Er is CfceqUe De Ondernemer in Soest staat er niet alleen voor EEN BANK DIE VOLUIT VOOR HET MKB GAAT. De Gouden Snaar: niets voor koopjesjagers? t.w.v. 25,- Bosman Sanidröme-fiets i Zonwering Soest 100,- R-ketel I jr- SOESTER COURANT PAGINA 9 'AN bETEr 'ningsketel ïkt aler 0.22.22.11 bij De Gouden Snaar ontvangt u ook nog de komende maanden cheques op de koop toe. Wanneer u bijvoorbeeld voor 500 besteedt krijgt u een cheque op de koop toe, die u weer kunt besteden bij De Gouden Snaar. Panasonic TX-21MD1C kleurentv Technics SU-A900D versterker Panasonic NV-SD200 videorecorder aaï» Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest - Telefoon 035 601 21 32 (advertentie) I n éiMgM&Êk aju 10% EXTRA KORTING (Ook op reparaties) 10 extra korting. Voor het voorjaar geplaatst. ING-Bank kent midden- en kleinbedrijf k Snorfietster (49) gewond bij botsing Gecertificeerd Waarborg- installateur eren die u kiest. De /ijfeld op i. En laten te gezicht ggend en :n geheel :ren. Met ecies dat bepaald aak ver- )or de lit boek erstman Dtograaf Voor uw goede geld wilt u iets goeds. Ook wanneer het om audio en video gaat. Dan wilt u kunnen kiezen en geadviseerd worden. In alle rust. Bij De Gouden Snaar is dat geen moment te veel gevraagd. Sterker, daar is het de gewoonste zaak van de wereld. Neem nu het computergestuurde schakelsysteem in de nieuwe audiosectie bij De Snaar. Bij de set van uw keuze wilt u de juiste speakers? Geen punt. Dankzij dit schakelsysteem kunt u 14 verschillende speakermerken beluisteren. In één handomdraai. En zie de nieuwe, overzichtelijke televisie - opstelling. Alle betere merken op een rij. Wat ook geldt voor de videorecorders, die demonstratie - klaar staan. Tevens speciale aandacht voor de aparte camcorderbalie, waarop alle montage faciliteiten 'live' gesimuleerd kunnen worden. En de nieuwste LCD- Grootbeeld projectie ziet u bij De Snaar vast niet over het hoofd. En voor de jagers op koopjes onder u het volgende: Show-view PDC Automatische instelling van tijd en zenders Afstandsbediening J met op de koop toe Gouden Snaar waardecheque t.w.v. 25,- Aparte voor en eindversterker Virtual batterij operation, voor het absorberen van spanningfluctuaties Grote analoge output meters Mos-class AA signaalcircuit om zo min mogelijk signaalverlies te hebben Toepassing van uitsluitend hoogwaardige audio componenten THCB-chassis elimineert ongewenste resonantie van buitenaf Vermogen 2x120 Watt 6 ingangen Afstandsbediening f T299f' met op de koop toe Gouden Snaar waardecheque t.w.v. 50,- Digitale techniek compleet zorgen voor een beeldkwaliteit van een ongekend niveau Automatisch zenderprogrammeer systeem, kinderslot en volume correctie per kanaal 55cm Black matrix beeldbuis Digitale 8-bit techniek Verbeterde kleurscheiding (CTI) Digitale ruisonderdrukking Stereo full range luidsprekers Dynamische scherpte regeling m Timer J -WW*- met op de koop toe Gouden Snaar waardecheque t.w.v. 50,- r Al Cristal view control, wat een meer gedetailleerd en helderder beeld geeft Aluminium diecast chassis, zorgt voor eenduurzame werking Direct drive motoren wat resulteert in een hoge betrouwbaarheid Digitale tracking Stilstaand beeld Resterende tijd indicatie oele Ter gelegenheid van de opening van de 'ftieuwe showroom van Bosman Sani- iróme wordt elke twee maanden een fiets ieschikbaar gesteld aan één van de klan ken die bij Bosman Sanidróme of Bos- nan Loodgieters een badkamer, toilet- uimte ofAtag cv-ketel hebben aange schaft. De actie loopt tot juni 1996. Vo- Foto: Herman van