CsEEb C-drie slaat een andere koers in Prijsschieten in Artishock arttóhocK -JWLTÜÜR& WELZIJNl Lezing Rudi van Dantzig over dans en literatuur Jeugdtheater Burrp! in C-drie 'Jellow' in Dierenpark Lezing over oeuvre Rodin P Koffiedrin boswachte Hulpverl WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 20 Morgenavond, in C-drie Familievoorstelling 'Doormidden Snelheidscontrole Kunstwerk van de maand Kinderparadijs De Vrije Teugel I Geen woord over samenwerking met bibliotheek V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg Koken voor mannen Esbergkoor slaakt noodkreet voor nieuwe koorleden Klachten bezorging SOESTER'CÖÜRAWT l SPULLENHULP Vrijdag 17 november in C-drie Handlezeres bij centrum 'Spirit' 'Shallow Grave' De Gijs Hendriks Band WOENSDAG 8 N( Informatieavon over diabetes ei hart/vaatziekte In het komende halfjaar worden in C-drie een aantal literaire lezingen gegeven door bekende personen zo als Drs. P. en Martin Ros. Op don derdag 9 november zal Rudi van Dantzig vertellen over zijn eigen werk. Het onderwerp is choreo grafie en dans in relatie tot litera tuur. Rudi van Dantzig is choreograaf en was jarenlang artistiek leider van Het Natio nale Ballet. Hij.maakte onder andere de choreografieën "Nachteiland", "De Dis genoten", "Monument voor een gestor ven Jongen" en "Aartsengelen slachten den Hemel rood." Als auteur schreef hij: "Olga de Haas, een herinnering", "Voorbij gegaan", "Rudolf Noerejev". "Voor een verloren soldaat" is het boek waarvoor Rudi van Dantzig de Geert- jan Lubberhuizenprijs heeft ontvangen. De lezing begint om 20.15 uur. De toe gang is: f 17,50/15 (CJP/pas65). Kaarten ziin verkrijgbaar bij: C-drie, Rudi van Dantzig. Foto: Bob van Dantzig Willaertstraat 49, tel. 6022188, of VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075. Jeugdtheater Burrp! speelt op woensdag 15 november (14.00 uur) de familievoorstelling 'Doormid den' in cultureel centrum C-drie. 'Doormidden' gaat over de voor- en achterkant van het glitter en goud van het Variété. Ooit ging het licht aan en het rode gordijn open. En alles wat Jakob Krombach met zijn vingertoppen beroerde, veranderde of verdween. Ver welkte bloemen bloeiden alsof het lente was. Het witte konijn was echt onvind baar in de hoge hoed. Krombach's Variété hield mensen aan hun stoelen gekluisterd. Maar nu reist de oude Jakob moederziel alleen stad en land af en toont zijn trucs, grappen en grollen aan wie het nog wil. Ilse wil hem wel helpen, vooral 'het doorgezaagde weesmeisje' lijkt haar wel wat. Zonder een centje pijn en spatje bloed doormidden gezaagd worden... 'Doormidden' is een familievoorstelling voor publiek vanaf 6 jaar. Aanvang 14.00 uur. Toegang: f 7,50 voor kinde ren; f 10,- voor volwassenen. Twaalf bekeuringen zijn woensdag middag uitgeschreven tijdens een snelheidscontrole op de Birkstraat. Die werd tussen half twee en vier uur 's mid dags uitgevoerd. In die periode passeer den 579 voertuigen. Jeugdtheater Burrp! met "Doormid den Foto: Leoni Ravestein Het kunstwerk van de maand is van Roger Raveel. Het is een kleu renlitho van 76 x 56 cm., getiteld: 'De schilderijenoptocht van 1978 te Machelen aan de Leie'. De Vlaamse kunstenaar Roger Raveel (1921) werd geboren te Machelen. Voor Raveel is kunst een middel om zich uit het grauwe be staan van alledag te verheffen. Hij ontstijgt er de werkelijkheid mee, maar stijgt niet op naar het Paradijs. Want daar gedijt geen kunst, .weet Raveel. Eeuwige gelukzaligheid: wat kan er saaier zijn? Raveel uit zich lie ver in het schemergebied tussen wer kelijkheid en onwerkelijkheid. Op het eerste gezicht lijkt Raveel de schilder van het contrast. Harde pri maire kleuren zet hij tegenover duis tere aardetinten of fletse pastelletjes. Vierkanten, ovalen, balken en zigzag lijnen doorkruisen als geabstraheerde telefoonpalen, afrasteringen en heg gen menselijke figuren en hoofden. Raveel beproeft en bespeelt contras ten en onderwerpt ze aan elkaar in een poging om een synthese tot stand te brengen. Deze synthese is Raveels ideële wereld: een wereld waarin je intens kan leven; een wereld van diepe vervreemding en vervoering. Nu eens zijn z'n menselijke gestalten scherp omlijnde silhouetten die op eens in een dichterlijke, witte leegte oplossen; dan weer zijn het realistisch geklede en geschilderde mannen- en vrouwen figuren van wie de hoofden op dansende mengsels van kleurrijke vierkantjes lijken. Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees, Willaertstraat 49, tel. 6012468. De openingstijden zijn: maandag en vrijdag van 18.30 tot 20.20 uur en woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. In de maanden november en decem ber tonen Nadjezdja van Ittersum en Anne Rose Regenboog een aantal zeer gevarieerde sieraden, die in deze periode te koop zullen zijn voor de liefhebbers. Een origineel cadeau voor de feestdagen! Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. "Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 9 november: Vandaag komt groep vier van de Da Costaschool het project speurtocht doen. 's Middags doet groep vier van De Wegwijzer het project knaagdieren, 's Morgens gaat de creatieve groep hand werken. Vrijdag 10 november: Groep acht van de Da Costaschool komt vandaag het project boerderij doen. Paul, Delicia, Christa, Lysette en Wendy zijn jarig en vieren met een heel stel vrienden en vriendinnen hun feest. Ook 's avonds is het feest, dit keer voor Mark en al z'n vrienden, want zij komen swingen en dansen op de kinder- veijaardagsdisco. Zaterdag 11 november: Ninne, Rick, Tobias en Rosalie zijn van daag onze jarige gasten. Zij gaan met hun partijtje allemaal leuke activiteiten doen. Het wordt dus weer een groot feest op het kinderparadijs. Zondag 12 november: Het terrein is open, dus iedereen kan gezelligjangs komen. Maandag 13 november: Dé Professor Waterinkschool komt 's morgens met groep drie het project speurtocht doen en 's middags met groep vier hetzelfde project. Dinsdag 14 november: Brit en Sebastiaan vieren vandaag hun verjaardag op het kinderparadijs. Ze nemen ieder tien kinderen mee, dus dat wordt gezellig druk. Woensdag 15 november: Vandaag doet groep zeven en acht van de Valeriaan het boerderijproject. Om twee uur beginnen de woensdag activiteiten, met eerst een toneelstuk en daarna allemaal leuke activiteiten. Het "strategisch ondernemingsplan 1996-2000", zo heet het beleids stuk dat directie en bestuur van C- drie, het Soester cultureel centrum aan de Willaertstraat, vorige week de wereld hebben ingezonden. In het stuk worden lijnen naar de toe komst uitgezet en wordt duidelijk dat C-drie een andere koers wil gaan varen. Opvallend is dat over een fusie of andere vormen van sa menwerking met de bibliotheek in het plan met geen woord wordt ge rept. Hóe anders het nieuwe beleid van C- drie wordt zal de gemiddelde burger van Soest mogelijk ontgaan, want ook in het nieuwe plan draait alles om cursussen, het theater en het bowling-party centrum, zodat er optisch niet al te veel verschil lijkt te bestaan. Niettemin rept C-drie zelf van "een enorme verande ring", die zich binnen een tijdsverloop van vier jaar moet gaan voltrekken. Van een lijn-organisatie wordt het centrum in de aanloop naar het jaar 2000 omge vormd tot een projecten-organisatie. C- drie hoopt op die manier "flexibel en deskundig" in te gaan op de (veran derde) vraag in de Soester samenleving. Het cursusbeleid gaat volgens het plan ingrijpend veranderen. Naast een hoog waardig aanbod van cursussen en work shops op het gebied van beeldende kunst, dans, theater en de Soester schrijversschool zal het cursusaanbod zich meer gaan richten op het niveau van de cursist, de ontwikkelingen in de kunsten en de ontwikkelingen in de technologie. Het cursusbeleid zal zich meer gaan richten op specifieke doel groepen, aldus het strategisch onder nemingsplan. In september volgend jaar wordt bij