Tips voor de Sint cr Nieuws van de bibliotheek Leden zangkoor St. Caecilia gehuldigd /T\ Ka 34?5 aruóhocK 1CUL TUUR& 9?5 14?5 15?° in Vocalite-concerten geven impuls aan muziekcultuur kaooboh fj2Sr JA JK 995 3900 ■M Ruim aanbod aan cursussen bij de Volksuniversiteit iKON-i in DeC Sinterktaa oppermm Hulpve Zilveren medaille voor Julia Brouwer en Tini de Ruig Werk Kantcho Kanev in galerie Wind l Riagg-cursus voor adoptie-ouders Nieuw muzikaal initiatief GROEI 8c BLOEI SOEST I NNereldPI/inkel Een speciaal kado (*y e Thee(licht) in cupjes Berlioz Een keuze uit de nieuwe cd's Creatieve ochtend Filmhuis: 'Tot Ziens' RMA-Kinderconcert V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen in januari WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 22 Omdat ze 25 jaar lid zijn van het zangkoor St. Caecilia zijn Julia Brouwer en Tini de Ruig zondag middag gehuldigd. Uit handen van pastor J. Houben ontvingen ze de zilveren medaille van de Neder landse St. Gregoriusvereniging. Natuurlijk kregen de jubilarissen ook het bijbehorende erediploma uitgereikt. St. Caecilia is het zangkoor van de pa rochie Petrus en Paulus. Daarom vond de huldiging zondag plaats na de hoog mis in de Petrus en Pauluskerk. De pas tores, dirigent, organist en zangers van het koor kwamen bijeen voor de viering van het jaarlijkse patronesfeest St. Caecilia en zagen dat Brouwer en De Ruig ook bloemen kregen. Beiden zijn bestuurslid van het koor. De jubilarissen Julia Brouwer en Tini de Ruig (met bril). In galerie Wind, Steenhoffstraat 6, is van 30 november tot en met 17 decem ber een expositie ingericht van de Bulgaarse kunstenaar Kantcho Kanev. De tentoonstelling omvat olieverf schilderijen, mixed media en grafiek. Op zondag 3 december is de kunstenaar zelf aanwezig om zijn werk toe te lichten. De galerie is geopend van donderdag t/m zondag 13.00-18.00 uur en op afspraak, tel. 6031300. Olieverfschilderij van Kantcho Kanev. Ouders van buitenlandse adoptie kinderen zijn in principe gewone ouders met gewone kinderen die gewoon opge voed worden. Toch zijn er verschillen met biologisch ouderschap. Het opvoe den van kinderen 'van een ander', van wie bovendien vaak belangrijke gege vens over herkomst en geschiedenis ont breken, kan specifieke problemen met zich meebrengen. Naast de alledaagse opvoedingsvragen, waar elke ouder mee te maken heeft, worden adoptie-ouders met vragen ge confronteerd die kunnen voortkomen uit het feit dat hun kinderen geadop teerd zijn, bijv. hoe bereid ik mijn kin deren voor op mogelijke discriminatie op grond van huidskleur; mijn kind wil niet geknuffeld worden (hoe ga ik daar mee om?) of mijn kind is op zoek naar zijn wortels, moet ik het daarin stimu leren of juist afremmen? Op 1 februari start de afdeling Preven tie van het RIAGG Amersfoort Om streken een cursus voor ouders van bui tenlandse adoptiekinderen. De cursus wordt gehouden op de volgende data: 1 februari, 8 februari, 15 februari en 22 februari, 14 maart, 21 maart, 28 maart en 11 april, 18 april en 25 april 1996. Het tijdstip van de bijeenkomsten is (ie dere donderdagavond) van 19.30 tot 22.00 uur. In deze cursus komen diverse onderwer pen aan bod die bij adoptiekinderen en hun ouders kunnen spelen. Eigen erva ringen van ouders worden afgewisseld met theorie en praktijk rond de ontwik keling van kinderen in het algemeen en adoptiekinderen in het bijzonder. Ver der wordt ingegaan op praktische vaar digheden in de omgang met het kind zoals luisteren, reageren, omgaan met conflicten en beïnvloeden van gedrag. Het schriftelijk materiaal bij de cursus bestaat uit artikelen over diverse adop tie-onderwerpen. Voor meer informatie over de cursus en voor aanmelding kan men op maandag, woensdag en donderdag bellen met Petra Windmeijer van het RIAGG Amersfoort Omstreken, tel. 033-460 35 