lalverlies nekt herenteani led Stars tegen Shooters fewyorkse marathon probaat middel tegen de midlife-crisis Tientallen kampioenen bij Budo Ryu ISPORTI 1 basketbal Derde plaats Mart van Hal in eerste nationale cross Herstel Selby in Utrecht De Eemvogels komen van ver h/QENSDAG 29 NOVEMBER 1995~ Jan Bos velt vonnis over Soesters SOESTER COURANT PAGINA 19 Soester bridgepartners 'op de loop' ATLETIEK I RUITERSPORT Grote deelname aan ponywedstrijd in manege Eldorado Sluitingstermijn van sportvelden SCHAATSEN Records sneuvelen om de haverklap bij SV Eemland Ereplaatsen voor De Springbokken in eerste voorronde Achterstand op koploper één punt BADMINTON Grote achterstand ongedaan gemaakt KORFBAL TV Soest trekt nieuwe trainer Yoessef Vos aan SCHOONSPRINGEN Tamara Schutten (9) springt achter Jongejans aan Sportschool verdeelt titels judo, karate, taekwondo en powerliften SportprogrammaJ Wie aan sport doet leest de Soester Courant JUDO EC-za.).. (WZ'49) VZ'49). 1 8 (SEC-zo j" (Hees)... rg (Hees) SEC-za)..;: Hees) .^Z'43)"r]Broeger oeSende hij zelfs in de 49)Meeuw op het basketbalveldje bij M toenmalige openbare mavo. Jan "-zot 'Mos'inlniddels ™teraan, maar nog (Meeds gezegend met een vrijwel Jjlloos afstandschot, velde zater- igavond het vonnis over de heren .«■n Red Stars. '"Mis speelt sinds mensenheugenis al voor •t Bunschotense Shooters, tegenwoor- Ig in het tweede team dat vijf plaatsen |der Red Stars stond, maar in sporthal •ukendal wel de winst wegkaapte: 75- De routine gaf ditmaal de doorslag, verspeelden de Soesters de punten in de tweede helft. Ben het tijd was voor de hervatting, zat "Banfred Dikkers al met vijf persoonlijke "Buten dik ingepakt op de bank. Marco n Maanen, voor rust goed voor 12 inten, kwam pas laat terug in het veld i Red Stars leed vooral veel balverlies, feer bleek dat de Soesters het moeilijk ijgen als ze een aanvalsspelletje moe- n opzetten. e 45-40-voorsprong verdween als leeuw voor de zon, omdat met name jn Bos zonodig drie driepunters op rij pest verzilveren. De basketballer had auwelijks ruimte nodig, die hij overi- ;ns wel vaak kreeg, om aan te leggen n de bal via het bord met 'dodelijke' recisie door de ring te laten vallen. Met 1 punten bewees de ervaren rot dat zijn "leftijd nog steeds geen rol speelt. De iel jongere Eddy Roos, ook jarenlang jet Shooters actief op een hoger plan, haakte er 24, twee minder dan Igor Smink die bij Red Stars topscorer werd. Tot drie minuten voor tijd was de ach terstand van Red Stars dusdanig klein, dat de nummer twee van de ranglijst uitzicht had op succes. Maar Shooters schoot met driepunter nummer 'vijf en zes' de laatste hoop van de Soesters aan flarden. Tot slot bleven de Bunschoters ijzig koel toen ze in de laatste twee mi nuten zes keer vanaf de vrije worplijn mochten aanleggen en geen één keer misten. Van de dertig toegekende vrije pogingen schoot Shooters 22 maal raak. Red Stars benutte acht van de twaalf vrije worpen. Dames Vanaf de vrije worplijn mochten de da mes van Red Stars in de tweede helft zelfs twintig keer ongehinderd schieten. In Wijk bij Duurstede werd echter zes tien keer verzuimd een punt te scoren. In de laatste minuut werden vier open schoten om zeep geholpen en dat kostte de basketbalsters de wedstrijd. Bourgondië, altijd goed voor een span nend potje, won ternauwernood met 50-49. Red Stars, dat zonder Nancy de Kruyf en Desiree van Roomen speelde, stond in de rust nog met 25-28 voor. Acht speelminuten later was het 35-35 en toen liep Bourgondië uit naar 41-35. Op tijd trok Red Stars de zaken