loest komt in de breedte veel tekort »mi O SS] Hockeyers voelen zich bestolen iEC houdt goed voetbal uur lang vast led Stars nestelt zich in kopgroep SSSevJÖj BDC weer met beide benen op de grond Uitgedunde selectie Hees houdt stand 3ENSDAG 15 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 tinkel: 'Vierde achtereenvolgende nederlaag geen aanleiding voor paniek' fOETBAL zondag remengde gevoelens over puntendeling met VVZA: 2-2 VOETBAL zondag Jonge Soesters verslaan geroutineerd Lokomotief: 85-67 BASKETBAL Dakwerken DAMMEN Jeugd DVSB slaagt er niet in titel te prolongeren JUDO Vier judoka's van Budo Ryu behalen zwarte band Persoonlijk record van Rob van Waes Gelijkmaker tegen Alecto in eindsignaal afgekeurd HOCKEY Tamme handballers niet bij de les: 20-19-nederlaag HANDBAL Rood-witten winnen met 2-1 ondanks twee nieuwe uitvallers VOETBAL zaterdag asieloos. Anders kan het spel Soest zondag zijn niet geringe hang voorschotelde, niet wor- i samengevat. Hoewel, 'belab- 1 kan ook. Dat Soest met 1-2 oor, was ook weer niet terecht, ht Blauw Wit bakte er evenmin |van. Maar de gasten benutten ivee strafschoppen. erste keer was dat op slag van rust. sst leidde op dat moment door een fipunt van Victor Klaren, maar een Idsbal' van Martijn Stalenhoef (aan- fhoten) vlak bij het Soester doel nde de inleiding voor de gelijk- Vier minuten voor tijd mocht Blom nogmaals vanaf elf meter aan- jen, ditmaal nadat Olaf van der Grift poorgebroken Leson Mjabi had aan- 1-2. Op beide 'pingels' viel ove- Ins niets aan te merken, al was de K kaart voor Stalenhoef (zijn eerste) lar overdreven. Voor de tweede tereenvolgende keer werd Soest af elf meter verslagen. Voor de de opeenvolgende maal verloor :st een wedstrijd en dat is sinds men- heugenis niet meer gebeurd. Trainer ik Schinkel, bezig aan zijn derde sei- in op de Bosstraat-Oost, zit echter «t op de wip. Soest is er ten eerste de Üb niet naar om een trainer zomaar te Stslaan en bovendien had Schinkel Bidagmiddag wel degelijk een geldig puus. for de afwezigheid van Michiel van Hoeven (buitenland) en de blessures i Luits Houkes, Ferenc Kleinegris en mrice d'Aquino zijn de blauw-witten il van hun kleur verloren. Tot over- lat van ramp meldde de zieke voorst per Christiaan de Vos zich zondag- >rgen af, waardoor Stalenhoef tot orstopper werd gebombardeerd. Iets wat hij terdege kan, maar zijn kwalitei- Niemand kan echt goed bij de bal. Het was typerend voor de teleurstellende voetbalwedstrijd tussen Soest en Blauw Wit, waarin Soest voor de tweede achtereen- volgende keer vanaf elf meter werd verslagen. Foto: Herman van Dam. ten werden gemist op het middenveld, waar de niet honderd procent fitte Peter Wolfsen zijn rol overnam. Dunner In de afgelopen weken is ook in het veld zichtbaar geworden dat de selectie van Soest dit seizoen dunner is geworden. Peter van den Berg, René van den Deijssel, Wilfred Janmaat en Raymond Brandes zijn immers niet meer inzet baar. André Doorduin en Arjan van den Breemer en hun vervangers Duncan Stanton en Jeroen Dorrestein deden zondag hun uiterste best, maar komen eenvoudigweg te kort om in de tweede klasse een rol van betekenis te kunnen spelen. Reden voor paniek is er niet, vindt Schinkel. "Je moet geen dingen zien die er niet zijn. We laten ons natuurlijk niet uit het veld slaan. De sfeer is goed, er wordt hard gewerkt. Iedereen doet er alles aan, maar er moet een stukje kwa liteit bijkomen. Al hoeven we qua voet bal voor niemand onder te doen. We zijn de laatste weken niet weggespeeld." Schinkel gaf nu wel toe dat Soest eigen lijk niet zonder Van der Hoeven kan. Volgens de trainer heeft de sleurende schaduwspits goede ideeën, brengt hij snelheid in de voorste linie en laat hij anderen beter spelen. Daarnaast is de routine van Houkes onontbeerlijk, ook al omdat Stalenhoef dan meer van het doel af kan spelen. Van der Hoeven is inmiddels