wenskaarten r00 kerst nieuwjaar |van Collegium Utrecht UUR nieuws Unicef-Soest viert jubileum van vÜft'gjar'g VN-kinderfonds mee "De Sprong" /CULTUUR ichoof, «ei. 6012527 I Afrika gaat het de goede kant op Allerzielen- en Kerstmuziek Hoboïst Han de Vries solist bij Soester Orkest Vereniging Oosteuropese kunst voor kindertehuis Dom Pomocy SU/5 I <^6Slaagde avond van D^rde Wereldgroep PAGINA 27 Zondag 26 november in Molendael 10% korting Kadotips voor Sinterklaas en Kerst Soester (18) bekent oplichting jongeren Brandweer dooft kampvuurtje Verkoop cadeau-artikelen komt weer op gang Haydn-programma morgen in Petrus en Pauluskerk Edelsteenslijperij Inloopavond over schizofrenie en rouw bij Riagg Bingo voor 55+ Expositie bij Levelframe Gosonderf SOESÏ iNSDAG 15 NOVEMBFR 1995 ingh, (el. 6021987 I 1n. *- Schoof, Engh, De Praatpaal, 6012527 tel. 6021987 tel. 6019546 35 - 601 99 54 e u r s rculturele avond Schoof vindt op 16 november een ulturele avond plaats. Deze avond loeld voor alle nationaliteiten en voor mannen als vrouwen vanaf r. De bedoeling is om in een ge- sfeer eikaars cultuur te leren ken- m.v. een gesprek, een spelletje, ren naar eikaars muziek e.d. Heeft jziek op cassettebandje of CD it u dit mee. Ook de Nederlanders en natuurlijk op deze avond uitge- ±A. De avond begint om 20.00 uur :r wordt geen toegangsprijs ge- ed. Mogen wij u begroeten in de of, Molenstraat 142. Voor verdere matie kunt u bellen met de Schoof- 615. iel-0-theek speel-o-theek heeft weer nieuw :lgoed aangeschaft. Leden kunnen ranaf dinsdag 21 november lenen, s een mapje met illustraties aanwe- waarin staat beschreven om welk ïlgoed het gaat en hoeveel en welke erdelen het bevat. Leden hebben n een brief thuisgestuurd gekregen irin aangegeven is om welk speel- d het gaat b.v. een winkeltje, activity ibord, diverse spelletjes, huishoud- met veger, stoffer en blik en matte- iper, duplo autoset enz. ens. I Speel-o-theek (Albert Cuyplaan Jl) is geopend op dinsdag 9.30-11.30 I; woensdag 19.30-21.00 uur en don- Tdag 15.30-17.00 uur. hterklaasfeest I woensdag 29 november bezoekt Iterklaas met enkele Pieten De loof. De middag begint om 14.15 uur, ■deur is om 14.00 uur open en het Kt is rond 15.30 uur afgelopen. De ■ten zijn f 1,- en opgave is niet nodig. nter-Kerstmarkt I zaterdag 25 november is er van QO-16.00 uur weer een creatieve Sin- Kerstmarkt in Sociaal Cultureel ntrum De Schoof. Op deze markt rden zelfgemaakte kunstnijverheid kelen verkocht. Voor de bezoeker de gelijkheid, leuke, originele, betaal- e cadeaus te vinden met het oog op feestdagen. Tevens zullen we u de (gelijkheden van de doe-het-zelf rkplaats laten zien en hebben we het igramma van de les-werkplaats voor klaarliggen. Voor meer informatie nt u ons bellen onder nummer 17615 (vragen naar Jolanda). beelgoedbingo J Sint is weer in ons land. SWS orga- Iseert daarom op zaterdag 25 novem- een extra speelgoed-bingo. De go-avonden in De Schoof beginnen leeds om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur [de zaal al open. Er worden tien ron- len gespeeld en er vindt altijd een ver ing plaats. Deze avonden zijn bijzon- r gezellig, dus dat is op zich al een den om eens te komen kijken. De kos- ■n zijn f 10,- per plank voor tien ron- en. omgerenactiviteiten 1 Hollandse Hits Festival. Op vrijdag 17 ovember organiseert SWS in samen- j- —j - Werking met SOSJ een 'Hollandse Hits stek geschikt voor zo'n leuk kado. -estival' en zal zich afspelen in een ty- de eerste plaats het boek 'Utrecht, )isch Hollands decor. Het feest barst los historisch hart van Nederland'. Het telt In de goedgevulde aula van het heid behoorden. "Maar er is méér," zei urittland College hield de Derde hij. Wereldgroep Soest