f100,- ER IS EEN SPECIAAL HYPOTHEEKAANBOD VOOR PLAN DE BOERENSTREEK Klimop afspiegeling van samenlevii m Spoorwegovergang gaat niet dicht Breukelen Vast-goed ACTUEEL r WORTMANN 'Nieuwe' afhaal-Chinees mag op 'oude' adres blijven één van onze luxe salades Grote loterij in Soest voor kinderziekenhuis in Kozle Kozle wil technische kennis, geen tweedehands kleding _PAGim^ WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 Uw winterjas of -jack koopt u natuurlijk in februari, als de elfstedentocht wordt verreden. Als u echter nu een winterjas of -jack koopt dan krijgt u van ons kado. EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE Nieuwe (fusie)school aan Weegbreestraat officieel geopend Bestel nu Catering- en Partyservice DE TROMSLAGER Bewoner Foekenlaan wil maatregelen tegen verkeersoverlast De ING Bank heeft voor de toekomstige huiseigenaren van Plan De Boerenstreek een aantrekkelijk hypotheekaanbod. INGÜÈBANK Lotenverkoop in de winkelcentra Jumelage gaat door tot 1999 Wie vergelijkt leest de Soester Courant SOESTDJK BAARN Burg. Grothestraat 7 Laanstraat 65 Tel. Tel. 035 - 601 44 88 035-541 54 18 lst bekendmaking Soest, Postbus t 21.00 uur 112.00 uur 19.30 uur 21.00 uur 12.00 uur jHet op het oude adres (Nieuweweg 64A) gevestigde "nieuwe" afhaal- centrum voor Chinese maaltijden Man Fa mag blijven. De bezwaren van de omwonenden, waaronder ook het op het nieuwe adres (num mer 60) gevestigde "oude" afhaal- entruni Kim On, zijn door het ge- leentebestuur afgewezen, 'e bezwaren hadden met name betrek ing op het feit dat er - na het vertrek van het "oude" afhaalcentrum naar het .ieuwe adres - in het "nieuwe afhaal centrum op het oude adres gevreesd moest worden voor stankoverlast en parkeerproblemen Of het gemeentebestuur het daarmee eens of oneens is zal wel nooit meer dui delijk worden, want de bezwaren wor den niet behandeld. De beide bezwaar schriften - één van direct omwonenden, het ander van het "oude" afhaalcentrum (overigens gesteund door 135 buurtbe woners!) - komen namelijk formeel niet in aanmerking voor behandeling, omdat ze "niet-ontvankelijk" zijn verklaard. Doorgaans zijn bezwaarschriften niet- mtvankelijk als ze te laat worden inge diend, maar in dit geval waren ze zeker wel op tijd binnen. Men kan echter vol gens de (nieuwe) Algemene Wet Be stuursrecht (AWB) alleen een bezwaar indienen tegen bepaalde "soorten" be sluiten van Burgemeester en Wethou ders - volgens de wet: "een schriftelijke beslissing van een bestuursorgaan, in houdende een publiekrechtelijke rechts handeling". 'Besluiten' Het ligt allemaal nogal ingewikkeld, maar het komt erop neer dat de vooraf gaande "besluiten" van het College (dat de nieuwe eigenaar van het oude afhaal centrum het pand mocht opknappen en er opnieuw een afhaalcentrum in vesti gen) geen besluiten waren waartegen volgens de wet bezwaarschriften kunnen worden ingediend. In feite waren het Vlalipaard woord- 3rweg- en de ept-ant- echts r het Destem- s ver- ïKer- soekt te amen- kan :nd at het rder- laaraan mede- ïstuur at ver- ook geen "besluiten", maar beslissingen die gericht waren op het doen van een feitelijke mededeling, en dan geldt het niet. Leg dat maar eens uit in het Chinees, moet men op het gemeentehuis wel hebben gedacht. Het College van B. en W. - in dit geval wethouder Pieter ten Hove - zag daar waarschijnlijk ook geen kans toe en bediende zich van een juri disch jargon dat de gemiddelde