weer te rug. Of hij zondag start in de uit wedstrijd tegen Hercules zal mede af hangen van zijn fysieke gesteldheid. Verder rekent Schinkel er een beetje op dat Houkes over vier dagen voldoende hersteld is van zijn enkelblessure. Regendans Een regendans zal hij niet uitvoeren, maar Schinkel zal er niet rouwig om zijn als de consuls van de sportparken de komende weekeinden tot de conslusie komen dat de voetbalwedstrijden moe ten worden afgelast. Een aantal spelers van Soest is namelijk niet topfit, kan daardoor niet optimaal trainen en heeft om die reden rust nodig. Misschien dat een tussentijdse pauze de ploeg goed doet en de kans op een over winning in de eerstvolgende wedstrijd vergroot. Want na vier puntloze duels heeft Soest een overwinning nodig om de gevarenzone, waarin het terecht is gekomen, te verlaten. Er zit zoveel goeds in deze ploeg, at moet er een keer uitkomen." lldus verwoordde Henk van Asch fijn gevoelens na de puntendeling ï-2) bij WZA, de nummer twee in de vierde klasse. De gevoelens wa len echter gemengd, want na een Uitstekend eerste uur, kwam SEC 25 ninuten lang in de verdrukking. por rust was het alleen SEC dat op het leid wat te zeggen had. Peter van den ibrg drukte dat na een kwartier uit, j>en hij de bal uit een voorzet van Marcel Dorrestein ineens op zijn schoen 1-0. Hoewel de Amersfoorters na minuten bij een uitval koppend fcoorden, bleef SEC de dienst uitma len. De groen-witten werden nog voor pe pauze beloond. Van den Berg kon de al inschieten, maar kreeg een duw, jyaarna Saban Aksit op koele wijze de trafschop benutte. de 55ste minuut had de scheidsrech ter wederom naar de stip kunnen wij len, maar hij zag een handsbal van ~VZA over het hoofd. Niet veel later oorde de thuisclub de gelijkmaker en wam SEC onder hevige druk te staan. VZA wilde geen genoegen met één punt en bleef op risicovolle wijze de aanval zoeken. Net als SEC dat pleegt te doen, maar de Soesters ontbeerden nu spelers die de routine hebben om het spel te vertragen of die er in kleunen. In die fase gingen de gedachten van Van Asch vooral uit naar de geschorste René van den Deijssel. "In het eerste uur heb ik hem niet ge mist, omdat we toen goed speelden, maar in het laatste half uur miste ik hem wel. WZA speelde moedig en bleef pompen en dan heb je René natuurlijk wel nodig." Om de absentie van Van den Deijssel op te vangen, had hij Aksit op diens posi tie op het middenveld gezet. Daardoor kreeg Remco van Veenendaal de kans om op Aksit's plaats te spelen. Hij deed dat goed, maar verspeelde in de eerste helft teveel krachten. Dennis Brons, na het incidentje van een week eerder, stond weer in de basis en speelde vol gens zijn trainer een 'weergaloze' partij. Maar Van Asch was eigenlijk niet tevre den over de einduitslag. Gelet op het eerste uur van de wedstrijd had SEC meer punten uit Amersfoort kunnen meenemen. Maar de voetbaltrainer be sefte ook dat WZA voor hetzelfde geld alsnog de winst had kunnen pakken in de tweede helft. In elk geval zag hij na de 0-4-nederlaag tegen SCH'44 een ploeg aan het werk die tot aardig voetbal in staat is. Het is zijn taak ervoor te zorgen dat SEC dat straks negentig minuten kan volhouden. Vinnig Overigens was Van Asch zondagmiddag ook vinnig over de gang van zaken voor het duel. Omdat de geplande scheids rechter niet kwam opdagen, werd beslo ten dat er tot drie uur zou worden ge wacht. Op dat moment wist niemand precies hoe lang de voorgeschreven wachttijd is. Toen de invaller-arbiter om drie uur verscheen, polste Van Asch zijn spelersgroep. Een meerderheid van de basis-elf had er geen trek meer in en de trainer schaarde zich achter zijn spelers. Uit angst voor een reglementaire straf van de KNVB gelastte het bestuur van SEC dat de spelers alsnog het veld zou den betreden. De wedstrijd begon uit eindelijk pas om half vier, een uur te laat en met als gevolg dat de laatste