DAT WORDT RENNEN HIJ KIEST VOOR AAOOIST VOOR DE SINT BIJ SCHOEMAKER. CMPeri SCHOEMAKER T Slingerland verkoopt dans- en partycentrum UUR Telefoneren op z'n mooist T, D A A WORD JE WIJZER VA 1 HANDEL WANDEL I Sinterklaas komt zaterdag in winkelcentrum Overhees Spanje centraal bij Gemar WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 De mooiste breedbeeld televisie/Yideocombinatie yan Nederland i EEN SINTERKLAAS CADEAU VOOR B O FANS Beotalk Bang&Olufsen BURG. GR0THESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344. van ND Prijzen voor kleuren en stempelen Schoen (met kleurplaat) gevuld Na bijna 25 jaar ballroom en latin: ïllem Van Oosten fotoservice mnd.* De nieuwe BeoVision Avant is geen T.V., het is geen videorecorder en het is ook geen set luidsprekers. Deze nieuwe kreatie van Bang Olufsen is dit alles tegelijk. Breedbeeld, met keuze uit drie beeldformaten. Met geïntegreerde hifi-stereo videorecorder. Met aktieve luidsprekers voor een grandioos geluid. En ook nog eens simpel in te richten naar uw eigen voorkeur, met bijv. Dolby Surround of satellietontvangst. Wie de Avant heeft gezien wil 'm hebben. Daarom nodigen wij u graag uit voor een demonstratie. 3 JAAR GARANTIE 9295,- inclusief 3 jr. garantie OOIT KIEST U VOOR MOOIST 3 jaar garantie Superieure kwaliteit en buitengewone vormgeving zijn al jaren synoniem met Bang en Olufsen. Deze prachtige telefoon met antwoordapparaat vormt daar een treffend bewijs van. Naast het markante design bevat de telefoon een hoog staaltje van de bekende Bang en Olufsen techniek, laatste num mergeheugen, volumeregeling, pauzeknop, hold- functie, geheugen voor tien nummers. Het ant woordapparaat is digitaal, dus geen mechanische slijtage. Leverbaar in diverse kleuren 575,- inclusief 3 jr. garantie. Wij geven u graag een demonstratie. Beocom 1400 BeoSound Century Ooit kiest u voor mooist Bang Olufsen in Denemarken bestaat 70 jaar. Dat zal de vele fans van het merk wellicht verbazen. De audio- en videosystemen van Bang Olufsen lij ken immers wel de eeuwige jeugd te bezitten Als u ook een fan bent of wilt worden, is dit uw moment. Wij hebben voor u in december een exclusieve jubileumuitvoering van het BeoSound Century muzieksysteem: radio, cd-speler, cassettedeck en aktieve luidsprekers. Ons Sinterklaas-geschenk daarbij is een bijpassend Beocom 1400 telefoontoestel. Ooit kiest Sint voor mooist i Er is al een B O telefoon voor fl.295,-. 3495,- inclusief 3 jr. garantie h e a rf e e I Eigen vakmensen verzorgen snelle service, ook in de garantieperiode. traat ling V i it voor bieden rhling. beien. isoireS ïeden. ionale ke en jklcn. .vordt or de nsen. Komende zaterdag - 2 december - is Sinterklaas in hoogst eigen persoon aanwezig in het winkelcentrum Overhees aan de Tamboerijn. Hij komt daar de prijzen uitreiken van de kleurwedstrijd (voor de kinde ren) en van de tweede trekking van de stempelkaart-aktie. De Sint wordt omstreeks 10.00 uur ver wacht, in gezelschap van vier Pieten, en wordt begroet door de voorzitter van het winkelcentrum, Joop de Bruin. Net als vorig jaar zijn er ook nu weer twee schmink-Pieten, die de kinderen gratis een mooie "toet" zullen geven. Uiteraard hebben de Pieten een heleboel strooi- goed bij zich. Sinterklaas zal zelf de hoofdprijs uitrei ken van de kleurwedstrijd. (De kleur platen zijn nog te krijgen bij de winkels, maar moeten uiterlijk vrijdag worden in geleverd!). De hoofdprijs is een super- de-luxe jongensfiets, die nu al te bewon deren is in de etalage van drogisterij Kok en die ook in "dames"-uitvoering verkrijgbaar is. Sinterklaas neemt om plm. 14.00 uur