00. Muziekliefhebbers in de regio kun nen hun hart ophalen aan een nieuwe muzikaal initiatief. De re cent opgerichte stichting Vocalite heeft als doel muziek waarin de menselijke stem een rol speelt een belangrijker plaats te geven in de muziekcultuur van Amersfoort e.o. en die cultuur daarmee nieuwe im pulsen te geven. Het eerste concert vindt op woensdag 13 dcecember plaats. De initiatiefnemers van Vocalite zijn Krijn Koetsveld, o.a. dirigent van het Nederlands Bach Ensemble (ook in Soest welbekend door o.a. concerten in de Oude Kerk); Hans Wentholt, klas siek impresario; en Fons Asselbergs, oud-wethouder van Amersfoort en al gemeen directeur van Monumenten zorg. "Een Amersfoort-en-omstreken- initiatief," aldus het drietal, "maar met een volstrekt boven-regionale allure". De concerten vinden afwisselend plaats in de Sint Franciscus Xaveriuskerk en de Sint Aegtenkapel, beide aan 't Zand (resp, nr. 31 en nr. 37) in Amersfoort. Het eerste Vocalite-seizoen kenmerkt zich nog door een voorzichtige en be scheiden aanpak, maar is van hoog ni veau. Het eerste concert vindt plaats op woensdag 13 december (20.15 uur) in de St. Franciscus Xaveriuskerk. Het Nederlands Bach Ensemble voert dan de Kantaten 1,4, 5 en 6 uit van Bachs beroemde Weihnachtsoratorium. Het NBE bestaat uit een zeer goed semi-professioneel koor en een adhoc- symfonieorkest, dat volledig wordt gerecruteerd uit Nederlands beste pro fessionele orkesten. Aan de uitvoering van 13 december wordt meegewerkt door de solisten Deanne Lang (so praan), Corrie Pronk (mezzo-sopraan), Otto Bouwknegt (tenor) en Bas Ramselaar (bas). 'Variatiebreedte1 Na dit eerste concert komen er dit sei zoen nog drie: op vrijdag 8 maart (ka pel), woensdag 3 april (kerk) en zondag 12 mei (kapel). Het programma voor het maart-concert vermeldt liederen van Haydn, "Wolf en Loewe door Caren Van Oijen, sopraan, en Alessandro Mis- ciasci, piano. Voor het april-concert staat Bachs Johannes Passion door het NBE op het programma en in mei wordt de serie afgesloten met een presentatie concert van eindexamenleerlingen van het Utrechts conservatorium. Voor het seizoen 1996-1997 plant Vocalite een ruimer aantal concerten met een grotere "variatiebreedte", waarbij ook de raak vlakken tussen klassieke en lichte mu ziek aan de orde zullen komen. De prijs van de losse toegangskaarten varieert. Voor de concerten in de kerk kosten ze f 35,-; in de kapel f 20,-. Men kan zich voor f 90,- ook abonneren op de serie van vier concerten. Nadere in formatie is verkrijgbaar bij het Vocalite- secretariaat, Hoevelakerweg 4A, 3871 KK Hoevelaken; bij Hans Wentholt, tel. 033-2571837, of Krijn Koetsveld, tel. 033-4751891. Kerstversieringen Al vele jaren organiseert Groei Bloei, de 350 leden tellende club van tuin- en planten vrienden, een demonstratie kerstversieringen maken. Veel gekwali ficeerde bloemsierkunstenaars hebben in de loop der jaren laten zien hoe je huis en haard een feestelijk aanzien kunt geven. Dit jaar zullen Els de Schepper en Kees Greveling hun creativiteit en vakman/vrouwschap op de kerstsfeer loslaten. Zij maken bloemstukken in diverse stijlen, zoals: nostalgisch, sym bolisch, klassiek en modern. Voor elk wat wils dus en daardoor passend bij zowel een Oisterwijks interieur als een chroomstalen strakke inrichting. Modeshow Om nog meer ideeën op te doen, is dit jaar voor het eerst een samenwerking met modehuis Firstlady (Soesterbergse- straat) ontstaan. In de pauze zullen vier mannequins een mode-impressie verzor gen van kleding, die speciaal voor de cember is ingekocht. Zowel van het sportieve als van het feestelijke genre zal een deel van de collectie vertoond wor den. Alle bezoekers ontvangen aan het einde van de avond een leuke attentie. De grote kerstdemonstratie en de kleine modeshow worden gehouden op woens dag 6 