voorbeeld gestart met een kinderkunst school, waarin met name voor de 4 t/ m 12-jarigen een evenwichtig cursus aanbod wordt gerealiseerd, in alle kunst zinnige disciplines. De pedagogische gedachte achter de kinderkunstschool is de "ontmoeting" van kind en kunste naar, die centraal staat. De jongeren krijgen een speciaal plekje in het beleid. C-drie schuwt daarbij ove rigens niet een "conventionele aanpak". "De jongerencultuur staat in het middel punt, het cursusbeleid is hiervan afge leid." Maar ook de steeds groter wor dende groep ouderen vergt meer aan dacht. Op het gebied van dans en thea ter kunnen nieuwe werkvormen ontwik keld worden. 'Marktgericht' C-drie wil in de komende periode zijn cursussen "marktgericht" gaan verkopen aan alle mogelijk opdrachtgevers: parti culieren, bedrijven of instellingen op het gebied van onderwijs, gezondheidszorg, amateurkunst, het vluchtelingenwerk en cultuurtoerisme. Daartoe .zal C-drie een actief samenwerkingsbeleid voeren, dat zal leiden tot gezamenlijke incidentele projecten, festivals en manifestaties, al dus het plan. De afdeling theater gaat meer inspelen op de verscheidenheid van de Soester samenleving. Niet alleen grote geves tigde namen wordt gevraagd op te tre den, maar ook jonge theatermakers krij gen de gelegenheid hun werk te tonen. C-drie wil daarvoor gaan samenwerken met de Utrechtse en Amsterdamse theaterscholen. Het centrum gaat zich verder bezinnen op allerlei vormen van publieks begeleiding, wat zal moeten leiden tot (alweer) een marktgerichte aanpak van de programmering. "Kwaliteit staat bo ven populariteit; het liefst gaat dit sa men," aldus het plan. In het reguliere aanbod wordt plaats ingeruimd voor le zingen, referaten, beschouwingen en debatten en voor het overige moet het projectenbeleid in deze afdeling het ko mende jaar nog verder worden uitge werkt. In elk geval zal de theater-accom modatie meer verhuurd worden aan groepen die er hun voorstellingen willen spelen en wordt ruim baan gemaakt voor de amateurskunst. Commercialisering Met het oog op verdere "commer cialisering" zal het bowling-party vergadercentrum van C-drie overigens vaker open gaan. De "gesloten-periode" wordt afgeschaft en vanaf volgend jaar zal het centrum ook op zondag geopend zijn. Dat is volgens het plan een uitste kende dag voor gezins-arrangementen. Tenslotte zal C-drie zich ook gaan be wegen op de beurzenmarkt. Gedacht wordt o.a. aan kunstbeurzen, boeken beurzen, antiek- en foto-beurzen, hobbybeurzen etc., maar ook aan personeelsfeesten (met of zonder artiestenbemiddeling). "Met deze ondernemende aanpak," al dus het plan, "probeert C-drie midden in de Soester samenleving te staan." De "pluriforme cultuur" staat daarbij cen traal als oriëntatiepunt voor het dage lijks handelen. C-drie verwacht binnen vier jaar 30% meer publiek te trekken bij de bowling en de bezettingsgraad van de verhuurruimte met 25% te verhogen. Geen letter Aan de veelbesproken plannen voor sa menwerking met de openbare biblio theek - waarbij o.a. van gemeentelijke zijde al flink is nagedacht over fusie van beide instellingen of op z'n minst geza menlijke huisvesting - wordt in het stra tegisch beleidsplan 1996-2000 geen let ter gewijd. Ook de aan C-drie en bibli otheek bij de kerntakendiscussie opge legde verplichting om samen zo'n 300.000 gulden aan bezuinigingen te realiseren komt - veelzeggend genoeg - in het stuk niet voor. De conclusie lijkt voor de hand te liggen: C-drie wil met deze plannen niets meer te maken heb ben... De Schoof, tel. 6012527 De Engh, tel. 6021987 De Praatpaal, tel. 6019546 Instuif voor kinderen De instuif is een middag met een geva rieerd programma. Veel wordt er gedaan op het gebied van creativiteit en spel, maar we koken of bakkeii ook wel eens wat! Er is af en toe een wedstrijd, een bingo of filmmiddag. De instuif is elke woensdagmiddag van 14.00 -15.30 uur. De kosten zijn voor 4 t/m 6 jaar f 1,00 en voor 7 t/m 9 jaar f 1,25 per keer. Bingo 11 november De bingo-avonden in De Schoof begin nen steeds om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de zaal open. Er worden tien ron den gespeeld voor f 10,00 per plank en er vindt altijd een verloting plaats. Deze avonden zijn bijzonder gezellig, dus dat is al een reden om eens te komen kijken. Op 18 november is er geen Speel goedbingo, Sinterklaasmarkt en Speelgoedbingo Zaterdag 25 november kunt u van 12.00 -16.00 uur in De Schoof terecht voor de Sinter-Kerstmarkt, 's Avonds is er vanaf 20.00 uur de bekende speelgoedbingo! Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 In deze kookcursus, speciaal voor man nen, worden de basistechnieken geleerd voor het bereiden van een goede maal tijd. In iedere les wordt een volledig menu klaargemaakt. Hierbij wordt ver teld waarop gelet dient te worden bij de inkoop van diverse soorten groenten, fruit, vlees en vis. Ook het schoonma ken en snijden van de verschillende pro- dukten en de bereidingswijzen komen aan de orde. Eerste les meebrengen: een schort, klein mes, groot mes, snijplank, bestek, beslagkom, theedoek en afsluit bare bakjes. Aanvang: dinsdag 23 januari 1996, 19.30-21.30 uur. Docent: mevr. A. Genuit. Cursusadres: Bakkerij van Buuren, Nieuweweg 19. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 140,- ingre-' diënten f 40,-. (stencilkosten f 2,50 via docent). Fijne keuken De cursus "Fijne keuken' is een gezellige kookcursus met een zeer gevarieerd menu. U zult o.a. het volgende berei den: een quize gebakken van kwark- deeg, feestelijke crèmesoep, een Charlotte Russe en diverse vlees- en vis gerechten. Na afloop van elke les wordt het resultaat gezamenlijk gekeurd onder het genot van een glaasje wijn. Eerste les meebrengen: theedoek, handdoek, pannelap en een springvorm. Aanvang: woensdag 24 januari 1996 15.00-17.30 uur. Docent: mevr. E. Schuurman. Cursusadres: Griftland College, Noorderweg 79. Aantal lessen: 6 van 2V2 uur. Cursusprijs: f 170,- in grediënten f 90,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Het Esbergkoor in Soest heeft dringend nieuwe leden nodig. Dat wordt duide lijk uit de noodkreet die het koor slaakt. Sopranen, tenoren, alten en bassen zijn hartelijk welkom bij het koor dat elke maandagavond van half acht tot half tien repeteert. Voor informatie kan men terecht bij W. Rink, tel. 6052288. Sinds enkele maanden loopt op drukke dagen een nieuwe "bewoner" rond in Dierenpark Amersfoort. Een grote gele beer, het logo in levenden lijve. Een wandeling door het park neemt een lange tijd in beslag, maar niet alleen vanwege zijn grote omvang. Kinderen die de vrolijke beer tegenkomen, willen hem aaien, handjes geven, knuffelen en zoenen. Een van de jonge abonnementhouders, Larissa van de Werf uit Bussum, be dacht samen met haar moeder, een toe passelijke naam voor deze life size character: Jellow. Voor deze gelegen heid had de vriendelijke logo-beer de armen vol met cadeautjes voor haar. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt,-kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Bureau voor redaktie er administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van i.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. kringloopcentrum C Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Rodin is één van de invloedrijkste beeldhouwers van het begin van deze eeuw. Zijn beroemdste beeld, "De Denker", is een symbool ge worden voor de mens als beschou wend Wezen. Over zijn betekenis voor de beeldhouwkunst houdt drs. Van Pruissen een lezing in C-drie. Rodin heeft jaren geploeterd voordat hij een klein succesje haalde met zijn beeld "De naderende ouderdom." Het beeld was echter zo realistisch dat hij veel kri tiek te verduren kreeg. Critici beschuldigden hem ervan het beeld "naar het leven" gegoten te heb ben. Dit is nu nauwelijks nog voor te stellen: in deze tijd is dit realisme allang geaccepteerd. Het voorval was typerend voor het