Neder lander vermoedelijk óók als Chinees in de oren klinkt... Ononderbroken In elk geval hield de beslissing (zo men wil: de feitelijke mededeling) van het College in dat de "nieuwe" Chinees op basis van het zgn. overgangsrecht zijn gang kon gaan, want deze vorm van detailhandel past binnen het geldende bestemmingsplan. De "nieuwe" Chinees was overigens al de eigenaar van het "oude" pand en het nieuwe afhaal centrum heet Man Fa, maar in de ge meentelijke stukken wordt de zaak - om de verwarring nog iets groter te maken - aangeduid als Kanton, terwijl beide eigenaars óók nog eens de naam Wong dragen. En verder is het zo dat het pand, sinds Kim On uit het pand ver trokken is, weliswaar een tijdje heeft leeg gestaan, maar er is óók geen andere bestemming aan gegeven, zodat er offi cieel sprake is van ononderbroken ge bruik als afhaalcentrum. Als de bezwaarschriften niet-ontvanke lijk zijn, hoeft er ook geen hoorzitting gehouden te worden. Toch heeft het College - dat aanvankelijk twijfelde - de bezwaarden de gelegenheid gegeven om hun bedenkingen toe te lichten, maar daarvan heeft de eigenaar van het "oude" afhaalcentrum aanvankelijk wél, later weer met en tenslotte toch maar weer wél gebruik willen maken. Maar toen kon het niet meer, want de twijfel was niet meer aanwezig: de bezwaar schriften zijn definitief niet-ontvankelijk verklaard. ^^f*f(fsisscHOaL Het ging maandagmiddag niet om de tafel van acht of over 't kofschip. De kinderen hoefden geen dictee te schrijven, maar mochten een antwoordkaartje voor hun ballon invullen en burgemeester Hans de Widt was het meewerkend voor werp. Het was namelijk feest op de nieuwe school met een eigen naam: Klimop. De school aan de Weegbreestraat, deze zomer tot stand gekomen na de fusie tussen de openbare basisscholen De Regentuuter en De Schakel werd eergis teren officieel geopend en daarom mocht De Widt het naambord met het nieuwe logo onthullen. Op hetzelfde moment werden meer dan 150 ballon nen de lucht ingelaten, waarvan er tien tallen overigens niet verder kwamen dan de eerste boom die in de weg stond. De meeste scholieren waren dat alweer ver geten toen ze even later in de klasloka len activiteiten kregen voorgeschoteld die veel leuker zijn dan rekenen en taal. Dat gebeurde in 'omgetoverde' les ruimten, want die waren allemaal inge richt als een vertrek in het paleis van Sint Nicolaas. In het gebouw aan de Weegbreestraat volgen ongeveer 160 kinderen het basis onderwijs. Ze worden bijgestaan door 21 leerkrachten. Hoewel de Klimop al drie maanden draait, zal vanaf nu echt vorm worden gegeven aan de nieuwe school. En daarbij is er plaats voor alle kinderen van vier jaar, ongeacht de af komst, het geloof of wat dan ook. Integratie De Klimop (de naam werd in de zomer bepaald na een officiële stemming) is daarmee volgens directeur mevrouw A. Kinderen met de vlaggen van hun thuisland en ballonnen decoreren de of ficiële openingshandeling van burge meester Hans de Widt. Foto: Herman van Dam. voor Sinterklaas, Kerstavond, Kerstdagen en Oud en Nieuw Bestelformulieren voor de feestdagen zijn gratis af te halen. Bestellingen kunnen op alle feestdagen worden afgehaald tussen 14.00 en 15.00 uur. Sla uw tromslag bij de Tromslager. Steenhoffstraat 58 - Tel 035 - 602 28 71 Broertjes een afspiegeling van de multiculturele maatschappij. Zeven na tionaliteiten zijn vertegenwoordigd on der de leerlingen. Daarmee speelt