Mavo Soest kijkt finale in De Schoof nieuws Newyorl egen dt SPORT! 'Saint Nicolas' en 'Black Peters bij Motetkoor en Engelse gasten 60311 19 Veelzijdig decemberconcert Soester Muziekgezelschap Alles kleiner bij mini-handbal Goodwill-concert luchtmachtkapel Motet en Madrigaalkoor zorgt voor avond vol luistergenot lan Bos velt I Sportuitslagen I'oester bridgt WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT ANl VW-geschenkbon: naar eigen wens Kinderparadijs De Vrije Teugel VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Praatgroep 'Leven met een verlies' Riagg start met ondersteuningsgroep Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Jeugdnieuws Jaarlijkse toernooi van Smeeing/BDC Vrijdag 15 december in Beukendal: Met Romsey Abbey Choir in 't Zand Inbraak in woning aan Den Blieklaan Geen prijs voor Soester architect Vereniging SKK zoekt verwenouders Twee inbrekers slaan op de vlucht Man (37) raakt onwel op bankje Auto ramt pui van flatgebouw Topscorers "PAGN^/OENSDAG 29 alvPfHf Niet alleen dolzinnige taferelen in Tokyo, ook in De Schoof werd gistermiddag omstreeks kwart voor twee gefeest. Ruim honderd leerlingen van de Mavo Soest hadden daar zojuist via een groot beeldscherm de finale om de wereldbeker voor voet balclubs gevolgd. De scholieren waren op uitnodiging van de Stichting Welzijn werk Soest naar het buurthuis aan de Molen straat gekomen. Daar zagen zij dat Ajax wereldkampioen werd ten koste van Gremio. Na de reguliere speeltijd en twee keer een kwartier verlenging won de Nederlandse en Europese kampioen de strafschoppenserie met 4-3. Aanvoerder Danny Blind benutte de beslissende trap vanaf elfmeter. Foto: Herman van Dam. Een betere tijd dan deze kun je niet kiezen voor het uitvoeren van de Saint Nicolas Cantata van Benja min Britten. De cantate beschrijft het leven van de bisschop van Myra en de legendes die rond zijn per soon bestaan. Het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor had voor de uitvoering van dit concert een Engels jongenskoor uitge nodigd dat het Soester koor tijdens de koorreis in 1994 in Romsey, Engeland had ontmoet. En omdat Engelsen wél Father Christmas, maar niet Sinterklaas kennen, heeft het koor ze een beetje van dit puur Hollandse kinderfeest laten proeven. Toen het Romsey Abbey Choir vrijdag avond om 18.35 uur arriveerde wachtte hen een onthaal in De Deel achter de Oude Kerk, met warme chocolademelk, bisschopswijn en speculaas en taai-taai. Daarna gingen de gasten mee met hun gastgezinnen om bij te komen van een vermoeiende reis. Na de gezamenlijke 'rehearsal' aan de Regentesselaan, in het repetitielokaal van het Soester koor, en nadat de boys zich in de 'desert' (de Soester Duinen) hadden uitgeleefd met een voetbal, wer den alle koorleden getrakteerd op een Hollandse lunch met broodjes, krenten- Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075 Eén van de meest succesvolle VW-pro- dukten is ongetwijfeld de VVV- geschenkbon, verkrijgbaar in de waar den van f 10,-, f 12,50, f 15,-, f 20,-, f 25,-, f 50,- en f 100,-. Daarnaast kan voor bedrijven de bon van f 49,- finan cieel aantrekkelijk zijn, omdat deze pre cies binnen de wettelijk gestelde normen blijft. De grote voordelen van de VW-bon zijn bekend: hij is in het hele land te besteden bij ongeveer 80% van alle winkeliers. Men kan er dus een cd of een boek, maar ook kleding, een video, een fototoestel of gereedschap voor ko pen. Elke plaats heeft zijn