sntAALBEORUfS cr Nieuws van de bibliotheek Soester folkgroep 'Knijn' timmert steeds meer aan de muzikale weg II UUR i aruóhocK 'W/ Expositie in 't Vaarderhoogt 1CUL TUUR 5 Toon Tieland, weer anders en toch dezelfde... /f] ESCHIKT Tooi Verse crabsikji Boencal Saerre WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT Woensdag 22 november: 'Ronja, de roversdochter' Donderdag 16 november: 'Son Tutti Amor' Zaterdag 18 november: Engelse folkband Magna Carta Aquarellen van Ben Papendorp PAGINA 2R Rouwendaal STRALEN FIJNSTRALEN SCHOPEREN GLASPARELEN Expositie in Anna Paulownahuis stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Detectives Thrillers Familie-/streekromans Historische romans Romantische verhalen Eerste cd wordt zaterdag gepresenteerd ...iaat i Kinderparadijs De Vrije Teugel Donderdag 16 november: Vrijdag 17 november: Zaterdag 18 november: Zondag 19 november: Maandag 20 november: Dinsdag 21 november: Woensdag 22 november: DE KEUZE VOOR GEMAK vnr-nu Ié V7r~ /illem Van Oosten [fotoservice NNereldH/inkel Max Havelaar- voorwaarden Demonstratie van kaarten-recycling in bibliotheek Kijk-op-kunst bij galerie Wind V olksuniv ersiteit Soest/Soesterberg Cursussen in januari 1996 Hoeden, petten en baretten Klusjes in en om het huis Pech onderweg Donderdag 16 november: 'L'été inoubliable' Godvergeten Balkan Gijs Hendriks in Artishock 0ÉNSDAG1! Ee maakt \RPERPA ELEFOON 41.5 15 Soesterl HAF Courante DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49. tel. 22188 Naar aanleiding van haar gelijknamige boek heeft Astrid Lindgren het scena rio geschreven voor deze film. Tijdens een zwaar onweer splijt de bliksem de roversburcht van Mattis in twee helften en wordt Mattis dochtertje Ronja gebo ren. Als elfjarige gaat zij op ontdek kingstocht het bos in en maakt daar kennis met aardtrollen, toverheksen en met Birk, de zoon van roverhoofdman Borka. De vaders van Ronja en Birk zijn aartsvijanden en verbieden de vriend schap tussen hun kinderen. Ronja en Birk besluiten weg te lopen en samen te gaan wonen in het bos. Zeer tegen de zin van Mattis die Ronja niet meer als zijn dochter beschouwt, maar haar wel erg mist en smeekt terug te komen. Ronja stemt toe nadat be loofd is dat Birk mee mag komen en de beide roversfamilies hun eeuwigdurende strijd op zullen geven. Borka en Mattis besluiten samen een sterke bende te vormen. Mattis wordt roverhoofdman en Birk, de zoon van Borka, zal hem later opvolgen. Maar Ronja en Birk hebben zelf al lang besloten dat ze nooit meer rovers willen worden. Een mooie Zweeds/Noorse speelfilm over vriendschap en avontuur. Geschikt voor kinderen van 8 t/m 13 jaar. De film is ondertiteld en duurt 126 minu ten. Toegang: f 5,-/f 7,50 (volwasse nen). m 'Son Tutti amor' is een voorstelling, geïnspireerd op de opera 'Don Giovanni' van Wolfgang Amadeus Mozart en het libretto van Lorenzo da Ponte. De voorstelling is de zesde theaterproduktie van Theater Maat werk. Deze groep maakt sinds 1987 theater met acteurs met een verstande lijke handicap, en is onderdeel van de Pameyer Stichting uit Rotterdam. 'Son Tutti Amor' gaat over de schaam teloze avontuurtjes van Don Juan, een beruchte vrouwenverleider. Zij veroor zaken zoveel opschudding dat er door verschillende partijen jacht op hem ge maakt wordt. Don Juan, bijgestaan door zijn trouwe knecht Leporello, raakt steeds meer in de knoei, echter hij kan geen vrouw links laten liggen. De vele huwelijksbeloften die hij gedaan heeft, de moord die hij begaan heeft, zorgen er uiteindelijk voor dat hij zijn trekken thuis krijgt. Voor de eerste maal is bij Theater Maat werk gebruik gemaakt van een gast regisseur en wel Pip Kelting, bekend van o.a. de voorstelling Kruisbalade. Son Tutti Amor zal gespeeld worden gedu rende de periode februari t/m decem ber 1995. De premiere heeft plaatsge vonden op 1 februari 1995 in Theater Zuidplein te Rotterdam. Eerdere pro- dukties van Theater Maatwerk waren: 'met andere woorden', de weddenschap, Tristan en Isolde, Troilus en Cressida, en Tijl Uilenspiegel. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas 65). De Engelse folkband Magna Carta is weer op de weg terug. Chris Simpson spreekt liever van akoestische rock in plaats van folkmuziek. In het begin van de jaren zeventig werden zij bekend met onder anderen de lp's 'Seasons' en 'Lord of the Ages'. Beide lp's zijn in 1990 op nieuw uitgebracht op CD. Magna Carta is ontstaan in 1969, be staande uit de drie heren Chris Simpson (oprichter en tekst/muziekschrijver), Lyell Tranter en Glen Stuart. Tussen 1982 en 1988 was het betrekkelijk stil rond Magna Carta. Inmiddels hebben er wat wisselingen plaatsgevonden in de bezetting van de groep. Chris Simson ontmoette Linda Taylor en samen gin gen zij op toernee. 1\vo acoustic guitars en two voices! In de afgelopen vier jaar was Magna Carta regelmatig te zien en te horen in Nederland met optredens bij RTL4 (Tineke), VARA 'Twee Meter Sessie' onder leiding van Jan Douwe Kroeske en in diverse cafés en zalen als Paradiso en Noorderlicht. Na de hele zomer in de studio gewerkt te hebben aan hun nieuwe CD is Magna Carta dit najaar weer op verschillende plaatsen in het land te horen. Dit keer zijn ze met z'n drieën: Chris Simson, Linda Taylor en Lee Abbott (bas gi taar). Aanvang 20.30 uur. Toegang is f 20,-/ f 17,50 (CJP/Pas 65). Tot 28 december is in tuincentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorrestein- weg een selectie te zien van recente aquarellen van de Utrechtse schil der Ben Papendorp. De tentoon stelling is ingericht in de koffie- corner. Ben Papendorp tekent en schildert al vanaf zijn prille jeugd. Een bijzondere stimulans vond hij als jongen in de al bums van Verkade en Hille, waarvoor schilders als Wenkebach, Voerman, Rol en Van Vlijmen de aquarellen en teke ningen maakten. Aanvankelijk maakte hij veel pastels en olieverfschilderijen, maar later gebruikte hij ook andere technieken. Een drukke en veeleisende baan als di recteur in het voortgezet onderwijs ver drong bij Papendorp het schilderen naar de achtergrond. Het bleef bij enkele reisschetsen. Maar met het pensioen in zicht ontwaakte de oude liefde en daarna produceerde hij een groot aan tal aquarellen, olieverfschilderijen en tekeningen. De expositie omvat o.a. Utrechtse stads gezichten, een collectie landschappen uit het Linge-gebied en bloem-stille- vens. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Tel. 035-6022050 - Fax 035-6011030 Dir. G.H. v.d. Broek Tel. privé 033-601 10 45 In het Anna Paulownahuis, de Soester galerie aan de Burgemees ter Grothestraat 51, vindt komende zondag de opening plaats van de ex positie van schilderijen van Toon Tieland. De tentoonstelling blijft te zien tot en met 31 december. De Amersfoortse kunstschilder Toon Tieland (76) is in brede kring geen on bekende. Even zag het ernaar uit dat hij inmiddels zijn laatste doek had geschil derd, maar in oktober ƒ.1. was Tieland - die o.a. bezitter is van de stadspenning van Amersfoort - weer het stralende middelpunt tijdens een vernissage in Gent, waar men van heinde en ver de 26 nieuwe schilderijen kwam bekijken van de van energie blakende kunste naar. Toon Tieland blijft zich vernieuwen, maar is na een kort non-figuratief uit stapje weer teruggekeerd naar zijn oude, anekdotische "verteltrant". Hij zoekt de vernieuwing nu in het kleurgebruik. Het is minder uitbundig dan voorheen en ademt de sfeer van herfst en mist. De kleurvlakken zijn minutieus uitge werkt en bestaan uit een gamma van veel kleuren. Waar eerder sprake was van vlammend rood en blauw overheer sen nu zachtere tinten, waardoor het werk als het ware is "verstild". Het is dan ook geen toeval dat de traditioneel zinderende zon in een aantal doeken plaats heeft