toest verstaat gespierde taal ZPC niet 552Sööd Alleen inzet telt nu bij Stam/SoVoCo !EC scoort zesmaal tegen CDN: 3-6 linde aan ongeslagen status WZ'49 Hees zit verlegen om koele afmaker Firtina'93 geeft zaalvoetbalcursus Hek Schinkel en spelers blijven geloven in ommekeer VOETBAL zondag Damesteam krijgt loon naar werken tegen Kuipers Zwolle: 3-2 VOLLEYBAL lenk van Asch heeft intentie bij groen-witten te blijven VOETBAL zondag iJVV neemt koppositie door onverdiende 3-2-zege over HANDBAL Incomplete ploeg van Smeeing/BDC verliest: 7-10 HOCKEY Succesvolle reeks hockeysters door Gooische gebroken VOETBAL zaterdag SEC moet toegeven aan koploper na goede eerste helft Meer kans meer geld, bij 'Goaltjesdief' welkom aan Verlengde Oude Utrechtseweg Spel van Soesters tegen TOV bijna magistraal: 11-3 ZAALVOETBAL lOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 fragiele Peter Wolfsen aan de je kant. En Rini de Meyer, met kenbenen als een stam van een Lwenoude boom en schouders l amper in een XXL-shirt passen 1 de andere kant. Het was een reld van verschil, zoals ook Soest- liner Dick Schinkel opmerkte na lmet 1-4 verloren wedstrijd tegen gevaarlijke Richard van Wijkhuizen maakte er tien minuten later met zijn hoofd 0-2 van. Nog voordat er een half uur was gespeeld, zorgde Christiaan de Vos voor de aansluiting. Uit een hoek schop, ingeleid door een snoeihard schot van Paul Hilhorst, kopte hij raak: 1-2. Volgens Schinkel was Soest in de laatste twintig minuten van de eerste helft niet de mindere van ZPC. Maar de ftt dat de geblesseerd uitgevallen Ilfsen schuld had aan de nederlaag of ft De Meijer aan de basis stond van Amsterdamse succes. Nee, het resul- |t van de wedstrijd was het logische lolg van de fysieke overmacht die IC in de strijd kon gooien. Van meet laan kleunden de gasten erin en al ftw werd duidelijk dat Soest weinig tot Kn persoonlijke duels zou winnen. In lucht en aan de grond waren de niet «en sterkere, maar ook greterige «sterdammers heer en meester. Tot ienoegen van Martijn Stalenhoef, de ■voerder die het voorbeeld gaf, maar kt werd begrepen. ■inkel had iedereen weer tot zijn be- Ikking, maar nog lang niet alle her- Ide voetballers waren fit genoeg om y wedstrijd op het scherpst van de fcde aan te kunnen. Met name Michiel Ji der Hoeven, Maurice d'Aquino (die ■den na rust invielen) en Ferenc yinegris (terug in de basis) misten %ie. "Dat zie je terug aan de manier jarop ballen worden afgespeeld. Het p ballen waar je niets mee kunt." |oeilijkheden te meer bleek dat Soest tegen |te mannetjesputters in de moeilijkhe- Bn komt. "Dat blijft ons grootste pro- lem. Ik heb Paul van der Grift harde leis zien aangaan, maar dat was tien jnuten voor tijd. Én als je wordt vast zet, moet je de bal diep spelen, maar t deden we niet," aldus de trainer. |est verloor dan ook kansloos. Na tien jnuten was het al 0-1 door een knap lelpunt van Marcel Looyen, één van ex-profs van ZPC. En de lange en Amsterdammers waren toch wel gevaar lijker en zagen een doelpunt van Van Wijkhuizen afgekeurd, omdat hij op een tegenstander had geleund. Soest bleef de bal meestal nog voor de middenlijn inleveren en raakte te vaak in paniek door het stoorwerk van ZPC. Op slag van rust kwam Victor Klaren, die in de kleedkamer zou achterblijven, in een kansrijke positie, maar hij schoot tegen het lichaam van Gerrie Breugem. Die speler zou het mooiste doelpunt van de wedstrijd op zijn naam schrijven. Van een meter of 25 krulde hij de bal van uit een vrije trap in de