APK-KEURING R.-JW INCL. KOOPCENTRUM BUYS BALLOTLAAN tode Kruis zoekt meer vrijwilligers tt 198 398 898 249 V MARKT ISOESTERBERGl Ton de Groenteman na een jaar nog dagelijks vers [Tekenlessen onder deskundige ^leiding van Mieke Euphrosina Chalaga, nieuwe Galleria van Charlotte Lamberigts Vader Hoekstra (prins) door zoon (adjudant) bijgestaan Grandioze finale bridgeclub Kerstster fl. 4,50 A. Tammer Jelle's Bloemen- en snuffelshop /OENSDAG 15 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 Verk van hulpverleningsorganisatie neemt sterk toe Autobedrijf B&S Rademakerstraat 31 Soesterberg 0346-351530 !9K£«! VOLLEYBAL Dames van AGAVS slaan punten binnen Es'bergkoor slaakt noodkreet Wiel van caravan schiet los op Amersfoortsestraat ^oesterberg^elangj Videorecorder uit woning gestolen Ton en Marion van Dorrestein 'Sufferd' maakt brokken op A-28 Diefstal uit auto Roemeense kunst in Soesterberg ZDH Prins Zotteklap de Vijfde 5 takken en meer aardewerk pot voorfl. 9,75 Slagerij v/d Heuvel "Nu ook in Soesterberg" Pizza- Hawaii- of Uienkruier Bij besteding vanaf fl. 10,- f|. 3,00V 2,50korting fl. 1,! Slagroom soesjes 250 gram Brood en banketbakkerij [)e afdeling Rode Kruis Soest/ Joesterberg is gevestigd in het pand aan de Soesterbergsestraat naast Ziekenhuis Molendael. Namens oesterberg participeren daarin de ames Nel Pelzer, tel. 354006 en [loswita Jolink, tel.353766. [evrouw Pelzer begon zeven jaar gele- :n als vrijwilliger in het Welfare-werk de laatste drie jaren doet ze dit als lördinator. Bejaarden en gehandicap- :n staan in dit werk centraal en mogen jkenen op een hulpverlening van 55 ijwilligers, van wie vier uit Soester- :rg- 'at geringe aantal zit de beide dames 'ars. Dat kan en moet volgens om- loog worden geschroefd tot minstens jen. Want het werk van het Rode Kruis in Soesterberg neemt toe en dat kunnen ie vier lang niet aan. Zo kan men hen nder andere elke donderdagmiddag in )e Heybergh vinden. De bedoeling is et contact met ouderen maken om de enzaamheid te doorbreken door te pra- :n of een spelletje te doen. Mevrouw Pelzer: "Het Rode Kruis heeft neer in huis dan alleen de bekende ge- leeskundige hulpverlening. Het bena deren van de andere in zijn of haar si tuatie en het eventueel zoeken naar een oplossing, maar heel belangrijk is het menselijk contact. Het luisteren naar die andere, daar tijd voor nemen en zo aan voelen of en welke hulp geboden moet worden. Dat zijn meestal ouderen en alleenstaanden en het kan ook bestaan uit het doen van boodschappen, medi cijnen ophalen. In dit verband werken we overlappend en in voorkomend ge val ook samen met de Hulpdienst Soesterberg." Meldpunt Vanaf 15 mei bestaat een 'Centraal Meldpunt Vrijwilligers Hulp' binnen de gemeente Soest (tel 035-6031119), waar men elke vraag om hulpverlening kan deponeren. Het is op werkdagen direct bereikbaar van 09.30 tot 11.00 uur en gedurende de overige uren kan men de vraag of het verzoek op de band inspre ken. Ongeveer 22 hulpverlenings instanties kan men via dit ene telefoon nummer benaderen of een directe hulp bij een eenheid aanvragen. Zo onder andere ook die van het Rode Kruis. Onder deze hulpverlening valt ook de Vrijwillige Terminale Hulp. Mevrouw Jolink coördineert onder andere dit be langrijk stuk van hulpverlening. De be geleiding van de mens in de laatste fase van zijn of haar leven vereist een dosis kennis en ervaring en dat heeft het Rode Kruis