De Gouden Snaar: of beter Sony klaas! v.a. ƒ899,- Drukke Sinter-Kerstmarkt in de Schoof IVARlAl SONY DCR-VX1000: Zie het b reed met Sony breedbeeld televisies, al vanaf 899,- Sony KV-28WS3: uw bioscoop thuis Sony KV-24WS1 klaar voor de toekomst t.w.v. 25,- Voorverkoop benefietconcert Lions Club/De Blauwe Vogel GGsmderhMd 51c UITNODIGING ^LtfmKKETTEN Soest 50 jaar geleden Kerstbuffet WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 SHP op de koop toe, die u weer kunt besteden bij De Gouden Snaar. sensationele digitale videocamcorder met een super korting van 400r- A\\e apPa hruiWee" Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest - Telefoon 035 6012132 Uw totaalinstallateur PA van den DUSSELto vooral uwinstallatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 035-60124 72 Komiranaartoe en«»-'.0©vr(ffls ^sortiment Nieuwe radiozenders op Soester kabel Geen televisie Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Uit de Soester Courant van 30 November 1945 Mijersche Mijmeringen. Hulde aan generaal Winkelman. Beide kerstdagen sfeervol dineren bij: De Soester Duinen U wilt Only Sony? Groot gelijk! Maar u aarzelt en denkt wellicht: ik ben Sinterklaas niet. In dat geval gaat en reist u niet stad en land af. Haalt u zich geen parkeerbonnen of wielklemmen op uw hals. Als u voor Only Sony kiest gaat u onmiddellijk naar De Gouden Snaar in Soest. Daar weten ze waar ze het over hebben. Daar kunt u compromisloos kiezen uit al het Sony-nieuws. Of het nu gaat om de revolutionaire digitale video camcorders. Of om blikverruimende breedbeeld kleurentelevisies. Al het Sony-nieuws is bij De Snaar scherp geprijsd en wordt afgeleverd en geïnstalleerd inclusief de meest serieuze service die u zich maar kunt wensen. En voor wat betreft Sonyklaas: bij De Gouden Snaar ontvangt u ook nog de komende maanden cheques op de koop toe. Wanneer u bijvoorbeeld voor 500,- besteedt krijgt u een cheque Een nieuw videosysteem: volledig digitaal en dat is een doorbraak in beeld en geluid. De hogere resolutie (500 lijnen) zorgt voor een scherper beeld, een heldere kleurweergave in vergelijking met een analoog videosysteem. De digitale techniek zorgt ervoor dat kleuren .haarfijn worden geschei den: foto-fijn. En het verschil is niet alleen te zien. Het is ook te horen. Daarbij zijn de digitale opname - en- montage - mogelijkheden - ongekend. En het aardige van alles is, u kunt er onmiddellijk mee aan de slag. Komt dat zien. m Gouden Snaar Prijs T met op de koop toe nog een Gouden Snaar Cheque t.w.v. 400,- Kijkt u niet graag naar die zwarte balken onder en boven in uw beeld? Wel dan wordt het de hoogste tijd voor een Sony. Immers, breedbeeld wordt de nieuwe TV-standaard. Zeker is dat nog even 'toekomstmuziek', veel programma's worden toch nog vierkant uitgezonden. Hoe nu? Laat dat maar over aan Sony. Dat heet: Smart Zoom. Hiermee wordt het 'ouderwetse 4:3 beeld aan de boven- en onderkant gecorrigeerd. Zo ziet u alle uitzendingen onvervormd en breedbeeld- vullend. Een Sony breedbeeld-TV heeft een mooier breedbeeld. Nu en in de toekomst. Dankzij smart-zoom. En dankzij Sony's platste beeldbuis ter wereld, Super Trinitron. Er zijn al vijf Sony Breedbeeld-TV's, van portable tot heel groot. 