lijstje met deelnemende winkeliers, die te herken nen zijn aan het blauwe VW-vignet op de deur of etalageruit. Lijstjes met alle deelnemende winkeliers in verscheidene andere plaatsen in Nederland liggen klaar op het VW-kantoor. De VVV-geschenkbon is ook zeer ge schikt om uit eten te gaan bij meer dan 2500 restaurants en andere horecage legenheden. Op deze wijze is een VVV- geschenkbon tegelijk ook een VW- dinerbon. Er is een gidsje met alle deel nemende restaurateurs en bovendien zijn er speciale, frisgekleurde diner-en veloppen, met als opdruk 'voor een avondje uit in de horeca'. Voor alle dui delijkheid: met een diner-enveloppe en/ of een horecalijstje in de envelop is de kadobon uiteraard ook bij winkeliers te besteden, men blijft daar helemaal vrij in. Wat minder bekend is dat men met een VVV-geschenkbon ook op de VVV- kantoren zelf goed uit de voeten kan: een weekendje of week uit in Nederland in de vorm van één van de vele VW- arrangementen (fiets-, wandel-, hotel, bungalowvakanties, een beauty- of cu linair arrangement enz.). Hetzelfde geldt voor plaatsen voor een concert-, theater- of cabaretvoorstelling, die men bij de VW kan reserveren. Tenslotte zijn er de kaarten, gidsen en boeken, vaak zo leuk om kado te doen aan ie mand; men kan ze betalen met de VW-geschenkbon Om het geheel nog wat aantrekkelijker te maken kan de VW-geschenkbon in speciale sierenvelopjes worden verpakt, b.v. romantische, voor kinderen, extra feestelijke, met bloemen, met een poes e.d. Deze kosten f 1,- per stuk en een deel van de opbrengst gaat naar het doel. bollen en kroketten. De laatste waren tot dan toe een onbekend verschijnsel voor de Britten. Tijdens de lunch kwam de grote verras sing. De bisschop zelf vereerde de koren met een bezoek, samen met twee van zijn 'Black Peters'. Hollandse kinderen en Engelse jochies verschillen niet veel van elkaar. Ook de boys gaan op hun knieën voor gestrooid lekkers. De Sint, die verrassend goed Engels sprak (en zijn Pieten trouwens ook), was wat ver geetachtig maar had toch voor alle jon gens een chocoladeletter in de zak. 's Middags was er generale repetitie in de St. Franciscus Xaveriuskerk te Amersfoort, een kerk met een galerij, vanwaar het jongenskoor zong, en 's avonds was daar een schitterende uit voering. Zondagochtend zong het Romsey Abbey Choir nog tijdens de dienst in de Oude Kerk, waar het N.M.M.K. gewoonlijk zijn concerten Na afloop werd er in het P.V.O.-gebouw afscheid genomen van het Engelse ge zelschap. De dirigent, Jeffrey Williams,, bedankte iedereen voor het geweldige weekend en overhandigde een prachtig schilderij van het interieur van de Romsey Abbey. Een weekend dat de leden van beide koren nog lang in het geheugen zal blijven. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 30 november Vanmorgen komt groep 7 van de Libel het project paarden en ezels doen. Van middag mogen de kinderen van groep 5 van de Desmond Tutuschool het project beestjes gaan doen. Claudia, Marcia en Rutger vieren vanmiddag hun verjaar dag. Vrijdag 1 december Groep 8 van De Wegwijzer komt van morgen het project boerderij doen. Jeroen en Lisanne vieren hun verjaardagsfeest. Zaterdag 2 december Vandaèg is het feest voor Anton-Pieter, Elizabeth, Daniël en Siouxsie, zij zijn alle vier jarig. Zondag 3 december Voor iedereen die langs wil komen; wij zijn zoals gewoonlijk geopend. Maandag 4 december Groep 5 van De Wegwijzer gaat deze morgen helpen met het verzorgen-van de dieren, want zij doen het project ver zorging. 