Dam. rige week vond de eerste uitreiking plaats bij rijwielspecialist Jac. de Bruin in Soest-zuid. De gelukkige winnaar was mevrouw Ten Bosch van de Burgemees ter Grothestraat, die de fiets door direc teur Aart Bosman kreeg aangeboden. Showroom Beetzlaan 24a tel.: 035 - 601 97 06 601 95 07 Tijdens de wintermaanden: B isolerend inbraak vertragend HoiiuiKen. verduisterend Houd kou en warmte buiten. Nieuwe kollektie 1996. Binnen en buiten zonwering. Nu bestellen geen prijsverhoging 1996. Openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag open van 9.00 tot 1800 uur. Zaterdag open van 1000 tot 16.00 uur De economie kent hoogte- en diep tepunten. Maar pieken of dalen, de middelgrote en kleine bedrijven zorgen - vaak tegen de verdrukking in - voor de groei van de werkgele genheid. Dat komt doordat zij door hun omvang flexibel zijn, dus snel kunnen beslissen en onmiddellijk op veranderende omstandigheden kunnen inspelen. Niet voor niets wordt het midden- en kleinbedrijf (MKB) vaak omschreven als 'de motor van de economie'. Om het belang van deze groep ondernemin gen nog eens flink te onderstrepen, organiseerde de ING Bank onlangs ook in Soest een landelijke MKB- dag. "Juist omdat deze bedrijven zo essen tieel zijn voor de economie, is een be langrijk deel van de inspanningen van de ING Bank van oudsher op hen ge richt. Dat was al zo toen we nog NMB Bank heetten, en dat is nog steeds het geval. Alleen hebben we dat pas sinds kort ook duidelijker zichtbaar gemaakt door de organisatie van onze kantoren daar op in te richten," vertelt de heer Flip de Bruin, hoofd MKB van ING Bank Soest. "Ik zeg nogal eens 'small is beautiful', om aan te geven dat we het in ons land van het MKB moeten hebben en dat de bank dat nooit uit het oog heeft verlo ren. Door de oprichting van onze spe ciale MKB-desk hebben we dat verder benadrukt. Zo kan iedere ondernemer direct zien welk belang wij aan de advisering van deze groep bedrijven hechten." De afdeling bestaat uit negen mensen die weten hoe het toegaat in kleinere ondernemingen. Zij kennen het bedrijfsleven door en door. Velen ko men zelf uit MKB-tamilies of voelen zich door hun jarenlange advisering aan zelfstandige ondernemers uitstekend thuis in dit specifieke deel van onder nemersland. Klant mag het zeggen "Net als onze relaties proberen we zo flexibel mogelijk te zijn. Zelfstandige ondernemers hebben het overdag vaak erg druk. Dan kunnen ze ons niet heb ben. Maar 's avonds is er meestal wel een gaatje in hun agenda te vinden. Daar haken wij op in om door desge wenst ook 's avonds op te draven. En of dat nu op de bank is, op de zaak bij de ondernemer of bij hem of haar thuis, dat maakt ons niet uit. De klant mag het zeggen. Hoe je ons werk kunt typeren? Vraag baak en klankbord op financieel gebied, zou ik zeggen. Kijk, de ondernemer moet ondernemen. Zaken doen. Daar bemoeien wij ons zo min mogelijk mee. Maar bij allerlei ondernemersactiviteiten spelen geldzaken een essentiële rol," al dus De Bruin. "Het begint al met een nieuwe investe ring. Daar is geld voor nodig. Wat is de beste financieringsconstructie? Komt het bedrijf in aanmerking voor een borgstellingskrediet? Door onze flexibi liteit en grotere kantoorbevoegdheden kunnen we een financiering binnen drie dagen regelen en soms zelfs binnen één dag. Ook helpen we bedrijven om de binnen komende en uitgaande geldstromen zo danig te laten lopen dat de onderneming er optimaal profijt van trekt. Dan is het natuurlijk een voordeel dat wij in ING- verband rechtstreeks toegang