71 cm Super trinitron beeldbuis, PAL plus, 100Hz digital plus met dolby surround pro-logic met surroundspeaker, teletekst en er kunnen 2 TV-beelden worden weergegeven. Gouden Snaar Prijs 4299fa met op de koop toe nog een Gouden Snaar Cheque t.w.v. 200,- 61 cm Super trinitron beeldbuis, snelle teletekst, smart zoom. Gouden Snaar Prijs ƒ2199,- met op de koop toe nog een Gouden Snaar Cheque t.w.v. 100,- dan niet i door de jaar iets ny's mo- 'honden, takt niet ie dat ze zijn. "Je dat het gentjes, tard ook lnemers 'De tijd te kort," e erop, >roep te te krij- )est rijk mg jaar eacties begin- eiding. onder hting is de op- svindt. )1 erop in even 1), zo- wordt, van de ter de >laan), n staat een af ir ook et na- tn elk )or de meer Voor :n per >m na ers te het ijdag het Ha- twee eeg. drie Is in oest aat. ers te - Honderden Soesters, op zoek naar een "artistiek" cadeautje voor Sinterklaas of Kersthebben afgelopen zaterdag een kijkje genomen in de Schoof, het SWS-centrum aan de Molen straat. Daar werd voor de tweede achtereenvolgende keer de Sinter-Kerstmarkt gehouden, waaraan enkele tientallen crea tieve hobbyisten uit Soest deelnamen met uiteenlopende zaken van-eigen-hand, van brooddeeg-figuren tot zelfgemaakte pop pen, van houtsnijwerk tot droogbloemstukjes en nog heel veel meer. De grote belangstelling voor deze jaarlijkse "beurs" was ook nu weer opvallend, zodat overduidelijk is aangetoond dat de Sinter-Kerstmarkt in een behoefte voorziet. Op vrijdag 1 december begint de voorverkoop van kaarten voor het benefietconcert op 10 februari, dat de Lions Club Soestdijk heeft geor ganiseerd voor De Blauwe Vogel. Vanaf die dag zijn bij de VW-kan- toren in Soest, Baarn en Amers foort entreebewijzen te reserveren. Een toegangsbewijs kost 25 gulden. Het VW-kantoor in Soest is gevestigd aan de Steenhoffstraat en is telefonisch be reikbaar onder nummer 6012075. De gene die een kaart koopt, krijgt tevens een uitgebreid informatieboekje. De opbrengst van het concert komt ten goede aan De Blauwe Vogel, het dag verblijf voor kinderen met een meervou dige handicap aan de Bosstraat. Met het geld kan opnieuw een activiteit voor de kinderen worden georganiseerd. Dank zij de steun van de Lions Clubs en de sponsors konden ze dit jaar al een dagje uit naar onder andere de Manege Zon der Drempels in Bennekom. Tijdens het concert op zaterdag 10 februari ('s avonds) kunnen de bezoekers meer te weten komen over dat project. Ook de zogenoemde 'Lionsclowntjes' worden onder de aandacht gebracht. Deze mas cotte brengt veel vreugde onder de kin deren vanwege de vrolijke uitstraling. Het concert wordt gehouden in de vijf tiende eeuwse Sint Aegtenkapel in Amersfoort. Het kamerkoor, dat op treedt, bestaat uit professionele top- musici, onder wie de violist Ronald Hoogeveen die concertmeester van het Radio Philharmonisch Orkest is. Van dat orkest speelt ook contrabassist Edward Mebius mee. De andere musici zijn Judith Jamin (celliste van het Ballet orkest), Tilly Keessen (pianiste van het Gemini-ensemble) en Giles Francis (alt violist van het Balletorkest). Het kamer koor zal werken van onder anderen Schubert, Mozart en Beethoven spelen. ZsCa- ccut öuMviCtiy dij de Steenhoffstraat 58 Soest 035 - 602 28 71 In de loop van het volgend jaar - uiter lijk maart - kan Soest een uitbreiding tegemoetzien van het aantal radio kanalen op het kabelnet. De mediaraad van de Remu heeft daarover een advies uitgebracht, dat overigens -nog goedge keurd moet worden door het gemeente bestuur. In eerste instantie gaat het om vier nieuwe zenders via het mono-ka naal. Nieuwsradio 1395 AM: een Neder lands nieuwsprogramma van de Holland Media Groep; Radio London: een Nederlandstalig muziekprogramma met 24 uur per dag popmuziek, afgestemd op een breed en op verschillende genres georiënteerd publiek (o.a. soul, rock 'n roll, Afri kaans, Caribbean, reggae en blues); New Dance Radio: dansmuziek in de breedste zin van het woord; Radio 121: Nederlandstalig muziek programma met nieuws en