de Klimop, aldus de diréctie, een belangrijke rol in de inte gratie. De school heeft nieuwe leermethoden aangeschaft om de kinderen de Neder landse taal zo goed mogelijk bij te bren gen. Kinderen die moeite hebben om het tempo bij te benen, krijgen extra on dersteuning van zogenoemde 'remedial teachers'. Verder zijn vakleerkrachten aan de school verbonden voor gymnas tiek, handenarbeid en muziek. Uit de landelijke pers had directeur Broertjes vernomen dat veel basisscholen zich zouden aanpassen aan het niveau van de gemiddelde leerling. Als dat al zo zou zijn, gaat die vlieger zeker niet op voor de Klimop, aldus Broertjes. "Wij hebben wel degelijk eisen, verwachtingen en een doel." De Klimop moet een school worden, waar kinderen zich in een doorlopend harmonisch proces kunnen ontwikkelen naar evenwichtige persoonlijkheden. "Nu is het aan u allen om er iets moois van te maken," zei De Widt, bijna een jaar nadat het besluit tot de lang- en veelbesproken fusie werd genomen. De naam van de school belooft veel goeds. Niet voor niets merkte voorzitter Anita Willemse van de ouderraad op dat de plant de klimop symbool staat voor vasthoudendheid. Bewoner W.H.E. Rasch van de Foekenlaan wil dat de spoorweg overgang op de Den Blieklaan wordt afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Hij wil daarmee de toenemende verkeersoverlast een halt toeroepen. Rasch hoeft evenwel niet op de mede werking van de gemeente te rekenen. Volgens metingen rijden dagelijks 1.800 voertuigen over de Foekenlaan. De ge middelde snelheid bedraagt, zo stelt de gemeente, 47 kilometer per uur. Het college huldigt het standpunt dat zowel de intensiteit als de gemiddelde snelheid acceptabel is voor een straat als de Foekenlaan. De intensiteit is zelfs rela tief laag in de ogen van het college dat verder stelt dat de afstand tussen de rij baan en de bebouwing vrij groot is. De Foekenlaan maakt overigens wel deel uit Van de sluiproute die veel auto mobilisten gebruiken. Via de Den Bliek laan, de Foekenlaan, de Esdoornlaan, de Heideweg en de Dennenweg vervol gen zij hun weg via de Soesterbergse- straat richting Soesterberg of via de Van Beuningenlaan en de Bartolottilaan richting Amersfoort. De bewonersvereniging Soest-Zuid vroeg eerder al om maatregelen op on der meer de kruising van de Birkstraat en de Bartolottilaan en de locatie, waar de Heideweg, de Dennenweg en de Braamweg bij elkaar komen. De bewo nersvereniging kreeg tot dusver steeds te horen dat de gemeente eerst het verkeersbeleidsplan wil vaststellen, voordat ergens maatregelen worden ge- Onze hypotheekadviseur doet u graag een vrijblijvend voorstel dat geheel op uw situatie is toegesneden. Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak, belt u mw. Van Barneveld of de heer Welleman: 035 - 609 65 27 of 035 - 609 65 89. Uw ING Bank: SoestVan Weedestraat 10, tel. (035) 609 65 27 troffen. Zoals de zaken er nu voor staan, zal in het voorjaar van 1996 een besluit worden genomen over het verkeersbe leid. Ereprijsstraat Op de Ereprijsstraat treft de gemeente geen verkeersremmende maatregelen. Volgens het college is dat niet nodig. Een verzoek van een bewoonster is daarom afgewezen. De vrouw was niet lang geleden in haar woonstraat tot tweemaal toe getuige van een situatie die bijna tot een ongeluk leidde. Na die ervaringen vroeg ze het gemeentebestuur of er wellicht toch iets aan de verkeersveiligheid kan worden gedaan. 