ook de derde trekking in de grote stempelkaart-aktie voor zijn rekening. Vier weken lang zijn er waardebonnen (een van f 100,-, tien van f 25,-) te win nen met de volle stempelkaarten, die elk ruimte hebben voor 15 stempels van de Overhees-winkeliers. Bij elke vijf gulden die men besteedt (bij de A P-super markt 25 gulden) ontvangt men een stempel. Prijswinnaars In de twee weken die de aktie loopt is het aantal ingeleverde kaarten flink op gelopen. De hoofdprijswinnaar van de tweede trekking was W. Hakman, Patrijsgang (waardebon van 100 gul den). De tien waardebonnen van 25 gulden gingen naar: mevr. A.G. Witte, Willaertstraat; D. v.d. Vis, Choristen- pad; S. Vincent, Dorresteinweg; J. van Beek, Goudvink; A; Goethals, J.H. Isingserf; J.J. Steur, Zonnedauw; A.M. Brehler, Pijperpad; W. v.d. Hoed, Pijperpad; A; Verheije, Turfstreek; fam. Hijmans, Veenbesstraat. De vierde en laatste trekking van de stempelkaart-aktie vindt plaats op zater- 9 december. In de serie thema/landenweken bij de Gemar-supermarkt aan de Parallelweg staat deze week - aan de vooravond van de verjaardag van Sinterklaas - uiteraard Spanje cen traal. Ook nu maken de klanten kans op een kleurentelevisie. Komende zaterdag (2 december) wor den bij de Gemar de zes kleurentelevi sies uitgereikt, die in de afgelopen we ken zijn gewonnen. In de afgelopen week legde mevrouw Corrie van Asch (Grote Melmweg) beslag op het één-na- laatste exemplaar. De, Gemar-tv's worden geleverd door Expert Schoemaker en zaterdag komen alle prijswinnaars bij de Gemar hun toe stel ophalen, dus inclusief de winnaar van deze week. Wie een combi-aanbie ding van de slagerij/vleeswaren-afdeling aanschaft krijgt een kanslot en ditmaal kan de gelukkige winnaar de prijs dus "direct" meenemen. Schoentjes Voor de kinderen tot en met 10 jaar or ganiseert de Gemar deze week een spe ciale kleurwedstrijd met iets bijzonders. Wie op de Snuffel-etage een kleurplaat inlevert én een kinderschoen, mag de schoen daar op 5 december weer komen ophalen. Die is dan vast niet leeg! Morgen (donderdag) kan men bij de Gemar verder nog proeven van o.a. Toscaanse en Normandische vis- pannetjes; op vrijdag kan er geproefd worden van heerlijke Spaanse balletjes! Het uitgaansleven in Soest zorgt twee keer achterelkaar voor groot nieuws. Voor de niet-ingewijden was het toch bepaald even schrikken bij het lezen van het bericht dat de familie Van Keken had besloten te stoppen met het gerenommeerde restaurant annex partycenter en bowlingbanen 'Dar thuizen'. In dezelfde week werd bekend dat Willeke en Wim Slingerland de dansschoenen hebben uitgetrokken, hun zo populaire dans- en party centrum verlaten en naar elders verhuizen. Hoewel er sprake is van een belangrijk verschil voor wat betreft de uitwerking van die twee besluiten - 'Darthuizen' verdwijnt letterlijk en figuurlijk helemaal, 'Slingerland' blijft bestaan - zullen de uiteindelijke resultaten voor velen in en om Soest even wennen zijn. Wat er met Darthuizen gebeurt is geluk kig niet met Slingerland aan de hand. Soest is gehecht aan die twee adressen. Ze maken op een niet mis te verstane en vooral plezierige wijze deel uit van het - bescheiden, dat wel - uitgaansleven in ons dorp. Los van het genieten van het meer dan voortreffelijke culinaire ge beuren zullen velen op de een of andere wijze wel eens betrokken zijn geweest bij een feest, een receptie, een vergade ring, een lezing of een demonstratie in een van de sfeervolle vertrekken van het stijlvolle restaurant aan de Prins Hendriklaan. Al niet veel minder zal het aantal danslustigen en feestvierders zijn waarvoor