ook. Verkoop De vele deelnemers aan genoemde Rode-Kruis activiteiten maken diverse artikelen die eens per jaar worden ver kocht. Dit jaar gaat dat op 16 november 's middags in De Heybergh gebeuren. Het bestaat uit hele leuke breiwerkjes, kussens, babykleertjes enz. Wil men dit en al het andere Rode Kruiswerk binnen het dorp Soesterberg realiseren, dan moet het aantal vrijwilligers tot onge veer tien worden uitgebreid. Dames én heren die hier iets voor voelen kunnen bijvoorbeeld elke donderdagmiddag om twee uur in de Heybergh met de dames Pelzer en Jolink daarover spreken. Ook kan men hen telefonisch hierover bena deren en dit geldt ook voor Soester- bergers die een beroep op hulp willen doen. Vrijwilligers die hier iets voor voe len worden alleen in Soesterberg inge zet voor hulpverlening. Ü1S 'w I 'Toen ik vorig jaar september van I start ging met mijn eigen bedrijf, I voorspelden sommigen me weinig I goeds. Een eigen zaak was al jaren mijn droomwens en die ging ineens I in vervulling. Het was een gok waar t ik in geloofde en ik ben daarin niet l teleurgesteld. Per week zie ik een toename van klanten'. De sympathieke en goedlachse Ton I keurde de ruim uitgestalde groenten en I fruit in zijn kleine maar knusse groente- I winkel aan de Rademakerstraat. 'Weet I je, het was voor mij een uitdaging, ik I wist dat ik het kon maar dat moet je dan 1 ook maar eens bewijzen. Na een jaar j kan ik stellen dat het mij gelukt is en I hoe. Elke dag streven naar een frisse I winkel met eerste klas kwaliteit is het J succes. Daar moet je wat voor doen, I zoals veel thuiswerk. Mijn echtgenote is daar goed in en heel wat rauwgroente, salades enz komen uit haar handen'. 1 'Het afgelopen jaar zag ik een langzaam maar zekere opbouw. De mensen moe ten je even leren kennen en een beoor deling maken van watje levert. Toen dat goed bleek te zijn kwam de mond-op- mond reclame en een toename van klanten. De vaste hulp van Anneke Kroon was weldra een noodzaak en kort daarop werd dit uitgebreid met Debbie Jansen. Toen ook dit niet voldoende was, kwamen de zusjes Dorien en Eva Schuurmans als parttime hulp en elke vrijdag assisteert mijn echtgenote en zo kunnen we het nog steeds toenemend aantal klanten optimaal bedienen. Mijn schoonvader staat elke morgen vroeg naast mij op de veiling en samen zoeken we naar de beste keus. Daarna zorgt hij voor de aan- en afvoer van groenten, fruit, salades enz. waardoor wij over een constante voorraad kunnen beschikken. Ook zien we een toename in bijvoor beeld telefonische bestellingen van fruit manden enz. Tel daarbij op het leuke kontakt met al mijn klanten, dan kan ik zeggen dat ik een gelukkig mens ben'. ['Voordat wij ons in 1993 hier in «Soesterberg vestigden, was ik do- [cente tekenen texiele werkvor men en kleurenadviseuse in de An- i tillen en daarna vlak bij Nijmegen, g Ik was verbonden aan het Middel- baar Onderwijs dus elke dag een vol programma." "Na onze verhuizing is het me niet ge- I lukt om dit mooie werk hier voort te zetten. Uit de omgeving hoorde ik dat er een behoefte is aan tekenles. Wel, als je jarenlang docente bent geweest dan is dit een nieuwe uitdaging'. Mieke Euphrosina-Horjus kijkt even de kat uit de boom, maar kort daarop ver teld ze honderd uit over haar werk van vroeger. Haar handen onderstrepen wat zij zegt en tekenen als het ware de ge geven siiuaiie. Tekenen is een vorm van ontspanning en kan door