 3-1, Ismaël maakte nog 3-2 maar de gelijkmaker zat er niet meer in. De Dl won verdiend van Spakenburg D2. De D2 speelde met veel inzet tegen SO Soest en won met 2- 4. De E-teams wonnen allen hun wed strijd, evenals de Fl. De F2 verloor van Roda'46. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo De volleybalsters uit het BI-team van Stam/SoVoCo zijn geadopteerd door de speelsters uit het eerste damesteam. Op die manier wil de club het jeugdplan een -impuls geven. Elke jeugdspeelster heeft een 'adoptiemoeder' in dames 1, bij wie ze terecht kan voor advies. Verder zal wekelijks een BI-speelster bij de voor bereiding op een thuiswedstrijd worden betrokken om te ervaren hoe een en ander in zijn werk gaat bij de senioren in de eerste divisie. Het adoptieplan is een idee van damestrainer Servaas Klute. De jeugdspeelsters kregen vorige week bij de start van het plan de oude sporttassen van dames 1 en in de kerst vakantie zal een speciale trainingsdag voor de BI worden gehouden, waaraan ook de dames meedoen. Uit een autobedrijf aan de Kerkstraat zijn een autotelefoon en een geldbedrag ontvreemd. De inbraak werd vorige week in de nacht van woensdag op don- Negen van de 521 automobilisten, die tijdens een snelheidscontrole op de Koningsweg passeérden, reden te hard. Ze werden vrijdag tussen kwart voor drie en kwart voor vier betrapt. De top- snelheid op het traject was 90 kilome ter per uur, hetgeen veertig kilometer te hard is. "Een mooier plekji lijk. Waar kun je oy terieurs nu beier pr fraaie, sfeervolle Adriaan en Hilly V naar een geschikt nieuwe interieurza buurt in Soest kwj hun keus snel gems Wat ze in Soest gaan milie Vonk al precies ten ze 18 jaar lang de familiebedrijf; nu gaa tweeën verder. Op hi een geschikt pand ke ook goed rond in So een goed zicht op het menen dan ook dat hi aanvulling is van het 1 "Vonk Exclusieve Inl winkel heet, opent aa 5 (als het ware in dc Oude Kerk) aanstaai november - zijn deu bliek. De collectie bes klassieke en tijdloze p exclusief karakter en kwaliteit," zoals ze hei komstig van gerenom tionale huizen". Op het gebied van me beroemde namen als I (Nederland), Gaspa Bevan Funnell en1 exclusieve stoffen zijn Hesslein, Zimmer en Baker en Warner (En Afstemming Zoals uit de naam Adriaan en Hilly Von clusieve karakter interieurzaak. Die ex< rigens niet alleen in d< ook bepalend voor de de klant. Daarom i staande inrichting en klant graag leren keni MODE I Soesterbergs 1

Soester Courant | 1995 | | pagina 14