vrijdagavond Veerkracht haar jaarlijkse avond, ditmaal ge- n Ar_: De democratie vordert m Afrika ook, zij Angèle Jortia tijdens haar Afrikaanse optreden in het Griftland College. wijd aan de ontwikkelingen Afrika. De bezoekers kregen be halve actuele informatie ook au thentieke Afrikaanse verhalen en muziek te horen. De informatie kwam van dhr. Frank Evers, vertegenwoordiger van de stich ting Inzet, die zich met andere organi saties in Nederland inzet voor de ont wikkelingssamenwerking in het "zwarte" continent. Evers maakte duidelijk dat het - in weerwil van alle negatieve ver halen - met Afrika juist de goede kant opgaat. Vooraf waren de ruim honderd bezoe kers begroet door Derde-Wereldgroep- voorzitter Ciska Smit, die in het kort de lopende projecten schetste. Ook zij pleitte voor een "positiever" beeld van Afrika. Evers wees zijn gehoor o.a. op de campagne om investeringen in Afrika te stimuleren. Hij bestreed niet dat beelden van oorlog, honger en cor ruptie ook tot de Afrikaanse werkelijk- het met vallen en opstaan, en de pers vrijheid groeit. "Er bestaat een voorzich tig optimisme na de economische neer gang in de jaren tachtig. De groei be draagt weliswaar nog maar 4 5 pro cent, maar het gaat de goede kant op." Wat volgens hem vooral bewondering afdwingt is de veerkracht waarover Afrika blijkt te beschikken. "Afrikanen gaan altijd met jeugdig enthousiasme door het leven. Die vreugde is opmer kelijk." Evers wees verder op o.a. compli cerende factoren als de schulden problematiek en de corruptie, en wees erop dat een minister in Tanzania niet meer verdient dan 150 gulden per maand: "één-tiende van een bijstands uitkering in Nederland". Als negatieve argumenten voor meer en betere ontwikkelingshulp vanuit het Westen noemde hij o.a. de groeiende migratie naar Europa en de vermoede lijk toenemende verleiding om de land bouw om te switchen naar de lucratieve verbouw van drugs. Als de Wereldbank gelijk heeft met zijn onheilsprofetie dat de armoede in Afrika nog zal toenemen, vreesde Evers dat de sociale verhoudin gen in het zuidelijk werelddeel onder mijnd zouden worden. "Dan wordt de strijd om het pure overleven het belang rijkst." Volksverhalen Voor en na de pauze konden de bezoe kers genieten van het optreden van Angèle Jorna, die met aanstekelijk en thousiasme een aantal Afrikaanse volks verhalen vertolkte, muzikaal begeleid door Egobudire Emeohete, die een aan tal orgineel-Afrikaanse muziekinstru menten demonstreerde. Uiteraard kon den de bezoekers ook een kijkje nemen bij diverse stands - van o.a. de Hivos, de Wereldwinkel, Wereldkinderen en de Derde Wereldgroep zelf, die ook een tentoonstelling over de verschillende projecten had ingericht. Aan het slot van de bijeenkomst kon DWG-voorzit- ter Ciska Smit terugkijken op een zeer avond. fotO ZOn^asin'^^a2 november geboorte de rode volledig in eigen lab afgewerkt, hierdoor vele extra mogelijkheden, zoals:* eigen tekst mogelijk kleur neg. zwart/wit afdrukken snelle levering vierkant formaat anders dan anderen mat of glans Op zondagmiddag 26 november vindt in de theaterzaal van m.c. Molendael aan de Soesterbergse- straat een bijzonder concert plaats. Het kamerkoor Collegium Utrecht brengt dan muziek rond Allerzielen en Kerst ten gehore. Hoogtepunt van het programma is I "Totentanz", een compositie voor koor en spreekstemmen van de twintigste- eeuwse componist Hugo Distier, uitge- voerd in een enscenering van Ewout Eggink. Het stuk bestaat uit dertien dia logen, omlijst door koorpassages, tussen middeleeuwse personages en de Dood. De rol van de Dood wordt vertolkt door Laura Wissing. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met "Signposts" van de Zweedse componist Eskil Hem berg, een eerbetoon aan de in 1961 ver ongelukte secretaris-generaal van de VN, Dag Hammarskjöld. Na de pauze vormt het wonder van de geboorte de rode draad, met o.a. het verwachtingsvolle "O Heiland, reis die Himmel aufvan Johannes Brahms. Het O Magnum Mysterium heeft door de eeuwen veel componisten geïnspireerd en tijdens het concert worden a-capellabewerkingen van o.a. Krenek, Palestrina, Da Victoria, Poulenc en Maxwell-Davies uitgevoerd. Het pro gramma wordt feestelijk afgesloten met de ensalada La Negrina, een uitbundig Spaans renaissancestuk voor de kerst tijd. Het kamerkoor Collegium Utrecht werd tien jaar geleden opgericht door oud-le den van de Utrechtse Studenten Cantorij. Het koor heeft bewezen in staat te zijn tot opmerkelijke muzikale prestaties en een originele programme ring. Sinds 1990 staat het koor onder directie van Kees van der Burg (1958). Het concert begint op zondagmiddag 20 november om 15.00 uur. Toegang: f 12,50; CJP/Pas65 en U-pas f 10,-. prijzen met standaard tekst: 1 -50'fl. 1,10 p/st. 50- 100 fl. 0,95 p/st. 100-500 fl. 0,80 p/st. 500 - meer fl. 0,70 p/st. inclusief enveloppen. Vóór 1 december bestellen: 'illem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 035-6013109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk 035-6025942 Hamseweg12IV Hoogland 033-4807151 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Zoals elk jaar heeft de VW/ANWB Soest rond deze tijd aardige tips voor een leuk geschenk voor onder de kerst boom of in de pakjesmand van Sinter klaas. Twee nieuwe artikelen zijn bij uit stek geschikt voor zo'n leuk kado. lm 20.00 uur en zal duren tot na mid pernacht. De entree is f 5,-. Het feest is pestemd voor alle jongeren in Soest l/ariaf 16 jaar. Laserquest in Utrecht. Zijn we net bekomen van het feest dan stappen we Jzondag 19 november in de bus naar ■Utrecht voor een spelletje lasergame. ■Opnieuw organiseren SWS en SOSJ een ■activiteit die om 14.00 uur begint (ver- zamelen bij de Schoof) en tot ongeveer 118.00 zal duren. De kosten van deze [a.ctiviteit bedragen f 25,- (incl. entree, vervoer en consumptie) en f 20,- voor I leden van de SOSJ. Filminloop. Elke dinsdag is er om 120.00 uur een actuele videofilm te zien I op het grote doek in de grote zaal van I de Schoof. De zaal gaat open om 19.30 I uur en de entree is f 1,-. De filmagenda I voor deze maand is verkrijgbaar in de I Schoof. I Indoorklimmen. Woensdag 29 no- I vember klimmen we naar het dak van I de klimhal in Haarlem, althans dat is de I bedoeling. Wie mee wil moet zich voor I 22 november opgeven bij de Schoof I vanwege een beperkt aantal deelnemers. I We verzamelen om 18.30 uur in de I Schoof en zijn om 23.00 uur weer terug. Deelnemers betalen f 15,- (entree, ma- I 'eriaal en vervoer). De politie heeft onlangs een 18-jarige oester aangehouden, die in de afgelo- J pen zomer een aantal jongeren in Soest, I 'n leeftijd variërend van 16 tot 19 jaar, beeft opgelicht. De zaak kwam aan het 'lcht.doordat een van hen aangifte deed. bi vier gevallen ging het om het niet le- I Veren van al betaalde spullen. De Soes ter bleek nog meer op zijn kerfstok te bebben, want hij had ook een gouden I beting verduisterd. In totaal had hij de Jongelui 3425 gulden afgetroggeld. Ver der bekende hij nog geld te hebben ont vang voor een njet geievercje trui. De brandweer rukte vorige week dins- uit naar de Bosstraat, waar ter hoogte van de kruising met de Wiek- s|oterweg een brandje in het bos was gemeld. Ter plaatse bleek het te gaan P01 een klein kampvuur, dat door de ra°dweerlieden werd gedoofd. 