recht en de thuisploeg moest veel persoonlijke fou ten maken om Red Stars te stoppen. Dat bleek effectief, omdat Red Stars zich geen raad wist met de toegekende strafworpen. Leontine Jansen en Yvonne Smink namen meer dan de helft van de Soester produktie voor hun rekening door ieder veertien punten te maken. Eddy Roos van Shooters 2 heeft de bal te pakken. Igor Smink (15), Manfred Dik kers (25) en Bob Kooter (met bril) komen er niet aan te pas. Red Stars, tweede op de ranglijst, zou na rust de overwinning verspelen. Foto: Herman van Dam. t%» 'Als je op je 47ste nog iets wilt neer zetten moet je zoiets doen, vond ik. Aan de Tour de France hoef je dan niet meer te denken, maar de mara thon van New York - dat moest luk ken. Nu denk ik erover om in april de marathon van Parijs te gaan lo pen..." Armand Trippaers, in het dagelijks le ven bankdirecteur in Soest en secretaris van de Soester Zakenkring, is van huis uit nauwelijks een loper, al heeft hij ooit een halve marathon op z'n naam ge schreven. In z'n jonge jaren heeft hij wel wat gevolleybald, maar daarmee waren z'n sportieve activiteiten wel zo'n beetje oekeken. Dat geldt trouwens ook voor z'n bridgepartner Piet Steenbergen. Sa men hebben ze op 12 november de be roemde marathon van New York - dik 42 kilometer in ijzige kou - afgelegd. En met aardig succes: want ze haalden in elk geval de eindstreep en kwamen resp. op 4.31.34 en 5.11.32 binnen. Trippaers en Steenbergen maakten met Niek den Hertog - die met 3.27,.59 trou wens de snelste van het drietal Soesters was - deel uit van een groepje Neder landse deelnemers, dat algauw bekend stond als de "Lopersgroep Soest", al kwamen de meesten van elders. Of er wellicht nog meer Soesters hebben mee gedaan aan dit internationale evene ment weet Trippaers niet zeker. Iets extravagants Nog één keer een bijzondere prestatie leveren, was dus het uitgangspunt. Trippaers: "Het moest iets extravagants zijn, vonden we. De marathon, zei Piet. Dan ook in New York, zei ik." De Soesters trainden het afgelopen jaar elke week. Zo deden ze o.a. mee aan de 20 kilometer van Brussel en andere min of meer bekende loop-evenementen, voor dat ze de overtocht naar New York maakten. "Een belevenis was het. De hele stad - zo'n 7,5 miljoen mensen - loopt uit. De route is afgesloten voor het verkeer en dan ga je op weg, met zo'n 29.000 men sen tegelijk. Een fantastisch gezicht, niet te beschrijven," aldus Trippaers, die on derweg zijn conditie op peil hield met bananen en sportdrank, hem aangereikt door de meegereisde verzorgers, onder wie zijn zoon. Als opwarmertje hadden de Soesters de zaterdag ervoor meegedaan aan de Breakfast Run (speciaal voor de ca. 10.000 buitenlandse deelnemers) van vier mijl, van het VN-gebouw naar Central park. In totaal waren er 111 na tionaliteiten in het deelnemersveld ver tegenwoordigd. Van de 29.000 deelne mers haakten er onderweg slechts 2.500 af. "In Amerika ontdekte ik trouwens dat ongeveer een-derde van de deelne mers maar één keer meedoet. Het is voor veel mensen kennelijk iets dat je eenmaal in je leven meegemaakt moet hebben..." aldus Trippaers. Druk De plezierigste ontdekking die hij ge daan heeft is dat hij - ondanks zijn drukke baan - de tijd heeft kunnen vin- De "Lopersgroep Soest" aan de voora vond van de marathon van New York. den, ook voor de intensieve voorberei dingen. "De laatste maanden liepen we zo'n 60 a 80 kilometer per week. Ik heb het altijd hardstikke druk, maar 't gekke is: het kon dus wél!" Lid van Pijnenburg wordt hij overigens toch maar niet. "Het