rechter boven hoek. Dat was in de 73ste minuut. Een kwartier daarvoor had De Meijer de bal al gekapt en onder Olaf van der Grift door geschoten. Voor hetzelfde geld had het nog 1-6 in plaats van 1-4 kunnen worden. In tegenstelling tot de voor gaande nederlagen werd Soest duidelijk op zij gezet. Vertrouwen Volgens Schinkel zal de vijfde achter eenvolgende nederlaag geen diepe spo ren achterlaten bij zijn spelersgroep die binnenkort wellicht toch wordt uitge breid met Michel Vlaswinkel, de spits die aan het begin van het seizoen geen zin meer had in de selectie. "We hebben deze week (vorige week-red.) om de ta fel gezeten. Iedereen heeft er vertrou wen in dat de ommekeer komt. Maar we wisten dat we vandaag (zondag-red.) tegen de in principe beste tegenstander moesten spelen. ZPC heeft wel twee keer verloren, maar dat was in Amster damse derby's, waarin de jongens elkaar kennen en opvreten. Dus nu moet ko mende zondag Greenstars er maar aan geloven. Al moet er dan keihard geragd worden op de training, dat is duidelijk." ii&ss: SpjséscthbI Foto: Herman van Dam. Typerend voor de wedstrijd tussen Soest en ZPC. De thuisclub verliest een persoonlijk duel. Zowel in de lucht als op de grond waren de Amsterdammers heer en meester. Snel werd duidelijk dat Soest de vijfde nederlaag op rij zou leiden. Inzet is op dit moment het belang rijkste wapen van de damesploeg van Stam/SoVoCo. Want alleen daarmee kan het team zich uit de netelige situatie redden in de eerste divisie. De volleybalsters hebben dat kennelijk ingezien, want zater dag knokten ze voor wat ze waard waren. De strijdlust was goed voor een 3-2- zege op Kuipers Zwolle, twee brood nodige wedstrijdpunten én een bodem pje, waarop kan worden gezaaid en wel licht later geoogst. Het was niet hoog staand wat Stam/SoVoCo en Kuipers Zwolle het publiek op de half gevulde tribune van De Bunt voorschotelden. Maar de Soesters werkten zich uit de naad en legden daarmee de basis voor winst in de twee eerste sets. In de eerste set had de thuisclub vleu geltjes gekregen, raakten de gasten in een dip en werd het via 6-1 in sneltrein vaart 13-1. De service zou vervolgens nog zestien keer van kant wisselen, al vorens de f A met 15-4 werd opgeëist. Blokkering Trainer/coach Servaas Klute liet Marit Fakkeldij en Kyra Enderink starten. De eerste zakte in de derde set terug en zou daarna worden gewisseld, maar de laat ste haalde een ruime voldoende en was met name in de passing en de blokkering sterk. Dat laatste uitte zich vooral in de tweede set, waarin Stam/ SoVoCo zeven keer direct scoorde via een goed hangend blok van de 169 cen timeters tellende Enderink, Ivonne Bergsma en Fakkeldij (15-10). In de derde set leek het alsof de Soes- ter club snel de lichten wilde doven in de sportzaal, maar op 4-1 kwamen beide teams lange tijd niet tot scoren. Kuipers Zwolle pakte de draad als eer ste op en kwam met 5-8 voor. Via 8-8 en 11-11 werd het 13-13 en 13-15. Ken nelijk werkte de teleurstelling over dat verlies lang door, want de volgende set werd gekenmerkt door rommelige situa ties, klutsballen en misverstanden. Stam/SoVoCo had toen het beste van het spel gehad en kreeg een dreun na: 4-15. Omdat Esther van der Spek de moe gestreden Marit Fakkeldij niet vol doende verving, kreeg Helen de Kruyf in de beslissende set een kans. Op pure werklust bleef Stam/SoVoCo op de been. Voor elke bal werd geknokt en dat betaalde zich uit. Lange, spannende rally's en een enerverend scoreverloop (3-1, 5-4, 8-4, 9-9, 13-10 en 