160 pagina's met 200 kleurenfoto's van de fotograaf Machiel de Vos (o.m. be kend van zijn prachtige fotoreportages in het magazine Grasduinen) en is twee talig uitgevoerd (Nederlands/Engels). De landschappen van onze provincie, de verschillende monumenten en de schil derachtige steden en dorpen zijn prach tig in beeld gebracht. De teksten zijn kort en informatief. Dit juweeltje voor de boekenkast, een boek om heerlijk bij weg te dromen op een koude wintera vond, is verkrijgbaar voor f 59,50. Er is in vervolg op dit prachtige boek ook een kalander voor 1996 uitge bracht, samengesteld uit foto's van het fcoek en verkrijgbaar voor f 14,95. En kele voorbeelden: een plaatje van Huis Doorn in besneeuwde toestand, een weelderige buitenplaats aan de Vecht, de molen van Wijk bij Duurstede en Kasteel Amerongen, geheel door water omzoomd (foto genomen bij de rivier overstromingen van begin dit jaar), te gen de achtergrond van een rode avond hemel. Daarnaast een verstild plaatje van de Oude Gracht in Utrecht, een zicht op de Eem met daarboven magni fieke wolkenpartijen en natuurlijk mocht een foto van de zandvlakte van de bijzondere Soester Duinen niet ont breken! Ook aardig zijn de ANWB/WV Reidgidsen van Nederland (f 24,50) met een veelheid van informatie over de streek in kwestie, met veel foto materiaal, kaartjes (oude en nieuwe), plattegrondjes en overzichtelijke teksten. Er bestaan reisgidsen van o.m. Fries land, het Groene Hart van de Randstad, Drente, Veluwe en Gelderse Vallei, en Rotterdam. Van Utrecht.bestaat ook zo'n reisgids, deze behandelt de stad Utrecht, het Kromme Rijngebied, de Heuvelrug en de Vechtstreek. De hoofdstukken gaan over Geschiedenis, Landschap/Natuur/Milieu, Wonen/ Werken en Kunst/Cultuur. Vervolgens komt er een aantal hoofdstukken met beschrijvingen van de belangrijkste plaatsen met hun omgeving. In het derde deel komen we een aantal (vnl. wandel- en fiets)routes tegen. Met deze tochtjes worden bijvoorbeeld onderwer pen uit de vorige twee delen 'in het veld' aangewezen. In het vierde en laatste deel met praktische informatie vindt men allerlei adressen, gegevens over vervoer, verhuur, evenementen, litera tuur, musea, markten, wandelen, fiet sen, cafés, restaurants e.d. Kortom, met een dergelijke gids komt men nog meer (en vaak verrassende dingen) te weten over een bepaalde streek of stad. Volgend jaar bestaat Unicef 50 jaar. Het kinderfonds van de Verenigde Naties werd in 1946 opgericht en in de afgelopen zomer werd het 40-ja- rig bestaan gevierd van de Stichting Nederlands Comité Unicef. Ook voor de Unicef-afdeling Soest reden genoeg om daarbij stil te staan. Op 11 december 1946 keurde de Alge mene Vergadering van de VN de reso lutie 57 (1) goed, waarbij tot oprichting van het kinderfonds werd besloten. In januari 1947 benoemde Trygve Lie, se cretaris-generaal van de VN, Maurice Pate tot directeur-generaal van Unicef. In de beheersraad zaten vertegenwoor digers van 30 landen. In de periode 1947-1950 besliste Unicel dat niet alleen kinderen en jongeren (tot 18 jaar), maar ook zwangere vrouwen en jonge moeders van de hulp mogen profiteren. Unicef heeft vanaf het begin die hulp niet beperkt tot slachtoffers van aanvallen tijdens de Tweede Wereldoor log; in 1948 trok de beheersraad een miljoen dollar uit voor hulp aan kinde ren in het verslagen Duitsland. Van 1948 tot 1951 zond Unicef aanzien lijke hoeveelheden voedsel, dekens en medicijnen aan 500.000 Palestijnse vluchtelingenmoeders en -kinderen. De organisatie hielp ook de slachtoffers van de aardbeving in Assam en de overstro mingen in Pakistan, leverde 300.000 dekens aan de burgerbevolking van Korea en zond o.a. melk en dekens voor 50.000 kinderen na een aardbeving in Ecuador. Vanaf 1948 was Unicef, samen met de Wereldgezondheidsorganisatie WHO en de Landbouw- en voedel-organisatie