een ieder wor den gedaan. Juist nu waarin een toe name is van vrije tijd kan tekenen mee werken aan een stuk ontspanning. In Mieke Euphrosina wordt een mogelijk heid geboden om dit van een echte docente tekenen te ontvangen en dan ook nog zo vlak bij. Haar gedachten gaan in eerste instantie uit naar volwas senen, maar ook ouderen en jeugd wil zij dit graag bijbrengen. Texiele werk vormen is het werken in ruimtelijke vor men en sluit mooi aan bij tekenen. Voeg daaraan toe de kennis van kleuren adviseuse en elk creatief werkstuk is van deskundigheid voorzien. Naast het teke nen wordt ook het aquarelleren geleerd en bestaat de mogelijkheid om andere teken- en schildermaterialen te gebrui ken. Gedacht wordt aan lessen van 2,5 uur per week die met ingang van 8 ja nuari 1996 in een nader te bepalen ruimte in Soesterberg worden gegeven. Belangstellenden wordt verzocht zich vóór 20 december op te geven bij me vrouw Mieke Euphrosina, tel 353804. Na een moeizaam begin in de competi tie heeft het eerste damesteam van AGAVS het ritme eindelijk te pakken. Met een 3-0-overwinning op Alstavo'81 uit Almere zijn de eerste punten binnen. De eerste set werd door goede services en gedegen spel vrij snel met 15-5 ge wonnen. Ook in de tweede set zorgden service-druk en een snelle aanval al gauw voor de stand 15-7. De derde set leek met tussenstanden van 6-0 en 13- 2 een makkie te worden, maar werd toch nog spannend door een inhaalrace van de dames uit Almere. Ze kwamen zelfs terug tot 13-9, maar de sterke op slag maakte een eind aan deze race en werd ook deze set gewonnen met 15-9. Het Es'bergkoor zoekt sopranen, alten, tenoren en bassen. Deze versterking is dringend nodig voor het voortbestaan van het koor. De leden doen daarom een dringend beroep op de Soester- bergse bevolking hen hierin te steunen. Het koor repeteert elke maandagavond van half acht tot half tien in het Dorps huis. Inlichtingen kan men verkrijgen bij de familie Rink, tel. 352288. Op de Amersfoortsestraat is zaterdag de auto van een 22-jarige man uit Doorn beschadigd, nadat een wiel van een ca ravan was losgeschoten. De caravan werd getrokken door een auto, waarin een 44-jarige vrouw uit Amsterdam reed. Zij had de caravan net opgehaald na een grote beurt. Plotseling schoot één van de wielen los, waarna een aantal bouten door de lucht vloog en op de auto van de Doornaar terecht kwam. Hij reed achter de caravan. De voorruit van zijn auto werd vernield en de motorkap werd beschadigd. Kerstmarkt Vanwege te geringe belangstelling ziet de VSB af van de geplande Kerstmarkt. Het was de bedoeling om met plaatse lijke bedrijven in te gaan op speciale zaken rondom kerst. Door middel van het geven van voorbeelden en adviezen zou dit ten goede komen van de plaat selijke middenstand. Veel bedrijven na men zelfs niet eens de moeite om te rea geren, een gegeven die de VSB tot na denken stemt. Cursus De cursus 'zelf kerstkaarten maken' is een succes geworden. Er is nog ruimte voor een paar plaatsen, men kan zich hiervoor aanmelden bij mevrouw Plugge, tel. 352969. Ouderen De VSB was voornemens bepaalde stappen te ondernemen omtrent de vereenzaming van ouderen, maar is ver rast door het optreden van de plaatse lijke kerken. Zij hoopt dat de kerken met overige belanghebbenden daadwer kelijke stappen zullen ondernemen opi dit leed zoveel mogelijk te verzachten. Praten met B&W De VSB wil het College van B&W ver