minu ten in het schemer werden afgewerkt. let een 85-67-overwinning op Lokomotief heeft Red Stars zich in Be kopgroep van de tweede rayon klasse genesteld. De wedstrijd in Iporthal Beukendal was er één van wee uiteenlopende speelstijlen, jvaarin de jonge snelheid het won an de trage routine. iVaar Lokomotief in elke aanval als een Jiiesel op gang moest komen, daar be- Éiste Red Stars de basketbalontmoeting pp snelheid. De Rijswijkers probeerden het met een bekeken passing en het afstandsschot, terwijl de Soesters tot tweemaal toe afstand namen door vlotte uitvallen. Dat het verschil in de rust met slechts drie punten overbrugbaar was, had Red Stars aan zichzelf te wijten. In de aanvalsopzet was er te weinig beweging en was de ploeg teveel afhankelijk van de acties van Igor Smink. De topscorer schoot vanuit alle standen raak en maakte in de eerste helft al 21 van zijn 27 punten. Toen Red Stars met onder anderen Bob Kooter en Frans van den Berg een versnelling hoger ging spelen, moesten de gemiddeld tien jaar oudere tegenstanders achterblijven. De fauteuil die klaar stond voor Red Stars werd evenwel weer in de kast gezet, omdat de ploeg in de laatste minuten voor de Lokomotief als een sluwe vos profi teerde: 48-45. In de tweede helft stapte Red Stars af en toe in de sneltrein om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Ondanks de ervaring bij Lokomotief gooiden de gasten de bal soms zo maar weg. Marco van Maanen gaf hen nog het voorbeeld met vier, vijf mooie 'assist', maar de licht geïrriteerde Zuidhollanders waren kansloos, vooral toen ook het schot het liet afweten. Red Stars was daarom al ver voor het einde van de winst verzekerd. Dames Voor het eerst sinds het seizoen 1992- '93 scoorde het eerste damesteam van Red Stars meer dan zeventig punten. Het Amersfoortse Crackerjacks had de twijfelachtige eer dat te mogen meema ken, het bleef zelf steken op 45 punten. Red Stars scoorde de helft van de pun ten in het laatste kwartier. Hoewel Red Stars voortdurend op voorsprong stond, zag het er niet naar uit dat de Soesters in Beukendal een ruime overwinning zouden boeken. Via 18-11 werd het 32- 20 na twintig minuten. Vijf minuten na de hervatting stond het 38-22. Daarna gooide Red Stars meer snelheid in het spel en werden de in foutenlast geraakte Amersfoorters op een grote achterstand gezet. Junior Antoinette van Eeten was zondagavond topscoorster met 21 pun- ten. Foto: Herman van Dam. Frans van den Berg misleidt zijn tegen stander en biedt de niet zichtbare Bob Kooter een niet te missen kans. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Het aspirantenteam van DVS is er niet in geslaagd de nationale titel voor jeugdteams te prolongeren. In Rijnsburg verloor het team met 8-0 van DC Rijnsburg dat daarmee kampioen van Nederland werd. De laatste in een reeks van drie wedstrij den ging lange tijd gelijk op. Pas na twee uur spelen ging Stefan Seymonsbergen in de fout, waardoor hij een schijf ach ter kwam. Ook Hoang Nguyen verloor, omdat hij zich in zijn spel liet opsluiten. Robert Jan Sall en Rudy Zuiderdorp kwamen positioneel eveneens te kort. DVSB eindigde daardoor als vierde en laatste in de finalepoule. Bij winst op DC Rijnsburg had de ploeg voor de tweede achtereenvolgende keer kam pioen kunnen geworden. Alphen a/d Rijn en Gorredijk legden beslag op de tweede, respectievelijk derde plaats. Vier judoka's van sportschool Budo Ryu hebben zaterdag de zwarte band behaald. Ze slaagden voor het examen dat in Cothen werd afgeno men. De succesvolle vechtsporters zijn Jeffrey Bok, Hans Boelhouwer, Ronald Frank en Roderick Loeber. Het viertal trainde sinds de zomervakantie vrijwel dagelijks om de strenge proef van de judobond te kunnen doorstaan. Volgens Lidy van Diermen van Budo Ryu komt het niet vaak voor dat vier judoka's van één school tegelijkertijd de zwarte band behalen. Rob van Waes