's Middags gaat groep 5 van de Paulus Potter het project beestjes doen. Dinsdag 5 december - Vandaag gaat de dierenclub weer van alles doen met en voor de dieren. Woensdag 6 december Vandaag komen Kimberly, Yonne en Jochem voor hun verjaardagspartijtjes naar het kinderparadijs. Zij kunnen net als alle andere kinderen, die vandaag komen, rekenen op een leuk toneelstuk en gezellige activiteiten. Om 14.00 uur begint het toneel en om 16.00 uur slui ten we af met een leuke activiteit. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het maatschappelijk werk organiseert vanaf januari een groep voor mannen en vrouwen die hun partner verloren heb ben en willen praten over de verande ringen in hun leven, hun ervaringen wil len delen en bereid zijn naar elkaar te luisteren. Onderwerpen die aan de orde komen zijn bijvoorbeeld: eenzaamheid en ver lies; wat is er allemaal veranderd in je dagelijks leven en hoe ga je daarmee om; wat doe je met reacties uit je om geving; hoe leer je dingen alleen te doen; hoe leer je voor jezelf te zorgen; en wat verder in de bijeenkomsten nog naar voren komt. De groep is bedoeld voor mensen van wie de partner minimaal een jaar gele den is overleden. De eerste bijeenkomst (van de tien) vindt plaats op maandag 15 januari, van 14.00 tot 16.00 uur, in Artishock, Steenhoffstraat 46A. Na aanmelding wordt men uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek (vanaf 11 december). Informatie en/of aanmelding: Thecla Wolf en Rina Brinkman, Maatschappe lijk Werk Noord-Oost Utrecht, Burge meester Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004. RIAGG Amersfoort Omstreken start in januari met een ondersteuningsgroep voor familieleden en direct betrokkenen van chronisch psychiatrische patiënten. Ouders van chronisch psychiatrische patiënten vallen vaak tussen wal en échip. Terwijl de aandacht hoofdzakelijk is gericht op de patiënt, worden hun familileden vaak aan hun lot overgela ten. Om hen niet in een isolement terecht te laten komen, start het RIAGG Amersfoort Omstreken een onder steuningsgroep. Familieleden en direct betrokkenen kunnen zo hun ervaringen uitwisselen. Verder komen ook onder werpen aan bod als medicatie, omgaan met een chronisch psychiatrische pa tiënt, juridische zaken, en belangen verenigingen. De groep komt tien keer bijeen van ■19.30 tot 21.30 uur in het RIAGG-ge- bouw aan de Westsingel 41 in Amersfoort. De kosten bedragen f 25,- per persoon. De geplande data zijn: 8 en 22 januari, 5 en 19 februari, 11 maart en 25 maart, 8 en 22 april, 6 en 20 mei. Informatie: H. Berens of mevr. S.E. de Vries, tel. 033-460 35 00. Het Soester Muziekgezelschap geeft op zaterdag 9 december een van zijn jaarlijkse concerten in de NPB-kerk, Rembrandtlaan 20, aanvang 20.00 uur. Onder de muzi kale leiding van dirigent Dick Hesselink brengen het groot orkest en het leerlingenorkest een veelzij dig en aantrekkelijk programma. Het programma biedt voor elk wat wils. Blues-achtige melodieën - "The Girl from Ipanema", "Bahama Blues" en "Route 66" - worden afgewisseld met de "Danssuite" (naar oude wijzen uit West- Friesland) en "A Youth Suite" van Gerard Boudijn. Passend in de sfeer van de decembermaand is het koraal "Jesu, Joy of Man's Desiring" van Johann Sebastian Bach, dat door het groot or kest wordt gespeeld, en "The Little Bach Suite", waaraan ook het leerlingenorkest een bijdrage levert. BASKETBAL