zoeken om voor het traditionele gesprek met de Soesterbergse bevolking, een toekomstbeeld te geven over de ko mende vijf jaren inzake het dorp Soesterberg. Men kan daarop reageren alsmede de eigen vragen naar voren brengen. Bij een inbraak in een woning aan de Kerkstraat zijn een videorecorder en een radio gestolen. Daarvan is de politie op de hoogte gesteld door een vijftig-jarige Soester. Hij ontdekte de inbraak toen hij zaterdagavond thuiskwam. mei 1983 ZO november 1995 S» Aefde is oefening baart kunst. waalfen een halfjaar getrouwd Gefeliciteerd! on en Mar doe zondag je best dan doen wij de rest. om, Ine, Thea, Sjaale, David, erda, Netty, Renny, Margie, Frans, Guus, Sandra, Jan, Viola, Hans en Carin. Vermoedelijk omdat hij achter het stuur zat te suffen veroorzaakte een 48-jarige Leusdenaar vorige week woensdag in alle vroegte (omstreeks half zes) een botsing op de rijksweg A-28 bij Soester berg. Volgens de politie werd hij "door slaap overmand", zodat hij tegen een voor hem rijdende vrachtwagen botste, bestuurd door een 54-jarige chauffeur uit Middelharnis. Door de klap schoot de Leusdenaar links tegen de vangrail en belandde vervolgens in de berm, waarbij zijn wagen met de neus op de linker rijstrook bleef staan. De man kon gelukkig bijtijds uitstappen, want zijn auto werd direct daarna aangereden door een andere vrachtwagen, bestuurd door een 27-jarige chauffeur uit Herent (België). Omdat de Leusdenaar klaagde over pijn in de borst - door de eerste aanrijding - werd hij overgebracht naar een zieken huis in Amersfoort. Daar werd hem de blaastest afgenomen, waarbij kwam vast te staan dat hij alcohol had gebruikt. Hoeveel moest nader onderzoek nog uitwijzen. Zijn auto was in elk geval total loss, en ook de beide vrachtwagens hadden forse schade opgelopen. Een zwarte, lederen jas en een sporttas met sportkleding zijn uit de auto van een 24-jarige vrouw uit Soesterberg ge stolen. Op het moment van de inbraak stond de auto geparkeerd in de wijk Gemini. 'Van huis uit is mij de liefde voor kunst bijgebracht. Zo ontdekte ik tijdens mijn verblijf in Roemenië de prachtige warme Roemeense schil derskunst. Bij deze misschien iet wat ouderwetse schilders valt vooral de kleurgevoeligheid op waardoor het geheel een enorme rust uit straalt'. In haar galerie 'Chalaga', gevestigd aan de Kampweg 32 in Soesterberg, ont vangt Charlotte Lamberigts haar gasten. Vanaf de weg heeft men een ruim zicht óp de schilderijen en het tentoon gestelde glas in bronswerk. De kleine maar zeer gezellige ruimte ademt een rust, waarin zachte pastelkleurige schil derijen in olieverf en aquarellen de be zoeker begroeten. Het dwingt de kijker om in alle stilte de beelden en tinten op zich in te laten werken. Hoe komt de Limburgse in Soesterberg aan Roemeense kunst? Ze woonde in het Oosteuropese land en werkte daar als hostess in dienst van het Nederlandse bedrijfsleven. Als kind uit een kunstzinnig geslacht had ze oog voor kunst. Terug in Nederland trouwde ze en werkte ze en kwam ze na een aan tal verhuizingen in Soesterberg terecht, omdat haar man een baan in Amers foort kreeg. Na even zoeken werd een riante woning op het adres Kampweg 32 in Soester berg hun plek van rust. Een vrij intense verbouwing volgde met het creëren van wat extra ruimte. Want eindelijk na vele jaren kreeg Lamberigts de kans haar liefde, de Roemeense kunst, te laten zien aan een ieder die die liefde