FAO, actief met programma's voor de lange-termijn-hulp aan moeders en kin deren. De hulp breidde zich langzamer hand ook uit tot de landen die niet door de Tweede Wereldoorlog getroffen wa ren. Nobelprijs Op 10 december a.s. gaat bij Unicef de vlag in top. Dan is het dertig jaar gele den dat de organisatie de Nobelprijs voor de Vrede ontving, die door Henry R. Labouisse (opvolger van Maurice Pate, die in 1965 stierf), in ontvangst werd, genomen. In dat jaar voerde Unicef al 540 langlopende programma's uit in 118 landen. In het jaaroverzicht 1994 zijn de belang rijkste activiteiten van dat jaar op een rijtje gezet. Daarin is ook te lezen hoe het geld werd besteed, over de hulp bij Morgenavond, donderdag 16 no vember, zal de S.O.V. (Soester Or kest Vereniging) haar najaars concert geven in de haar vertrouwde Petrus en Pauluskerk. Als solist zal op deze avond de van radio en tv bekende hobo-virtuoos Han de Vries optreden met het Hobo- Concert in C-dur van Joseph Haydn. Han de Vries studeerde bij Jaap Stotijn aan het Haags (nu: Koninklijk) Conser vatorium en vervolgens bij Haakon Stotijn in Amsterdam. Hij won vele prij zen, waar onder de Prix d'Excellence. Op 22-jarige leeftijd werd hij tot solohoboïst van het Concertgebouw orkest benoemd. Na enige tijd legde Han de Vries zich geheel toe op zijn solo-carrière. Hij richtte zich daarbij op de barok-muziek èn de hedendaagse muziek; verschil lende eigentijdse cpmponisten schreven speciaal voor hem composities (Louis Andriessen, Willem Breuker, Morton Feldman, Bruno Maderna en Peter Schat). De vele opnames die hij maakte, leverden hem o.a. twee Edison's op. De S.O.V. prijst zich gelukkig met de komst van Han de Vries naar Soest en I rekent op een grote belangstelling voor dit concert. De S.O.V. zet hiermee haar koers om voor haar concerten solisten van naam uit te nodigen voort. Dat dit een stimulerende en enthousiasmerende koers is blijkt uit de groeiende belang stelling vpor het Symfonieorkest van Soest o.l.y. de zeer capabele en enthou siaste dirigent Henk Soesteman èn uit de stijging van het niveau van het or kest. Toch kan het orkest goed nieuwe leden gebruiken, met name violisten, cellisten en contrabassisten zijn welkom. Naast het hoboconcert van Haydn zul len de volgende werken, eveneens van Haydn, ten gehore worden gebracht: de Ouverture 'L'isola disabitata', uc 'Katharinentanze' en de Symfonie nr. 103. Het concert begint om 20.15 uur (de kerk is vanaf 19.45 uur open). Kaar ten a f 17,50 en f 15,- zijn vooraf te ver krijgen bij WV Soest, bij de leden van het orkest, èn op 16 november uiteraard ook bij de kerk (Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2, Soest). '7 i /r eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij ffit noodsituaties, de strijd tegen kinder ziekten, de inspanningen voor milieu zorg, schoon drinkwater en onderwijs. De aanvragen zijn zo talrijk dat Unicef de regeringen dringend heeft verzocht hun bijdragen aan het kinderfonds te verhogen, Unicef op zijn beurt vraagt organisaties, groepen en particulieren die het werk steunen ook hun inspan ningen te vergroten om een nieuw streefbedrag te kunnen bereiken. Unicef-winkel Unicef helpt miljoenen kinderen aan goede voeding, onderwijs, schoon drinkwater en gezondheidszorg. De or ganisatie is geheel afhankelijk van vrij willige bijdragen van regeringen, plaat selijke groepen en individuele gevers. Naast de scholenakties en andere initia tieven is er in Soest een Unicef-winkel, waar de verkoop plaatsvindt van wens kaarten, geschenken, agenda's, kalen ders, kerstversiering (verguld), t-shirts, puzzels, spellen, bouwplaten, enz. Om dat een gezond milieu belangrijk is voor de toekomst van kinderen gebruikt