lijkt me wel leuk, maar ik kan nooit op de tijden dat zij trainen. Maar voor de duurloop ben ik wel definitief gewon nen..." Een probaat middel tegen de midlife crisis, zo beschouwt Trippaers de mara thon. Hij heeft inmiddels veel positieve reacties gehad van zijn vrienden en col lega's bij de Soester Zakenkring, de ondernemersclub van Soest. "We den ken er nii over om met een groepje za kenlieden in 1997 mee te doen." Bereikte zij vorig jaar nog een vijfde plaats, nu knokte Mart van Hal van AV Pijnenburg zich naar de derde plaats op de 5.000 nieter bij de da mes (veteranenklasse 45 jaar en ouder) in een tijd van 20.57. Op het snelle parcours in Tilburg, af en toe afgewisseld met venijnige klimme- tjes, moest Mart van Hal de latere winnares Els Raap (19.26 was haar eindtijd) al snel laten gaan. Corrie Keijsers, die uiteindelijk tweede werd, was op de meet slechts 8 tellen sneller: 20.49. Voor Erik Tolboom verliep de wedstrijd qua tijd veel beter dan vorig jaar. Hij finishte ruim een minuut sneller: 27.14. Hoewel hij de race over 7.800 roeter zeer regelmatig indeelde, bezat hij dui delijk niet de vorm van de dag, zoals hij na afloop constateerde. In een veld van ruim zestig deelnemers bezette hij uit eindelijk de 60e plaats. De Warandeloop, onderdeel van Univé Cross circuit, gaat traditiegetrouw vooraf aan de Sylvestercross, die op 31 december dit jaar weer in de Lange Duinen gehouden wordt. De Pijnen burgdelegatie, die in Tilburg aanwezig was, nam de gelegenheid te baat afspra ken te maken met de vele topatleten eii atletes. In Tilburg was onder anderen aanwezig Aziz Bougra (Marokko) die vorig jaar samen met Tonnie Dirks voor een ge weldige sportieve ontknoping zorgdr Zwolle Een kleine delegatie van de lange af stand wedstrijdgroep van Pijnenburg trok zaterdag ten strijde in de Sporteonloop in Zwolle. Harry van Brummelen werd in 55.42 over 15 kilo meter de tweede bij de Veteranen. In dezelfde klasse ging Rob van Waes (niet geheel fit) er- in 1.00.42 met de vijfde plaats vandoor. Op het parcours van 5 kilometer, dat drie keer moest worden afgelegd, had men voor circa de helft de wind stevig op de kop. Dat verhinderde echter de twee andere Pijnenburgers niet om toch redelijke tijden op de klok ken te zetten. Gertjan Janssen finishte in 59.39. Gijs Franken voltooide het kar wei in 1.01.08. Veertig ruiters en amazones deden zondag mee aan de landelijke wed strijd van de ponyclub Eldorado. Onder hen drie leden van de orga niserende vereniging. S. van Ekeren, S. Kranenburg (beiden in de B-proef) en S. Egbers (Z-proef) slaagden er in manege Eldorado aan de Bosstraat niet in bij de eerste drie te ein digen. In de B-proef won S. Busser van De Waaghalsjes en D. Huizenga van PC Groenesteyn werd eerste in de LI-proef. De eindzege in de M-proef ging naar R. Dasselaar van De Waaghalsjes, terwijl P. Duyn van Het Kleine Ros winnaar werd in de Z1-proef. E.M. Ruitenbeek was de enige deelnemer in de Z2-proef en won dus onbedreigd. De sportvelden in Soest mogen in de lente en de zomer gedurende een periode van tien weken niet worden gebruikt. De gemeente voert dan, zoals gebruike lijk, onderhoudswerkzaamheden uit. De grassportvelden worden gesloten van 3 juni tot en met 9 augustus. De Stergrazo-velden worden nog eerder 'verboden terrein'. Vanaf 1 mei is bespeling niet toegestaan. Dat mag weer vanaf 28 juli. De leden van schaatsvereniging Eemland hebben in Utrecht we derom hun trainingsinspanningen omgezet in goede resultaten. De weergoden waren hen gunstig ge stemd en ook de ijsmeester had zijn