met haar wil delen. Ze bleef na haar vertrek Roemenië als gast bezoeken en kon de contacten met kunstenaars daar verbre den en verdiepen. Haar ogen schitteren en worden groot als zij dat voor haar zo prachtige land tracht te omschrijven. Daarin herhalen woorden als schoon heid, gevoel, majestueuze en nog onge repte natuur. Mensen die van hun land houden ondanks welke politieke druk die er ook geweest is. En hoe de Roem eense kunstschilders dat gevoel en die grote eigenwaarde aan het doek hebben toevertrouwd. 'Juist die schilderstukken ademen een warmte uit waar ik een an der ook graag deelgenoot van maak. Het is net een stuk van mijn leven dat ik mag propageren. Nu ik de tijd en de ruimte daarvoor gevonden heb komt een prachtige tijd op me af. Het op nieuw reizen naar dat mooie land en je hier omringd voelen met een prachtig stuk kunst, ja dan voel ik mij gelukkig. Nee, zelf heb ik die talenten niet om zo te kunnen tekenen en schilderen. Wel heb ik mijn vader eens van houtvezel nagemaakt, dus in die zin wel. Ik heb altijd al het gevoel in mij gehad om in kunst te leven en dan is het ineens zo ver. Ik heb hier een kleine galerie kun nen inrichten waarvan de deur altijd open staat van woensdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en zater dags na afspraak. Verder hoop ik op elke laatste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur hier mensen te mo gen begroeten met een hapje en een drankje. Men kan mij telefonisch berei ken via 0346-351586.' Elke vierkante centimeter van café De Gouden Leeuw was zaterdaga vond de 11e van de 11e om 11 over 11 benut om de intrada van de nieuwe Prins Carnaval mee te ma ken. De meeslepende muziek zorgde voor de nodige climax en zo steeg het moment suprème naar het kookpunt. Precies op de aangegeven tijd stapte tot veler verbazing ineens Sint Nicolaas naar binnen. Hij deelde mee dat hij die morgen in Nederland was aangekomen en dit groots gebeuren in Soesterberg graag wilde meemaken. Echter werd de Sint met zijn toestemming ontdaan van pij, mijter, staf en baard. Groot was het enthousiasme toen men daar de 52-ja- rige Henk Hoekstra herkende, tevens voortrekker en 'opperzot' van de carnavalsvereniging. Hij was door de Raad in geheime zitting verkozen tot ZDH Prins Zotteklap de Vijfde. Alle versierselen en bijbeho rende onderscheidingstekens werden hem omgehangen en stond hij even la ter in vol ornaat als de nieuwe Prins. De spanning was nog niet weg, want wie zou zijn Adjudant worden. Met enige emotie deelde de pas gekroonde Prins mede dat dit zijn zoon Stephan (22) werd. Een gemeende omhelzing van vader en zoon was een prachtig slot van de start van het nieuwe carnavalsseizoen 1995/1996. Het werd een feest rondom de gekozen Prins, zijn Adjudant en de Raad die tot in de late uurtjes duurde. Echter was het zondagmorgen om 9 uur zelfs voor een nog slaperige Prins op staan. Twee collega's van het bedrijf Hypsos hadden in de tuin een bord ge plaatst waarop men kon lezen dat de bijbehorende woning de residentie van Zijne Dorstluchtige Hoogheid was. Te vens was de auto van het bedrijf waarin Henk Hoekstra stad en land afreist, voorzien van de nodige stickers en op schriften. De twee collega's kwamen in het nette pak, want dat hoort zo bij een Prins, hem een compleet ontbijt aanbie den omlijst met de nodige toespraken. Het was een verrassing voor Henk en zijn vrouw die zij zeer op prijs stelden. Het verkeer rijdende over de Mercury die dit bord passeren tussen 's morgen 7 en 's avonds 7, worden verzocht ter ere van de nieuwe Prins kort maar krachtig te claxoneren. De Bridgeclub Soesterberg heeft haar 50-jarig jubileum afgesloten met een derde activiteit georgani seerd door de feestcommissie. 