ijna honderd mensen herdachten e 33 van Soesterberg'. 6 halen 5 betalen Creativiteitsmarkt 'De Drie Eiken' is zeker voor herhaling vatbaar t SPORTI— Soesterberg in oorlogstijd' GROENEVELD Sint bezoekt oude vriendin Dubbel concert Sterrenberg: Adrian Snells 'The Virgin' loemengroet aan overgrootvader Nieuwe boek van Dik Top uitgegeven Sinterklaas is bij ons al langs geweest,MJ bij besteding van fl. 75,- GRATIS TIP VAN DE WEEK: Z-afrikaanse wijn Seasons of the Cape rood of wit fl. 9,95 Wijnhandel - Slijterij ROB BROUWER Bloemschikken voor kerst 'Fratsen' in Groeneveld Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Gratis vervoer met 'de kunstbus' naar evenementen WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 December prijzenslag De Amerpoort houdt kerstmarkt op zaterdag 9 december Soester Courant in Soesterberg KORFBAL Huizen te sterk voor KVO: 13-10 SKIËN Tegenvallers voor skiërs Soesterberg BADMINTON Trainen bij Badso 'De Drie Eiken' Agenda OESTERBERGSE lama, moeten we de bloemen hier ierleggen bij al die anderen?' ®nk maandagmiddag 20 novem- sr een helder kinderstemmetje bij jet monument van "de 33 van [esterberg" op de vliegbasis. Ze Jren weer gekomen, bijna 30 kin- Iren van de Desmond Tutuschool Soest, de vele nabestaanden, mi- jaire en burgerlijke autoriteiten en Slangstellenden. Jhet officierscasino werden ze welkom lieten door kolonel Ansink, comman- lit van de vliegbasis Soesterberg. Hij Etste zijn welkomstwoord toe op de mderen, zodat ook zij het goed begrij- konden. Zoals vorige jaren liepen kinderen twee aan twee met de kran- n én bloemen in een opvallende stilte jar het monument, len legerpredikant opende met een Srt woord: 'Waarom doen de mensen jaar verdriet, waarom maken ze elkaar fod?' Een joods meisje had daar een Jpvoord op: 'Ik ben ook één van al die iènsen die dat nog steeds doen. Dat |veld zit ook in mij. Die rottigheid let ik ook uit mijn hart bannen. Ver- Jtter de wereld, begin met jezelf! De 33 M)pere mannen hebben dit ook gedaan HT het met hun leven moeten betalen', nderen van de Desmond Tutuschool irhaalden het thema 'waarom ver arden mensen elkaar' in gedichten, arna hun jonge stemmen stuk voor tuk de 33 namen noemden: 'wij geden- m...' Na de Last Post werd één minuut ite gehouden. Daarna volgde het leg en van de bloemen. Indrukwekkend as het eerbetoon dat de kinderen twee Ban twee gaven bij het verlaten van de Idenkplaats. In een doodse stilte ston- en ze even stil en keken naar het hou- en kruis, gadegeslagen door de aanwe- ge nabestaanden, instegen het eind van de plechtigheid kwa- men twee kinderen, Daan (2 jaar) met zijn zusje Sonne Hettinga (4 jaar), naar 'foren. In de stilte klonken hun heldere inge stemmen als muziek in ieders oor: iïama, moeten we de bloemen hier neerleggen?' Vragend keken ze naar hun moeder, die op de achtergrond glimlachend knikte. Het waren de achterkleinkinderen van Wilhelmus Johannes (Willem) Kraan, geboren op 2 augustus 1910, gefusilleerd op die zo bekende 19 november 1942. Een jonge man van 32 jaar, mede-organisator van de februari-staking in Amsterdam. Hij was destijds werkzaam bij de gemeente lijke publieke werken, afdeling bestra ting. In 1941 werd hij gevangen geno men en maakte drie gevangenissen mee, de laatste in Utrecht. Op zijn verjaardag, 2 augustus 1942, kreeg hij bericht dat hij ter dood veroordeeld was. In 