The Red Stars Het ziet er naar uit dat het passarelle 1 team zich kan opmaken voor het kam pioenschap. Dit weekeinde moest Eem'78 er aan geloven: 124-37. Het eerste kadetten team moest het stellen zonder coach Rinus Valk. Kees Renzenbrink viel voor hem in. De kadetten verloren met 55-58. Zij bevin den zich nu in de onderste regionen. De meisjes junioren zijn op het goede spoor beland. Zij wonnen hun derde wedstrijd op rij. Ditmaal was New Stars uit Nieuwegein het slachtoffer. Red Stars won met 74-58. SEC Alle teams kwamen in het veld. Er werd zesmaal gewonnen, eenmaal gfelijk ge speeld en viermaal verloren. SEC scoorde 42 keer en haalde 32 keer de Bij de junioren moesten de Al-junioren thuis aantreden tegen WZA A2. Voor rust een iets sterker SEC dat echter na 36 minuten met tien man verder moest door de omstreden rode kaart voor SEC. Ondanks de han dicap werd het voor rust 2-1. Direct na rust zette WZA alles op alles en kwam binnen acht minuten op 2-3. De tien Seccers bleven knokken en via Cees Dorrestein, Maarten Smedema en Sari der van Veenendaal zegevierden zij met 5-3. SO Soest De reserves van de A-junioren presteer den boven verwachting. Tegen koploper TOV werd een verdienstelijke 'draw' behaald: 1-1, De Al deed het onder maats tegen het Biltse BVC. Zonder de basisspelers Ten Haaf, Guntepe en Van de Berg werd het lastig. De 2-0-neder- laag was onnodig, doch niet onverdiend. Soest E9 behaalde een opmerkelijke uit slag tegen Hoogland Ell. Het werd 1- 0. Ralph Kok was 'matchwinner'. De Cl deed het goed tegen het regionaal spe lende Saestum. Het werd maar liefst 6- 2 door ondermeer een mooi doelpunt van Nicky Timmerman. WZ'49 De Al boekte een 4-0-overwinning op Eemnes Al en blijft koploper. De A2 speelde thuis tegen mede-titelkandidaat Hees Al en gaf in de laatste minuut de winst weg: 1-1. In een gelijk opgaande partij werden de punten broederlijk ver deeld. De BI is in vorm gezien de derde overwinning op rij; met 6-3 werd ge wonnen van Roda'46. De Cl won zijn vijfde opvolgende wedstrijd en staat fier bovenaan. Bij de pupillen won de E2 met de grootste uitslag. Van Hoevelaken (uit) werd met 8-0 gewonnen. Eén keer per jaar staat Smeeing/BDC garant voor de organisatie van een mini- handaltoernooi. Het is bestemd voor jongens en meisjes van zes tot en met acht jaar die ongeveer één keer in de drie, vier weken op wisselende locaties tegen elkaar spe len. De mini's spelen op het veld van 20 bij 12 meter, terwijl een normaal speelveld 40 bij 20 meter groot is. Ook de bal en de teams vier of vijf spelers) zijn kleiner en de spelregels zijn aangepast. Zo is lichamelijk contact verboden en mogen de spelers de bal niet uit eikaars han den slaan. Verder houden de scheidsrechters rekening met de mogelijkheden van de handballertjes. Omdat de spelvreugde het belangrijkste is, wordt er niet prestatie gericht gespeeld. Vandaar geen uitslagen van het mini-toernooi in sporthal Beuken- dnl- Foto: Herman van Dam. ZWEMMEN De Duinkikkers De derde competitiewedstrijd van de Duinkikkers is zaterdag afgesloten met een regen aan ereplaatsen en een nog grotere hoeveelheid aan persoonlijke records. De clubrecords waren dit keer voor Tish Kuiper en Paul Spronk op de 100 me ter vlinderslag en voor Raymond Honderdors op de 200 meter vrije slag. Eerste plaatsen waren verder voor: Paul Spronk (2 x), Robbin Blokpoel, Tish Kuiper (2 x) en Jurgen van Nimwegen. Tweede plaatsen voor: Elise Hooft (2 