gemaakt voor een schuch tere maansikkel. Het opmerkelijke van Toon Tieland is dat hij de jaren door herkenbaar is ge bleven. Zijn lijfspreuk is: "Je mag je ver- diépen, je mag verinnerlijken en ver nieuwen, maar je moet jezelf blijven." De kleur heeft hem meer dan ooit in zijn greep en dat komt ook tot uiting in de stillevens die hij, na een onderbre king van vele jaren, weer schildert. In dit spelen met kleur voelt Toon Tieland zich het meest thuis. De expositie wordt a.s. zondagmiddag geopend door de burgemeester van Amersfoort, mevrouw A.H. Brouwer- Korff. De galerie is verder geopend op vrijdag (13.00-21.00 uur), zaterdag (13.00-17.00 uur) en zondag (13.00- 17.00 uur) en op afspraak. Tijdens de expositie van Toon Tieland worden ook beelden van Charles Henri tentoonge steld. 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Davidson, Diane Mott: Het laatste avondmaal Dexter, Colin: De dochters van Kain. Eyre, Elizabeth: Dood van een dame. Harrington, William: Columbo en de Heiter Skelter-moorden. Hillerman, Tony: Sprekende God. Navratilova, Martina: Dubbele fout. Oliver, Maria Antonia: Studie in lila. Robinson, Lynda S: Moord in het huis van Anoebis. Gollins, Jackie: De erfgenamen van Hollywood. De Mille, Nelson: Spencerville. Ellroy, James: Strikt vertrouwelijk. Evanovich, Janet: Grof geld. Francis, Dick: Wilde paarden. Katz, Molly: Raak me niet aan. Parker, Barbara: Het stille water. Patterson, James: De regels van het huis. Rippen, Chris: Zuidelijke streken. Schulman, Audrey: De kooi. Clemens, Henny: Margriet's keuze. Graaf, Anke de: Een roos in de re gen. Lens, Liliane: Terugkeer naar het narrendorp. Gear, W. Michael: Het volk van de meren. Macleod, Cynthia: Hoe duur was de suiker? Bickmore, Barbara: Op de adem van de wind. Krentz, Jayne Ann: Max en Cleo. Michael, Judith: Het kansspel van de liefde. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. CHIPPCR5 Al tien jaar treden ze op in het hele land, maar in Soest zélf zijn ze vrij wel nooit te horen: de Soester folkgroep "Knijn". Komende zater dag verschijnt de eerste cd van het muzikale gezelschap onder de titel "Mixamitasis". In de "folk"-wereld van Nederland is Knijn al lang geen onbekende meer. De groep treedt regelmatig op bij (straat)festivals en andere feestelijke gelegenheden. De zevenmansformatie - vijf mannen, twee vrouwen - brengt een als "Iers, Schots en scheef' aangemerkt repertoire met aanstekelijke Ierse mu ziek, zelfgeschreven Nederlandse balla des, een snufje Cajun-muziek en nog veel meer. De bezetting met o.a. gitaar, banjo, fluit, viool, accordeon, "stampie" (een geheel in eigen beheer ontworpen en uitge voerd slag-instrument) en theekist-bas staat garant voor een breed repertoire. Daarvan zijn 18 nummers opgenomen op de nieuwe cd, die aanstaande zater dag wordt gepresenteerd tijdens het door Knijn zelf georganiseerde folkfes- tival - het derde in successie - in thea ter Wesopa in Weesp. De voorstelling (300 plaatsen) is overigens al weken volledig uitverkocht. Op het festival tre den enkele in folk-kringen zeer bekende coryfeeën op als Gerad van Maas- De Soester folkgroep "Knijn"; v.ln.r. Karin Greve, Erna Willemse, Hans van Hees, Gerard Wortel, Louis van Hees, Victor Arnolds en Ben v.d Breemer. akkers, Pieter Wilkens en het Engelse komische duo Maxie and Mitch. De folkgroep Knijn - de meeste musici zijn afkomstig uit Soest - bestaat uit Karin Greve (viool), Erna Willemse (fluit), Hans van Hees (gitaar), Gerard Wortel ("stampie"), Louis van Hess (gi taar en mandoline), Ben v.d. Breemer (theekist-bas en banjo) en Victor Arnolds (accordeon). Kontaktpersoon is Hans van Hees, tel. 6026618 in Soest. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Vanmorgen komt groep 1 van De Weg wijzer het project 'dieren om te aaien' doen. Dit project doet groep 2 ook, maar dan 's middags. Ook komt van morgen de groep dames die weer aan mooie dingen gaat werken. De jarigen van vandaag zijn Yasmin, Wouter en Lianne, zij komen bij ons hun feest vie ren. Groep 8 van De Professor Wate- rinkschool komt vandaag het project boerderij volgen. Sabrina, Emma, Kim en Amber komen vandaag hun vieren. Nicole, Samantha, Mark, Justin en Mariska zijn vandaag jarig en komen ieder met een stuk of tien kinderen hun verjaardag vieren. Het wordt dus weer gezellig druk op het kinderparadijs. Iedereen is welkom op het terrein voor bijvoorbeeld een wandeling, picknick of gewoon voor de gezelligheid. Vandaag komen groep 3 en groep 4 van de Prins Willem Alexanderschool het project speurtocht doen. Vandaag zijn 1 tathijs en Jerry onze twee jarige gasten. Zij gaan er met vrienden en vriendinnen een gezellig feest van maken. Groep 8 van de Ludgerdusschool komt vanmorgen het project boerderij doen. Ook is er vanmorgen de peuter/ouder ochtend. Vanmiddag wordt het druk, want dan is er de woensdagmid- daginstuif. Om 14.00 uur begint het en om 16.00 uur is het afgelopen. FUJIFILM DL-27o ZODM Deze veelzijdige lichtgewicht compactcamera is ontworpen voor een optimaal gebruikers- gemak. De accurate autofocus 35-70 mm en het uitstekende Super-EBC Fujinon zoomobjec- tief garant staan voor de aller hoogste kwaliteit. Diverse flits- mogelijkheden, o.a. rode-ogen- reductie. 'JQQ Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 035-6013109 Van Weedestraal 147 (naast Jac Hermans) Soest# 035-6025942 Hamseweg12IV Hoogland 033-4807151 \s^Stichtmg Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 6028132 In de Max Havelaar-week is het mis schien goed nog eens de voorwaarden te noemen waaraan een produkt moet vol doen voor het het predikaat Max Havelaar mag dragen. Een produkt mag dit keurmerk dragen als is ingekocht volgens de volgende handelsvoorwaar- den (het kan koffie zijn, maar ook ca cao of honing): - de koffie moet rechtstreeks zijn inge kocht bij verenigingen van kleine boe ren; de boeren zijn daardoor niet afhan kelijk van tussenhandelaren, die vaak een veel te lage prijs voor de koffie bie den. - er is voor de koffie een gegarandeerde prijs betaald, zodat de boeren de koffie niet beneden de kostprijs hoeven te ver kopen. - zestig procent van de verkoopprijs kunnen de boeren voor de oogst ont vangen, zodat zij niet tegen woekerrente behoeven te lenen. - de koffieboeren krijgen contracten voor een langere termijn, zodat ze zeker heid hebben over de afname van hun oogst en daarmee over hun inkomen. Er zijn inmiddels al vele soorten 'zuiver' verhandelde koffie op de Nederlandse markt. In 1973 bracht Fair Trade Orga nisatie (toep S.O.S.- Wereldhandel) de eerste zuivere koffie op de markt. In 1988 ontstond de stichting Max Havelaar. Koffie met het keurmerk Max Havelaar is inmiddels in bijna alle super markten te koop. Ook in de Wereldwinkel zult u deze Max Havelaar-koffie in vele soorten vin den. Van goudmerk tot roodmerk, fijn gemalen en standaardmaling, biologisch en caffeïnevrij. Als u deze koffie schenkt doet u meer dan u denkt, of... zoals 'Loesje' zo treffend heeft gezegd: "Voor deze koffie zijn alleen de bonen geplukt; niet de boeren." Op maandagmiddag 20 november, van 14.00 tot 16.00 uur, gaat mevrouw Petri van Stein in de bibliotheek in Overhees een demonstratie geven van het zelf maken van wenskaarten. Zij doet dit gedurende twee uur, om de bezoeker een beeld te geven hoe je zelf met een eenvoudige techniek ansichtkaarten kunt maken. Mw. Van Stein werkt met oude ansicht kaarten. Voor het maken van één nieuwe kaart gebruikt ze drie of vijf oude. Op deze manier doet ze ook aan recycling, de veel kaarten die jaarlijks verstuurd worden krijgen zo een nieuwe bestemming. Deze demonstratie geeft ze o.a. om cur sisten te werven voor haar cursus 'Kaar ten maken'. Deze cursus omvat twee les sen van twee en een half uur en kost dertig