1946 wer den zijn stoffelijke resten overgebracht naar de Oosterbegraafplaats in Amster dam. Mevr. Hettinga, de overgrootmoeder van de kinderen, was die middag op de begraafplaats in Amsterdam bij het graf van haar man. Haar schoondochter, El len Hettinga-Schols uit Oostzaan, Sonne en Daan Hettinga leggen bloe men voor hun overgrootvader bij het ge denkteken. maakte voor de tweede keer de indruk wekkende herdenking in Soesterberg mee. "Ik heb mijn kinderen meegeno men omdat ik van mening ben dat zij moeten weten dat er naast oma ook nog een opa is geweest. Wij trachten op voor hen begrijpelijke wijze uit te leggen wat hier is gebeurd. Sonne hebben we ver teld dat er een oorlog is geweest en dat opa toen dood is gegaan. Op 4 mei be zoeken we buiten alle drukte om zijn graf en leggen daar zelf geplukte veld bloemen neer. Ik ben heel erg blij dat de kinderen van de Desmond Tutuschool hier zo nauw bij betrokken worden. Juist zij kunnen het verhaal van ons verder vertellen en zo een link leggen met deze tijd en hun eigen leven. Opdat wij nooit vergeten!" Gistermiddag vond in het Casino de presentatie plaats van het boek 'Soesterberg in oorlogstijd', van Dik Top. Nadat de plaatselijke oud-verzetsstrijder A. Preuserde slechtigheid had ingeleid, werden de eerste twee boeken door wethouder R.A. van Logtenstein aan twee vrouwelijke verzetsstrijders overhandigd. WDaarna gaf de schrijver Dik Top een toelichting op het ontstaan van deze beschre ven geschiedenis van Soesterberg. De uitreiking werd bijgewoond door nagenoeg alle gbg in leven zijnde oud-verzetsstrijders uit Soesterberg en veel familieleden. Woor middel van video-beelden, foto's maar vooral door de vele onderlinge gesprek ken werd ook dit tijdperk in het zo bijzondere gedenkjaar afgesloten. Het boek lesterberg in oorlogstijd' is verkrijgbaar bij boekhandel Marjolijn aan de Rade- akerstraat. Op de foto rijdt een Canadese Bren-carrier over de Rademakerstraat. De foto is ge takt op 17 mei 1945. In het pand met de vlag is nu boekhandel Marjolijn geves tigd. LIBERTEL LIBERTEL GSM - zaktelefoon* 'Alleen in combinatie met libertel abonnement. Zie voorwaarden in de winkel. Tevens verzorgen wij uw relatiegeschenk op maat. Gen. Winkelmanstraat 37 - Soesterberg - tel. 0346 - 353639 w®raora®@®ffl«w[iBS[ü]i]@oiü]@ ST. JOSEPH TE HUUR GARAGEBOX IN WIJK BLOEMHEUVEL TE SOESTERBERG LEEG PER 1 DECEMBER 1995 HUIDIGE HUURPRIJS 70,- PER MAAND INLICHTINGEN BIJ WBVST JOSEPH TEL. 035 - 602 29 89 Op woensdag 13 december om 20.00 uur kan men in het Dorpshuis bloem schikken. Dat wordt voor de twaalfde keer georganiseerd door de Vereniging Soesterbergs Belang. Deze keer is de leiding in handen van de plaatselijke bloemist 'Jelle's Bloemshop' aan de Buijs Ballotlaan. Hij heeft met zijn taak iets heel bijzonders bedacht. Dit kan men vanaf heden in zijn bloemenshop'bezichtigen. De kosten voor het bloemschikken bedragen 25 gulden voor leden VSB en 27,50 gulden voor niet-leden. Bij de prijs zijn alle materialen en een extra pakketje om het thuis ook te beoefenen inbegrepen. Aanmelding via telefoon 353380 of 352969. KASim. NATIONAAL CENTRUM 11 A A D1\J VOOR BOS, NATUUR I>/A/AJAl.f EN LANDSCHAP Tel. 035-5420446 Op woensdag 13 december vindt in de Orangerie van Kasteel Groeneveld een optreden plaats van Samba Salad voor kinderen van 3 tot 8 jaar. Deze theater muziekgroep voert de voorstelling 'Frat sen' op, een komisch fantasiespel met mime, liedjes en poppen. De aanvangstijden zijn 13.30 en 15.30 uur. De toegang is gratis voor kinderen die een 'Groeneveld-pas' bezitten. Voor anderen is de toegang f 10,- per per soon. 