streven van Rodin, die juist zijn streven naar realisme wist te combine ren met een fabelachtige materiaal beheersing. Zijn beelden zijn krachtig, soms erotisch, levenslustig en karakter vol. De lezing is een aanvulling voor een bezoek aan de dubbeltentoonstelling die nog tot 15 januari 1996 loopt. In het Singer Museum in Laren kan men de grote bronzen beelden bekijken, aange vuld met foto's van de ateliers waarin Rodin aan het werk was. In Het Paleis in Den Haag wordt in de salons het vroegere werk getoond. De lezing wordt gehouden door drs. Van Pruissen op vrijdag 17 november. Aanvang 20.00 uur. De kosten zijn f 12,50 p.p. Wie zeker wil zijn van een plaats, reserveert tijdig of koopt een kaartje bij de administratie van C-drie (openingstijden 9.00-16.30 uur, tel. 6022188). "Spirit", centrum voor alternatieve ge neeswijzen, organiseert op maandag 13 november een bijeenkomst in buurthuis de Engh, Albert Cuyplaan 200. Mevr. C. Tomson zal door het lezen van de hand - een van de oudste manieren van paranormaal waarnemen - helderziende waarnemingen doen. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 7,50. Informatie: tel. 6021962. De nietsvermoedende bezoekers van de Artishock-Jazzclub wachtte zaterdagavond een even verras sende als zware opgave. Zij werden door beeldend kunstenaar Otto Prinsen, een van de oprichters van de vereniging, getrakteerd op een potje voetbal in de tentoonstellings zaal. Om de spanning wat te vergroten had Prinsen voor deze gelegenheid op nog geen meter afstand van het doei, een zijner surrealistische werken opgehan gen. Zijn keus was gevallen op 'De Dic tator', een kostbaar doek dat in '66 nog pronkte in het Stedelijk Museum te Amsterdam, maar sindsdien het daglicht niet meer gezien had. Prinsen speelde bij het verrassende spektakel zelf voor coach en deelde met zichtbaar genoegen de voetbalbroekjes uit. Het dribbelparcours met hindernis sen dat hij voor dé deelnemers had neergelegd op de spekgladde vloer van de tentoonstellingszaal, kon de vergelij king met een Ajax-training best door staan. Er kwam nogal wat behendig voetenwerk bij kijken om het balletje door de poortjes te krijgen, zonder ze aan te raken. Slaagde iemand daarin, wachtte nog het penalty-schieten op doel, waarin een bel was opgehangen. Dit Prijsschieten van Damocles leverde hilarische taferelen op, niet het minst vanwege de markante prijzen die Prin sen uitreikte aan de gelukkigen die wis ten te scoren: een stel voetbalboeken, een glazen beeldje van een toreador, een blik bruine bonen, elpees van Rob de Nijs, Connie van den Bos en George Baker, knuffelbeesten, borduursel en een vette worst. De beloning voor fairplay, een haring in tomatensaus, werd fel begeerd door Prinsens' pupil len. Anderen gingen zich, wellicht van wege de spanning om 'de Dictator' per ongeluk van de muur te schieten, juist te buiten aan domme overtredingen. Prinsen, die even gemakkelijk optrad als strenge scheidsrechter, was er dan steeds als de kippen bij om de strijdende par tijen te verzoenen en de wedstrijd tot een sportief einde te brengen. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 9 november: Drie vrienden bewonen een riant appar tement in een Schotse stad. Omdat ze een kamer over hebben en ze de huur samen niet op kunnen brengen, zoeken ze een vierde bewoner, die echter wel naadloos dient te passen in hun leefstijl. Ze plaatsen een advertentie en onder werpen de huurders-in-spé aan een waar kruisverhoor, waarbij ze afwisse lend streng, melig, veeleisend en sarcas tisch zijn. Het laat zich raden dat geen enkele respondent aan hun hoge eisen voldoet. Tot op een middag Hugo de flat be treedt. Juliette, arts-in-opleiding, ziet wel wat in hem en na een gemeenschap pelijk diner, waarbij ook David, accoun tant, en Alex, journalist, zich gewonnen geven, ontvangt Hugo de sleutel. Al snel betrekt hij zijn kamer, stalt er zijn be scheiden bezittingen en strekt zich uit op het bed