gulden. Op vrijdagmiddag 1 december geeft ze een demonstratie in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan 202, van 14.30 tot 16.30 uur. Galerie Wind, Steenhoffstraat 6, brengt t/m 17 december 'Kijk op kunst', een jaar lang kunst in de woon/werk omgeving. In de galerie vindt men de Kijk op kunst-collectie waaruit men een keuze kan maken om dan t/m decem ber 1996 te genieten van het Kijk-op- kunstwerk. Er is een aantrekkelijke regeling voor Kijk-op-kunst-deelnemers die het door hen gekozen kunstwerk gedurende het jaar willen huren of kopen. Voor iedere Kijk-op-kunst-dèelnemer is er een 'kun stig' cadeau. De galerie is open op donderdag t/m zondag van 13.00 - 18.00 uur en op af spraak. Tel. 035-6031300. Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 Elegant en chic of speels en vrolijk. Het zelf maken van een baret, pet of hoed is weer helemaal in de mode. Uw eigen keuze van een hoofddeksel is ook mo gelijk. Afhankelijk van de stof die u meebrengt, begint u met het maken van een sportieve of elegante baret. Brengt u voor de eerste les een naaimachine mee. Aanvang cursus: donderdag 25 januari 1996, 13.30-15.30 uur. Docent: mevr. H. de Jong. Cursusadres: Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursus prijs: f 140,-. Een korte op de praktijk gerichte cursus die uitermate geschikt is voor de doe- het-zelvers. Er wordt aandacht besteed aan eenvoudig gereedschap, boren in hout en steen, zagen, snijden van tegels enz. Aan bod komt het repareren van snoeren, schakelaars, stekkers, lekkende kranen en verstopte afvoeren. Aanvang: woensdag 24 januari 1996, 19.30-21.30 uur. Docent: dhr, A.S. van Hunenstijn. Cursusadres: Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursus prijs: f 100,- stencils en materiaal f 25,-). In drie lessen komen verschillende tech nische onderwerpen van uw auto en auto's in het algemeen aan bod: ban den/wielen en het wisselen hiervan - verlichting -startproblemen -veiligheid - kleine reparaties en onderhoud -APK- motoren en hun werking. U kunt ook eigen onderwerpen inbrengen. Aanvang: woensdag 31 januari 1996, 19.30-21.30 uur. Docent: dhr. W.M. Wassink. Cursusadres: Garage Smeeing, Koningsweg 14. Aantal lessen: 3 van 2 uur. Cursusprijs: f 50,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 De 61-jarige Roemeense cineast Lun„ Pintilié die drie jaar geleden diepe in. druk maakte met 'Le Chêne', ziet etnische oorlogen waar de Balkan fc. nicht om is, als geplande en uitgelokte conflicten. "Eén van de weinige ding® waar ik zeker van ben, is dat etnische conflicten zich steevast voordoen alshet gaat om het bevechten van macht, als diverse machthebbers eikaars legkip, teit betwisten. Dan zal een of andere] minderheid naar voren worden gedund als schietschijf en worden geslachtof ferd." Pintilié werd geboren in het toenmalig Koninkrijk Roemenië in de provincit Bessarabië (dat tegenwoordig een dee is van de Oekraïne). Hij woonde in eet dorpje waar Duitsers, Roemenen, li ken, Roethenen, Joden, Russen en Tt taren zich nauwelijks bewust waren de onderlinge verschillen. Bij de nt ring van de Tweede Wereldoorlog we dat opeens anders. Dit gegeven dnil een stempel op de filmcarrière vi Pintilié. 'L'été inoubliable', zijn nieuwste filr speelt in het uiterste zuiden v Bessarabië anno' 1925, een roeri grensstreek waarnaar legerkapiti Dumitriu is verbannen omdat zijn ai trekkelijke echtgenote weigerde in gaan op de avances van een genen De buitenpost blijkt nauwelijks de na van 'garnizoen' waard te zijn, maar kapitein en zijn gezin weten zich m ter aan te passen. Het is immers zon de omgeving is beeldschoon en het wonen van een buitenpost wordt dn lijk als je het wil zien als een kam] vakantie. Mevrouw Dumitriu, bekend als een de hoofdrolspelers in 'Four weddi and a funeral', begint onmiddellijk de aanleg van een groententuin. werken vier Bulgaarse