a R 16?5 DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN BIJ HOOGVLIET IN SOEST! 10 9.98 10 1.- 10 5.98 °10 1.59 10 1.98 HOOGVLIET? J0 2.98 4.95 Stichting Kindercentra Soest groeit uit tot gezonde, volwassen instelling De Kwekerij ook voor volwassenen '/ACTUEEL! PFAFF Morgen plaatsing van mobiele snelheidsradar CDA ziet grote bezwaren aan Koningsweg-optie 'Run' op kleurplaten voor Sinterklaasfeest in Soest Bewezen de goedkoopste! WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT Directeur Mieke van Kooten: "Met dank aan de gemeente" PAGINA 3 f27,50! Jan van Dasselaar (65) plotseling overleden tipmatic 6120 f JnieuwJ HUISSTEDENv Nieuwe activiteiten in heropend milieu educatief centrum Krol:' Die rondweg komt er tóch' AARDBEIENBAVAROISE 1000 kinderen welkom in feesthal Wie vergelijkt leest de Soester Courant Hollandse Verse Kipfilet Koeleman Appelmoes 2 potten voor Maltre Paul Langnek gebak Goudgele Bananen VILLAflf Belvédère De kadowlukel van Hoogvliet Petit Pain Wit Naak kans op een gratis reuzenbeer bij aankoop van bloemen en/of planten. Cashewnoten ftachitol ft Net als de dreumessen die als eer sten werden opgevangen, is de Stichting Kindercentra Soest ge groeid. Sinds 1970 is de welzijnsin- stelling veranderd van een jong meisje in een gezonde, volwassen vrouw die met een jaarlijks budget van ruim 2,5 miljoen galden de toe komst met vertrouwen tegemoet kan zien. Dat is de belangrijkste conclusie die kan worden getrokken na een kwart eeuw Kindercentra in Soest. Er werd destijds :,f begonnen met één peuterspeelzaal. In- middels is de Stichting 'moeder' van ze- 101 ven peuterspeelzalen, drie kinderdagver blijven en één na-schoolse opvang en heeft ze 67 medewerkers in dienst. Volgens directeur Mieke van Kooten, al bijna twintig jaar werkzaam bij de Stich ting, is dat voor een aanzienlijk deel te danken aan de constructieve samenwer king met de gemeente Soest. "Ik zit in een overkoepelend orgaan van diverse stichtingen en ik kan rustig zeggen dat dat in Soest bijzonder goed is geregeld. Het overleg en het subsidiebeleid zijn altijd goed geweest. Daarom konden we steeds snel inspelen op nieuwe ontwik kelingen en zijn we zo ontzettend snel gegroeid. Daarom kunnen we hoge kwaliteit bieden." Dat laatste vertaalt zich onder meer in het min of meer unieke feit dat op alle groepen twee gediplomeerde leidsters met minimaal een MBO-opleiding staan. En mede daardoor voelen de ruim zevenhonderd baby's, peuters, kleuters en kinderen zich thuis bij de Stichting. Ze worden niet louter van de straat gehouden, maar krijgen de meest uiteenlopende activiteiten voorgescho teld. Ontwikkeling De dagopvang heeft in de afgelopen ja ren een stormachtige ontwikkeling door gemaakt, die werd ingezet door de toen malige welzij nsminister Hedy d'Anco- na. Zij vond het de hoogste tijd dat er iets werd gedaan aan de achterstands-si tuatie van Nederland ten aanzien van (kinderopvang en stelde een stimu- leringsregeling in. Dit jaar kan voor het laatste gebruik worden gemaakt van die regeling. In Soest is de inhaalrace naar de mening van Van Kooten in elk geval geslaagd. De Stichting Kindercentra is in alle ze- ven wijken van Soest vertegenwoordigd. Verder exploiteert ze kinderdagverblij- ven aan de Duinweg, de Driehoeksweg en aan de Talmalaan. De laatste is ge vestigd in Het Kasteel, het 'hoofdkwar tier' van de Stichting, waarin ook een peuterspeelzaal en de na-schoolse op vang zijn gehuisvest. De kinderdagver blijven werden gerealiseerd in de pe riode 1990-'94. "Daarmee voldoen we aan de behoefte," zegt Van Kooten, hetgeen niet weg neemt dat er wachtlijsten bestaan. Op dit moment zijn er evenwel geen con- crete plannen voor een verdere expan- sie. "Als ik aan uitbreiding zou denken, zou ik meer baby-plaatsen willen heb ben, want die wachtlijst is het langst. En als het echt nodig is, moeten we met de gemeente om de tafel gaan zitten om over uitbreiding te praten. Er is wel een plan voor een kinderdagverblijf in Soesterberg, maar dan moeten er eerst meer bedrijven een kindplaats huren." In het vooijaar van 1996 wordt in Het Kasteel wel een extra ruimte gecreëerd voor de tien- tot en met twaalf-jarigen van de na-schoolse