het echtpaar Slingerland dag en nacht, bijna 25 jaar lang in touw was. Zulke mensen zullen we missen. Eigen dansschool Wim Slingerland is 67 jaar. Begin jaren zeventig startte hij zijn dansles-activitei ten in een zaaltje aan de Parallelweg. Sjouwen met portable geluidsinstallaties was zijn deel, maar de beloning was er naar. Slingerland, toen nog verkoop leider bij Heineken, had een magnifiek gat in de Soester markt gevonden. Het liep meteen storm en de optimistische Amsterdammer had zijn plan al snel getrokken. Als bruisende veertiger zag hij het opzetten van een eigen onderne ming wel zitten. In goed overleg met de plaatselijke instanties kon 'Willem' gaan bouwen aan de Weegbreestraat. In 1976 zegde hij zijn baantje bij de brouwers op om zijn schitterende nieuwe school in de toen nog relatief jonge wijk en vlak bij het winkelcentrum 'De Smitshof', te be trekken. Erboven een fraaie ruime wo ning, veel parkeerplaatsen (voor die tijd) en een allesbelovend stuk grond eromheen voor een gezellig in te richten tuinpartij. Mijn liefje wat wil je nog meer... Passie De Slingerlanden zijn altijd gek van dansen geweest. Vele malen kampioen van Nederland, 9 x Ballroom, 5 x Latin en 3x in beide categorieën. Niet mis. Bovendien raakte Wim Slingerland tij dens een van zijn bezoeken aan Ame rika volslagen in de ban van het toen nog in ons land onbekende "Formation- dancing": acht paren tegelijk op de vloer die als team zo synchroon moge lijk adembenemende patronen creëren op slim in elkaar gezette compilaties van mende weken zullen ze bezig zijn met een snelle afbouw, de overdracht aan hun opvolgers en een verhuizing, waar van hetnieuwe adres nog niet bekend is. De familie heeft weliswaar een leuk huis op één van de Griekse eilanden (zeg maar bijna eigenhandig gebouwd in de nieuw groot nationaal en internationaal avontuur. Wie een beetje in de danswereld thuis is heeft het danspaar Gina en Jan Sepp al lang herkend als het als net zo gepassio neerde stel dat in de jaren tachtig 7x, waarvan 6x achtereen, Nederlands kam pioen ballroomdansen in de klasse Se- maar beide families willen graag dat ie dereen de gelegenheid krijgt zowel 'de komende als de gaande man' de handen te schudden. Het is zeker niet verkeerd die datum alvast in uw agenda te zetten. De duizenden Eemlanders die in de loop van die bijna 25 jaar bij Slingerland hebben geleerd hoe ze de voeten op een charmante manier van de vloer moesten krijgen zullen wel niet allemaal, maar De complete familie Sepp: Gina, Jan, Claudia en Mark goede dansmuziek. Zowel ballroom als latin. Slingerland, met zijn aangeboren gevoel voor ritme en perfectie, vooral als dat om de trainingen ging, reikte met zijn teams nationaal en internationaal tot aan de top. Fantastische prestaties, vooral als je weet dat het opboksen was tegen landen waar geld geen probleem was, terwijl de Slingerlanden zich letter lijk uit de naad werkten om de finan ciële touwtjes voor de teams aanelkaar geknoopt te krijgen. Willeke Slinger land, de vaak stille, harde werkster ach ter de schermen als het ging om de kle ding, de kostuums, de organisatie van de reizen en de grote tournooien, kan de slapeloze nachten die ze er vaak van hadden, niet tellen. Maar dansen en al les wat ermee te maken heeft, en had, is een passie die een niet te stillen hon ger naar schoonheid, muziek en gratie teweeg brengt. Slingerland heeft nooit goed begrepen - en dit in tegenstelling met vergelijkbare situaties in het buiten land, Duitsland voorop, dat de omroe pen in Nederland daaraan op hun scher men zo weinig aandacht hebben willen besteden. De laatste