Hét cadeau voor elke camera-bezitter BOSMAN Ontknoping in loterij Smeeing-BDC nadert nu met rasse schreden Boek van de TV-Serie M____ Bosma Verkoop Daewoo 'uitzonderlijk' --^VOENSDAG 15Ni WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT Superhoofdprijs: Fiat Cinquecento Sint- en Kerst- kadomarkt in de Vrije Teugel Twee jaar eetcafé Het Raadhuis Inbraak in auto Bosman Loodgieters b.v. - Soest/Eemnes - Bel. gratis 06-0.22.22.11 Wie aan sport doet leest de Soester Courant DE FIAT DUCATO. DOORDACHT VOOR CHAUFFEUR EN VRACHT. BOBO De Soester levert honderdste auto af 10% EXTRA 10 extra korti Op donderdag 23 november wordt in kinderparadijs De Vrije Teugel (Vede- iaarpad) de jaarlijkse Sint- en Kerst - kadomarkt gehouden, van 19.00 tot 22.00 uur. In elf kramen worden aller lei zelfgemaakte spulletjes aangeboden. Het aanbod is zeer gevarieerd: applicaties, kraamcadeau^es, beren, thee-accessoires, kaarten, kippegaas- dieren, brooddeeg, sieraden, kandelaars, kransen, sprookjesfiguren, handdoeken, hout voor de kinderkamer, kaarsjes, etc. Koffie en thee staan klaar tegen een kleine vergoeding. Ter gelegenheid van het tweejarig be staan houdt eetcafé Het Raadhuis van Jan Veldhuizen en Mehmet Eris (Steenhoftstraat 15A) komende maan dag 20 november een receptie van 20.00 tot 22.00 uur. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Uit de auto van een Soester zijn een radiocassetterecorder en een portefeuille gestolen. De 33-jarige man merkte dat toen hij vorige week bij zijn auto terug keerde. Die stond geparkeerd op de Dalweg. Voorwaarden: 'Bij aanschaf van een Atag c.v.-ketel ontvangt een kanskaart waarmee u een fiets kunt winnen, tedere 2 maanden wordt een fiets verloot. Deze aktie geldt van 1 augustus 1995 t/m 30 juni 1996 Waarborg- installateur Foto: Herman van Dam. Eén superhoofdprijs (een Fiat Cinquecento), vier andere hoofd prijzen (een reis naar Eurodisney, een kleuren-tv, een magnetron en een Eets) en een scala van diverse andere mooie prijzen: dat zijn de uiterst begerenswaardige zaken die deelnemers aan de Superloterij van handbalvereniging Smeeing-BDC langzamerhand dichterbij zien ko men. Op 13 januari vindt de eerste trekking plaats; daarna volgen er nog vier (op 10 februari, 9 maart, 13 april en 11 mei). De Superloterij is opgezet om de Soes ter handbalvereniging aan het nodige kapitaal te helpen voor de betaling van de nieuwe accommodatie aan de Henriètte Blaekweg. In totaal moet de club daarvoor zelf nog zo'n 120.000 gulden op tafel leggen. Smeeing-BDC bedacht daarvoor een loterij van inderdaad "super"-formaat, met prijzen die öp dat predikaat ook aanspraak kunnen maken. Het pronk stuk, de fonkelnieuwe Hat Cinquecento, was afgelopen zaterdag nog eens te be wonderen bij Provak Hooijer aan de Soesterbergsestraat. Naast de reis naar Eurodisney (voor twee personen), de televisie, de magnetron en de fiets zijn er nog eens tien fotocamera's, tien hor loges, vijf discmans, vijf gereedschaps sets, tien vleespakketten, vijf levens middelenpakketten, tien fruitschalen en vijf dinerbonnen (voor twee personen) beschikbaar. Fantastische prijzen dus, en de kans op succes is bepaald niet klein als men bedenkt dat er in totaal slechts 1500 loten zijn uitgegeven. Gelukkig is fotograferen vandaag de dag een stuk eenvoudiger dan vroe ger. Moderne camera's maken het u als fotograaf immers gemakkelijk. Scherpstelling, belichting, filmtrans port. het wordt allemaal automatisch voor u geregeld. En de films die in die camera's worden gebruikt zijn steeds beter in staat om ook bij min der gunstige lichtomstandigheden goede foto's te produceren. U hoeft dus alleen nog maar maar te letten op datgene waar het bij het maken van een foto eigenlijk om gaat: het kie zen van een goed onderwerp, het bepalen van de juiste beelduitsnede en het afdrukken op het beste moment. Eindelijk is er nu ook een boek dat u beter leert fotograferen, zonder dat daar enige technische kennis voor nodig is. Wie een kans wil maken op de auto of een van de andere mooie prijzen kan nog altijd een (of meer, uiteraard) loten aanschaffen. Ze kosten 50 gulden per stuk, maar er zijn ook dubbele loten ("tandem"-loten) voor 90 gulden. De loten zijn o.a. verkrijgbaar bij de leden van de loterij-commissie: EJ. van Scheijen, Dorresteinweg 15, tel. 6015026; W. Tolboom, Kerkdwarsstraat 14, tel. 6022809; mevr. A. Roest, Nieuweweg 