heeft zijn persoon lijke record op de 15 kilometer vier minuten scherper gesteld. Hij le verde die opzienbarende prestatie in Zoetermeer. Op het pittige parkoers met enkele klimmetjes toonde het lid van AV Pijnenburg vormbehoud met een tijd van 59 minuten en 23 seconden. Zijn clubgenoot Wim van Veen kwam in de Dotterbloemloop twintig seconden te kort voor een tijdsverbetering. Hij finishte in 1.00.36. het aijheb vaan uw vereniqiimq BEUKENLAAN 86b 3762 AK SOEST TEL 035 6013255«FAX 035 60 25997 Het herenteam van MHC Soest voelt zich bestolen van een wedstrijdpunt. Terwijl de chrono meter van coach Frans Torboir nog een halve minuut speeltijd aangaf, blies de scheidsrechter af. Een se conde later hobbelde de bal over de doellijn van Alecto, maar de treffer van Jeroen van Tol werd afgekeurd. De scheidsrechter, die afkomstig is uit de gelederen van Alecto, stelde dat de officiële speeltijd was verstreken. MHC Soest speelde daarom niet met 2-2 ge lijk, maar verloor het duel met 2-1. Volgens de Soesters was er sprake van een onwelriekende gebeurtenis die niet op de hockeyvelden thuishoort. "Ik voel me vandaag echt bestolen," reageerde de teleurgestelde Van Tol. Torboir keek nog eens op zijn horloge en kwam tot de conclusie dat de scheidsrechter niet bij de tijd was geweest. Opnieuw werd MHC Soest geplaagd door blessures. Omdat Peter van Kessel en Lennart Boersma kwetsuren hadden opgelopen, werd noodgedwongen een beroep gedaan op spelers uit het tweede herenteam en de Al. Niettemin begon Soest geconcentreerd aan de wedstrijd. Daarentegen leverde Alecto in de beginfase vaak de bal in, hetgeen span nende momenten opleverde voor het Leiderdorpse doel. Halverwege de eerste helft mocht Wou ter Rensen de bal op de stip leggen, na dat Edwin Ros onderuit was gehaald door de doelman van Alecto. Rensen opende de score en de voorsprong werd tot de rust gehandhaafd. In de tweede helft kwam Alecto beter in de wedstrijd en met overtuigingskracht werd MHC Soest in de verdediging ge drukt. Dat leidde tot bijzonder nerveus spel van de Soestets die daardoor de greep op de wedstrijd verloren. In de laatste twintig minuten van de wedstrijd verzilverde Alecto twee kansen, één keer uit een strafcomer en één keer na een combinatie. In de laatste vijf minuten Van de wed strijd drong Soest nadrukkelijk aan. Het offensief werd besloten met een inzet van Van Tol die met een uiterste krachtsinspanning doel trof. De wed strijd duurde voor Soest echter twee tel len te kort. Dames Na een tegenvallende start maken de dames van MHC Soest een sterke pe riode door. Voordaan viel zondag ten prooi aan de hockeysters die de laatste weken niet meer verloren. De ploeg van Peter Heemskerk en Ellen Ankone kon het zich zelfs permitteren een strafbal te missen. De uitslag bleef daardoor op 0- 3 steken. Na de derde wedstrijd staan de he ren van Smeeing/BDC weer met beide benen op de grond. In Am sterdam leden de handballers een nederlaag die volgens aanvoerder Arjan Roest terecht kan worden ge noemd. Het werd 20-19 voor Aristos dat vanaf 3-3 steeds op voorsprong zou staan. Na twee afgetekende overwinningen schortte het bij Smeeing/BDC aan fel heid en overtuiging. Normaal zou Aristos volgens Roest een te pakken te genstander zijn, maar Smeeing/DC speelde één van zijn mindere wedstrij den. "Misschien dat sommige jongens met hun hoofd in de wolken liepen. Het is duidelijk dat wij er elke week vol tegen aan moeten gaan. Als we niet vol doende werken, schieten we tekort," al dus Roest die alleen Charles van Zetten en Dennis de Rijk goed vond spelen. De laatste verving na de rust doelman Berton Kemp die geen zicht op de scho ten van Aristos had. Van Zetten kwam vijf keer door vanuit de linker hoek en scoorde bovendien vier keer uit een strafworp. Voor de rest was het te tam, zoals Smeeing/BDC handbalde. Met uitzon dering van de beginfase van de wedstrijd