uiterste best gedaan, met een prima ijsvloer als resultaat. Heidi Koelewijn reed met 13.82 een persoonlijk record op de 100 meter. Ook op^de 300 meter scherpte Koele wijn haar persoonlijk aan tot 35.25. Saskia Baltus verbeterde haar beste tij den op de 500 en de 1.000 meter met 53.50 en 1.53.22. Mayan Oomkes reed op dezelfde afstanden 56.27 en 1.56.28, eveneens persoonlijke records. Ook Philip Wanings 56.08 en 2.00.23 gingen de boeken in als nieuwe beste tijden. Ingeborg de Lange scherpte haar per soonlijk op de 1.000 meter aan tot 2.09.21. Nick van der Zouwen werd op de 500 meter geklokt 1.03.23 en op de 1.000 meter in 2.16.74, David de Smit reed met 48.19 een razendsnelle 500 meter en Harold van Haren kwam op dezelfde afstand in 50.58 over de eind streep. Deze persoonlijke records bren gen het totaal aantal persoonlijke re cords naar het ongekende aantal van 53. In Harmeien kwamen De Spring bokken tijdens de eerste voorronde om het provinciaal kampioenschap goed uit de startblokken. In deze D- lijn bewezen alle tien turners nu al kans op een finaleplaats te hebben. In de C-5 categorie scoorden Bas Bons (kampioen), Eric van Zandwijk (brons) en nieuwkomer Jacob Vriend (negende) uitstekend. Met ruim zeven punten voorsprong werd deze ploeg eerste. Zij waren als echte 'Spring'-bokken te sterk voor de overige turners op sprong en aan de lange mat. Ook aan de brug wer den zij eerste. De tweede ploeg in deze categorie bestaande uit Bart Sanders en E-jongen Niels Kuiper turnde eveneens geïnspireerd en eindigde op de vijfde plaats. In de D-3/4 categorie verraste Rob Demmenie vriend en vijand, maar bo venal zichzelf, door in deze categorie derde te worden. Mark Haringsma zat zijn ploeggenoot op de hielen er werd vierde. Eef de Klerk toonde zijn pro gressie met een uitstekende voltige oe fening en een goede afwerking waar door hij individueel achtste werd. De ploeg werd eerste aan sprong, en over tuigend met salto's, flick-flacken en handstandheffen eerste op de lange mat. Daarnaast werden zij tweede aan het rek waardoor zij in het ploegentotaal tweede werden. In de D-1/2 categorie namen voor de eerste maal in de Springbokken historie twee turners deel. Wilem Strijbosch en Bart Eichholtz bereikten gezamenlijk de tweede plaats op vier punten afstand van nummer 1. Individueel werd Strijbosch eerste op de lange mat en brug, tweede aan de ringen en derde aan de rekstok. In het eindtotaal werd hij derde. Eichholtz werd vierde op de lange mat en werd uiteindelijk vijfde. De laatste tegenstander uit poule 5 waartegen Selby nog moest spelen was Internos. De Soester badmin- ton-ners wonnen de wedstrijd in Utrecht met 3-5. Bij het enkelspel had Herman Scheer- hoorn voor 't eerst in deze competitie drie games nodig om de partij te beslis sen 10-15, 15-7, 9-15. Sebastiaan Ott had weinig moeite met zijn tegenstander en haalde de winst binnen met 4-15, 5- 15. Paula van den Dijssel had geen ant woord op het slimme en snelle spel van Internos dame Viola Bakkers en verloor met 11-3, 12-10. Lydia van den Dijssel won met moeite haar eerste game (10- 12). In de tweede stond ze voor met 8- 2, maar na een paar lange rally's kwam ze toch te kort en moest ze de set af staan (11-8). In de derde game kwam ze terug en won ze overtuigend met 2-11. Ott en Stienstra speelden in de eerste game van het dubbelspel goed (6-15). De tweede liep niet, waardoor Internos de punten pakte (15-9). Ook in de derde game kwam geen verbetering in het spel, waarna ze bij een stand van 14- 13 het net niet konden afmaken en Internos