I "MAN FA" TÈ 4L Huis verkopen... wij taxeren gratis wV&n Breukelen Vast-goed i>ÖCAH0ttTA$ UUR [artje Zuid-winkeliers verrassen iet December-spaaraktie Tegenwoordig flitsen ook Nikon brilleglazen! brilcentrum nota 1 HANDEL WANDEL GRATIS Sint Nicolaas pakt uit bij »N-AMRO Van Weedestraat Man Fa presenteert aan de Nieuweweg Oosterse keuken jrm Diner-voorstelling bij rest Van de Brink op 5 december Sint vult kinderschoenen in winkelcentrum de Smitshof WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 it. Kwaliteitsgerechten tegen een betaalbare prijs 10% korting op alle gerechten I Zoals combinatie Babi pangang Tjap Tjoi van fl. 20,50 voorfl. 18,45 Nieuweweg 64a - Soest - Tel. 035 - 602 68 57 Vie maakt de mooiste mobile? F.L. Wong opent nieuw meeneemcentrum Koninginnelaan 40, Soest Tel, 035 - 601 79 62 Belgische beboet na fout parkeren 6 Glastechniek Computer en printer uit auto gestolen GOEDKOPER HUURT U NERGENS 'Wat verbergt de herberg?' Uiterlijk vrijdag inleveren FILMFIGUURTJE BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN KLEURENFILM. WjM, Kodak illem Van Oosten fotoservice ite vil- rkocht NIEUW IN SOEST: Chinees Indisch Meeneem Centrum KENNISMAKINGSAKTIE geldig t/m 17 december 1995 Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 15.00 tot 21.00 uur zon- en feestdagen van 12.00 tot 21.00 uur Voor alle kinderen tot 9 jaar organi- eert het ABN-AMRO-kantoor aan de Van Weedestraat 97 dit jaar een sint Nicolaas mobile-wedstrijd. Vanaf 29 november kan de Sint Nicolaas mobile worden opge- aald. Set is de bedoeling om de mobile zo nooi mogelijk te maken en deze voor 5 december in te leveren bij het ABN- ~/lRO kantoor. De dag erna wordt de brijswinnaar bekendgemaakt. Dmdat Sint Nicolaas van surprises houdt, mogen de kinderen zelf beden ken hoe ze de mobile versieren. Kleu ren, verven, plakken: het mag allemaal. Hoe mooier, hoe beter. Want voor de allermooiste is er een cadeau dat de Sint zelf heeft uitgezocht. Op 6 december mogen alle kinderen die hebben meegedaan langskomeii op het kantoor om te kijken of ze gewonnen hebben. Om 10.00 uur wordt de hoofd prijs uitegereikt. Omdat de goedheilig man graag blijde gezichten ziet,, is er voor alle kinderen een leuke verrassing. Niemand gaat dus met lege handen naar huis. Dus: haal de Sint Nicolaas mobile zo snel mogelijk op bij ABN-AMRO aan de Van Weedestraat. "Ik heb tijdens mijn werk gezien dat de Kantonese gerechten steeds po pulairder worden. Die signalen vang ik ook op van collega's uit an dere delen van Nederland. En daarom wil ik nu de Soesters de ge legenheid bieden er van te genie ten." Dat zegt F.L. Wong die anderhalve week geleden aan de Nieuweweg 64a zijn zaak Man Fa (Lotusbloem) heeft geopend. Het nieuwe meeneemcentrum biedt de keuze uit 182 gerechten, waar bij ook de Kantonese keuken ruime aandacht krijgt. et de gezellige decembermaand oor de boeg, maken de Hartje 'uid-winkeliers het boodschappen loen tot een waar feest. Niet alleen in men nog tot en met 1 december eedoen aan de portretaktie, ook is er inmiddels een aktie met spaar- zegels gestart. Riksenregen Voor iedere tien gulden die men be steedt bij een Hartje Zuid-winkelier, ontvangt de klant een zegel. Deze kan op de speciale spaarkaart worden ge plakt en een volle kaart is bij inlevering een rijksdaalder waard. Dat kan hard gaan. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om speciale aankopen te doen met deze spaarkaarten. En dan kan het voordeel helemaal aantrekkelijk zijn. Let goed op de verschillende advertenties van de aangesloten winkeliers. Worden de ze gels vergeten te geven, vraag er dan ge rust om. De aktie is geldig van 30 no vember tot en met 3} december. Dus ook degenen die Sinterklaas overslaan en elkaar met kerst verrassen kunnen ervan profiteren. De winkels die mee doen aan deze aktie zijn goed te herken nen aan een Hartje Zuid-raambiljet. Sinterklaas Voor de jongere bezoekers van het win kelcentrum Hartje Zuid in Soest is het belangrijk te weten dat de Goedheilig man zaterdag 2 december zijn opwach ting maakt. Om 10.00 uur kunnen de kinderen hem uitbundig verwelkomen als hij op het balkon van Slijterij Van der Linden verschijnt. Natuurlijk zijn er die dag tal van bezigheden rond het Sinterklaasfeest. Zo kunnen alle deelne- mertjes aan de Pietjeswedstrijd met Sint Nicolaas op de foto. Na afloop kunnen ze hun foto gratis ophalen bij Foto Van Oosten. De Pietjeswedstrijd wordt in twee leeftijdscategorieën gehouden, na melijk 3-6 en 6-8 jaar. Er zijn in totaal zes hoofdprijzen te verdienen dus doe je best en zorg dat je de mooiste Piet bent De grote kindervriend ontvangt zijn 'gasten' op een speciaal podium. van het winkelcentrum, Sint Nicolaas zal verder, evenals vorig jaar, vanaf een podium aan alle kinderen aandacht be steden. Dit alles wordt omlijst door een sfeervol draai-orgel dat passende mu ziek verzorgt. Koopavonden In verband met het Sinterklaasfeest, is er een aantal extra koopavonden te we ten donderdag 30 november en maan dag 4 december. De koopavond op vrij dag 1 december gaat natuurlijk gewoon door. Voor de kerstdagen vallen de extra koopavonden op 21 en 22 decem ber. Er wordt dan warme chocolade melk geschonken en met ruim 700 lampjes in de bomen zal het winkelcen trum prachtig worden verlicht. Dit dus na Sinterklaas, zoals het hoort. Kortom, volop akties de gehele decembermaand. Vol aandacht luisteren de kinderen naar Sinterklaas. Mogen ze hun schoen zetten...? Foto: Goos van der Wilt Het betreft maaltijden die daadwerkelijk uit de keuken van China en Hong Kong komen. Zoals Hek Chiw Ngau (Chinese garnalen in Kantonese pepersaus), Kong Po Ngau (gesneden ossehaas in Schezuaanse saus) en Chiw Jim Kai (pittig gemarineerde kipfilet in roombo ter roergebakken). Horeca-ondernemer Wong: "De tradi tionele 'Chinese' gerechten, zoals die in Nederland bekend zijn, voeren terug tot de tijd van Nederlands-Indië. De Neder landers die terugkwamen, misten die gerechten en de Chinezen zijn daar eind jaren vijftig op ingesprongen. Eigenlijk is het een mix van Chinese en Indische gerechten. Sinds de jaren tachtig zijn meer restaurants zich gaan specialiseren in de Kantonese keuken en ik verwacht dat de markt daarvoor zeker de ko mende jaren nog zal groeien." Bij Man Fa zijn ook originele Indische gerechten verkrijgbaar. De meeste lig gen opgediend in de koelvitrine. De mensen kunnen zelf bepalen hoeveel ze willen meenemen, ook al is het een 'onsje'. Ze kunnen het eten in Man Fa laten opwarmen of thuis op het vuur zetten. Op die manier slaat Wong een brug tussen de Indische en de Neder landse keuken. Want de mensen kunnen nu met de etenswaren van Man Fa thuis experimenteren of ze combineren met eventuele typische Hollandse kost. Gemak, betaalbaarheid en kwaliteit zijn de ingrediënten die Wong in zijn zaak heeft gestopt. Hij komt oorspronkelijk uit Soest, maar was de afgelopen tien jaren in Amersfoort en Soest werkzaam. In zijn zaak heeft de zelfstandige Soes- ter hulp van zijn oom, die kan buigen op twintig jaar ervaring als chef-kok, en een kok voor de meer eenvoudige ge rechten. Wong houdt zich bezig met de zakelijke werkzaamheden en zal zich in de zaak over de klanten ontfermen. Van maandag tot en met zaterdag is Man Fa geopend van 15.00 tot 21.00 uur. Op zon- en feestdagen kan men tussen 12.00 en 21.00 uur binnenlopen op de Nieuweweg 64a (naast Auto Ver kerk). De politie heeft vorige week een Belgische automobiliste bekeurd, die haar wagen had neergezet op een invalidenparkeerplaats aan de Ver lengde Kolonieweg. Ze moest honderd gulden betalen. Nikon kent u