boeren die den gebruikt als gijzelaars. Roemi soldaten zijn namelijk afgeslacht Macedonische smokkelaars die woi gezien als Bulgaarse provocateurs, kapitein krijgt opdracht de gijzelaa executeren maar hij weigert. De exr tie wordt echter toch onder de veri woordelijkheid van een lagere offil uitgevoerd. De kapitein wordt gedej deerd en verbannen naar een heel beroerder ballingsoord. Bij hun vei krijgen ze ook nog eens de razernij zich heen van de Bulgaarse weduwi 'Een onvergetelijke zomer' is een e\| wichtige en mooi ogende film schrille onrechtvaardigheid op bedaal wijze weet te presenteren. Bijna tri komisch wordt de kapitein neergezet! een hark met een monocle die twee k komt te staan voor dilemma's die, I hij ook zal kiezen, uitsluitend op on] kunnen uitlopen. Wat zijn vrouw in hl ziet is evenwel zonneklaar: Dumitl schijnt op de godvergeten Balkan! laatste oficier die er nog-eergevoel! opvattingen uit de riddertijd op houdt. Dat betekent tevens dat wam samengepakt onheil zich gaat ontlai dit allereerst op zijn hoofd zal nee men, zonder dat hij ook maar iets doen om het onheil te keren. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,3 cjp/65+ f 6,-. Of het komt omdat men wisi deze formatie slechts voor een L aantal optredens bij elkaar zou ven, of door de relatieve popu. teit van Gijs Hendriks, is moei na te gaan, maar het Carte Blai concert door de Utrechtse saw«™ nist, zaterdag in Artishock, trok<v§[j| publiek. Terecht, want het bleekst voortreffelijk concert Vaak vallen gelegenheidsgroepen terug, op het geijkte repertoire, maar niet inébtl jeval. Op één uitzondering na werd ge bruik gemaakt van de compositorische kwaliteiten van de groepsleden; naast Hendriks waren dat onder meer gitarist Mare van Vugt en bassist Tjitze Vogel. Uit niets bleek dat we hier te maken hadden met een eenmalig project: het quintet leek in alles op een vaste, goed mgespeelde groep. Opvallend was de lengte van de stukken kon door de vaak uitvoerige solo's (met name van Hendriks zelf) nog be hoorlijk oplopen. Maar men speelde dermate geïnspireerd dat zelfs de lang ste solo's spannend bleven. Als geheel werd het optreden vooral gekenmerkt door een grote gedrevenheid. Hoewel er met erg veel verrassends gebeurde, was cüt optreden toch volop de moeite waard -zij die veel verwachtten op grond van Hen-driks' reputatie, werden in 't geheel met teleurgesteld. 1 Dit was een zogeheten Carte Blanche- concert, georganiseerd door de SJU. De bedoeling daarvan schijnt te zijn om Utrechtse jazzmusici te promoten, op zichzelf een goed streven. Of hiermee i het gestelde doel nu veel dichterbij komt! is te betwijfelen, daar deze groep nief buiten de provincie te horen is. Ool hinderlijk is dat iemand die voor dergelijk project in aanmerking komt, dit geval Gijs Hendriks, uitsluite*** bruik mag maken van musici die i achtig zijn in de provincie Utrecht absurde voorwaarde. Dit alles heeft het welslagen van Carte Blanche-concert echter nier nen verhinderen, waaruit onder blijkt dat er in dit kleine deel va herland nog veel talent rondloopt is hoe dan ook verheugend. Ook van dit concert heeft Frans r, voortreffelijke DAT-opnamen get Een deel daarvan wordt aanst, zondag tussen 14.00 en 15.00 uur zonden via Radio Soest waar mi liefheb-bers ook van 16.00 tot 17.0 op afstemmen, maar dan voor het programma 'Something Else!'. 100 gram 800 grai en zeldzaam en gelief Disa Uniflora") is de g de wijn die zijn open iegankelijke smaak dai ruiverassen. De Pinota; n krachtig, terwijl de a lem zijn charme en ve£ /óór hij de Kaapse kelc verlaten heeft de 1989 R' 12 maanden gerijpt op v nog een aantal jaren op 1 uitstekende begeleider vi en inmiddels geheel op d M TF.R KENNISMAKING TIJDEL 1989 RoodeBloem van J4^5 nu voor Dc LecmvPiïs Robertson s si* pack, OldRubvP. excl-statiegeld 0,75 liter VOOR AI

Soester Courant | 1995 | | pagina 28