met 15-13 won. De dames Van den Dijssel wonnen gladjes hun partij 2- 15/9-15. Scheerhoorn en Paula van den Dijssel maakten het in de eerste set van het ge mengd dubbel zeer spannend, maar konden toch de winst pakken (12-15). In de tweede game was Selby opper machtig en werd Internos met de neus op de feiten gedrukt 4-15. Stienstra en Lydia van den Dijssel konden het niet bolwerken, maar gingen eervol ten on der 15-9, 15-6. Met een 3-5 won Selby deze wedstrijd en het staat nu nog één punt verwijderd van 't Veen uit Veenendaal, waarvan een week eerder werd verloren. De competitie is nu voor de helft afgewerkt. Dat was even schrikken voor De Eemvogels, de ploeg die dit seizoen alleen nog maar won. De korf ballers hadden amper hun trai ningspakken uitgetrokken of HKC had in Aqua Indoor een 0-5-voor- sprong genomen. De Soesters her stelden zich en trokken de wedstrijd in de tweede helft naar zich toe: 15- 13. Ook de Utrechtse tegenstanders hadden tot zaterdag al hun wedstrijden in de zaal in winst omgezet. Ondanks de tik die De Eemvogels kregen uitgedeeld, bleven ze vertrouwen hebben in een goede afloop. Ton Kraaikamp, Hen- riëtte Wisse en Agnes Kraaikamp ver zachtten de pijn (3-6) en na 4-8 zorg den Anissa van Bemmel en Erik van de Pol voor een ruststand die perspectieven bood. In verband met knieproblemen werd Aukje Merema vervangen door Kathja Rauch. De invalster stelde niet teleur en schoot haar ploeg van afstand naast HKC. Een doorloopbal van Agnes Kraaikamp en een afstandsschot van Ton Kraaikamp beloofden nog meer goeds, maar HKC kwam nog één keer terug (10-10). Daarna gaf Agnes Kraaikamp haar veel jongere tegenstandster tweemaal het na kijken, Rauch benutte een kans achter de korf en Almar Lijfering en Agnes Kraaikamp stelden de zege veilig: 15- 10. De Eemvogels waren leeggespeeld, waardoor HKC de achterstand kon ver kleinen. Maar door zuinig te spelen, behield de thuisclub voldoende afstand om de wedstrijd winnend af te sluiten. Door het aantrekken van Yoessef Vos als turntrainer kan de Turn vereniging Soest met ingang van 30 november starten met een afdeling jongens turnen. Versterking van het trainersbestand was noodzakelijk om tegemoet te komen aan de grote belangstelling voor jongens turnen, die door gebrek aan voldoende trainers tot nu toe door de vereniging niet ingevuld kon worden. Op 30 no vember van 16.00 tot 17.45 uur zal de eerste les worden gegeven in de sport zaal van Aqua Indoor. Ondanks de be staande interesse blijft er voldoende ruimte beschikbaar om nieuwe leden in de groep op te nemen. Naast het starten met een jongens afde ling wordt ook het basis turnen in ver band met de grote belangstelling met een uur uitgebreid. Vanaf 7 december wordt er iedere donderdag van 16.00 tot 17.00 uur in de gymzaal aan de Smitsweg getraind met deze nieuwe basisturngroep. Kinderen vanaf 6 jaar zijn van harte welkom Of ze te zijner tijd de opvolgster van Daphne Jongejans wordt, is nu niet te zeggen. Maar dat ze talent heeft, is zo klaar als een klontje. Tamara Schutten kan goed schoonspringen. Tijdens internationale wedstrijden op de 1 meter plank in Duitsland, Nederland en Frankrijk behaalde ze goede presta ties. De negen-jarige Soester schoon- springster nam drie weken geleden nog genoegen met de vijfde plaats in Keu len, maar eindigde zowel anderhalve week terug in Nieuwegein als afgelopen weekeinde in Strassburg als tweede. Schutten is bezig aan haar derde seizoen als schoonspringster. Ze is lid van de springschool Leiden/Amersfoort die weer onder de paraplu van AZ&PC