13-13) waren de plezierige bijkomstigheden. Het eerste 'match-point' was voor Kui pers Zwolle (13-14), maar Hedda Meijer draaide de zaken met een score en een goede service om: 15-14. De bezoeksters kregen vervolgens een ide ale mogelijkheid om gelijk te maken, maar misten: 16-14. Heren Ondanks dat het herenteam met 3-2 verloor van SVK was coach Bram Muijs meer tevreden dan teleurgesteld. Hij had in ieder geval een team zien spelen dat werkte en de 'blapiage van Hoofd dorp' uit zijn gedachten speelde. Cru ciaal was de derde set, nadat beide ploe gen een set hadden gepakt. Op 11-10 floot de t scheidsrechter af voor een opstellingsfout en Stam/SoVoCo kwam als verliezer uit het tumult tevoorschijn. "Dat kostte ons drie punten en de set. De scheids pakte het niet goed op, maar we hebben het aan ons zelf te wijten," aldus Muijs. In de vierde set werd het gelijk (2-2) en vervolgens keek Muijs, die slechts één wisselspeler naast hem had zitten, lijd zaam toe hoe zijn ploeg allesbehalve flonkerend aan de laatste set begon. SVK nam meteen een 5-1-voorsprong die op 9-5 nog intakt was. Op 11-9 sloeg Jan Visser de bal uit en werd het 12-9 in plaats van 11-10. En dat bleek de genadeklap voor de Soesters die niet temin één punt mee naar huis namen. iOEST terrein ge- :aande uit: kwartsiet- ijdeur, toi- '/werkplek oilet. Baarn tennis Brons kan doelpunten ma- kn. De behendige voetballer be lees het zondag in Driebergen, bar ook verdediger Marco Mar- Ins weer eens het net vond. Het Veetal droeg daarmee bij aan de nnke uitslag die SEC tegen CDN eerzette: 3-6. I Tot de beste ploegen mag CDN niet I worden gerekend. Toch liet SEC het zich tot tweemaal moeilijk maken. Zo als na de openingstreffer van Mariens Lpe de bal over de doelman had gekopt. pJog geen tien minuten later had CDN twee ballen ingeprikt, omdat de de- nsie van SEC schutterde. blunders werden snel goed gemaakt or Peter van den Berg die met een lob Dorde en daarna een fout van de )N-achterhoede afstrafte. Brons nterde nog voor rust 2-4 binnen. licht geblesseerde Van den Berg ferd gewisseld voor Ramon Heynen, pns broer Nando Heynen in de basis gestart voor Jeroen Dorrestein die een week eerder een slechte invalsbeurt had gehad. Nando Heynen speelde goed (al werd hij na 60 minuten vervangen door Jasper Grendel), evenals Jeroen Dorrestein die het laatste kwartier mocht meedoen, omdat Antek Wojtkowski enkele fouten had begaan. Ramon Heynen moest kennelijk nog wennen aan doelpuntrijke situaties, maar hij leidde indirect wel twee treffers in. Doordat de 'Witte' stoorde, her overde SEC tot tweemaal toe balbezit en mocht Peter de Jong het vijfde (kop bal) en zesde (intikkertje) doelpunt van SEC op zijn naam schrijven. Dat gebeurde allemaal nadat CDN kort na rust was teruggekomen tot 3-4. Het was de tweede fase, waarin SEC te wei nig agressie toonde en in slaap dreigde te sukkelen. Maar over het algemeen had trainer Henk van Asch alleen maar lof voor zijn ploeg. "Het mooie was, dat de ploeg ook zonder René van den Deijssel (geschorst-red.) kan functione ren. Natuurlijk hangt het er ook van af tegen wie je speelt. René is een jongen die als het mee of tegen zit iets extra's kan brengen de de ploeg sleurt. Nu ging het ook goed en dat betekent dat er vol doende rek in deze groep zit." Verlenging De Soester, dit jaar voor het eerst als hoofdtrainer actief, ziet verlenging van zijn contract met SEC best zitten. "Ik heb de intentie om door te gaan, daar doe ik niet geheimzinnig over," aldus Van Asch die