december in de aula van het me disch centrum Molendael te Soest, aan vang 20.00 uur. Leden Groei Bloei gratis toegang; niet-leden 5 gulden en tree. Gezien de altijd grote belangstel ling is het verstandig tijdig aanwezig te zijn. De zaal gaat open om 19.30 uur. Doe-het-zelf Een week na de grote kerstversieringen demonstratie kan men op 13 december zelf aan de slag. De avond is al volge boekt. Het grote succes dat Groei Bloei elk jaar heeft met deze avond leidt er toe, dat reeds direct na het verschij nen van het jaarprogramma in augustus velen zich reeds hebben opgegeven. Dat is meteen een tip voor u in 1996! N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 6028132 WsaoWiNKa TERWAKOeVAN hij-iil» m KerfsrlSnd venAWtMNGtHMMEH W£ BOM QNflRDIg 2M0EB 0*61 II OIWElPlfil Als men de Wereldwinkel binnen stapt zal het meestal niet veel moeite kosten om een speciaal kado te vinden. Van keramiek tot lederwaren, textiel of glas werk, sieraden, houtsnijwerk of andere nijverheidsprodukten tot gebruiks artikelen als koffie, thee, enz., het is er te vinden. Als het gaat om milieuvriendelijk of eerlijke arbeidsomstandigheden naast het letten op prijs en kwaliteit; ook dan kan men er terecht. Ieder produkt is rechtstreeks van kleine producenten ge kocht. Zij hebben voor hun produkt een goede prijs ontvangen. Men steunt hen dus bij het ontwikkelen van hun zelf standigheid. De meerprijs die zij voor hun produk- ten ontvangen maakt het de producen ten mogelijk onderwijs, gezondheids zorg, het telen van eigen voedsel of ver betering van de produktie te financiëren. Het kopen in de Wereldwinkel is dus een efficiënte vorm van ontwikkelings samenwerking. Toch komt het voor dat men niet kan slagen in de koop van een kado. Soms is een produkt tijdelijk uitverkocht of soms vindt men net niet wat men zocht. Dan brengt de Wereldwinkel-kadobon uitkomst. Deze bonnen met een geldig heid van 1 jaar zijn er van f 5,-; f 10,- en f 25,-. Er is wel eens geopperd dat je er alleen! maar mee terecht kunt in een Wereldwinkel, dus dat er een zekere beperktheid in is. Wat is beperkt? Ruim 380 Wereld winkels met produkten uit de gehele wereld? Graag zouden we schrijven 'iiit de gehele wereld en omstreken', maar zover zijn we nog niet. Daarom houden we het alleen maar bij: 'met de Wereld- winkel-kadobon schenkt u meer dan u denkt.' Er gaat niet alleen een winkel open, maar ook een wereld. En wat denkt u van het verhaal dat u bij het aanbieden van deze bon kunt geven? De Wereldwinkel is geopend van 9.30 tot 17.00 uur, dagelijks, behalve maan dag. Adres: Steenhoffstraat 9a, tel. 602 81 32. Milieutip van Milieu defensie Soest Wie gebruikt ze niet in deze tijd van het jaar: theelichtjes ofwel waxinelichtjes? De mooiste houders kun je tegenwoor dig kopen - glazen kelken, koperen schaaltjes, spiegelende objecten en zelfs huisjes en dierfiguren, waar je zo'n thee lichtje in kunt zetten. Dit alles om een gezellige, warme sfeer te scheppen in de donkere dagen voor Kerstmis. Nu zijn er twee soorten waxinelichten: met en zonder metalen cupje. De eerste zet je in een speciaal glaasje, bij de tweede wordt het cupje na gebruik weg gegooid. Nu zult u zeggen, wat is daar mis mee? Zo'n klein cupje vind je nau welijks terug in de totale afvalberg. Maar laten we eens gaan rekenen. Er zijn zo'n 6 miljoen huishoudens in Nederland. Stel, dat die gemiddeld tien lichtjes met cup verstoken, dan komen we toch op 60 miljoen cupjes. En dat is wel een hele berg afval. Maar niet alleen die berg is een probleem. Die cupjes zijn van aluminium gemaakt en het is be kend, dat bij de produktie van alumi nium erg veel energie wordt gebruikt en er lucht- en watervervuiling optreedt. De winning van bauxiet, de grondstof van aluminium, verwoest natuurgebied, waaronder tropisch regenwoud. De cup jes worden uit