'Nee', oordeelt de gemeente die naar aanleiding van het verzoek een onder zoekje instelde. Volgens de gemeente is uit de observatie gebleken dat vrijwel alle automobilisten in de Ereprijsstraat wonen, dan wel ergens in de straat moe ten zijn. Van doorgaand- of sluipverkeer is derhalve geen sprake en bovendien wordt er niet te hard gereden. De beide organisaties voor contac ten met Kozle, de Poolse zusterstad van Soest, organiseren het komend weekeinde een grote loterij ten bate van het Kinderziekenhuis van Kozle. Er zijn fraaie prijzen te win nen. Tijdens het bezoek dat bestuursleden van de Vereniging Soest-Kedzierzyn/ Kozle en van de Stichting Jumelage Soest-Kedzierzyn/Kozle in oktober brachten aan het Kinderziekenhuis van Kozle, werden ze geconfronteerd met de moeilijke situatie van dit ziekenhuis. Met veel ijver en inzet proberen de art sen en de verpleegkundigen hun pa tiëntjes te helpen, maar enige appara tuur is er niet. Op het moment is er dringend behoefte aan een zgn. cardio- monitor, hartbewakingsapparatuur waarmee men ernstig zieke kinderen kan observeren. Met een grote loterij willen beide orga nisaties nu gaan proberen het benodigde geld hiervoor te verkrijgen. Op 1 en 2 december, tijdens het komend Sinter- kdaasweekend, staan daarom bestuursle den van beide organisaties in alle win kelcentra van Soest en Soesterberg lo ten te verkopen. De belangrijkste prijzen zijn een video recorder ter waarde van f 1000,-, een reischeque ter waarde van f 990,- en een dames- of herenfiets ter waarde van f 700,-. Maar er zijn ook veel kleinere prijzen, zoals een fotocamera, flessen wijn, cd-bonnen, diner-bonnen, een douchekraan, bloemenbonnen eh nog vele andere prijzen. Het totaal prijzen- bedrag bedraagt ongeveer f 3500,- Op maandag 4 december, om 20.00 uur, zal notaris Elferink de winnende t loten bekend maken tijdens een trekking die zal plaatsvinden in het winkelcen trum Zuidpromenade. De actie wordt gesteund door Boutique des Fleurs, Brenk Tuinaanleg, Brouwer Wijnhandel, Rijwielhandel De Bruin, Dasselaar Groenten en Fruit, Foto Van Essen, Reisbureau Gerth, De Gouden Snaar, Jasper Mode, De Kaasspecialist Over- hees, Wijnhandel Toon v.d. Linden, Joh. Mets, Minichic, Nauta Optiek, Foto Van Oosten, Provak Hooyer, Sakkers Loodgieterswerken, Firma Schoemaker, Kaasboerderij De Staelenhoef, Wasiel Steitner, Syllie Hair, Boekhandel Van de Ven en Optiek Wildschut uit Soest. Ver der nog restaurant The Oriental Swan uit Soesterberg, Hensen Mode en Kroonenburg uit Amersfoort. De loterij is overigens de laatste die door de twee organisaties afzonderlijk georganiseerd gaat worden. Vanaf 1 ja nuari gaan de Stichting Jumelage Soest - Kedzierzyn/Kozle en de Vereniging Soest-Kedzierzyn/Kozle samen op in de nieuwe Vereniging Jumelage Soest- Kedzierzyn/Kozle. PERCEEL GROND MET BOSWACHTERSWONING plaats Soest adres DOLDERSEWEG omschrijving in het midden van hef uitgestrekte natuurgebied Peijnenburg en de Soester Duinen een perceel grond van 18.000 m2 waarop een eenvoudige boswachterswon'mg met bouwvergunning voor een vrijstaande vilia met garage. Nutsvoorzieningen aanwezig. Brochure op aanvraag. Gevraagde koopsom plaats Soest adres DEN BLIEKLAAN woning vrijstaande karakteristieke woning met c.v, berging en mooi aangelegde tuin indeling hal, toilet, zitkamer met open haard, eetkamer, moderne keuken met inbouwapparatuur verdieping luxe badkamer, 3 slaapkamers waarvan 