'Fratsen' gaat over Rita en Herman. Ze besluiten samen nu eens niet thuis te gaan eten, maar buiten in de frisse lucht te picknicken. Voordat zij hun plekje bereiken beleven Rita en Herman grap pige avonturen op een berg, in de trein, aan zee en in de lucht. Tijdens een plot selinge onweersbui hebben zij een merk waardige ontmoeting met twee bangeriken, genaamd Ikke en Ikke. De voorstelling 'Fratsen' is de eerste uit een reeks evenementen, die Kasteel Groeneveld speciaal voor leerlingen van scholen organiseert, die een abonne ment hebben op Kasteel Groeneveld. Kaarten kunnen tot en met 12 decem ber bij de receptie van Kasteel Groene veld worden afgehaald op vertoon van de Groeneveld-pas. Zondag 3 december ROOMS-KATHOL1EKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorgangers aalmoezeniers F. van Duivenvoorde en E. Wiegant Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-6019444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Via het bureau Ter Zaker kunnen 55- plussers met de zogenoemde 'kunstbus' naar diverse evenementen in de Flint te Amersfoort, Vredenburg te Utrecht en de Lampegiet in Veenendaal. Op woensdag 24 januari 1996 wordt in de Flint te Amersfoort door het oudste en enige Nederlandse Operettegezelschap 'Hoofdstad Operette', de Gravin Mariza uitgevoerd. Men kan zich hiervoor aanmelden op zaterdag 2 december van 10.00 tot 11.00 uur in het Dienstencentrum van De Drie Eiken. Nadere informatie is te verkrij gen bij mevrouw I.M. Lensink, tel. 352205 en mevrouw M. Dusschooten, tel. 353338. Het totale overzicht van de evenementen hangt op het publica tiebord in de hal van het Diensten centrum De Drie Eiken. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 De onlangs gehouden 'eerste' creativiteitsmarkt is een groot suc ces geworden. Het was zo maar een spontane actie van het diensten centrum De Drie Eiken. Hier en daar waren mensen gevraagd mee te doen om hun creatieve werk eens te laten zien. De grote zaal van De Drie Eiken was te klein om aan alle aanmeldingen te voldoen. Er was een ruime keus in zijdebloemen van mw. Van Dijk, (kerst)kaarten ma ken van de dames Van Stein en Lensink, stenen en mineralen van dhr. Schroote, poppen in alle vormen en maten van mw. Schroote, houtsnijwerk van dhr. Meijerink, beren van mw. Van Brummelen, heksen en kabouters van mw. Jolink, leerbewerking van mw. Terweijden, kerstborduren van mw. Scheerder, pastel schilderen van mw. Klinkenberg, truien van mw. Houwers, portretschilderen van mw. Horjus, pailletten en crepla van mw. Brouwer, doosjes en snuisterijen van mw. Torn, modelbouw van dhr. Daniëls, quilt van mw. Ipenburg en tekenen van mw. Euphrosina. Zelfs Sint Nicolaas bezocht de markt en was enthousiast over zoveel huisvlijt. Volgens de organisatoren waren er veel meer aanmeldingen ontvangen, echter was de ruimte in het dienstencentrum te klein. Om die reden kwam de gedachte om deze creativiteitsmarkt nog eens te herhalen maar dan op zondag 5 mei 1996. Het Oranje Comité zal worden gevraagd of dat op het Dorpsplein ge organiseerd kan worden. Met gezellige muziek en hier en daar zitjes