waarschijnlijk in decem ber om de tafel gaat zitten met de ver antwoordelijke bestuursleden. Voordat het zover is, moet SEC (zon dag) op bézoek bij Batavia'90. De num mer één van de vierde klasse verloor tot dusver slechts één keer: van SEC. Op de Bosstraat-West wonnen de groen- witten, na een 0-2-achterstand, tegen de verhouding in met 3-2. Als SEC ook in de polder drie punten pakt, blijft het uitstekend meedoen in de tweede pe riode. rOETBAL zaterdag de uitwedstrijd tegen CJVY at WZ'49 weer met beide benen de grond. De Amersfoorters jftakten een einde aan een reeks B veertien competitiewedstrijden, arin de Soesters ongeslagen ble- n. Op 17 februari had VVZ'49 pr de laatste keer verloren van pnen dat later kampioen werd. oor de 3-2-nederlaag in de keistad 3et WZ'49 nu CJW en Loosdrecht or zich dulden. Maar het feit dat de ^isters al een periodetitel op zak heb ben, houdt ze uit de wind. De onder linge verschillen blijven bovendien klein in de brede kopgroep. Sterker, ze zijn bijna te verwaarlozen. CJW was zaterdag niet zozeer de beste, maar wel de meest doeltreffende ploeg. De weinige kansen die het kreeg, werden benut en WZ'49 goot nog wel eens wat koffie op het tafelkleed. Trai ner Sjirk Bajema had zijn formatie en taktiek omgegooid. De licht gebless eerde Gerard Becker en Cees-Jan de Vries (trainings-achterstand) begonnen in de dug-out, waardoor WZ'49 met Alarcel van Essen en Ernst Jansen over slechts twee spitsen beschikte. Indirect was dat de aanleiding voor de nederlaag, want de Soesters hadden vöorin te weinig balbezit en konden Sharom geen druk uitoefenen. En daar mee speelde het CJW in de kaart, want dat elftal is achterin het meest kwets- Na een half uur besloot Bajema terug te kómen op zijn besluit en bracht hij secker en De Vries alsnog in het veld. &et kwaad was toen al geschied, een nisverstand tussen Gert van de Munt Dik Lam leidde in de vierde minuut 11-0 in en een kwartier later ging doel- nan Mare Brouwer in de fout (2-0). Uitgerekend invaller De Vries bracht de hoop bij zijn makkers terug. Na een pass fvan Wim Turksma kon hij in zijn eentje de keeper van CJW opzoeken en sim pel scoren. Met kunst- en vliegwerk bleef de verde diging van CJW na de rust op de been. De spitsen van CJW zaten toen al aan de ketting. Des te vervelender was het voor WZ'49 dat Wim de Vries twij felde en niet kordaat ingreep. De Amersfoorters zochten elkaar juichend op: 3-1. Drama Vervolgens voltrok zich een persoonlijk drama voor Gerard Becker. De aanval ler werd bij een actie door de schoen van een tegenstander tegen zijn hoofd geraakt en met een gapende wond ver liet hij het veld. Vijftien hechtingen wa ren nodig om de wond te dichten en Becker zal in elk geval twee weken niet kunnen spelen. Ondanks zijn vertrek kreeg WZ'49 kansen en mikte Ton Wolfsen de bal bij een vrije trap op de lat. Maar pas zes minuten voor tijd tilde Gert van de Munt zijn ploeg dichter bij CJW. Hij soleerde zich vrij en schoot fraai in (3- 2). De verdiende gelijkmaker zou niet meer vallen. Zonder Gea en Marja Stavast en de geblesseerde Saskia van Assen en Ilona van der Grift redde Smeeing/ BDC het niet tegen Fidelitas. Na een 4-6-ruststand werd met 7-10 verloren. In het eerste kwart van de wedstrijd hielden de Soesters nog gelijke tred met Fidelitas, daarna namen de gasten af stand. Omdat de handbalsters in de ver dediging eikaars positie moesten over nemen, hadden ze veel overtredingen nodig en dat leidde tot tijdstraffen voor Karin Dorrestein en Reni Brouwer