België en Duitsland inge voerd en omdat ze niet stapelbaar zijn, worden ze in grote zakken getranspor teerd. Er moeten dus ook nog eens veel vrachtwagens rijden om ze hier te krij gen. De oplossing voor dit probleem is heel eenvoudig: er zijn tegenwoordig hele mooie, kleine glazen cupjes te koop, waar het waxientje precies in past. Deze glazen cupjes kunnen steeds opnieuw worden gebruikt en gaan jaren mee. Ze zijn te koop bij drogisterijen, groot winkelbedrijven en huishoudwinkels. Lastig in het gebruik zijn ze helemaal niet. Als de waxine op is, gewoon even het metalen rondje, waar de pit aan vast zit, er met een mesje uitwippen. De waxinelichtjes zonder cup zijn overal verkrijgbaar. Als u ze even niet ziet in de winkel, vraag er dan naar. Wilt u meer weten over het vermijden van overbodige verpakkingen, bel dan met de Milieutelefoon 020-626 26 20. De Milieutelefoon is de consumenten informatielijn van de Vereniging Milieu defensie. De Milieudefensiegroep Soest is een van de ruim honderd milieudefensiegroepen die zich inzetten voor een beter milieu. Wilt u meer weten of actief worden, bel dan tel. 601 65 97. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat tël. 601 76 22 Sinterklaas 'Van Sint Nicolaas tot Sinterklaas' is de titel van de lezing die mevrouw M. Roelofs-Aries op donderdag 7 decem ber in La Promenade in Baarn geeft. De aanvang is 14.00 uur. Mevrouw Roelofs zal verhalen en gedichten voordragen die in de loop der tijd zijn ontstaan en overgeleverd. Wandelen Op vrijdag 8 december staat een wandeltocht op het programma. Om 10.00 uur wordt vertrokken vanaf res taurant Soestdijk aan de Vredehofstraat (hoek Noordexweg). Na de wandeling wordt er gezamenlijk koffie gedronken. Voor de lunch kan iedereen weer thuis zijn. Bij slecht weef kan worden gebeld met telefoonnummer 6017418 om te vragen of de wandeltocht doorgaat. André Rieu Wiener Melange André Hazes Onder de Mensen Beatles Anthology 2 CD's Queen Made in Heaven Kinderen voor Kinderen Deel 16 Mozart Introductie CD met zijn bekendste werken incl. prachtig boekje Symphonie Fantastique Orkest van Straatsburg VIDEO'S: De Leeuwenkoning Nederlands gesproken Da's lachen Verzamelband vol humor TAPES: 5 Sony HF-C90 cassettes 5 Sony MP90 voor de video camera Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest - Tel. 035 - 601 21 32 De Volksuniversiteit Soest/Soester berg heeft voor "de tweede helft" van het lopende seizoen weer een ruim aanbod aan cursussen samen gesteld, waarvan de meeste in de loop van januari of februari van start gaan. De nieuwe folder is bin nenkort beschikbaar. Ook nu is de Volksuniversiteit erin ge slaagd een evenwichtig programma sa men te stellen, waarin voor vrijwel ie dereen die zijn kennis en inzicht wil ver rijken wel iets van zijn gading te vinden is. Bij de talencursussen - vanouds een van de belangrijkste onderdelen van het cursuspakket - gaan de cursussen "Frans op reis", "Spaans op reis" en "Italiaans" op reis van start, die een goede onder grond geven bij de voorbereidingen op de vakantie. In het hoofdstukje Algemene ontwikke ling, Cultuur en Wetenschap staan nieuwe cursussen "Nederlandse litera- 89 stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Persson drukt een stevig stempel op déze sfeervolle cd. De videoclip van het nummer 'Carnival' is reeds di verse keren in muziekprogramma's te zien geweest. 78 Hiatt, John - Walk on. 'John Hiatt schreef veel teksten voor andere musici. Op deze cd staan 13 krachtige rockcomposities met enkele country western invloeden in de vorm van het gebruik van violen en mandolines. In december en januari toert Hiatt met zijn nieuwe band door Europa. 78 Lang, K.D. - AH you can eat. K.D. Lang is eigenlijk een country western zangeres. In de loop der ja ren ontwikkelde zij zich tot een pop zangeres met een zeer vaste schare fans. Haar nieuwe cd bevat rustige en sobere composities die kenmerkend zijn voor haar stijl. 