natuurlijk van de wereldberoemde fotocamera's. Maar wat u misschien niet weet, is dat Nikon ook brille glazen maakt. Al sinds 1918. Jammer genoeg heeft het tot 1995 geduurd voordat ze, hier in Nederland, leverbaar zijn. Maar nujs het dan zover. Ze worden geleverd door een selecte groep opticiens. En natuurlijk is Brilcentrum Nota daar één van! De brilleglazen van Nikon zijn van een superieure kwaliteit. Voor de meest voorkomende sterktes zijn er kunststof glazen. Die zijn licht in gewicht en on breekbaar. Bovendien voorziet Nikon zijn kunststof glazen van een nieuwe, revolutionaire coating. Deze zachtgroene laag, die aan beide zijden van het glas is aangebracht, beschermt niet alleen tegen krassen maar zorgt ook dat hinder lijke reflecties tot het verleden behoren. En alsof cJat alle maal nog niet genoeg is, zijn deze glazen nog wateraf stotend ook. Nikon levert ook perfecte brille glazen van het allernieuwste materiaal met een hoge brekingsindex,'Zelfs bij hoge correcties, krijgt u daardoor een 'flinterdun' brilleglas. Kortom, als u hoge eisen stelt aan uw zicht en aan uw uiter lijk, moet u binnenkort beslist binnenlopen bij Brilcentrum Nota. Want daar vindt u voor beelden van deze collectie brilleglazen én de mensen die u vakkundig kunnen adviseren. En reken dan maar dat u flitsend ziet en gezien wordt! van weedestraat 87 - soest - telefoon 035 - 6017120 Een computer, een printer, enkele diskettes en het frontje van de radio zijn woensdag uit de auto van een 51-jarige inwoner van Puurs ontvreemd. De man had de auto achtergelaten op een par keerplaats bij een restaurant aan de Soesterbergsestraat. Tussen vijf uur 's middags en elf uur 's avonds sloeg een onbekende persoon een ruit van de wa gen in en nam hij de apparatuur mee. Seat Marbella25,- Seat Ibiza35,- SeatToledo45,- Bestelbus (200 km vrij)70,- Luxebus (9 pers.) (200 km vrij)95,- DAGPRUZEN - 100 KM VRU Short Lease tarieven EXTRA VOORDEEL Lang termijn huren Inclusief eigen risico Seat Marbella v.a. 28 dagen 2800 km vrij7.699,- Seat Ibiza, VW Polo, Opel Corsa v.a. 28 dagen 2800 km vrij1980,- Seat Toledo, VW Ventó, Ford Siërra v.a. 28 dagen 2800 km vrijJ.1260,- Bestelbus v.a. 28 dagen 2800 km vrij1372,- Bestel/Pers. bus leverbaar met ervaren chauffeurs. Kinderzitjes desgewenst aanwezig. Steekwagens beschikbaar. VOORKOM TELEURSTELLINGEN, RESERVEER TIJDIG vlUTO VAN DOORN BV Laanstraat 82 - Soest - Tel. 035-Ó021719 Tijdens een overheerlijk vijf-gan- gen-diner kunnen de gasten van res taurant Van de Brink (Soesterberg sestraat 122) op dinsdagavond 5 december genieten van de voorstel ling "Wat verbergt de herberg?" Het is een sprankelende komedie, ge serveerd met veel humor en ver kleedpartijen. Het toneelstuk van Charles Goldoni wordt uitgevoerd door Real Life Theatre Productions, onder regie van Meindert Theunisz. Oorspronkelijk schreef Goldoni het stuk voor acht personen, maar op 5 december wordt het door vier spelers gebracht. Bijna alle rollen worden "gedubbeld" en één rol wordt zelfs door meer spelers vertolkt. Om de lijn van het stuk te kunnen volgen en de verschillende rollen uit elkaar te houden dient men vooral op de attributen en de kleding te letten. Zoals vaak verpakt Goldoni alle verwik kelingen in een komedie boordevol persoonswisselingen en verwarringen. Mirandola is de eigenares van een goede herberg met een prima keuken. Ze is mooi en heeft aan klandizie geen ge brek. Alle gasten vallen dan ook voor haar charmes. Alleen zijn déze gasten wel wat zonderling: een markies zonder geld, een graaf die denkt dat alles te koop is, een knecht die niet een van de slimsten lijkt, en wat te denken van die twee vreemde dames die plotseling bin nen komen vallen en de norse baron die een hekel aan vrouwen heeft? Verkleedpartij Volgens Victor Couzy - een .van