hebben tot zowel het girale betalingscircuit van de Postbank als het banciare ciruit. Onze relaties kunnen daarvoor altijd een be roep doen op onze betaalspecialisten. Dat levert gegarandeerd kosten voordelen op. Ons advies beperkt zich echter niet tot onze landsgrenzen: voor zaken met of in het buitenland kunnen klanten terecht bij onze buitenlandexperts. Het komt dan uitstekend van pas dat we wereld wijd kantoren hebben. Waar dat niet het geval is, lopen de zaken via buitenlandse banken waarmee wij nauw samenwer ken, Ik zou graag willen benadrukken dat we het dan natuurlijk niet alleen over miljoenendeals hebben. Ook voor kleinere bedragen staan wij onze relaties graag met adviezen bij." Starters Pratend over de verschillende bedrijven waarmee zaken worden gedaan zegt De Bruin: "Ook starters zijn van harte wel kom bij onze MKB-desk, al moet ik daar wel een kanttekening bij maken. Niet zelden komen ondernemers-in-spé met onvoldoende plannen naar de bank, vaak zelfs zonder een goed doortim merd ondernemingsplan. Geen wonder dat zoveel beginnende bedrijven het loodje leggen... Maar, met een goed ondernemingsplan en een ambitieuze starter - en in de praktijk blijken dat steeds vaker vrouwen te zijn - maken wij ons zeiler sterk voor een goede financie ring." De ING Bank staat natuurlijk ook klaar voor bedrijven die hun sporen al lang en breed verdiend hebben. "Wij hebben ons de laatste jaren bijvoorbeeld sterk gespecialiseerd in het onderwerp be drijfsopvolging. Uit onderzoek blijkt dat jaarlijks rond de zeven procent van de bedrijven in andere handen overgaan. Daarbij valt het op dat ondernemers steeds minder doorgaan tot het - soms bittere - eind. Ondernemen is niet lan ger een doel op zich, de ondernemer wil rond zijn vijftigste de fakkel doorgeven om zich actief met andere dingen bezig te gaan houden. Maar zoiets vraagt om voorbereidingen in een vroegtijdig sta dium, zodat de overdracht zonder pro blemen kan verlopen. Want uiteindelijk gaat het om een bedrijf dat vaak met bloed, zweet en tranen is opgebouwd. En daar neem je niet zomaar een-twee drie afscheid van. Daarom hebben wij de gratis brochure 'Bedrijfsopvolging - stappenplan voor een geslaagde opvol ging en overdracht' samengesteld. Dat is een begin. Daarna komt het aan op een persoonlijk advies. Want het blijft toch mensenwerk, en wij vinden niet dat de ondernemer er in zo'n belangrijke pe riode alleen voorstaat," aldus De Bruin. Een 49-jarige snorfietster uit Soest is vorige week donderdag gewond geraakt toen ze op de Steenhoffstraat drie naast elkaar fietsende jongelui wilde passeren. Bij die manoeuvre raakte het stuur van haar rijwiel het stuur van de buitenste fietser, een 13-jarige jongen uit Soest. Met een gekneusde knie, een gezwollen oog en een bloedende hand moest de vrouw zich onder doktersbehandeling stellen. Uw bedrijf is als geen ander. U hebt uw eigen werkwijze, eigen klanten en eigen lokatie. En uw eigen vragen. Van uw bank verwacht u daar een passend antwoord op. Uw accountmanager van de ING Bank heeft jarenlange ervaring met het midden- en kleinbedrijf. Daardoor begrijpt hij meteen waar hel in uw bedrijf om draait. Hij neemt rustig de tijd om met u van gedachten te wisselen over de beste oplossing. Bel gerust eens voor een afspraak. Die kan ook buiten kantooruren gemaakt worden. Bij u op de zaak, bij u thuis of bij ons. U merkt dan precies wat we bedoelen. Uw ING Bank: Van Weedestraat 10, 3761 CE Soest, Telefoon: (035) 6096511.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9