x), Sebastiaan Schuurman (2 x), Raymond Honderdors, Vivian Spronk en voor de nieuwkomer Kim Witte, die met Leonore Hornung (vijfde plaats), haar eerste 100 meter wedstrijd zwom. Derde plaatsen voor: Inge van Nimwegen, Jurgen van Nimwegen, Vivian Spronk, Annuska van Drie, Eric van Walsem, Sandra Kuyer en Robbin Blokpoel. De estafetteploeg dames be haalde de eerste, de meisjesploeg de tweede en de beide jongensploegen de derde plaats. De kapel van de Koninklijke Lucht macht geeft op vrijdag 15 december een goodwillconcert in Soest, dat in het teken zal staan van Kerstmis en de winter. Het concert wordt gehou den in de sporthal 'Beukendal' aan de Beukenlaan en begint om 20.00 Ofschoon het een goodwill-concert is, wordt toch een kleine bijdrage gevraagd. Dat geld wil de gemeente namelijk ge bruiken voor een aantal goede doelen in Soest en Soesterberg. Volwassenen be talen 5 gulden en kinderen tot 12 jaar zijn 2,50 gulden verschuldigd. Gezien eerdere concerten van de Luchtmacht kapel in Soest wordt op zo'n 500 belangstellenden gerekend. Volgende week woensdag (6 december) is er voorverkoop van kaarten. Tussen 18.30 en 20.00 uur kunnen belang stellenden terecht in het gebouw 'De Schoof' aan de Molenstraat 142 en in het Dorpshuis Soesterberg. Verder zijn op vrijdag 15 december vanaf 19.00 uur kaarten in de sporthal Beukendal ver krijgbaar. Sinds enige maanden is de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht gehuisvest in Soesterberg, in de voormalige school van de Amerikanen aan de Richelleweg. Volgend jaar bestaat de kapel 45 jaar. Op het programma van vrijdag 15 de cember staan onder meer 'Sleighride', 'Con Los Anos', 'Stille Nacht', 'Decem ber in Paris', 'Christmas Spirit', 'God is asleep' en 'Russian Christmas Music.' In de pauze van het concert is het mo- 1 gelijk cd's van de kapel te kopen. Donateurs van de Stichting Vrienden van de Luchtmachtkapel krijgen kor ting. Zaterdagavond gaf het Soester Ne derlands Motet- en Madrigaalkoor, samen met het Engelse Romsey Abbey Choir, in de St. Franciscus Xaveriuskerk te Amersfoort een concert met voornamelijk Engelse koormuziek. Voor een bomvolle kerk trad het Engelse gast-jongens- koor, o.l.v. Jeffrey Williams, op met een keur van deze prachtige mu ziek. Een inbreker heeft donderdag een wo ning aan de Den, Blieklaan volledig 'op z'n kop gezet'. Nadat hij via de achter deur en de keuken het huis was binnen gedrongen, doorzocht hij vrijwel alle vertrekken. Hij liet een grote troep ach ter. De bewoonster, een 67-jarige vrouw, deed donderdagavond laat aan gifte bij de politie. Vanwege de puin hoop kon ze toen nog niet vaststellen wat de inbreker had meegenomen. De architectuurprijsvraag-van de ge meente Apeldoorn is gewonnen door de Amsterdamse architect Rudy Uytenhaak. Zijn ontwerp van een cul tureel centrum werd vorige week be kroond door de jury tijdens de "Nacht van de Architectuur". De inzending van de Soester architect Jan Peters - zijn ontwerp voor het nieuwe hoofdkantoor van Centraal Beheer - eindigde in de middenmoot. Alle inzendingen worden binnenkort geëxposeerd in het Rondeel, galerie voor architectuur en stedebouw, Achter de Molen Zandpoort 12 in Deventer. Het genot van de klank van jongens stemmen is in Nederland helaas tot een bijzonderheid geworden. Daarom al was het de moeite waard om naar dit con cert te gaan luisteren. De transparantie van de dictie van dit Engelse koor is fraai en getuigt van grote discipline. Vooral