om, naar zal blijken, zijn laat ste dutje te doen. Als de drie vrienden na vergeefs kloppen zijn deur forceren, vinden ze Hugo dood op bed. Bij het napluizen van zijn bagage sluiten ze op een koffer die een kapitaal aan bankbil jetten bevat. Wat nu? Het sterfgeval melden bij de autoriteiten en het geld opgeven, of... Ordinaire hebzucht en ongebreideld zelfvertrouwen doen het morele di lemma ineenschrompelen. De beslissing die ze dan nemen, heeft verstrekkende gevolgen en zet de vriendschap onder grote druk. Wèg is de rust voor David, die zijn suffige accountantsbestaan en de greep op de werkelijkheid kwijtraakt. En waar laat je al dat geld, wat doe je ermee? Geef je het uit in een razende middag, zoals Alex? Verstop je het? Deel je de poet eerlijk door drie of gaat eentje er met het hele fortuin vandoor? En wie was Hugo eigenlijk? Welke re latie bestaat er tussen hem en de twee duistere types die zo naarstig naar hem op zoek zijn... Het zal duidelijk zijn dat 'Shalow Grave' niet noodt tot lui leunend kijken. Vanaf de eerste beelden, die zeer dynamisch gefilmd en gemonteerd zijn, zit de toe schouwer op het puntje van z'n stoel en wordt deel van het steeds minder floris sante gezelschap. Snelle dialogen, pak kende muziek en schitterende stilering (doet u mij ook maar zo'n flat) dragen bij tot het kijkgenot. De makers van 'Shallow Grave' zijn jong (25 tot 38 jaar) en talentvol. Zo speelde Kerry Fox hoofdrollen in 'Angel At My Table' en 'Friends'. Ook van anderen zullen we zeker meer vernemen. Aanvang 20.30 uur; Entree: f 7,50; cjp/ 65+f6,-. Zaterdag 11 november: In het kader van een speciaal project mocht Gijs Hendriks een groep samen stellen waarmee een tournee wordt ge houden langs een aantal jazzpodia, waaronder Artishock. Het is typerend voor Hendriks dat hij niet voor een voor de hand liggende combinatie heeft ge kozen, maar er ook nu weer in is ge slaagd een bijzondere band samen te stellen. Gedurende de laatste jaren werkt Hendriks niet meer met een vaste groep. Misschien moet hierin de oorzaak wor den gezocht voor het feit dat zijn muziek niet altijd de aandacht krijgt die zij ei genlijk verdient. Desalniettemin is de uit Utrecht afkomstige saxofonist en com ponist Gijs Hendriks zeer actief geble ven, zowel als bandleider, alsook in groepen van anderen. Daarnaast bleef hij workshops leiden en het is mede langs die weg dat hij con tact bleef houden met de jongere gene ratie en met allerlei nieuwe ontwikkelin gen. Bij optredens omringde Hendriks zich vaak met jonge muzikanten van wie sommigen ooit een workshop bij hem volgden. Zo was hij vorig jaar in Artishock te horen met een groep die bestond uit onbekende maar veelbelo vende musici. In de hier bedoelde band treffen wij ook bekende muzikanten aan, zoals gitarist Mare Van Vugt, die furore maakte met zijn eigen groep Bizar Habit en als com ponist van filmmuziek. Ook geen onbe kende, zeker niet voor de trouwe bezoe kers van de concerten in Artishock is bassist Tjitze Vogel, die onder meer ac tief is in zijn groep Vogelvijf en in het duo T(wo) Do. Jazzliefhebbers weten wat zij van Gijs Hendriks kunnen verwachten - nog steeds zijn het de composities van de leider die een duidelijk stempel drukken op de muziek, evenals zijn geheel eigen, direct herkenbare spel op de diverse saxofoons. Deze muziek staat onmis kenbaar in de jazztraditie, maar wel op een eigenzinnige manier. Gijs Hendriks behoort niet tot degenen die buiten de (jazz)traditie om aan het experimente ren slaan, maar evenmin is hij zomaar een conventionele jazzmuzikant. Mede hierdoor is hij moeilijk in een hokje te plaatsen en dat wordt nog vaak als een probleem ervaren. In 't verleden werkte dat nogal eens in zijn nadeel, maar het huidige muzikale klimaat lijkt wat gun stiger voor een dergelijke aanpak. Wellicht is het juist die combinatie van traditie en avontuur die er toe kan bij dragen dat Gijs Hendriks nu een groter publiek bereikt. Bezetting: Gijs Hendriks -saxofoons; Mare van Vugt - gitaar; Stefan Schmid - piano; Tjitze Vogel - bas; Dick Ver beek - drums. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: f 6,-. 0p zondag 12 novembe Kasteel Groeneveld de i eenkomst plaats van ee reeks 'Koffiedrinken m< „achter'. Na het vertrek heer André Wiersma is n; zocht naar een opvolg Berger, een van de 140 bc va„ het Staatsbosbeheer, gastheerschap van hem o Huub Berger (54) werkte n: ding bij de Nederlandse Ho bij particuliere bosbedrijven i dienst voor Usselmeerpolds 32ste werd hij boswachter bi; bosbeheer. Hij leidt met ple: nis van zaken mensen rond i boswachterij Austerlitz, maa heidevelden van de stulp e goed van Kasteel Groenevt bij excursies. Deelnemers aa leidingen kunnen kennis nei Ofschoon de kwaliteit van hi diabetes mellitus (suikerriet talrijke baanbrekende ontv de laatste tien, vijftien jaar sprongen vooruit is gegat sommige aspecten deze gui tie, vooral op wat oudere 1 steeds ernstig verstoren. Een daarvan is het feit, d vaatziekten bij mensen m twee tot vier keer zo vaak als bij niet diabeten. Reden onderwerp dit jaar tot 'Leitir Wereld-Diabetesdag (14 werd gekozen. Voor de afdeling Eemland (Diabetesvereniging Neder aanleiding tot het organisei speciale informatieavond verband tussen diabetes t vaatziekte deskundig ond wordt genomen. Met name op mensen vanaf omstreeks zonder het te weten, misse hele tijd in de gevarenzon» vraag is dan ook: "Hoe kan zoveel mogelijk beperken?" Dr. H.W. de Valk, internist a demisch Ziekenhuis Utree deze avond uitvoerig op in pauze is er bovendien gele, gratis het bloedsuikernive meten. De avond wordt gehouden c 15 november in het kerkget Mozartweg, hoek Ringwe broek te Amersfoort. Aan uur. Toegang gratis. Reserve raden: tel. (033) 475 61 6 35. J Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstver Hulp in dringende moeilijkhe^ dag, zondag en algemeen erki gen, tel. 6245555. Samenwerking Psychologe lijn Praktijk voor diagnostiek, p: begeleiding, opvoedingsadviez therapie. Volgens afspraak, te Stichting Hulpdienst Soesl Hulp aanvragen dagelijks tu 10.00 uur, tel. (0346) 351789 Nazorg borstkankerpatiën Informatie: Borstkanker infori Utrecht (BIC), tel. 030 - 231S vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Ziekei Behartigt de belangen van ki vóór, tijdens en né de ziekenhu formatie: mevr. M. Vrieling, 1 Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21.0 ring 31A (Vrouwenhuis), Ar (033) 4616612. Als je anonie kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesprobl dag 19.00-21.00 uur; woensda uur; donderdag 19.00-21.00 2322020. Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebb rein van de bijstand kunnen da bij de werkgroep Vrouwen in d lefonisch dagelijks 12.00-13.C uur. Soest: tel. 6017431 of 601 uur: elke 2e vrijdag van de n 11.30uur,inhêtlnternationaal trum, Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbesteu mensen bij elkaar die samen ie op het gebied van hobby en inte 3074, 3760 DB Soest, tel. 6014650. VTO-samenwerkingsverb Vroegtijdige Onderkenning O stoornissen bij kinderen, postl AE Amersfoort, tel. (033) 4< Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor sl misdrijven en verkeersonj 6027719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch bf Soest, Soestdijk Soesterbei en 23.00 uur: tel. 6027719; ti 7.00 uur: via de meldkamer i foortse politie, tel. 033-4666 Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene veel drinkt of dronk, tel. 6012; Baarn. Ouders van een overledei Landelijke zelfhulp-organis; adres: Eveline Mossel, Weegl 3765 XR Soest, tel. 6014310 Thuishulpcentrale Eemla De THC biedt partners en f; menterenden, van chronis» ouders van verstandelijk of 1 handicapte kinderen hulp doe sief oppassen door vrijwillige tel. 033-4631334. Thuiszorg/Maatschappel Stichting Thuiszorg en M Werk N.O. Utrecht. Bureai Grothestraat 74, 3764 C 6019004, fax 6026588.

Soester Courant | 1995 | | pagina 20