'Op naar de top' was het motto van de 50-spellen-drive op 4 november in de recreatieruimte van De Drie Eiken. In de middagzitting over 24 spellen werd d.m.v. een topintegraal een uitgangspo sitie voor de avondzitting bepaald: Hoe beter het resultaat, hoe groter de handi cap. Onbekend met deze speciale regel werd fel gestreden voor het beste resul taat. Het plaatscijfer op de ranglijst was het aanvangskapitaal, dat -na een voor treffelijk koud buffet, met nog betere warme soep- vergroot kon worden door in de avondzitting over 26 spellen per spel bonuspunten te verdienen. Per 4 spellen werd een nieuw totaal berekend en door de paren met gelijke score de volgende ronde tegen elkaar te laten spelen, werd getracht het hoogste totaal te bereiken. Ondanks een goede vierde plaats in de middagzitting en daardoor een slechte uitgangspositie (vier punten) voor het vervolg, zag het echtpaar Stekelenburg kans elke ronde dichter bij tafel 1 -de top- te komen. Met een score van 90% in de laatste ronde (helaas voor dhr Van Stein) kwamen zij gelijk met de heren De Gier en Van Lexmond op een totaal van 200 punten en moes ten de eer van de eerste plaats delen. Als derde met 189 punten eindigden de dames V.d. Bijl en Van Esseveld. De bij de organisatie betrokkenen, ten dele op de hoogte van de opzet van de wed strijd, zagen gelukkig kans net buiten de prijzen te blijven. Het toepassen van de handicap-regel, de lange zit van 11 uur -met tussendoor de uitreiking van de bondscertificaten aan de nieuwe club- en districtsmeesters, de goede verzor ging van de vrijwilligers van De Drie Eiken (waarvoor speciale dank), het koud-buffet, het spelen van 50 spellen en de uitreiking van de als surprise ver pakte prijzen voor de le, 2e, 3e, 5e, 10e, 15 etc plaats, gaf vele onverwachte si tuaties, resultaten en vooral gezellige momenten. De jubileumcommissie (on der aanvoering van Jaap Barendregt) kan na twee jaar voorbereiden terug zien op een geslaagde opzet en uitvoe ring van drie hoogtepunten. WAARDEBON I (Alleen geldig op 17-11 en 18-11) (Voorheen Flora en Fauna) Telefoon 0346 - 345892 WAARDEBON GEGRILDE SCHOUDERHAM 150 gram BLANKE VARKENSSCHNITZEL 250 gram JONG BELEGEN KAAS kilo CLEMENTINES MANDARIJNTJES ZONDER PIT JNTJES net ca. 1 kilo m %0 Geldig donderdag, vrijdag en zaterdag 0 E MARKT ROTHUIS y Buys Ballotlaan 1-3 SOESTERBERG WAARDEBON Buys Ballotlaan7 tel.: 0346 - 351077 MINUTE-STEAK o (Exclusief gekruid varkensfiletlapje) 100 gram fl.1,59 eszterhAzy-steak (Gevulde kogelbiefstuk, heerlijk gekruid) 100 gram fl. 2,98 WARME PAARDEWORST (Uit eigen worstmakerij, dagelijks vers gekookt) halve worst fl. 3,50 WAARDEBON WAARDEBON VARKENSHAAS (Lang en vers] 100 gram s) Geldig: donderdag, vrijdag en zaterdag op al 1 onze artikelen 1 bij inlevering 1 van deze 1 advertentie. I I 3 i 98 Ter ondersteuning van ons team vragen wij tevens een nette enthousiaste winkel juffrouw voor 4 dagen per week, Leeftijd 18 jaar. I Aktie loopt van woensdag 15 nov. t/m 25 nov. Buys Ballotlaan 13 Soesterberg i Buys Ballotlaan 15 i i telefoon 0346 - 353602 i

Soester Courant | 1995 | | pagina 17