30 Bonney, Barbara - The best of Barbara Bonney. Aanvankelijk was het niet de bedoe ling van de jonge Amerikaanse so praan Barbara Bonney om zangeres te worden. Ze wilde zich bekwamen in de muziektherapie maar werd bij een auditie in het Mozarteum in Salzburg tot haar eigen verbazing aangenomen. Zo begon in 1987 haar carrière als opera-zangeres. Deze cd bevat o.a. een prachtige opname van het Ave Maria van Schubert met pianobegeleiding van Geofffey Pars- ons en enkele operafragmenten met begeleiding van verschillende orkes ten. 32 Brouwenstijn, Gré - Beethoven; Verdi; Puccini. Ter gelegenheid van de 80-ste ver jaardag van Gré Brouwenstijn werd deze cd uitgebracht met opnames uit 1966. Het orkest staat onder leiding van Leo Driehuys en het cd-boekje bevat een aantal prachtige oude fo to's van Gré Brouwenstijn zoals zij te zien was in diverse opera's. 00 Bruckner, Anton - Symfonie no. 3 (versie 1877). Mooie, nieuwe live-opname van deze derde symfonie die Bruckner zeker drie keer herschreef. Het Concertgebouworkest onder leiding van Nikolaus Harnoncourt zorgt voor een prima uitvoering. In het cd- boekje staat een interview met de dirigent over zijn aanpak van deze symfonie. 78 Cardigans, The - Life. De Zweedse popgroep The Cardigans geniet in Engeland al grote bekendheid. Hun muziek is een smeltkroes van pop en jazz met wat Ierse invloeden. Het mierzoete stemgeluid van de leadzangers Nina Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. tuur", en "Solliciteren voor mannen" op het programma, en onder de noemer Techniek vallen "Pech onderweg", "Klusjes in en om het huis" §n "Snoei- werkzaamheden in de tuin", evenals "Zelf sleutelen aan de fiets", "Vaarbewijs I" en "Meubelstofferen". De rubriek Creatief biedt cursusmoge lijkheden voor "Sierkransen maken", "Hoeden, petten en baretten", "Kalli grafie voor beginners" en "Passe-part- outs maken en inlijsten". Onder het hoofdstuk Ontspanning staat genoemd "Yoga" en bij Culinair gaat het om "Franse wijnkennis I", "Broodbakken", "Indonesische keuken", "Fijne keuken" en "Koken voor mannen". Het programma meldt verder nog een lezing over het verleden van Soest, een bridgecursus en een cursus "Notuleren", die in Soesterberg wordt aangeboden. De meeste cursussen worden gegeven in het nieuwe onderkomen van de Volks universiteit, het Orlando-gebouw aan de Di Lassostraat 65., maar vooral de "praktische" cursussen vinden plaats op andere adressen. Wie belangstelling heeft kan op maan dag (13.00-16.00 uur), dinsdag, woens dag en donderdag (telkens 10.00-13.00 uur) bij de Volksuniversiteit terecht om ach te laten informeren of inschrijven. Op woensdag 6 december om 10.00 uur zal Tiny Hagen uit Soest de bezoekers van de Soester Kring bezighouden met een creatief onderwerp. Onder haar lei ding zal een kerstversiering worden ge maakt uit louter natuurlijke materialen. Ieder jaar heeft Tiny Hagen een verras send idee dat leidt tot een originele ver siering die door iedereen gemaakt kan worden. De deelnemers hoeven zelf niets mee te nemen. De materiaalkosten bedragen ongeveer 6,50 gulden. Gewoontegetrouw wordt de bijeen komst gehouden in 'De Deel', Kerk straat UB, achter de Oude Kerk. Zaal open 9.30 uur, koffie vooraf. Sluiting 11.30 uur. Een ieder is zonder verplich ting welkom. De Soester Kring is een ontmoetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten, waar zij betrokken kunnen raken bij alles wat in de Soester samenleving gebeurt. Er is ruim gelegenheid om met anderen in gesprek te komen. Per keer wordt een bijdrage in de kosten van f 3,50 incl. koffie of thee, gevraagd. Komende onderwerpen 20 december: Slachtofferhulp, hoe werkt die? 3 ja^ nuari: B(l)oeiende wandkleden. Nadere informatie en nieuw programma ja- nuari-mei 1996 kan worden aange vraagd bij Ton Elderenbosch, tel. 601 70 Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 30 november: 'Tot ziens' is een uitgesproken Neder landse film met scènes op de ijsbaan, op de fiets en in de duinen. Overspel maakt niet gelukkig, zo blijkt uit tot ziens. Niet de stiekeme pret, maar het getob over de verboden verlangens staat centraal. 