kan het volgens de organisatoren een geslaagde aktiviteit op bevrijdingsdag zijn, waar alle Soesterbergse talenten op het ge bied van creativiteit een plaats kunnen vinden. Men kan zich hiervoor aanmel den bij mw. Tosca van Bussel, tel. 351402. Zeventien plaatselijke winkeliers bieden tot en met 23 december de actie 'De cember Prijzenslag' aan. Ze zijn herken baar aan de reclamefolder in hun etala ges. De bedoeling is dat men van deze middenstanders kassabonnen spaart en als deze bonnen samen de 100 gulden hebben bereikt, moet men ze in een ge sloten envelop voorzien van naam, adres en telefoonnummer inleveren bij Dro gisterij Sukking of bij The Comershop aan de Buijs Ballotlaan. Na 23 decem ber worden de prijswinnaars bekend gemaakt. De hoofdprijs is 1.000 gulden. Op zaterdag 9 december houdt De Amerpoort een kerstmarkt. De organi satie voor zorg en dienstverlening voor mensen met een verstandelijke handicap doet dat in het monumentale pand aan de Hof 11-12 in Amersfoort. Daar zijn onder meer spullen te koop die door verstandelijk gehandicapte mensen zijn gemaakt, zoals kaarten, kerststukjes en kaarsen. Voor cultuur liefhebbers is er in de galerie een expo sitie van schilderijen, zeefdrukken en kaarten. De kerstmarkt begint om 10,00 uur en sluit om 16.00 uur. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Vlak voor zijn veijaardag bezochten Sint Nicolaas en zwarte Piet de Heybergh. Tot zijn grote vreugde trof hij daar de oudste inwoner van Soesterberg, de 96- jarige mevrouw M.H. Duizendstra. 'Zij was vroeger mijn vriendin, maar ik ben haar even kwijt geraakt,' aldus de ver raste Sint. Op de vraag of zij ook iets van de Sint wilde hebben was haar ant woord luid en duidelijk: 'Een gehoorap paraat, want ik hoor er geen barst van.' Een breed lachende zwarte Piet stopte haar en al haar medebewoners een handvol pepernoten toe. Wie weet wordt de wens van de oudste inwoner nog vervuld. Sinterklaas bekijkt het houtsnijwerk van dhr. Meijerink. In het weekend van 9 en 10 decem ber a.s. brengt de Engelsman Adrian Snell, in samenwerking met een Soesterbergse groep zangers en musici twee uitvoeringen van zijn tot nu toe onbekendste werk 'The Virgin'. Dit imposante muziekwerk, een combinatie van rock en klas siek, is een muzikale weergave van het aloude kerstverhaal rond de ge boorte van Jezus. 'The Virgin' is feitelijk een eigentijds Kerstoratorium. Decor, lichtspel en pre sentatie geven het stuk het karakter van een kerstmusical. De componist Adrian KVO kon tegen Huizen niet in het spel komen. De tegenstander troefde KVO in de eerste helft volledig af, zodat de ruststand 8-2 was. Na de rust kwam KVO beter in de wedstrijd en dat resul teerde in acht doelpunten. Huizen scoorde vijf keer: 13-10. Doelpunten werden gemaakt door Petra Janen en Rob de Peuter (3), Richard Jaspers Faijer (2), Folko de Raad en Marcel Bos. Overige uitslagen: HKC 2 - KVO 2 9-7; KVO 3 - Atlantis 5 8-8; SDO 3 - KVO 4 8-6; KVO Al - Mia A2 8-4; KVO A2 - Het Bosch Al 7-12; Soesterkwartiei BI - KVO BI 4-6; KVO Dl - TZ D2 2-5; KVO D2 - EKVA D2 0-11. Ski-team Soesterberg het zich dit week einde niet van de beste kant zien. In Dordrecht was alleen Guus Smorenburg met een vierde plaats succesvol. Wesley van Krimpen, Humphrey Bernardus, Hugo van Ardenne en Nina Smoren- burg bleken te langzaam te zijn voor de concurrentie. Aranka van