en gele kaarten voor Annemieke Stol en invalster Purdy Horbach. Het lukte Smeeing/BDC in de tweede helft niet er bovenop te komen. De ploeg van Hans Schwartz miste boven dien veel kansen. Bianca van Hofslot wérd namens Smeeing/BDC topscoor- ster met vier doelpunten. Daniëlle Leek (twee) en Petra Voskuilen maakten de overige treffers. Zowel de heren als de dames van MHC Soest liepen zondag tegen een nederlaag aan. De mannen- ploeg van Frans Torboir verloren met 2-0 van Qui Vive en Gooische was te sterk (3-1) voor het dames team. De eindstand bij de heren was al binnen een kwartier gerealiseerd. De gastploeg gooide vervolgens achterin de deur op slot en stelden daarmee de overwinning veilig. MHC Soest, dat tevergeefs pro beerde aan te vallen, blijft onderin de eerste klasse hangen. Voor de dames van de Soester club kwam een einde aan een succesvolle reeks wedstrijden. Stephanie van der Spoel opende de score uit een straf- corner, maar daarna incasseerde het team van Peter Heemskerk en Ellen Ankoné nog drie doelpunten. Ook in Hilversum was de eindstand in de rust al bereikt. Vijftig minuten lang leek SEC op weg naar een overwinning op OSM'75. Maar de lijstaanvoerder sloeg toen onverbiddelijk toe door binnen een minuut tweemaal raak te schieten. SEC zou de wedstrijd met 4-0 verliezen. Ongetwijfeld zou een en ander anders zijn verlopen als Jeroen Verweij of Teus Verwoerd voor rust één van de kansen hadden benut. OSM'75, dat vanaf de 39ste minuut met tien spelers verder moest vanwege twee opeenvolgende kaarten voor een Maarssenbroeker. "De taken werden goed uitgevoerd, er werd kort gedekt en OSM kreeg geen kansen," aldus Hendrik-Jan de Boer. Hij was voor een punt naar Maarssen- broek gegaan, zag later mogelijkheden voor drie punten, maar keerde met lege handen huiswaarts. Bij 1-0 en 2-0 werd achterin niet kor daat opgetreden. SEC werd daarna niet meer gevaarlijk en werd na twee coun ters op grotere achterstand gezet. Scheidsrechter W. Karakaya deelde ne gen kaarten uit, waarvan vijf aan Soesters. John Huiden kreeg vlak voor tijd zijn tweede die in tegenstelling tot de eerste terecht was. Ook Ruud Ebbing, Richard Steensma en Teus Ver woerd werden op de bon geslingerd. Kapsalon Tielemans Soest Ouae Utrechtseweg 57, tel, 02155-14462 in de Staatsloterij én in de krasloterij. hët atjres vaan uw vereniging BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL 035 6013255» FAX 035 60 25997 Installatiebedrijf MBM j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Als er morgen een koele afmaker op de deur van de Hees-kantine klopt, zal Jaap van de Veer waar schijnlijk de deur openen, koffie in schenken en misschien ook nog wel de schoenen van de bezoeker poet sen. Want eens te meer werd duide lijk dat Hees een dergelijke speler node mist. Zonder tot geweldig voetbal te komen, had Hees de uitwedstrijd tegen SVL ruim voor het einde kunnen beslissen en met een 0-3-voorsprong op zak rustig kunnen uitspelen. Maar voor rust mis ten Erwin de Gier (twee keer), Robert Schadee en Nico van Veen kansen. Di- tJYNT?rT,ïi T i j V Ut. i Dnli zaterdag reet na de rust gaf de hard werkende Danny Brandenburg het voorbeeld door voor 0-1 te zorgen. Na hem verzuimden Schadee, Edwin Lazonder en diens ver vanger Remi van der Pol de stand op te schroeven. Gelijkmaker En toen wist Van de Veer alweer hoe laat het was. In het laatste kwartier kwam Hees er niet meer aan en zat de trainer te wachten op de gelijkmaker. Die kwam, drie minuten voor tijd. Van Veen greep