actualiteiten. Onder voorwaarden komen daar nog bij Delta Radio 171, een Nederlands radio station met veel cultuur, en De Golfbre ker, een regionaal station "voor zieken en bejaarden", aldus de Remu. De Golf breker moet overigens nog een zend machtiging krijgen en voor beide zen ders geldt dat de uitzendingen voor 1 april moeten starten. Verder zal Hit Radio Veronica verhui zen naar de stereofrequentie 107.0 MHz en als gevolg daarvan verkast de BRT- 2 naar 96.9 MHz. De wijzigingen wor den uiterlijk in maart doorgevoerd. Wat de indeling van de televisiekanalen betreft verandert er in Soest niets, om dat de capaciteit van het huidige kabel net geen uitbreiding toestaat. In Amersfoort en Bunschoten worden aan het bestaande pakket toegevoegd de zenders Hallmark (het derde Filmnet- kanaal), The Music Factory (24 uur videoclips), en een "mozaïek service kanaal", waarop met kleine beeldjes een overzicht van het totale uitzend- programma wordt getoond. Ik weet niet of het Nederlandsche volk nog schaamtegevoel bezit of dat dat in de oorlogsjaren wellicht is tenietgedaan. Maar ALS ons volk nog blozen kan van schaamte, dan moet het dit wel hebben gedaan bij het lezen vn de grafrede door Majoor Boellaert, gehouden bij de ter aardebestelling van de stoffelijke resten van 34 van de 100 door den Duitschen tyran gefusileerden op het Leusder Kerkhof bij Amersfoort. Honderd helden hebben den dood ge trotseerd om Nederland te helpen be vrijden. Acht en negentig lieten hun le ven voor het vaderland. Vier en. dertig werden begraven op de Leusderheide, waar hun stoffelijk overschot is terugge vonden en met groote plechtigheid ter aarde besteld. Men sprak daarbij slechts woorden. En met woorden kan niet worden uitge drukt wat deze helden eigenlijk gedaan hebben en hoe groot de waardeering voor hun daden dient te zijn. Deze waardeering kan slechts gevonden wor den door in den geest dezer helden te handelen. Doch vol bitterheid klonk daar de beschuldiging uit den mond van Majoor Boellaert: "De strijd voor Neerlands eenheid zal zwaarder blijken te zijn dan.de strijd tegen de moffen." Zoo is ons volk dus verworden. Na zes maanden vrede kan men de balans al weer opmaken: van eenheid is geen spoor te bekennen. In de oorlogsjaren hebben honderden, duizenden Neer- landsche helden den mof dwars gezeten en afbreuk gedaan waar ze konden en de meesten bekochten dit met dood of gevangenis. Dat waren helden van aller lei geloof en richting, van allerlei stand, maar één door hun vaderlanderschap, één in hun strijd tegen den gehaten vij and, één in hun trouw aan het vorsten huis. Zij gevoelden zich geen broeders, zij waren broeders, kinderen van het Ne derlandsche Gezin, aan welks hoofd de Moeder des Vaderlands. Voor het heil van dat gezin hadden zij hun leven veil. Voor het heil van, het Nederlandsche volk rusten de stoffelijke overschotten van vier en dertig hunner thans in de Amersfoortsche aarde; slechts twee van de honderd brachten er het leven af; alle anderen werden als doode beesten er gens in den grond gestopt. En van die twee overlevenden spreekt thans één aan de groeve het bittere verwijt, dat de harde strijd tegen den gehaten mof nog niets zal zijn vergeleken bij den strijd om Neerlands eenheid. Zaterdagavond: Radiorede van Pater De Greeve. Hij herhaalt wat anderen reeds eerder in de bladen schreven over de behandeling van N.S.B.