jaren is er een lichte kentering te constateren en Willem's ogen flonkeren al bij de gbdachte dat er op de Nederlandse T.V. ooit nog eens een groot dansgala in de programmering van welke omroep dan ook, zal worden opgenomen. Maar voorlopig hebben Willeke en Wim Slingerland andere besognes. De ko- zomermaanden als er toch niet werd ge danst), dat is uitgegroeid tot een plek waar het bijna paradijslijk toeven is, maar voor de winterslaap in Holland is nog geen bevredigende oplossing gevon den. Komt tijd, komt raad. Slingerland is per slot van rekening een optimist. De familie Sepp De Slingerlanden zouden de Slinger landen niet zijn geweest als ze niet tij dig en zorgvuldig op zoek zouden zijn gegaan naar goede opvolgers. In de brief die naar alle kursisten en oud- kursisten is verstuurd wordt gewag ge maakt van het feit dat dat speuren lan ger heeft geduurd dan was voorzien. Lange onderhandelingsperioden zijn uiteindelijk vorige maand uitgemond in een overeenkomst met de familie Sepp uit Haarlem, Gina en Jan, die samen met hun dochter Claudia (19) en Mark (12, en de vraag is of die nu al precies weet wat hij wil...) het dans- en party centrum Slingerland aan de Weegbree straat gaan voortzetten. Bijna letterlijk, want er verandert op korte termijn helemaal niets. De kursussen lopen door en Wim Slinger land zal, daar waar dat gewenst is, tij dens de 'inloopperiode' graag assisten tie verlenen. Dat geldt sowieso al voor de trainingen van de weer gestarte formation-teams, die ook 'onder Sepp' klaar zullen worden gestoomd voor nioren/Professionals was. Ook interna tionaal staan ze hun mannetjes en vrouwtjes: ze behaalden het officieuze Wereldkampioenschap Ballroom in Blackpool, waren voornaam aanwezig op het beroemde 'United Kingdom'- tournooi, dansten de sterren van de he mel tijdens het 'Open English' en lieten vele buitenlanders smullen van hun sier lijke lichtvoetigheid tijdens optredens in Rusland, Duitsland, Polen, het voorbije Tsjechoslowakije, Italië, Denemarken en natuurlijk veelvuldig op het grondgebied van het land waar de bakermat van de schone danskunst is te vinden: Enge land. Ze geven al jarenlang les in Haarlem en Hoofddorp. De 'Seppen' gaan er, gewoon onder de naam Slinger land, met ingang van 12 december full time tegenaan in de Weegbreestraat. Ze mikken op gezelligheid. Maat ook zij die streng en gedisciplineerd getrained willen worden voor de nationale en in ternationale wedstrijden kunnen voluit rekenen op groot vakmanschap en een schat aan ervaring van de nieuwe dans- dynastie aan de Weegbreestraat. Afccheids- en kennismakingsparty Zondagmiddag en -avond 7 januari 1996 wordt er een gezellige zgn. afscheids- en kennismakingsparty in het gebouw aan de Weegbreestraat in Soest georganiseerd. Jan en Gina Sepp wor den natuurlijk nu al, tijdens de lopende kursussen voorgesteld aan de leerlingen, toch zeker in behoorlijke aantallen van die unieke gelegenheid tot uitzwaaien gebruik willen maken. En wie is er al niet nieuwsgierig naar de nieuwe fami lie Sepp...Velen, denken wij. DE KEUZE VOOR GEMAK FUJIFILM DL-27ÓZD0M Deze veelzijdige lichtgewicht compacteameru is ontworpen voor een optimaal gebruikers gemak. De accurate uutofocus 35-70 mm en het uitstekende Super-EBC Fujinon zoomobjec- tief garant staan voor de aller hoogste kwaliteit. Diverse flits- mogelijkheden, o.a. rode-ogen- reductie. -}QQ nul 77,- Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 035-6013109 VanWeedestraal 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk 035-6025942 Hamseweg12(V Hoogland 033-4807151

Soester Courant | 1995 | | pagina 9