aan de zijkant te laat in en uit een voorzet werd de bal ingekopt. Eerst redde Hans Uitdenbogaard, maar in derde instantie was de 1-1 een feit. "Het was een harde wedstrijd, waarin de scheidsrechter te laconiek en te eenzij dig optrad. Ik zeur niet zo gauw over de scheidsrechter, maar hij floot tegen ons. Al heeft het aan ons zelf gelegen dat we twee punten hebben laten liggen. We hebben veel kansen gemist en het is be lachelijk dat je het op deze manier nog weggeeft" aldus de bijzonder teleurge stelde Van de Veer die vond dat teveel spelers niet in de wedstrijd zaten. "We leden veel onnodig balverlies. Je ziet ook dat we het moeilijk hebben in harde wedstrijden. Dan mis je toch jon gens als Paul Castein en Wout Blankestein." TOV heeft maandagavond een cur sus zaalvoetbal gevolgd in sporthal Beukendal. De docent heette Firtina'93. Hoewel het verschil op de ranglijst vooraf slechts drie pun ten bedroeg, werden de Baarnaars afgedroogd door de Soesters. De voetballers stopte bij 11-3. Firtina'93 had met gemak de vijftien kunnen maken, maar de vliegensvlugge techneuten van coach Peter van Zoelen vonden een voetbalshow van 25 minu ten lang genoeg. Het was bijna magi straal wat de hoofdklasser in de eerste helft liet zien. De toeschouwers waren getuige van wellicht de beste wedstrijd die Firtina'93 in zijn tweeëneenhalf-ja- rig bestaan speelde. Enigszins geholpen door TOV, dat niet compact verdedigde, ontwikkelde de Soester club een snelheid die angstaan jagend is. Op de juiste momenten bouwde Firtina'93 rust in of acce lereerde het naar een baltempo om van te smullen. De zaalvoetballers van TOV werden van het kastje naar de muur ge stuurd en hun teleurstelling moet snel hebben plaatsgemaakt voor bewonde- ring. Het eerste doelpunt van Zeki Kurt zou niet misstaan in een video-encyclopedie, de overige treffers kwamen vrijwel alle maal in aanmerking voor een schoonheidsprijs. René de Bree, Musta- fa Aksit (beiden twee) en Kurt stelden de ruststand vast op 6-0. De wedstrijd bleef sportief, wellicht ook omdat beide teams drie spelers van zon dag tweedeklasser Greenstars in hun ge lederen hebben. De enige die niet mee deed was Alex Poortman van Firtina'93. Voor het publiek was het jammer dat Firtina'93 in een lagere versnelling aan de tweede helft begon: 7-2. Nog even haalde de thuisclub het niveau van de eerste helft. Nog even gingen de rem men los en drie minuten later was het alweer 10-2. Vervolgens mocht TOV uitblazen. Indruk Misschien nog wel meer indruk maakte de 1-6-zege die Firtina'93 vorige week Zeki Kurt heeft de bal beroerd en een seconde later staat het 6-0. Foto: Goos van der Wilt woensdag boekte op koploper Abma. Die kwam tot stand na een ruststand van 1-1. Saban Aksit had de achterstand ongedaan gemaakt en direct na de hervatting schreef Kurt de 1-2 op zijn naam. Het heetgebakerde Abma raakte geïrriteerd en werd vervolgens door doelpunten van Kurt, De Bree, Saban Aksit (strafschop) en nogmaals Kurt op zijn nummer gezet. Daardoor heeft Firtina'93 weer aansluiting gekregen met A. 't Hardt (dat minder verlies- punten heeft) en Abma. Die teams spe len in december tegen elkaar. Abma was vorig seizoen nog te sterk voor Firtina'93. Na een spannende bekerwedstrijd (4-4) bereikte Abma de halve finales doordat het de straf schoppen beter nam. Firtina'93 is nu overigens voor de derde achtereen volgende keer verzekerd van een plaats in de kwartfinales. In de derde ronde is de Soester ploeg vrijgeloot.

Soester Courant | 1995 | | pagina 17