-kinderen. Die worden behandeld alsof zij ervoor verantwoordelijk zijn, dat hun ojiders politiek waren afgedwaald of hun zelf respect als Nederlander in de goot had den gedeponeerd. Schandelijke toestanden, waaronder die stumperds moeten leven," schrijven de kranten. En Pater De Greeve kreet het uit en striemde het allen, die daarvoor verantwoordelijk zijn, in het gelaat: "Zijt gij christenen, om dét te tolereeren?" "Laat de kinderkens tot mij komen" sprak Christus, maar gij stoot ze van U het 'maar N.S.Br-kinderen' zijn. Neemt die kinderen tot U, leer ze bidden, maak christenen van hen, maar trap ze niet weg! Kan het Nederlandsche volk zich nog schamen? Verder gingen de beschuldigingen van Pater De Greeve. In de interneerings- kampen in ons land zijn ook beulen en beestmenschen! Hebt gij dat gehoord, regeering? Hebt gij dat gehoord, Nederlandsch volk, dat het Duitsche volk verdoemt omdat het beulen en beestmenschen voortbracht? Dat was geen roddelpraatje van 'n groentevrouw of een petroleumkarman. Dat was Pater De Greeve, die die be schuldiging door de radio de regeering en het Nederlandsche volk in het gelaat slingerde. Kan het Nederlandsche volk zich nog schamen? Kan de regeering zich nog schamen? Ons volk, middels hare vertegenwoordi gers, geve daarvan dan blijk door pro testen, die die van Pater De Greeve in hevigheid overtreffen en die die beulen en beestmenschen doet belanden op de plaats waar ze thuishooren: in de bun kers van de concentratiekampen, waar zij zich als beulen en beestmenschen gedroegen. Mijer. Als een hulde aan Generaal Winkel man, die, zooals bekend, te Soesterberg woonachtig is, had Zaterdag 10 Nov. op officieele wijze de naamsverandering plaats van Verlengde Postweg in Gene raal Winkelmanstraat. Voorafgegaan door de muziekvereen.. 'St. Jozef' kwam de auto, waarin de Generaal, Mevr. en Mej. Winkelman en de heer Luijf gezeten waren, aan bij de R.K. school, alwaar een eerepoort was opgesteld en een nieuw straat naambordje geplaatst, waarvan het op schrift schuil ging achter een doek, welke bijeen gehouden werd door een oranje lint. Burgemeester Des Tombe sprak daar Generaal Winkelman toe, waarbij hij hem hulde bracht voor zijn houding in de oorlogsdagen. Heel Ne derland, het gemeentebestuur en in het bijzonder de bevolking van Soesterberg is U hiervoor dankbaar. Nadat spr. er nog op had gewezen, met hoeveel elan onze mannen in die dagen vochten en dit vechten moest worden gestaakt na de door den Generaal genomen beslis sing, richtte de heer luijf zich tot den Generaal. Nadat ook de heer Luijf de dankbaar heid van de Soesterbergsche bevolking had overgebracht, nam de Generaal het doek af en prijkte het naambord met: Generaal Winkelmanstraat. De muziek liet een plechtig Wilhelmus hooren, waarna de Generaal dankte voor de hem gebrachte hulde. De dag na de capitulatie was voor spr. de zwaarste dag van zijn leven geweest. Spr. hoopte zijn laatste levensdagen te mogen doorbrengen in Soesterberg, waaraan hij zich, mede door de hem thans gebrachte hulde zoo zeer verbon den gevoelde. Nadat een drietal meisjes den Generaal, namens de Oranjevereeniging, bloemen had aangeboden, sprak nog de heer Wegman namens deze vereeniging, er op wijzende, dat de Generaal Winkel manstraat voor de Soesterbergsche bur gerij een blijvende herinnering zal zijn aan den Soesterbergschen Generaal. Tot besluit van deze huldiging maakte de Generaal met familie en genoo- digden, voorafgegaan door de muziek, een tocht door den Generaal Winkel manstraat. restaurants PARTY- EN V-ERGADERCENTRUM In onze sfeervolle serre serveren wij het kerstdiner. En ook dit jaar weer in ons speciale gounnet-steengrill restaurant een uitge breid 62,50 p.p. Om teleurstellingen te voorkomen raden we u aan tijdig te reserveren. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035 - 601 27 39

Soester Courant | 1995 | | pagina 11