in de moderne stukken kwam dit tot uiting. Wellicht waren enige intonatieproblemen in het Agnus Dei Libera Me van Fauré te wijten aan de grote afstand t.o.v. het orgel. Daarnaast was de keuze van nogal veel langzame en gedragen stukken eenzijdig. Dit koor en de Engelse koormuziek hebben vast veel meer in huis. Hoogtepunt was het gezamenlijk optre den van het Motet- en Madrigaalkoor en het jongenskoor in de St. Nicolas Cantata van Benjamin Britten. Juist in deze wondermooie compositie kwam de afstand tussen de koren, orkest en orgel goed tot zijn recht. Het publiek zit er middenin en mag ook participeren. In dit ritmisch erg moeilijke werk liet het Soester koor horen tot wat het in staat is. Onder leiding van dirigent Gerard van Amstel kwam de soms huivering wekkende muziek fraai tot klinken. De orkestpartij door Flehite Sinfonietta met aan de vleugel Gerrie Meijers en Piet Hulsbos dient hier niet onvermeld te worden gelaten. Tenor Harry van Berne liet horen over een prachtig stemgeluid te beschikken. In moeilijke passages als 'Help us, O God, to see more clearly' bracht hij prachtige momenten. Al met al een zeer interessante avond. Soest mag trots zijn op een koor als het N.M.M.K. dat in staat is ook de wat minder platgetreden paden te bewande len en een stuk als dit op het pro gramma heeft. Proficiat! T.H. Al jaren onderhoudt de Vereniging Soest-Kedzierzyn/Kozle goede contac ten met het Kinderhuis Dom Dziecka. Dit huis staat in Kedzierzyn/Kozle, de zusterstad van Soest. Door middel van giften en andere hulp probeert SKK het tehuis zo goed en gezellig mogelijk te maken, maar de belangrijkste activiteit is toch wel het voorzien van de kinde ren van Dom Dziecka van persoonlijke aandacht. Namens verwenouders in Nederland brengt SKK met Kerst en met Pasen pakketten met kleding en geschenken naar deze kinderen, in de hoop op deze manier hun sobere leven wat te veraan genamen. Onlangs zijn er enkele nieuwe kinderen bijgekomen in Dom Dziecka, en daarom is SKK nu op zoek naar nieuwe verwenouders. Daarbij is wel wat haast geboden, want de pakketten naar Kedzierzyn/Kozle vertrekken de volgende week al. Belangstellenden wordt verzocht snel contact op te nemen met de coördinatrice van de actie, mw. A. Rademaker, tel. 601 05 07. Twee inbrekers zijn in de nacht van don derdag op vrijdag op de vlucht geslagen, nadat een 66-jarige man door gestom mel wakker was geworden. Hij nam om drie uur 's morgens poolshoogte en zag beneden een man het weiland achter zijn huis in vluchten. Meteen daarna nam ook een andere inbreker de benen, Eén van hen was lang en had blond haar. Verder kon de bewoner geen sig nalementen geven. Niet bekend is of de nachtelijke bezoekers iets uit de woning hebben ontvreemd. Op een bankje aan de Van Hamelstraat is zaterdagmiddag een man onwel ge worden. De 37-jarige Soester zat daar te praten, toen hij plotseling in elkaar zakte. Op het moment dat de politie arriveerde, had hij geen hartslag mee De reanimatie van de politie en de GGD sorteerde evenwel effect. Toen de man per ambulance in ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg aan kwam, was hij weer bij kennis, 's Avonds ging het volgens een verklaring van het ziekenhuis aan de politie 'wonderbaar lijk' goed met de Soester. Het bijna klassieke verhaal van de au tomobilist die in plaats van op het rem pedaal op het gaspedaal, trapt was za terdag weer actueel op de Veenbes straat. Een 57-jarige