de vier acteurs, met Jan Draaijer. Tom van Schaik en Roselein Wentink - wordt de voorstelling "een verkleedpartij van jewelste". De toeschouwers krijgen dat allemaal te zien, want het gebeurt haast- je-rep-je midden in het verhaal, waarvan de vaart niet verstoord mag worden. "Dus ik ren af als baron en kom weer op als gravin en later weer als graaf. Alles wisselt in een duizelingwekkende vaart." Het eerste deel van twintig minuten - waarin de verschillende figuren en hun onderlinge verhoudingen uiteengezet worden - krijgen de gasten in snel tempo voorgeschoteld na de eerste twee voor gerechten. Daarna blijven ze nog even in spanning, want pas na het, hoofdgerecht vindt het vervolg plaats, dat eindigt met een verrassende ontknoping. Victor: "Het zijn heerlijke rollen die ik speel, en we merken dat de mensen dit soort voorstellingen leuk vinden. Ook dit keer loopt het storm bij Van de Brink. Ik hoorde dat ze er al tafeltjes bij gezet hebben..." In de lift Volgens directeur Joost van Daalen van Real Life zijn de diner-voorstellingen ook een goede zaak voor de werkgele genheid in de toneelwereld. "Er zijn zo veel goede acteurs die prachtige dingen kunnen, maar om een aantal redenen niet aan de bak komen. Ik ben er trots op dat ze bij ons werk kunnen vinden. We spelen door het hele land en we zit ten echt in de lift. Soms hebben we in één weekend acht voorstellingen." De diner-voorstelling bij restaurant Van de Brink begint op dinsdag 5 december om 20.00 uur. Reserveren is noodzake lijk: tel. 6012706. Ellen de Jong-de Wilde Alle kinderen van Soest mogen van Sinterklaas deze week hun schoen zetten in het winkelcentrum de Smitshof. De Smitshof-Pieten zul len ervoor zorgen dat er dan een ca deautje in gestopt wordt en de Sint zal de schoentjes persoonlijk weer aan de kinderen teruggeven. De schoentjes - één per kind - kunnen deze week tot vrijdagavond 21.00 uur worden ingeleverd bij de volgende win kels in de Smitshof: Albert Heijn-super- markt (tabak/foto-afdeling), bloemen- huis Jasmijn en DA-drogisterij Kok. Ui teraard zullen de Pieten zo zorgvuldig mogelijk met de schoentjes omspringen, maar de winkeliers kunnen niet aan sprakelijk worden gesteld als ze (de schoentjes) per ongeluk beschadigd worden of kwijt raken. In elk geval moet aan ieder schoentje een label worden vastgemaakt, liefst met een stevig touwtje. Dat label zit in de envelop die bij de Smitshof-winkeliers verkijgbaar is. Op het label moet - met blokletters - duidelijk worden vermeld: naam, adres, leeftijd, jongen/meisje en eventuele bijzonderheden van het kind. Achternaam Sinterklaas zelf komt de (gevulde) schoentjes op maandagmiddag 4 de cember weer aan de kinderen uitreiken. De Sint doet dat in het gebouw van de kruisvereniging op de hoek van de Smitsweg en de Nieuweweg, tegenover de Rabo-bank en drogisterij Kok. Hij zit daar tussen 16.00 en 18.00 uur, maar omdat hij natuurlijk niet alle kinderen tegelijk hun schoen kan teruggeven heeft hij alvast een indeling gemaakt, waarbij hij rekening houdt met de ach ternaam van de kinderen. Kinderen met een achternaam die be gint met de letter A t/m F zijn bij de Sint welkom tussen 16.00 en 16.30 uur; met de letter G t/m L tussen 16.30 en 17.00 uur; met de letter M t/m S tus- 'sen 17.00 en 17.30 uur; en met de let ter T t/m Z tussen 17.30 en 18.00 uur. Pictures Filmfiguurtjes uit de film Potohonto. Eén filmfiguurlje gratis als u uw kleurnegatieffilm bij Kodak Express laat ontwikkelen en afdrukken. Kom snel met uw film rolletje naar ons toe. Oe octie loopt tot 31 december 1995 en/of zolang de voorrond strekt. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 035-6013109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk 035-6025942 Hamseweg12IV Hoogland 033-4807151

Soester Courant | 1995 | | pagina 7