staat. De jonge schoonspringers kunnen niet zomaar meedoen aan internationale wedstrijden, maar worden geselecteerd op hun kwaliteiten. VRIJDAG 1 DECEMBER Zaalvoetbal 20.00 uur Crailo/Railpro-Hees (Hil versum) ZATERDAG 2 DECEMBER Korfbal 13.10 uur De Eemvogels-Dindoa (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur Altius-WZ'49 (Hilversum) 14.30 uur Hees-Eminent Boys (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-VVOO (Bosstraat- West) ZONDAG 3 DECEMBER Handbal 11.10 uur Aalsmeer 4-Smeeing/BDC (H) (Aalsmeer) 15.50 uur HVN/Atilla-Smeeing/DC (D) (Nieuwegein) Hockey 12.45 uur HIC-MHC Soest (D) 14.30 uur Huizen-MHC Soest (H) (Huizen) Voetbal 14.00 uur Soest-Baarn (Bosstraat-Oost) 14.00 uur Batavia'90-SEC (Lelystad) MAANDAG 4 DECEMBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-Nederhorst (Beuken dal) 21.00 uur SEC-Husky (Beukendal) Budo Ryu heeft in het weekeinde 28 judoka's, acht karetaka's, vijf taekwondoka's en één powerlifter gehuldigd. Zij werden kampioen tij dens de jaarlijkse onderlinge wed strijden die in het weekeinde in de sportschool aan de Parallelweg wer den gehouden. Vanaf vrijdagavond kwamen 170 spor ters in actie die overigens allemaal met een herinneringsvaantje naar huis gin gen. Per categorie waren drie prijzen beschikbaar. Radmer Schalkx werd judokampioen alle categorieën bij de senioren. De zelfde titel bij de junioren werd opgeëist door Raderick Loeber die onlangs de zwarte band haalde. Beiden wonnen ook in hun gewichtsklasse bij de senio ren, hetgeen ook gezegd kan worden van Sancho Kers. Bij de meisjes van 12 jaar en ouder wer den er titels veroverd door Ischa Schalkx, Sanne Schalkx en Mariska Dorresteijn. Daarnaast mogen Eline van Luyn, Hanke Schalkx en Jessica Workum zich een jaar lang kampioen bij de meisjes tot en met elf jaar noemen. In de categorie jongens 14/15 jaar werd in drie gewichtsklasses gestreden. Als winnaars kwamen Roder van Arkel, Willem Strijbosch en Maarten Ruis uit de bus. De drie nieuwe kampioenen in de jongensklasse voor elf- en twaalf-ja rigen zijn Michel van der Meer, Thomas Houtman en Aijan van Straaten. Bij de jongens van 8 en 9 jaar gingen de eer ste plaatsen naar Donald Pondmaft, Jeffrey Tolboom, Yazuro Delfgaauw, Jeroen Jensma en Lester van Gent. De laatste kreeg bovendien de stijlprijs toe gekend. Tjarda Houtman, Twan van Hensbergen, Nico van de Baan, Roderick van Oosterom en Ronald Muller pakten het kampioenschap in de leeftijdsgroep van 6 en 7 jaar. In de kleutergroep toonden Jeffrey Tadros en Gerben van Dalen aan dat ze over judo talent beschikken. De titels van sportschool Budo Ryu zijn weer verdeeld in een succesvol spott- weekeinde. Foto: Herman van Dam. Veel toeschouwers waren zaterdagavond getuigen van leuke karatewedstrijden bij Budo Ryu. Ook zagen zij dat Jeroen Leive de titel in alle categorieën ver diende. Bij de senioren won Johnny Steenman, terwijl Katasha van Noort zegevierde bij de meisjes. Bij de jeugd- karateka's sleepten Kevin Kats, Michael de Gans, Justin Loog, Mohammed Albay en Michiel de Graaf de winst op. Voorafgaande aan de karate-kampioen- schappen waren de beoefenaars van taekwondo op de mat verschenen. Tim van Leek was op dit onderdeel de beste in alle categorieën. In de vier overige klasses vielen er eindzeges te noteren voor Ewald van Hoeyen, Jeroen de Haan, Robin Westerhof en Jurian Schal ken. De eerste kampioen die Budo Ryu be groette was overigens Piet Kramer. Hij won het powerliften dat bestond uit Squat, Bench Press en Deadlift. 4

Soester Courant | 1995 | | pagina 19