opvang. Omdat de kinderen in de pre-puberteit andere in teresses hebben dan de jongere kinde ren. De groep is bovendien zo groot ge worden, dat splitsing ervan geen over bodige luxe is. Feest In Het Kasteel en de andere vestigingen zijn ze de koning te rijk door de goede gang van zaken. Daarom krijgt het ver- jaarsdagspartijtje van de SKS een extra feestelijke dimensie. Het spits werd af gelopen zaterdag afgebeten in de tot tij delijke piste verbouwde aula van het Griftland College. Daar gaven tientallen kinderen van de na-schoolse opvang een boeiende circus-voorstelling. Bomvol zat de aula van het Griftland College tijdens de geslaagde circus voorstelling van de kinderen van de na schoolse opvang van het Kasteel. Foto: Herman van Dam. In restaurant Darthuizen begint vrijdag om 14.00 uur een symposium, waarbij onder anderen voorzitter R.J. Sielcken en directeur Mieke van Kooten aan het woord komen. Verder gaat de videofilm over 25 jaar Stichting Kindercentra Soest in première en ontvangt burge meester Hans de Widt het eerste exem plaar van het jubileumboek. Daarna vindt van 17.00 tot 18.30 uur in Het Kasteel een receptie plaats. Een dag later wordt het programma voortgezet met een feest voor het per soneel. Voor de kinderen is het in de verschillende peuterspeelzalen en dag verblijven al sinds eergisteren feest. De speciale festiviteiten gaan door tot en met 24 november. B AR, G AU R ANT slechts STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 601 8252 Op de Torenstraat wordt mor genmiddag nabij de Oude Kerk een zogenoemde 'Snelheids radar Display' geplaatst. Daarop kunnen passerende automobilis ten hun snelheid aflezen. Het is de bedoeling dat zij zich daar door aan de toegestane maxi mum snelheid gaan houden. Mensen die te hard rijden, worden niet bekeurd. Maar door hen te con fronteren met hun gedrag, hoopt het gemeentebestuur van Soest dat ze gas terugnemen. Wethouder Pieter ten Hove zal de mobiele radardisplay morgen om drie uur officieel plaatsen. Het appa raat wordt vervolgens om de week op een andere locatie in Soest neergezet. In juni besloot het college de snel heidsmeter aan te schaffen. Daarvoor is 14.000 gulden uit het potje verkeersveiligheid gehaald. Daarin zat totaal 21.000 gulden. Het geld was afkomstig van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Utrecht dat jaarlijks elke gemeente subsidi eert door twee kwartjes per inwoner over te maken. Met deze bijdrage vervalt de stimu leringsregeling, waarbij de gemeente elk jaar een uitkering kon verdienen als het aantal ongevallen met dode lijke afloop in de betreffende ge meente met 25 procent afnam. Van de resterende zevenduizend gul den is twee mille beschikbaar gesteld aan de Fietsersbond ENFB die in oktober een campagne voor betere fietsverlichting voerde. Daarnaast is 4.000 gulden uitgegeven voor de ver betering van het computerpro gramma, waarmee de verkeersonge vallen in Soest worden geregistreerd en geanalyseerd. In Soest is vrijdagavond plotseling Jan van Dasselaar overleden. Hij is 65 jaar geworden. Van Dasselaar genoot in Soest be kendheid vanwege zijn groentezaak aan de Van Weedestraat, was actief in de Julianakerk en tot eind jaren zeventig lid van het Soester brand weerkorps. Buiten zijn werk ging de meeste aan dacht van Van Dasselaar uit naar de damsport. In 1980 meldde hij zich aan als lid van DVSB, waar hij drie jaar later de jeugdafdeling oprichtte. Ome Jan, zoals de jonge dammers hem noemden, stond bekend als ie mand op wie altijd een beroep kon worden gedaan. Met voorzitter E. Davelaar organiseerde hij jarenlang het schooldanftoernooi. Met Dave laar baarde hij tevens opzien door enkele jaren geleden een 24 uurs- dammarathon te spelen op het Raadhuisplein. Van Dasselaar was penningmeester en lid van verdienste van DVSB en had zitting in de jeugdcommissie van de Utrechtse Provinciale Dam Bond (UPDB). Namens die bond ver richtte hij tevens propaganda-werk- zaamheden. Van Dasselaar is vandaag begraven. De betrekkelijkheid van het leven overviel hem in het weekeinde, maar bij velen zal hij in de herinnering blij ven als de man met de eeuwige glim lach. Onder de fraaie vorm geving van de nieuwe Tipmatic schuilt