der Wal werd na een valpartij in de eerste manche en een dubieuze beslissing van de wed strijdleiding, gediskwalificeerd. Vincent van Krimpen en Maaike Smorenburg troffen hetzelfde lot in de eerste manche. Na een aantal weken goed in de prijzen gevallen te zijn, was dit even een lichte teleurstelling. De Nederlandse kampioenschappen staan komend weekeinde op het pro gramma. In het artikel van woensdag 15 novem ber stond vermeld dat de dondermiddag in de Banninghal bestemd is voor badmintonners van 55 jaar en ouder. Hiermee wordt echter een niet onaan zienlijk deel van deze groep onrecht aangedaan. Ongeveer de helft van de groep is de 55 gepasseerd, maar de an deren bestaan uit een aantal dames dat nog verre van die leeftijd is. Derhalve is op donderdagmiddag 'een ieder' (zowel onder als boven de 55) van harte wel kom bij Badso in de Banninghal. Snell debuteerde in 'Voor de Vuist Weg' voor de Nederlandse televisie. Zijn muziekwerk 'The Passion' betekende een doorbraak voor Snell. De BBC zond het uit en in ons land maakte de NCRV er een televisieproduktie van. Van 'The Virgin" is alleen een plaat opname van 1981 bekend. De groep 'Christmas Voicings,' die de concerten verzorgt, is speciaal voor dit doel samengesteld. De bezetting bestaat uit een 22 personen sterk koor, diverse solisten en een band. Voor de pauze brengt de groep een selectie uit 'City of Peace' en 'Beautiful....or what?' Na de pauze wordt 'The Virgin' integraal uit gevoerd waarin het koor voornamelijk als backing-group zal profileren. Op zaterdag 9 en zondag 10 december zijn de uitvoeringen in het Lichtpunt van Sterrenberg, aanvang 20.00 uur. Kaarten a 25,- zijn aan de zaal ver krijgbaar of men kan ze reserveren bij de pianist van de band, Theo Hes, tel. (0346) 351878. i Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Sint Nicolaas Vrijdag 1 december wordt van 14.00 tot 16.30 uur Sint Nicolaas in het Diensten centrum van De Drie Eiken verwacht. Het belooft een gezellige middag te worden, vooral door het optreden van het Gemini Duo. De toegang voor 55- plussers is gratis. Kerststukjes Op maandagmiddag 4 december is het om 14.00 uur kerststukjes maken. Zelf schaar, mes en bakje meenemen. Kos ten 7,50 p.p. Minimum aantal deelne mers 8 personen. Opgave vóór 1 de cember om 12.00 uur in het kantoor van het Dienstencentrum, tel. 351402. Bingo Op vrijdag 8 december is men in de zelfde ruimte om 20.00 uur welkom voor de maandelijkse bingo. Ook deze keer zijn de kaarten 6 gulden per stuk inclusief een kopje koffie. Kerstverkoop Op zaterdag 9 december houdt de handwerkclub van De Drie Eiken haar traditionele kerstverkoop. Kerstartikelen in alle vormen en maten zijn voor zeer aantrekkelijke prijzen te verkrijgen. De opbrengst van deze verkoop komt ten goede aan een nog nader te bepalen goed doel. De verkoop duurt van 10.30 tot 13.00 uur. Woensdag 29 november 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Vrijdag 1 december 14.00 Sinterklaas, Drie Eiken 18.00-21.00 Chemokar Buijs Ballotlaan 20.00-22.00 Bingo VIOS, Hoeksteen Zaterdag 2 december 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank 20.00 For Ever Young, Rellum Zondag 3 december 14.00 Open huis, d.c. Drie Eiken Maandag 4 december 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 14.00 kerststukjes maken, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15