Unicef zoveel mogelijk kringloop- materiaal en chloorvrij gebleekt papier. De verpakkingen zijn PVC-vrij. Wie een wenskaart of een cadeau van Unicef koopt, geeft kinderen daarmee een levenskans. Van elke gulden die aan een Unicef-produkt wordt besteed, wordt 50 cent afgedragen aan de projecten. De Unicef-najaarscatalogus is o.a. ver krijgbaar bij het gemeentelijk Informa tie-centrum, de Wereldwinkel en de Unicef-winkel in Soest, en eventueel aan te vragen bij Unicef, antwoord nummer 10650, 2501 WB Den Haag. De verkoop-adressen in Soest zijn: A. Weitzel, Van Straelenlaan 44, tel. 6016182; L. Blok, Ericaweg 4, tel. 6021572; H. Rademaker, Lange Brinkweg 62, tel. 6910466; en bij het gezondheidscentrum De Bundeling, Schoutenkampweg 4, en de Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A. Tele fonische bestellingen: mevr. V.d. Maas- Oliviera, tel. 6015686. Unicef-Soest staat de komende vrijda gen ook met een verkoopstand in di verse Soester supermarkten. Op vrijdag 24 november bij A P (Van Weede straat), op 1 december bij C-1000 (Zuidpromenade) en op 8 december bij Albert Heijn (Smitshof). Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 035 - 6013042 In het Riagg-gebouw in Amersfoort (Westsingel 41) wordt op maandag 20 november een inloopavond gehouden voor familieleden van chronisch psy chiatrische patiënten. Het thema is: schizofrenie en rouw. De bijeenkomst begint om 19.30 uur met een lezing door psychiater C. Manschot, die met name aan het onderwerp rouw aandacht zal besteden. Schizofrenie verandert de patiënt soms zó ingrijpend dat hij of zij haast onher kenbaar wordt. Familieleden zijn dan een kind, ouder of partner kwijt. Op dat verlies reageren de betrokkenen elk op hun eigen manier, maar het wordt - afgezien van de vooroordelen die toch al over schizofrenie bestaan - nog moeilijker als de omgeving niet be grijpt dat het hier om "rouw" gaat. Nieuwe inzichten in rouw en schizofre nie bieden echter aanknopingspunten voor een betere ondersteuning en meer begrip. Voorafgaande aan de lezing vindt vanaf 19.00 uur het gebruikelijke inloop spreekuur plaats. Informatie: mevr. Y. v.d. Berghe (Ypsilon), tel. 0346 -211350; dhr. H. Berens of mevr. W. ten Velden (Riagg- Amersfoort e.o.), tel. 033-4603500. Aanstaande vrijdagmiddag (17 novem ber) is er weer een bingomiddag voor senioren van Soest en Soesterberg in de Vijverhof aan de Klarinet. Aanvang 14.00 uur. v, De Soester clown Benno heeft vo rige week donderdagmorgen met een aantal vrolijke acts de expositie geopend van werken van de Oost europese kunstenaars Josef Drong en Oskar Pawlas, te zien bij lijstenmakerij Levelframe aan de Soesterbergsestraat 10. Dat gebeurde in aanwezigheid van een afvaardiging van het kindertehuis Dom Pomocy in Kedzierzyn-Kózle, directrice zuster Krysztyna en haar collega Beata, en Regina Bos, initiatiefneemster van de Soester stichting Dom Pomocy i.o. Vol gens Benno bevond hij zich - hoewel de kunstenaars alleen met hun werk pre sent waren - in goed gezelschap, omdat hij al jaren schildert, "bijvoorbeeld het plafond thuis". De opbrengst van de schilderijen van Drong en Pawlas - in eigen land al over laden met prijzen en bekroningen - ko men ten goede aan het kindertehuis in Kozle, waar 50 geestelijke en lichame lijk gehandicapte kinderen worden ver pleegd. Van Drong zijn er ca. 20 schil derijen te koop (tegen zeer redelijke prijzen) en van Pawlas zes. Dat ook deze (tweede) verkoopten toonstelling een succes gaat worden lijkt al vast te staan. Van de collectie - olieverfschilderijen, aquarellen en gra fiek - waren voor de officiële opening al twee doeken verkocht. De expositie duurt tot medio december. 1

Soester Courant | 1995 | | pagina 27