vrouw reed daar in haar auto achteruit het trottoir op 'Ho stop' riep iemand haar toe, waarna dé bestuurster per ongeluk het gaspedaal intrapte. Het gevolg was dat ze met haar auto de pui van de flat ramde en veel brokken maakte. ZAALVOETBAL »TO>XqtBa.;lL 1. Teus Verwoerd (SliC-zaL^^Mj rl Sfill1 2. Marcel van Essen (WZ'49) 3. Gerard Becker (WZ'49)f Peter van den Berg (SEC-zo.)L Jeffrey Dorrestein (Hees)li rj n CTfP'P'R S 6. Danny Brandenburg (Hees)f| D-fiiJ-lVL-' i ujtx 7. Michel Besseling (SEC-za)L Edwin Lazonder (Hees)b Cees-Jan de Vries (WZ'49) IVroeger oefende hi2 10. Frank Baars (WZ'49)Timeeuw op het basketb; Paul Castein (Hpes)I je toenmalige openbare René v.d. Deijssel (SEC-zo)...T'WoS, inmiddels veteraar Peter de Jong (SEC-zo)JJeeds gezegend met t .illoos afstandschot, v t avond het vonnis ovi Red Stars. speelt sinds mensenheu Bunschotense Shooters in het tweede team dat er Red Stars stond, mat kendal wel de winst we De routine gaf ditmaal erspeelden de Soester in de tweede helft, n hel tijd was voor de h ïfred Dikkers al met vijf en dik ingepakt op de Maanen voor rust g, mten, kwam pas laat teru u Red Stars leed vooral ve /eer bleek dat de Soesters rijgen als ze een aanvalssp n opzetten. »e 45-40-voorsprong vt leeuw voor de zon, omdi jin Bos zonodig drie driep joest verzilveren. De bas! auwelijks ruimte nodig, c ens wel vaak kreeg, om a en de bal via het bord mc precisie door de ring te latei punten bewees de ervare eftijd nog steeds geen n #1 jongere Eddy Roos, c iet Shooters actief op eer makte er 24, twee mine The Red Stars RSXD2 - New Stars XD2 123-4; RSXjl - Sparta XD 1 14-58; RSJP 1 - Eem 78JH 124-37; RSJP 2 - Bourgondie JP 1 36-11 RSMP 1 - BourgondieMP 1 47-45; RSJ 1 - Springers JK 1 55-58; RSMJ 1 Kt Stars MJ 1 74-58; HS 1 - Shookers H2 li 83; HS 2 - Silvertown Lions Hl 89-72; 3 - 't Gooi Hl 72-74; HS 4 - Niels Stee H5 46-41; HS 5 - Archipel H5 54-63; 1 - Bourgondie Dl 49-50. HANDBAL Smeeing/BDC Dames 1-Fulmen/Fidelitas 7-10, dames LHV 11-20, heren junioren B-HVN/Ai 23-24, meisjes aspiranten B-HVN/Atilla f- 5, jongens aspiranten A-HVBS 16-27, wel pen A-Wasmeer 12-2. SV Eemland Utrecht (21/11): 300 meter: Philip va Waning 36.11, Nick van der Zouwen 41.8 500 meter: Philip Waning 58.01, Nickvi der Zouwen 1.05.85. 24/11,100 meter: Aii Treur 12.08, Tom Versteeg 12.07. 500 raete Arie Treur 46.03, Tom Versteeg 45.99, Heü Koelewijn 57.02. 300 meter: Tom Versteef 29.07, Arie Treur 29.56. (26/11) 500 meter Mark Verhoef 54.87, Susanne den Herto 50.97. 1.000 meter: Mark Verhoef 1.59.T David de Smit 2.39.97, Susanne den Hertt 2.56.51 (val), Harold van Haren 2.47.! VOETBAL SEC SEC Al - WZA A2 5-3; KWAB1-SH BI 3-1; SEC B2 - Achterveld B2 8-1; HDi Cl - SEC Cl 1-2; Eemdijk Cl - SEC Cl 5-4; SEC Dl - Greenstare D2 8-1; SECE! - WZA E2 2-6; Roda'46 E7 - SEC E2 0; SEC F1 - HVC F1 3-2; Greenstars F! SECF2 1-6; SEC F3 - WZA F7 3-3. SO Soest BVC 1 - SO Soest Al 2-0; TOV 1 - SI Soest A2 1-1; SO Soest BI - Hoogl 2-3; Greenstars 1 - SO Soest B2 0-3 Saestum 1 - SO Soest Cl 2-6; WZAS SO Soest C2 0-2; SO Soest C3 - Hees 11 5; SO Soest C4 - Greenstars 2 2-1; SO Soe Dl - KWA 1 1-3; SO Soest D2 - U'wgi 3 2-2; HVC 2 - SO Soest D3 1-8; SOS® D4 - CTW 2 5-3; KWA 3 - SO SoestlS 3-1; Spakenburg 2 - SO Soest E2 0-2; S Soest E2 - Cobu Boys 1 4-4; SO Soest E - Greenstars 2 8-JÏ; IJ'vogels E5 - SO Ste E4 17-1; SO Soest E5 - Hoogl.veen 2 11 2; KWA 5 - SO Soest 6 0-4; SO Soest E' - Hoogland 9 6-4; TOV 5 - SO Soest E! 3; Hoogland 11 - SO Soest E9 0-1; Coh Boys 1 - SO Soest F1 5-2; SO Soest B Roda'46 3 2-0; SO Soest F3 - Roda'46 5 i 0; SO Soest F4 - IJ'vogels 5 4-3; SO Sms F5 - Hoogland 9 2-2; SO Soest F6 - Hoof land 10 0-4; IJ'vogels 7 - SO Soest F7 M Dames-junioren: SO Soest A - DOB A E 2. WZ'49 WZ'49 - Eemnes Al 4-0; WZ'49 Al Hees Al 1-1; Roda'46 BI - WZ'49 BI 1 6; CJW C2 - WZ'49 Cl 2-6;WZ49C - CJW C3 2-3; WZ'49 Dl - Quick Dl 6; Roda'46 D7 - WZ'49 D2 1-1; Roda'« VVZ'49 El 2-2; Hoevelaken E2 WZ 49 E2 0-8; WZ'49 E3 - Valleivogel E3 6-4; WZ'49 F1 - Hoogland F2 21 Hoogland F8 - WZ'49 F2 3-2 De Duinkikkers 100 meter vlinderslag: Elise Hooft 1.33.1 Sebastiaan Schuurman 1.43.8; Paul Spronl L34.7 (clubrecord); Ronald Ophonst 1.204 Aander Bremer 1.12.4; Eric van Walsen 1.07.8; Joanna Thijs 1.25.1; Sandra Kop t.23.5; Tish Kuiper 1.13.0 (clubrecord) ViVian Spronk 1.22.5. 100 meter vrije slag: Oüvier Arnold 1.14' i n 4-15.1; Jurgen van Nimwege' 1.09.0 (pr); Leonore Hornung 1.44.8; K« yvirto 1.30.1; Elise Hooft 1.24.2; Paul Sprori 1.17.3; Robbin Blokpoel 1 22 2; Sebastia# Schuurman 1.21.2; Ronald Ophorst LlU Xander Bremer 59.7; Eric van Walsem 5li 200 meter wisselslag; Astrid Buxtorff 3.09.2 Hester Vlaanderen 3.05.3; Inge vat Nimwegen 2.54.7; Roel Koot 2.56.8; Pieto J/™™ 2.48.1; Raymond Honderdors 2.41.1 4 x 50 meter vrije slag: Inge van Nimweget Hester Vlaanderen, Hetty van Loenen et vivian Spronk 2.08.9. 4 x 100 meter vrije slag: Raymond Houder dors, Pieter Damen, Roel Koot en Bra» Houben 4.36.2. 100 meter schoolslag: Leonore Homo»! Kim Witte 1.40.4; Robbin Blokpo» «9.0; Bram Houben 1.43.8; Olivier Arno» 1-43.8; Jurgen van Nimwegen 1.38.9; Piet» Damen 1.24.6; Roel Koot 1.30.3; Vivia' Spronk 1.39.5; Astrid Buxtorff 1.36.7;Tisbs Kuiper 1.24.5. 200 meter vrije slag: Raymond Honden!»» •20.3 (clubrecord); Olivier Arnold 2.38.2- van koenen 2.52.1; Sandra Kuyf' 2.3L8; Inge van Nimwegen 2.35.8; Hester Vlaanderen 2.44.3; Joanna Thijs 2.49.4. meter vrije slag: Maija de Zoete 32.2; nUïa van Drie 34-2; Hetty van Loe"e" Bram Houben 33.7; Roel Koot 32.2; Kaymond Honderdors 29.3. 'Als je op je 47ste nog i< zetten moet je zoiets dc Aan de Tour de Franct niet meer te denken, m: thon van New York - di ken. Nu denk ik erovei de marathon van Parij pen..." ,Armand Trippaers, in he ven bankdirecteur in Soes van de Soester Zakenkrii ;üit nauwelijks een loper, a -een halve marathon op Bchieven. In z'n jonge jare 'Wat gevolleybald, maar d :'n sportieve activiteiten bekeken. Dat geldt trouv t'n bridgepartner Piet Ste nen hebben ze op 12 no' roemde marathon van N 42 kilometer in ijzige kou met aardig succes: want elk geval de eindstreep en op 4.31.34 en 5.11.32 bir Trippaers en Steenbergei Niek den Hertog - die me wens de snelste van het i was - deel uit van een landse deelnemers, dat i stond als de "Lopersgr kwamen de meesten vai wellicht nog meer Soeste gedaan aan dit interna ment weet Trippaers nie Iets extravagants .Nog één keer een bijzo leveren, was dus het Trippaers: "Het moest i< zijn, vonden we. De mai Dan ook in New Yor Soesters trainden het afg week. Zo deden ze o.a. kilometer van Brussel ei meer bekende loop-evei dat ze de overtocht n maakten. "Een belevenis was het. zo'n 7,5 miljoen menser route is afgesloten voor dan ga je op weg, met zc sen tegelijk. Een fantasti te beschrijven," aldus Tr derweg zijn conditie op bananen en sportdrank, door de meegereisde ve

Soester Courant | 1995 | | pagina 18