9, tel. 6010236; en bij enkele Soester bedrijven, waarvan de adressen zijn opgenomen in de ad vertentie elders in deze kiajit. juist die zaken te fotograferen die u ook vaak als onderwerp kiest. De resultaten werken ongetwijfeld op uw creatieve smaakpapillen. En laten zien hoe u een op het eerste gezicht misschien voor de hand liggend en alledaags onderwerp op een geheel andere manier kunt benaderen. Met als resultaat een foto die precies dat weergeeft, wat u in een bepaald onderwerp boeide. Ideeën Het cursusboek Fotograferen is een ideale uitgave voor elke moderne amateurfotograaf. Want in dit boek staat de foto centraal. De nadruk ligt dus op wat u fotografeert en niet zozeer op wat er zich nu precies in S- de camera afspeelt. In zeven hoofd ig stukken wordt ingegaan op de meest gefotografeerde onderwerpen. 1 Fotograferen staat bol van de ideeën t voor onderwerpen. Speciaal voor Teleac trok een aantal bekende c? Nederlandse fotografen op pad om Cadeau Fotograferen is bij de fotozaak ver krijgbaar. Een idee voor de cadeaumaand? Want met dit boek doet Sinterklaas of de Kerstman ongetwijfeld iedere amateurfotograaf een bijzonder groot plezier! AL VANAF F 27.990,- Amersfoort Amsferdamseweg 19 tel.: 033-4435535 Soest Koningsweg 14 tel. 035-6013227 Vanaf 6 januari zendt Teleac op zes achtereenvolgende zaterdagavonden de serie Fotograferen uit. Daarin is een opvallende hoofdrol weggelegd voor een aantal bekende Nederlandse fotografen. Ze laten zien hoe zij in hun spe cialisme te werk gaan en geven veel tips en adviezen waarmee iedere camera-bezitter direct aan de slag kan. Het bij de serie behorende cursusboek is nu al bij de fotozaak, Teleac en de boekhandel verkrijgbaar en kost 49,50. Een echte aanrader voor iedereen die fotogra feert en (nog) betere foto's wil leren maken. Ter gelegenheid van de opt nieuwe showroom van Bo: 'dröme wordt elke twee maan beschikbaar gesteld aan één 'ten die bij Bosman Sanidrc 'mart Loodgieters een badki \uimte of Atag cv-ketel hel schaft. De actie loopt tot )ut In de uitgave Fotograferen komen in zes hoofdstukken de meest gefoto grafeerde onderwerpen aan bod. Elk onderwerp wordt begeleid door ver helderende illustraties en vooral heel veel inspirerende voorbeeldfoto's, in een aantal gevallen gemaakt door bekende Nederlandse fotografen. van de vakantie. De compositie - de inhoud en opbouw van foto's - staat in dit hoofdstuk centraal. Actie! Er zijn bepaalde methoden om bewe ging in het stilstaande beeld van een foto te vangen. Waardoor bijvoor beeld sportfoto's en foto's van spelende kinderen helemaal tot leven komen. Hoogtepunten Zo maakt u geslaagde foto's van een gedenkwaardige gebeurtenis als een receptie, feest of verjaardag. Ook andere, misschien minder voor de hand liggende hoogtepunten komen in dit hoofdstuk aan bod. Stap voor stap wordt helder uitgelegd hoe u belangrijke gebeurtenissen kunt vast leggen. Mens, kind en dier Dit hoofdstuk vertelt u hoe u spon tane. leuke foto's maakt, die het karakter van uw onderwerp goed weergeven. Het fotograferen van volwassenen vraagt om een andere benadering dan het fotograferen van kinderen. En ook het fotograferen van dieren kent zijn eigen regels. Op reis Van herinneringsfoto tot reportage. Hoe krijg je verrassende en bijzon dere foto's, die een goed beeld geven Tijdens de winterma isoleren Rolluiken: Verduis Nieuwe kollektie 19C. Nu bestellen geen p Openingstijden: Maa Dins Zate Camera's Als u overweegt een nieuwe camera aan te schaffen, vindt u veel nuttige informatie in het laatste hoofdstuk. Daarin staat beschreven welke came ra s en accessoires vandaag de dag te koop zijn en wat ze allemaal precies kunnen. schudt directeur G.K.A. Karwoczik van De Soester de hand van mevrouw Doorduijn die met haar man de hon derdste Daewoo bestelden. De Daewoo's gaan als de bekende broodjes over de toonbank. Tot en met oktober zijn in ons land al 4.660 auto's van dit merk verkocht. Volgens De Soester is dat uitzonderlijk veel voor een nieuwkomer op de automarkt. Het gaat goed met de verkoop van de Daewoo Espero en Nexia. Automobiel bedrijf De Soester leverde onlangs de honderdste Daewoo af sinds het bedrijf op 1 april het officiële dealerschap voor de regio kreeg. Dat dealerschap volgde na de presenta tie van Daewoo op de RAI in Amster dam in februari van dit jaar. Op de foto

Soester Courant | 1995 | | pagina 8