'Tot ziens' - een film over een heden daagse 'amour fou' - vertelt het verhaal van twee schier onvermoeibare, niet stuk te krijgen minnaars, Jan en Laura: een getrouwde man en een alleen staande vrouw, allebei begin dertig. 2e ontmoeten elkaar 's winters op de ijs baan en brengen samen de nacht door. Maar Jan blijkt al jaren getrouwd met Ann en ondanks deze plotselinge ver liefdheid vindt hij dat een relatie met Laura niet kan. Toch kruipt het bloed waar het niet gaan kan en terwijl de sei zoenen voorbij gaan, volgen wij Laura en Jan op hun kronkelige pad door een overspelige relatie. Iedere keer als deze minnaars elkaar vaarwel zeggen, denken ze oprecht dat het voorgoed is. Maar iedere keer is er wel één van beiden die toch weer zwicht voor de verleiding van de door hen gedeelde liefde. Ann, Jans vrouw, speelt op de achter grond een dramatisch gezien beslissende rol. De film concentreert zich op de ont moetingen en de passie van Laura en Jan en op hun beider verscheurdheid: die van Laura omdat Jan niet voor haar kiest; die van Jan omdat hij van twee vrouwen houdt en geen van beiden wil verliezen. Maar zoals Stefan, de buur jongen van Laura ergens in de film zegt: "Een man kan wel van twee vrouwen houden, maar hij kan er geen twee heb ben." De 'onmogelijke liefde' tussen Jan en Laura houdt geen stand. Maar zouden ze - eenmaal gescheiden - slechts om zien in verbittering of toch ook met weemoed terugdenken aan hun verhou ding? Dat moet bijna wel. Bij mensen die zo intens met elkaar iets beleven, blijft iets lang nagloeien. In die zin kan men 'Tot ziens' ook beschouwen als een hommage aan de hartstocht. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-. Docenten en leerlingen van de RMA Soest presenteren hun instrumenten in: 'Een muzikale reis door het land van Hupfalderee' op vrijdag 1 december in C-drie. De volgende instrumenten zijn te beluisteren: piano, dwarsfluit, trompet, klarinet, slagwerk, viool en cello. Dit kinderconcert is geschikt voor ieder een vanaf 5 jaar en duurt een uur. Aan vang: 19.45 uur. De toegang is gratis. Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 Nederlandse literatuur Met anderen discussiëren over de in houd van een roman verruimt uw inte resse in de Nederlandse literatuur en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Het wordt u aanbevolen om voor aanvang van de cursus het eer ste van de vier boeken die besproken worden te lezen: Gesloten huis van Nicolaas Matsier. Aanvang: maandag 22 januari, 20.35- 22.05 uur. Docent: mevr. G. Huls bergen. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 4 van ll/2 uur. Cursusprijs: f 55,-. Sierkransen maken Kransen worden al eeuwenlang gemaakt en hebben vele symbolische betekenis sen. In zes lessen leert u door middel van verschillende technieken, zoals ste ken, binden, lijmen, rijgen en decoreren, kransen versieren met materialen die passen in de winter en het voorjaar. Daarnaast zult u van takken de basis van een krans leren maken. Voor de versiering hiervan maakt u gebruik van o.a. fruit, gras, (droog)bloemen en ma teriaal uit het bos. Brengt u voor de eer ste les een snoeischaar mee. ^»aSnang: dinsdaê 9 januari, 19.30- 21.30 uur. Docent: mevr. M. van Voorst. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 125,- materiaal kosten f 55,-). Broodbakken In vijf lessen zal een aantal basisprinci pes voor de bereiding van brood worden behandeld. Op vier avonden worden op ambachtelijke wijze verschillende soor ten brood vervaardigd, zoals: busbrood, vloerbrood, vruchtenbrood, klein brood, Deens luxe en croissants. In de laatste les kunt u een keuze maken uit zestig broodsoorten. Dit kan variëren van nes suikerbrood tot een Dresdener Weihnachtsstol. Natuurlijk mag u de zelfgebakken produkten mee naar huis nemen, zodat ook de huisgenoten kun nen genieten van ovenvers brood. rengt u voor de eerste les een schort mee. Aanvang: dinsdag 30 januari, 19.00- 1 flUUr3?oceilt: dhr- M- van Kooien, chef broodbakker. Cursusadres: Bakke rij Faas, Birkstraat 93. Aantal lessen: 5 van 2 A uur. Cursusprijs: f 130,- in grediënten en syllabus f 45,-). De folder met de cursussen die vanaf januan 1996 van start gaan, ligt klaar bij de volgende adressen: kantoor Volks- rjn'/a.u'' V^V' Openbare Biblio theek (Albert Cuyplaan en Overhees). Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di nn 5' "V02 21 9S' maa°daê j J dmsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. WOENSDAC jn de maand dec< kerkdiensten in 9 Soest worden uitj iKON-televisie. zondag 3,10 en 1 den 's ochtends O] dezelfde middag zien op Nederla nachtdienst op 24 uur wordt rechtsta Voorganger in alle peter Schouten, pi federatieve gemeen i formeerd) in Soest-\ dewerking wordt cantorij o.l.v. Tjalli kinder- en jeugdcan Gankema-van den B deze serie hebben d cantor van 'De Open lied geschreven waar het ontsteken van d< couplet méér wordt j Sinds de verruimin zendtijd met ingang v wordt elke zondagmii op Nederland 1 een zonden. Op deze veelkleurigheid van d ken in Nederland aan de herkenbaarheid h< de adventstijd gekt gaande vieringen in 'De Open Hof, op de weg en de Veeubessi ingrijpend verbouwd, inrichting, klimaatbei tiek van de kerkzaal t beterd. Een nieuw, Ee ve 3( 5 6 7 8 9 M de Kt So Weekend-opvangdiens Maatschappelijke Diensi Hulp in dringende moeilij dag, zondag en algemeen gen, tel. 6245555. Samenwerking Psychol lijn Praktijk voor diagnostiek begeleiding,opvoedingsad therapie. Volgens afspraak Stichting Hulpdienst St Hulp aanvragen dagelijks 10.00 uur, tel. (0346) 351 Nazorg borstkankerpai Informatie: Borstkanker ir Utrecht (BIC), tel. 030 - vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Zi Behartigt de belangen va vóór, tijdens en né de zieke formatie: mevr. M. Vrielii Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-: ring 31A (Vrouwenhuis), (033) 4616612. AU je anc kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meUjespi dag 19.00-21.00 uur; woer uur; donderdag 19.00-21. 2322020. Vrouwen in de Bijstant Vrouwen die problemen l rein van de bijstand kunne bij de werkgroep Vrouwen lefonisch dagelijks 12.00- uur. Soest: tel. 6017431 of uur: elke 2e vrijdag van i 11.30 uur, in het Internatio trum, Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbe mensen bij elkaar die sam ophet gebied van hobby et 3074, 3760 DB Soest, 6014650. VTO-samenwerkings Vroegtijdige Onderkenni stoornissen bij kinderen, AE Amersfoort, tel. (03 Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak v< misdrijven en verkeei 6027719. Slachtofferhulp Eem! 24 uur per dag telefonist Soest, Soestdijk SoesU en 23.00 uur: tel. 602771 7.00 uur: via de meldkar foortse politie, tel. 033-' Al Anon-groep Soest Steun aan familie van de: veel drinkt of dronk, tel. 6 Baarn. Ouders van een overl Landelijke zelfhulp-org adres: Eveline Mossel, 3765 XR Soest, tel. 601' Thuishulpcentrale Ei De THC biedt partners menterenden, van chr ouders van verstandelijk handicapte kinderen hulj sief oppassen door vrijwi tel. 033-4631334. ^T^iszorg/Maatscha „ycnting Thuiszorg ei Werk N.O. Utrecht. Bi £K>thestraat 74, 376' 6019004, fax 6026588. Jongerenspreekuur Voor jongeren van 12 tc 15.30- 16.30uur,Zonnel

Soester Courant | 1995 | | pagina 22