groot naaicomfort. Lk. Li ft. 03 0£ Uw PFAFF-dealer: V. Weedestraat 221 Soest - Tel. 6013480 OP Niet alleen basisscholieren, maar ook volwassenen kunnen voortaan terecht in het milieu educatief cen trum De Kwekerij aan de Molen straat. In het programma voor het komende seizoen heeft de ge meente ook rekening gehouden met ouderen. Bijna elke werkdag bezoeken leerlingen uit het basisonderwijs De Kwekerij om milieulessen te volgen. Sinds 1990, toen het centrum werd geopend, zijn duizen den scholieren binnen geweest. Het ver bouwde milieu educatief centrum werd vrijdag heropend door milieu-wethou der Ries van Logtenstein en biedt nu ook volwassenen educatie op het gebied van milieu. Zo loopt momenteel de ten toonstelling 'Veranderd landschap, ver dwenen landschappen'. De drie land schappen die rond Soest in elkaar over gaan, staan daarin centraal. Het betreft de Utrechtse Heuvelrug, de Gelderse Vallei en de Eemvallei. De tentoonstel ling laat zien hoe de landschappen zijn ontstaan en welke invloeden de mensen, de flora en fauna en het klimaat erop hebben gehad. Belangstellenden kunnen er tot en met 21 december elke dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 tot 16.00 uur terecht. Op zondag 19 en 26 november is De Kwekerij speciaal geo pend van 14.00 tot 16.00 uur. Lezing Een ander voorbeeld van het nieuwe programma van het milieu educatief centrum is de lezing over de groene leef- en woonomgeving die Arie Koster op donderdag 23 november om 20.00 uur geeft. Koster is auteur van 'De Groene Omgeving' en houdt zijn lezingen in het kader van het Europees Natuurbe schermingsjaar. Op dinsdag 12 december houdt Henk Gerth een lezing over de geologische geschiedenis van Soest. Ook die bijeen komst begint om 20.00 uur. De ama teur-geoloog en medewerker van Mu seum Oud-Soest zal dieper ingaan op het ontstaan van Nederland in het alge meen en Soest in het bijzonder. Ook Het was vrijdag feest in Milieu Educa tief Centrum De Kwekerij. Daarom sneed wethouder Ries van Logtenstein een taart aan. Foto: Herman van Dam. voor januari, maart, april, mei en juni volgend jaar staan al volwassen-activi teiten op het programma. De Kwekerij wordt overigens in de avonduren al gebruikt door Groei en Bloei, IVN Eemland en aquarium- vereniging Neon Tetra. Milieuver enigingen die ook de ruimte van De Kwekerij willen benutten voor hun ac tiviteiten, kunnen contact opnemen met het milieu educatief centrum. Het is elke dinsdag, woesndag en donderdag van 13.00 tot ^6.30 uur geopend. Telefo nisch is het centrum bereikbaar onder nummer 6022530. Als de Koningsweg wordt aange wezen als hoofdroute voor het doorgaand verkeer biedt dat geen enkele oplossing voor de problemen in de Van Weede straat. "Met alleen wat hobbels en bobbels ben je er niet," aldus fractievoorzitter Bart Krol. Hij ziet grote bezwaren aan de keuze voor de Koningsweg kleven. Krol maakte dat duidelijk na afloop van het discussieprogramma Soes- tand, waarin hij vrijdag de degens kruiste met wethouder Ten Hove (PvdA) en zijn collega Harry Witte (Gemeentebelangen). Krol voorspelt dat met de keuze voor de Konings weg de wijk Soestdijk alsnog het na kijken zal hebben. "Want als je niets doet aan de Van Weedestraat kiest het verkeer natuurlijk toch voor sluiproutes over de Brink en door andere straten in de omgeving." Volgens hem is een oplossing voor de Van Weedestraat juist "essentieel" voor de aanpak van de toekomstige hoofd-wegenstructuur. "En dat was toch ook het vertrekpunt van de hele verkeers-discussie. We zouden niet frummelen in de wijk Soestdijk, dat hebben we beloofd. Het ging er im mers om dat we de gemiste kansen van de Structuurvisie zouden inha len." Birkstraat Krol voorspelt van de Koningsweg variant ook alleen maar toenemende problemen op de Birkstraat. "Als je de Ossendamweg-Koningsweg ver betert blijft het op de Birkstraat nóg een puinhoop." Het N-221-rapport gaat daarbij volgens hem uit van de achterhaalde idee dat het CDA zou pleiten voor een rondweg die onge veer bij de Avia op de Birkstraat zou aantakken. Volgens Krol denkt het CDA daar inmiddels anders over en zou die aantakking moeten plaatsvin den bij de Middelhoefseweg, waar vroeger het woonwagenkamp (schuin tegenover Birkhoven) stond. Wat de vergelijking tussen de Koningsweg- en de rondweg-optie betreft meet het rapport volgens Krol duidelijk met twee maten. De Ko ningsweg-optie is verder onaantrek kelijk omdat het slopen van een heel huizenblok volgens Krol "maatschap pelijk" niet te verkopen is in een tijd dat nog veel Soesters zitten te sprin gen om een woning. Van deze va riant juicht hij alleen eigenlijk alleen toe dat de problemen bij de spoor weg-overgang in Soest-zuid worden Zonde van het geld Tot zijn teleurstelling stelt Krol vat dat het CDA met zijn pleidooi voor de rondweg-door-de-polder politiek vrijwel alleen staat. "We hebben ver der van niemand steun, alleen in de PvdA zitten sommigen misschien een beetje op onze lijn. Maar wat het erg ste van alles is: die rondweg komt er natuurlijk vroeg of laat tóch, alleen hebben we dan - zoals het er nu uit ziet - eerst 25 miljoen of daaromtrent uitgegeven aan een andere weg, wat dan alleen maar een tijdelijke oplos sing zal blijken. Ik zal dan wel niet meer in de gemeenteraad zitten, maar het is toch gewoon zonde van het geld...?" VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI m e/wc/i/iw) a/rf/fe/azbu/rafen 5- Ook buiten het seizoen presenteren wij u graag de 5 aardbeienbavaroise. En ook buiten het seizoen is deze topper verrassend fijn van smaak en deze week verrassend fijn van prijs. van 19.95 nu slechts De echte dagverse vlaaien koopt u natuurlijk bij Vlaai Vlaai, k. Van Weedestraat 46 II. Tel. 602 10 59. S VLAAI k VLAAI k VLAAI k VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI Er kunnen naar schatting zo'n 1000 kinderen in de feesthal, die aan staande zaterdagmiddag bij de firma Van Asch aan de Industrie weg is ingericht. Na de aankomst van Sinterklaas wordt daar een groot feest gehouden. Alle kinderen (tot en met 10 jaar) die een kleurplaat hebben ingeleverd bij een van de drie SNS-banken in Soest, heb ben in ruil daarvoor een gratis toegangs kaartje voor de feestmiddag gekregen. Volgens MKB-secretaris Hans Nota - mede-organisator van de Sint-intocht - is er een "run" op de kleurplaten, dus komt de hal van Van Asch vast wel vol. Zoals bekend komt de Sint, vergezeld van zo'n veertig Pieten, omstreeks 13.00 uur per trein aan op het station Soest dijk. Vandaar gaat de stoet, o.a. bege leid door de vrolijke klanken van PVO, via de Prins Bernhardlaan, de Albert Cuyplaan en de Dalweg naar het Raadhuisplein, waar burgemeester De Widt de Sint omstreeks 13.30 uur zal begroeten. Aansluitend gaat de optocht via de Dalweg, de Beukenlaan en de Vrijheidsweg naar de Industrieweg. Ongetwijfeld heeft Sinterklaas daar geen tijd om even met alle lieve kindertjes van Soest te praten, want dan is hij de volgende dag nóg bezig en hij moet natuurlijk 's avonds alweer met de Pieten de daken op om cadeautjes via de schoorsteen (of op een andere ma nier) in al die klaargezette kinderschoe nen te stoppen. Maar de Sint neemt natuurlijk wel even de tijd om prijzen uit te reiken aan de winnaars van de kleur- wedstrijd, waarvoor de jury-Piet alle kleurplaten hoogstpersoonlijk gaat be kijken. Er zijn leuke prijzen bij - o.a. knuffelbeesten en cd's met Sinterklaas liedjes - maar helaas zijn er maar vijfen twintig prijswinnaars. Alle kinderen krijgen natuurlijk het no dige lekkers (Piet kan zijn roe waar schijnlijk wel thuis laten, want Soest hééft alleen maar zoete kindertjes), en kunnen in de feesthal o.a. hun hart op halen met het bouwen van een grote stoomboot. Verder kunnen ze zich door de schmink-Pieten ook laten uitdossen als knechtjes-van-de-Sint. Kilo Pot 720 ml. 69 475 gram j6r98" Kilo Spaar m voor prachtige geschenke*. Haal de speciale katatogas dleltt de supermarkt voor a klaar Hgt. Om zelf af te bakken. Zak 10 stuks J2^9" Meer informatie bij de bloemen- afdeling. Gezouten of ongezouten. 250 gram AUS Te gebruiken bij beginnende keelpijn (suikervrij). Doos 20 stuks (Lees eerst de bijsluiter) ^Deze aanbiedingen gelden alleen in de Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat 491 in Soest. Geldig van woensdag 15 november t/m dinsdag 21 november 1995, alleen bij Hoogvliet in Soest.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3