1 slaapkamer met groot balkon zolder bergzolder algemeen deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhoud VRIJSTAANDE WONING MET C.V. BERGING Gevraagde koopsom Soest DEN BLIEKLAAN op schitterende lokafte gelegen helft van dubbel woonhuis met garage, tuin en biologisch aangelegde moestuiq op ca. 75ó m2 grond. hal, toilet, kelderkast L-vormige woónkamer en keuken 3 slaapkamers én badkamer met vaste trap en ruime slaapkamer algemeen de woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is voorzien von o.a. lokale gasverwarming en parketvloer plaats adres woning indeling verdieping zolder HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE plaats Soest adres KERKPADZZ woning helft van dubbel, woonhuis met garage op ca. 312 m2" grond indeling hal, toilet, bergkast, woon/eetkamer, open keuken met i nbou wa ppa ratüor verdieping 3 slaapkamers en bodkomêr met 2e toilet en ligbad algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom plaats Soest adres SOESTERBERGSESTRAAT woning vrijstaand woonhuis op co. 350 m2 grond indeling woonkamer en suite, hal, toilet, keuken, bijkeuken verdieping 2 slaapkamers en overloop algemeen deze woning heeft veel achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom plaats Soest adres ALBERT CUYPLAAN 61 woning 3-kamerappartement op de 4e etage, met berging op de begane grond Gevraagde koopsom plaats Soest adres VAN GOYENLAAN 180 woning 3-kamerappartement op 2e etage, met berging op de begane grond Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Önroerewl-gaed i Assurantiën Tijdens het recente bezoek aan Kedzierzyn-Kózle, de Poolse "zus- tergemeente" van Soest, heeft de ge meentelijke delegatie twee keer on derhandeld met het Poolse gemeen tebestuur over de voortzetting van de jumelage. De conclusie is dat de stedenband in elk geval tot in 1999 wordt voortgezet. Het gemeentelijk accent in de samen werking zal echter verschuiven van rechtstreekse hulp naar het overdragen van kennis. "Tien jaar geleden was de inzameling van tweedehandskleding een belangrijk aandachtspunt. Thans is hier aan geen behoefte meer," aldus B. en W. in het "reisverslag" voor de gemeente raad. In Kózle bestaat momenteel meer be hoefte aan technologische kennis, aldus de notitie. Vorig jaar heeft de Poolse delegatie in Soest bijvoorbeeld veel op gestoken bij de Woningstichting Soest, al valt het niet mee om het geleerde in praktijk te brengen. De Soester afvaardiging heeft in elk ge val ook met eigen ogen nog eens vast gesteld dat het in Polen tegenwoordig allemaal een stuk beter gaat. Er is zelf een fietspad aangelegd tussen Ked- zierzyn en Kózle, juicht de notitie, "en al gaat de asfaltering op een manier zo als het bij ons vijfendertig jaar geleden ging, het gebeurt toch maar!" Herinrichting Soest stelt binnenkort alvast zijn know how ter beschikking bij de herinrichting van enkele straten in Kózle door (amb telijk) commentaar te geven op de teke ningen. De stedenband zal zich op dit niveau verder ontwikkelen, verwachten B. en W. Afgeschreven schoolmeubilair en -ma teriaal (zoals schoolborden) gaan nog wel naar Kózle. De gerichte materiële projecten worden verder overgelaten aan de (binnenkort) gefuseerde particu liere jumelage-organisaties. Overigens is ook in Kózle het samengaan van de eer der concurrerende Soester jumelage- clubs met gepaste instemming begroet.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5