stonden de Soesters steeds te knokken tegen een achterstand van twee tot drie doelpunten. Ook dat kwam het spel niet ten goede. "We speelden te gehaast en vergaten ons eigen spelletje," vond Roest. In de slotfases van zowel de eerste als de tweede helft verkleinde Smeeing/BDC het verschil nog wel tot één doelpunt, maar dat was meer uiterlijke schijn. Aanvoerder Roest was zo eerlijk te stel len dat een gelijkspel teveel van het goede was geweest. "We kwamen van een 20-17-achterstand een minuut voor tijd terug tot 20-19. We forceerden ook nog balverlies bij hun, maar in de snelle tegenaanval leden wij ook balverlies. Dat krijg je als je niet scherp genoeg bent." Dames Tot nu toe kunnen de dames hun suc cessen in de zaal van vorig seizoen niet oppikken. In Bunschoten werd zater dagavond voor de derde keer op rij ver loren. HVBS klopte de Soesters met 16- i3. Smeeing/BDC verspeelde net als een week eerder een voorsprong. Halver wege was het nog 5-6 voor de ploeg die even later met 6-8 leidde. Na 10-10 be sliste HVBS de wedstrijd door uit te lo pen naar 14-10. «OlfWMACtf/K In Soest zijn bijna te weinig huisart sen en specialisten om de lijst van geblesseerde spelers van Hees af te werken. In de wedstrijd van zater dag vielen Ewout Jansen en Paul Castein uit, waardoor junior Eerde de Jong moest debuteren en doel man Pascal Kamerbeek van het tweede elftal als rechtsbuiten werd ingezet. Als Jaap van de Veer dit seizoen één ding tegen wil en dank heeft geleerd, dan is het wel improviseren. Als de zie kenboeg, met acht spelers overvol, nog meer bezoek krijgt, zit er bijna niets anders op voor Van de Veer om de be stuursleden Daan Lazonder, Ton van den Breemer en Fons Hilhorst van stal te halen. Natuurlijk zou het de stunt van de eeuw zijn als pa Daan de beslissende voorzet op zoon Edwin zou geven, maar Van de Veer koopt er vooralsnog niets voor. Hij kan niets anders doen dan hopen op betere tijden, in de letterlijke zin van het woord, omdat zijn bron van spelers in ijltempo uitdroogt. Problemen Ondanks de fysieke problemen binnen de uitgedunde selectie draait promoven dus Hees redelijk goed mee in de tweede klasse. De vierde plaats is mede te danken aan de 2-1-zege die Hees za terdag aan de Verlengde Oude Utrecht- seweg boekte, op EDO. In de eerste helft bepaalde Hees het spelbeeld, zonder al te veel kansen te creëren. Edwin Lazonder en de om dis ciplinaire redenen uit de basis gehouden Danny Brandenburg ingevallen Remi van der Pol boden elkaar een kans, maar het was pas raak in de veertigste minuut toen voorstopper Robert Schadee uit een hoekschop van Van der Pol inkopte. Een minuut later lag de bal alweer in het net, nadat Van der Pol de bal panklaar had gelegd voor Paul Castein. In de tweede helft leek Nico van Veen de wedstrijd na tien minuten op slot te doen, maar hij schoot van dichtbij tegen de lat. Die actie was het laatste wat Edwin Lazonder kapt zijn tegenstan der uit. Foto: Herman van Dam. Hees liet zien. Want in het laatste half uur stonden de Soesters onder druk. Helemaal nadat Jansen met een dijbeenblessure op het middenveld weg viel. Zijn vervanger De Jong viel ver dienstelijk in als rechtshalf, Johan van den Brink verkaste daardoor naar de rechter positie op het middenveld en Lazonder schoof naar het centrum van het veld. Even later zette Van de Veer alsnog Brandenburg in voor Van der Pol in de hoop dat hij zou kunnen uitbreken, maar Hees kwam niet onder de druk vandaan. Een druk die nog groter werd, toen het een kwartier voor tijd 2-1 werd. Ditmaal hield Hees, met de inmiddels ingevallen Kamerbeek, stand. Met Jan sen, Castein, Wout Blankenstein, Peter van de Hoek, Erwin de Gier, René ten Haaf, Peter van den Deijssel en Errol Scheffer kan Van de Veer bijna een elf tal geblesseerde spelers op de been brengen, in de figuurlijke zin van het woord. 1»

Soester Courant | 1995 | | pagina 19